Co dělat, pokud Wi-Fi nefunguje na notebooku na Windows 7/8/10

To je to, čemu v tomto článku rozumíme

Obecně může být zdrojem problému buď router nebo notebook Pokud se nepřipojí přes wai fay (nebo ne na internetu), pak je vše jasné. budeme kopat směr routeru. Pokud to funguje na telefonu, ale na notebooku není žádný notebook. pak je důvod v notebooku, ale může existovat jednoduše nevhodné nastavení routeru.

Důvodem je nesprávný/nedostatek řidiče

Velmi běžný důvod, proč se notebook nepřipojuje přes Wi-Fi.Nejčastěji se před vámi objeví následující obrázek (pokud se podíváte na pravý dolní roh):

Neexistují žádná dostupná připojení. Síť je překročena červeným křížem.

Koneckonců, jak se to stane: uživatel stáhl nová okna OS, napsal jej na disk, zkopíroval všechna jeho důležitá data, přeinstaloval OS a nainstaloval ovladače, kteří dříve.

Faktem je, že řidiči, kteří pracovali v systému Windows XP, nemusí fungovat v systému Windows7, ti, kteří pracovali ve Windows 7. mohou odmítnout pracovat v systému Windows 8.

Pokud tedy aktualizujete operační systém, a pokud Wi-Fi nefunguje, první věc, kterou musíte zkontrolovat, zda máte ovladače, zda je web stažen z oficiálních webových stránek. Každopádně doporučuji je přeinstalovat a vidět reakci notebooku.

AK zkontrolovat, zda je v systému řidič?

Velmi jednoduché. Přejděte na „Můj počítač“ a poté klikněte kdekoli v okně s pravým tlačítkem a oknem vyskakovacích oken, vyberte „Vlastnosti“. Dále, vlevo, bude existovat odkaz „Dispečer zařízení“. Mimochodem, můžete jej otevřít z ovládacího panelu prostřednictvím vyhledávání zabudovaného.

Zde se nejvíce zajímáme o kartu se síťovými adaptéry. Podívejte se pečlivě, pokud máte bezdrátový síťový adaptér, jako na obrázku níže (samozřejmě model adaptéru bude mít vlastní).

Rovněž stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že by neměly existovat žádné vykřičníky ani červený kříž. což naznačuje problémy s řidičem, že může pracovat nesprávně pracovat. Pokud je vše v pořádku, měl by být zobrazen jako na obrázku výše.

G de nejlepší vzít řidiče?

notebook, nevidí, připojení, wi-fi

Je nejlepší si jej stáhnout z oficiálního webu výrobce. Obvykle, místo notebooku, nativní řidiči jdou, můžete je použít a.

I když máte nainstalované nativní ovladače a síť Wi-Fi nefunguje, doporučuji, abyste se pokusili přeinstalovat jejich stažením z oficiálních webových stránek výrobce notebooku.

READ  počítač nevidí Wi-Fi z telefonu. Systém Windows 10 nevidí Wi-Fi

V zemědělských poznámkách při výběru ovladače notebooku

1) Ve svém názvu, s největší pravděpodobností (99,8%), by mělo být přítomno slovo „bezdrátové“. 2) Správně určete typ síťového adaptéru, existuje několik kusů: Broadcom, Intel, Ateros. Na webových stránkách výrobce obvykle může být i v konkrétním modelu notebooku několik verzí ovladačů. Chcete.li přesně vědět, co potřebujete, použijte nástroj HwneDordeTementu.

Nástroj dokonale určil, které zařízení je nainstalováno v notebooku. Žádná nastavení a nainstalovat je, stačí to spustit.

Nesko weby populárních výrobců:

Ještě jedna věc! Ovladač lze najít a nainstalovat automaticky. Toto je naplánováno v článku o hledání řidičů. Doporučuji, abyste se seznámili.

K tomu budeme předpokládat, že jsme přišli na řidiče, pojďme k druhému důvodu.

Zahrnutí hardwaru adaptéru

Na základě takové diagnózy lze přesně určit, že tento problém vznikl právě kvůli vině notebooku. Když na tom Wi-Fi nepracuje, můžete se pokusit použít několik způsobů.

Prvním z nich je zkontrolovat, zda je zahrnut bezdrátový adaptér na notebooku. Téměř všechny moderní modely mají světelné ukazatele modulu Wi-Fi a pro jeho hardwarové zahrnutí existují kombinace speciálních klíčů.

Svítící indikátor obvykle označuje zahrnutí modulu. Pokud indikátor vůbec nesvítí nebo svítí červeně, pak Wi-Fi nefunguje právě kvůli adaptéru bezdrátové sítě. Musí být zapnuto.

Nejčastěji jsou takové ukazatele umístěny přímo na klávesnici, boku nebo na předním panelu pouzdra zařízení. Někdy je jejich umístění nalezeno v případě monitoru nebo v blízkosti touchpadu.

Chcete-li povolit modul takové sítě, měli byste kliknout na kombinaci klíčů FN a jeden ze systémů F1-F12. Specifická kombinace závisí na výrobci notebooku. Obvykle je odpovídající ikona antény umístěna na požadovaném klíči. Pokud tomu tak není, měli byste se zapnout Wi-Fi, měli byste se pokusit stisknout standardní kombinaci pro konkrétní model: FNF3 pro ACER; FNF2 pro Asus, Dell nebo Gigabyte; FNF5 na zařízeních Fujitsu; FNF12 na notebookech HP.

Po stisknutí příslušných klíčů zkontrolujeme, zda se objevil indikátor provozu modulu bezdrátového připojení nebo zda přestal hořet v červené barvě. Poté byste se měli pokusit znovu připojit k síti. Pokud to nepomohlo, přejdeme k dalšímu kroku.

Wi-Fi není viditelné na notebooku kvůli nastavení domácího routeru

A konečně, třetí skupina důvodů, kdy notebook nevidí Wi-Fi z domácího routeru, ale jsou vidět jiné sítě. Nejprve se to vztahuje na taková nastavení, když je násilně SSID skrytá pro zajištění zabezpečení, aby cizinci nemohli vybrat heslo a připojit se přes směrovač k internetu.

Aby se Wi-Fi stal viditelným, musíte jít na ovládací panel routeru a odstranit vlajku z odpovídajícího bodu.

Nebo v nabídce připojení k internetu Windows přejděte do „Skryté sítě“

A zadejte název svého Wi-Fi a heslo pro připojení k síti

READ  Připojení ke vzdálené ploše prostřednictvím směrovače. Trochu složité

Proč notebook nevidí pouze vaši síť Wi-Fi?

Stává se, že domácí síť Wi-Fi je k dispozici pro všechna zařízení, s výjimkou notebooku, tvrdohlavě to odmítá vidět. Zvažte možné důvody:

  • Velká vzdálenost mezi notebookem a routerem. Obvykle vyvstává problém, pokud se jedná o velký obývací prostor. Distributor se nachází v jedné části domu a notebook je v druhém, kde vůbec není povlak. Jak zde posílit signál Wi-Fi routeru.
  • Notebook je nakonfigurován na rozsah další sítě. Celkem jsou 2 frekvence. 2,4 GHz a 5 GHz. Pokud je v nastavení notebooku a routeru uvedena jiná frekvence, notebook neuvidí přístupový bod Wi-Fi.
  • Několik bezdrátových sítí je naladěno na jeden kanál. Nejběžnější problém vyvstává u obyvatel bytů. V důsledku „ucpávání“ kanálu může síť zmizet nebo přístupový bod ztratí vysokou rychlost přenosu dat.
notebook, nevidí, připojení, wi-fi

Nedostatek připojení k síti v důsledku poruch na notebooku

První a nejjednodušší věc, kterou můžete provést, je současně použít klíč FN v levém dolním rohu a připojení k Wi-Fui na počítači. Ten může být na straně, ale častěji na jednom z bencií skupiny F je snadné najít na ikoně antény.

Pokud po několikrát stisknutím kombinace klíčů se zařízení nechce připojit, hledáme problém v jiném. Někdy může dojít k chybě přístupu v důsledku zavedeného antivirového programu, který blokuje všechna příslušná připojení k němu. V tomto případě musíte dočasně vypnout antivirus a v případě potřeby zkontrolovat signál.

Zajímavá porucha VAI FAI na notebooku:

Zkontrolujte ovladače

Příklad bude zobrazen na gadgetu s Windows 7, protože se považuje za běžnější a ve většině případů jsou na něm přesně pozorovány přerušení s bezdrátovou sítí. Chcete.li aplikaci ověřit, musí uživatel kliknout na „Můj počítač“ pomocí pravého tlačítka myši a poté stisknout „Vlastnosti“, poté „Správce zařízení“, poté „Síťové adaptéry“. Na obrázku vidíme programy, musíme si vybrat bezdrátový síťový adaptér, některé mají jiné jméno.

Pokud v poskytnutém seznamu chybí bezdrátový síťový adaptér, musíte přejít na web modelu a stáhnout požadovaný program. Pokud uvidíme, že zařízení je zahrnuto, jak by mělo, ale problémy spojení s Wi-Fi nešly, pak záležitost není v řidiči, zkusíme další cestu.

Zahrnutí Wi-Fi do centra správy sítí

Chcete-li nakonfigurovat Wi-Fi pomocí řídicího centra, musíte kliknout na ikonu komunikace v pravém dolním rohu. V okně Pop.UP se níže objeví nápis „Centrum pro sítě a správu obecného přístupu“.

Nyní, vlevo, horní roh, klikněte na „Změnit parametry adaptéru“.

.

.

Auto WLAN

Méně často se stává, že se zařízení nemůže připojit ke routeru kvůli nastavení zdravotně postižených WLAN. Chcete.li se do toho dostat, musíte kliknout na kombinaci tlačítek WinR, po kterém se okno objeví.

Zadejte text, který je viditelný na obrazovce Služby v terénu.Msc a potvrďte akci. Nyní jsou uživateli k dispozici místní služby, v nich si musí vybrat a spustit automatickou budování WLAN.

READ  Jak zapnout obrazovku na notebooku ASUS

Chyba systému Windows

V době připojení se často objeví „Chyba systému Windows, aby se připojila k (název sítě)“.

V některých případech „odstranění problémů“ pomáhá vyřešit situaci automaticky nebo popsat stávající konflikt, pokud k tomu nedochází, stojí za to hledat problém dále.

notebook, nevidí, připojení, wi-fi

Síť zmizí při opuštění režimu spánku

Se skutečností, že se notebook nepřipojuje k síti Wi-Fi, čelí majitelé nejen sedmi, ale také jiným operačním systémům. Pro odstranění problému se doporučuje deaktivovat funkci „Řešení odpojení tohoto zařízení pro ukládání elektřiny“. Proč se přesouváme do „Start“, poté na „můj počítač“, poté „vlastnosti“ a „Správce zařízení“.

Na kartě Pop.UP klikněte na „Síťové adaptéry“ a poté klikněte na myši na „Adaptéru bezdrátových sítí“, vyberte „Vlastnosti“.

Poslední fází je výběr „správy energie“, odstranění značky na „Řešení vypnutí tohoto zařízení za účelem ušetření elektřiny“, potvrzení a opětovné načtení gadgetu.

Po aktualizaci nedostatek síťového připojení

Jako existující poruchu lze poznamenat následující. Někdy uživatelé mění hesla nebo typy šifrování, poté nevědí, co dělat a jak obnovit připojení ke skryté síti, protože dříve se všechno stalo automaticky. Chcete.li tento problém vyřešit, měli byste smazat stávající síť na gadgetu a znovu se k ní připojíte.

.

Po čištění neexistuje žádná síť

Někdy také můžete zjistit, že notebook přestal vidět internet poté, co byl vyčištěn uvnitř od prachu Zároveň notebook ani nehledá síť. Chcete.li problém odstranit, musíte adaptér znovu připojit, a pokud to nepomůže, nahraďte jej novým.

Další metody pro odstranění problémů

Pokud před vznikem poruchy Wi-Fi mělo pracovní stav, bude nutné eliminovat problémy:

  • Odpojte směrovač po dobu 20 sekund s dalším připojením zařízení;
  • Eliminujte poruchy připojení k internetu stisknutím tlačítka Wi-Fi z ikony Wi-Fi (pokud příčinou rozpadu je Windows);
  • Proveďte kontrolu zahrnutí připojení bezdrátové sítě do pododdílu „Změna parametru adaptéru“ z části „Technical Control Center a General Access“ do „ovládacího panelu“;
  • Pokud je na vypnutí, zapněte hardwarový přepínač Wi-Fi v počítačovém zařízení (proces přepínání lze provádět s určitou kombinací tlačítek).

Z uvedených metod pro odstranění poruchy, kdy počítač nevidí Wi-Fi, bude uživatel pravděpodobně schopen vybrat nejvhodnější. Možná budete muset vyzkoušet několik metod, než bude problém vyřešen. V každém případě má každá metoda k dispozici jednoduchý algoritmus i pro začátečníky a není schopen poškodit počítač.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS