Jak připojit iPhone k počítači přes USB?

V případě zařízení se systémem MacOS není pro správnou funkci systému nutná instalace dalších komponent.к. veškerý potřebný software je integrován v operačním systému. Pro správnou práci se zařízením v systémech Windows a Linux je třeba nainstalovat další ovladače.

Je však třeba poznamenat, že bez iTunes se zařízení zobrazí jako vyměnitelné úložné zařízení obsahující fotografie a videa pořízená fotoaparátem iPhonu. Pro plnou funkčnost je třeba stáhnout a nainstalovat software aktualizací na nejnovější verzi.

Výhodou kabelového připojení je jednoduchost, spolehlivost, vysoká rychlost přenosu dat a nemožnost „zachytit“ informace při kopírování z telefonu do počítače. Také samotný kabel vám dává veškerý výkon iTunes.

Jak připojit iPhone k počítači přes USB

Je to užitečné pro někoho, kdo má jailbreaknutý iPhone. Potřebujete přenést informace z iPhonu s rozbitým displejem. Můžete se obejít bez přenosu dat. Displej iPhonu 7 plus můžete snadno vyměnit. Informace uložené v paměti zařízení zůstávají zachovány.

psrNení žádným tajemstvím, že iPhone je uzavřený operační systém, jednoduše řečeno, přístup k souborům a složkám v telefonu není tak snadný. I synchronizace s počítačem má své nuance. Existuje několik způsobů, jak připojit iPhone k počítači přes USB.

Začněme popisem procesu. V krabici se smartphonem je vždy značkový datový kabel. 30pinový konektor na jednom konci nebo konektor Lightning u novějších modelů. Na druhé straně je všem známý konektor USB. USB se proto zasune do volného portu USB počítače a značkový konektor do telefonu. Majitelé modelů iPhone s kabelem Lightning jej mohou do telefonu zasunout z obou stran.

Při prvním připojení k počítači se pravděpodobně nic nezobrazí. Na displeji smartphonu se zobrazí pouze nabíjení baterie. Nemáte možnost stahovat soubory ani procházet obsah v telefonu. Pokud iPhone připojíte k počítači kvůli nabíjení, nemusíte samozřejmě nic instalovat.

nbspPro přístup do paměti zařízení potřebujete další software. Výrobce vyžaduje pouze vlastní nástroj iTunes, který najdete na oficiálních stránkách společnosti Apple. Po instalaci software sám detekuje iPhone připojený k počítači.

brsrVyberte v aplikaci možnost nabídky a nahrajte hudbu, fotografie nebo videa. pro dokumenty, musíte nejprve nainstalovat požadovanou aplikaci do iPhonu, poté se v iTunes objeví nové karty, přes které můžete stahovat dokumenty do iPhonu.

Synchronizace souborů a aplikací xpSync s aplikacemi třetích stran. Nejznámější z nich. iTools a iFunBox. Tyto aplikace mají vzestupy i pády. Jsou podstatně méně funkční než iTunes, ale zabírají málo místa a jsou skvělé pro základní funkce.

READ  Nahrávání hovorů na telefonu Samsung s8

pbspPřipojení k počítači pomocí kabelu umožňuje:

Synchronizujte kalendář, kontakty, poznámky a údaje o prohlížení webu;

instalovat, odinstalovat a aktualizovat aplikace v telefonu;

Stahování hudby, videí a dalších souborů z paměti iPhonu.

Připojení iPhonu k počítači pomocí kabelu je snadné a rychlé. Připojení přes USB má snad jen jednu nevýhodu. Vždy mějte u sebe originální kabel.

Začíná to hledáním správných konektorů, softwaru a ovladačů, ale nejdříve je třeba začít:

Výběr kabelu USB

Kabely dodávané s iPhonem byly již třikrát vyměněny. Za prvé, krabice s řadami 3 a 4 byly dodávány s 30pinovými kabely USB.

O něco později byl zaveden Lightning s 8 kolíky místo 30.

A počínaje iPhonem 11 Pro Max se tento balíček opět změnil a představil variantu Lightning na USB Type-C.

V druhém případě si budete muset zakoupit standardní adaptér USB, jinak budete mít problémy s připojením k počítači.

Stažení softwaru

Bez speciálního přehrávače médií od společnosti Apple, který se nazývá iTunes, je téměř nemožné komunikovat s mobilním zařízením připojeným k počítači nebo notebooku. Na stejném iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch můžete načíst pouze fotografie.

Pokud je stažena aplikace iTunes, funkce se rozšíří na stahování hudby a knih, přípravu záložních kopií a aktualizaci operačního systému. Pokud jste přihlášeni, iTunes vám umožní sledovat filmy nebo používat služby třetích stran, jako je Apple Music.

Interakce s iTunes je snadná. Po instalaci stačí přejít do nastavení iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch a v levé části rozhraní vybrat příslušné sekce pro zobrazení a použití.

Pokud chcete nahrát film, můžete otevřít „Sdílené soubory“, přejít na „Přidat“ a vybrat příslušný obsah, který chcete nahrát. Videa, hudba nebo dokumenty se zobrazí v aplikaci, kterou jste původně přidali.

Můžete také přidat obsah do své hudební knihovny pomocí tlačítka „Soubor“ v horní části. Zbývá vybrat filmy, které chcete synchronizovat, a kliknout na tlačítko „Použít“. Jediným rozdílem je „zdroj“. Synchronizace knihovny médií zahrnuje přesun obsahu do nativních sekcí, jako je Hudba nebo Galerie.

Vyhledávání řidičů

Ve vzácných případech, kdy je iPhone připojen k počítači, operační systém Windows nedokáže načíst ovladače pro rozpoznání mobilní technologie. Nástroj Driver Booster je schopen zvládnout úkol v automatickém režimu. Potřebné komponenty budou přidány okamžitě, čímž se eliminuje polovina všech možných problémů a otázek.

připojení, iphonu, počítači

Jak připojit iPhone k počítači pomocí kabelu USB

Ke každému zařízení se systémem iOS se dodává standardní kabel s konektorem USB na jednom konci a 30kolíkovým konektorem nebo konektorem Lightning (záleží na modelu zařízení se systémem iOS) na druhém konci, který se v komunitě Apple běžně označuje jako šňůrka.

30kolíkový kabel USB pro připojení iPhonu 2G-4s, iPadu, iPadu 2, iPadu 3, iPodu Touch až do 4G včetně.

Pomocí konektoru Lightning k počítači můžete připojit: iPhone 5, 5c, 5s, iPad 4. a 5. generace (iPad Air), iPad Mini, iPad Mini s displejem Retina, iPod Touch 5G a iPod Nano 7. generace.

  : přenos kontaktů, poznámek, nastavení e-mailových účtů, kalendářů a dat Safari;

 • Obnovení a aktualizace systému iOS; a na iCloud;
 • obnovit data ze záloh a odstranit aplikace z App Store;. videa, fotografie a knihy do paměti iPhonu;
 • vyložení obsahu z iPhonu.
READ  Přesunutí fotografie z jednoho iPhonu do druhého. Přenos fotografií ze starého iPhonu do nového pomocí zálohy

How to Link Your Android or iOS Device to Windows 11 | Connect Phone to Windows 11

Výhody připojení iPhonu k počítači přes USB:

 • Vysoká rychlost přenosu dat;
 • je to elementárně jednoduché;
 • Hudbu, videa, vyzváněcí tóny a fotografie můžete do iPhonu nahrávat (stahovat) bez synchronizace pomocí správců souborů, jako jsou iFunBox a iTools;
 • instalovat a odinstalovávat aplikace (hry a software) prostřednictvím správců souborů (stejných iFunBox a iTools) bez synchronizace iPhonu s iTunes;
 • umožňuje nabíjet zařízení.

Nevýhody připojení USB:

 • zařízení je k počítači připoutáno šňůrkou;
 • k připojení potřebujete kabel USB;
 • iPhone zabírá port USB počítače (může být kritické pro notebooky se 2 porty).

K připojení iPhonu k počítači přes USB potřebujete:

 • osobní počítač se systémem Windows nebo Mac OS X s 1 volným portem USB;
 • Zařízení iOS: iPhone, iPod Touch nebo iPad;
 • standardním kabelem USB (dodávaným se zařízením);
 • iTunes (nejlépe nejnovější verze).

Ptáte se, proč tuňák?? Instalační balíček iTunes totiž kromě samotného programu a jeho součástí obsahuje také potřebné ovladače, které umožňují operačnímu systému správně identifikovat zařízení a komunikovat s ním.

 • Chcete-li připojit iPhone k počítači pomocí kabelu USB, zasuňte jeden jeho konec s konektorem USB do příslušného portu v počítači. Nebojte se, nemůžete se splést, různé typy portů mají různý design a konektor USB se nehodí do žádného jiného portu (HDMI nebo Thunderbolt).
 • Připojte druhý konec kabelu s 30kolíkovým konektorem nebo konektorem Lightning k iPhonu nebo iPadu.
 • Pokud v počítači není iTunes, systém Windows bez něj nedokáže zařízení identifikovat.
 • V systému Windows je připojené zařízení iOS rozpoznáno systémem jako samostatné úložné zařízení a bude k dispozici v aplikaci Můj počítač mezi oddíly pevného disku.

Jak připojit iPhone k počítači nebo notebooku?

Existuje několik možností připojení iPhonu. Chcete-li však plně využít možnosti přenosu dat ze smartphonu a vytvořit zálohu, která bude užitečná v případě výměny, ztráty nebo poškození iPhonu, je nejlepší nainstalovat do počítače iTunes.

Pokud v počítači není iTunes, iPhone je rozpoznán jako flash disk nebo paměťová karta. V tomto případě budete moci kopírovat pouze soubory fotografií a videí. Vytváření zálohy, přidávání zvukových souborů do smartphonu není možné. O možnostech a jemnostech připojení iPhonu k počítači

Použití iPhonu jako modemu

Každý iPhone má funkci „Modem Mode“, která umožňuje přenášet internet do počítače nebo jednoduše fungovat jako přístupový bod sítě. Můžete jej použít jako modem pro jakékoli připojení (USB, Wi-Fi atd.). п.).

připojení, iphonu, počítači

Dále je třeba tento režim zapnout a nakonfigurovat potřebná nastavení. Pokud Wi-Fi, Bluetooth atd. Funkce „režim modemu“ vás vyzve k jejímu zapnutí. Na stejné obrazovce nastavení můžete také nastavit heslo pro síť:

Share internet from iPhone 5, 6, 7, 8, X, SE, Xs, Xr, 11, 11 Pro, 11 Pro Max to PC with USB Cable

READ  Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu. Přidání videa do iTunes

Pokud jde o akci počítače, je třeba se připojit k síťovému bodu standardním způsobem. Význam pro internet, který je šířen z iPhonu. Nejčastěji se nazývá „mobilní zařízení Apple“:

V závislosti na použitém způsobu připojení mezi iPhonem a počítačem. To znamená, že s USB nebo Wi-Fi stačí přepnout Internet v „Síťová připojení“. Pro připojení Bluetooth vyhledejte v počítači zařízení a vyhledejte iPhone. Přesně v tomto pořadí, protože zařízení se používá jako modem.

Bluetooth

Párování je možné také přes Bluetooth. Pokud jsou zařízení, se kterými se chcete spárovat, vybavena funkcí Bluetooth.

 • Předtím ji zapněte na počítači nebo notebooku. Aktivace viditelnosti počítače, aby byl viditelný pro ostatní zařízení s podporou technologie Bluetooth.
 • Přejděte do nastavení iPhone.
 • Posuňte posuvník do polohy ON.
 • V seznamu zařízení vyhledejte počítač a klepněte na něj.
 • Zobrazí se zpráva s kódem. Stejná čísla by se měla objevit i na vašem počítači. abyste se vyhnuli náhodné synchronizaci s neznámými zařízeními. V některých případech může být nutné zadat čísla ručně.

Jak připojit iPhone k počítači přes USB?

K připojení iPhonu k počítači přes USB budete potřebovat tento přístroj, kabel USB, který je k němu dodáván, a samozřejmě počítač. USB kabely se dodávají v několika verzích (v závislosti na modelu iPhonu):

Je vhodný pro modely iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone 4G a iPhone 4S (podporován je také iPad). iPad2, iPad3 a iPod Touch).

iPhone 11 / 11 Pro Max: How to Transfer Files (Photos, Videos) to Computer w/ Cable

připojení, iphonu, počítači

Druhou možností je 8pinový konektor Lightning:

Je vhodný pro novější zařízení, jako je iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6 a iPhone 6S (podporován je také iPad Mini, iPod Touch 5G).

K dispozici je také kabel USB typu C. Na rozdíl od Lightningu jej lze připojit oběma směry a má obrovskou šířku pásma až 10 Gb/s.

Mohou zde být dva typy závad:

Hardware, poškození konektoru nebo jiné části, která je zodpovědná za provoz portu. Chcete-li to ověřit, zkuste k počítači připojit jakékoli jiné zařízení. Pokud je vše v pořádku, zkuste restartovat. Pokud to nefunguje, obraťte se na AppleLab, kde vše opraví.

Software, pokud neexistuje nebo je zastaralý. V tomto případě je velký rozdíl, který operační systém používáte. Pokud jde o macOS, v nejnovějším systému macOS Catalina není žádná aplikace iTunes. Připojení zařízení přes Finder. V tomto případě se iPhone automaticky připojí a synchronizuje. Pokud není k dispozici nový operační systém, měli byste aktualizovat iTunes a restartovat počítač. iPhone lze k operačnímu systému Windows připojit pouze prostřednictvím iTunes. I v tomto případě aktualizujte a restartujte telefon a počítač. Obecně platí, že v každé nejasné situaci. resetování zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS