Jak připojit televizor k počítači

Myšlenka připojit počítač nebo notebook k televizoru může být docela rozumná, pokud například často sledujete filmy uložené na pevném disku, hrajete hry, chcete používat televizor jako druhý monitor a v mnoha dalších případech. Připojení televizoru jako druhého monitoru počítače nebo notebooku (nebo jako hlavního televizoru) není pro většinu moderních televizorů problém.

V tomto článku podrobně popíšu, jak připojit počítač k televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI, VGA nebo DVI, jaké typy vstupů a výstupů se při připojování televizoru nejčastěji používají, jaké kabely nebo adaptéry můžete potřebovat a jaká jsou nastavení pro systémy Windows 10, 8 a 8.1 a Windows 7, pomocí kterého můžete nastavit různé režimy obrazu z počítače na televizoru. Níže jsou popsány možnosti kabelového připojení, pokud potřebujete bezdrátové připojení, návod najdete zde: Jak připojit televizor k počítači přes Wi-Fi. Mohlo by se vám hodit také: Jak připojit notebook k televizoru, Jak sledovat televizi online, Jak připojit dva monitory k počítači v systému Windows 10, 8 a Windows 7.

Připojení notebooku k televizoru (TV)

Nejdříve k věci. Zkontrolujte, zda má váš televizor a notebook porty HDMI (pokud máte moderní zařízení. téměř jistě existuje HDMI!)

Pokud mají váš notebook a televizor porty HDMI. Stačí zakoupit běžný kabel HDMI (podle obrázku níže). Takový kabel lze zakoupit téměř v každém obchodě s počítači.

Pokud chcete ušetřit, můžete si objednat adaptéry a kabely z čínských internetových obchodů (pokud získáte slevu a využijete cashback). pořídit kabel za „drobné“). https://ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Nezřídka se také stává, že notebook nebo televizor nemá port HDMI. V tomto případě je třeba použít adaptéry. Můžete si zakoupit různé možnosti: Display Port na HDMI, HDMI na DVI, HDMI na VGA (a naopak). Můžete si je koupit ve stejných čínských internetových obchodech nebo v obchodech s počítači.

Dodatek!

Konektory monitoru (VGA, DVI, HDMI, Display Port). Jaký kabel a adaptér potřebujete k připojení monitoru k notebooku nebo počítači? https://ocomp.info/razemyi-monitorov-dvi-display-port.html

Před připojením portů HDMI kabel, Doporučuji vypnout a notebook, a TV (z TV není zbytečné bude odpojit kabelovou televizi, pokud je přítomen). Je to jen preventivní opatření (viz níže odkaz na článek o tom, jak může HDMI „vyhořet“ a proč).

Samotné připojení není příliš složité. Notebook má obvykle jeden port. takže zapojení kabelu do špatného portu není vůbec reálné.

Pokud jde o televizi. Mnoho modelů má více vstupů HDMI (častěji než jiné).2÷4). Zde je důležité si zapamatovat, ke kterému číslu portu jste kabel připojili, viz „“. snímek obrazovky níže (t.к. v další konfiguraci je třeba vědět, ze kterého portu se má obraz „přijímat“).

Upozorňujeme, že před připojením zařízení přes HDMI je třeba je vypnout. V opačném případě může dojít k vypálení portu HDMI. Další informace o této akci najdete na adrese: https://ocomp.info/hot-HDMI-gorit.html

4) Zobrazení obrazu z notebooku na televizní obrazovce

Poté zapněte notebook a televizor. Pak je třeba vstoupit do sekce „Input“ (nebo „Input“ v ruštině) v nabídce nastavení televizoru. Na dálkovém ovladači se obvykle nachází tlačítko s podobným názvem, které tuto část nastavení otevře.

Dále musíme vybrat číslo portu HDMI, ke kterému jsme připojili náš notebook (viz „Číslo portu HDMI“ na straně 44). předchozí krok).

Pokud je vše v pořádku (a nejsou žádné problémy se zařízeními). pak byste již měli mít na obrazovce televizoru obraz, který bude přesně stejný jako na obrazovce notebooku (alespoň ve výchozím nastavení, takže!).

Notebook je připojen k televizoru. obraz je přenášen na obrazovku

připojení, televizoru, sony, notebooku, prostřednictvím

Níže se podívám na to, jak lze televizor spustit tak, aby se film zobrazil na televizní obrazovce, a notebook tak, aby se film zobrazil na obrazovce notebooku. udělat něco jiného. Všimněte si také důvodů, proč televizor nemůže přijímat zvuk.

Možné problémy

I když je to nejjednodušší způsob připojení notebooku k televizoru, mohou se vyskytnout problémy. Nejčastějším problémem je, že televizor nevidí počítač přes HDMI. V této situaci je třeba znovu přejít na „Rozlišení obrazovky“ a v nabídce „Obrazovka“ vybrat „Více monitorů“. Níže je možnost „Více obrazovek“, kde je třeba nastavit „Duplikovat plochu“. Po těchto úkonech by neměla vyvstat otázka, proč televizor nedetekuje notebook.

READ  Aktualizace televizoru Samsung Smart TV

Někdy také vznikají problémy s rozlišením výstupního signálu na televizoru, které není takové, jaké uživatel očekává. V takovém případě je třeba nakonfigurovat videoadaptér v notebooku. Jako příklad bude použita grafická karta od společnosti NVIDIA:

 • Otevřete kontextovou nabídku kliknutím pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte možnost „Ovládací panely NVIDIA“.
 • Vlevo je nabídka, ve které klikněte na možnost „Změnit rozlišení“.
 • Poté se vpravo zobrazí všechny použité monitory. Po výběru druhého displeje klikněte na tlačítko „Nastavení“ a poté na tlačítko „Vytvořit vlastní rozlišení“.
 • V tomto okně ručně povolte rozlišení videa. Po každé změně je vhodné kliknout na tlačítko „Test“ a zkontrolovat, zda nové nastavení funguje.

Pokud je váš notebook vybaven grafickou kartou AMD, proces nastavení se bude mírně lišit, ale algoritmus je podobný. Někdy se stane, že jeden člen rodiny chce například sledovat film v televizi a druhý poslouchat oblíbenou hudbu. Základem je otázka, jak rozdělit zvuk. Odpověď je následující:

 • Na ovládacím panelu počítače vyberte možnost „Zvuk“ a výchozí nastavení je „TV“.
 • Mozilla Firefox je spuštěn a v možnosti „Zvuk“ by měly být zaškrtnuty „Reproduktory“.

Tím se vytvoří samostatné nastavení pro každý z obou procesů. Poté můžete zapnout přehrávač a poslouchat hudbu.

Jak připojit notebook k televizoru přes HDMI

A tak pro připojení notebooku k televizoru přes HDMI je zapotřebí notebook a televizor s konektorem HDMI, stejně jako samotný kabel.

Pokud váš notebook a televizor nejsou starší než pět let, jsou stoprocentně vybaveny potřebnými konektory.

A potřebný kabel není problém koupit ve velkých obchodních domech, na bleších trzích nebo najít a objednat online.

Nejoblíbenějšími a nejrozšířenějšími výrobci televizorů jsou společnosti LG a Samsung. Níže popsané schéma připojení je v podstatě stejné pro všechny moderní systémy

Důležité: Před připojením nebo odpojením zařízení pomocí kabelu je vždy vypněte. V opačném případě riskujete spálení konektorů v notebooku nebo televizoru.

Nejprve vezmeme kabel HDMI a připojíme jeden konec kabelu ke konektoru notebooku a druhý konec do zásuvky televizoru.

Zapojte jeden konec kabelu do konektoru HDMI2 na televizoru

Připojte druhý konec kabelu ke konektoru HDMI na notebooku

Jakmile jsou obě zařízení propojena kabelem, lze je zapnout. Zapněte obě zařízení, na notebooku se spustí operační systém, zatímco na televizoru se pravděpodobně zobrazí zpráva „Nízký nebo žádný signál“.

Stisknutím tlačítka Zdroj nebo Vstup na dálkovém ovladači televizoru zobrazíte seznam všech dostupných zdrojů videa.

Na televizoru se zobrazí nabídka s výběrem konektorů vstupních zdrojů. V televizoru jsme připojili kabel k HDMI2 a vybrali jsme jej.

Stiskněte tlačítko se šipkou nebo tlačítko OK na dálkovém ovladači a potvrďte.

Obrazovka televizoru by měla zobrazovat stejný obraz jako obrazovka notebooku. Systém určí, která obrazovka je primární a která sekundární. Hlavní zobrazí celou plochu se zástupci a vedlejší plochu bez zástupců.

připojení, televizoru, sony, notebooku, prostřednictvím

Pokud obrázek není k dispozici nebo s ním nejste spokojeni, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na plochu a vybrat „Možnosti obrazovky“ nebo „Rozlišení obrazovky“ v závislosti na verzi systému Windows.

Otevře se okno s nastavením, kde můžete upravit obraz televizoru a monitoru podle svých představ.

Jak připojit notebook k televizoru pomocí kabelu HDMI

Nejjednodušší způsob připojení notebooku k televizoru je pomocí kabelu HDMI. Příslušný konektor je k dispozici v každém moderním přenosném počítači. Televizory LCD nepostrádají vstup HDMI. Výjimkou mohou být pouze monitory. na jejich zadním panelu mohou chybět vstupy HDMI, takže je nutné hledat jinde.

Jak připojit notebook k televizoru pomocí rozhraní HDMI?? Budete potřebovat, jak je snadné uhodnout, kabel HDMI. V případě notebooku postačí nejjednodušší příslušenství, které podporuje jednu z prvních verzí technologie HDMI. Je nepravděpodobné, že byste na svém televizoru zobrazovali obraz v rozlišení 4K nebo dokonce ve 3D.

Prvním krokem je připojení kabelu. V televizoru je třeba zasunout zástrčku do volné zásuvky HDMI IN. Druhý konec kabelu se zasune do stejné zásuvky na notebooku. Není na tom nic složitého, není možné nic zaměnit. kapesní počítač má pouze jednu zásuvku, do které můžete zapojit konektor HDMI.

Pokud k televizoru připojujete stolní počítač, hledejte příslušný konektor na zadní straně grafické karty. Je možné, že místo plnohodnotné zásuvky HDMI je k dispozici zásuvka mini-HDMI. Na tom není nic špatného, jen si musíte sehnat vhodný kabel nebo adaptér. Pokud má váš počítač pouze konektor VGA a televizor jej nemá, budete potřebovat také adaptér.

READ  Instalace aplikace forkplayer do televizoru Samsung Smart TV

Připojení dvou zařízení kabelem je snadné. Tím však spojení nekončí. Dále je třeba, aby televizor zobrazoval obraz přijímaný přes kabel. Za tímto účelem stiskněte tlačítko „Input“ na dálkovém ovladači. Zobrazí se seznam dostupných zdrojů signálu. Vyberte port HDMI, ke kterému je kabel aktuálně připojen. V případě Smart TV může systém vyzvat k přepnutí na aktivní zdroj.

Nastavení systému Windows

Obecně lze říci, že spojení je již navázáno. Na obrazovce televizoru by se měl zobrazit stejný obraz jako na obrazovce notebooku. Pro lepší zážitek ze sledování však můžete pracovat s nastavením.

Podržte notebook a stiskněte kombinaci kláves „Win“ a „X“ na klávesnici. Nebo otevřete „Ovládací panely“ a vyberte „Centrum mobility systému Windows“. V příslušné části věnujte pozornost segmentu „Externí displej“. Zde klikněte na tlačítko „Zakázat obrazovku“.

V tomto okamžiku se objeví další nabídka. Zobrazí se několik možností pro obrazovku televizoru a obrazovku notebooku:

 • „Pouze počítač“. kliknutím na tuto položku se přenos signálu HDMI zastaví;
 • „Duplikovat“ je standardní možnost, která zobrazuje stejný obraz na displeji počítače i televizoru;
 • „Rozšířit“. po aktivaci tohoto režimu se televizor změní na druhou pracovní plochu, která navazuje na první;
 • „Pouze projektor“. kliknutím na tuto položku se vypne obrazovka notebooku.

Je třeba vybrat čtvrtou možnost. Nebojte se. Po odpojení kabelu HDMI z jedné ze zásuvek se obraz vrátí na obrazovku notebooku.

Pokud je televizor připojen přes HDMI, je vhodné vstoupit do další nabídky nastavení. Klikněte pravým tlačítkem myši na prázdnou oblast plochy a v kontextové nabídce vyberte možnost „Rozlišení obrazovky“. Zde je třeba vybrat, v jakém rozlišení bude obraz přenášen do televizoru. Mimochodem, plochu si můžete rozšířit nebo duplikovat i zde.

To je vše! Nyní můžete notebook odložit, zatímco sledujete videa nebo děláte jiné věci.

Bezdrátové připojení notebooku k televizoru

Aktualizace 2016: napsal jsem podrobnější a aktuálnější návod (než ten, který následuje), jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi, t.е. BEZDRÁTOVÉ připojení: Jak připojit notebook k televizoru přes Wi-Fi.

Moderní notebooky s procesory Intel Core i3, i5 a i7 lze bezdrátově připojit k televizorům a dalším obrazovkám pomocí technologie Intel Wireless Display. Obecně platí, že pokud jste na svém notebooku nepřeinstalovali systém Windows, jsou všechny potřebné ovladače k dispozici. Bez drátů se přenáší nejen obraz s vysokým rozlišením, ale také zvuk.

K připojení potřebujete buď speciální televizní set-top box, nebo tuto technologii podporuje samotný televizní přijímač. Mezi ně patří:

Bohužel nemám možnost vyzkoušet a předvést, jak to všechno funguje, ale podrobné pokyny, jak používat Intel WiDi k bezdrátovému připojení notebooku a ultrabooku k televizoru, jsou k dispozici na oficiálních stránkách společnosti Intel:

Doufejme, že výše popsané metody budou stačit k tomu, abyste se k zařízení připojili správným způsobem.

Připojení notebooků Apple MacBook Pro a Air k televizoru

Adaptéry Mini DisplayPort v Apple Storu

Notebooky Apple jsou vybaveny výstupem typu Mini DisplayPort. Pro připojení k televizoru je třeba zakoupit příslušný adaptér v závislosti na tom, jaké vstupy má váš televizor k dispozici. Následující možnosti jsou k prodeji v Apple Storu (najdete je i jinde):

Samotné připojení je intuitivní. Stačí zapojit napájecí kabely a vybrat správný zdroj obrazu na televizoru.

Při připojování televizoru k počítači nebo notebooku postupujte krok za krokem podle pokynů

Začněme přímo u propojení televizoru a počítače. Nejprve je dobré zjistit, který způsob připojení je nejlepší, nejlevnější a zajistí nejlepší kvalitu obrazu.

Konektory jako Display Port nebo USB-C/Thunderbolt nejsou níže uvedeny, protože v současné době nejsou u většiny televizorů k dispozici (ale nevylučuji, že v budoucnu budou).

Zjistěte, které výstupní porty videa a zvuku jsou na počítači nebo notebooku k dispozici

 • HDMI. pokud máte relativně novější počítač, je velmi pravděpodobné, že v něm najdete port HDMI, což je digitální výstup, který dokáže přenášet video i audio signál ve vysokém rozlišení současně. Podle mého názoru je to nejlepší možnost, pokud chcete připojit televizor k počítači, ale tato metoda nemusí být použitelná, pokud máte starší televizor.
 • VGA. velmi rozšířený (i když ne u nejnovějších grafických karet) a snadno připojitelný. Analogové rozhraní pro přenos videa, zvuk se nepřenáší.
 • DVI je digitální video rozhraní, které je k dispozici na téměř každé moderní grafické kartě. Analogový signál lze přenášet přes výstup DVI-I, takže adaptéry DVI-I na VGA obvykle fungují bez problémů (což se může hodit při připojení televizoru).
 • S-Video a kompozitní výstup (AV). lze nalézt na starších grafických kartách i na profesionálních kartách pro střih videa. Neposkytují nejlepší kvalitu obrazu na televizoru z počítače, ale mohou být jediným způsobem, jak připojit starý televizor k počítači.
READ  Jak deaktivovat předváděcí režim na televizoru LG. Sdílení obrazovky s dalšími nastaveními

Toto jsou všechny hlavní typy konektorů, které se používají k připojení televizoru k notebooku nebo počítači. S největší pravděpodobností se budete muset vypořádat s jednou z výše uvedených možností, protože se obvykle nacházejí v televizoru.

Identifikace typů videovstupů na televizoru

Zjistěte, jaké vstupy váš televizor podporuje. na většině moderních televizorů najdete vstupy HDMI a VGA, na starších televizorech pak vstupy S-video nebo kompozitní (RCA).

Zvolte, které připojení budete používat

Nyní uvedu pořadí možných typů připojení televizoru k počítači, přičemž na prvním místě budou ty nejlepší z hlediska kvality obrazu (a nejjednodušší pro připojení pomocí těchto možností), následované několika možnostmi pro poslední možnost.

Možná budete muset v obchodě zakoupit vhodný kabel. Obecně nejsou příliš drahé a různé kabely najdete ve specializovaných obchodech s rádii nebo v různých prodejnách spotřební elektroniky. Měl bych upozornit, že různé „pozlacené“ kabely HDMI za divoké peníze kvalitu obrazu vůbec neovlivní.

 • HDMI.HDMI. Nejlepší možností je zakoupit kabel HDMI a připojit příslušné konektory, přenáší se nejen obraz, ale i zvuk. Možný problém: zvuk HDMI z notebooku nebo počítače nefunguje.
 • VGA. VGA. Snadno proveditelná metoda připojení televizoru, potřebujete vhodný kabel. Tyto kabely jsou součástí mnoha monitorů a je možné, že máte nepoužité. Můžete si ho také koupit v obchodě.
 • DVI DO VGA. Stejně jako v předchozím případě. Můžete potřebovat buď adaptér DVI na VGA a kabel VGA, nebo pouze kabel DVI na VGA.
 • S-Video na S-Video, S-Video na kompozitní (s adaptérem nebo odpovídajícím kabelem) nebo kompozitní na kompozitní. Není to nejlepší způsob připojení, protože obraz na televizní obrazovce nebude jasný. Obecně se nepoužívá s moderní technologií. Připojení je stejné jako u domácích přehrávačů DVD, VHS a dalších.

Připojení počítače k televizoru

Rád bych vás upozornil, že tuto akci raději provádějte při zcela vypnutém televizoru a počítači (včetně odpojení ze zásuvky), jinak to není příliš pravděpodobné, ale poškození zařízení je možné v důsledku elektrických výbojů. Připojte správné konektory na počítači a televizoru a poté zapněte obě zařízení. Na televizoru zvolte příslušný vstupní video signál. HDMI, VGA, PC, AV. V případě potřeby se podívejte do návodu k obsluze televizoru.

Poznámka: pokud připojujete televizor k počítači s diskrétní grafickou kartou, můžete si všimnout, že na zadní straně počítače jsou dva výstupní konektory pro video. na grafické kartě a na základní desce. Doporučuji připojit televizor ve stejné poloze jako monitor.

Pokud to bylo provedeno správně, je pravděpodobné, že se obrazovka televizoru začne zobrazovat stejně jako monitor počítače (nemusí, ale lze to vyřešit ). Pokud nemáte připojený monitor, zobrazí se pouze televizor.

I když je televizor již připojen, pravděpodobně zjistíte, že obraz na jedné z obrazovek (pokud jsou dvě. monitor a televizor) je zkreslený. Můžete také chtít, aby televizor a monitor zobrazovaly různé obrazy (výchozí nastavení je zrcadlový obraz. stejný na obou obrazovkách). Přejděme k nastavení balíčku TV-PC nejprve v systému Windows 10 a poté v systémech Windows 7 a 8.1.

Nyní přesně víte, jak se připojit k televizoru. V dnešní době je vše implementováno intuitivně. Mnoho televizorů Sony je vybaveno „chytrou“ elektronikou, která usnadňuje připojení přístrojů a automatizuje většinu procesů.

Setkali jste se s problémy při připojování různých zařízení k televizoru Sony?? A může váš „box“ zobrazit obsah stažením z internetu?? Podělte se o své názory v komentářích, budeme rádi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS