Přeflashování telefonu Samsung Galaxy

V životě každého uživatele systému Android nastane chvíle, kdy jeho telefon začne zamrzat, zamrzat atd.д. Je to proto, že se systém časem zaplní odpadky, které zpomalují jeho chod. Nezapomínejme také na viry. A každý člověk přirozeně chce, aby jeho telefon fungoval stejně jako při koupi. plynule, bez závad, zamrzání atd.д. A pak se objeví nápad s blikáním telefonu.

Telefony jsou flashovány nejen po dlouhém používání, ale někdy i hned po zakoupení. Pokud mluvíme o levných čínských telefonech, jako je Doogee X5 Max nebo něco podobného, pak systém často není bez virů, reklam a dalších věcí. Takže hledáme dobrý firmware pro práci s telefonem byl pohodlný a pohodlný.

Tento článek rozdělíme na 2 části. První část bude věnována zařízením Samsung a druhá část ostatním značkám. Podíváme se také na to, jak telefon flashovat a jaký software je k tomu potřeba.

Metody blikání

Zařízení se systémem Android lze flashovat dvěma způsoby:

Flashování přes počítač se provádí pomocí speciálního softwaru a flashování přes obnovení se provádí téměř bez počítače, ale o tom později.

Typy firmwaru

Existují dva typy firmwaru: oficiální a vlastní. Oficiální soubory flash jsou vyvinuty výrobcem a vlastní firmware je vyvíjen jinými subjekty. Existuje také pojem stock firmware. Základní firmware je firmware, který byl nainstalován výrobcem. Samozřejmě je to oficiální.

Programy firmwaru Samsung

Pro mobilní telefony a tablety Samsung existuje speciální program pro aktualizaci firmwaru s názvem Odin. Je určen pouze pro Samsung, takže nemá smysl pokoušet se pomocí Odinu flashovat zařízení jiné značky.

Tento firmware je třeba stáhnout a nainstalovat a jeho hlavní okno bude vypadat takto:

Zde je příručka k firmwaru

Nejprve je třeba nainstalovat software Odin do počítače. Poté stáhněte archiv s firmwarem a rozbalte jej na vhodné místo v počítači. Otevřete složku a najdete v ní pět souborů, z nichž potřebujeme čtyři. Nyní spusťte Odina.

V programu vidíme čtyři možnosti: Bootloader, PDA, PHONE, CSC. Každé umístění má svůj vlastní soubor, který je třeba nahrát. Ve firmwaru jsou 4 soubory, jejichž první dvě písmena v názvu udávají, do které položky se má soubor načíst. Zde je schéma, podle kterého se soubory nahrávají:

Soubor AP. karta PDA, BL. karta Bootloader, MODEM. karta Telefon, CSC. karta CSC. Pokud používáte Odin verze 3.10, kde se první písmena souborů firmwaru shodují s názvy položek v softwaru.

Existují však firmwary, které mají v archivu pouze jeden soubor. Pokud má váš smartphone tento konkrétní firmware, měl by být tento soubor nahrán do položky PDA. Ostatní položky ponechte nedotčené.

Nyní si připravte telefon. Nejprve je třeba ji vypnout. Nyní stiskněte současně tlačítka napájení, snížení hlasitosti a domů. Zobrazí se různé nápisy, stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti. Dostanete se do speciálního menu.

Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB. Po připojení by se mělo pod nápisem „ID:COM“ objevit číslo portu počítače, ke kterému jste smartphone připojili. Pokud se objevil, pak by se v levém dolním rohu měl objevit další nápis „Přidáno“!“Stiskněte tlačítko „Start“ a poté. Začne proces blikání. Tento proces trvá přibližně 5 až 15 minut.

SAMSUNG GALAXY S21 СПУСТЯ ПОЛГОДА. ПЛЮСЫ И МИНУСЫ. ОТЗЫВ

Po dokončení flashování se v levém horním rohu zobrazí nápis PASS. Na konci blikajícího okna by se mělo zobrazit „All threads completed“. (uspěl 1 / neuspěl 0)“. To znamená, že proces je dokončen, nastavte 1, chyby 0. To znamená, že je vše nainstalováno. Smartphone můžete zapnout.

První zapnutí bude trvat déle než obvykle, takže se nebojte.

Po flashování je vhodné provést vip. Jedná se o obnovení všech nastavení. Chcete-li to provést, přejděte do obnovení. Abyste se tam dostali, musíte:

 • Vypněte svůj chytrý telefon.
 • Stiskněte současně tlačítko Domů, tlačítko napájení a tlačítko pro zvýšení hlasitosti.
 • Vyberte možnost Vymazat data tak, že na ni přejedete kolečkem hlasitosti a stisknete tlačítko napájení.
 • Zvolte možnost „Ano“
 • Vyberte možnost Vymazat mezipaměť
 • Vyberte možnost „Ano“
 • Vraťte se na začátek nabídky obnovení (pokud jste se tam nevrátili automaticky dříve) a vyberte možnost Restartovat systém.
READ  Instalace widgetu do televizoru Samsung Smart TV

Telefon se restartuje a bude vám nabídnuta volba jazyka, připojení k síti Wi-Fi, zadání hesla k účtu Google.

Blikání sluchátka je zcela dokončeno.

Toto byla první část článku o blikajících telefonech. V tomto článku jsme se zabývali procesem flashování gadgetů Samsung, protože pro ně existuje osobní program. Ve druhé části popíšeme další programy a projdeme procesem flashování telefonu přes recareviro, který je společný pro všechny smartphony.

Jak flashnout smartphone bez počítače

Můžete se obejít bez aplikace a provést přeflashování pomocí interní nabídky aktualizace systému. To vyžaduje:

 • Vstupte do nabídky Nastavení;
 • Vyberte možnost O zařízení a najděte část Aktualizace softwaru;
 • Klepněte na tlačítko Aktualizovat a počkejte, až se do smartphonu stáhnou potřebné aktualizace.

Souhlas s instalací nového softwaru a zahájením procesu přeflashování. Může to trvat několik minut až hodinu. Během této doby se zařízení nesmí používat, vypínat ani restartovat.

Jak flashnout stock firmware v zařízení Samsung Galaxy A51 a vrátit se ke stock firmwaru

V tomto článku se dozvíte, jak flashovat soubory stock firmwaru na vašem Samsung Galaxy A51. Samsung Galaxy A51 přichází s Androidem 10 Pie s uživatelským prostředím One UI 2 po vybalení z krabice.5.

Stejně jako v jiných zařízeních se systémem Android můžete i v zařízení Galaxy A51 flashovat různé vlastní ROM. ROM výrazně změní vzhled telefonu a v některých případech může prodloužit výdrž baterie. Vlastní firmware je sice dobrý, ale někdy je třeba se vrátit ke standardní ROM, a to z několika důvodů. Vlastní ROM může například způsobit neočekávané problémy a někdy dokonce zcela zablokovat telefon (přeflashování nesprávného firmwaru). V každém případě je vždy dobré vědět, jak flashnout stock firmware na Galaxy A51.

Proč flashovat stock firmware v zařízení Galaxy A51

 • Brick phone: Když uživatelé nainstalují ROM nebo modifikaci, která není určena pro jejich model telefonu, zablokují svůj telefon. Když se telefon zablokuje, přejde do spouštěcího cyklu a obnovení továrního nastavení to nedokáže opravit.
 • Zpět na výchozí stav: Pokud jste změnili aktuální firmware nebo nainstalovali různé modifikace, je přeflashování výchozích souborů firmwaru dobrým způsobem, jak vrátit telefon do původního stavu. Nový firmware přepíše starý a vše se resetuje.

Předpoklady

Než budete moci flashovat jakékoli soubory, musíte povolit možnosti pro vývojáře, ladění USB a odemknutí OEM. Ladění USB je nutné, protože umožňuje komunikaci telefonu s počítačem.

přeflashování, telefonu, samsung, galaxy

 • Přejděte do Nastavení O telefonu Informace o softwaru. Rychle 7krát klepněte na číslo sestavení a povolte nastavení pro vývojáře.
 • Přejděte do Nastavení Předvolby pro vývojáře a klepněte na Ladění USB. To umožní telefonu komunikovat s počítačem a nainstalovat nový firmware.
 • Přejděte do Nastavení pro vývojáře a povolte odemykání OEM.
 • Ujistěte se, že vám zbývá alespoň 60 % baterie. Pokud se telefon během instalace zavěsí, nevypne se.
 • Stáhnout nejnovější Samsung USB ovladače pro Galaxy A51 (Stáhnout)

Stáhnout

K flashování telefonu budete potřebovat také stock firmware. Firmware lze získat mnoha způsoby. Tyto soubory jsou k dispozici na několika webových stránkách. Důrazně doporučujeme použít aplikaci Frija ke stažení správného firmwaru pro váš Galaxy A51. Jedná se o nejjednodušší způsob a nejrychlejší stahování.

Kroky pro flashování Galaxy A51 se stock firmwarem

Tento proces je relativně bezpečný. Jedná se o běžný postup opravy některých nejčastějších problémů s telefony Samsung. Postupujte pečlivě podle níže uvedených pokynů a nevynechávejte žádné kroky. Pokud nebudete postupovat, jak je uvedeno výše, může se stát, že se telefon rozbije a poškodí tak, že už nebude možné jej vrátit. Neneseme odpovědnost za poškození telefonu. Činíte tak na vlastní nebezpečí.

 • Nezapomeňte si stáhnout nástroj ODIN pro flashování a standardní firmware Galaxy A51 z výše uvedených odkazů a rozbalit oba balíčky.
 • Spusťte rozbalený soubor ODIN.
 • Vypněte telefon a přejděte do spouštěcího režimu. Chcete-li to provést, stiskněte a podržte současně tlačítko snížení hlasitosti.
 • Připojte telefon k počítači pomocí dodaného kabelu USB. Pokud jsou ovladače USB nainstalovány správně, pole ID: COM v ODINu zmodrá.
 • Klikněte na tlačítko AP/PDA a vyberte tlačítko vysunutého firmwaru.
 • Přejděte do nabídky Možnosti a nezapomeňte zakázat opakované rozdělení a povolit automatický restart a F. Čas resetování.
 • Klikněte na ikonu Start a počkejte, až se firmware nainstaluje do zařízení Galaxy A51.

Po dokončení instalace se na displeji ODIN zobrazí zelený text „PASSED“, který udává dobu instalace firmwaru. Telefon se před spuštěním několikrát automaticky restartuje. Při posledním spuštění telefonu bude spuštěn právě nainstalovaný stock firmware. Pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět níže.

Způsoby flashování telefonu Samsung se systémem Android 4.4

Existuje několik způsobů, jak flashnout telefon se systémem Android. Nejprve přímo z něj samotného prostřednictvím systému. Můj Samsung používal Android 4.4, pokud v něm přejdete do Nastavení Info o telefonu Aktualizace softwaru lze nastavit automatickou kontrolu nového firmwaru pro váš model. Zaškrtněte políčko Automatická aktualizace. Doporučuji také aktivovat možnost Pouze Wi-Fi, v tomto případě bude dostupnost nové verze kontrolována pouze při připojení telefonu k bezdrátové síti, jinak bude neustále plýtvat mobilním provozem přes mobilního operátora, což je spojeno se ztrátou peněz.

READ  Jak vložit heslo na aplikaci Samsung

Verzi firmwaru můžete zkontrolovat ručně kliknutím na tlačítko Obnovit.

Blikání telefonu Samsung se systémem Android, stejně jako jakéhokoli jiného telefonu, lze spustit pouze se 100% nabitou baterií

Tato možnost aktualizace firmwaru Samsung Galaxy však není úplně pohodlná a může se stát, že uprostřed cesty vykolejí, jako se to stalo mně. Proto doporučuji provést tento úkol pomocí speciálního softwaru nainstalovaného v počítači a s telefonem připojeným k němu pomocí kabelu USB.

Existují varianty s oficiálním softwarem Samsung Kies, s populárním Odinem nebo podobným softwarem. V druhém případě můžete použít jak oficiální firmware Smart Switch pro telefony Samsung se systémem Android, tak firmware od třetích stran, který je často pohodlnější a poskytuje telefonu více možností, ale ztratí tovární záruku. Proto se doporučuje instalovat firmware třetích stran až po uplynutí záruční doby.

Telefony Samsung lze flashovat pomocí oficiálních nástrojů Samsung i nástrojů třetích stran. Uživatelé získají legální software z webových stránek výrobce a pomocí něj jednoduše aktualizují operační systém na novější verzi.

Prostřednictvím počítače

Podívejme se, jak aktualizovat systém Android prostřednictvím počítače:

Распаковка Samsung Galaxy A51. Новый хит! / ОБЗОР Галакси А51

 • Přejděte na webové stránky společnosti Samsung.com.
 • Hledáte software Smart Switch.
 • Stáhněte si software Smart Switch do počítače.
 • Připojte zařízení Samsung k počítači pomocí kabelu USB a počkejte, až počítač zařízení rozpozná.
 • Smart Switch vyhledá dostupné verze operačního systému a nabídne jejich instalaci do telefonu.
 • Stiskněte tlačítko Aktualizovat a počkejte na úspěšnou instalaci nové verze operačního systému.

Nedotýkejte se smartphonu, neodpojujte kabel ani nevypínejte počítač, dokud není stahování a instalace dokončena.

Bez počítače

Pokud nemáte po ruce počítač nebo nechcete riskovat flashování Samsungu s čínským kabelem, existuje ještě jeden způsob. Operační systém lze aktualizovat jednoduše přímo ze smartphonu, pokud máte přístup k síti Wi-Fi bez omezení provozu.

 • Zadejte nastavení Samsung.
 • Vyhledávání O zařízení.
 • Přejděte na kartu Aktualizace softwaru.
 • Pokud je tlačítko Aktualizovat aktivní, klepněte na něj.
 • Přijměte stahování a po jeho dokončení spusťte instalaci aktualizace.

Během aktualizace nemůžete telefon používat, proto buďte trpěliví a vyčkejte na dokončení procesu.

Co byste měli vědět, než začnete flashovat svůj smartphone?

Pokud se nyní chystáte pustit do tohoto složitého úkolu, je třeba se těšit z následujících radostí. Protože Samsung Galaxy (například n9005 Note, n900, S3, N7100 a další) může být aktualizován nebo přeflashován kýmkoli. K tomu se stačí seznámit s výchozími údaji, některými funkcemi a hlavně. postupovat podle pokynů.

Co můžete potřebovat, než se vydáte na svou misi?

 • Samotné zařízení Samsung s nabitou baterií (nabitou alespoň z 80 %). To je nezbytné pro neočekávané zastavení zařízení a další selhání programu.
 • Originální kabel USB pro připojení k počítači. Kabel je součástí dodávky, ale pokud jej nemáte, můžete použít svůj stávající kabel. Je však třeba mít na paměti, že tyto činnosti jsou prováděny na vlastní nebezpečí.
 • připojení k internetu s neomezeným provozem. Potřebujete ho ke stažení samotného firmwaru, který může vážit více než jeden gigabajt. V zásadě mohou být vhodné plány s omezeným provozem, pokud vám nezpůsobí žádné nepříjemnosti. Pokud si nejste jisti svým tarifním plánem, měli byste se na něj zeptat svého poskytovatele internetových služeb.
 • Ochota a trpělivost, které jsou vašimi skutečnými společníky. Je možné, že se vám nepodaří provést flashování nebo přeflashování zařízení Samsung Galaxy napoprvé. V tomto případě se nerozčilujte. Je lepší zkusit pečlivě přehodnotit, zda jste vše udělali správně a zda jste někde neudělali chybu.

Blikání telefonu Samsung

Potřeba firmwaru telefonu Samsung může vzniknout z několika důvodů.

Servisní středisko „ROBYM GOOD“ má rozsáhlé zkušenosti s identifikací a odstraňováním všech hlavních příčin selhání vašeho zařízení a rád vám pomůže s řešením jakýchkoli problémů operačního systému.

Operační systém Android, na jehož základě je vytvořena většina telefonů Samsung, má otevřený výstupní kód a lze jej upravovat a přidávat nové funkce pro zlepšení technických vlastností a získání dalších funkcí při používání telefonů Samsung.

Váš přístroj může kurýr převzít a doručit do servisního střediska zcela zdarma.

Chcete získat nejnovější verzi systému Android? Touha je logická a vyžaduje okamžitou akci. Často se stává, že po vydání nového modelu výrobce zapomene na důležitost vydání nového firmwaru. Stále se vydávají nové telefony, ale nikdo pro váš telefon nevyvinul nový firmware.

READ  Jak uzamknout číslo v telefonu Nokia. Jak uzamknout číslo v běžném telefonu?

V tomto případě je nutné přeprogramování. Instalace nové verze systému Android vám umožní využívat další funkce:

 • Nové funkce. Proč ne?? Nikdy nebude překážet, zejména pokud chcete telefon ovládat s maximálním komfortem a pohodlím.
 • Nový software. Něco nového pro vás může být tak nové, že ani nevíte, jak jste se bez tohoto softwaru mohli obejít.
 • Nové písmo a barva. Tato nastavení nelze vždy změnit přímo v telefonu. Důmyslnost je neomezená. Změna písma a barvy displeje vám umožní získat stejný telefon, ale s větším stylem a krásou.
 • Zlepšení zvuku a výkonu. Firmware zlepšuje výkon dynamometru. Kvalita zvuku se výrazně zlepšuje.

Pokud telefon zamrzá, „zasekává se“ nebo obecně funguje s problémy. V tomto případě firmware Samsung. Ne další úkol, ale první priorita. Není příliš příjemné, pokud nemůžete plně využívat funkce telefonu. Nejrůznější nervy drásající „závady“. Nervový systém neobnovíme, ale snadno obnovíme plnou funkčnost telefonu.

Spousta práce. I tato situace může způsobit nechtěnou aktualizaci firmwaru telefonu Samsung. Stává se to tak: koupíte si telefon, nemůžete se naladit na funkčnost a spoustu programů, ale po hodině je vše již obsazeno a nepoužívá se. Často se telefon začne „věšet“ právě kvůli nadměrnému zatížení vytíženými programy, které „žerou“ hodně paměti.

Každému zákazníkovi je k dispozici telefonní servisní středisko „ROBYM GOOD“:

Přeprogramování softwaru telefonů Samsung Galaxy a Samsung GT.

Nepokoušejte se psát firmware sami. Telefon tedy možná budete chtít přeprogramovat. to je jednoduché. V důsledku toho se však telefon začne instalovat, vymazat nebo vzdáleně a některý software nefunguje.

Tím však nevýhody našeho firmwaru nekončí. Nevýhody mohou být následující: telefon nemusí být vůbec zapnutý nebo může ztratit schopnost volat a přijímat hovory (co je to potom za telefon). Při odesílání SMS někdy zmizí vizuální klávesnice (cyrilice). Přesně tak, východisko je možné, ale způsob, jakým se situace řeší, vám nebude vyhovovat. Bezdrátové připojení: Bluetooth může také fungovat špatně. Wi-fi.

Zjistit náklady na opravu a objednat firmware nebo odpojení zařízení můžete kdykoli vyplněním online žádosti nebo zavoláním do servisního střediska.

SamFirm. program pro rychlé vyhledávání firmwaru

Aby software fungoval, musí být v počítači nainstalován:

 • NET Framework 3.5 a Microsoft Visual C 2008 Redistributable Package (x86). Stáhněte si ji odtud: http://www.microsoft.cd/details.aspx?ID=5582.
 • Balíček Microsoft Visual C 2010 Redistributable (x86). Stáhněte si ji odtud: https://www.microsoftd/details.aspx?ID=555.

SAMSUNG GALAXY A01 CORE. СМАРТФОН НА МИНИМАЛКАХ!

Jak najít a stáhnout firmware pro Samsung?

 • Rozbalte stažený archiv se softwarem do nějaké složky a spusťte program.
 • Do pole „Model“ zadejte kód modelu (najdete ho na obalu smartphonu, v návodu nebo pod baterií). Například SM-G930F atd.).
 • Do pole „Region“ zadejte kód CSC požadovaného regionu, např. BTU nebo jiný.

Kód CSC se v mobilních telefonech Samsung používá k určení země, kde byl telefon prodán, a jazyka jeho firmwaru. Chcete-li zkontrolovat potřebnou verzi firmwaru, měli byste zkontrolovat kód pod baterií. Můžete si to také ověřit v níže uvedené tabulce.

 • Když software najde firmware, zaškrtněte „Decrypt automatically“ (pro převod firmwaru do správného formátu), „Check CRC32“ (pro kontrolu kontrolních součtů) a stiskněte „Download“. Zadejte cestu ke stažení firmwaru (může být na ploše). Nespěchejte s vypínáním softwaru, dokud nedojde k zakódování firmwaru do správného formátu a kontrole kontrolních součtů (softwarem projdou 2 zelené pruhy a níže se zobrazí 2 zprávy: Checking CRC32Success: CRC match a Decrypting firmwareDecryption finished, označují ověření kontrolního součtu a dokončení dešifrování).

Nejnovější firmware

26.10.2020Samsung SM-A015FA015FXXU3ATI2Q(Android 10) Nový Zéland (TNZ) 26.10.2020Samsung SM-A015FA015FXXU3ATI2Q(Android 10) Nový Zéland (NZC) 26.10.2020Samsung SM-A015FA015FXXU3ATI2Q(Android 10) Nový Zéland (VNZ) 26.10.2020Samsung SM-A015MA015MUBU3ATH1Q (Android 10).10.2020Samsung SM-A015MA015MUBU3ATH1Q(Android 10) Kolumbie (COB) 26.10.2020Samsung SM-A015VA015VVRS2ATI1Q(Android 10) USA (VZW) 26.10.2020Samsung SM-A102UA102USQS8BTI1Q(Android 10) Česká republika (AIO) 26.10.2020Samsung SM-A105FNA105FNXXU4BTI2Q(Android 10) Slovensko (ORX) 26.10.2020Samsung SM-A105FNA105FNXXU4BTI2Q(Android 10) Česká republika (VOD)

Kterou verzi Odinu stáhnout?

K dispozici je mnoho verzí firmwaru, ale většina z nich používá pouze několik verzí. Tzv. stabilní verze jsou verze Odinu, při jejichž použití získáte ve většině případů pozitivní výsledek a živé zařízení.

Stabilní verze několik, který z nich stáhnout, závisí na smartphonu, který budete flash:

Rozdělení je ve skutečnosti libovolné a doporučená verze Odinu je obvykle součástí návodu k firmwaru pro konkrétní model

Všechny nejnovější verze programu Odin naleznete na webových stránkách:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS