tipů, jak fotografovat smartphonem

Pokud rádi fotografujete svým milovaným smartphonem Samsung Galaxy S5, S6 nebo jiným smartphonem, pravděpodobně víte, že ne vždy se vám podaří získat kvalitní fotografie. Bohužel ani fotoaparáty v přístrojích nejvyšší třídy zatím nedosahují úrovně plnohodnotné mýdlové krabičky.

Níže uvedené tipy jsou určeny spíše začátečníkům a amatérům ve fotografování, ale ze své zkušenosti vím, že 90 % majitelů chytrých telefonů lze zařadit do této kategorie.

Nepoužívejte ZOOM. U moderních chytrých telefonů dochází i při použití nejmenšího zoomu k výraznému zhoršení kvality obrazu. Vzniká šum a ztráta ostrosti. Pokud chcete vyfotit objekt zblízka. jděte k němu. Pokud ne, vyfoťte snímek bez přiblížení, abyste jej mohli vyříznout z většího obrázku. A nezapomeňte, že čím blíže je objekt, tím lépe a detailněji bude na snímku vypadat.

Udržujte objektiv smartphonu v čistotě. Snažte se nepoškrábat čočku svého přístroje a před fotografováním ji otřete hadříkem.

Pořízení více než jedné fotografie. I profesionální fotografové pořizují více fotografií najednou, takže si z nich udělejte příklad.

Často můžete získat rozmazané snímky kvůli špatnému zaostření nebo sebemenšímu pohybu ruky při natáčení. Když pořídíte sérii fotografií, můžete vždy vybrat tu nejlepší a ostatní vymazat. Zvláště když si uvědomíte, že Galaxy S3, Note 2 a Galaxy S4 mají skvělou funkci sériového snímání.

Osvětlení. Dobré snímky pořizujte pouze za dobrého světla. Pokud se rozhodnete uspořádat malé focení s přáteli, je lepší to udělat během dne a venku. Nezapomeňte také, že pokud je zdroj světla před objektivem, zapněte režim HDR.

Vyhněte se však fotografování na plném slunci a v hlubokém stínu a vyhněte se náhlým změnám světla.

Nastavte „rozlišení“ a „kvalitu obrazu“ na nejvyšší nastavení. Pokud chcete dosáhnout maximální kvality, nešetřete na velikosti fotografií.

Využijte možnosti svého fotoaparátu na maximum. Nastavení fotoaparátu v chytrých telefonech Samsung Galaxy má poměrně mnoho různých nastavení pro všechny příležitosti. Neváhejte je použít.

Například při pořizování snímků zblízka přepněte na kartě „režim ostření“ na možnost „makro“. Někdy může být užitečné ručně nastavit vyvážení bílé.

Všimněte si také karty „Scéna“. V závislosti na situaci zkuste vybrat možnost, která vyhovuje vašim potřebám. Například „noční režim“ automaticky zvýší citlivost ISO na maximum a zajistí lepší viditelnost při nočním fotografování.

Úprava fotografií. Ve Photoshopu a dalších grafických editorech můžete trochu vyhladit šum, upravit jas/kontrast, přidat pěkné efekty.

Snažte se, aby se vám při fotografování netřásly ruce. To je velmi důležité, zejména u nejnovějších modelů společnosti Samsung, jako je Galaxy S6, který ve výchozím nastavení používá poměrně dlouhou dobu závěrky pro lepší následné zpracování.

Používání aplikací fotoaparátu třetích stran. Naštěstí to můžete udělat i v systému Android. Kamery třetích stran, jako je například Camera 360, mají obvykle mnoho možností, které jsou skryté ve standardní aplikaci. Zejména u smartphonů Nexus, kde máte velmi omezené možnosti nastavení fotoaparátu.

Cvičení. Čtěte knihy o fotografování, procvičujte své dovednosti. Pochopit, jak funguje optika, jaká je expozice, ISO, clona a rychlost závěrky. Koneckonců, ani ta nejdražší digitální zrcadlovka z vás profesionála neudělá, a naopak, skutečný fotograf získá docela dobré snímky z chytrého telefonu. Jako příklad uvádíme zajímavý článek „40 úžasných fotografií pořízených chytrým telefonem“.

Selfie kamera v telefonu Samsung a12

Na druhou stranu, selfie fotoaparát modelu A12 není špatný. Snímač s rozlišením 8 Mpx nabízí dobré detaily při dostatku světla a v interiéru se za špatných světelných podmínek úplně nerozpadá. Celkově bychom uvítali trochu více sytosti a teplejší pleťové tóny, ale tento Galaxy je v barevném schématu konzervativnější.

Dynamický rozsah je střední až dobrý a funkce HDR je velmi užitečná při fotografování scén v protisvětle, kdy telefon správně nastaví hrnek a nezakryje přitom zcela světlé body.

V režimu Live FOCUS jsou oříznuty pouze světlé body, přičemž při zpracování rozmazaného pozadí nezbývají žádné prostředky pro HDR. Detekce objektů je trochu nejasná s neuspořádanými vlasovými liniemi, ale jinak je většinou dobrá.

Jak nastavit maximální kvalitu fotoaparátu v zařízení Samsung a52

Po zakoupení telefonu Samsung a52 jsem okamžitě porovnal fotoaparát s a51 a byl jsem překvapen rozdílem ne.

Samsung Galaxy 3. fotoaparát

a51 byl v té době opravdu nastaven na maximální kvalitu a Samsung a52 měl nastavení fotoaparátu jako výchozí.

Ze zvyku jsem stiskl ozubené kolo nahoře (první ikona) a byl jsem překvapen. Ukázalo se, že není co upravovat.

Vše, co bylo k dispozici, bylo nastaveno na maximální kvalitu. Naštvalo mě to a musel jsem se podívat hlouběji a našel jsem to.

READ  Odemknutí Meizu, pokud zapomenete číslice hesla

Jak nastavit fotoaparát v zařízení Samsung Galaxy

Ahoj! Dnes vám ukážu, jak nastavit fotoaparát v telefonu Samsung Galaxy. Nastavení fotoaparátu ve smartphonu Samsung Galaxy můžete snadno a rychle změnit. Jakýkoli model A, S, J, 3,4,5,6,7,8,9, 10, X. Podívejte se na pokyny níže a napište komentář, pokud máte nějaké dotazy. Pojďme!)

Na domovské obrazovce najděte ikonu Fotoaparát a klikněte na ni.

Dále budete mít zapnutý fotoaparát. Vlevo dole klikněte na ikonu Nastavení. To lze zahrnout i sem:

 • Velikost obrázku. Rozlišení a megapixely;
 • Velikost videa. FHD;
 • Povolení časovače. Například 2, 5 nebo 10 sekund před pořízením snímku;
 • Velikost fotografie z předního fotoaparátu;
 • Velikost videa z přední kamery;
 • Časovač vpředu.,
 • Vertikální zobrazení. Všechny obrázky uložte tak, jak jsou zobrazeny v oblasti náhledu, nikoli vzhůru nohama;
 • Režim zachycení. Pořizování selfie při dotyku obrazovky., Automatické pořizování fotografií, když dlaň míří na fotoaparát.
 • Změna režimu kamery. Zadní fotoaparát: HDR, Noc, Panorama, Pro, Beauty, Auto, Sticky, Burst. Přední fotoaparát: Selfies-Focus, Selfies, Stickers, Wide selfies;
 • Síť;
 • Označování zeměpisných souřadnic. Ukládání údajů o poloze do fotografií a videí;
 • Obrázky z recenzí. Náhled fotografií ihned po jejich pořízení;
 • Rychlé spuštění. Rychlým dvojím stisknutím tlačítka Domů otevřete fotoaparát;
 • Plovoucí tlačítko fotoaparátu na obrazovce;
 • Stisknutím tlačítka hlasitosti pořídíte fotografii;
 • Obnovení nastavení fotoaparátu.

Stále máte otázky? Napište prosím komentář! Hodně štěstí!

Jak zapnout sériové snímání v zařízení Samsung Galaxy A20??

Zkontrolovali jste nastavení fotoaparátu?? Měla by tam být možnost Změnit režimy fotoaparátu nebo něco podobného, máte jiný model. Znovu se pozorně podívejte na všechna nastavení, měla by tam být funkce sériového snímání.

Dobrý večer, mám aktualizovanou verzi a vše se změnilo, včetně kamery! Jak se vrátit k původní verzi?г

Dobře, v nastavení Archivovat a obnovit můžete obnovit data.

Jak odstranit režim moji selfie v zařízení Samsung Galaxy j6

Jak odstranit efekt zploštění pleti nebo obličeje (nevím, jak se tomu říká) a načervenalé odstíny při fotografování předním fotoaparátem??

Jaký je váš problém? Prosím, upřesněte to.

Prosím, poraďte mi, proč nefunguje fotoaparát na mém Galaxy A6: klikám na fotky jako obvykle, natáčím videa, ale nic z toho nevychází: objeví se šedý čtverec a uprostřed je kruh s vykřičníkem ! ?

Ilja, dobrý večer! Telefon jsem si koupil. Byl jsem velmi spokojený! jsem stále více a více zklamaný s fotoaparátem, fotky nejsou jasné a ostré, porovnávám s obrázky xiomi a vidím, že moje fotky jsou mnohem horší((( možná moje ruce nerostou odtud nebo co je třeba udělat v nastaveních? Prosím, pomozte mi, nebo se můj syn bude zlobit?

nastavení, fotoaparátu, samsung, galaxy

ШОК! Samsung Galaxy A72 – Что я о нём думаю?

Dobré odpoledne! Jaký máte smartphone a jaký model?? Rozlišení můžete změnit v nastavení. Možná nemáte nastaveno nejvyšší rozlišení.

Mám spoustu paměti, použil jsem 21 z 64 a včera jsem znovu načetl obrázky, které jsem pořídil, a jsou stále uloženy a přehrávají se. Ale fotky, které jsem pořídil od 30. června do 7. července, se nepřehrávají, vidím fotku v galerii, kliknu na ni a změní se na prázdný šedý čtverec s vykřičníkem uprostřed a video je jen šedý čtverec s vykřičníkem a tlačítkem přehrát, kliknu na tlačítko, vyjede otevřít s: a vybrat 4 aplikace, kliknu na každou aplikaci, jedna. hlásí, že video nelze přehrát. Došlo k neznámé chybě a ostatní aplikace vůbec nereagují.

A pokud nemám řádek s nápisem Změnit režimy fotoaparátu? může aktualizovat fotoaparát? nebo naopak po ukončení aktualizace?

Je možné na tabletu Samsung galaxy přiblížit objekt před pořízením fotografie? ?

Samozřejmě, že můžete. Přibližování a oddalování pomocí prstů. Na některých je pomocí tlačítek hlasitosti přepněte dolů a nahoru. Ale nevím, jak je to u tabletů, myslím, že je to stejné jako u chytrých telefonů.

Dobrý den, prosím, řekněte mi, jak nastavit vyhlazování obličeje na Samsung A 50?

Musíte se pozorně podívat do nastavení, pokud tam není, znamená to, že váš smartphone tuto funkci nepodporuje. Jste si jisti, že tuto funkci nemáte v nastavení?? Prohlédli jste si vše pečlivě??

Kde se nachází tlačítko svislého displeje na zařízení Samsung helexie 30??

Přejeďte prstem po obrazovce od horního okraje směrem dolů. V otevřeném okně najděte funkci Automatické otáčení a zapněte ji, pokud je vypnutá. Nyní stačí smartphone otočit na výšku nebo na šířku, obraz se přizpůsobí sám.

Jak zapnout tlačítko svislého stahování obrázků v zařízení Samsung Helexi A 30?

Co znamená stahování obrázků na výšku?

Dobré odpoledne. Jak zvětším přední fotoaparát na zařízení Samsung A50? U normálního je to snadné. a po přepnutí na sebe píše, že v tomto režimu není možné zvětšovat!

Dobrý den. Proč byste ji zvětšovali?? Dobře, myslím, že žádný ze smartphonů tuto funkci nemá. Můžete pořídit fotografii a poté ji v telefonu zvětšit.

Dobré odpoledne, fotografie z fotoaparátu se na S obracejí vzhůru nohama.G. A8, v nastavení nemohu najít změnu obrazu v době pořízení snímku je správné, ale po pořízení snímku je obrácený, řekněte mi?

Dobré odpoledne. Fotíte a otáčíte smartphone do vodorovné polohy??

READ  Samsung Galaxy s9 se rychle vybíjí

Dobrý den, můžete mi prosím říct, zda je možné nastavit zobrazení data na Samsungu a 50??

Dobré odpoledne. Můžete, na Google Play Market jsou k dispozici bezplatné aplikace, jako například: In Timestamp Camera Free, buď Timestamp Photo and Video Free, nebo Auto Time Stamp Camera atd.д. V nastavení fotoaparátu a smartphonu není tato funkce ve výchozím nastavení k dispozici.

Nelze zapnout 32 mp fotoaparát v Samsungu a70, druhý fotoaparát funguje, chápu, že je to jen 12 mp a spodní v širokém úhlu a horní se nezapne a počet pixelů není řádek pro přiblížení

Proč to povolit, myslím, že to funguje ve výchozím nastavení, protože to není v nastavení. Podívali jste se do nastavení fotoaparátu? Rozlišení hlavního a předního fotoaparátu.

Ukázalo se však, že z fotoaparátu je stále možné vyždímat vše. Stačí změnit poměr stran, nikoli nastavení rozlišení. Rozlišení je sníženo díky tomu, že snímač má poměr 4:3, ale snímky jsou pořizovány ve standardním formátu 16:9.

Pokud v nastavení změníte poměr stran na nativní 4:3, fotoaparát začne snímat v plném rozlišení. Vylepšená kvalita obrazu je viditelná pouhým okem.

Ahoj, mohli byste poradit, jak fotit na Samsung S8 horizontu. Automatické otáčení je povoleno, pokud pořídím snímek, fotoaparát se drží nad stolem, video se natáčí svisle. Otázkou je, jak opravit horizont pro video?

Dobrý den. Je třeba nastavit fotoaparát na maximální velikost videa FHD. To je maximální rozlišení Full 16:9. Já mám například maximální rozlišení FHD 19201080, fotoaparát snímá přes celou obrazovku.

Toto je rozlišení a já jsem vybral vše, co potřebuji, upravil jsem. Zapnu ho, dám ho na stativ, nastavím ho vodorovně. Jakmile přepnu na video, přejde rovnou na vertikální režim.

Já například vůbec nepřepínám, když je fotoaparát zapnutý. Stačí zapnout smartphone a je to. Možná s tím souvisí stativ? Zkuste to bez stativu. Zjistěte, zda máte nějaké další nastavení fotoaparátu, které může tento aspekt ovlivnit.

Ilja, ahoj! Právě jsem viděl odpověď na svou otázku z 9. hodiny.09. Model mého telefonu je Samsung A50. Pomalu si na telefon zvykám, ale obrázky stále nejsou jasné.Jaké by mělo být nastavení? Možná je to nakonec telefon? Proč všichni chválí čest a xiomi? Jsou Samsungy opravdu tak špatné?

Dobré odpoledne. Pokud jste předtím neprovedli žádné změny, není třeba v nastavení nic kontrolovat. Ve výchozím nastavení by měly být obrázky ostré. Jak střílíte?? Nejprve je třeba fotoaparát zaostřit a poté stisknout tlačítko snímání. Rozlišení fotoaparátu je nastaveno na maximální rozlišení? Fotoaparát Samsung Galaxy je stejně dobrý jako Honoré a Xiaomi, to vám mohu s jistotou říct. Myslím, že ještě lepší v závislosti na modelu. Mám Samsung Galaxy j5 velmi dobrý fotoaparát! Není žádný problém. Obrázky nejsou vůbec jasné? Můžete mi dát odkaz na obrázek.

Děkuji, Ilja! V nastavení jsem nic nezměnil, vždy se snažím fotoaparát zaostřit, ale obrázky jsou vždy jiné. Nemohu vám dát odkaz. Nikdy jsem nenahrával fotky z telefonu. Je škoda, že se sem nedají nahrávat fotky přímo

Je telefon Samsung originální, kde jste ho koupili?? Možná je to Číňan.

Nechápu, jak funguje fotoaparát, proč makro funguje dokonale a druhý ne, když přepnu na ne dlouhý dosah a zoom vše je rozmazané a přepne se na ne makro

Chcete říct, že druhá kamera nefunguje správně?? Při přiblížení bude sám o sobě rozmazaný, přinejmenším ne tak zřetelný jako bez přiblížení.

Dobrý den. Můžete mi prosím říct, jak se dělá autoportrét ve tmě? Který režim zapnout? Samsung Galaxy a 5 2016

Dobrý den. Zapněte automatický blesk. Co myslíte tím autoportrétem??

Ilja, dobré odpoledne. Můžete mi říct, jak nastavit A70 na ukládání fotografií na paměťovou kartu? Díval jsem se na klipy a nemůžu najít umístění SAVE LOCATION. A také, jak nastavit funkci, aby se fotografie, kterou jsem dnes smazal, smazala za 14 dní. Dnes jsem ho smazal a teď mám obavy.

Dobrý večer. Do telefonu je třeba vložit paměťovou kartu. Pak otevřete fotografii a klikněte na ikonu sdílení. V otevřeném okně klikněte na ikonu paměťové karty. Funkce koše je nastavena ve výchozím nastavení, není třeba ji povolovat. Nemusíte se však obávat, existuje aplikace pro Android, pomocí které můžete obnovit jakoukoli fotografii v telefonu.

Dobré odpoledne. Mám Samsung Galaxy j62018 Nemůžu tam najít noční natáčení, vše se rozhlížet (ne blondýnka)))). Je tam vůbec??

Dobré odpoledne. Postupujte takto: Otevřete fotoaparát. Poté klikněte vlevo nahoře nebo vpravo (možná dole) na ikonu Nastavení ve tvaru ozubeného kola. Poté v nastavení fotoaparátu najděte možnost Režimy fotoaparátu a klikněte na ni. Poté klepněte na možnost Upravit režim. Zde by mělo být povoleno Night. Nyní se vraťte na stránku fotoaparátu. V dolní části nad tlačítkem se zobrazí možnosti fotografování. Posuňte se doleva nebo doprava a vyberte možnost Noční režim. To je vše, můžete pořídit fotografii. Máte tento?

READ  Snímek obrazovky Galaxy s10

Uživatel může na záznamník zaznamenat klíčová slova, která po použití automaticky spustí proces snímání. Cheese“, „Smile“, „Record video“ (Záznam videa).

Do sekce fotoaparátu, kde se nachází tlačítko „Režim“, byla přidána sekce nastavení. Tato funkce umožňuje přepnout do profesionálního režimu snímání „PRO“.

Které parametry lze upravovat v režimu PRO

 • Jas;
 • ISO;
 • Vyvážení bílé;
 • Délka zaostření;
 • Efekty a další hodnoty potřebné ke zlepšení kvality obrazu.

Často je k dispozici s funkcí „AUTO“, která automaticky vybírá hodnoty pro konkrétní podmínky snímání.

Jak přepnout fotoaparát telefonu Samsung Galaxy A71 do profesionálního režimu?

V závislosti na verzi systému Android vašeho smartphonu můžete, ale nemusíte mít přímý přístup k různým nastavením. Pokud vaše verze odpovídá, zobrazíte možnosti (3 malé tečky překryté v pravém horním rohu obrazovky) režimu fotografie, abyste získali přístup ke všem možnostem. U mnoha modelů Samsung Galaxy A71 však musíte přepnout do režimu „Pro“, abyste mohli využít všechna nastavení fotografického snímače. Je to velmi snadno přístupné. Stačí spustit aplikaci “ Fotoaparát “ v telefonu Samsung Galaxy A71 a poté přejetím prstem po obrazovce doprava přejít do režimu “ Rozšířené „. Tato nabídka vám umožní vybrat všechny režimy dostupné ve fotoaparátu. Výběrem režimu “ Pro “ získáte přístup k nastavení zařízení Samsung Galaxy A71 a můžete je měnit.

Pokud chcete se Samsungem Galaxy A71 natáčet video v režimu SlowMotion, podívejte se na našeho průvodce.

Další nastavení fotoaparátu v telefonu Samsung a50

ISO je norma, která vyjadřuje citlivost fotoaparátu na světlo. V moderních telefonech se hodnota tohoto parametru pohybuje v rozmezí 50 až 3200 bodů. Čím vyšší je citlivost ISO, tím vyšší je expozice.

Nižší citlivost poskytuje lepší reprodukci barev a vyšší kvalitu obrazu, zatímco vyšší citlivost je užitečná při fotografování za špatných světelných podmínek.

Při fotografování na přímém slunečním světle je nejlepší použít nízkou citlivost ISO, například 50 nebo 100. V zamračených dnech nebo v interiéru můžete použít vyšší citlivost, například 400 nebo 600, ale raději nepřekračujte 800, protože to může způsobit šum.

Vyvážení bílé. určuje teplotu barev, tj. zdroj světla, který dopadá na snímač fotoaparátu.

Toto nastavení je vyjádřeno v Kelvinech. V každém softwaru pro chytré telefony jsou typy vyvážení bílé popsány podle zdroje světla a převládajících podmínek, což usnadňuje jejich výběr.

Blesk. za špatných světelných podmínek není možné pořídit správně osvětlenou fotografii ani při maximálním nastavení rychlosti závěrky a citlivosti ISO.

nastavení, fotoaparátu, samsung, galaxy

Za těchto okolností můžete použít blesk nebo jiný zdroj světla (například LED diody telefonu).

Digitální zoom. zvětšování fotografií výrazně snižuje jejich kvalitu, proto se nedoporučuje používat digitální zoom.

Chceme-li pořídit snímek zblízka, musíme se přiblížit k fotografovanému objektu nebo musíme nasadit objektiv na telefon.

Makrofotoaparát

Přejeďte prstem po režimech fotoaparátu a vyberte možnost Více

Stiskněte ikonu makra

Ujistěte se, že je váš objekt ve vzdálenosti 3-5 cm.

5.Nastavením zoomu zvýšíte nebo snížíte množství světla vstupujícího do záběru. Poté stiskněte tlačítko snímání a pořiďte makrozáběr.

Po pořízení fotografie si ji můžete prohlédnout v galerii.

Процесс полной настройки камеры Samsung Galaxy A51 для качественной и удобной сьемки

Nastavení fotoaparátu Samsung J1 SM-J120F návod k obsluze

Na obrazovce náhledu klepněte na možnost.

Dostupná nastavení závisí na zvoleném režimu snímání a použitém fotoaparátu.

Velikost obrázku. (vzadu).) / Velikost obrázku. (vpředu).): Vybere rozlišení fotografií.

Použití vyššího rozlišení umožňuje získat kvalitnější fotografie, ale vyžaduje více paměti.

Velikost videa (zadní): Velikost fotoaparátu: Velikost fotoaparátu: Velikost fotoaparátu: Velikost fotoaparátu: Detekce dlaně.) / Velikost obrazu (vpředu) / Velikost videa (vpředu) / Velikost fotoaparátu (vpředu) / Velikost obrazu (vpředu) / Velikost videa (vpředu).): Výběr rozlišení videa. Používání stránek

Vyšší rozlišení umožňuje vytvářet kvalitnější videa, ale vyžadují více paměti.

Ovládání gesty: Nastavte zařízení tak, aby rozpoznalo vaši ruku a vytvořilo

Uložit.obrázek. jako náhled.Zobrazit.: Převrácením obrazu vytvoříte zrcadlový obraz

fotografie při ovládání předního fotoaparátu

Režim ostření: Výběr režimu ostření. Automatické zaostřování řízené fotoaparátem. Fotografování v režimu makro.

používá se pro blízké osoby.

Mřížka: Zobrazení nápovědy v hledáčku, která pomáhá při výběru kompozice

Geotagging: Přidání značky GPS k obrázku.

Síla signálu GPS může být snížena, pokud je fotoaparát používán v místech, kde se nachází

obtížně přístupné, například mezi budovami, v nízko položených oblastech nebo za špatného počasí.

Když nahrajete fotografie na internet, mohou zanechat informace o vašem počítači

souřadnice. Zakázat označování polohy, abyste se tomu vyhnuli.

Prohlížení snímků: Prohlížení snímků v zařízení přímo po vyfotografování. Rychlé spuštění: Spusťte fotoaparát dvojím stisknutím klávesy Domů. Umístění úložiště: Vyberte místo v paměti, kam chcete ukládat fotografie a videa. Funkce zvukového tlačítka: Přiřazení tlačítka hlasitosti závěrce

| Denial of responsibility | Contacts |RSS