Jak nastavit rádio v zařízení Sony?

Stiskněte a podržte tlačítko ENTER/TIME SET po dobu alespoň dvou sekund. Ozve se pípnutí a poslední dvě číslice roku začnou blikat. Opakovaným stisknutím tlačítka nebo. vyberte rok a poté stiskněte tlačítko ENTER/TIME SET.

 • Stiskněte tlačítko [RADIO] na hlavní jednotce.
 • Stisknutím tlačítka [DAB/FM] nebo [FM] přepnete pásmo na AM rádio, pokud je pásmo nastaveno na FM.

Jak správně používat vysílač?

Ovládání je jednoduché, přístroj se aktivuje po zapojení do zásuvky zapalovače cigaret v autě. Poté pomocí levého tlačítka CH a CH- nastavte frekvenci FM, na které má zařízení vysílat hudbu a řeč pro komunikaci hands-free.

 • Zapojte modulátor FM do zapalovače cigaret, zapněte jej a vypněte
 • Připojte k němu paměťové médium (telefon nebo USB disk);
 • Pomocí obrazovky vysílače vyberte frekvenci (nepřekrývejte se s oblíbenými rozhlasovými stanicemi, protože by to způsobilo rušení);
 • Začněte přehrávat hudbu na svých nosičích;

NET.Gadget

Oblíbené modely stereofonních rádií

vybaven různými vychytávkami, jako je rádio, hodiny, karaoke, více operačních systémů a navíc Wi-Fi. Nejedná se o malá zařízení určená k poslechu oblíbené hudby na kazetách nebo CD. Nyní je to úžasně výkonný systém, který vám umožní poslouchat skladby ve vysoké kvalitě zvuku.

Aby bylo možné rádio v hudebním centru provozovat, musí být vaše zařízení vybaveno rádiovým tunerem. Bez této části se frekvence nezachytí.

Ačkoli každý z těchto modelů splní svou úlohu dokonale, digitální tunery mají některé charakteristické vlastnosti:

 • Rádiová zařízení vybavená takovým tunerem mají lepší příjem signálu z rozhlasové věže.
 • Je vhodné ladit stanice, protože je zde velká přesnost.
 • Nový přístroj již obsahuje sadu stanic, které můžete poslouchat jednoduchým výběrem ze seznamu.
 • Oblíbené stanice si můžete uložit do paměti přístroje. Umožňuje rychle přepínat nebo vyhledávat požadované frekvence.
 • Umožňuje také zobrazit zprávy vysílané v určitých rozhlasových pořadech.

ČTENÍ Jak zálohovat počítač

Kromě základních výhod má digitální tuner ještě jeden příjemný bonus. Během poslechu skladby se na obrazovce zobrazují důležité informace o interpretovi a názvu skladby. Pokud jste neslyšeli oznámení hostitele, můžete vždy zjistit, jaká skladba právě hraje.

Přehled systémů s rádiovými funkcemi

Zdá se, že v době internetu je rádio na druhém místě. Je to opravdu jen chyba. Obliba rádia vůbec neklesá, naopak, v posledních letech jen roste. Proto je moderní rádiová technologie na trhu velmi žádaná. Zdaleka nejoblíbenějšími modely jsou.

Hudební systém Bose III. Titanové stříbro

Někteří lidé si myslí, že je to celý audio systém, ale je to jen kvalitní a slušný hudební systém. Mezi jeho charakteristické rysy patří:

Hudební centrum? Samsung? ? ? ?

Ahoj přátelé, Prodám Music Center Samsung

, protože ho nepoužívám a jede naprázdno.

Jak odstranit rádio v centru hudby

Jednoduché základní tipy, k mému překvapení to mnoho lidí neví

Jak zapnout a naladit rádio v hudebním centru LG

Hudební centra, nebo jak se dnes častěji říká, hudební systémy LG, mají působivý design, výkonný prostorový zvuk a širokou škálu možností, které uspokojí i ty nejnáročnější milovníky hudby. Patří mezi ně funkce karaoke pro ty, kteří rádi zpívají doma, klubové nebo LED osvětlení pro návštěvníky večírků, DJ efekty a další. Všechna hudební centra LG bez výjimky mají rádio (tuner FM).

READ  Obnovení továrního nastavení notebooku Asus. Poté postupujte podle následujících kroků:

Při prvním zapnutí hudebního centra je třeba nastavit rozhlasové stanice a zadat je do paměti. Audiosystémy LG mohou v závislosti na modelu uložit až 30 rozhlasových stanic AM/FM. To je velmi pohodlné, protože nemusíte ručně nastavovat hlasitost rádia při každém zapnutí hudebního centra. Postup zapnutí FM tuneru a naladění rádia na hudebním centru LG naleznete v uživatelské příručce dodané s hudebním centrem LG. Pokud jste však návod k použití z nějakého důvodu ztratili, můžete jej najít zde na oficiálních stránkách společnosti LG, zejména proto, že proces ladění rádia netrvá dlouho a nevyžaduje zvláštní znalosti.

Nastavení rádia v hudebním centru LGPrůvodce krok za krokem

Než začnete nastavovat rádio, ujistěte se, že jste snížili hlasitost hudebního centra LG na minimální hodnotu.

 • Zapněte systém stisknutím tlačítka napájení. Nachází se na předním panelu.
 • Vyhledejte tlačítko Tuner/Band na hudebním centru nebo dálkovém ovladači. Opakovaně jej stiskněte, dokud se v okně displeje nezobrazí symbol AM nebo FM.
 • Poté stiskněte a podržte tlačítko Ladění dolů / nahoru, dokud se nezačne měnit indikace frekvence. Pak tlačítko uvolněte. Audiosystém začne skenovat a automaticky se zastaví, jakmile najde stanici.
 • Poté stiskněte tlačítko Prog. / Memo na předním panelu. Na displeji se zobrazí číslo. Toto číslo se uloží do paměti LG.
 • Pokud chcete změnit číslo, stiskněte tlačítko Preset Down / Up na samotném hudebním centru nebo Preset na dálkovém ovladači.
 • Naprogramujte požadované číslo pomocí tlačítka Prog. Systém lze naprogramovat stejným způsobem: Stiskněte tlačítko Tuning Down / Up, dokud se nezmění ukazatel frekvence / Memo na přední straně systému LG Hi-Fi
 • Další rozhlasové stanice, které chcete změnit, lze naprogramovat stejným způsobem: podržte stisknuté tlačítko / Up, dokud se nezobrazí ukazatel frekvence. Audiosystém vyhledá další stanici a vy ji pouze zadáte do paměti hudebního centra pomocí tlačítka Prog. / Memo.

Důležité: Rádio v hudebním centru LG můžete nastavit také ručně. pomocí multifunkčního ovladače Multi Jog Dual Control. Tato funkce se může hodit, pokud chcete naladit rozhlasovou stanici se slabým signálem.

Odstranění rozhlasových stanic z paměti hudebního centra LGPokyny krok za krokem

nastavení, rádia, hudebním, centru

Pokud chcete z paměti hudebního centra odstranit všechny rozhlasové stanice, postupujte následovně:

Jak zapnout rádio v telefonu Samsung

Dnes téměř každý telefon se systémem Android nebo spíše smartphone Samsung Galaxy, LG, Lenovo, Lumia a tak dále může zapnout fm rádio a poslouchat své oblíbené stanice a to i bez sluchátek.

Způsob zapnutí závisí do určité míry na výrobci a verzi systému Android. Rozdíly nejsou zásadní, ale existuje.

Pokud stanice nestačí, můžete nainstalovat další software, pak se rozsah rozšíří, ale o tom níže.

Poznámka: níže uvedené obrázky a popisy pocházejí z telefonu Samsung Galaxy se systémem Android 6.0.1, ačkoli například v systému Android 5.1.1 podobný ve starších nabídkách se mírně liší.

UPOZORNĚNÍ: Pokud výrobce telefonu rádio nenabízí, můžete si ho nainstalovat sami. zde najdete návod, jak na to.

Jak zapnout rádio ve smartphonu Samsung Galaxy se systémem Android

V chytrém telefonu funguje rádio FM obvykle pouze při použití sluchátek. fungují jako anténa pro příjem signálu.

Chcete-li ji zapnout, přejděte do nabídky (všechny aplikace) a klikněte na ikonu „Rádio“.

Poté vyberte možnost „Stanice“ a stiskněte tlačítko „Hledat“ v dolní části.

READ  Obnovení továrního nastavení telefonu Samsung Galaxy J5

Systém prohledá rádiové vlny a najde všechny dostupné frekvence.

Stačí na jednu z nich kliknout a hudba se spustí.

Vpravo nahoře je položka „Možnosti“, kde najdete nastavení. Zde můžete zvolit přehrávání přes externí reproduktor (handsfree) a přidat nalezené kanály do oblíbených.

Jak zapnout rádio na smartphonu se systémem Android bez sluchátek

Pokud se chystáte zapnout rádio v telefonu bez sluchátek, mějte na paměti, že kvalita přehrávání může být snížena.

K dispozici je výstup. Můžete si koupit nebo vyrobit vlastní anténu (popis najdete na internetu) pro rádio v telefonu.

Pokud ještě nemáte anténu a chcete zapnout rádio bez sluchátek, stačí obelstít systém Android.

K tomu je třeba odblokovat kolíky v konektoru pro sluchátka. Můžete to udělat s jakýmkoli kovovým předmětem, který se tam vejde, dokonce i se zápalkou zabalenou ve fólii

Jako anténu můžete také použít jednoduchý drát o vhodném průměru a ještě lépe najít rozbité sluchátko a prostě ho ustřihnout, 5-6 cm drátu bude stačit pro dobrý příjem.

POZNÁMKA: Pro některé telefony existují patche, které umožňují zapnout rádio bez sluchátek.

Rádiové aplikace pro telefon se systémem Android

Takových aplikací je celá řada. Níže se s vámi podělím o několik z nich, které si můžete stáhnout z Play Marketu. První aplikace „PCRadio“ funguje bez sluchátek, ale potřebuje internet. spotřebovává minimum provozu a nevyžaduje vysokorychlostní internet.

Pokud vestavěný přijímač najde 10 až 20 stanic, software vám jich nabídne stovky z celého světa. To je pravděpodobně největší plus této aplikace

Druhou aplikací je Rádio FM. Od vestavěného přijímače se liší tím, že jen v Rusku dokáže najít asi 500 stanic.

Třetí aplikací je Audials Radio. Docela dobré, ale rozhraní je pouze v angličtině. Hlavním lákadlem je 90 000 stanic, z nichž 1 700 je ruských.

nastavení, rádia, hudebním, centru

Čtvrtou aplikací je Record. Jedná se o úzce zaměřený program s taneční hudbou. Pátou aplikací je Yandex. Jedná se o nevyčerpatelnou hudební knihovnu: rock, hity atd.

Pátým je Tuneln Radio. Je také docela dobrá, se spoustou stanic, ale za plné verze musíte zaplatit 10 liber.

Poslední aplikací na mém seznamu je Hudba Google Play. Poslech hudby bez reklam a zdarma.

Který z nich si vybrat? Chcete-li ušetřit internetový provoz, zvolte PCRadio a Audials Radio. Pro elektronickou hudbu. Radio Record.

Pokud vás zajímá pouze hudba bez zpráv a dalších věcí, vyberte si Yandex.Tuneln Radio, ale doporučuji Tuneln Radio pro ty, kteří mají zájem o hudbu bez připojení k internetu. Hodně štěstí.

Jak připojit telefon k přenosnému reproduktoru

Nejoblíbenějšími externími reproduktory jsou v současné době přenosné reproduktory. Mohou být velké nebo malé. Některé se vejdou i do kapsy. Bez ohledu na velikost však můžete telefon připojit k jakémukoli přenosnému reproduktoru a vychutnat si nové detaily svých oblíbených hudebních skladeb.

Nejoblíbenější metodou párování je Bluetooth. Všechny chytré telefony a naprostá většina reproduktorů jsou vybaveny senzorem. K navázání spojení tímto způsobem potřebujete:

 • Zapnutí reproduktoru.
 • Aktivace funkce Bluetooth v telefonu.
 • Spuštění vyhledávání zařízení.
 • Kliknutím na název reproduktoru se připojíte.
 • Přehrát skladbu.

Přenosné reproduktory jsou také vybaveny rozhraním AUX. Na rozdíl od televizoru se nerozvětvuje na 2 zástrčky, takže můžete použít jediný kabel.

Kabel AUX se téměř vždy dodává s přenosným reproduktorem. Zaškrtněte políčko, abyste nemuseli utrácet peníze za nákup nového kabelu.

Pokud vaše mobilní zařízení nemá audio konektor, může vám pomoci speciální adaptér. Někdy se dodává spolu s telefonem. Nejčastěji si ho však musíte koupit v obchodě za 100 až 200 eur.

Jaké kabely se používají pro připojení

Kvalitní prostorový zvuk z reproduktorů přímo závisí na tom, jaké kabely jsou použity pro připojení. Jakmile pochopíte základní typy konektorů, zbývá vybrat vhodný kabel pro připojení zařízení.

READ  Jak zjistit heslo připojeného zařízení Wi-Fi Android. Jak zjistit heslo připojeného w-fi v systému Android - 3 způsoby

Kabel HDMI ARC. Je považováno za rozhraní s vysokým rozlišením a používá se k připojení moderních reproduktorů, jako jsou zvukové panely a systémy domácího kina, k plazmovému monitoru. Kabel HDMI ARC dokáže přenášet skutečnou kvalitu prostorového zvuku.

HDMI ARC je k dispozici ve třech různých provedeních:

 • Plná velikost. pro větší zařízení (televizory);
 • Mini-HDMI. pro chytré telefony, tablety;
 • Micro-HDMI. pro notebooky, přenosné počítače a některé tablety.

Kabel rozhraní Scart-RCA. „Hřeben“ a vícebarevný „cinch“ umožňují připojit další reproduktorovou soustavu, pokud se zájmy připojení neshodují na připojovacích zařízeních.

Linkový výstup a konektor pro náhlavní soupravu. Běžné připojení pro stereofonní zvuk, pokud zařízení nemá jiné zásuvky. Další reproduktory se připojují pomocí TRS nebo L-adaptéru 3,5 mm mini Jack na 2RCA.

Digitální optický audio kabel. Za zmínku stojí, že optický port je instalován na nejnovějších modelech televizorů, připojení přes tento výstup poskytuje nejlepší kvalitu vícekanálového přenosu zvuku.

Adaptérový kabel HDMI na RCA (Tulip). Při připojování zařízení s konektory HDMI a RCA je kromě možnosti jednoduchého fyzického připojení nutné vzít v úvahu technické nuance. Potřeba konverze signálu se nejčastěji řeší výběrem správného převodníku. Pro televizor s portem HDMI ARC na reproduktory RCA (RCA na RCA/3,5 mm).

nastavení, rádia, hudebním, centru

Adaptační kabel SCART-mini Jack. Dobré řešení pro televizor se subwooferem, když na panelu LCD chybí vstup pro sluchátka.

Toto jsou základní typy kabelů a adaptérů, které se nejčastěji používají k připojení dalších reproduktorů k jakémukoli modelu televizoru.

Rádio, sekvenční ladění, automatické vyhledávání rozhlasových stanic. Návod k obsluze Panasonic SA-DA8E

Poznámka! Text v tomto dokumentu byl rozpoznán automaticky. Chcete-li zobrazit původní stránku, můžete použít režim „Originál“.

Chcete-li naladit rozhlasovou stanici, použijte tlačítka ladění.

SELECTOR] pro výběr indikace „TUNER“.

SELECTOR] pro naladění požadované frekvence.

Pokud je párování úspěšné, rozsvítí se kontrolka „TUNED“. Pokud je tuner úspěšně naladěn na stanici vysílající v daném regionu

stereofonní režim FM, rozsvítí se kontrolka „STEREO“.

Stiskněte tlačítko [TUNING V, L. PTY SELECTOR] a podržte jej stisknuté, dokud se nezačne měnit aktuální frekvence. Po nalezení libovolné stanice se ladění zastaví (ladění může být přerušeno šumem).

Pokud je ve stereofonním pásmu FM slyšet silný šum

Stiskněte tlačítko [FM MODE, EON].(Změní se z „STEREO“ na „MONO“.).

Přístroj se přepne do monofonního režimu, ale úroveň hluku se sníží.Opětovným stisknutím tohoto tlačítka se stereofonní režim opět zapne.

Pokud při poslechu rozhlasového programu slyšíte syčivý zvuk nebo šum

Aktivujte režim VGCA.Tím se vypne režim DSP a může se zlepšit kvalita zvuku.

Zapnutý přehrávač DVD může způsobit rušení tuneru. V takovém případě doporučujeme přehrávač DVD vypnout.

Změna kroku ladění v režimu AM

Po přepnutí do režimu AM stiskněte a podržte tlačítko [BAND] po dobu 3 sekund (krok ladění se změní z 9 kHz na 10 kHz).Chcete-li obnovit předchozí krok ladění, stiskněte a podržte tlačítko [BAND] po dobu 3 sekund.

Dokončovací práce

Po nalezení všech spínacích bodů se provede konečné pájení a izolace. Poté nainstalujte přehrávač do vyříznutého otvoru a připevněte jej samořeznými šrouby. Kufr je sestaven. Zbývá jen zkontrolovat fungování upraveného hudebního centra.

Blok: 7/8 | Počet znaků: 322

Počet bloků: 13 | Celkový počet znaků: 9539Počet použitých dárců: 3Informace o každém dárci:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS