Jak pořizovat snímky obrazovky na iPhonu X/8/8 Plus

Pořizování snímků obrazovky na vašem zařízení je zcela běžné, ať už chcete snímek obrazovky sdílet s ostatními, nebo chcete do snímku obrazovky uložit důležité informace ve vašem zařízení. Pokud jste ve světě iPhonů nováčci, poradíme vám, jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu X/8/8 Plus.

Přejděte na obrazovku, kterou chcete na iPhonu zachytit.

Stiskněte boční tlačítko a současně stiskněte tlačítko „Home“, poté boční tlačítko uvolněte.

Pro iPhone X: iPhone X nemá domovské tlačítko, uživatelé musí stisknout boční tlačítko a tlačítko pro zvýšení hlasitosti současně. Pořízení snímku obrazovky na iPhonu.

Chcete-li najít právě pořízený snímek obrazovky i dřívější snímky obrazovky, přejděte do programu „Fotografie“ „Alba“ a vyberte možnost „Snímky obrazovky„.

Vyfoťte se

Jak převést obrázky z iPhonu na text

Podle našeho testování se jedná o nejlepší aplikaci pro iPhone a iPad pro převod obrázků na text a existuje také verze LiveScan pro Mac. Aplikaci vyvinula společnost Gentlemen Coders, která vytváří populární aplikaci pro úpravu fotografií RAW Power pro iOS / macOS.

V krátkém procesu nastavení si můžete vybrat, zda chcete definovat „angličtinu, francouzštinu, němčinu atd. Д.“ nebo „čínské znaky.

Aplikace má jednoduché a efektivní uživatelské rozhraní, ve kterém můžete buď kliknutím/přesunutím převádět obrázky na text v reálném čase pomocí fotoaparátu, nebo použít obrázky/snímky obrazovky z knihovny fotografií.

Při použití fotoaparátu iPhonu můžete stisknutím tlačítka spouště v aplikaci LiveScan zmrazit obrázek a poté přetažením vybrat, co chcete převést na text (tím se neuloží vaše knihovna fotografií). Pokud chcete převod provést rychleji, můžete na text klepnout nebo jej přetáhnout bez použití tlačítka spouště.

Můžete také klepnout na tlačítko „knihovna fotografií“ vlevo od tlačítka spouště a vybrat obrázek z vlastní knihovny.

V našem případě funguje LiveScan rychle a přesně. Jakmile rozpozná váš text, můžete jej zkopírovat, sdílet, rychle vyhledat na Googlu nebo použít Překladač Google. Černého textového pole se můžete dotknout a upravit jej ručně.

Kromě toho pro telefonní čísla, e-maily, adresy atd. Д. Stisknutím a podržením můžete načíst kontextové parametry.

Dalším aspektem, který se nám na programu LiveScan líbí, jsou zásady ochrany osobních údajů. „nikdy neukládá obsah obrazovky ani jej nepřenáší jinam“.

LiveScan pro iPhone, iPad a Mac nabízí bezplatnou sedmidenní zkušební verzi a poté stojí 0,99 USD měsíčně, 5,99 USD ročně nebo jen 9,99 USD za doživotní přístup.

Jak otevřít jednotlivou sekci v nastavení iOS

Vše funguje takto. „prefs: root URL“. Takže se schématem „prefs:root=ControlCenterpath=CUSTOMIZE_CONTROLS“ můžete přejít do Nastavení ⇾ Ovládací centrum ⇾ Nastavení ovládacích prvků. Je však mnohem pohodlnější přidat všechny odkazy do aplikace Příkazy najednou, aby bylo možné otevřít libovolnou část nastavení jediným kliknutím. Níže zanechám odkaz na příkaz.

READ  Jak přenést iPhone do jiného iPhonu. Přenos dat přes iTunes

Tento příkaz můžete přidat na plochu a rychle otevřít potřebná nastavení. Nebo například zobrazit pouze požadovanou část, například nastavení displeje nebo ovládací prvek.

Po přidání příkazu do zařízení budete mít přístup k odkazům na všechny sekce v aplikaci Nastavení a můžete nastavit, aby se jedna nebo druhá sekce otevřela okamžitě. Jediné, s čím se můžete setkat, je, že iOS začne nadávat, že příkaz nelze přidat, protože je „nedůvěryhodný“ (zaznamenali čtenáři v našem chatu na Telegramu). K tomu dochází u příkazů, které se v zařízení objevily v důsledku synchronizace s jiným zařízením pod stejným účtem iCloud. To znamená, že se můžete pokusit problém vyřešit zakázáním právě této synchronizace.

Chcete-li zakázat synchronizaci příkazů přes iCloud, musíte přejít do nabídky „Nastavení“. „Rychlé příkazy“. Pak deaktivujte synchronizaci s iCloudem, zobrazí se „Nespolehlivé příkazy“, které je třeba povolit. Poté můžete synchronizaci opět povolit. Pokud chcete, můžete se rozhodnout, že nebudete znovu aktivovat příkazy pro synchronizaci mezi zařízeními. To však způsobí, že budete muset ukládat nové příkazy pro každý z nich zvlášť.

Vzhledem k tomu, že nabídka nastavení v systému iOS 13 je zcela odlišná od nabídky například v systému iOS 6, takový příkaz by jistě nebyl na místě. Někdy může trvat dlouho, než se v nastavení najde správná položka.

Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu XR

Chcete-li na iPhonu XR pořídit snímek obrazovky, stiskněte současně tlačítko Zvýšení hlasitosti a boční tlačítko.

Pokud iPhone XR není v tichém režimu, uslyšíte charakteristický zvuk. V dolním rohu obrazovky se zobrazí náhled snímku obrazovky. Klepnutím na něj upravíte snímek obrazovky.

Kliknutím na náhled můžete snímek obrazovky okamžitě sdílet prostřednictvím zpráv, sociálních médií atd.п.

Náhled můžete jednoduše odstranit posunutím do strany. V takovém případě se snímek obrazovky automaticky uloží do aplikace Fotografie.

Požadavky

Upozorňujeme, že univerzální schránka není podporována ve všech zařízeních Apple.

Potřebujete iPhone, iPad nebo iPod touch s iOS 10 nebo novějším nebo Mac s macOS Sierra nebo novějším. Níže najdete tabulku s podporovanými modely.

Jak přenést data z jednoho iPhonu do druhého

Kromě zálohování v iTunes a následného obnovení nového iPhonu ze zálohy starého telefonu existují nejméně dva další způsoby přenosu všech informací. Nejprve můžete iPhone obnovit ze zálohy na iCloudu nebo ještě jednodušeji pomocí funkce „Rychlý start“, která se poprvé objevila v iOS 11.

Rychlý start na iPhonu

  • Chcete-li přenést data z jednoho iPhonu do druhého, zapněte druhý (nový) telefon, vyberte jazyk a oblast a přejděte ke kroku nastavení.
  • Budete vyzváni k použití funkce „Rychlý start“ pro přenos informací do nového iPhonu.
  • Přibližte svůj starý iPhone s iOS 11 a novějším k druhému telefonu a nový iPhone okamžitě zobrazí oznámení, že je připraven k migraci dat.

Oznámení se zobrazí na starém i novém iPhonu

Předtím budete vyzváni k zadání hesla Apple ID a k zadání otisku prstu nebo obličeje, v závislosti na modelu smartphonu. Buďte připraveni: tento proces může trvat od několika minut až po několik hodin. Poté se do nového telefonu přenesou všechny fotografie, kontakty, aplikace a dokonce i poznámky.

Tento proces nesmí být přerušen, jinak budete muset migraci zahájit znovu.

Jak to funguje? V systému iOS 11 byl druhý smartphone potřeba pouze k ověření, zatímco všechna data byla přenesena ze zálohy iCloudu. Počínaje systémem iOS 12 však.4 data se přenášejí přímo z paměti smartphonu přes Wi-Fi.

READ  Kolik paměti RAM má iPhone 11 pro

Obnovení ze zálohy iCloud

Tuto metodu používali majitelé iPhonů ještě předtím, než byla k dispozici funkce „Rychlé spuštění“. Chcete-li použít obnovení ze zálohy iCloudu, musíte se nejprve ujistit, že tam byl zálohován váš starý iPhone. Chcete-li to provést ve starém telefonu, otevřete Nastavení. Profil Apple ID. iCloud a přejděte do nabídky „Zálohovat na iCloud“. Měla by být povolena; pokud ne, zapněte ji. Pokud chcete migrovat všechna data, ujistěte se, že jsou v nabídce „Aplikace používající iCloud“ zapnuté všechny bubliny. Já mám například vypnuté SMS, což znamená, že při přenosu dat pomocí iCloudu se zprávy ze starého iPhonu na novém nezobrazí.

Povolení zálohování iCloud před obnovením nového iPhonu

Pokud jste ještě nikdy nezálohovali na iCloud, bude chvíli trvat, než se informace z iPhonu nahrají na servery společnosti Apple. Poté již můžete nastavit nové zařízení.

Chcete-li přenést data z jednoho iPhonu do druhého pomocí iCloudu, musíte v jednom z kroků při nastavování nového telefonu vybrat možnost „Obnovit z kopie iCloudu“ místo možnosti „Konfigurovat iPhone jako nový“. Po zadání Apple ID se začnou přenášet kontakty, aplikace, fotografie, SMS a další informace. Po chvíli budete moci smartphone začít používat, ale obnova bude probíhat. uvidíte ji v aplikacích, které se načtou, a v rámečku se objeví fotografie v reálném čase.

Přenos dat iPhonu pomocí iTunes

Nejstarší z výše uvedených metod, která je pro mnoho lidí nepohodlná kvůli občasným chybám při používání iTunes a možnosti, že nebudete mít svá data vůbec k dispozici. Je to však správná cesta, pokud chcete přenést data z jednoho iPhonu do druhého. například pokud máte 300GB zálohu a nechcete kupovat další úložiště v iCloudu (i když by bylo lepší použít „Rychlý start“).

Na Macu se iPhone zobrazí přímo ve Finderu

V takovém případě připojte starý iPhone k počítači, spusťte iTunes (nebo Finder v macOS Catalina), otevřete stránku připojeného zařízení a vyberte možnost „Zálohovat nyní“. Proces je pomalý, zejména pokud máte v telefonu hodně dat, takže máte čas na oběd a práci.

Pokud vám na bezpečnosti příliš záleží, můžete zálohu zašifrovat

Záloha bude vytvořena v počítači, proto se ujistěte, že pro ni máte dostatek volného místa. Po vytvoření zálohy připojte nový iPhone výběrem možnosti „Nastavit pomocí iTunes“. nebo iTunes samy detekují nové zařízení a navrhnou další kroky nastavení. Myšlenka je taková, že záloha ze starého iPhonu bude nasazena do nového telefonu. iTunes vás mohou vyzvat, abyste před obnovením ze zálohy aktualizovali iOS na nejnovější verzi.

Nedoporučujeme k obnově používat iTunes, vhodnější je přímý přenos dat.

Jde o to, že dříve vytvořená záloha nemusí brát v úvahu nedávné změny, které jste provedli na starém iPhonu. Pokud jste včera večer provedli zálohu a dnes odpoledne chcete data přenést, historie hovorů, SMS a fotografií v telefonu se nezapočítá. Při přímé metodě se všechny informace přenášejí tak, jak jsou v okamžiku spárování v chytrém telefonu. Na rozdíl od iCloudu navíc tato metoda neomezuje množství informací, které můžete sdílet.

Správce souborů pro iPhone

K přenosu informací ze starého iPhonu do počítače a jejich následnému obnovení do nového iPhonu můžete použít také software třetích stran. K tomu slouží speciální správci souborů, jako je iCareFone. Umožňuje selektivně kopírovat data iPhonu do počítače nebo jen fotografie. v případě, že nepotřebujete úplnou zálohu. V aplikaci je také samostatná sekce pro zálohování a obnovení, takže nový iPhone 12 můžete začít používat stejně jako starý iPhone.

READ  přenos dat z telefonu do iPhonu. Jak přenést data ze starého iPhonu do iPhonu 13 pomocí iCloudu?

Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu 12 Pro

Současné podržení tlačítka zvýšení hlasitosti a bočního tlačítka (tlačítka napájení) na iPhonu 12 Pro. Jakmile tlačítka uvolníte, bude pořízen snímek obrazovky.

Uslyšíte zvuk snímku a v levém dolním rohu se zobrazí náhled snímku. Kliknutím na náhled upravíte snímek obrazovky.

Můžete do něj přidat text, popisky, šipky atd. Snímek obrazovky můžete také oříznout zde.

Chcete-li pořídit snímek obrazovky bez zvuku, jednoduše iPhone ztlumte.

Klepnutím na náhled snímku obrazovky jej můžete okamžitě sdílet prostřednictvím některé aplikace.

Snímek obrazovky můžete také jednoduše přejet prstem. Pak se uloží do aplikace Fotografie.

Jak funguje automatizace na iPhonu a iPadu

Apple v iOS 12 představil aplikaci Zkratky. Předtím se aplikace prodávala v App Store jako pracovní postup.

Siri můžete požádat o spuštění zástupce (předdefinované sady akcí) nebo stisknout tlačítko na iPhonu či iPadu. Zástupce se nyní může automaticky vypnout na základě nastavení. Může probíhat i na pozadí a využívat určité externí spouštěče, jako je NFC. Klávesové zkratky“ je k dispozici na zařízeních se systémem iOS 13.1 nebo iPadOS 13.1 a novější.

Ne všechny automatické zkratky jsou však automatické.

Automatizace ve výchozím nastavení zobrazí oznámení, kde můžete zástupce vyvolat po stisknutí tlačítka „spustit“. Některé zkratky založené na přímé fyzické manipulaci s iPhonem nebo iPadem se provádějí automaticky (více o tom níže).

Rychlé vyhledávání obrázků

Obvykle, když chceme vyhledat obrázek, nejprve si ho stáhneme, pak přejdeme do prohlížeče, ručně zadáme hledání obrázku, klikneme na panel stahování a teprve pak dostaneme požadovaný výsledek. Pro tuto akci existuje příkaz Quick na dlouhou dobu. Stačí se rozhodnout pro vyhledávač a vybrat obrázek.

Vyhledávání obrázků lze provést jedním kliknutím.

A jaké rychlé příkazy používáte? Objevte něco nového z nabídky? Podělte se o svůj názor v našem chatu na Telegramu.

Automatická oprava, Prediktivní text, Nahradit text a další v našem článku o pravopisu, který vám pomůže zlepšit psaní na iPhonu.

Apple prý vydá nový 15palcový MacBook už v roce 2023. Tento notebook by měl být skvělý pro ty, kteří potřebují velkou obrazovku a nechtějí výkon 16palcového modelu Pro.

Jak najít ztracené Airpody, jak ovládat přehrávání, jak zařídit, aby vám Airpody přestaly vypadávat z uší. to vše najdete zde. Pokud jste si právě koupili nová sluchátka Apple, podívejte se na ně. A i kdyby ne, budete si ji chtít přečíst později

serge777, Stejný názor. Obecně, samozřejmě pro mě příkazy jsou něco s něčím, přidávání příkazů, nakonec nefungují, nikdo nevysvětlil, jak je předepsat sám, obecně, divočina

| Denial of responsibility | Contacts |RSS