Jak konfigurovat směrovač přes telefon

V současné době má mnoho domácností nebo pracovišť v kancelářích stolní počítač. V takovém případě je nastavení směrovače Wi-Fi poměrně jednoduché a zvládne ho i nezkušený uživatel. Stačí nainstalovat směrovač, připojit jej k napájení a síti WAN a nakonfigurovat nastavení pomocí prohlížeče. A můžete využívat vysokorychlostní internet.

A jak nastavit router bez počítače?? Víte, že dnešní trh s osobními počítači je stále více konkurenční vůči jiným zařízením: chytrým telefonům, tabletům, notebookům a dokonce i televizorům? Stále častěji se setkáváme s tím, že nemáme po ruce počítač ani síťový kabel, ale chceme sami nakonfigurovat směrovač pro přístup k bezdrátové síti.

Dnes si tedy položíme otázku, zda je možné nastavit směrovač z osobního smartphonu nebo tabletu? Samozřejmě! Nastavení lze provést z jakéhokoli zařízení s připojením k síti Wi-Fi. Je jasné, že ji máte, protože jste se rozhodli toto zařízení koupit a nainstalovat. Zařízení se systémem Android a iOS jsou také možností.

Pro snadné nastavení a ovládání směrovače z telefonu je nejlepší připojit se prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu s velkou obrazovkou.

Celý proces je totožný s osobním počítačem. Přímé spojení má několik nuancí. Klíčem k úspěchu je mít přístupový bod k internetu a spolehlivý hardware v dobrém stavu.

Pokyny k nastavení směrovače z chytrého telefonu naleznete v části

 • Připojení směrovače
 • Identifikace sítě
 • Nastavení
 • Konfigurace připojení Wi-Fi
 • Nastavení hesla bezdrátové sítě
 • Změna přístupového hesla
 • Nastavení směrovače TP-Link

Pokyny krok za krokem pro přihlášení ke směrovači prostřednictvím Wi-Fi

Gratulujeme, pokud jste postupovali správně, zobrazí se ovládací panel routeru.

Co dělat, když se změní název sítě, přihlašovací jméno nebo heslo a neshodují se?

 • Pokud byl název sítě změněn, je to v pořádku. Přihlaste se do routeru, ke kterému se chcete připojit. Téměř jistě to bude bezdrátová síť s nejsilnějším signálem.
 • Pokud přihlašovací jméno nebo heslo zapomenete, existují dvě řešení. První možností je připomenout nebo požádat osobu, která změnila výchozí uživatelské jméno a heslo. Pokud je router flashován poskytovatelem, je vhodné kontaktovat technickou podporu a projít si servisní smlouvu. Pokud není možné obnovit přístup, pomůže obnovení továrního nastavení. Pak budou přihlašovací údaje, název sítě a heslo stejné jako na nálepce. Zmizí však i další nastavení, včetně nastavení poskytovatele internetových služeb pro přihlašování k internetu. Proto je dobré si před resetováním připravit nastavení.
READ  Jak vrátit iPad do nastavení továrny

Poskytování internetu přes Wi-Fi

Wi-Fi bohužel není k dispozici všude. Na jiných místech si musíte vystačit s mobilním internetem. Problém je, že ne všechna zařízení podporují tento druh přístupu k internetu.

Co dělat, když potřebujete naléhavě přistupovat k internetu z notebooku?? Nebo pokud chcete surfovat na webu z tabletu, který nemá kartu SIM a podporuje pouze Wi-Fi? A jak sdílet přístup k internetu s přítelem, jehož mobilní operátor v dané oblasti nefunguje?? Všechny tyto problémy lze snadno vyřešit nastavením stávajícího smartphonu se systémem Android jako směrovače Wi-Fi (přístupového bodu).

Opět přejdeme do nastavení telefonu. Potřebujeme možnost „Více“, která se nachází v části „Bezdrátová síťová připojení“ nebo „Bezdrátové sítě“ vedle nastavení Wi-Fi.

Název další položky se mírně liší v závislosti na modelu telefonu a výrobci. Někdy se nazývá „přístupový bod připojení“, jindy „sdílení mobilního internetu“ nebo „hotspot Wi-Fi“. Zde povolíte režim přístupového bodu a zadáte název a heslo sítě Wi-Fi.

Pokud jste vše provedli správně, měla by se ve stavovém řádku v horní části obrazovky objevit zvláštní ikona. Příklad je uveden na obrázku výše.

Ke smartphonu se nyní budete moci připojit stejně jako k domácímu routeru Wi-Fi.

Příprava: Připojení směrovače

Nejprve doporučuji provést kompletní reset routeru. Nezáleží na tom, zda je nový z obchodu, nebo zda již někde fungoval, nastavení je třeba vymazat. Je možné, že již byla nastavena a my nepotřebujeme žádné staré nastavení. Mohou způsobit mnoho problémů. Podívejte se, jak resetovat heslo a nastavení routeru Wi-Fi?“a udělejte, co je v něm napsáno. Do? Skvělé, pokračujme. Pokud to nefunguje, pokračujte stejným způsobem, snad bez nastavení, které nepotřebujeme.

Tohle je zajímavé: Nastavení mobilního internetu Wi-Fi v telefonu se systémem Windows Phone 8 (8.1) [sdílený internet]

Přišroubování antén k routeru (pokud jsou odnímatelné). Poté připojte napájecí kabel a zapojte jej do zásuvky. Zapojte síťový kabel do modré zásuvky WAN, Internet. Ten, který váš poskytovatel internetu přinesl do domu (je dobré se ujistit, že je funkční a zaplacený. V opačném případě byste mohli při nastavování narazit na problémy a myslet si, že za vše může router nebo způsob jeho nastavení.).

Zapojeno, kontrolky blikají, vše je v pořádku. Pokud se po zapnutí sítě indikátory na směrovači nerozsvítí, je možné, že se vypíná tlačítkem, které je pravděpodobně umístěno na těle samotného směrovače. Podívejte se na stránky.

READ  Jak provést nastavení továrny na telefonu

Nyní si vezměte tablet, chytrý telefon nebo telefon (cokoli máte). a přejděte k dalšímu bodu našich pokynů.

Jak nastavit přístupový bod v systému Android

Aby mohla všechna domácí zařízení přistupovat k síti Wi-Fi, lze použít nejen router, ale i chytrý telefon. Stačí připojit telefon ke konektoru USB a postupovat podle následujících pokynů:

 • Klikněte na ikonu nastavení.
 • Poté přejděte do části „Připojení a sdílení“. Přesný název závisí na verzi operačního systému, který používáte. Může mít také název „Přístupový bod a modem“, například.
 • V části „Wi-Fi hotspot“ je třeba posunout posuvník tak, aby byla tato možnost aktivována.
nastavení, směrovače, wi-fi, telefonu

Uživatel pak bude moci k bezdrátové síti připojit další zařízení, např. jiný smartphone. Postupujte takto:

 • V nastavení přejděte do části věnované nastavení Wi-Fi.
 • V seznamu aktivních bezdrátových sítí vyberte tu se stejným názvem jako smartphone, která se stala přístupovým bodem Wi-Fi. Její název zjistíte z nastavení.
 • Chcete-li se připojit, je třeba klepnout na vybranou linku.

Tímto způsobem se v domě objeví další bezdrátová síť, ke které bude moci majitel připojit miniaplikace.

Obecné požadavky na nastavení směrovače

I bez počítačového vybavení je dnes možné router snadno a rychle nakonfigurovat pomocí telefonu nebo jiného zařízení. Nejdůležitějším požadavkem na miniaplikace je, aby se mohly připojit k síti prostřednictvím Wi-Fi. Tablety a chytré telefony s operačními systémy Android a iOS jsou nyní vybaveny těmito funkcemi. Pokud máte na výběr, je lepší provést nastavení pomocí tabletu, protože má vyšší rozlišení obrazovky, což je mnohem pohodlnější.

Pokud jde o samotný proces nastavení, je podobný tomu, který se provádí u počítače. Rozdíl v konfiguraci bude spočívat v samotném připojení a několika dalších nuancích, které budou popsány níže. Nejdůležitější je přivést internet do domu nebo bytu a pořídit si router.

Kam nainstalovat směrovač

Aby jednotka správně fungovala, musí být správně nainstalována. Produkt může být umístěn vedle počítače, v oddělené místnosti nebo serverovně. Zařízení bude fungovat z běžné elektrické sítě. Musí k němu být připojen ethernetový kabel. K routeru lze připojit externí zařízení (notebooky, chytré telefony a počítače) prostřednictvím kabelu nebo Wi-Fi.

nastavení, směrovače, wi-fi, telefonu

Pokud je zařízení umístěno v domácnosti nebo kanceláři, naplánujte umístění tak, aby signál dosáhl do všech místností. Tím se zajistí spolehlivé připojení v celé místnosti.

Nastavení distribuce hotspotu Wi-Fi v systému Android

Nejprve zapněte mobilní internet. Ujistěte se, že příslušné.

READ  Jak obnovit kontakty v telefonu Samsung. Používání softwaru easeus mobisaver

Poté přejděte do nastavení a v části bezdrátová připojení a sítě klikněte na „více“.

Tam vyberte „Wi-Fi router a USB modem“ (mohlo by to být také „Připojit“). přístupový bod“). V dalším okně klikněte na „nastavení směrovače“ (nebo změňte nastavení směrovače). Wi-Fi hotspot“).

Dále je třeba nastavit nastavení mobilního směrovače.

 • Název směrovače (SSID) je název naší sítě Wi-Fi. Zadejte libovolné jméno v anglických písmenech.
 • Zabezpečení, takže ponechte WPA2.
 • Heslo. Heslo bude použito pro připojení k síti. Minimálně 8 znaků. Anglická písmena a číslice.

Zadejte všechny tyto parametry a pro spuštění směrovače Wi-Fi zaškrtněte políčko vedle položky „Mobilní směrovač Wi-Fi“ (hotspot Wi-Fi). Zobrazí se výzva k připojení zařízení, klikněte na tlačítko Ok. Na oznamovacím panelu by se měla zobrazit ikona. která označuje, že směrovač je spuštěn.

Všechno, je možné připojit naše zařízení k Wi-Fi.

Jak sdílet internet z telefonu

Téměř všechny moderní modely chytrých telefonů jsou vybaveny funkcí modemu. Tento režim umožňuje proměnit zařízení v router Wi-Fi a distribuovat internet do okolních zařízení: notebooků, tabletů, osobních počítačů (vybavených modulem) atd. Sdílení sluchátek umožňuje připojit se až k 10 gadgetům najednou.

Postup nastavení se řídí standardním vzorem aktivace přístupového bodu:

 • Mobilní obrazovka se posune dolů. systém také zobrazuje úroveň nabití baterie, čas a stav sítě.
 • Mezi zkratkami hledejte ikonu „přístupový bod“ nebo „režim modemu“.
 • Přepněte stavový spínač do polohy „zapnuto“.

Pokud stavový řádek neobsahuje žádnou funkci, změny se provádějí prostřednictvím ladění hardwaru:

 • V nabídce vyhledejte ikonu „Internet a Wi-Fi“;
 • Poté přejděte na „přístupový bod a modem“;
 • Vedle boxu je přepínač, který je třeba přepnout do aktivní polohy;
 • dokončí proces kontrolou, zda je linka funkční.

Abyste si nemuseli lámat hlavu nad tím, jak správně nastavit router z telefonu, jednoduše si prostudujte podrobné pokyny k řešení problému a proveďte schéma krok za krokem. Připojení k síťovému zařízení je snadné i pro nezkušené začátečníky.

Certifikovaný specialista na zabezpečení počítačových sítí. osvojte si dovednosti směrování a vytvářejte složitá schémata pokrytí sítě, včetně bezproblémového připojení Wi-Fi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS