Jak nastavit digitální televizi v zařízení Samsung Smart

Digitální televizi můžete nastavit na televizoru Samsung Smart TV a dalších modelech pouze v případě, že zařízení podporuje podobný formát vysílání. Proto je nutné před použitím návodu, který vám umožní provést ladění, zkontrolovat, zda pro svou plazmu potřebujete přijímač.

Všechny televizory, které se připojují k digitální televizi, se dělí na dva typy:

V druhém případě budou televizory Samsung vybaveny funkcí Smart TV. Tyto televizory jsou odpovídajícím způsobem označeny. Chcete-li připojit ostatní, musíte nainstalovat tuner třetí strany. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak zjistit, zda je třeba připojit set-top box, doporučujeme přečíst si náš další článek.

Pokyny krok za krokem pro nastavení kabelové televize v televizoru Samsung

Existují dva základní způsoby nastavení kabelových kanálů v televizorech. První je automatické ladění, kdy software prohledává celý rozsah signálu a ukládá všechny frekvence do paměti. A druhým způsobem je ruční ladění, při kterém uživatel zadá frekvenci, ve které se vysílá, a uloží ji do televizního programu. První metoda je mnohem jednodušší a racionálnější, protože je mnohem těžší najít informace o vysílacích frekvencích všech požadovaných kanálů než pouhé skenování pásma.

 • Před jakýmkoli nastavením zkontrolujte, zda je kabel správně připojen.
 • Chcete-li provést automatické ladění, musíte nejprve vstoupit do „Menu“ televizoru. Na dálkovém ovladači je k tomu příslušné tlačítko.

Přejít na nabídku

 • Dále vyberte možnost „Broadcast“. V otevřené části je třeba vybrat zdroj signálu. K dispozici jsou možnosti „anténa“ a „kabel“, v našem případě je třeba zvolit druhou možnost.
 • Po výběru zdroje je třeba přejít na položku „Automatické ladění“. V této nabídce bude k dispozici nastavení vyhledávání kanálů, je třeba vybrat režim vyhledávání „Full“.

Také je nyní možné změnit pořadí uložených kanálů tak, aby ty zajímavější byly před vámi a ty méně zajímavé před vámi. na konci seznamu.

Po těchto jednoduchých krocích by měl televizor uložit všechny dostupné kanály a vy je můžete kdykoli zobrazit.

Můžete se zeptat řemeslníků našeho servisního střediska, zavolat jim telefonicky nebo napsat dotaz do formuláře pro zpětnou vazbu.

Mohlo by vás také zajímat

Jak nastavit digitální kanály v televizorech Samsung

Ladění můžete provádět ručně i automaticky.

Automatické vyhledávání

Jak vidíte, mnoho modelů má digitální kanály. Televizory Samsung však v automatickém režimu najdou pouze 47 analogových kanálů.

READ  Jak aktualizovat kartu Samsung Galaxy tab 2

Pokud máte moderní televizor s funkcí Smart TV, nastavení kanálů vám nezabere více než 15 minut.

Rozhraní jednotlivých modelů se může lišit, ale algoritmus nastavení je totožný. Smart-TV umožňuje používat televizor s rychlým připojením k internetu. Můžete si tedy stáhnout aplikaci s kanály, používat sociální sítě na větší obrazovce nebo sledovat libovolný televizní film, který není v televizi.

Pro připojení budete mít speciální anténu, pomocí které můžete vyhledávat digitální kanály. Správně nastavený adaptér přijímá signál z antény a přidává do nabídky televizoru určitý počet digitálních kanálů.

Automatické ladění by se mělo provádět podle následujícího algoritmu:

 • Pomocí dálkového ovladače vstupte do uživatelské nabídky;
 • Přejděte do sekce „Vysílání“;
 • Stiskněte tlačítko „Autosetup“;
 • Poté zadejte způsob vyhledávání: adaptér, anténa, kabel atd.;
 • Definujte účel vyhledávání, je to „Digitální televize“;
 • Software vám dá na výběr rychlost a kvalitu vyhledávání: plné, rychlé a síťové. Zvolte. full a aktivujte vyhledávání stisknutím tlačítka „Scan“;
 • Zařízení začne samo vyhledávat digitální kanály. To trvá 5 až 15 minut v závislosti na signálu. Vyhledávání můžete sami zastavit tlačítkem „Stop“.

Je třeba vyhodnotit kvalitu automatického ladění televizoru.

Ruční vyhledávání

Pozor, pokud některé kanály nereagují, můžete zkusit zopakovat postup automatického ladění nebo naladit digitální vysílání ručně.

 • Do sekce menu vstoupíte přes;
 • Poté v části „Kanál“ vyberte místo antény signálový kabel;
 • Poté vás zařízení vyzve k zadání země vysílání. Vyberte možnost „Rusko“. Někdy zařízení požádá o zadání kódu PIN. Po dokončení zkontrolujte také kvalitu a počet kanálů;
 • Přejděte na „Možnosti kabelu“. Tato funkce se nachází v samotné nabídce a u některých modelů Samsung v automatickém nastavení. V těchto nastaveních je rozsah počáteční a koncové frekvence nastaven od 298 000 kHz do 362 000 kHz;
 • Pak přejděte do nastavení „Auto“ a vyberte typ vysílání. digitální. Ale můžete si vybrat spolu s digitálními a analogovými. Nebude to zbytečné;
 • Posledním krokem je aktivace vyhledávání. Po dokončení také zkontrolujte výsledek z hlediska kvality a počtu kanálů.

Podrobný popis s obrázky si můžete prohlédnout ve videu

Nastavení starých modelů

Moderní televizory jsou vybaveny interním set-top boxem ve formátu DVB-T2. Modely vydané dříve než v roce 2012 mají set-top box ve formátu DVB-T, tedy stejný typ set-top boxu, který však neumožňuje přijímat moderní digitální vysílání. Pro taková zařízení je třeba zakoupit speciální set-top box se sadou základních funkcí. Mezi set-top boxy jsou dražší s rozšířenou funkčností a přístupem k internetu, což ze set-top boxu dělá chytré zařízení.

Pro ladění a sledování digitální televize potřebujete anténu DMV. Pokud ji nemáte, měli byste si ji koupit. Anténu lze umístit jak v místnosti, tak na balkoně nebo na střeše.

Pokud se v blízkosti vašeho domova nachází výkonná televizní věž, můžete si pořídit vnitřní anténu. Pokud jste však dále od zdroje signálu, měli byste si koupit anténu se zesilovačem a umístit ji co nejvýše. Tím se maximalizuje signál do televizoru a zajistí se plynulejší a spolehlivější příjem digitálních kanálů.

READ  Jak nakonfigurovat inteligentní televizi na TCL

Pokud máte starý televizor, připojíte jej pomocí tzv. „tulipánu“, sady 3 vodičů odpovídajících barev: žluté, bílé a červené. Obvykle se dodávají se set-top boxem. Žlutá barva je určena pro kvalitu videa, bílá a červená pro kvalitu zvuku. Stále však existují starší modely televizorů, u kterých je pro tento tulipán potřeba adaptér RCA-Scart. Televizory LCD obvykle používají standardní kabel HDMI. Ujistěte se, že televizor a set-top box mají vstup pro kabel HDMI.

Po připojení STB k televizoru je třeba jej nastavit. Aktivujte tlačítko na televizoru, které aktivuje uživatelskou nabídku set-top boxu, např. AV, HDMI, VIDEO.

V nabídce najděte „vyhledávání kanálů“ a spusťte tento program. Stačí pár minut hledání a získáte balíček dvaceti digitálních kanálů. Dálkový ovladač od set-top boxu budete většinou používat, zatímco dálkový ovladač od televizoru bude potřeba pouze k zapnutí a vypnutí zařízení pro sledování, zesílení nebo zeslabení zvuku.

Oprava televizoru Samsung za 1 den

Požádejte o opravu v našem servisním středisku a telefon obdržíte ještě týž den se zárukou až 1 rok

Přidat komentář

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a zavoláte zpět, že je to mistr a odpoví, aniž by uložil, co. nebo služby.

Jak sledovat digitální televizi bez antény (nastavení IPTV)

Přístup k televizi můžete získat i bez antény. Jako zdroj použijete směrovač nebo kabelové připojení.

Pokud máte doma vysokorychlostní internet, můžete si u svého poskytovatele zakoupit službu interaktivní televize. Vyberte si tarif na webových stránkách společnosti, objednejte si jej a počkejte, až vám domů přijede specialista, který zařízení nainstaluje (poskytovatelé často instalují své vlastní značkové set-top boxy).

Pokud se chystáte připojit televizor k internetu prostřednictvím routeru (nejlépe ne přes Wi-Fi, ale přes kabel), musíte jej nakonfigurovat v osobní skříni routeru. Postup závisí na rozhraní skříně (u každého výrobce se liší). Podívejme se na postup na příkladu populárních routerů TP-Link:

 • Připojte počítač k síti Wi-Fi směrovače. V prohlížeči přejděte na adresu 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1. Zadejte přihlašovací jméno a heslo admin.
 • Přejděte na „Rozšířená nastavení„. V poli Síť vyberte možnost IPTV.

Vyberte místní port, ke kterému bude zařízení připojeno

Pokud máte novější model „Samsung“ se Smart TV, nepotřebujete set-top box. digitální tuner je již zabudován v televizoru. Přejděte do nabídky a vyhledejte kanály pomocí ručního nebo automatického vyhledávání. Pokud je váš televizor starý, měli byste si koupit set-top box, připojit jej pomocí „Tulipánu“ a nastavit kanály v nabídce set-top boxu.

READ  Obnovení továrního nastavení telefonu Samsung Galaxy J5

Jak upravovat kanály

Někdy uživatel najde všechny kanály, které chce, ale chce přiřadit další čísla kanálům, které se mu líbí nejvíce. Chcete-li je upravit, postupujte takto:

 • Otevřete hlavní nabídku a přejděte do sekce „Vysílání“.
 • Zvolte si, zda chcete provést změny.
 • Kanály lze odstranit nebo přesunout na jiné místo v seznamu. Chcete-li odstranit nepotřebné kanály, označte je ptáčkem a poté vyberte příslušný příkaz. Vyberte kanál a přesuňte jej na jiné místo v seznamu pomocí tlačítek na dálkovém ovladači.

Čísla kanálů jsou přepínána tak, aby byla snadno viditelná.

Jak připravit televizor na ladění kanálů

Doladění kanálů na televizoru Samsung je možné pouze v případě, že jsou televizor a všechny jeho součásti správně připojeny. Pro správnou instalaci přijímače je třeba postupovat podle návodu k obsluze. Níže je uveden příklad správného připojení modelu Samsung řady 6:

 • Pro pozemní nebo kabelovou televizi. Anténa se připojuje do zásuvky „ANT“ v přijímači pomocí speciálního kabelu s odporem 75 Ohmů. Uživatel bude přijímat analogový signál.
 • Pro kabelovou nebo satelitní televizi, připojení Blu-ray, herní konzoli nebo notebook. Do zásuvky HDMI je třeba zapojit kabel typu HDMI.
 • Používání online a aktualizace softwaru.Je vyžadováno bezdrátové připojení prostřednictvím směrovače Wi-Fi. Kterýkoli z modelů Samsung Smart podporuje připojení přes Wi-Fi. V případě kabelového připojení je třeba zasunout internetový kabel do portu LAN na zadní straně televizoru.
 • Sledování prémiových kanálů.Je třeba nainstalovat kartu CI nebo CI. Je třeba odstranit ochrannou fólii, vypnout televizor a vložit adaptér do dvou otvorů vedle portu COMMON INTERFACE.

Ruční vyhledávání digitálních kanálů

Na televizorech Samsung můžete digitální kanály naladit ručně. K tomu potřebujete znát frekvenci multiplexu vysílajícího ve vaší oblasti. Najdete ji na webových stránkách RTRS výběrem své polohy na interaktivní mapě.

Klikněte na Hledat a pokud jste vše provedli správně, balíček kanálů bude nastaven. Kvalita signálu musí být vysoká pro stabilní vysílání kanálů, jinak dochází k neustálému zamrzání a rozmazávání obrazu.

Jak nastavit digitální televizi na starších modelech Samsung

Mnoho starších modelů Samsung nepodporuje automatickou detekci, takže je nutné kanály naladit ručně. Pokyny pro instalaci digitální televize jsou složitější a časově náročnější, ale není příliš obtížné je dodržet:

 • Otevřete nabídku s nastavením a klikněte na položku „Anténa“.
 • Pokud potřebujete zadat zemi, vyberte možnost „Russia“.

Tyto pokyny platí pro většinu starších modelů Samsung, i když se mohou mírně lišit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS