desktopových, procesorů, intel, generace, raptor

Společnost Intel na konferenci Intel Innovation představila rodinu procesorů Intel Core 13. generaceRaptor Lake“, jejíž hlavní novinkou je Core i9-13900K, nejrychlejší procesor pro stolní počítače na světě. Nová řada procesorů Intel Core 13. generace obsahuje šest odemčených desktopových procesorů s až 24 jádry a 32 vlákny s taktem až 5.8 GHz.

desktopových, procesorů, intel, generace, raptor

Rodina stolních počítačů Intel Core 13. generace bude mít 22 procesorů a více než 125 partnerských návrhů systémů. Díky tomu budou moci aplikace běžet plnou rychlostí na jakékoli platformě.

Stávající základní desky s čipovou sadou Intel řady 600 a nové základní desky s čipovou sadou Intel řady 700 budou podporovat procesory Intel Core 13. generace. Výkonná hybridní architektura, kterou Intel v této generaci používá, navíc kombinuje nejrychlejší výkonná jádra (P-core), která kdy byla vytvořena, s až dvojnásobným počtem efektivních jader (E-core), což vede k lepšímu jednovláknovému i vícevláknovému výkonu, který umožňuje:

desktopových, procesorů, intel, generace, raptor

  • Herní zážitek: Výkonné procesory s výkonnými procesory Intel Core 10: Nový procesor Core i9-13900K má 24 jader (8 P-jader, 16 E-jader) a 32 vláken pro hraní her, streamování a nahrávání. S 5.8 GHz a o 15 % vyšší jednovláknový výkon, to by mohlo pohánět vysoké snímkové frekvence i rozpoutat špičkové hry.
  • Pokrok ve výkonu při tvorbě obsahu: Stolní procesory Intel Core 13. generace mají více jader E a až o 41 % vyšší vícevláknový výkon, aby zvládly úlohy vyžadující velký výpočetní výkon.
  • Zkušenosti s přetaktováním: Procesor Intel Core 13. generace nabízí bezkonkurenční přetaktování jak profesionálům, tak začátečníkům. Jádra P, jádra E a paměti DDR5 se na procesorech Intel Core 13. generace přetaktovávají rychleji. Funkce přetaktování jedním kliknutím, Intel Speed Optimizer, nyní podporuje procesory 13. generace. Intel Extreme Memory Profile (XMP) 3.0 Ekosystém nabízí moduly pro přetaktování. V kombinaci s funkcí Intel Dynamic Memory Boost tato funkce zjednodušuje přetaktování pamětí DDR4 a DDR5.
READ  jak vyvést video z androidu do televize. Jak vyvést obraz ze systému Android do televizoru

Čipová sada Intel řady 700

Kromě 13. generace desktopových procesorů Intel Core uvádí společnost Intel na trh také novou čipovou sadu Intel řady 700, která využívá špičkové technologie pro zvýšení výkonu a spolehlivosti.

  • Celkem 28 linek má čipová sada k dispozici díky dalším osmi linkám PCIe Gen 4.0 linek, osm PCIe Gen 3.0 linek, rozšířené rozhraní USB 3.2 Gen 2×2 (20 Gb/s) a připojení DMI Gen 4.0, která zvyšuje propustnost čipové sady vůči procesoru pro rychlé připojení k síti a přístup k periferním zařízením.
  • Společnost Intel rovněž zavádí zpětnou a dopřednou kompatibilitu. Využijte vyšší výkon procesorů Intel Core 13. generace se základními deskami, které jsou vybaveny čipovou sadou Intel 600.

Dostupnost

desktopových, procesorů, intel, generace, raptor

Desktopové procesory Intel Core „K“ 13. generace s čipovou sadou Intel Z790 budou k dispozici 20. října 2022. Další podrobnosti o rodině procesorů Intel Core 13. generace budou zveřejněny později.

Michelle Johnston Holthausová, výkonná viceprezidentka a generální ředitelka skupiny Client Computing Group společnosti Intel, k uvedení na trh uvedla,

S naší nejnovější generací vlajkových procesorů Intel Core 13. generace opět zvyšujeme standardy výkonu PC. Řada procesorů Intel Core 13. generace je nejnovějším příkladem toho, jak společnost Intel umožňuje, aby se na počítačích odehrávaly úžasné zážitky. ve velkém měřítku a ve všech segmentech počítačových produktů. V kombinaci se špičkovým partnerským ekosystémem a novými řešeními, jako je Intel Unison, společně ukazujeme světu, co je v budoucnu v oblasti PC skutečně možné.

SOURCE

Image:www.fonearena.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS