Xiaomi Mi Box S: populární moderní set-top box recenze

Pokud stále nevíte, který set-top box si pořídit do své domácnosti, pomůže vám naše nová recenze. Xiaomi Mi Box S. mezinárodní verze oblíbeného televizního set-top boxu Mi Box 4. Populární set-top box Xiaomi Mi Box S si můžete koupit v obchodě. Ale zpět k přehledu.

Xiaomi Mi Box S: design a výbava

přehled, televizního, set-top, boxu

Design set-top boxu je vyspělý a minimalistický. Set-top box se hodí do každé ložnice nebo kanceláře a nebude působit zbytečně! Tělo je vyrobeno z kvalitního plastu, nejsou na něm žádná zbytečná tlačítka a zdařilá kombinace zaoblených a ostrých hran nezpůsobuje odmítnutí.

Balení Xiaomi Mi Box S je jednoduché a přehledné: samotná krabička, dálkový ovladač, dvě baterie AAA, návod, kabel HDMI a napájecí zdroj.

Xiaomi Mi Box S: dálkové ovládání a jeho funkce

Stejně jako samotná krabička je i dálkové ovládání kompaktní, praktické a nepříliš velké. To však nijak nenarušuje jeho funkčnost. Pro změnu obsahu nemusíte zvedat ruku a pohybovat dálkovým ovladačem pomocí zakořeněného gesta. Dálkový ovladač Mi Box S vysílá signál do set-top boxu přes Bluetooth a nemá nic společného s obvyklými infračervenými senzory.

Protože se jedná o hlasové ovládání, slouží dálkový ovladač také jako mikrofon, do kterého můžete po stisknutí příslušného tlačítka diktovat příkazy. Kromě tlačítka zapnutí/vypnutí a mikrofonu má dálkový ovladač také praktický joystick a samostatná tlačítka pro spuštění služeb Google Assistant a Netflix!

Všimněte si také materiálu dálkového ovládání. Je příjemná na dotek a má promyšlenou strukturu. Ani po delším používání se dálkový ovladač nemastí jako mnoho jiných ovladačů s lesklým krytem. Dvě baterie AAA, které jsou součástí balení, zprovozní dálkové ovládání.

Xiaomi Mi Box S: funkce

Čtyřjádrový 64bitový procesor ARM Cortex-A53 v kombinaci s 2 GB paměti DDR3 RAM a grafikou Mali-450 je přesně to, co potřebujete k rychlé a plynulé práci i s tím nejnáročnějším obsahem a aplikacemi.

ОДИН ГОД С XIAOMI MI BOX S. РЕАЛЬНЫЙ ОПЫТ ВЛАДЕЛЬЦА. ВСЕ ПЛЮСЫ И МИНУСЫ. СТОИТ ПОКУПАТЬ В 2019-2020?

Majitelé Xiaomi Mi Box S si mohou užívat i nejnovější technologii 4K HDR. A mohou se těšit na neuvěřitelné detaily a širokou barevnou škálu.

Televizní set-top box dokáže přehrávat video v rozlišení 4K (což je 38402160 pixelů)!) Vytváří až 60 snímků za sekundu. Nejlepší ze všeho je, že vše je v moci samotného zařízení. Díky Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4GHz/5GHz set-top box snadno vytáhne streamované video 4K.

Zvuk je také velmi, velmi slušný. Mi Box S je totiž jedním z prvních TV-top boxů, který podporuje digitální zvuk Dolby Digital a DTS (Digital Theatre Systems).

Mi Box S dokáže svému majiteli poskytnout rychlý přístup k nejlepším aplikacím z Google Play ve známém rozhraní. TV set-top box se systémem Android 8.1, který umožňuje používat různé aplikace pro streamování videí, vyhledávání na webu a samozřejmě hraní her! Hráčům a herním nadšencům doporučujeme zakoupit joystick společně s konzolí.

Přítomnost hlasového asistenta Google Assistant otevírá nové možnosti používání Mi Box S. Stačí říct „OK, Google“ a chytrý osobní asistent je připraven plnit vaše příkazy. Bude umět aktivovat potřebnou funkci, vytvářet upomínky v kalendáři, vyhledávat zajímavý obsah a dokonce ovládat zařízení chytré domácnosti.

Zařízení je vybaveno 8GB interní pamětí eMMC. Port USB pro připojení externích disků dále rozšiřuje již tak skvělé funkce konzole.

Dálkové ovládání

Dálkový ovladač je obdélníkového tvaru a je lakován v černé matné barvě. Napájení dvěma bateriemi AAA. Televizor se ovládá pomocí 10 tlačítek, která plní následující funkce: zapnutí/vypnutí, nastavení zvuku, přepínání mezi položkami nabídky, přepnutí na kanál Netflix atd.

K přenosu signálu do televizoru se používá technologie Bluetooth verze 4.2. Na přední straně dálkového ovladače je umístěn mikrofon pro zvukové povely. Xiaomi TV Box rozpoznává více než 20 příkazů v různých jazycích (včetně ruštiny).

Instalace a uvedení do provozu

TV-Box je připojen kabelem HDMI a lze jej připojit k projektoru i přímo k monitoru nebo televizoru. Při prvním zapnutí soupravy budete vyzváni ke stisknutí a podržení dvou tlačítek na dálkovém ovladači pro jeho následnou synchronizaci se zařízením. Po připojení dálkového ovladače je třeba vybrat jazyk nabídky ze seznamu (zvolte angličtinu). Poté stačí konzoli připojit k síti Wi-Fi a přihlásit se k účtu Google. Mimochodem, počáteční nastavení a připojení lze provést také ze smartphonu se systémem Android, je třeba přejít do aplikace Google, když set-top box požádá o oznámení „Nastavení pomocí zařízení Android“. Po takovém nastavení lze chytrý telefon používat jako dálkové ovládání.

READ  Jak ovládat počítač bez pomoci myši

Smart TV Set-top box Xiaomi Mi Box S (4K) Mezinárodní recenze

Před objednáním set-top boxu Xiaomi Mi Box S Smart TV s podporou 4K pro recenzi jsem strávil dlouhý čas čtením uživatelských recenzí na fóru 4pda o globální nebo mezinárodní verzi. Takových multimediálních přehrávačů se systémem Android TV jsem už měl spoustu, včetně jedné z prvních verzí Xiaomi. Nicméně minulé zkušenosti se set-top boxy Xiaomi mě odradily od nákupu jejich dalších generací.

Přehled Xiaomi Mi Box S. Televizní set-top box a přehrávač médií

Předchozí recenze levného televizního set-top boxu a multimediálního přehrávače Xiaomi TV Box 3 prošla dobře, s více než šedesáti tisíci zobrazeními, což dokazuje jasný zájem uživatelů o toto téma. Takže když jsem viděl, že Xiaomi má novou verzi tohoto set-top boxu s názvem Xiaomi Mi Box S (jedná se o mezinárodní verzi Xiaomi Mi TV Box 4), okamžitě jsem si ho objednal, abych se podíval do. Hned na začátku řeknu, že rozdíl mezi oběma modely (Mi TV Box 3 a Mi TV Box 4) z hlediska hardwaru není nijak výrazný, ale tato verze se prodává s operačním systémem Android TV 8.1, takže pokud máte v úmyslu něco takového koupit, je lepší si pořídit novou verzi než starou. Ale změna Mi Box 3 na Mi Box 4, pokud je již třetí model k dispozici, rozhodně nespěchá.

Model: Mi Box S (MDZ-22-AB) Operační systém: Google Android TV 8.1 Procesor: Amlogic S905X-H, čtyřjádrový Cortex-A53 2.0GHz Grafika: MALI-450 750MHz Paměť: 2GB Flash: 8GB eMMC Bezdrátové připojení: Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, dvoupásmová Wi-Fi 2,4/5GHz, Bluetooth 4.0/3.0 Profil VP9-2 až do rozlišení 4K x 2K při 60 fps H.265 HEVC MP-10 na L5.1, až 4K x 2K při 60 fps H.264 AVC HPat L5.1, až 4K x 2K při 30 fps H.264 MVC, až 1080P @ 60 fps Zvuk: DTS 2.0 Digitální výstup, Dolby Digital Pl Porty: HDMI 2.0, 1 × USB 2.0, AV: SPDIF Out / 3.5mm zvukový výstup Volitelně: podpora AirPlay a Miracast Rozměry: 95 × 17 × 95 mm Hmotnost: 147 g Ceny:

Mimochodem, pokud je mi známo, na pozadí řady zdánlivě podobných zařízení v této cenové kategorii je řada Mi TV Box. jediný, který je certifikovaný pro Netflix a má nainstalovaný systém Android TV.

O tomto modelu: prodává se se systémem Android TV 8.1, ale výrobce slibuje, že s vydáním Android TV 9 bude pro tento set-top box vydána aktualizace over-the-air.

Balení obsahuje: set-top box, napájecí adaptér, kabel HDMI, příručku, dálkové ovládání.

Sada portů je stejně jako dříve minimální: napájecí adaptér, USB 2.0, HDMI, univerzální zvukový výstup: SPDIF, alias 3,5mm zvukový výstup.

Stejně jako minule mě překvapuje touha po minimalismu u zařízení, které jen leží na poličce a tento superminimalismus co do velikosti vůbec nepotřebuje. To je to, co by bylo potřeba, aby se skříň trochu zvětšila a přidal se tam pořádný port LAN, ale? Pro uživatele, kteří ukládají svou knihovnu médií na domácí NAS, je tento port více než důležitý.

Problém se samozřejmě vyřeší zakoupením tohoto adaptéru, který je zároveň rozbočovačem USB, což je užitečné pro toto zařízení, které má pouze jeden port USB.

Odkazuji na tento model, protože je v něm výslovně uvedeno, že je vhodný pro použití se zařízeními Xiaomi Mi Box 3 a S.

Nicméně jsem se s tímto úkolem vypořádal hladce a obyčejný adaptér USB-LAN ze starého ultrabooku Asus. vše funguje bez problémů (na Android TV verze 8, předchozí verze měla problémy s tímto adaptérem).

Dálkové ovládání. má zhruba stejný minimalistický design jako dříve, ale přibyla tři další tlačítka: Menu, Netflix, Live. Mimochodem, měl bych říct, že i přes svůj minimalismus je ovládání set-top boxu docela šikovné.

ТВ БОКС XIAOMI MI BOX S В 2022 году. СТОИТ ЛИ ПОКУПАТЬ И НАСКОЛЬКО АКТУАЛЕН? NETFLIX, DTS И DOLBY

Má certifikovaný systém Android TV 8.1. Aktuálně nejnovější verze. (Xiaomi Mi TV Box 3 lze také aktualizovat. na Android TV 8.0.)

READ  Vytvoření účtu Sony Playstation

Jak to všechno souvisí. Zařízení vás nejprve vyzve, abyste přiblížili dálkový ovladač na vzdálenost přibližně 20 cm. (Do dálkového ovladače samozřejmě nezapomeňte vložit dvě baterie AAA, které nejsou součástí balení.).)

Nyní k nastavení jazyka. V této globální verzi je podporována řada jazyků, včetně ruštiny.

Výběr a připojení naší sítě Wi-Fi. (Nebo se připojte ke kabelové síti pomocí adaptéru, v takovém případě nemusíte provádět žádný výběr.)

Heslo pro Wi-Fi se nastavuje pomocí klávesnice na obrazovce.

Ve fázi nastavení můžete svůj účet Google připojit najednou nebo později.

To je vše, je to nastaveno, zde je hlavní plocha. Spouštěč Android TV. Teoreticky jej lze nahradit jakýmkoli jiným spouštěčem, ale v praxi není jasné, proč je potřeba. je speciálně navržen pro použití s těmito set-top boxy.

Zařízení okamžitě nabídlo aktualizaci systému, přičemž stáhlo 500 a něco megabajtů.

Na hlavní ploše: hlasové vyhledávání, nastavení, aplikace (ve výchozím nastavení se na ploše Android TV zobrazují pouze aplikace optimalizované pro Android TV), streamovací služby, „Play Movies“, YouTube. Vzhled domovské obrazovky a aplikací na ní si můžete přizpůsobit.

Zamykací obrazovka, která připomíná, že set-top box má vestavěný Chromecast, což znamená, že jej můžete používat ke streamování multimediálního obsahu z chytrého telefonu/tabletu do televizoru/projektoru a k plnému zrcadlení obrazovky chytrého telefonu/tabletu.

Tlačítko Menu. Všechny druhy nastavení. Vidíte, že zařízení nyní funguje prostřednictvím sítě Wi-Fi (nejprve jsem jej připojil k síti Wi-Fi, abych to zkontroloval).

Tlačítko Aplikace. Ikona „další aplikace“ nahoře zobrazí aplikace optimalizované pro Android TV. Můžete si stáhnout libovolné aplikace pro Android z Google Play, které jsou kompatibilní s Android TV. (Nekompatibilní lze také nainstalovat, ale ručně. prostřednictvím instalace APK.) Jakoukoli nainstalovanou aplikaci můžete přidat do oblíbených položek a umístit ji na plochu, kam chcete.

Nainstaloval jsem MX Player, který obvykle používám na tabletu. Zkontrolováno. Funguje, jak má.

Připojení přes síť LAN. se okamžitě projeví v nastavení.

Nainstalovaný přehrávač VLC. Podle mého názoru se jedná o nejpohodlnější a nejflexibilnější přehrávač pro podobná zařízení, který bez problémů pracuje i se všemi druhy síťových disků. Zde jsou složky mého domácího NAS (při prvním připojení aplikace samozřejmě požádá o přihlašovací jméno a heslo pro přístup k příslušným oddílům).

Přehrávání filmů ve 4K. Přehrávání je zcela normální: plynulé, bez trhání. Skáče to bez problémů na různých časových značkách.

Služba Netflix se vyvolává samostatným tlačítkem.

Různé ruské služby jsou bez problémů nainstalovány a fungují: IVI, TNT, NTV Plus, Kartina TV. a tak dále a tak dále.

Poměrně dobře fungují také streamovací služby televizních kanálů. „STS TV Channel“, „První na Android TV“ a další.

A YouTube. libovolné klipy, včetně rozlišení 4K. Na fórech jsem se dočetl, že někteří uživatelé předchozích STB měli problémy s přehráváním videí na YouTube. Nic takového jsem nezaznamenal. Myslím, že je to nejspíš problém s připojením Wi-Fi (zejména když jsou kanály zarušené) a ne konkrétní problém aplikace YouTube.

Je možné k této konzoli připojit klávesnici a myš?? Ano, je tu Bluetooth a klávesnice a myš se připojují a fungují, ale nevidím v tom velký smysl. Pokud nechcete set-top box s televizorem používat k procházení internetu? Ale stále to není příliš pohodlné.

Z různých externích úložných zařízení. Externí disky, externí disky SSD, flash disky. mediální obsah se přehrává tak, jak má. V případě potřeby můžete aplikaci APK nainstalovat také z těchto externích disků.

Měl bych poznamenat, že tento (a podobný set-top box se systémem Android) lze použít k připojení systému Ambilight k televizoru, jako je tomu u televizorů Philips. (O systému jsem vám řekl zde. Sám jsem to netestoval, řekl mi to přítel, ale už jsem si objednal. Jsem zvědavá, až to vyzkouším.) Pro správné fungování je třeba nainstalovat příslušnou aplikaci.

Stejně jako jeho předchůdce je to jednoduché a levné zařízení, které nevyžaduje téměř žádnou konfiguraci a umožňuje snadno přehrávat video obsah z vlastních zdrojů médií, včetně síťových úložišť, pomocí různých streamovacích služeb.

K dispozici je také vestavěný Chromecast, který umožňuje přehrávat multimediální obsah ze smartphonu/tabletu na obrazovce televizoru/projektoru. (Správný samostatný přístroj stojí přibližně 3000 EUR.)

Do set-top boxu můžete nainstalovat libovolnou aplikaci ze služby Google Play (např. oblíbený přehrávač videa).

Výkon zařízení je dostatečný pro jednoduché hry, ale nedokáže hrát náročné 3D hry.

Обзор Xiaomi Mi Box S. Android TV для всех.

Takové zařízení samozřejmě promění jakýkoli, dokonce i starý televizor na Smart TV.

READ  Nahrávání hovorů Galaxy s8

Užitečné pro ty, kteří podobný set-top box nevlastní? Ano, mohlo by to být velmi užitečné. Musím vyměnit Xiaomi Mi TV Box 3 za tento Xiaomi Mi TV Box 4?? Myslím, že ne, protože mezi nimi je z hlediska hardwaru velmi malý rozdíl a Mi TV Box 3 lze snadno nainstalovat na osmý televizor se systémem Android.

Operační systém

Použitý operační systém je Android TV 8.1, spouštěč je Android TV Launcher od společnosti Google. Na okraj, nepleťte si Android s Android TV. Aniž bychom zabíhali do podrobností, hlavním charakteristickým rysem Android TV je silný příklon k televizi (aplikace, rozhraní, služby, ovládání atd.). upraveno pro pohodlné použití na televizorech).

Nastavení domovské obrazovky

V systému Android TV 8 je nastavení domovské obrazovky implementováno velmi dobře. Nastavení obrazovky podle vašich představ zabere několik sekund.

Chcete-li například přidat aplikaci do „Oblíbených položek“, stačí kliknout na „“ a vybrat, pak ji lze snadno přesunout na požadované místo.

Je také snadné přidávat kanály. Chcete-li to provést, posuňte obrazovku dolů a vyberte možnost „upravit kanály“.

Aktualizace

Aktualizace systému přicházejí vzduchem. Obvykle se okamžitě zobrazí v samostatném okně, ale pokud se tak nestane, můžete přejít do „Nastavení“. „O zařízení“. „Aktualizace systému“.

Google Play

Rádi bychom vám zvlášť pověděli o charakteristických funkcích služby Google Play v systému Android TV. Jak vidíte z výše uvedeného, Android TV klade velký důraz na používání dálkového ovládání v televizorech. Místní služba Google Play obsahuje pouze hry a aplikace, které jsou 100% přizpůsobené pro provoz na Android TV. Dělat spoustu her a aplikací? Týkající se. Vše závisí na potřebách. Podle mého názoru je zde málo her, ale aplikací pro sledování videa je více než dost, aby uspokojily i náročnějšího diváka. existuje spousta online kin (ivi, tvzavr, Amediateka, okko, Netflix, Google Play Movies atd.), které lze snadno připojit k internetu.д.), různé aplikace jednotlivých kanálů („STS-TV Channel“, „First on Android TV“, „NTV-PLUS TV“, atd.), široká škála televizních kanálů („CTC TV“, „First on Android TV“, „NTV-Plus TV“, atd.).д.) a jednoduše nespočet celých služeb IPTV.

Design a ergonomie

Vzhledem k tomu, že televizní set-top box Xiaomi Mi Box S patří do základní úrovně, nevyhnutelně to ovlivnilo výrobní materiály a design. Je to velmi jednoduché a nenáročné, ale má to řadu výhod.

V porovnání s původním Mi Boxem je zřejmé, kde se výrobce rozhodl ušetřit. Samotný gadget v zásadě nebyl prémiovým zařízením, ale jeho kvalita provedení byla lepší než u Boxu S. Nový model vypadá a působí levněji. To je více než zřejmé při vzájemném porovnání obou televizních konzolí.

Plast původního Mi Boxu nepůsobil tak levně, tělo bylo zaoblené a atraktivnější. Rohy byly na okrajích zaoblené a samotnou skříňku nebylo možné schovat za televizor. Mi Box S je hranatější, bez designových prvků, které by přitahovaly pozornost. Výsledkem je jednoduchá čtvercová krabice z levného plastu.

Zadní strana krabice prošla drobnými změnami. Napájecí port je nyní úplně vpravo, následuje USB a HDMI. Změny designu neovlivnily funkčnost. Celkově vzbuzuje design nového Mi Box S od Xiaomi smíšené pocity. Pokud jste dosud neměli podobný gadget, design vás nepřekvapí. Nejvýraznější změna je v dálkovém ovládání.

Hardwarová platforma, výkon

Přehrávač využívá SoC AMLogic S905L, který obsahuje 4 jádra Cortex-A53 s frekvencí až 1,5 GHz a grafický systém Mali-450. Operační paměť je 2 GB, k dispozici je také 8 GB interního úložiště (z toho asi 4 GB jsou k dispozici uživateli). jak vidíte, „náplň“ v Mi Box S je stejná jako v předchozím modelu Mi Box 3.

Čipová sada netrhá žádné výkonnostní rekordy, takže pro zvláště náročné hry se zjevně nehodí, ale na přehrávání multimediálního obsahu stále zcela postačuje. přinejmenším přehrávač bez problémů přehrál testovací videa s datovým tokem přes 100 Mbit/s.

Podpora a výstup zvuku

Přehrávač médií dekóduje zvukové stopy do vícekanálových 5.1 s DTS a Dolby Digital. Odborníci potvrzují celkově dobrou kvalitu zvuku, žádné prodlevy ani jiné vady. Pro experimenty s přehráváním jsme použili výstup přes port HDMI a software Kodi 18 media player.

Abyste nerušili sousedy, můžete použít vlastní sluchátka Xiaomi QCY M1 Pro, která se připojují pomocí Bluetooth 4 1.

Dolby Atmos, DTS-HD MA a Dolby TrueHD nejsou podporovány.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS