Co dělat, když se obrazovka notebooku při zapnutí rozzáří: příčiny poruchy

Co dělat: Při zapnutí se obrazovka notebooku nerozsvítí nebo je obrazovka černá?

Notebook se zapne, ale obrazovka se nerozsvítí ani nespálí tmavou barvou. Každý může takovému problému čelit. Nejdůležitější věcí není chovat paniku, problém lze vyřešit samostatně, stačí najít důvod selhání notebooku a včas jej vyřešit.

V tomto článku vám řekneme, jaké důvody existují a jak je rychle vyřešit bez kontaktu s službou. Všechny body jsou umístěny do pořádku na základě popularity konkrétního problému.

HP notebook hardware reset

Nejjednodušší způsob, jak problém vyřešit, je vynutit počítač. Odpojte notebook od sítě a odpojte od ní všechna externí zařízení, včetně tiskáren, skenerů, flash disků a dalších.

Pokud je to možné, odstraňte baterii (ve vztahu k modelům s odnímatelnou baterií). Pro resetování hardwaru počítače podržte zavřené tlačítko po dobu nejméně 15 sekund. Poté připojte baterii, připojte nabíječku a zapněte počítač. Po načtení oken znovu nainstalujte ovladače pro každé odnímatelné zařízení.

Na počítačích s pevnou baterií po vypnutí napájení a periferních zařízení je nutné držet klíč napájení po dobu 15 sekund. V některých modelech musíte držet tlačítka napájení a snížit zvuk v jiných. tlačítka napájení a rytmy. Podrobnější pokyny se můžete přihlásit na pokyny pro konkrétní notebook HP.

Notebook přebývá na vlastní kontrole příspěvku

Odpojte externí zařízení od notebooku

S problémy s načítáním PC existuje možnost, že externí zařízení mohou způsobit, že během postupu post zmrazí, zejména pokud k tomu dojde bez chybové zprávy BIOS.

Odkaz! BIOS je sada mikroprogramů pro aktivaci hardwaru osobního počítače.

Chcete.li eliminovat poruchu, spusťte notebook pouze s nejpotřebnějším vybavením.

Kontrola poruchy prostřednictvím příspěvků

Při spuštění může notebook vydat zvukovou zprávu ve formě speciálního kódu sestávajícího z dlouhých a krátkých signálů.

notebook, černou, obrazovku

S úspěšným průchodem po kontrole je obvykle vydán jeden zvukový signál a v případě selhání je několik v různých sekvencích v různých sekvencích.

Opravte vydaný signál, když je notebook zapnutý.

Zjistěte, jaký typ BIOS podporuje notebook v dokumentaci pro zařízení nebo přes internet.

Vyhledejte dekódování zvukového kódu pro dokumentaci pro notebook nebo přes internet. Přečtěte si podrobné informace, což znamená zvukové signály BIOS, když zapnete počítač v našem novém článku, na našem portálu.

READ  Jak vstoupit do systému BIOS v notebooku Sony. Jaká je základní funkce zavaděče systému BIOS

Odkaz! Chyby příspěvků jsou docela specifické, a pokud má uživatel štěstí, že dostane takovou chybu, musíte se pokusit eliminovat uvedený problém.

Notebook však může být zapnutý, zavěsit nebo restartovat, aniž by dosáhl výsledků a bez rozdávání chyb.

Odpojte nadměrné nezapomenutelné zařízení

Pokud se notebook pokusí zavést ze zařízení USB nebo Optical Drive, ve kterých neexistují žádná stažená data, může během postupu post zamrznout. Proto je nutné vypnout všechna skladovací zařízení z notebooku, pokud byly připojeny.

Změňte postup pro stahování zařízení

Pokud je to možné, nainstalujte pevný disk notebooku do systému BIOS namísto USB, jednotku CD/DVD nebo jiných nakládacích zařízení.

Po zapnutí notebooku stiskněte tlačítka „Del“, „F2“ (nebo „F1“, držíte „FN“), dokud se nabídka BIOS neobjeví před tlačítky „F1“.

Poznámka! Klíč nebo kombinace klíčů pro vstup do nabídky BIOS najdete v dokumentaci na notebooku.

Šipky klávesnice vpravo a doleva, aby přecházely na kartu Boot.

S pomocí šipek nahoru a dolů se přesune na řádek „Priority boot zařízení“, klikněte na „Enter“.

Další šipky nahoru a dolů přejděte do pododstavce „1. Spouštěcí zařízení“. Klikněte na „Enter“ a vyberte pevný disk v nabídce, který se otevře. Ještě jednou klikněte na „Enter“.

Přejděte na položku „Advanced“, otevřete „operace SATA“ a vyberte režim kompatibility s disky IDE nebo ATA. Klikněte na „Enter“.

Jdeme na položku „Advanced“, vyberte „SATA operace“, nastavíme režim kompatibility pomocí disků IDE nebo ATA, klikněte na „Enter“

Klikněte na klávesnici F10, poté zadejte uložení nastavení a ukončete bios.

notebook, černou, obrazovku

Programově resetování nastavení BIOS

Nesprávná nastavení BIOS je běžnou příčinou blokování PC během postupu po post. K tomu musí být resetovány na stabilní hodnoty továrny.

Po zapnutí notebooku stiskněte tlačítka „Del“, „F2“ (nebo „F1“, držte „FN“).

Přejděte na položku „Exit“, vyberte „Načíst optimální výchozí nastavení“ a klikněte na „Enter“.

V případě potřeby udělejte změny v systému BIOS. například nastavte datum a čas.

Operační systém nezačíná načítání

Případy, kdy se na obrazovce objeví obrázek, když je notebook zapnutý, ale pak spořič obrazovky nejede. jsou docela často časté. Důvody tohoto jevu mohou být velmi odlišné:

 • Problémy s mostem základní desky, při restartování, bliká indikátor napájení;
 • Nesprávné instalace BIOS;
 • Selhání baterie na základní desce.

Hlavní situace, kterým uživatel čelí, vypadají takto.

 • . Pokud má posledně jmenovaný pozvání k stisknutí F1, aby pokračoval, je čas změnit baterii na základní desce. Všechna nastavení BIOS jsou resetovány.
 • Na displeji se objeví Windows 10 nebo jiný operační systém, po kterém by měl být restart. Důvodem je porucha nastavení BIOS. Musíte jej zadat, najít pokročilou sekci, možnost režimu pevného disku. Po nastavení své hodnoty v Achi pro modely pomocí Windows 10 je snadné obnovit provoz notebooku.
READ  Jak odemknout klávesnici na notebooku Sony

Doporučenou akcí pro počáteční zatížení je vypouštění nastavení BIOS do továrny. Jak to provést, je popsáno výše. Načtení výchozí položky ve většině případů umožňuje normálně zapnout zařízení. Ale pokud systém vydává podivné zvuky, bliká indikátory, neustále cyklicky restartuje, problém může být velmi vážný. Zejména k tomu dochází, když selže jižní most základní desky. Například kvůli statickému zásahu v portu USB. Tento problém je odstraněn pouze v semináři služeb nahrazením čipu nebo celé základní desky.

Černá obrazovka na dvou monitorech. Jak opravit?

Pokud používáte dva monitory, mohou dojít k různým selháním, které nakonec ovlivňují vzhled „obrazovky smrti“. Otevřete nabídku pro výběr režimů zobrazení (WinP) a klikněte na „pouze obrazovku počítače“ nebo „pouze druhá obrazovka“.

Zkuste také deaktivovat vše kromě hlavního monitoru. V části „Správce zařízení“ lze přebytečné zařízení odstranit.

Kontrola RAM

Důvod, proč se notebook nenačítá a ventilátor funguje, může sestávat z selhání RAM. Například:

 • Jeden z proužků šel kvůli třepání zařízení;
 • V důsledku periodických inkluzí po přicházení z mrazu se kondenzátem a oxidy vytvořené uvnitř konektorů RAM;
 • Kontaktní skupina jedné z řádků oxidové paměti.

Chcete.li zkontrolovat stav RAM, budete muset demontovat ochranný kryt ve spodní části notebooku.

Důležité! To musí být provedeno pouze tehdy, pokud vypršelo období záruční služby produktu. Jeden ze šroubů připevňujících víko je pokryt těsněním. Při pokusu o odšroubování se odvrátí, což automaticky znamená odstranění záruky.

Před prací musí být notebook odpojen od sítě a odstranit baterii. Po odstranění víka (může se rozhlédnout kolem okrajů a jít nahoru nebo posunout směrem k tělu). Chcete.li je extrahovat, musíte vzít boční svorky. Poté bar stoupá o 45 stupňů a vytáhne.

Je nutné zkontrolovat čistotu konektoru a také stav kontaktních míst na paměťové lince. Pokud existují stopy oxidů, znečištění. jsou odstraněny alkoholem s následnou pečlivou utírání s obyčejnou elastickou skupinou školy, aby se umyla tužka. Plank, ve kterém jsou kontakty kontaktů protřeny a skrz, by měly být vyměněny.

Řádek je nainstalován v opačném pořadí. Tyč je pevně vložen do konektoru (jeho římsa a výkop na linii kontaktní skupiny paměti se musí shodovat) v úhlu 45 stupňů po celou dobu. Poté je linie RAM lehce snížena. Je nutné se ujistit, že se západky stanou na svých běžných místech, v výklencích na bočních panelech baru.

Hlavní problémy s zahrnutím notebooku

Lze je rozdělit do 3 skupin. spojené s hardwarovou částí zařízení, napájení a softwaru.

Hardwarové problémy

Základem, který ovlivňuje provoz zařízení jako celku, je jeho základní deska. Po selhání kterékoli ze komponent může notebook poskytnout známky života. alespoň blikat s indikátory nebo bude chladič hluku zmizet. S vážným pruhem systémové desky se zařízení stane „mrtvým“ a vůbec nedává známky života.

READ  Notebook nevidí připojení Wi-Fi

Tuto část není vždy nutné nahradit. Často stačí k pájení několika kondenzátorů nebo uzel je obtížnější. například nahrazení čipu zvaného „North Bridge“.

Bez ohledu na rozpis je oprava systémového poplatku nejlépe svěřena odborníkům ze střediska servisního střediska.

Mezi dalšími problémy, když notebook Lenovo ukazuje černou obrazovku, existují:

 • Periferní zařízení připojená přes porty USB nedovolují normálně zapnout.
 • Světla osvětlení monitoru vyhořela, takže neexistuje žádný obrázek.
 • Vlak se zlomil a neexistuje žádné spojení video adaptéru s monitorem.

Problémy s programem

V tomto případě lze poznamenat následující:

 • Neexistují žádné nebo nesprávně pracovní ovladače grafického adaptéru, takže neexistuje žádný obrázek. To je jeden z důvodů, proč bliká obrazovka notebooku.
 • Nesprávná nastavení BIOS, kvůli kterému systémová deska neurčuje část zařízení. Zjistěte, jak zadat BIOS na notebooku Lenovo třemi jednoduchými způsoby.

Takové problémy lze samostatně odstranit

Problémy s výživou

 • Zásuvka, kde připojíte adaptér napájení notebooku.
 • Samotný zdroj napájení, nikoli načítání baterie.
 • Řadič napájení baterie, který na buňky nepoužívá napětí.
 • Prozkoumané buňky, které již nevznikají.
 • Tlačítko napájení, které zabraňuje zařízení.

Pokud nemůžete problém vyřešit sami, musíte se obrátit na specialisty.

Po stažení Windows ukazuje obrazovku smrti

Obrazovka Blue Death (BSOD) je vážným problémem ze všech druhů problémů s notebookem. Během zatížení operačního systému vyskočí a je mnoho nápisů o chybách na modrém pozadí, po kterém notebook zcela vypne nebo se začíná restartovat. Ve skutečnosti je skutečný důvod: Proč se zdá, že BSOD samostatně určuje, bez úzce soustředěných znalostí. V tomto případě se proto doporučuje kontaktovat specialistu.

Pokud to není možné, doporučuje se pokusit znovu nainstalovat operační systém na notebooku. Tímto provedete úplný reset systémových chyb. Po opětovné instalaci OS by měla být modrá obrazovka smrti propast, pokud k tomu nedochází, znamená to, že problémem je rozpis jakékoli složky komponenty náplně. Užitečné tipy: Co dělat, když obrazovka na notebooku vyrazí, řešení softwarových problémů.

Ti, kteří nikdy přeinstalovali okna. doporučuje se kontaktovat servisní středisko bez experimentů bez experimentů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS