Jak přenést kontakty ze starého telefonu do nového (Android). Zálohování kontaktů

Dobrý den.

Začínáme žít v době, kdy jsou informace uložené v telefonu nebo počítači dražší než hardware. V zásadě to platí i pro kontakty v adresáři.

Když si koupíte nový telefon, jedním z prvních úkolů, které musíte vyřešit, je přenesení kontaktů ze starého telefonu. Pokud máte poměrně hodně čísel (více než 20-30). pak lze ruční volbu najednou zavrhnout, t.к. trvá to dlouho a je snadné udělat chybu a špatně zadat číslo.

Obecně je pro tuto úlohu mnohem výhodnější použít speciální nástroj. Funkce Android pro import/export adresáře. O několika variantách jeho použití bude tento příspěvek.

Po zálohování kontaktu se často objeví duplikáty. т.е. opakované řetězce se stejným telefonním číslem. Lze je snadno odstranit, v jednom z mých příspěvků jsem ukázal, jak to udělat.

Jak přenést data ze systému Android do systému Android pomocí aplikace MobileTrans?

MobileTrans. Přenos telefonu

Přenos dat ze systému Android do systému Android přímo na 1 kliknutí!

 • Snadno přenesete všechny typy dat ze systému Android do systému Android, včetně aplikací, hudby, videí, fotografií, kontaktů, zpráv, dat aplikací, protokolů hovorů atd. Д.
 • Pracuje přímo a přenáší data mezi dvěma vzájemně propojenými zařízeními v reálném čase.
 • Funguje skvěle se smartphony a tablety Apple, Samsung, HTC, LG, Sony, Google, Huawei, Motorola, ZTE, Nokia a dalšími.
 • Plně kompatibilní s nejnovější verzí iOS a Androidu 9.0.
 • Plně kompatibilní se systémy Windows 10 a Mac 10.15.
 • Před zahájením procesu je třeba stáhnout aplikaci MobileTrans pro PC pro Windows nebo Mac OS.
 • Po stažení a instalaci se kliknutím na ikonu MobileTrans otevře aplikace. Přejděte do části „Přenos telefonu“. Klikněte zde.

Extra tip: Nejlepší způsob, jak přenést WhatsApp z Androidu do iPhone 13

Pokud máte aplikaci WhatsApp a chcete přenést kontakty, můžete použít jinou aplikaci. Mluvíme o iCareFone pro WhatsApp. Můžete si ji snadno stáhnout do zařízení se systémem Android nebo použít verzi pro stolní počítače. Pomáhá přenášet multimediální soubory, kontakty, obrázky a další.

Aplikace iCareFone Transfer

V zařízení se systémem Android můžete používat aplikaci iCareFone a snadno přenášet data. K tomu nepotřebujete žádný počítač. Aplikace se také snadno používá a okamžitě přenese vaše kontakty do aplikace WhatsApp.

READ  Zadání kódu v systému Android z iPhonu. Přenos kontaktů služby gmail

iCareFone Transfer. Software pro stolní počítače

Pro tento účel se ujistěte, že máte počítač a vhodný datový kabel. Chcete-li použít iCareFone pro WhatsApp, postupujte podle následujících kroků.

Stáhněte si verzi pro počítače PC nebo Mac. Klepněte na tlačítko „Přenos„.

Před spuštěním aplikace WhatsApp si nezapomeňte uložit data. Poté stiskněte tlačítko „pokračovat“.

Nezapomeňte zkontrolovat svůj účet WhatsApp. Za tímto účelem zadejte všechny údaje včetně čísla aplikace WhatsApp a údajů o zemi. Po dokončení klepněte na tlačítko „zkontrolovat“.

Po dokončení kontroly můžete kontakty přenést do iPhonu. Chcete-li to provést, přihlaste se do aplikace WhatsApp na iPhonu a klepněte na tlačítko obnovení. Ujistěte se, že je funkce Najít mou aplikaci vypnutá.

Jak přenesu kontakty ze systému Android do iPhonu 13 pomocí SIM karty

Pokud máte SIM kartu a chcete přesunout kontakty, můžete postupovat podle několika kroků.

 • Otevřete aplikaci Kontakty a přejděte do nastavení.
 • Nyní vyberte možnost „Exportovat na kartu SIM“. Proces se spustí za několik sekund.
 • Poté vyjměte kartu SIM a vložte ji do iPhonu.
 • Přejděte na „Nastavení iPhone“ a stiskněte „Importovat kontakty z karty SIM“.
 • Potvrďte proces a počkejte, dokud nebudou přesunuty kontakty SIM.

Synchronizace s účtem Google

Kontakty ze systému Android můžete do systému Android přenášet pomocí účtu Google. Data jsou uložena, otevřená po dobu jednoho měsíce od vymazání. Synchronizovaný účet Google umožňuje uživateli provádět změny, i když nemá po ruce žádné zařízení. Postup činností je následující:

Přenos kontaktů prostřednictvím účtu Google

Při správném postupu se kontakty zobrazí v krátké době. Synchronizují se pouze kontakty uložené v telefonu. Tímto způsobem můžete rychle a s minimálním úsilím zkopírovat kontakty z telefonu. Stažení kontaktů do telefonu netrvá dlouho, takže je to nejlepší způsob.

Jaký je nejlepší způsob přesunu kontaktů

Dříve jsme se zabývali několika možnostmi, jak synchronizovat telefon s telefonem se systémem Android a přenášet kontakty pro systém Android. Ale který způsob je nejlepší. Pokusme se odpovědět na tuto otázku z hlediska toho, zda přenášíte kontakty z telefonu do telefonu se systémem Android nebo z jednoho smartphonu do druhého.

Pro tlačítkový telefon

Pro majitele tlačítkových zařízení je nejlepší možností přenést kontakty z karty SIM do telefonu. Chcete-li tímto způsobem přesunout kontakty z telefonu se systémem Android, musíte se ujistit, že jsou všechna čísla uložena na kartě SIM. Pokud ne, musíte všechny kontakty na SIM kartu přenést sami pomocí výchozího nastavení číselníku.

Pak stačí vložit SIM kartu do nového zařízení a přenést kontakty z karty SIM do telefonu. Pokud máte opačnou situaci a přenos se provádí ze smartphonu na „tlačítko“, doporučujeme vrátit se na začátek článku, kde jsme hovořili o tom, jak přenést kontakty ze systému Android na SIM kartu.

READ  iPhone x se zavěsí

Pro synchronizaci telefonu s chytrým telefonem jsou vhodné také následující způsoby synchronizace telefonů:

 • Přenos kontaktů přes Bluetooth;
 • Použijte paměťovou kartu;
 • pokud má vaše „tlačítko“ možnost vytvořit soubor VCF, použijte jednu z metod uvedených dříve v článku.

Z Nokie na Android můžete snadno přejít pomocí jedné z nabízených možností, i když vaše předchozí zařízení bylo tlačítkové. Majitelé zařízení s dotykovou obrazovkou však mají více možností, jak přenést kontakty ze systému Android do jiného zařízení.

Pro smartphone

Majitelé chytrých zařízení nejsou omezeni v počtu možností přenosu. Nejpohodlnější způsob přenosu kontaktů z telefonu se systémem Android je však prostřednictvím služby Google. Dobrým způsobem je také zálohování (jak vytvořit zálohu, jsme si řekli dříve). Jedná se o ideální metodu obecně, například pro ty, kteří hledají, jak přenést kontakty z telefonu Samsung. Jde o to, že v tomto případě se nepřenášejí pouze čísla, ale i další soubory, a postup se spustí okamžitě po zapnutí nového zařízení. Stačí postupovat podle pokynů, které se zobrazí na obrazovce.

Vedlejší poznámka. Majitelé chytrých telefonů mají k dispozici všechny ostatní možnosti, ale liší se z hlediska pohodlí

Pravděpodobně nejtěžší je přenést kontakty z telefonu do počítače a později je přenést do nového přístroje. Zároveň můžete například kopírovat kontakty z Honoru do zařízení jiné značky prostřednictvím přenosu souborů VCF, který funguje i bez instalace dalšího softwaru.

Jak přenášet kontakty ze systému Android do systému Android přes Bluetooth

Kontakty ze systému Android můžete samozřejmě přenést do systému Android také pomocí technologie Bluetooth. Jedná se o jednoduché řešení, protože stačí obě zařízení propojit přes Bluetooth. Zde se dozvíte, jak můžete přenášet kontakty z jednoho zařízení do druhého pomocí Bluetooth;

 • Ve zdrojovém zařízení otevřete aplikaci Kontakty a klepněte na ikonu nabídky (tři tečky). Všimněte si, že tyto kroky se mohou na různých zařízeních lišit.
 • Před výběrem kontaktů, které chcete přenést, stiskněte tlačítko „Import/export“ a vyberte možnost „Share name card via“. Pokud chcete migrovat všechny, jednoduše zaškrtněte políčko „vybrat všechny“.
 • Tím se otevřou možnosti sdílení. Zvolte „Bluetooth“, budete vyzváni k aktivaci Bluetooth, pokud jste tak ještě neučinili. Zkontrolujte, zda je v obou zařízeních zapnuta funkce Bluetooth.
 • Povolení skenování okolních zařízení přes Bluetooth a výběr cílového zařízení, jakmile se objeví. Po úspěšném spárování zařízení se okamžitě zahájí proces párování.

Výše uvedená řešení jsou nejefektivnějšími způsoby přenosu kontaktů ze systému Android do systému Android. Zvolte řešení, které je stejně snadné jako skutečné řešení, a poté jej použijte podle výše uvedených pokynů. Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte se zeptat a my se vám budeme snažit pomoci.

Export čísel do telefonu se systémem Android pomocí paměťové karty

Pokud je starý i nový telefon vybaven kartou SD, můžete ji použít k přenosu telefonního seznamu. Tato metoda také nevyžaduje přístup k internetu a na rozdíl od první metody je schopna pojmout značné množství kontaktů najednou. Použití této metody.

 • Stejně jako u prvního způsobu vyberte v telefonu položku „Kontakty“. Vstupte do nabídky dostupných možností a vyberte možnost „Importovat/exportovat“
 • Vyberte možnost „Exportovat na kartu SD“. Potvrďte export kontaktů stisknutím tlačítka „Ano“ na zobrazené výzvě, poté se všechna čísla uloží na paměťovou kartu ve formátu.vcf.
 • Vyjměte kartu SD ze starého telefonu a vložte ji do nového zařízení. Přejděte na „Kontakty“, zobrazte dostupné možnosti a vyberte „Importovat/Exportovat“.
READ  pokud můžete najít adresu pomocí telefonního čísla. Zjistit polohu osoby

Stiskněte tlačítko „Importovat z karty SD“, vyberte umístění úložiště „Zařízení“ a vyberte soubor/soubory obsahující telefonní čísla, která chcete importovat. Po dokončení procesu budou všechny důležité kontakty uloženy v novém zařízení.

Použití specifického softwaru pro přenos kontaktů pro systém Android

Kromě výše uvedených metod můžete použít software pro zálohování systému Android, například iCareFone. Vzhledem k tomu, že většina majitelů chytrých telefonů nyní používá aplikaci WhatsApp vázanou na jejich telefonní číslo, můžete jednoduše zálohovat své kontakty WhatsApp na zařízeních se systémem Android, což je mimochodem s aplikací zcela zdarma.

Celý proces zálohování je poměrně jednoduchý: připojte zařízení k počítači s nainstalovaným programem iCareFone, označte data, která chcete zahrnout do zálohy, a stiskněte tlačítko „Zálohovat“. Poté připojte nový telefon se systémem Android k počítači, vyberte dříve vytvořenou zálohu a po zobrazení náhledu dat klikněte na možnost „Obnovit do zařízení“. Tímto způsobem budou do vašeho nového smartphonu stažena všechna potřebná telefonní čísla.

přenos, telefonního, seznamu, systému

Ačkoli byl původně vytvořen jako správce souborů pro iOS, jeho funkce byly rozšířeny tak, aby byly užitečné i pro majitele zařízení se systémem Android. Kromě výše uvedené funkce vytváření a obnovování záloh různých typů dat WhatsApp (dokumenty, multimédia, kontakty atd.) je tedy také velmi snadné přenášet kontakty z jednoho zařízení do druhého.) na Androidu, přenáší také data WhatsApp mezi zařízeními Android a iOS.

Přenos kontaktů z jednoho zařízení se systémem Android do druhého není příliš obtížný. V závislosti na situaci a osobních preferencích můžete použít některou ze 4 výše uvedených metod: každá z nich vyřeší úkol rychle a efektivně. Zanechte své dotazy a komentáře pod tímto článkem a podělte se s námi o své nápady!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS