Návod k použití televizoru JVC. Dálkové ovládání pro televizor JVC.

Při práci se zařízením dodržujte všechna bezpečnostní opatření. Chraňte zařízení před kapalinou. Používejte pouze zdroj napájení uvedený na zadní straně výrobku. Nedovolte, aby se kabel zkroutil nebo přetrhl. Větrací otvory nesmí být blokovány. Vyhněte se instalaci výrobku na místech se špatným větráním. Nepoškozujte obrazovku. Prach, který se na zařízení nahromadí, otřete měkkým suchým hadříkem.

Pro zařízení je vhodný univerzální dálkový ovladač, tj. běžný dálkový ovladač, který je nakonfigurován pro ovládání více zařízení.

Před připojením napájecího kabelu se ujistěte, že je stroj vypnutý.

Chcete-li nastavit digitální televizi, musíte nejprve připojit anténu k televizoru, pomocí dálkového ovladače otevřít nabídku a přejít na „Nastavení“. Vyberte část „Receive“, zvolte typ zdroje signálu (anténa nebo kabel) a klikněte na tlačítko „OK“

Nyní si můžete digitální kanály nastavit sami. Stiskněte tlačítko „Menu“ na dálkovém ovladači. Nyní pomocí kláves „vpravo“ a „vlevo“ najděte sekci „Kanál“. Typ tuneru. „Anténa“. Nyní je třeba kliknout na „Autodetect“ a vybrat zemi vysílání. Stiskněte tlačítko „Start“ a počkejte na dokončení nastavení.

Pokud váš televizor není vybaven vestavěným tunerem, je třeba k vysílání digitální televize připojit set-top box. Tento STB přijímá sadu kódů, dešifruje je a vysílá do televizoru. Je možné připojit telefon a zapínat a vypínat časovač.

Typy televizních signálů

Existují tři hlavní typy televizního vysílání. záleží na způsobu příjmu signálu.

 • Pozemní vysílání. vysílání z televizní věže do domácí antény bez jakéhokoli dalšího zařízení.
 • Kabelová televize. ze speciálního serveru v distribučním centru provozovatele je signál přenášen kabelem k účastníkům sítě.
 • Satelitní systém. ze satelitu se signál dostává do parabolické antény, která jej v přijímači přemění a pošle kabelem do televizoru.

První dva mohou využívat analogové nebo digitální kanály, druhý má velmi kvalitní přenos zvuku a obrazu, ale je třeba nainstalovat další zařízení. tuner pro sledování (více v článku o připojení satelitní televize).

Následuje podrobný přehled ručního nebo automatického nastavení analogových televizních kanálů. Naladění kabelových kanálů je prakticky nerozlišitelné, tj. е. Digitální kanály jsou naladěny stejně.

Proč nefunguje automatické ladění televizních kanálů

Moderní modely televizních přijímačů podporují manuální i automatické ladění kanálů. Většina diváků používá automatické vyhledávání, které odvádí vynikající práci, ale uživatel musí pouze odstranit nežádoucí kanály z poskytnutého seznamu.

READ  Jak nastavit digitální kanály v televizoru bbk. Připojení a nastavení STB

Citlivá zařízení však z různých důvodů nejsou schopna rozpoznat rozsah snímání nebo zdroj signálu. V tomto případě je třeba postup provést ručně.

Praxe ukazuje, že volba jednoho nebo druhého způsobu ladění kanálů nemá žádné zvláštní výhody. A pokud automatický režim může ušetřit čas uživatele a je vhodný i pro nezkušené diváky, druhá možnost bude vyžadovat více času a odborných znalostí, ale poskytuje podrobnější ladění kanálů, a to i při špatné kvalitě příjmu.

Ve složitějších případech byste měli zavolat profesionálního televizního technika. Cena jeho služeb závisí na regionu, ve kterém žijete, vzdálenosti od dílny a cenové politice společnosti. Kromě toho existuje řada dobrovolných organizací, které vám bezplatně pomohou přejít na nový formát.

Jak resetovat plazmový televizor?

Chcete-li zařízení resetovat, musíte: otevřít kryt na boku telefonu, stisknout tlačítko OFF tenkým předmětem na několik sekund, dokud nezavibruje, a poté tlačítko uvolnit.

Stiskněte a podržte tlačítko zámku po dobu 5-10 sekund. Pokyny k odemknutí najdete na dálkovém ovladači nebo na některých televizorech. V 95 % případů to stačí k odemknutí televizoru. Pouze v 5 % případů budete muset k opravě televizoru volat technika.

Jak nastavit 20 kanálů digitální televize

Pokud chcete volně sledovat 20 kanálů, nemusíte vůbec volat mistra a platit za to. Stačí mít potřebné nářadí a dodržovat pokyny k připojení.

Potřebné materiály a nástroje

Anténa, tuner DVB-T2 nebo televizor s vestavěnými funkcemi patří mezi povinné prvky digitálního ladění. K propojení antény a televizoru potřebujete speciální kabely, které jsou dodávány společně se zařízeními.

Anténa

K fixaci digitálního signálu je zapotřebí anténa. používá se vnitřní, venkovní a zesílený signál. Konečný výběr závisí na:

 • vzdálenost antény od televizní věže;
 • Podlaha, výloha, město;
 • Můžete se připojit ke kolektivní anténě;
 • vzdálenost od průmyslových oblastí;

Čím blíže k věži, tím lepší příjem. Tyto faktory vysvětlují fenomén, že chata daleko od civilizačního signálu je lepší než v centru města. Antény mohou být aktivní nebo pasivní z hlediska výkonu. Ty jsou mnohem výkonnější, ale také dražší a vyžadují více energie. V obytných oblastech a pro sledování televize na venkově postačí pasivní anténa. V oblastech se slabým signálem je vyžadována funkce Active. V závislosti na provedení:

Dobrý signál je možný, pokud je správně zvolena výkonová anténa a její konstrukce.

Dekodér

K dešifrování dodávaného signálu jsou zapotřebí set top boxy. Umožňuje sledovat 20 kanálů. Nové modely jsou k dispozici na platformě Smart již s vestavěným set top boxem, takže si každý může užívat výhod digitální televize bez překážek. Ti, kteří mají starší model televizoru a neplánují v blízké budoucnosti měnit svůj přístroj, si koupí přijímač. Vypadají jako běžné set top boxy.

TV

Pokud máte stále dotazy nebo stížnosti. Dejte nám vědět

READ  Jak zapnout led podsvícení na televizoru LG. Záhada opravy TV, bbk

Položte svou otázku

Hlavním úkolem televizoru je rychle a zřetelně zachytit signál, zobrazit jej na obrazovce a zajistit, aby se na obrazovce objevil. Koupí televizoru s vestavěným zařízením ušetříte peníze za nákup set-top boxu. A také výrazně zjednodušit proces připojení.

Důležité je také rozlišení, které ovlivňuje čistotu obrazu, Starší modely televizorů mají pouze jeden anténní konektor a maximální rozlišení 720p.

Před dalším krokem instalace se musíte ujistit, že je přijímač správně připojen k televizoru.

Montáž antény

Způsob instalace antény závisí přímo na typu antény. Chcete-li používat vnitřní anténu, umístěte ji na okenní parapet a nasměrujte ji ve směru věže. Zkontrolujte, zda se v okolí nenachází jiná zařízení, jejichž činnost je zaměřena na nastavení signálu. např. směrovač Wi-Fi.

Venkovní antény jsou namontovány mimo místnost. Upevněte ji tak, aby anténu neodfoukl silný poryv větru.

Připojení zařízení

Pro připojení zařízení musí uživatel:

 • Odpojte televizor od napájení;
 • Připojte anténní kabel k anténnímu vstupu;
 • Připojte televizor do elektrické zásuvky;
 • otevřete hlavní nabídku pomocí dálkového ovladače a aktivujte vyhledávání;

Vyhledávání může být ruční nebo automatické.

Jak se přihlásit k odběru 20 bezplatných digitálních televizních kanálů

Před naladěním digitálních kanálů musíte pomocí dálkového ovladače otevřít hlavní nabídku. Pak přejděte k automatickému nebo ručnímu vyhledávání.

Automatická detekce

Je snadný způsob nastavení. Chcete-li ji aktivovat, musíte

Po potvrzení stisknutím tlačítka OK. Počkejte několik sekund, než systém automaticky vyhledá.

Manuální režim

Všechny modely televizorů podporují ruční vyhledávání. Tato varianta je v porovnání s automatickým vyhledáváním složitější, protože obsahuje velké množství operací. Ale je to nutné, pokud nelze aktivovat automatické vyhledávání. V manuálním režimu musí uživatel zadat frekvenci pro konkrétní oblast a poté

 • v hlavní nabídce vyberte možnost „Kanály“;
 • Nastavte režim příjmu na „Air“;
 • otevřete režim „Ruční ladění“;
 • Zadejte frekvenci, spusťte skenování.

Poté počkejte několik sekund, dokud systém sám nenajde kanály. Uložit, zadat frekvenci pro jiný multiplex.

Vyhledávání prostřednictvím přijímače

Chcete-li aktivovat přijímač, musíte jej nejprve nakonfigurovat.

 • Vezměte set-top box a nezapomeňte odstranit film, aby se tuner nepřehřál.
 • Odřízněte televizní kabel o 1,5 cm tak, aby mírně odhaloval kabel.
 • Odlepte ochrannou fólii a vložte kabel do příslušného slotu.
 • Propojení set-top boxu a televizoru pomocí kabelu.
 • Připojení antény k televizoru.

Pak přejděte k ručnímu nebo automatickému nastavení.

Chytrý televizor

U novějších televizorů s platformou Smart je nastavení mnohem snazší. Musíte přejít do „Menu“/“Vysílání“/“Automatické nastavení“/“Start“/“Skener“; Poté počkejte, dokud se nezobrazí všechny kanály, a dokončete nastavení kliknutím na tlačítko „Zavřít“.

Kabelová televize

Pokud chcete, můžete připojit digitální kabelovou televizi. K aktivaci potřebujete kabelový přijímač a také specifický přístupový modul. Pokud je váš televizor již vybaven kabelovým přijímačem, je třeba dokoupit pouze modul. Je důležité provádět operace s vypnutým zařízením. Pro aktivaci je nutné vložit do CAM čipovou kartu.

READ  Připojení zařízení Samsung s10 k televizoru

Jak vyhledávat kanály v televizoru Thomson?

Stisknutím tlačítka napájení na dálkovém ovladači vypněte televizor THOMSON 43UC6406. Když se televizor vypne, počkejte několik sekund a znovu jej zapněte stisknutím tlačítka napájení. Pěkně zpracované!

Úprava a třídění programů

Chcete-li odstranit nepotřebné televizní kanály nebo je seřadit na jiné pozice, musíte použít editor kanálů.

 • Je třeba zadat seznam uložených kanálů. Můžete to provést pomocí nabídky nastavení nebo stisknutím tlačítka, pokud je jím dálkový ovladač vybaven.
 • V nabídce vyberte možnost Kanál
 • V zobrazeném seznamu naladěných programů zaškrtněte políčko u požadovaného kanálu.
 • Poté pomocí barevných tlačítek vyberte další akci.
 • Běžně dostupné funkce Odstranit, Přesunout, Zamknout a Změnit název.

Jak vrátit televizoru THOMSON Smart TV normální barvy

Rozhodli jste se sledovat televizi, když najednou zjistíte, že váš televizor THOMSON Smart TV zobrazuje příšerné barvy! Fluorescenční, černobílé, příliš syté barvy nebo artefakty při spuštění Tyto barevné problémy jsou pro běžné sledování opravdu nepříjemné. Jak vrátit normální barvu na váš THOMSON. existuje několik způsobů.

Proto jsme se v tomto článku rozhodli vyřešit všechny problémy s nastavením Thompsonu a poradit vám, jak obnovit normální barvy na vašem televizoru THOMSON Smart TV. Podíváme se na problém s připojením SCART, na možná nastavení televizoru a zkontrolujeme kvalitu kondenzátorů televizoru THOMSON Smart TV.

Problém může být jednoduchý a lze jej vyřešit během několika minut. Nebo může jít o zcela vážnou závadu, kdy budete muset televizor nechat opravit. https://gadget-service.by/televizor/thomson odkaz pro úplné informace o opravě televizoru Thompson. Pokud máte nějaké dotazy, je nejlepší se rovnou zeptat servisního technika a my se budeme věnovat vám.

Poslední fáze ladění se týká kvality obrazu

Poměrně často dochází k situacím, kdy je po dokončení vyhledávání a úpravy programu vysílán ve špatné kvalitě. Chcete-li zlepšit ostrost obrazu a odstranit další vady, můžete provést následující kroky

 • V nastavení aktivujte možnost HD;
 • Vyberte režim obrazu; například u televizorů Samsung a LG je nejlepší volbou režim Kino;
 • Ruční nastavení kontrastu, jasu a barev obrazu.

Praxe ukazuje, že se vyplatí věnovat trochu času a úsilí pochopení nastavení televizoru a vytvoření seznamu uložených televizních kanálů, abyste mohli pohodlně sledovat jakékoli filmy a televizní pořady, aniž by vás rozptylovaly nepříjemné detaily a chyby, které mohou komukoli zkazit náladu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS