služby a tarify

Varování! RTS (Ijkom) TV bude fungovat pouze na televizorech Samsung vyrobených v roce 2012 a později.

Rok výroby lze určit podle označení na televizoru.

V současné době, od roku 2008, mají všechny výrobky Samsung standardizované označení; u některých starších modelů se však označení může lišit.

První písmeno obvykle označuje typ televizoru. L pro LCD, P pro plazmu, C pro CRT a U pro LED.

Druhé písmeno názvu označuje oblast, ve které se televizor prodává. Zejména naše „rodná“ oblast se označuje písmenem E (Evropa), např. Severní Amerika písmenem N, Asie písmenem A atd. п.

Dále je to velikost obrazovky (úhlopříčka). Tradičně se zobrazuje v palcích.

Následuje písmeno označující rok výroby. A pro rok 2008, B pro rok 2009, C pro rok 2010, D pro rok 2011, E pro rok 2012 atd.

První následující číslice označuje řadu.

Následuje číslo označující dílčí sérii výrobku. Společnost Samsung nezveřejňuje přesný význam tohoto označení.

Další číslo označuje variantu modelu v rámci dílčí řady. Obecně se liší pouze v nepodstatných kosmetických detailech a nemají vliv na hlavní vlastnosti panelu. Podstata LED televizorů má čtyři číslice místo tří.

Model LE-40B530 P7W. LCD televizor s běžným podsvícením, vyrobený pro evropský trh, řada 5, úhlopříčka 40 palců, rozlišení FullHD, rok výroby. 2009.

Pro sledování IP TV se Smart TV jsou tedy vhodné všechny modely televizorů Samsung s písmenem E nebo H za úhlopříčkou.

Nyní přejděme k vlastnímu návodu.

Konfigurace připojení k Internetu

Připojte volný port LAN na směrovači k portu LAN na televizoru pomocí síťového kabelu požadované délky (kabel není součástí balení televizoru).

nastavení, televizoru, samsung, smart

Stisknutím tlačítka Menu na dálkovém ovladači otevřete nabídku nastavení televizoru.

Přejděte na „Síť“. Otevřete „Stav sítě“ a poté „Nastavení IP“.

Zde je třeba nastavit parametry „IP settings“ a „Setup“. DNS“ na „Získat automaticky“:

Какие приложения можно установить на самсунг смарт ТВ в 2021 году? Обзор samsung smart hub

Chcete-li nastavit bezdrátové připojení wi-fi, otevřete nabídku nastavení televizoru stisknutím tlačítka Menu na dálkovém ovladači.

Přejděte na „Síť. Otevřete část „Nastavení sítě“.

V seznamu dostupných bezdrátových připojení vyberte název sítě wi-fi vašeho routeru a stiskněte tlačítko Další.

Pokud jste při připojení vyzváni k zadání hesla, musíte zadat bezpečnostní klíč nastavený v nastavení routeru.

Dále otevřete „Stav sítě“ a poté „Nastavení IP“. Zde je třeba nastavit „IP Setting“ a „Setup“. DNS“ na „Přijímat automaticky“:

Nastavení služby IPTV prostřednictvím osobního účtu nebo v Marcově kanceláři.

Aktivace služby IPTV prostřednictvím osobní skříňky je popsána na adrese: http://mark.Zde si po vyzkoušení služby můžete vybrat mezi základním a rozšířeným plánem. Chcete-li sledovat IPTV prostřednictvím aplikace SS IPTV, přepněte volitelně typ zařízení v sekci „Instalace a platba“ ve své osobní skříni na Dune HD kliknutím na příslušné tlačítko:

Službu IPTV lze jednou zdarma vyzkoušet po dobu 7 dnů kliknutím na tlačítko „test“ ve vaší osobní skříni. V testovacím režimu je k dispozici 8 federálních kanálů 1 kanál v rozlišení HD. Zde si také můžete vybrat cenový plán: Základní nebo Pokročilý, poté, co si službu vyzkoušíte. Službu IPTV si můžete zřídit také na kterémkoli zákaznickém místě společnosti Mark.

Instalace widgetu Izhkom TV:

1) Stisknutím tlačítka Menu na dálkovém ovladači otevřete nabídku nastavení televizoru. Přejděte na „Systém“ a potom na „Čas“. Zde vyberte možnost „Hodiny“.

Dále nastavte položku „Time Zone“ na „Manual“ a vyberte časové pásmo „GMT04:00“.

2) Stiskněte tlačítko dálkového ovladače, které vyvolá nabídku Smart TV (barevný šestiúhelník). V zobrazené nabídce vyberte pomocí navigačních kláves a tlačítka OK část Samsung Apps

3) V části Samsung Apps „Video“ musíte najít aplikaci Izhkom TV, nainstalovat ji a po instalaci spustit.

V okně aplikace, které se zobrazí, je třeba zadat iptv_id a pin (můžete si je získat sami prostřednictvím svého osobního účtu nebo je získat od Markovy kanceláře).

5) Dále je třeba vybrat televizní kategorii, požadovaný kanál a počkat na přehrávání.

Jak odemknout Samsung Smart Hub?

Od roku 2019 je velký problém s používáním Smart Hubu od společnosti Samsung kvůli uzamčení platformy. Společnost zavedla omezení používání tzv. „šedých“ televizorů. Ve skutečnosti lze za „stínový“ televizor považovat jakýkoli televizor dovezený z jiné země než od oficiálního prodejce. Společnost Samsung blokuje používání Smart Hubu u takových televizorů a zobrazuje zprávu „Tento televizor není v této oblasti plně funkční“. Zjednodušeně řečeno. televizor nelze v této oblasti používat.

READ  Jak vytvořit dvě obrazovky na iPadu

Systém používá k určení regionu údaje o poloze IP adresy, což jsou veřejné informace, jejichž zobrazení nelze zabránit. Zde musíte použít podvodnou cestu. změnit IP na evropskou (s největší pravděpodobností má televizor oblast EU). Vše bude fungovat ihned. Nejjednodušší způsob, jak toto omezení obejít, je nainstalovat do počítače síť VPN a distribuovat síť z ní.

 • V přenosném nebo stolním počítači s připojením Wi-Fi nainstalujte libovolnou síť VPN. Může to být Cyberghost, ZenMate nebo jakýkoli jiný. Máme pro vás výběr nejlepších VPN pro Windows 10.
 • Spusťte připojení do kterékoli evropské země.
 • Instalace aplikace Connectify. Potřebujete ji pro Wi-Fi.
 • Spusťte Connectify a v seznamu „Sdílení internetu“ vyberte položku, která odpovídá názvu služby VPN.
 • Nastavení hesla a názvu přístupového bodu.
 • Otevřete „Nastavení“ na televizoru. „Síť“. „Bezdrátové připojení.“.
 • Vyberte právě vytvořený přístupový bod, zadejte heslo a zkontrolujte výsledek.

Další možností je použít proxy server a připojit se k němu ze směrovače Wi-Fi. Tato metoda má své výhody i nevýhody. Dobré je, že k šíření internetu nepotřebujete počítač. Špatné. veškerý provoz bude probíhat přes proxy server, takže musí být vysokorychlostní. Obvykle pouze placené služby nabízejí dostatečnou rychlost a stabilitu. Nastavení proxy serveru je trochu složitější.

Průvodce nastavením značky Samsung

Přijímač DVB-C je zabudován ve všech modelech od modelového roku 2009 (písmenný index B, C nebo D).

Před laděním je třeba v nabídce nastavit následující parametry: Země. Slovensko nebo Slovinsko, Automatické vyhledávání digitálních a analogových kanálů, Zdroj. Kabel, Síť.

Společné algoritmy pro nastavení digitálních kanálů pro různé modely LCD televizorů Samsung

Stisknutím tlačítka vstoupíte do nabídky. (zelené tlačítko);

Vyberte. Kanál (ikona satelitní antény);

Vyberte. Automatické ladění;

Vyberte. Zdroj signálu. Kabel;

Vyberte. Digitální;

Stiskněte tlačítko. Start.

Nastavení trvá přibližně 5-10 minut.

Nastavení digitálních kanálů na televizorech značky Samsung od roku 2010

Chcete-li nastavit digitální televizní kanály pro naprostou většinu modelů Samsung, stiskněte tlačítko Menu na dálkovém ovladači, otevřete nabídku TV, ve které je třeba vybrat sekci Kanál (ikona Satelitní anténa). Televizor vás požádá o zadání kódu PIN, pokud jste jej nezměnili, zadejte 0000. Abyste měli k dispozici požadované možnosti vyhledávání DTV, ujistěte se, že jsou v nabídce Kanál. Země vybrána následující nastavení:

Zkontrolujte, zda je v nabídce Kanál. Anténa vybrána možnost Kabel.

Otevřete nabídku Kanál. Možnosti vyhledávání kabelů. Počáteční frekvence. 298000 KHz, koncová frekvence. 362000 KHz, přenosová rychlost. 6952 KS/s, modulace. 256 QAM.

Přejděte do nabídky Kanál. Automatické ladění. Zdroj signálu. kabel, Typ kanálu. digitální.

Vyberte typ požadovaných kanálů, můžete najít pouze digitální kanály nebo digitální analogové kanály. Stiskněte tlačítko Další.

Režim vyhledávání: Síť.

Stiskněte tlačítko Hledat. Po dokončení vyhledávání kanálů stiskněte tlačítko OK.

Chytrý dálkový ovladač Samsung One Remote Control

Po automatickém vyhledávání najdete všechny existující digitální kanály v kabelové síti. Ale zobrazí pouze ty, které jsou zahrnuty ve vybraných balíčcích digitálních televizních kanálů. Zbytek kanálů lze pohodlně smazat.

Třídění kanálů. Otevřít nabídku Kanály. Správce kanálů. Vyberte požadovaný kanál (nebo několik kanálů pomocí tlačítka C (žluté) na dálkovém ovladači), stiskněte tlačítko Nástroje na dálkovém ovladači a vyberte možnost Smazat.

Po potvrzení bude vybraný kanál odstraněn.

Chcete-li kanály seřadit, vyberte požadovaný kanál v nabídce Kanál. Správce kanálů, stiskněte tlačítko C, poté tlačítko Nástroje, nabídku Seřadit a přesuňte jej na správné místo v pořadí.

Najděte na dálkovém ovladači tlačítko Smart Hub, stiskněte je a vyberte ikonu Kanál. Poté se zobrazí seznam kanálů, v pravém horním rohu vyberte možnost Upravit.

Připojení k internetu: kabel (LAN) a směrovač

Ale smyslem společnosti Samsung samozřejmě nejsou digitální kanály. Pro fungování Smart TV musí být televizor připojen k internetu. Připojení lze provést několika způsoby. Všechny akce podle pokynů se provedou v nabídce Nastavení sítě.

Připojení přes kabel

Nejrychlejší možností je připojení pomocí optického kabelu. Televizor má výstup LAN. Pokud máte automaticky nastaven protokol DHCP, nemusíte dělat nic jiného.

Как настроить телевизор? Вход в ИНЖЕНЕРНОЕ МЕНЮ телевизоров Samsung H серии 2014 г. Секретный код!

READ  Jak připojit iPad k televizoru LG Smart TV. Použití adaptéru vga

Pro ostatní je třeba otevřít Nastavení sítě, vybrat možnost Kabel. V otevřeném okně je třeba zadat IP, masku podsítě a bránu. Informace získáte u svého poskytovatele služeb.

Bezdrátové připojení

Dnes výrobci postupně vyřazují dráty. Novější modely Samsung nemusí mít síť LAN vůbec. V takových případech se musíte připojit přes Wi-Fi. Chytré televizory mají zpravidla vestavěný modul, pokud ne, musíte si ho dokoupit. Jedná se o malé zařízení v podobě paměti USB, které se připojuje do slotu USB.

Zapněte televizor, otevřete nastavení. Na řádku Síť vyberte možnost Bezdrátové připojení. Společnost Samsung vás vyzve k výběru některého z dostupných směrovačů. Po zadání hesla můžete okamžitě začít sledovat obsah přes Internet.

Jak používat?

Nejpokročilejší modely Smart TV Samsung jsou považovány za jedny z nejlepších zástupců generace Smart TV. To je možné nejen díky vysoké kvalitě obrazu a zvuku, ale také díky velmi jednoduchému, intuitivnímu rozhraní, kterému rozumí i ti, kteří mají k moderním špičkovým technologiím daleko. Vestavěný prohlížeč umožňuje používat televizor jako plnohodnotnou náhradu počítače a vyhledávat v něm články, videa, fotografie a zvuky. Všechny televizory jsou dodávány s praktickým dálkovým ovladačem s tlačítky pro vyvolání Smart TV (různobarevná kostka).

Jakmile je televizor připojen k síti, můžete jej začít používat přímo a nainstalovat jej:

Chytré televizory Samsung mají mnoho užitečných a jedinečných funkcí, které z nich dělají lídry ve svém segmentu. Vyhledání všech aplikací, které vás zajímají, prostřednictvím aplikace Samsung Apps. Mezi uživateli jsou nejoblíbenější služby pro sledování filmů a seriálů: Megogo, Zoomby, YouTube, Vimeo, IVI. Aplikace sama nabídne oblíbené a klasické verze a zvýrazní je v doporučeních.

Pro pohodlnější používání her můžete televizor doplnit bezdrátovou klávesnicí a myší, které lze připojit do dostupných slotů USB.

Nastavení bezdrátového připojení k internetu

Jak používat funkci Smart TV v televizoru Samsung? Hned na začátku je třeba zdůraznit, že Smart TV není jen o používání internetu pro přístup k různým online zdrojům. Váš „chytrý“ televizor je vybaven pokročilým operačním systémem, který vám umožňuje prohlížet fotografie a videa z externích (k portu USB a routeru připojených) médií, jako jsou flash disky, externí HDD a SSD disky, nahrávat televizní pořady (včetně rozvrhu) na média připojená k portu USB a dokonce hrát různé hry. To vše nevyžaduje připojení k internetu.

Nicméně většina funkcí souvisí se sítí a t.к. Váš nový televizor je nyní „chytrý“; při prvním připojení doma prohledá dosah Wi-Fi a vyzve vás k připojení k nalezeným místům. Stačí jen vybrat domácí bezdrátovou síť. Po připojení budete vyzváni k zadání síťového klíče (hesla domácí bezdrátové sítě). Je nezbytnou součástí ochrany sítě před neoprávněným přístupem.

Zadávání takového klíče, zejména pokud je poměrně dlouhý a složitý, není příliš pohodlné.к. Budete muset používat tlačítka dálkového ovládání televizoru a klávesnici na obrazovce televizoru. Nemusíte zadávat žádná další nastavení ani DNS. vše by již mělo být nakonfigurováno v domácím směrovači.

Po připojení k internetu televizor automaticky vyhledá aktualizace firmwaru pro váš model, a pokud jsou k dispozici na serveru výrobce, nabídne vám jejich stažení a instalaci. Zde jej přijměte a počkejte na dokončení instalace.

To však není jediná autorizační operace ve Smart TV na televizorech Samsung. Chcete-li získat přístup do obchodu s aplikacemi výrobce, musíte si zaregistrovat osobní účet v online službě společnosti Samsung. Přejděte na vytvoření účtu a zadejte svou e-mailovou adresu a heslo, které vám vyhovuje. Po registraci účtu Samsung můžete přistupovat k obchodu s aplikacemi, spouštět stávající aplikace a přidávat nové.

Snadno ji najdete stisknutím barevného tlačítka Smart Hub na dálkovém ovladači, čímž se zobrazí příslušná nabídka, kde můžete pomocí levého a pravého tlačítka přejít do sekce APLIKACE. Zde můžete také použít vestavěnou aplikaci YouTube, která rovněž umožňuje sledovat filmy zdarma ve vysoké kvalitě.

Všimněte si, že většina předinstalovaných aplikací v televizoru představuje přístup k různým online kinům, která vyžadují předplatné. Existují však také aplikace pro sledování vysoce kvalitních pozemních kanálů zcela zdarma. Samozřejmě, Smart TV umožňuje sledovat vysílání kanálů ze satelitního přijímače, kde je pro registraci vyžadována speciální karta. Tato možnost však opět vyžaduje předplatné. Níže popisujeme, jak propojit Smart TV s televizorem Samsung pomocí ethernetového kabelu.

Instalace požadované aplikace

Je čas zjistit, jak používat Smart TV na televizoru Samsung, a nainstalovat aktuální aplikace. Postupujte takto:

 • Stisknutím příslušného tlačítka na dálkovém ovladači vstupte do nabídky televizoru.
 • Najděte aplikaci Samsung Apps a spusťte ji.
 • V otevřeném obchodě najděte aplikaci, o kterou máte zájem, a stiskněte ji.
 • V zobrazeném okně stiskněte tlačítko „Instalovat“.
 • Instalace obvykle trvá několik sekund.
READ  jak připojit Wi-Fi direct k televizoru. Jak přeložit obrázek pomocí mediálního serveru?

Chcete-li nainstalovat novou aplikaci, použijte klávesu „Zpět“ a postupujte podle dříve uvedeného plánu.

Připojení internetu k televizoru Samsung

Pokud chcete sledovat multimediální obsah ve velmi vysokém rozlišení, až 4K, bez zpomalení nebo zpoždění při jeho sledování ve streamovacích službách, doporučujeme nastavit webový přístup televizoru k celosvětové síti přes síťový kabel. Zde je návod, jak nastavit internet v televizoru Samsung Smart TV prostřednictvím portu Ethernet LAN.

Tato metoda nevyžaduje žádné další kroky, pokud máte v počítači nastaven režim DHCP. V opačném případě musíte:

Všechny tyto informace získáte od svého poskytovatele. Po nastavení sítě můžete přejít k dalšímu studiu vyhledávání televizního internetu a kanálů.

V poslední době se výrobci snaží používat co nejméně kabelů a novější televizory Samsung nemají port LAN a jedinou možností je použít bezdrátovou síť. Nyní vám ukážeme, jak nastavit televizor Samsung Smart TV prostřednictvím sítě Wi-Fi.

Při prvním zapnutí televizoru zkontroluje, zda se ve vašem okolí nenachází bezdrátové sítě, a nabídne vám, které z nich může najít. Poté je třeba vybrat domácí síť a zadat heslo. Obvykle není třeba zadávat nic dalšího díky nastavení směrovače.

Po připojení k internetu televizor zjistí, zda je na webových stránkách společnosti Samsung k dispozici novější firmware, a vyzve vás k jeho stažení, pokud je k dispozici. Každá nová verze firmwaru otevírá další funkce při používání zařízení, takže se vyplatí dát souhlas a počkat na její instalaci.

Chcete-li získat přístup do obchodu s aplikacemi, musíte se zaregistrovat na webových stránkách společnosti Samsung. Je to jednoduché: na webových stránkách přejděte na vytvoření osobního účtu, zadejte svůj e-mail a vymyslete heslo. Po registraci a autorizaci získáte přístup do obchodu s aplikacemi. Budete moci spouštět výchozí aplikace a přidávat nové. Samotný obchod s aplikacemi se nachází v nabídce APPS, do které se dostanete stisknutím tlačítka Smart Hub na dálkovém ovladači.

Nastavení televizorů Samsung Smart TV řady E, F, H

Stiskněte tlačítko Nástroje na dálkovém ovladači. otevře se sekce Nástroje. přejděte na: Nastavení. pak: Vývojář. zaškrtněte Přijmout. OK, pak klikněte. IP-adresy serveru. (Nastavení IP adresy)3. V zobrazeném okně zadejte IP adresu serveru vývojáře: 193.46.210.18._

Přejděte na Synchronizace uživatelských aplikací. Enter. proces synchronizace bude pokračovat s příslušnou indikační lištou. po dokončení: ukončete Smart HAB. znovu se přihlaste. nainstalované aplikace se objeví na konci seznamu.

Vstupte do nabídky televizoru, vyberte možnost Chytré funkce, poté vyberte možnost Manuální. Chytré a stiskněte tlačítko OK. Vstupte na. Samsung. Přihlášení. Zadejte položku L.п. přihlášení: sso1029dev v okně Heslo! (pokud toto okno není aktivní, jednoduše stiskněte klávesu Enter a přejděte ke kroku. 2). Přihlášení._

Přejděte na Smart Hub a v dolní části uprostřed stránky klikněte na Hotovo. aplikace. V pravém horním rohu otevřené stránky vstupte do nabídky Nastavení a vyberte položku Nastavení IP.3. V zobrazeném okně zadejte IP adresu serveru vývojáře: 193.46.210.18. Pokud tyto tři číslice nevidíte, pokračujte v psaní; televizor je rozpozná automaticky!

Přejděte na Spustit synchronizaci aplikací. probíhá synchronizace s odpovídající indikací na liště. po dokončení: ukončete aplikaci Smart HAB. znovu se přihlaste. nainstalované aplikace se zobrazí na hlavní stránce aplikace HAB nebo na kartě Upřesnit.aplikace.

Otevřete nabídku televizoru: Vyberte položku Smart Hub. poté: Účet Samsung. Zadejte. V zobrazené nabídce vyberte možnost Přihlášení. Zadat. V zobrazeném okně zadejte uživatelské jméno, heslo není vyžadováno. zaškrtněte políčko dole a stiskněte tlačítko Sign ln.

(Pokud máte problémy s vytvořením účtu. můžete si stáhnout Skype Widget a vytvořit účet autorizací)

Dále: přejděte na Smart HAB. nasměrujte modré paprskové pole dálkového ovladače na jednu z aplikací. stiskněte středové tlačítko-křížek dálkového ovladače a držte jej, dokud se nezobrazí nabídka Synchronizace. V zobrazené nabídce zvolte: IP Setting. Enter (Nastavení IP).

Budete vyzváni k zadání číslic IP adresy. Zadejte všechny čtyři skupiny číslic a každou z nich potvrďte stisknutím středového knoflíku na dálkovém ovladači: 193.46.210.18. Další: Opětovným stisknutím a podržením stejného tlačítka otevřete nabídku Synchronizace a vyberte možnost Spustit synchronizaci uživatelských aplikací. Zadat. Po dokončení procesu synchronizace se zobrazí příslušná zpráva a na domovské stránce rozbočovače se nainstalují.

Chcete-li se objevit v centru, musíte se odhlásit z posledního centra a znovu se přihlásit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS