Častá otázka: Jak nastavit kabelová sluchátka na iPhonu?

Zapojte adaptér Lightning/3,5 mm do konektoru Lightning na zařízení iOS a na druhé straně do něj zapojte sluchátka.

Důvodem, proč iPhone nevidí kabelová sluchátka, je obvykle vadný konektor. V případě audio konektoru 3.5. často se zanáší prachem a nečistotami, dostávají se do něj cizí předměty a různé tekutiny. To může způsobit korozi samotné zásuvky nebo korozi vnitřních kontaktů.

Co když bezdrátová sluchátka nefungují

Sluchátka Airpods fungují nezávisle na portech. Připojení zde využívá modul Bluetooth. Pokud tedy váš iPhone nevidí vaše sluchátka Airpods, když jsou funkční, je pravděpodobné, že problém je v samotném modulu. Rozbít je velmi jednoduché, stačí, když kapka nebo udělat tak, aby se kapalina dostala do horní části smartphonu. Pokud karta Bluetooth selže, smartphone neuvidí vůbec žádné zařízení Bluetooth.

Pokud porucha souvisí s hardwarem, doporučujeme kontaktovat servisní středisko AppleLab. Vyřešit lze naprosto jakýkoli problém s iPhonem, MacBookem nebo jiným zařízením Apple. Ale i když si nejste jisti, že jste udělali vše softwarově, abyste nepokoušeli osud, doporučujeme kontaktovat tyto lidi pro diagnostiku. Pokud se jedná pouze o softwarový problém, mohou ho opravit, aniž by museli zasahovat do krytu telefonu.

Jak používat kabelová sluchátka ve smartphonu bez portu jack

Ačkoli existují omezení. K mobilnímu telefonu je stále možné připojit kabelovou náhlavní soupravu. Možná jste v té době investovali slušnou částku do kvalitního audio zařízení, nebo jste prostě doma našli sluchátka a zajímá vás, zda je můžete připojit k mobilnímu telefonu bez audio portu. Můžete to udělat několika způsoby, které vám ukážeme níže.

Android: Použití kabelu USB-C. Jack

V prvních letech přechodu od kabelového připojení k plně bezdrátovému připojení přidávalo mnoho výrobců mobilních terminálů malé rozhraní USB-C pro 3.5 mm jack adaptér v krabici smartphonu. Tyto adaptéry se skládají z konektoru USB-C, který se připojuje k telefonu, a malého kabelu s konektorem jack. Kupodivu se nachází v části konektoru USB, kde je umístěn slavný D/A převodník se zesilovačem.

Pokud váš nový mobilní telefon neobsahuje tento adaptér. bez obav. Můžete si ji koupit na Amazonu za velmi málo peněz. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že výsledná kvalita zvuku bude ovlivněna kvalitou adaptéru. Samozřejmě přijdeme o možnost nabíjet terminál při poslechu hudby přes sluchátka, pokud nepoužijeme adaptér, který umožňuje nabíjení i zvukový výstup. Ty jsou sice o něco dražší, ale jsou velmi užitečné, pokud jsme mimo domov a máme málo času na nabíjení mobilního telefonu nebo pokud cestujeme a nabíjíme zařízení externí baterií.

READ  Zadání kódu v systému Android z iPhonu. Přenos kontaktů služby gmail

Zajímavost: Standard USB-C je připraven na přenos zvuku v digitální i analogové podobě. Abychom mohli použít převodník USB-C v zásuvce bez umístění převodníku uprostřed. Přesto se tato funkce nepoužívá, protože se výrobci nedohodli na používání tohoto standardu USB. A je to také důvod, proč některé klíče nefungují na některých mobilních zařízeních.

Apple: Přes kabel Lightning. jack

Hra na iPhonu je úplně stejná. Když vyšel iPhone 7, byl součástí balení malý adaptér Lightning na konektor, který měl také vlastní malý integrovaný převodník. Nyní se jedná o příslušenství, které je třeba zakoupit samostatně.

Existují oficiální adaptéry Apple i produkty třetích stran, které plní stejnou funkci.

A v novém iPadu?

iPhone i iPad budou v Evropě nakonec používat standard USB-C a Lightning zůstane pozadu. Již dnes používá konektor USB-C několik modelů iPadů: iPad Pro, Air a Mini. všechny tři dnešní modely mají port pro sluchátka. i když bychom se nedivili, kdyby se v budoucích generacích vrátil.

Pro tyto produkty Apple prodává vlastní konektor USB-C na Dongle. A pokud vás zajímá, zda lze k iPadu připojit stejný adaptér USB-C na jack jako k mobilu se systémem Android, měli byste vědět, že mnoho univerzálních adaptérů je kompatibilních i s tablety Apple, takže si ho v tuto chvíli nemusíte kupovat. Apple.

Profesionální tip: zajistěte si bezdrátová sluchátka

Existuje alternativa, o které ví jen málokdo a která vám umožní používat drátová sluchátka po celý život, ale odděleně od telefonu. Adaptér se připojí k mobilnímu telefonu přes Bluetooth a my můžeme připojit sluchátka. Nejsou nijak zvlášť drahé a mají další funkce, i když obvykle záleží na výrobci a produktu, který najdeme.

S mnoha z těchto produktů můžete také získat dvě sady nezávislých sluchátek z jednoho telefonu, takže můžete poslouchat hudbu současně, aniž byste museli sdílet sluchátka s našimi přáteli nebo partnerem. Lze je také použít jako přijímače Bluetooth, například pro připojení k autu a použití „handsfree“ nebo dokonce pro přehrávání hudby na našich cestách, pokud máme v autě pouze CD nebo kazety.

Kontrola konektoru Lightning nebo Jack na iPhonu.

iPhone 6s a starší mají konektor jack 3.5 mm, který se používá k připojení sluchátek. V iPhonu 7 a novějších telefonech se připojují přes nabíjecí konektor Lightning. V každém případě tyto konektory pečlivě zkontrolujte. Ty mohou být příčinou poruchy a v mnoha případech máte jednoduché řešení: vyčistěte je.

připojit, sluchátka, iphonu, pokud

Tyto součásti jsou vstupní branou pro prach, takže i přes opatrnost se do nich nevyhnutelně dostanou drobné žmolky nebo něco podobného. Samozřejmě byste je neměli nijak čistit a je mnohem méně pravděpodobné, že se tak stane s přístroji s ostrými hranami. Rovněž se nedoporučují žádné tekutiny jakéhokoli druhu. Správný způsob. malým zubním kartáčkem s měkkými štětinami nebo tamponem, který nepouští vlákna. Důvod je zřejmý, protože by bylo nesmyslné snažit se konektor vyčistit a nakonec ho ještě více znečistit tím, že na něm zůstanou stopy po žmolcích.

READ  iOS jak přenést z Androidu do iPhonu. Software feem

Co dělat s chybou „Selhání připojení“ při připojování Airpods?

1 Vypněte a znovu zapněte Bluetooth. Můžete to provést v nastavení nebo otevřením položky správy (jako na obrázku níže).

Pak aktivujte režim párování na sluchátkách Airpods a zkuste je znovu připojit. Pokud se opět zobrazí zpráva „Connection failure“, postupujte podle následujících pokynů.

2 Je třeba odinstalovat (zapomenout) sluchátka Airpods na iPhonu (nebo jiném zařízení Apple). Poté sluchátka znovu připojte. Přejděte do Nastavení. Bluetooth. V seznamu uložených zařízení klepněte na ikonu (i) vedle sluchátek Airpods. Poté klikněte na „Forget this device“ a potvrďte akci kliknutím na „Forget device“.

3 Aktivace režimu připojení na sluchátkách. Pokud kontrolka na pouzdře bliká bíle a sluchátka Airpods se vám nedaří připojit, můžete provést reset. Za tímto účelem vložte obě sluchátka do pouzdra. Poté otevřete víko (u Airpods 2 a Airpods Pro to není nutné, indikátor je na vnější straně). stiskněte jediné tlačítko a podržte je asi 15 sekund.

Kontrolka LED by měla blikat bíle, pak několikrát žlutě a pak opět bíle, a v tu chvíli můžete tlačítko uvolnit. Podržte sluchátka vedle iPhonu, který vás vyzve k připojení. Stiskněte tlačítko „Připojit„. Pokud nejste vyzváni. zavřete a znovu otevřete pouzdro Airpods.

Vše je v pořádku, Airpods se k iPhonu připojily bez problémů. Chyba „Selhání připojení“ se již neobjevila. Pokud jste se setkali se stejnou chybou a vyřešili ji jiným způsobem (který není v článku). podělte se o řešení v komentářích. Pokud vám některé z řešení v článku pomohlo, dejte mi prosím také vědět, abych věděla, že jsem tento článek nepsala zbytečně. A pokud se vám nepodařilo chyby zbavit, popište prosím problém podrobně.

První připojení sluchátek Airpods

Proces připojení nových sluchátek (poprvé). Nebo po vyjmutí sluchátek na iPhonu. Jednoduše odemkněte iPhone, otevřete pouzdro na sluchátka (kontrolka na pouzdře by měla blikat bíle, pokud ne, stiskněte a několik sekund podržte tlačítko na pouzdře). Poté se na obrazovce iPhonu zobrazí zpráva s výzvou k připojení sluchátek Airpods. Stačí stisknout tlačítko „Připojit“.

READ  Jak připojit iPhone k televizoru Sony bravia. Jak mohu zrcadlit iPad na televizoru bez Apple TV?

Indikátor na pouzdře se rozsvítí zeleně a na iPhonu se zobrazí informace o připojených sluchátkách (úroveň nabití sluchátek a pouzdra).

Stiskněte tlačítko „Hotovo“ a můžete sluchátka používat. Když je vyndáte z pouzdra a nasadíte si je do uší, automaticky se připojí k iPhonu.

Jak zapnout reproduktor na iPhonu?

Přejděte na „Nastavení“ „Zvuky“ (nebo „Nastavení“ „Zvuky, tóny“) a několikrát přetáhněte posuvník „Vyzvánění a upozornění“ tam a zpět.

Hlavní příčiny absence zvuku v bezdrátových sluchátkách: Smartphone nebo počítač nedokáže detekovat zařízení. Připojení Bluetooth je navázáno, ale je slabé a pravidelně se nedaří navázat spojení. Sluchátka jsou připojena, ale nastavení zvuku ve vysílacím zařízení je nesprávné.

Co mám dělat, když se má kabelová sluchátka nepřipojí k telefonu??

Pokud sluchátka nejsou detekována, může to být způsobeno systémovým problémem. Náprava tohoto problému spočívá v radikálním obnovení. Otevřete hlavní nabídku systému Android a přejděte do nabídky Nastavení. Přejděte na „Oprava a reset“ nebo „Archivovat a resetovat“ (v závislosti na značce telefonu).

Přejděte na „Nastavení“ „Zvuky“ (nebo „Nastavení“ „Zvuky, hmatové signály“) a několikrát přetáhněte posuvník „Vyzvánění a upozornění“ tam a zpět.

Jak zjistím, proč můj telefon nevidí bezdrátová sluchátka??

Protože v tomto obvodu máme dvě zařízení (telefon a sluchátka). musíte zjistit, co je příčinou. To lze provést následujícím způsobem:

  • Zkuste připojit sluchátka k jinému zařízení. Do jiného telefonu, tabletu, notebooku atd. д. nejlépe do 2 nebo 3 různých zařízení. Pokud ani tato zařízení nedetekují sluchátka, je problém v tom. Pokud řešení uvedená v tomto článku nefungují, může se jednat o problém s hardwarem.
  • Zkuste k telefonu připojit jiné zařízení Bluetooth. Může to být jiná bezdrátová náhlavní souprava, reproduktor, jiný telefon atd. д. A pokud je vidí, znamená to, že příčina je určitě ve sluchátkách.

Snažil jsem se, aby byly pokyny co nejjasnější a nejjednodušší. Protože však existuje tolik telefonů a sluchátek, je velmi obtížné napsat konkrétní pokyny k tomuto tématu.

Vždy můžete napsat o svém problému do komentářů, položit otázku a získat odpověď. Jen nezapomeňte uvést model sluchátek, který váš telefon nevidí, a podrobně ho popsat. To by mi mělo usnadnit pomoc. Sbohem!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS