Jak přenášet data z iPhonu do iPhonu

Pravidelnost nových iPhonů a dalších mobilních zařízení Apple a samozřejmě touha získat lepší zařízení neustále konfrontují uživatele s problémem přenosu všech dat do nového zařízení. Přenos všech kontaktů, hudby, fotografií, videí, aplikací a dalšího obsahu se zdá být prakticky nereálný pro ty, kteří svůj iPhone používají jen zřídka na 100 % a nerozumějí složitostem iTunes nebo nástroje Tenorshare iTransGo. Ale mezi čtenáři nejsou žádní. Nejprve je třeba říci, že je možné a velmi snadné přenést každý soubor až do posledního kontaktu a korespondence. Nemusíte se nic učit a některé metody přenosu jsou dostupné na pár kliknutí. Jak to tedy funguje??

Hlavním způsobem přenosu informací z iPhonu do iPhonu je funkce „Rychlý start“. Funguje bez iTunes a přenáší všechna data do nového zařízení bez připojení USB. Oba smartphony musí být připojeny ke stejné Wi-Fi, musí být vedle sebe a musí být neustále zapnuté.

Vyjměte kartu SIM ze starého telefonu a vložte ji do nového.

přenos, souborů, iphonu, třeba, provést

Položte smartphony vedle sebe a zapněte nový iPhone, aniž byste vypnuli starý. Museli jste jej předtím obnovit do továrního nastavení nebo jej vůbec nepoužívat.

Na obou zařízeních zapněte Bluetooth. Poté se na starém smartphonu zobrazí okno s výzvou k přenosu všech dat a přihlášení do nového smartphonu prostřednictvím AppleID. Stiskněte tlačítko „Další“. Pokud není k dispozici žádné tlačítko, zkontrolujte Bluetooth.

Jakmile se animace objeví na novém, zvedněte starý a namiřte jej fotoaparátem na nový. Pokud ne, vyberte možnost „ruční ověření“ a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Budete také muset zadat heslo k vašemu stávajícímu zařízení a vymyslet heslo k novému zařízení. Poté se nastaví Face ID nebo Touch ID.

Posledním krokem je zadání hesel pro všechna zařízení, která jsou propojena s vaším Apple ID, včetně hodinek Apple Watch, pokud je máte.

Poté můžete zahájit proces migrace. Provádí se pomocí nejnovějšího zálohování. Pokud ho nemáte, je nejlepší aktualizovat ho přes iTunes nebo iCloud, což je možnost s vyšší prioritou. Po migraci můžete nový smartphone používat.

Jak přejít na nový iPhone 13 s rychlým počátečním nastavením?

Po vydání systému iOS 14 společnost Apple vylepšila funkci rychlé instalace. Uživatelé nyní mohou bez problémů přímo přenášet svá data z jednoho zařízení iOS do druhého. Jakmile jsou obě zařízení připojena, můžete si vybrat, co chcete migrovat. V ideálním případě můžete přenášet všechny druhy dat, jako jsou kontakty, zprávy, aplikace, fotografie, videa, poznámky, záložky, protokoly hovorů atd. Před přenosem dat do nového iPhonu 13 se však ujistěte, že jste splnili následující podmínky:

  • Chcete-li provést kabelový přenos, musí být na obou zařízeních nainstalován systém iOS 11 nebo novější. K připojení obou telefonů budete potřebovat také adaptér USB na Lightning.
  • Chcete-li přenášet bezdrátově, musí být v obou telefonech nainstalován systém iOS 12.4 nebo novější. Musí být také zapnuta funkce Bluetooth.
  • Obě zařízení musí být ve vzájemné blízkosti.
  • Při nastavování iPhonu 13 se ujistěte, že v něm používáte stejné Apple ID jako v předchozím telefonu.
READ  jak nahrát hudbu do iPhonu přes počítač. Jak přesunout vyzváněcí tón vytvořený na macu (macos mojave a starší verze macos) do iPhonu?

Po splnění těchto základních požadavků stačí postupovat podle následujících kroků a zjistit, jak upgradovat na nový iPhone 13.

Nejprve zapněte iPhone 13 a proveďte počáteční nastavení pomocí stejného Apple ID. Pokud chcete provést kabelový přenos, ujistěte se, že jsou obě zařízení připojena.

Během nastavování nového zařízení se v okně QuickStart zobrazí možnost přenosu dat z iPhonu. Kliknutím na něj přenesete data z předchozího iPhonu do nového iPhonu 13.

Nový iPhone 13 vyhledá vaše předchozí zařízení. Po zjištění se na stávajícím telefonu zobrazí následující výzva. Jednoduše potvrďte své Apple ID a klikněte na „Pokračovat“.

Na novém iPhonu se zobrazí animace a na stávajícím zařízení se spustí možnost skenování. Jednoduše přiložte staré zařízení k iPhonu 13 a naskenujte animaci.

To je vše! Po připojení obou zařízení můžete vybrat typ dat, která chcete přenést, a zahájit proces přenosu.

Jak sdílet aplikace z iPhonu na iPhone pomocí AirDrop

Airdrop pro iOS je obdoba Bluetooth pro zařízení se systémem Android. Airdrop je integrovaný nástroj v zařízeních Apple, který umožňuje sdílet soubory mezi zařízeními Apple, jako je iPhone, iPad a Mac PC. Stejně jako můžete posílat soubory mezi zařízeními se systémem Android přes Bluetooth, můžete je posílat i mezi zařízeními se systémem iOS přes Airdrop.

Vyberte aplikace ve starém iPhonu, které chcete odeslat do nového iPhonu, a klepněte na tlačítko „Sdílet“ a poté vyberte cílový iPhone.

Na novém iPhonu stiskněte tlačítko „Přijmout“, čímž umožníte aplikaci Airdrop přenést vybrané aplikace ze starého iPhonu do nového.

Jak přenášet fotografie z iPhonu do iPadu pomocí aplikace AirDrop

Pokud vás zajímá, jak bezdrátově sdílet fotografie z iPhonu do iPadu, tady je návod. Nechceme zklamat čtenáře, pro které není iCloud nebo programy jako MobileTrans užitečný. Pak mohou vyzkoušet službu AirDrop, která může být spolehlivou možností přenosu fotografií z iPhonu do iPadu. Umožňuje rychlé přenosy souborů mezi uživateli iPhonu, iPadu a Macu. Rychlejší a spolehlivější. jsou dvě z nejlepších funkcí funkce Airdrop. Používání služby Airdrop se neomezuje pouze na zasílání fotografií. Další typy souborů můžete odesílat bez použití Wi-Fi, e-mailu, Bluetooth nebo úložného zařízení.

READ  Telefon můžete připojit k televizoru prostřednictvím rozhraní USB. Aktivní kabel

Povolení funkce AirDrop pomocí Ovládacího centra na obou zařízeních přejetím prstem odspodu nahoru. Po vyzvání zapněte také Bluetooth a Wi-Fi. Pokud je tato osoba ve vašich kontaktech, vyberte možnost „Pouze kontakty“, a pokud ne, stiskněte „Vše“.

Co potřebujete pro přímý přenos dat

▪️Příprava iPhonu s iOS 12.4 nebo novější verzi mobilního operačního systému

▪️ dodaný kabel USB na Lightning z libovolného iPhonu

▪️ Adaptér Apple Lightning na USB 3.0 pro přímé připojení jednoho smartphonu k druhému.

Přenos můžete provést bez kabelů, ale bude trvat déle a bude vyžadovat dostupnou síť Wi-Fi.

Přenesení karty SIM nebo kontaktování poskytovatele služeb

Uživatelé se nejvíce obávají o své uložené kontakty a telefonní číslo, proto se nejprve podívejte na kartu SIM.

  • Zkontrolujte, zda má karta stejnou velikost jako zásobník nového zařízení. pokud ano, vyjměte SIM kartu a nainstalujte ji do zakoupeného smartphonu.
  • Pokud karta při nákupu nevyhovuje, obraťte se na pobočku mobilního operátora a vyžádejte si náhradní SIM kartu.
  • Pokud je SIM karta větší, než je nutné, je vhodné zajít do prodejny. zastřižení trvá minutu a stojí haléř.

V některých případech nákupu iPhonu ve specializovaných obchodech jsou poskytovány odpovídající karty. tento bonus funguje výhradně na základě rozhodnutí obchodu.

Záludný způsob. Přímý přenos dat přes kabel

Tato funkce bude k dispozici, pokud je v obou smartphonech nainstalován iOS 12.4 nebo novější verze mobilního operačního systému. Výhodou tohoto způsobu je možnost rychlého přenosu dat bez zdlouhavého stahování programů a her z cloudu.

Zapněte Wi-Fi a Bluetooth v obou zařízeních a umístěte je blízko sebe.

Na „starém“ iPhonu se zobrazí okno s výzvou k aktivaci funkce „Rychlé spuštění“. Potvrzení operace.

Naskenujte animaci z obrazovky „nového“ smartphonu pomocí fotoaparátu „starého“ smartphonu.

Dále si můžete vybrat ze dvou možností přenosu: bezdrátového a kabelového.

V prvním případě musí být smartphony připojeny k nabíječce a musí být v dosahu stejné sítě Wi-Fi.

V druhém případě budete potřebovat několik doplňků: kabel USB-Lightning a adaptér Lightning se vstupem USB. Ke každému iPhonu je přiložen jednoduchý kabel, ale kabel USB je třeba dokoupit.

Později se bude hodit pro připojení kabelového příslušenství nebo paměťových zařízení USB.

V případě přenosu přes kabel se nejedná o nejhezčí design a potvrzujeme přenos dat.

V „novém“ iPhonu bude třeba provést některá nastavení při spuštění a aktivovat Touch ID nebo Face ID.

Když se „nový“ iPhone restartuje. proces obnovy dat je dokončen.

Výsledkem je smartphone s identickým nastavením a obsahem uvnitř.

READ  Jak používat Bluetooth v telefonu. Co znamená bluetooth?

způsoby přenosu aplikací z iPhonu do iPhonu 8

Pokud jste si koupili nový iPhone 8 a nejste si jisti, jak přenést aplikace ze starého iPhonu do nového, zde jsou 3 způsoby, jak to udělat. Existuje několik řešení tohoto problému: použití zálohy vytvořené prostřednictvím služby iCloud, použití „zálohy“ prostřednictvím iTunes nebo použití aplikace Tenorshare iCareFone. Je třeba poznamenat, že tato metoda je nejjednodušší a nejrychlejší, navíc umožňuje spravovat několik druhů dat najednou.

Tato metoda je atraktivní, protože nevyžaduje připojení smartphonu k počítači. Potřebujete jen připojení k internetu.

Otevřete aplikaci Nastavení na starém iPhonu a vyberte „iCloud“ (v systému iOS 11 musíte otevřít Nastavení. Účty a hesla. iCloud).

Klepněte na možnost „Zálohovat na iCloud“ a zkontrolujte, zda je posuvník zapnutý.

Poté klepněte na možnost „Zálohování“. Tím zahájíte proces vytváření „zálohy“ všech dat ve starém iPhonu. Počkejte na dokončení.

Teď si vyzvedni svůj nový iPhone 8. Pokud jej nastavujete od začátku, budete během aktivace vyzváni k provedení obnovy dat. Stačí vybrat možnost ze zálohy iCloud. Pokud je nový iPhone již aktivován, přejděte do aplikace Nastavení. a vyberte „iCloud“ (v systému iOS 11 musíte otevřít Nastavení. Účty a hesla. iCloud). Přihlaste se zde pomocí svého Apple ID a hesla. Poté povolte posuvník do aktivního stavu naproti „Zálohování“. Všechny aplikace s daty se automaticky přenesou do nového iPhonu.

Jak rychle přenést data ze starého iPhonu do nového?

Na iPhonu přejděte do Nastavení. Obecné. Reset 2. Připravte se na nový iPhone 3. Klepněte na tlačítko Pokračovat

iPhone vytvoří úplnou zálohu se všemi fotografiemi a videi. To může trvat několik hodin. V závislosti na tom, kolik dat máte a jak rychle používáte internet.

Po zálohování zapněte nový iPhone a podržte jej u starého, abyste zahájili proces obnovy.

Přejít na záložky

V systému iOS 15 společnost usnadnila přenos dat ze starého iPhonu do nového. Apple vám zdarma poskytne tolik místa, kolik potřebujete k zálohování iPhonu. Užitečné pro ty, kdo si nekupují další gigabajty z iCloudu. Pro využití nabídky je třeba splnit tři podmínky: ▪️ Koupit nové zařízení Apple (iPhone, iPad nebo iPod touch) ▪️ Obojí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS