Jak konfigurovat směrovač přes telefon

V současné době má mnoho domácností nebo pracovišť v kancelářích stolní počítač. V takovém případě je nastavení směrovače Wi-Fi poměrně jednoduché a zvládne ho i nezkušený uživatel. Stačí nainstalovat směrovač, připojit jej k napájení a síti WAN a nakonfigurovat nastavení pomocí prohlížeče. A můžete využívat vysokorychlostní internet.

A jak nastavit router bez počítače?? Víte, že dnešní trh s osobními počítači je stále více konkurenční vůči jiným zařízením: chytrým telefonům, tabletům, notebookům a dokonce i televizorům? Stále častěji se setkáváme s tím, že nemáme po ruce počítač ani síťový kabel, ale chceme sami nakonfigurovat směrovač pro přístup k bezdrátové síti.

Dnes si tedy položíme otázku, zda je možné nastavit směrovač z osobního smartphonu nebo tabletu? Samozřejmě! Nastavení lze provést z jakéhokoli zařízení s připojením k síti Wi-Fi. Je jasné, že ji máte, protože jste se rozhodli toto zařízení koupit a nainstalovat. Zařízení se systémem Android a iOS jsou také možností.

Pro snadné nastavení a ovládání směrovače z telefonu je nejlepší připojit se prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu s velkou obrazovkou.

Celý proces je totožný s osobním počítačem. Přímé spojení má několik nuancí. Klíčem k úspěchu je mít přístupový bod k internetu a spolehlivý hardware v dobrém stavu.

Pokyny k nastavení směrovače z chytrého telefonu naleznete v části

 • Připojení směrovače
 • Identifikace sítě
 • Nastavení
 • Konfigurace připojení Wi-Fi
 • Nastavení hesla bezdrátové sítě
 • Změna přístupového hesla
 • Nastavení směrovače TP-Link

Pokyny krok za krokem pro přihlášení ke směrovači prostřednictvím Wi-Fi

Gratulujeme, pokud jste postupovali správně, zobrazí se ovládací panel routeru.

Co dělat, když se změní název sítě, přihlašovací jméno nebo heslo a neshodují se?

 • Pokud byl název sítě změněn, je to v pořádku. Přihlaste se do routeru, ke kterému se chcete připojit. Téměř jistě to bude bezdrátová síť s nejsilnějším signálem.
 • Pokud přihlašovací jméno nebo heslo zapomenete, existují dvě řešení. První možností je připomenout nebo požádat osobu, která změnila výchozí uživatelské jméno a heslo. Pokud je router flashován poskytovatelem, je vhodné kontaktovat technickou podporu a projít si servisní smlouvu. Pokud není možné obnovit přístup, pomůže obnovení továrního nastavení. Pak budou přihlašovací údaje, název sítě a heslo stejné jako na nálepce. Zmizí však i další nastavení, včetně nastavení poskytovatele internetových služeb pro přihlašování k internetu. Proto je dobré si před resetováním připravit nastavení.
READ  jak připojit směrovač Wi-Fi d link. Zapnutí bezdrátové sítě

Poskytování internetu přes Wi-Fi

Wi-Fi bohužel není k dispozici všude. Na jiných místech si musíte vystačit s mobilním internetem. Problém je, že ne všechna zařízení podporují tento druh přístupu k internetu.

Co dělat, když potřebujete naléhavě přistupovat k internetu z notebooku?? Nebo pokud chcete surfovat na webu z tabletu, který nemá kartu SIM a podporuje pouze Wi-Fi? A jak sdílet přístup k internetu s přítelem, jehož mobilní operátor v dané oblasti nefunguje?? Všechny tyto problémy lze snadno vyřešit nastavením stávajícího smartphonu se systémem Android jako směrovače Wi-Fi (přístupového bodu).

Opět přejdeme do nastavení telefonu. Potřebujeme možnost „Více“, která se nachází v části „Bezdrátová síťová připojení“ nebo „Bezdrátové sítě“ vedle nastavení Wi-Fi.

Název další položky se mírně liší v závislosti na modelu telefonu a výrobci. Někdy se nazývá „přístupový bod připojení“, jindy „sdílení mobilního internetu“ nebo „hotspot Wi-Fi“. Zde povolíte režim přístupového bodu a zadáte název a heslo sítě Wi-Fi.

Pokud jste vše provedli správně, měla by se ve stavovém řádku v horní části obrazovky objevit zvláštní ikona. Příklad je uveden na obrázku výše.

Ke smartphonu se nyní budete moci připojit stejně jako k domácímu routeru Wi-Fi.

Příprava: Připojení směrovače

Nejprve doporučuji provést kompletní reset routeru. Nezáleží na tom, zda je nový z obchodu, nebo zda již někde fungoval, nastavení je třeba vymazat. Je možné, že již byla nastavena a my nepotřebujeme žádné staré nastavení. Mohou způsobit mnoho problémů. Podívejte se, jak resetovat heslo a nastavení routeru Wi-Fi?“a udělejte, co je v něm napsáno. Do? Skvělé, pokračujme. Pokud to nefunguje, pokračujte stejným způsobem, snad bez nastavení, které nepotřebujeme.

Tohle je zajímavé: Nastavení mobilního internetu Wi-Fi v telefonu se systémem Windows Phone 8 (8.1) [sdílený internet]

Přišroubování antén k routeru (pokud jsou odnímatelné). Poté připojte napájecí kabel a zapojte jej do zásuvky. Zapojte síťový kabel do modré zásuvky WAN, Internet. Ten, který váš poskytovatel internetu přinesl do domu (je dobré se ujistit, že je funkční a zaplacený. V opačném případě byste mohli při nastavování narazit na problémy a myslet si, že za vše může router nebo způsob jeho nastavení.).

Zapojeno, kontrolky blikají, vše je v pořádku. Pokud se po zapnutí sítě indikátory na směrovači nerozsvítí, je možné, že se vypíná tlačítkem, které je pravděpodobně umístěno na těle samotného směrovače. Podívejte se na stránky.

READ  Připojení Wi-Fi v televizoru LG není k dispozici. Problém je v umístění směrovače

Nyní si vezměte tablet, chytrý telefon nebo telefon (cokoli máte). a přejděte k dalšímu bodu našich pokynů.

Jak nastavit přístupový bod v systému Android

Aby mohla všechna domácí zařízení přistupovat k síti Wi-Fi, lze použít nejen router, ale i chytrý telefon. Stačí připojit telefon ke konektoru USB a postupovat podle následujících pokynů:

 • Klikněte na ikonu nastavení.
 • Poté přejděte do části „Připojení a sdílení“. Přesný název závisí na verzi operačního systému, který používáte. Může mít také název „Přístupový bod a modem“, například.
 • V části „Wi-Fi hotspot“ je třeba posunout posuvník tak, aby byla tato možnost aktivována.
nastavení, směrovače, wi-fi, telefonu

Uživatel pak bude moci k bezdrátové síti připojit další zařízení, např. jiný smartphone. Postupujte takto:

 • V nastavení přejděte do části věnované nastavení Wi-Fi.
 • V seznamu aktivních bezdrátových sítí vyberte tu se stejným názvem jako smartphone, která se stala přístupovým bodem Wi-Fi. Její název zjistíte z nastavení.
 • Chcete-li se připojit, je třeba klepnout na vybranou linku.

Tímto způsobem se v domě objeví další bezdrátová síť, ke které bude moci majitel připojit miniaplikace.

Obecné požadavky na nastavení směrovače

I bez počítačového vybavení je dnes možné router snadno a rychle nakonfigurovat pomocí telefonu nebo jiného zařízení. Nejdůležitějším požadavkem na miniaplikace je, aby se mohly připojit k síti prostřednictvím Wi-Fi. Tablety a chytré telefony s operačními systémy Android a iOS jsou nyní vybaveny těmito funkcemi. Pokud máte na výběr, je lepší provést nastavení pomocí tabletu, protože má vyšší rozlišení obrazovky, což je mnohem pohodlnější.

Pokud jde o samotný proces nastavení, je podobný tomu, který se provádí u počítače. Rozdíl v konfiguraci bude spočívat v samotném připojení a několika dalších nuancích, které budou popsány níže. Nejdůležitější je přivést internet do domu nebo bytu a pořídit si router.

Kam nainstalovat směrovač

Aby jednotka správně fungovala, musí být správně nainstalována. Produkt může být umístěn vedle počítače, v oddělené místnosti nebo serverovně. Zařízení bude fungovat z běžné elektrické sítě. Musí k němu být připojen ethernetový kabel. K routeru lze připojit externí zařízení (notebooky, chytré telefony a počítače) prostřednictvím kabelu nebo Wi-Fi.

nastavení, směrovače, wi-fi, telefonu

Pokud je zařízení umístěno v domácnosti nebo kanceláři, naplánujte umístění tak, aby signál dosáhl do všech místností. Tím se zajistí spolehlivé připojení v celé místnosti.

Nastavení distribuce hotspotu Wi-Fi v systému Android

Nejprve zapněte mobilní internet. Ujistěte se, že příslušné.

READ  Nastavení televizoru Samsung Smart TV

Poté přejděte do nastavení a v části bezdrátová připojení a sítě klikněte na „více“.

Tam vyberte „Wi-Fi router a USB modem“ (mohlo by to být také „Připojit“). přístupový bod“). V dalším okně klikněte na „nastavení směrovače“ (nebo změňte nastavení směrovače). Wi-Fi hotspot“).

Dále je třeba nastavit nastavení mobilního směrovače.

 • Název směrovače (SSID) je název naší sítě Wi-Fi. Zadejte libovolné jméno v anglických písmenech.
 • Zabezpečení, takže ponechte WPA2.
 • Heslo. Heslo bude použito pro připojení k síti. Minimálně 8 znaků. Anglická písmena a číslice.

Zadejte všechny tyto parametry a pro spuštění směrovače Wi-Fi zaškrtněte políčko vedle položky „Mobilní směrovač Wi-Fi“ (hotspot Wi-Fi). Zobrazí se výzva k připojení zařízení, klikněte na tlačítko Ok. Na oznamovacím panelu by se měla zobrazit ikona. která označuje, že směrovač je spuštěn.

Všechno, je možné připojit naše zařízení k Wi-Fi.

Jak sdílet internet z telefonu

Téměř všechny moderní modely chytrých telefonů jsou vybaveny funkcí modemu. Tento režim umožňuje proměnit zařízení v router Wi-Fi a distribuovat internet do okolních zařízení: notebooků, tabletů, osobních počítačů (vybavených modulem) atd. Sdílení sluchátek umožňuje připojit se až k 10 gadgetům najednou.

Postup nastavení se řídí standardním vzorem aktivace přístupového bodu:

 • Mobilní obrazovka se posune dolů. systém také zobrazuje úroveň nabití baterie, čas a stav sítě.
 • Mezi zkratkami hledejte ikonu „přístupový bod“ nebo „režim modemu“.
 • Přepněte stavový spínač do polohy „zapnuto“.

Pokud stavový řádek neobsahuje žádnou funkci, změny se provádějí prostřednictvím ladění hardwaru:

 • V nabídce vyhledejte ikonu „Internet a Wi-Fi“;
 • Poté přejděte na „přístupový bod a modem“;
 • Vedle boxu je přepínač, který je třeba přepnout do aktivní polohy;
 • dokončí proces kontrolou, zda je linka funkční.

Abyste si nemuseli lámat hlavu nad tím, jak správně nastavit router z telefonu, jednoduše si prostudujte podrobné pokyny k řešení problému a proveďte schéma krok za krokem. Připojení k síťovému zařízení je snadné i pro nezkušené začátečníky.

Certifikovaný specialista na zabezpečení počítačových sítí. osvojte si dovednosti směrování a vytvářejte složitá schémata pokrytí sítě, včetně bezproblémového připojení Wi-Fi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS