V systému iOS 11.4.1 Zámek Lightning lze resetovat pomocí příslušenství USB

V iOS 11.4.1 Apple přidal funkci Lightning lock, aby zabránil policii v hackování iPhonů. Pokud člověk smartphone delší dobu nepoužívá, konektor Lightning se zablokuje a zpřístupní se až po zadání hesla nebo přiložení prstu na skener. Zařízení jako GrayKey se tak stala zastaralými. Ale ve skutečnosti to tak nedopadlo.

Nicméně výzkumníci společnosti ElcomSoft našli malou mezeru. pokud k iPhonu připojíte jakékoli příslušenství USB, počítadlo zámků se vynuluje. To však funguje pouze v případě, že smartphone ještě nepřešel do uzamčeného režimu.

Zjistili jsme, že systém iOS resetuje časovač uzamčení, pokud k iPhonu připojíte příslušenství USB, které nikdy předtím nebylo s telefonem spárováno (příslušenství ve skutečnosti párování vůbec nevyžaduje). Jinými slovy, jakmile se policii dostane do rukou iPhone, musí ho okamžitě spárovat s jakýmkoli kompatibilním příslušenstvím, aby se zabránilo zablokování portu. Všimněte si, že to funguje pouze v případě, že zámek nebyl aktivní před připojením příslušenství.

Oleg Afonin

ElcomSoft

Afonin říká, že můžete použít adaptér Lightning na USB, který v obchodě Apple stojí 39, ale s adaptérem z Lightning na 3.Tímto způsobem nelze provést 5 mm. Společnost ElcomSoft nyní testuje další příslušenství, včetně příslušenství třetích stran, aby zjistila, které z nich resetuje časovač zámku Lightning.

Adaptér Lightning na USB

Pravděpodobně se nejedná o závažnou chybu, ale o chybu na straně společnosti Apple. Znamená to však, že policie má stále přístup k jakémukoli iPhonu a může nadále používat GrayKey.

Není to tak dávno, co společnost WiSpear odhalila SpearHead 360, dodávku schopnou na dálku hacknout zařízení se systémy iOS a Android. Společnost uvádí, že tento kamion využívá nezjevné bezpečnostní díry v systémech. Tato vozidla však zatím nejsou příliš rozšířená, protože jsou velmi drahá. 3,5-5 milionů eur.

odemknutí, iphonu, použití, příslušenství, režim, obnovení

Odemknutí iPhonu X pomocí iTunes

Obnovení iTunes. je způsob odstranění všech dat v iPhonu, včetně hesla k uzamčené obrazovce iPhonu. Tato metoda funguje, pokud jste nedávno synchronizovali iPhone s iTunes.

Spusťte nejnovější verzi iTunes a připojte iPhone X k počítači Mac nebo Windows, se kterým jste synchronizovali. Pokud jste vyzváni k zadání přístupového kódu pro uzamčení obrazovky, zkuste jiný způsob.

Přepnutí iPhonu X, XS, XR do režimu obnovení: vypněte iPhone X, poté rychle stiskněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti a poté rychle stiskněte tlačítko pro snížení hlasitosti. Nyní podržte boční tlačítko, dokud se nezobrazí obrazovka „Připojit k iTunes“.

Jakmile je iPhone X v režimu obnovení, zobrazí se na počítači okno, které nabízí dvě možnosti: obnovení nebo aktualizaci.

Vyberte možnost „Obnovit“ a počkejte na dokončení procesu.

iTunes zkontrolují tovární nastavení iPhonu X. Stisknutím tlačítka „Obnovit a obnovit“ zahájíte mazání zapomenutého hesla iPhone X.

Po dokončení obnovení se odstraní všechna data spolu s heslem obrazovky. Nyní můžete iPhone X resetovat a v případě potřeby vybrat možnost „Obnovit ze zálohy iTunes“.

Jak odemknout iPhone prostřednictvím iTunes

Apple má kupodivu také vlastní software, který nejenže odpovídá na otázku, jak odemknout iPhone bez hesla, ale také ji řeší. Samozřejmě je to iTunes. Navzdory tomu, že se mnohým nelíbí, plní svůj úkol umožnit přístup k uzamčenému iPhonu docela dobře, bez ohledu na to, zda máte heslo, nebo ne. A manipulace, kterou byste museli provést pomocí iTunes, by byla přibližně stejná jako s PassFab iPhone Unlocker. Ledaže by byl stejně praktický.

    ručně;

  • Připojte iPhone k počítači přes Lightning;
  • Spusťte iTunes nebo Finder (v závislosti na verzi operačního systému);
  • V dialogovém okně iTunes vyberte možnost „Obnovit“;
READ  Jak nastavit anténu na staré televizi

Pokud víte, jak iPhone přepnout do režimu DFU, můžete jej resetovat také prostřednictvím iTunes

  • Potvrďte stažení a instalaci nejnovější verze systému iOS;
  • Počkejte na aktualizaci a potvrďte obnovení;
  • Odpojení iPhonu od počítače a jeho opětovná aktivace.
odemknutí, iphonu, použití, příslušenství, režim, obnovení

Hlavní nepříjemností, kterou budete muset při odemykání iPhonu bez hesla přes iTunes snášet, je, že budete muset iPhone ručně uvést do režimu DFU. Jedná se o speciální režim, který se používá k obnově smartphonů Apple, pokud jsou zjištěny nějaké problémy. V zásadě to není tak těžké. Zejména proto, že máme k dispozici podrobné pokyny. Ale povolení DFU jedním tlačítkem, jako je PassFab iPhone Unlocker, je pohodlné.

Jak povolit zamykání aplikací pomocí Touch ID nebo Face ID

Na kartě Automatizace vyberte možnost Vytvořit automatizaci pro sebe.

Zvolte podmínku. Aplikace.

Zaškrtněte možnost Otevřít a zadejte aplikaci, ve které chcete povolit zámek.

Výběr akce. Spuštění časovače na 1 sekundu.

Před spuštěním přepínače Ask nezapomeňte vypnout.

Uložte automatizaci a v aplikaci Hodiny nastavte akci Časovač na možnost Zastavit po dokončení.

Když spustíte výše uvedený program, spustí se automatika, která nastaví časovač na jednu sekundu. Po vypnutí časovače se obrazovka iPhonu uzamkne. Tím zabráníte tomu, aby aplikaci použil někdo jiný a při pokusu o její použití získal uzamčený gadget.

Majitel chytrého telefonu se jednoduše ověří pomocí Face ID nebo Touch ID a bude moci gadget dále používat.

Záložky

Odemknutí iPhonu X bez hesla pomocí iTunes

Pokud jste zapomněli heslo k iPhonu, musíte iPhone obnovit a vymazat pomocí iTunesTato metoda odstraní vaše data a nastavení včetně hesla.

Pokud jste někdy nedávno synchronizovali iPhone s iTunes a zakázali funkci „Najít iPhone“ na iPhonu X. Gratulujeme! iPhone X můžete obnovit pomocí iTunes a zbavit se tak zakázaného iPhonu. Podívejte se, jak to funguje! Pomocí kabelu USB připojte uzamčený iPhone X k důvěryhodnému počítači, se kterým jste předtím synchronizovali, a poté v počítači spusťte iTunes.

V iTunes najděte svůj iPhone X a klepněte na „Souhrn“ „Obnovit iPhone“.

Postupujte podle pokynů na obrazovce. Znovu stiskněte tlačítko „Obnovit“. Poté restartujte iPhone X a uvidíte, že iPhone je v zobrazení Hello, pak k němu můžete přistupovat a obnovit nové heslo.

Tipy: V případě potřeby můžete kliknout na tlačítko „Obnovit zálohu“ a zálohovat data.

Nyní jste zjistili, jak odemknout iPhone X pomocí iTunes.

Jak odemknout iPhone bez hesla pomocí iTunes

Pokud si nepamatujete heslo k iPhonu a nemůžete ho odemknout, můžete zkusit použít iTunes. Potřebujete pouze počítač (Mac nebo Windows) s nainstalovanou novou verzí iTunes. Poté postupujte podle následujících kroků:

Připojení iPhonu k počítači pomocí kabelu USB. Spusťte iTunes a synchronizujte data, abyste o ně v případě selhání nepřišli.

Nyní je třeba zadat telefon do režimu DFU. To provedete současným stisknutím tlačítka napájení a tlačítka HOME (u iPhonu 7 tlačítka pro snížení hlasitosti). Na obrazovce iPhonu se zobrazí logo Applu. uvolněte tlačítko napájení a podržte druhé tlačítko. Pak ji uvolněte.

iTunes vás upozorní, že zařízení je v režimu obnovení. Telefon se synchronizuje s iTunes. Po dokončení procesu se iPhone vrátí do režimu DFU, ale nebude na něm žádné heslo.

Nevýhody této metody: může trvat velmi dlouho; tuto metodu nelze použít, pokud nefungují tlačítka Domů a Zamknout; pokud proces přerušíte, můžete přijít o všechna data.

V některých případech se uživatelé setkávají s tím, že iTunes nelze použít k odemknutí iPhonu bez hesla a Touch ID, protože buď není rozpoznán, nebo se zasekne, nebo se zasekne. Pak se vám bude hodit aplikace Tenorshare ReiBoot.

READ  vytvářet vizitky online a ukládat je do počítače. Jak vytvořit vizitku od nuly

Jak obejít blokování pomocí hlasových příkazů

Pokud jste ještě neaktualizovali na iOS 12, máme pro vás špatnou zprávu. Siri vám „pomůže“ odemknout iPhone.

Stačí zavolat hlasového asistenta ze zamčené obrazovky a požádat ho o aktivaci služby VoiceOver. Podvodník pak bude moci zavolat na váš iPhone, na jeho obrazovce zvolit, že chce odpovědět zprávou, a stisknout klávesu „“.

Dalším krokem je odeslání speciální zprávy do chytrého telefonu oběti. Pokud je funkce VoiceOver aktivní, způsobí chybu systému a umožní vám přístup k rozhraní pro zasílání zpráv a seznamu naposledy volaných kontaktů včetně jejich úplných údajů.

Chcete-li se proti tomu chránit, zabraňte vyvolání Siri ze zamčené obrazovky: proveďte to v Nastavení. „Touch ID a přístupový kód“. „Přístup se zámkem obrazovky“.

Jak odemknout trvale uzamčený iPhone

Pokud nemůžete splnit požadavky pro aktivaci běžné funkce obnovení hesla pro iPhone, bude vám užitečný nástroj Tenorshare 4uKey. Umožňuje odemknout iPhone bez hesla odstraněním hesla k uzamčené obrazovce bez ohledu na verzi systému iOS, připojení k internetu nebo dokonce úroveň nabití. Stačí zařízení připojit k počítači a provést několik jednoduchých úkonů.

Obnovení hesla je možné i v případě, že je iPhone zcela uzamčen

Nezapomeňte, že všechna data budou vymazána spolu s heslem

4uKey umožňuje iPhonu automaticky přejít do režimu DFU

Tenorshare 4uKey je výhodný v tom, že neklade žádné podmínky a nevyžaduje žádné speciální znalosti. Stačí postupovat podle pokynů na obrazovce. iPhone ani nemusíte přepínat do režimu obnovení ručně. nástroj má speciální tlačítko, které to provede jediným klepnutím. A pokud je na iPhonu nainstalován systém iOS 11-13, nedojde ani k vymazání dat z jeho paměti.

Jak odemknout iPhone bez hesla. Existuje 8 způsobů, jak to provést

Dokonalá ochrana neexistuje. existují jen různé stupně zabezpečení. Totéž platí pro iPhone.

Nedávno jsme vysvětlovali, jak důležité je mít v systému iOS místo standardního šestimístného hesla zámek s číslicemi a písmeny. Ale to je jen špička ledovce, pod kterou se skrývá skutečný hardcore.

Zde se dozvíte, jak obejít metody zamykání iPhonu a jak se před nimi chránit.

Odmítnutí odpovědnosti: Tento článek není určen k odemykání ukradených iPhonů. Všechny níže popsané metody používáte na vlastní nebezpečí.

Jak funguje ochrana heslem v systému iOS v kostce

Pokud desetkrát zadáte špatné heslo, zařízení se uzamkne. Po prvních 5 pokusech budete muset počkat 1 minutu, poté se doba do dalšího pokusu o zadání prodlouží.

Pokud zjistíte, že si heslo nepamatujete, Apple doporučuje zařízení vymazat. Pokud máte zálohu, je to zcela v pořádku. Zde si přečtěte o třech snadných způsobech, jak ušetřit.

Heslo z iPhonu nebo iPadu lze odstranit pouze pomocí počítače. Pokyny na webu společnosti Apple. Pokud počítač nemáte, obraťte se na autorizované servisní středisko nebo prodejce, který vám poskytne.

Ochrana iOS heslem je v režimu DFU méně účinná

DFU (update firmwaru zařízení) je speciální režim, který umožňuje přístup do technické nabídky, obnovení firmwaru atd.д. Zaměřte se na to, že počet pokusů o zadání hesla v DFU není omezen.

Pokud se tedy rozhodnete, můžete kód zjistit a smartphone odemknout. Pokud jste příliš líní zadávat čísla ručně, můžete si za 500 dolarů (již levněji) zakoupit automatickou náplň. Existují však profesionálnější systémy, které jsou mnohem dražší.

Podívejme se, jak to dělají profesionálové. Pro vzdělávací účely, samozřejmě.

Jak se obchází Face ID

Když se Face ID poprvé objevilo v iPhonu X, bylo plné děr. Apple tvrdí, že systém rozpoznávání obličeje nepřekonají ani dvojčata.

Něco se však pokazilo. ID obličeje si někdy spletlo děti s jejich rodiči. A jedna zákaznice dvakrát vrátila chytrý telefon do obchodu. vytrvale si ji pletl s kolegyní. Celkově byl systém nepohodlný a nejistý.

Vietnamská společnost Bkav utratila pouhých 150 dolarů za vytvoření masky pro Face ID. Základ byl vytištěn na 3D tiskárně, nos byl vyroben ze silikonu a oči a ústa byly vytištěny a přilepeny na maketu.

READ  Nastavení IPTV v televizoru Samsung Smart TV

To bylo brzy napraveno. V srpnu 2019 však našli ještě zábavnější způsob, jak ji odemknout. Výzkumníci společnosti Tencent ukazují, jak obelstít Face ID pomocí obyčejných brýlí a lepicí pásky.

Pokud má iPhone aktivované rozpoznávání pozornosti, smartphone pravidelně kontroluje, zda se díváte na obrazovku. Pokud však nosíte brýle, Face ID nepřečte 3D informace v oblasti vašich očí. Systém si myslí, že existují černé oblasti s bílými tečkami.

Pokud spíte nebo jste v bezvědomí, smartphone snadno odemknete. Odborníci jednoduše nalepili na brýle čtverečky lepicí pásky s tečkami uprostřed a položili je na „spícího“ kolegu. A jeho iPhone byl úspěšně odblokován.

Jak se falšují otisky prstů

Systém Touch ID hashuje digitální skeny otisků prstů a ukládá je v zabezpečené oblasti Secure Enclave, oddělené od hlavního úložiště.

Při pokusu o uzamčení iPhonu otiskem prstu kontroluje Touch ID nový kód podle údajů ze Secure Enclave. A dešifrování otisků prstů se ukládá do paměti RAM a teprve ihned po naskenování.

Je to samozřejmě mnohem lepší než skenování obrázků v určitých složkách (to měly na svědomí některé čínské přístroje). Ale Touch ID první generace se dalo oklamat i kusem papíru s rozlišením 2400 dpi. Pokud máte iPhone 5s, zkuste to, mohlo by to fungovat.

A co víc: otisk prstu můžete sejmout přímo z obrazovky. A nejen odemknutí iPhonu pomocí starého skeneru, ale také zabránění současnému majiteli vymazat z něj data.

U novějších modelů je to obtížnější. Je k tomu potřeba 3D tiskárna a materiál, který by si smartphone spletl s lidskou kůží. A poměrně přesná 3D maketa prstu. A omezený počet pokusů.

Odborník na biometrickou identifikaci Anil Jain a jeho kolegové z Michiganské univerzity vyvinuli technologii výroby takových „falešných prstů“ z elektricky vodivé silikonové směsi a pigmentů. Padělky měly stejné mechanické, optické a elektrické vlastnosti jako prsty skutečných lidí.

Z technického hlediska měla tato technologie zvýšit spolehlivost skenerů. Záleží však na tom, v čích rukou by skončil.

Jiní výzkumníci, kteří měli k dispozici pouze dobrou fotografii prstu německé ministryně obrany Ursuly von der Leyenové, vytvořili jeho 3D model. Otisky prstů nebyly pořízeny jednotlivě. otisk byl oříznut z fotografie s vysokým rozlišením.

Ministr souhlasil s účastí na experimentu. Výsledek. sama si dokázala, že tato metoda skutečně funguje.

Jak přistupovat prostřednictvím jedné zprávy

Kybernetičtí experti Natalie Silvanovic a Samuel Gross z projektu Google Project Zero ukázali, jak zranitelnost CVE-2019-8641 umožňuje přístup k heslům, zprávám a e-mailům. Umožňuje také zapnout fotoaparát a mikrofon na iPhonu.

Projekt Zero hledá zranitelnosti v produktech společnosti Google a jejích konkurentů. Odborníci říkají: Pokud znáte Apple ID oběti, stačí jí poslat speciálně nakonfigurovanou zprávu.

Technologie ASLR je zabudována do systému iOS, což ztěžuje zneužití některých zranitelností. Mění umístění důležitých datových struktur v adresovém prostoru systému: např. zásobník, halda, načtené knihovny, obrazy spustitelných souborů.

Silvanovic a Gross našli způsob, jak obejít ASLR. Pomocí této a dalších pěti nalezených zranitelností dosáhli odborníci spuštění libovolného kódu na zařízení iPhone. Černý trh by za informace o těchto chybách zaplatil kolem 10 milionů dolarů.

Dobrá zpráva: CVE-2019-8641, hlavní a nejobtížnější zranitelnost, byla v systému iOS 12 uzavřena.4.2 v září 2019. Špatné: kolik takových děr se ještě najde, nikdo neví. Statistiky však nejsou povzbudivé.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS