nejlepší způsoby přenosu kontaktů z iPhonu do iPhonu

Kontakty mohou být nejdůležitějšími údaji v telefonu. Souhlasím? Zde se podíváme na 3 nejužitečnější způsoby přenosu kontaktů z iPhonu do iPhonu.

Když jsem naposledy synchronizoval svůj mobilní telefon s iTunes, všechny kontakty z iPhonu se vymazaly. Tento problém se mi stal dvakrát a moje záloha zmizela. Mám však kontakty ve starém iPhonu a nyní bych rád věděl, jak přenést kontakty ze starého iPhonu do nového iPhonu.

Mnoho uživatelů iPhonu se potýká se stejným problémem a chtějí dostat své kontakty zpět do iPhonu z různých míst. Abychom tento problém vyřešili, ukážeme vám dnes tři nejlepší způsoby snadného přenosu kontaktů z iPhonu do iPhonu.

Jak přejít na nový iPhone 13 pomocí rychlé instalace?

Po vydání systému iOS 14 společnost Apple vylepšila funkci rychlé instalace. Uživatelé nyní mohou bez problémů přímo přenášet svá data z jednoho zařízení iOS do druhého. Po připojení obou zařízení si můžete vybrat, co přesně chcete přenést. V ideálním případě můžete přenášet všechny druhy dat, jako jsou kontakty, zprávy, aplikace, fotografie, videa, poznámky, záložky, protokoly hovorů atd. Před přenosem dat do nového iPhonu 13 se však ujistěte, že jste splnili následující podmínky:

 • Chcete-li provést kabelový přenos, musí být na obou zařízeních nainstalován systém iOS 11 nebo novější. Kromě toho budete potřebovat adaptér USB na Lightning pro připojení obou telefonů.
 • Pro bezdrátový přenos musí být na obou telefonech nainstalován systém iOS 12.4 nebo novější. Musí být také povolena funkce Bluetooth.
 • Obě zařízení musí být ve vzájemné blízkosti.
 • Při nastavování iPhonu 13 se ujistěte, že v něm používáte stejné Apple ID jako v předchozím telefonu.

Po splnění těchto základních požadavků stačí postupovat podle následujících kroků a dozvíte se, jak přejít na nový iPhone 13.

Nejprve zapněte iPhone 13 a proveďte počáteční nastavení pomocí stejného Apple ID. Pokud chcete provést kabelový přenos, ujistěte se, že jsou obě zařízení připojena.

Během nastavování nového zařízení se v okně Rychlé spuštění zobrazí možnost přenosu dat z iPhonu. Jednoduše na něj klepněte a přeneste data z předchozího iPhonu do nového iPhonu 13.

iphone-migration-startup-1

Nový iPhone 13 vyhledá vaše předchozí zařízení. Po zjištění se na stávajícím telefonu zobrazí následující výzva. Jednoduše potvrďte své Apple ID a klikněte na „Pokračovat“.

READ  Jak zavřít aplikaci na iPhone 11

Animace se zobrazí na novém iPhonu a možnost skeneru se spustí na stávajícím zařízení. Jednoduše přiložte staré zařízení k iPhonu 13 a naskenujte animaci.

To je vše! Po připojení obou zařízení můžete vybrat typ dat, která chcete přenést, a zahájit proces přenosu.

Jak přenést kontakty z iPhonu do iPhonu pomocí iTunes

V ideálním případě iTunes. je populární a bezplatná desktopová aplikace vyvinutá společností Apple pro správu našich zařízení se systémem iOS. Pomocí něj můžete zálohovat úložiště iPhonu v počítači a poté jej obnovit. Kontakty můžete také synchronizovat s iTunes. Chcete-li zjistit, jak přenést kontakty z iPhonu do iPhonu bez iCloudu, můžete použít tyto dvě metody.

Zálohování a obnovení dat

Pokud chcete, můžete nejprve vytvořit rozsáhlou zálohu stávajícího zařízení iOS v iTunes a obnovit ji do nového iPhonu. Aby to fungovalo, musí mít oba modely iPhonu stejnou verzi systému iOS.

Nejprve jednoduše připojte starý iPhone k systému, spusťte iTunes a přejděte do jeho souhrnu. Zde přejděte na „Zálohy“ a kliknutím na „Zálohovat nyní“ uložte kontakty a další typy dat. Jen se ujistěte, že jste zálohovali na „tento počítač“, a ne na iCloud.

Po zálohování odpojte zařízení a připojte k němu nový iPhone. Znovu vyberte iPhone a přejděte na „Souhrn“ „Zálohování“. Tentokrát klikněte na možnost „Obnovit zálohu“ a ve vyskakovacím okně vyberte soubor zálohy, který chcete do zařízení obnovit.

Synchronizace kontaktů s iTunes

Toto je další způsob, který vám řekne, jak přenést kontakty z iPhonu do iPhonu bez iCloudu. Stačí připojit iPhone k počítači, spustit iTunes a přejít na kartu „Info“. Zde můžete zvolit synchronizaci kontaktů iPhonu s iTunes.

Zvolte synchronizaci všech kontaktů a kliknutím na tlačítko „Synchronizovat“ je zpřístupněte v iTunes. Později můžete totéž udělat s novým iPhonem. Tentokrát se po stisknutí tlačítka „Synchronizovat“ kontakty z iTunes zkopírují do nového zařízení iOS.

Co potřebujete pro přímý přenos

▪️ spárování iPhonu s iOS 12.4 nebo novější verzi mobilního operačního systému

▪ Kabel USB na Lightning z libovolného iPhonu

▪ Adaptér Apple Lightning na USB 3.0 pro přímé připojení jednoho smartphonu k druhému.

Přenos můžete provést bezdrátově, ale bude to trvat déle a je k tomu potřeba dostupná síť Wi-Fi.

Sdílení souborů

Přenos kontaktů z iPhonu do iPhonu (například pomocí praktické služby pro sdílení souborů anonfiles).com) můžete provést následující kroky:

 • Vyberte kartu VCF a počkejte několik sekund, než se nahraje. Poté zkopírujte odkaz na soubor a odešlete jej jakýmkoli vhodným způsobem do nového iPhonu.
 • Pomocí odkazu stáhněte a otevřete soubor a technik společnosti Apple může začít ukládat kontakty ze starého iPhonu do nového. rychle a bezpečně.
READ  Zkontrolujte geolokaci předplatitele podle telefonního čísla

Jak přenést telefonní číslo do nového iPhonu

Pokud do nového iPhonu vložíte kartu SIM, automaticky rozpozná vaše telefonní číslo. Jakmile je zařízení online, můžete volat a přistupovat k internetu, podmínky mobilního operátora se nemění.

Další případ nastane, pokud je vaše SIM karta příliš malá na to, aby se vešla do přihrádky na SIM kartu v novém iPhonu. V takovém případě se nepokoušejte o vlastní řezání. raději se obraťte na svého operátora, který vám vydá SIM kartu správné velikosti. Tato služba je u mobilních operátorů obvykle zdarma, ale někteří ji mohou zpoplatnit.

Dnešní iPhony používají kartu Nano SIM

Přes iMobie AnyTrans

Software AnyTrans od populárního vývojáře iMobie umožňuje obejít omezení standardního nástroje společnosti Apple a přenášet pouze požadované typy dat. včetně dat do iPhonu, na kterém jste již provedli některá nastavení a uložili obsah. K jeho použití potřebujete pouze počítač se systémem Windows nebo macOS, dvojici chytrých telefonů k přenosu a kabely Lightning k jejich propojení.

Stáhněte si AnyTrans z oficiálních stránek vývojáře. Nainstalujte software do počítače a aktivujte licenci.

Připojte oba iPhony k počítači pomocí kabelů Lightning a spusťte program AnyTrans.

Otevřete kartu Přepínač telefonů a klikněte na možnost Migrovat nyní v části Telefon do telefonu.

Zkontrolujte, zda systém správně rozpoznává smartphony. V případě potřeby prohoďte jejich pořadí (kliknutím na zaškrtávací políčko vpravo od názvu vyberte zařízení). Klepněte na tlačítko Další.

Zobrazí se obrazovka se všemi dostupnými údaji v zařízení. Zde můžete vybrat pouze požadované kategorie nebo kliknutím na tlačítko Vybrat vše migrovat vše najednou. Doporučujeme také zaškrtnout políčko Přeskočit duplikáty, aby systém nekopíroval data, která již v zařízení jsou. Znovu klikněte na tlačítko Další.

Přenos může trvat od několika sekund až po desítky minut v závislosti na množství dat, která potřebujete, a na šířce pásma portů USB a použitých kabelů vašeho počítače. Neodpojujte smartphony od počítače, dokud není přenos dokončen.

Hotovo: Úspěšně jste přenesli soubory do nového iPhonu 13 bez obnovení továrního nastavení, vyhnuli jste se duplicitám a získali jste pouze správné druhy dat. Pokud máte stále dotazy k postupu, pomůže vám oficiální videonávod.

Možnosti aplikace AnyTrans se však neomezují pouze na přenos souborů. V budoucnu jej můžete používat jako plnohodnotného správce dat pro svůj chytrý telefon: sloučit konverzace a kontakty ze dvou zařízení WhatsApp do jednoho, vytvářet zálohy na několik kliknutí, vytvářet vlastní vyzváněcí tóny (například pokud požadovaná skladba není v iTunes nebo chcete jinou skladbu), rychle instalovat nebo odinstalovat několik aplikací najednou. K dispozici je dokonce funkce pro bezdrátové vysílání obrazovky do počítače.

READ  Nahrávání hovorů na telefonu Samsung s8

Jak přenést kontakty do nového iPhonu přes iTunes

Krok 1 Otevřete iTunes v počítači a ujistěte se, že je v něm nainstalována nejnovější verze. Poté připojte starý iPhone k počítači přes USB.

Krok 2 Klikněte na ikonu telefonu v iTunes. Přejděte na položku Závěr a zaškrtněte kroužek vedle položky Tento počítač. Stiskněte tlačítko Zálohovat, čímž zálohujete svůj starý iPhone.

Krok 3 Nyní můžete začít nastavovat svůj nový iPhone. Nezapomeňte se přihlásit pomocí stejného Apple ID, které jste používali na starém iPhonu. Zvolte Obnovit ze zálohy iTunes a budete vyzváni k připojení nového iPhonu k počítači, abyste mohli stáhnout záložní soubory z iTunes. Po dokončení tohoto úkonu budete mít v novém iPhonu všechny kontakty.

CardDAV

Další možností exportu kontaktů do smartphonu se systémem Android je použití serveru iCloud a speciální aplikace CardDAV.

 • Do chytrého telefonu se systémem Android nainstalujte bezplatnou verzi aplikace CardDAV (Stáhněte si ji z Google Play).
 • Spusťte aplikaci a v seznamu účtů vyberte CardDav.
 • Jako server zadejte následující: p02-contacts.iCloud.com. Uživatelské jméno a heslo. údaje k účtu Apple ID. Klepněte na tlačítko Další.
 • Zadejte libovolný název účtu a MUSÍTE zaškrtnout políčko Synchronizovat pouze ze serveru do telefonu. Povrchová úprava kohoutku.
 • Spustí se synchronizace a kontakty se automaticky stáhnou do paměti smartphonu.

Smyslem této metody je exportovat kontakty přímo ze serverů společnosti Apple. Po přezkoumání nastavení aplikace CardDAV můžete povolit automatickou synchronizaci: při přidání nového kontaktu do iPhonu bude automaticky přidán do smartphonu s jiným operačním systémem.

Záložka

Rychlé, bezztrátové, v mnoha ohledech. Nudí vás iPhone, chcete změnit mobilní platformu nebo potřebujete druhý chytrý telefon se systémem Android/Windows Phone? Dnešní návod vám ukáže, jak rychle přesunout kontakty z iPhonu do systému Android (nebo jiných operačních systémů). Čtyři univerzální způsoby, které vám pomohou exportovat váš adresář kontaktů. : Jak migrovat kontakty ze systému Android do.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS