Týdny s Galaxy S10: výhody a nevýhody

Takže nastal čas změnit telefon a moje volba padla na Samsung Galaxy S10. Těm z vás, kteří se na vlajkovou loď Samsungu dívají, vítejte pod kočkou, řeknu, co je na ní špatně a co ne.

nevýhody, telefonu, samsung, galaxy

Začněme tím hlavním

První věc, kterou každý řekne, když vezme do ruky můj telefon, je: „A ten foťák mi vůbec nevadí!“. Výřez téměř nikdy nevidím, pouze na domovské obrazovce nebo v několika aplikacích, jako je Chrome a Instagram, jinak černý fotoaparát na černém pozadí není vůbec vidět.

Druhá připomínka, kterou lidé při vyzvednutí zařízení uvádějí, je, že odemykací tlačítko je příliš vysoko. Ve skutečnosti ji téměř vůbec nepotřebuji, kromě uzamčení telefonu. Klíč je vysoko a příliš ho netlačím, což považuji za výhodu. Také tlačítko pro dvojité stisknutí zámku slouží ke spuštění fotoaparátu odkudkoli (i když je telefon zamčený), což používám jen zřídka, protože existuje tlačítko pro asistenta Bixby, které musím spustit fotoaparát. Kromě toho, proč tolik nepoužívám zamykací tlačítko, je to senzor uchopení. telefon pochopí, když ho zvednu, a sám přejde z režimu Always On Display na zamykací obrazovku, což mi přijde uživatelsky velmi přívětivé.

Zobrazit

Displej je dobrý, mnozí si ho velmi pochvalují a říkají, že je nejlepší na trhu. Po S7 pro mě obrázek je obrázek, nemám žádné stížnosti, ale ani žádnou radost. Displej je ve výchozím nastavení nastaven na FHD a víc nepotřebujete. Pokud nastavíte nejvyšší rozlišení, budete plýtvat baterií kvůli přízračně větší čistotě. Jediným důvodem pro toto rozlišení je pořizování superkvalitních snímků obrazovky. Podotýkám, že u svého posledního telefonu jsem si stěžoval, že nemá dostatečnou hustotu pixelů (576 PPI), a při sledování obsahu VR vidím pixely. Ale teď budu muset na VR na S10 zapomenout, o tom později.

Ve značkovém obchodě Samsung je tapeta, která zvýrazňuje výřez na obrazovce. Používám černé téma ze stejného obchodu a můj stavový řádek je zobrazen bíle. Představte si, jak vypadá bílá na bílé, z tohoto důvodu mi většina této velmi značkové tapety nevyhovuje, je to příliš světlé nahoře.

Displej je po stranách zaoblený, takže nenajdete jedinou polohu na slunci, kde by neoslňoval, budete se s tím muset smířit. V aplikaci pro čtení jsem musel zvětšit odsazení vlevo a vpravo, aby se text nedostal pod zaoblení. Nevidím žádný scénář, kdy by vám zaokrouhlení v reálném životě pomohlo. Scénář, kdy telefon při volání svítí displejem dolů, je velmi přitažený za vlasy.

Nejdůležitější na tomto displeji je, že je dlouhý. Opravdu dlouhé! Hodně by se toho na něj vešlo, ale pro zobrazení obsahu je nutné odsazení po stranách, místo je zabíráno ničím. Není příliš přátelský k Instagramu, kroutí se na okrajích mých fotografií, což je nepříjemné zejména u příběhů.

Příjemným bonusem je tovární fólie nalepená z krabice, takže na filmy můžete na půl roku zapomenout, i když jsem svou S7 nosil bez fólie vůbec 3 roky, což jí vyneslo 3 drobné škrábance. Myslím, že S10 je odolnější proti poškrábání. Není však dobrý nápad ji upustit. Všiml jsem si také, že na displeji je méně náhodných dotyků, přestože S7 má plochý displej a S10 ne.

Případ

Kluzké jako led. Sluchátko se velmi snadno drží. To byl ale problém i u modelu S7, pomáhají kryty a vinylové fólie na zadní straně. Nemám rád pouzdra: koupíte si pěkný tenký telefon a schováte ho do příšerného obrovského pouzdra. je to jen plivnutí do tváře designérů. Ale vinyly od Dbrandu situaci velmi zlepšují, používám je od S7, protože stejný problém s kluzkým zadním sklem.

Každopádně žádné další stížnosti na pouzdro, po nalepení filmu se telefon cítí velmi dobře v ruce.

Reproduktory

Reproduktory telefonu jsou mimořádně hlasité. Kdo měl tlačítkový telefon Nokia jako 6230i nebo řadu Sony Ericsson Walkman, nebude zklamán hlasitostí. Zvuk je velmi dobrý, nic není vyraženo, žádné syčení nebo sípání. Jediná věc: ve stereofonním režimu je reproduktor, který je integrovaný se zpětným hlášením, slyšet o něco hlasitěji než reproduktor na spodní hraně, protože je namířen přímo na vás, takže stereofonní pocit trochu pokulhává.

Snímač otisků prstů

Mohlo by to být rychlejší a přesnější, ale slyšel jsem, že Samsung to opravil pomocí aktualizace softwaru, která je již k dispozici v Polsku a Německu, takže čekám, až se ke mně dostane, chci věřit tomu nejlepšímu.

Baterie

Baterie má kapacitu 3 400 mAh, ale v lepších dnech vydrží déle než baterie S7. Nemohu říct nic o tom, jak to drží na dvou SIM kartách, protože používám pouze jednu, ale mám dost na den docela. Před spaním je obvykle nabitý na 27-37 %, přičemž můj průměrný scénář používání je následující: surfování po internetu přes Wi-Fi nebo 4G, které nikdy nevypínám, 30 minut denně telefonování, čtení knihy a nekonečné posílání zpráv a využívání sociálních sítí.

Fotoaparát

Fotoaparát je hlavním důvodem, proč jsem si nekoupil S10e. ten nemá televizní kameru. Ve skutečnosti se ukazuje, že širokoúhlý objektiv používám častěji než teleobjektiv, ale před námi jsou klidné letní večery, takže je ještě brzy na hodnocení. V každém případě: širokoúhlý objektiv je báječný, pokud chcete fotografovat dav lidí z malé vzdálenosti. Jinak: fotoaparát je nejlepší na trhu, a to je můj osobní názor. Interiér je promyšlený a pohodlný, vše je na svém místě.

Z nevýhod: hlasové ovládání je stále stejně chabé jako u S7, i když můj S7 reaguje lépe na frázi „Shoot“. Také logika společnosti Samsung je trochu nejasná: nejvíce megapixelů získáte na fotografiích 4×3, zatímco fotografie 16×9 mají větší úhel záběru, ačkoli mají stejnou délku v pixelech (4032 px), ale šířka 16×9 je menší (2268 vs. 3024px). Logika stále chybí.

Režim Fotoaparát Google Photosphere pro panoramata funguje lépe než nativní aplikace fotoaparátu, takže jsem si musel sehnat APK z internetu, protože aplikaci Fotoaparát Google nelze na S10 umístit z Google Play. Také musí počkat, normální port pro procesory Exynos, takže zatím sedím na aplikaci pro Android 4 verze.4, funguje dobře, ale žádný noční režim.

Samostatnou poznámku bych rád věnoval tomu, že telefon natáčí 4K 60 fps velmi plynule a bez trhání při náhlých pohybech. Dobrý je také režim časosběrného snímání: FHD 240 fps. Nepoužívám super zpomalený záběr, protože není kam natáčet kulky při výstřelu.

Pobavil také selfie fotoaparát: ve výchozím nastavení není širokoúhlý, takže nedochází ke zkreslení na okrajích, ale pak se na selfie nevejde každý. je třeba přepnout do režimu skupinových selfie a bude to v pořádku.

Sluchátka

Nativní AKG jsou velmi pěkné, ale používám bezdrátové JBL, takže na konektoru 3.5 mm Je mi to jedno. I když, uznávám, užitečný bonus pro ty případy, kdy auto má pouze AUX nebo v případě reproduktorů bez Bluetooth.

Paměť

Na Ukrajině se oficiálně prodává pouze 128GB verze, více si u autorizovaných distributorů nekoupíte. Je zde slot pro paměťové karty, takže tuto situaci lze napravit. Na rychlost interní paměti si nestěžujte, je rychlejší než všechny vaše úlohy. Také o paměti RAM. všechno se tam vejde, a pokud je něco odlehčeno, nevšiml jsem si toho.

Výkon

Výkon všech vlajkových smartphonů pro rok 2019 je dostatečně dobrý, žádné stížnosti.

READ  Je možné obnovit zprávy na iPhone

A nyní si promluvme o softwarových bolestech

Jedno uživatelské rozhraní běží rychle. Je to téměř chytré: na domovské obrazovce můžete spustit horní závěs ze středu obrazovky; v nabídce nastavení začínají samotná nastavení uprostřed obrazovky. Zde je však několik nelogických bodů: v nabídce otevřených aplikací jsou ikony těchto aplikací a vyhledávací panel úplně nahoře. Nezapomeňte, že displej je velmi dlouhý, takže natahování palce nahoru není nejpohodlnější.

Spokojeni s Edge Apps, opravdu praktické otevřít Shazam odkudkoli. Ti, kteří neměli čas na shazam, pochopí. Je pravda, že kromě marketingu neexistuje žádný důvod, proč by tato věc nemohla být umístěna na „ploché“ telefony.

Ve výchozím nastavení se vám snaží prodat Flipboard, 99 % mých známých s telefony Samsung jej nikdy nepoužilo, přesto nevědí, že jej lze snadno vypnout v nastavení domovské obrazovky zaškrtnutím nahoře.

Три Samsung Galaxy S10 в моих руках �� Обзор, Сравнение, Эмоции

Nativní aplikace SMS v telefonu S7 dokázala filtrovat zprávy podle spamových frází, S10 pouze podle čísla. A nemůžete k němu přidat čísla jako „US Polo“ nebo „Cacharel“. Ráj pro spammery s taxíky a slevami. Musel jsem použít Pulse SMS.

Bixby. říct, že ho nepotřebujete, znamená neříct nic. Pokud neumíte korejsky, je to škodlivé. A v našich končinách „Ok Google“ a jděte. Má vyhrazené tlačítko, ale Bixbyho jsem přeřadil na dvojité klepnutí, což snižuje pravděpodobnost, že budu hlasového asistenta používat.

Na S7 jste mohli aplikaci přepnout do režimu vyskakovacího okna jediným gestem, na S10 musíte kliknout na ikonu a vybrat režim vyskakovacího okna. Opravdu „ráda“ se natahuji palcem.

S7 měl skvělou neoficiální aplikaci Samsung ClockFace, kterou vytvořil sám Samsung. Na S10 ji stále můžete umístit, ale nabídka ve stylu hodin ClockFace se nezobrazí. To výrazně snižuje počet hodin pro Always On Display: ty vestavěné postrádají estetiku a ty, které si můžete koupit v obchodě, jsou na nic.

S10 nemá notifikační diodu, za což může Always On Display a aplikace třetích stran, které napodobují chování právě této diody (Always On Edge. Edge Lighting).

Aplikace Cardboard se vyhodí, a když se tak nestane, nereaguje na mé magnetické tlačítko Google Cardboard. VR je zkrátka nepoužitelná, což je škoda, protože ji mám rád. A moje zařízení GearVR první generace se do něj nevejde, protože S10 má konektor USB typu C.

Jednou jsem otevřel Samsung Dex. pěkný a skvělý, ale nenapadají mě jiné případy použití než spouštění prezentací ze samotného mobilního telefonu. A to, přitažené za vlasy, koneckonců, tam je Smart View, i když někdo může chtít spustit video z telefonu přes drát.

Synchronizace s počítačem: rok 2019 a nikdo nepřišel s ničím lepším než Activeps pro zařízení se systémem Windows Mobile. Připojení k počítači a používání MTP je otrava: musíte připojovat a odpojovat kabel a čekat, než se objeví všechny soubory a složky s fotografiemi. Wi-Fi je také otrava: pokud máte hodně fotek jako já, je řazení podle data ve vzestupném pořadí šíleně matoucí a můžete 300krát umřít nudou, než se dostanete na konec. S cloudy zásadně nesynchronizuji. videa z telefonu váží opravdu hodně (1 minuta. 500 MB) a kupovat si cloud na terabajty je drahé (sice mám 1TB na One Drive, ale zatím ho nepoužívám, je mnohem rychlejší stahovat z drátu než nahrávat data do cloudu a pak je stahovat do počítače). V roce 2007 dokázal ActiveSync snadno katalogizovat mé fotografie a videa po drátě i přes Bluetooth a uspořádat je do složek podle dne synchronizace, což bylo velmi užitečné, na rozdíl od sloučení veškerého obsahu do jedné složky, jak to dělají mraky. Například na S7 jsem to všechno dělal ručně a za 3 roky jsem vytvořil něco přes sto složek podle data „synchronizace“. Najít správnou fotografii mezi více než 5000 soubory není obtížné, pokud si zhruba pamatujete místo nebo čas pořízení.

Telefon je dodáván po vybalení z krabice s nejrůznějšími funkcemi. Linkedin a další bloatware. Dobře, přiznávám, že některé z těchto programů používám, ale skutečnost, že nemohu odtrhnout vše z telefonu, mě osobně mrzí. Aplikaci Hudba (od společnosti Samsung) musím nainstalovat samostatně z Google Play. Kde je ta logika, kterou nechápu, i když lžu, znám konkrétní důvody těchto akcí. Ale u telefonu za více než 1 000 se to zdá být trochu mizerné. Pokud vám tolik záleží na uživatelích, všechny mé staré aplikace se automaticky vyzvedly po aktivaci zařízení.

Téměř všechny aplikace se po aktivaci zvedly, nicméně existoval tucet aplikací, které již byly oficiálně odstraněny z Google Play, ale na které jsem se s duší přilepil. Například TypoClock. To nevadí, téměř všechny jsou k dispozici v knihovně Google Play vašeho účtu, i když už se v nich nedá vyhledávat (malý tip ode mě). Ty samé TypoClock však žerou o něco více energie z baterie, než je můj správce napájení ochoten tolerovat, takže se neustále objevuje upozornění na tuto skutečnost. Tento widget si budete muset napsat sami.

Když už mluvíme o správci napájení: je to paranoidní správce, který znám už od S7. Usnadní vám to život a můžete uspat aplikace, které nemají na pozadí co dělat, a ty pak sedí a žerou baterii. Dříve jsem musel nainstalovat root a Greenify, abych to mohl udělat.

Antivirus je také dodáván z krabice a po samostatné aktivaci je velmi obtížné jej vypnout, ale je to docela možné. Proč ji vypnout? protože žere procesor a baterii, a pokud neinstalujete cizí software z obskurních míst, nepotřebujete ho. Lepší než Google Play, ale stále se nechce odhlásit.

Další bolest s ovládacími prvky na horní straně různých aplikací, na které musíte dosáhnout palcem, což je velmi nepohodlné. Instagram Opera a podobně. doufejme, že se vzpamatují, umožní jim být umístěny na dně pro dlouhé zobrazení.

Výhody a nevýhody telefonu Samsung Galaxy S10

Výkonný hardware: všechny varianty smartphonu, včetně Fold, mají nejnovější čip Snapdragon SD855, zatímco pro Evropu, Blízký východ a Afriku bude k dispozici Exynos 9820. Jedná se o nejvýkonnější jednočipové systémy na trhu a jejich výkonová rezerva pro naprostou většinu uživatelských úloh vydrží nejméně dva roky.

Skvělý design: displej zabírá na přední straně zařízení tolik místa, že máte pocit, jako by mu bylo věnováno kýžených 99 procent plochy. Zadní kryty jsou vyrobeny ze skla nebo keramiky a ve světle se lákavě třpytí. Není tu jediný zbytečný prvek, korejský gigant se opět překonal. Samostatný řádek o skládacím smartphonu. je to opravdu nové slovo v inženýrství smartphonů.

Rychlé bezdrátové nabíjení se schopností sdílet elektřinu: všechny modely Galaxy kromě skládacího podporují bezdrátové nabíjení o výkonu 15 W, což je jedna z nejvýkonnějších možností, které jsou dnes k dispozici. Zároveň je lze použít i k nabíjení jiných zařízení, která podporují standard Qi, včetně nových sluchátek Samsung Galaxy Buds.

Jeden z nejrychlejších a nejspolehlivějších snímačů otisků prstů: Samsung ve svých nových vlajkových lodích S10 a S10 použil ultrazvukový snímač otisků prstů umístěný pod displejem. Kromě toho, že je mnohem rychlejší než jeho optické nebo kapacitní protějšky, nebrání mu ani vlhkost a drobné nečistoty, ať už na prstu nebo na samotné obrazovce. To také znamená, že na sklo displeje lze bez problémů aplikovat ochranné fólie.

Kolosální množství paměti: maximální verze Samsungu Galaxy S10 v keramickém těle bude vybavena terabajtem paměti. To je 1 024 gigabajtů. osmkrát více než 128GB úložiště nabízené loňskými vlajkovými smartphony a srovnatelné s pevnými disky v noteboocích a stolních počítačích. Trvalá paměť je vytvořena pomocí standardu UFS 3.0, což zajišťuje bleskurychlý výkon, spouštění aplikací a kopírování dat.

Galaxy S10 Lite recenze, specifikace, recenze

Společnost Samsung má za sebou poměrně rušný začátek roku 2020. V prvním měsíci roku uvedl jihokorejský technologický gigant na trh tři nové smartphony ve dvou různých cenových segmentech. Zajímavé je, že z těchto tří modelů nepřekvapila ty, kteří sledují poslední kroky společnosti Samsung na trhu, pouze cena modelu Galaxy A51.

Note 10 Lite běží na čipové sadě Snapdragon 855 a předvádí poměrně zjednodušený design, který je inspirován vlajkovou lodí Galaxy S10, ale má klíčové rozdíly, z nichž jedním je nepoužití tvrzeného skla na zadní straně zařízení.

Přečtěte si naši recenzi a zjistěte, jaké jsou všechny specifikace nového smartphonu a zda je Galaxy S10 Lite smartphone pro vás.

READ  Jak zapnout telefon prostřednictvím jiného telefonu

Recenze Samsung Galaxy S10 (2019)

Smartphone Samsung Galaxy S10 (GXYS10) vydaný v roce 2019. Je vybaven čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště.

Samsung Galaxy S10 běží na operačním systému Android v9.0 (koláč) po vybalení z krabice. Je vybaven nevyjímatelnou baterií Li-Po s kapacitou 3500 mAh. Je vybaven 6,1″ displejem AMOLED s rozlišením 1440 x 2960 px. Technologie AMOLED se u chytrých telefonů hojně používá díky skvělé reprodukci barev a velmi hlubokým odstínům černé.

Samsung Galaxy S10 8/128 GB

Hledáte pozitivní a negativní recenze Samsung Galaxy S10 8/128GB?

Shromáždili jsme 116 negativních, negativních a pozitivních recenzí z 11 zdrojů.

Ukážeme vám všechny klady a zápory telefonu Samsung Galaxy S10 8/128 GB, které odhalili uživatelé. Nic neskrýváme a zveřejňujeme všechny pozitivní i negativní poctivé recenze zákazníků na Samsung Galaxy S10 8/128GB, stejně jako na podobné alternativní produkty. Vyplatí se je koupit? Rozhodnutí je jen na vás!

Samsung Galaxy S10 nejlepší smartphone se systémem Android roku 2019

Posledních 10 let uvádí společnost Samsung každý rok na jaře na trh vlajkovou loď řady Galaxy S. Modely první generace byly dobré, ale ne skvělé. Lze je považovat za blízké kopie hardwaru iPhonu. Z tohoto důvodu společnost Apple opakovaně žalovala společnost Samsung a vyhrála soudní spory.

Jihokorejskému výrobci trvalo několik let, než se mu podařilo vytřídit špičkové komponenty. Nejnovější telefony Galaxy S jsou výrazně lepší, ale také o něco předvídatelnější. Řada Galaxy S10 2019 se v tomto ohledu neliší. Díváme se na vlajkový smartphone s nejmodernějšími technologiemi a elegantním vzhledem.

Chytrý telefon Samsung Galaxy S10

Obrazovka

Podle vývojářů oceňují obrazovky Samsungu pro jejich kvalitu i konkurenti. S10 dostane 6,1palcový panel Samsung SuperAMOLED 19:9. Má elegantní zakřivení okrajů, jas byl zvýšen pro lepší čitelnost na slunci, podpora HDR10 zajišťuje lepší kontrast a reprodukci barev.

Rozlišení je QHD, což znamená hustotu pixelů 550 ppi. Každý obraz na takové obrazovce by měl mít velmi vysokou úroveň detailů. Výchozí nastavení je však rozlišení Full HD. Vypadá stejně dobře a na obrazovce této velikosti si pravděpodobně nevšimnete rozdílu. Pokud nebudete používat zařízení virtuální reality pár centimetrů od očí. Když však snížíte rozlišení, obrazovka spotřebuje méně energie, takže zůstane déle připojená k síti.

Nový typ obrazovky se nazývá Infinity-O. Společnost Samsung v uplynulém roce nikdy nevydala smartphone s výřezem na displeji. Nyní společnost našla východisko v podobě díry v pravém horním rohu. Přední fotoaparát je umístěn podobně jako u modelů Honor View 20.

Velikost tohoto otvoru je menší než jakýkoli výřez. Musíte s přístrojem pracovat několik dní nebo dokonce týdnů, abyste zjistili, o kolik se situace zlepšila. Hned však poznáte, že otvor je méně namáhavý než zářez.

S obrazovkou o velikosti 6,1 palce se zdá, že jde o velmi velký smartphone. Rozměry pouzdra jsou však poměrně kompaktní. 149,9 mm x 70,4 mm x 7,8 mm, hmotnost 157 g. V porovnání s Galaxy S9 s 5,8palcovým displejem není o moc delší a širší, přitom je výrazně tenčí a o něco lehčí.

Toto zvětšení šířky a výšky zvýšilo poměr velikosti obrazovky k tělu na 93,1 % ve srovnání s 83,6 % u Galaxy S9. Galaxy S10 dostane 6,4palcovou obrazovku se stejným poměrem velikostí. Pokud se obáváte falešných stisků v rozích kvůli absenci rámečku, je lepší zvolit standardní model Galaxy S10.

Mírné rámečky na horní a spodní straně zůstávají, sotva znatelné. Na horní straně je stále reproduktor, který se hodí při telefonních hovorech.

Spodní rám je širší než horní, takže zařízení působí asymetricky. Někomu to může vadit víc než díry v obrazovce.

Hlavní nevýhody telefonu Samsung Galaxy S10 a proč nejsou podstatné

Všechno na tomto světě má své výhody a nevýhody. A nová vlajková loď Samsung Galaxy S10 také není dokonalá, bez ohledu na to, jak moc chválí zástupce korejské společnosti během prezentace 20. února. Událost se ukázala být docela velkolepá, mimochodem, s hlavním hrdinou ani on sám.

Obvykle na jaře jsou novinky nejvyšší řady Galaxy S od společnosti Samsung nejvíce. Tentokrát však společnost začala oznámením prvního smartphonu s ohebným displejem, Galaxy Fold. A Galaxy S10 a dokonce i S10 Plus vypadají poněkud bledě.

Fold je však stále experimentální zařízení, které si koupí jen málokdo. A hlavní proud Samsung Galaxy S10. Bohužel si to nebude moci dovolit mnoho lidí. V závislosti na zemi je o 10-15 % dražší než Galactica 9. A dárky pro rok 2019 nebyly nijak zvlášť štědré, jen bezdrátová sluchátka Buds.

Druhou nevýhodou Galaxy S10 je kupodivu jeho hlavní fotoaparát. Ne, střílí krásně. Pokud však porovnáte jeho specifikace s modely Huawei Mate 20 Pro a Mate 20 X (viz recenze), vlajková loď společnosti Samsung je v několika ohledech jasně horší než tyto modely. Nemá například pětinásobný zoom.

Vlajkové lodě čínského giganta mají navíc všechny tři moduly fotoaparátu vybavené fázovým automatickým ostřením. A v případě Samsungu Galaxy S10 pouze ten hlavní. A hledáček, který je určen pro snímání krajin, nemá vůbec automatické zaostřování. Neříkej mi, že ji nepotřebuješ. Je to tedy značná nevýhoda.

Pojďme dál. Rychlejší nabíjení. Obecně slabina vlajkových lodí Samsungu, nejen Galaxy S10. 15wattový kabel ve špičkovém smartphonu 2019 za téměř 1 000 dolarů? Nemusíte ho ani srovnávat s výše zmíněným Mate 20 Pro, který má 40W ultrarychlé nabíjení. Dokonce i střední hráči jsou v tomto ohledu často pokročilejší.

Vezměme si oblíbený trik korejského giganta s bezdrátovým nabíjením, Samsung Galaxy S10. Opravdu se zrychlil. Výkon adaptéru se zvýšil na 15 W. Ale Xiaomi Mi 9, který stojí téměř polovinu ceny, nabízí 20wattové bezdrátové nabíjení. Soul zjevně přestal chytat myši.

Srovnání fotoaparátů Huawei Mate 20 Pro (vlevo) a Galaxy S10 (vpravo) (z GSMArena)

Když si všimneme nedostatků nového Galaxy S10, stojí za zmínku také výrazný rozdíl ve výkonu mezi variantami s procesory Exynos 9820 a Qualcomm Snapdragon 855. Ty se v mnoha testech ukázaly jako rychlejší. Přesto stojí oba zhruba stejně a jsou zasílány do různých zemí. Nakonec je kupující zbaven možnosti volby.

V testech je navíc desítka jasně horší než jiné vlajkové lodě pro rok 2019, především Xiaomi Mi 9 a Lenovo Z5 Pro GT, které jsou rovněž založeny na Snapdragonu 855. Obecně mají Korejci v nadcházejícím roce o čem přemýšlet a na čem pracovat. V opačném případě může jednoho dne vlak odjet, jako se to kdysi stalo s Nokií.

Hlavní nedostatky telefonu Samsung Galaxy S10 v kostce

  • Vysoká cena
  • Fotoaparát je technicky horší než konkurence
  • Pomalé kabelové nabíjení a ne nejrychlejší bezdrátové nabíjení
  • Výrazný rozdíl ve výkonu mezi verzemi s procesory Exynos 9820 a Snapdragon 855
  • Levnější vlajkové lodě konkurenčního Samsungu z Nebeské říše se ukázaly být rychlejší

A přesto

Přesto je Galaxy S10 předurčen k tomu, aby se stal oblíbeným smartphonem, ať už jsou jeho nedostatky jakékoli. Vysoká cena není pro mnohé významným omezením. Nový Galaxy je navíc ideální jako mobilní telefon, který bude vypadat slušně i po několika letech.

Recenze smartphonu Samsung Galaxy S10 Plus

Odborníci uvedli, že smartphony Samsung řady S10 budou vydány v limitovaných edicích. Budou k dispozici v keramickém designu a v několika barvách. Společnost se rozhodla správně, když zvolila světlé barvy.

Tmavé barvy už uživatele nudí. Více zdůrazňují prémiovou verzi telefonů. Předchozí řady nabízely také nudné barvy, například Prism. Řada 10 Plus je k dispozici v perleťovém, onyxovém, akvamarínovém, černém a bílém keramickém provedení.

Exkluzivní barevné provedení však není jedinou chloubou, kterou výrobci nabízejí. Má výkonnější hardware ve srovnání s jinými méně luxusními modely smartphonů.

Již známí výrobci procesorů Snapdragon-855 zavedli pro modely určené pro Ameriku a Čínu, pro Rusko osmijádrový čipset Exynos 9820. Rozšířil množství operační paměti, které je 8 GB a 12 GB u různých modelů, což nemá ani Xiaomi, jehož modely mají velikost 10 GB, což je doposud rekordní hodnota.

Zvětšení velikosti displeje. Vývojáři tvrdí, že má 6,4 palce, ale kvůli zaobleným hranám a integrovanému přednímu fotoaparátu je obrazovka menší. Jeho rozlišení dosahuje 1440×3040 s poměrem stran 19:9. Rozdíl v parametrech od svých menších bratrů, jako je S10 e znatelný, velikost obrazovky druhého je pouze 5,2 palce.

READ  Karta Samsung Galaxy se nezapne

Výrobci se rozhodli vybavit přední fotoaparát dvěma snímači s rozlišením 10 a 8 megapixelů a světelností f/1.9 a f/2.2 odpovídajícím způsobem. U zadního fotoaparátu se vývojáři podřídili celosvětovému trendu a rozhodli se instalovat tři senzory. Nyní je kombinace 121216 megapixelů s panoramatickým pohledem.

Samsung Galaxy S10, Отзыв после трех месяцев, плюсы и минусы

Tento poměr je vynikající pro fotografování i v noci. To bylo vždy hlavním cílem společnosti. Vždy věnovali zvláštní pozornost. Vylepšení je patrné v kapacitě baterie, která nyní činí 4 100 mAh. Zařízení může zůstat v pohotovostním režimu několik dní. Při aktivní práci vydrží nabíjení až 12 hodin.

Charakteristika

ParametrHodnota
Zobrazit Diagonální. 6,4 palce
Rozlišení. 1440 x 3040 px
Poměr stran. 19:9
Architektura Exynos 9820 Octa (pro Evropu)
Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 (pro USA a Čínu)
RAM 8 GB
12 GB
ROM 128 GB
512 GB
1 TB
Zadní kamera 12 MP, f/1.5-2.4
12 MP, f/2.4
16 MP, f/2.2
Přední kamera 10 MP, f/1.9
8 MP, f/2.2
Baterie 4 100mAh
OS Android 9.0 (Koláč); Jedno uživatelské rozhraní
Rozměry 157.6 x 74.1 x 7.8 MP
Hmotnost 175 г
198 g (keramická úprava)

Design

Vzhled bezrámečkového smartphonu je velmi zajímavý. Není v něm nic zbytečného, vývojáři se snažili, aby byl co nejpohodlnější a nejfunkčnější. Má dobrou ergonomii, dobře sedí v ruce. Rozměry jsou navrženy tak, aby padly do ruky průměrného dospělého člověka.

Tlačítka, senzory a kamery jsou umístěny tak, aby se zařízení pohodlně používalo. Ačkoli mnozí odborníci ujišťují, že se společnost rozhodla vytvořit specifický obraz smartphonu řady S, zde jsou teplé barvy v designu, hliníkové pouzdro s keramickým designem, přítomnost tří modulů zadního fotoaparátu a objemové paměti.

Umístění tlačítek zůstalo standardní, výrobce nezapomněl na příznivce poslechu rádia, takže zachoval jack 3, 5 mm. Je zde slot pro dvě karty SIM a jednotku flash.

Nejde o nic menšího než o pokus vytvořit přizpůsobený vzhled vlajkových telefonů. Nabídka zahrnuje cenově dostupné varianty i dražší miniaplikace. Mnozí se shodují, že smartphone je odpovědí společnosti Apple na jejich novou řadu iPhone XR.

Navzdory nespokojenosti mnohých není telefon tak ošklivý. Má hladké obrysy a parametry, které předčí mnoho jeho protějšků od jiných výrobců.

Funkce zahrnují mnoho patentovaných funkcí společnosti Samsung. Na rozdíl od čínských značek, které raději kopírují jiné modely, je jejich designový styl jedinečný.

Celkově se zařízení ukázalo jako velmi zajímavé. Nelze ji nazvat pouze dětskou, dámskou nebo pánskou. V závislosti na barevném provedení může být jemný nebo brutální. Je to unisexový smartphone nové generace, který mohou používat všichni lidé bez ohledu na věk a pohlaví.

Displej

Telefon má displej o velikosti 6,4 palce, ale jeho skutečná úhlopříčka je menší než 6,3 palce. Nemá rámeček a je vyroben technologií LED s aktivní maticí. Vývojáři přidali ochranné sklo řady Gorilla 6. Schopnost odolávat těžkým břemenům.

Vždy však mějte na paměti, že vývojáři nikdy nepředpokládají pád z několikametrové výšky. Návrhová hodnota je maximálně jeden a půl metru. To je vzdálenost od podlahy, kde se zařízení nachází v každodenním životě. Může to být konferenční stolek nebo ruka člověka.

Smartphone se dodává v mnoha variantách. Pro americký kontinent použil výrobce grafický procesor Adreno-640, pro evropskou část Mali-G76-MP12 taktovaný na 2,8 GHz.

Používá se dynamická matice AMOLED. Má zvýšený stupeň podání barev. Ty se často používají v moderních LCD monitorech a televizorech. Kvalita obrazu a videa se blíží realitě. Použití takové obrazovky v telefonech je první svého druhu, protože nikdo jiný tuto technologii do svých produktů nezavedl. Podporuje přehrávání HDR10, které je ve světě elektroniky také průkopníkem.

Rozdíl oproti jiným značkám spočívá v integraci snímače otisků prstů do samotného displeje. Není již na zadní straně, jak tomu bylo dříve, ale je nyní integrován do samotné matrice. Funkce, kterou lze nalézt pouze u značek Samsung. Lze očekávat, že tuto technologii začnou brzy používat i další světoví výrobci.

Dobře zvládá zátěž, nikdy se nestalo, že by se ve hře, při prohlížení těžkých fotografií nebo video souborů zasekl. Kvalita reprodukce je vynikající, což tuto značku odlišuje od všech ostatních značek.

Kvalita přehrávání je vynikající, nedochází k žádnému zkreslení ani zakalení. Video se přehrává ve vysokém rozlišení. Herní textury jsou vykresleny extrémně realisticky, bez lagů. Uživatele potěší zejména počet barev, který činí 16 milionů odstínů.

Tato možnost zlepšuje korekci stupňů šedi. Všechny siluety a obrysy jsou zřetelně zvýrazněny. Na slunci nevybledne a dokonale vidíte všechny předměty. Jas lze nastavit pro denní a noční dobu, aby se šetřila energie baterie.

Fotoaparát

V návaznosti na celosvětový trend. používat dva moduly, z nichž jeden je monochromatický, společnost „Samsung“ pronikla mezi lídry i v tomto ohledu. Vývojáři použili tři snímače, dva s rozlišením 12 a jeden s rozlišením 16 megapixelů pro hlavní fotoaparát. Maximální citlivost clony na světlo f/2.4. Jsou vybaveny dvojitou pixelizací, automatickým ostřením, detekcí obličeje a stabilizací obrazu.

Použití nových technologií je příjemné, použití tří kamer má znatelný vliv na kvalitu snímků. Neprofesionálním okem je to těžko viditelné, ale přesto vytváří ostré snímky i v noci. Tohoto výsledku je dosaženo díky jasnému blesku a použití tří modulů při standardní citlivosti snímače. Mnozí odborníci však tvrdí, že větší počet bloků slouží spíše k marketingovým účelům a prodražuje výrobek, než aby byl určen pro fotografické účely.

Všichni už dlouho víme, že uživatele zajímá spíše počet fotoaparátů, ale ne výsledek fotografie. Na kvalitu fotografií a videí si však nemůžeme stěžovat, protože je vždy špičková. Vývojáři jim vždy věnovali zvláštní pozornost, kvalitní fotoaparáty a výsledné snímky jsou prostě charakteristickým znakem společnosti.

Přední fotoaparát je také duální a pořizuje vynikající selfie snímky. Správná volba pro cestovatele a fotografy samouky. Výsledek se výrazně liší od zadní verze, ale za dobrého světla jsou snímky ostré. Má možnost automatického zaostřování. Je tu digitální zoom, ale pro selfie není tak důležitý. K dispozici je několik režimů snímání.

Čipová sada

Smartphone Samsung Galaxy S10 se překvapivě ukazuje jako velmi produktivní. Ani ti nejoptimističtější uživatelé to od vývojářů nečekali. Je vybaven čipovou sadou Snapdragon 855, kterou již mnozí znají a která má dobrý výkon z hlediska rychlosti a zpracování informací. Tato jádra se však dodávají pouze s výrobky určenými k prodeji v Americe a Číně.

Pro ruské zákazníky jej vývojáři vybavili čipovou sadou Exynos 9820, která má vynikající výkonnostní parametry. Je vyroben 8nanometrovou technologií a má 8 jader. Využívá dvě 2,7GHz vrstvy Mongoose M4, dva 2,3GHz procesory Cortex-A75 a čtyři 1,9GHz procesory Cortex-A55.

Nová éra kvality a výkonu elektroniky. Schopnost zpracovávat obrovské množství dat. Aplikace se spouštějí jediným kliknutím. Žádné zamrzání ani zpoždění. Internetové stránky se otevírají během několika sekund. Pro správné fungování je samozřejmě důležitá kvalita připojení. Hardware však nehraje ve výkonu nejmenší roli.

Paměť

Smartphone se dodává v několika kombinacích paměťových modulů. A teď tohle:

Nejnovější model je pozoruhodný tím, že ani všechny moderní počítače nejsou vybaveny tak velkým úložným prostorem. Přidejte dalších 512 GB vyměnitelného úložiště a získáte celkem 1,5 TB úložného prostoru a prostoru pro instalaci softwaru.

Обзор Samsung Galaxy S10 8/128GB (G973F)

Tato novinka potěší zejména ty, kteří rádi cestují, když nemají možnost neustále měnit flash disk. Do interní paměti lze uložit nespočet fotografií a videí. Další vzpomínky z minulého života a nové zkušenosti.

Baterie

Kapacita baterie je 4100 mAh. Získejte až 12 hodin hovoru, 8 hodin přehrávání hudby a 6 hodin přehrávání videa. Vývojáři přidali rychlé a reverzní nabíjení. Systém umožňuje úplnou obnovu baterie za více než hodinu. Smartphone se při správném nastavení jasu obrazovky vybíjí méně často, ale díky této funkci není problém jej nabíjet, zatímco se věnujete svým vlastním záležitostem.

Optimalizované algoritmy spotřeby energie. Funkce zpětného a bezkontaktního nabíjení. Pomocí této miniaplikace můžete nabíjet například chytré hodinky Smart Watch nebo jiný chytrý telefon, který rovněž podporuje bezkontaktní režim.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS