Na obrazovce iPhonu 6 a 6 Plus je šedá čára? Výměna displeje nepomůže

Pruhy na obrazovce iPhonu mohou být nejen bílé. Uživatelé technologie Apple se často potýkají s červenými pruhy, stejně jako s modrým rušením. což má zvláštní význam při určování poruchy, kterou nemá. Nezáleží také na tom, zda pozorujete svislé nebo vodorovné pruhy. technická řešení pro obnovu zařízení budou podobná.

Nejčastější příčina této vady. Často to vypadá takto:

Jak vidíte, existují některé společné rysy. pruhy jsou svislé a symetrické. Jak ji opravit?

 • První a nejlepší možností je, že se plochý kabel displeje při pádu „jednoduše“ odpojil a nyní není zcela usazen. Řešení. rozeberte telefon a znovu jej pevně a pokud možno zasuňte. Charakteristickým rysem této poruchy je, že se pruhy při používání zařízení (dotyk obrazovky, zahřívání) objevují přerušovaně a poté zmizí.
 • A pak existuje spousta možností. od poškození dotykové obrazovky, kabelu, různých konektorů až po základní desku. Zde je třeba přístroj nejen rozebrat, ale také se na něj podívat zblízka. Musíte se obrátit na servisní středisko, kde vám ho připájí, vyčistí a vymění.

Všechny tyto problémy by měly být vyřešeny postupem popsaným níže v našem článku. Pokud použijete jeden z prvních dvou níže uvedených způsobů nápravy, nedojde ke ztrátě dat. Třetí možnost však způsobí ztrátu vašich dat.

PS: Pokud se setkáte s problémy, jako je černá obrazovka iPhonu, zde jsou pro vás nejlepší řešení.

Proveďte nucený restart a opravte zelenou obrazovku iPhonu X bez ztráty dat

Problémy, jako je zelená obrazovka, zelené čáry a zelený odstín, lze odstranit vynuceným restartem. Tato metoda je jednoduchá a účinná. Předpokládejme, že vaše zařízení iOS zamrzlo nebo nereaguje v důsledku softwarové chyby, například nefunkční aktualizace.

V takovém případě byste měli jako první vyzkoušet tento lék. V závislosti na modelu iPhonu se postup restartování iPhonu mírně liší. Projdeme si postup podle modelu vašeho iPhonu.

Pro iPhone s funkcí Face ID, verzi SE, iPhone 8 nebo novější;

 • Jako první krok rychle stiskněte tlačítko Zvýšení hlasitosti. Totéž pak proveďte i s funkcí „Snížení hlasitosti“.
 • Podržte boční tlačítko, dokud se na obrazovce neobjeví logo Apple.

Pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus

 • Nejprve musíte současně podržet ikonu snížení hlasitosti a režim spánku/probuzení.
 • Zobrazí se logo Apple, takže uvolněte obě tlačítka.

Pro iPhone 6, iPhone SE, iPhone 6S Plus

 • Stisknutí obou tlačítek Spánek/Probuzení a Domů najednou
 • Tato tlačítka opusťte až po zobrazení loga Apple.

Oprava zelené obrazovky iPhonu X pomocí nástroje iToolab FixGo. bez ztráty dat

Příčinou může být problém se softwarem nebo firmwarem. V takovém případě vám pomůže iToolab FixGo, profesionální nástroj pro opravu systému iOS. Zde jsou některé výhody této aplikace.

 • Zelený pruh na obrazovce iPhonu můžete opravit několika kliknutími.
 • Nezpůsobuje ztrátu dat.
 • Jedná se o nenáročnou aplikaci, která neohrožuje zabezpečení vašeho zařízení.
 • Kompatibilita se všemi novými verzemi iOS a zařízeními.

Zde je návod, jak použít iToolab FixGo a opravit zelené čáry na iPhonu

 • Zkontrolujte, zda je telefon v režimu DFU/Recovery Mode. Poté musíte postupovat podle pokynů na obrazovce, abyste jej rozpoznali a pokračovali. Klepněte na tlačítko Stáhnout.

Po stažení a kontrole firmwaru by se měla automaticky spustit oprava. Po dokončení postupu se iPhone normálně restartuje.

Použijte Tenorshare ReiBoot k opravě zelených čar iPhonu, zelené obrazovky iPhonu nebo zeleného odstínu

Při jasu 90 % nebo nižším se problém se zelenou obrazovkou iPhonu objevuje náhodně a je to zajímavé. Zdá se, že odemknutí smartphonu situaci ještě zhoršuje. Po instalaci iOS 14.6 na iPhonu 12, mnoho uživatelů hlásilo, že se na jejich zařízeních objevuje zelený odstín. Tenorshare ReiBoot opravuje systém iOS pro opravu chyb.

READ  Ztratil telefon, jak najdete Android

Můžeme jej tedy s jistotou označit za nejlepší řešení pro opravu zeleného pruhu na obrazovce iPhone. Tenorshare ReiBoot dokáže vyřešit jakýkoli problém se softwarem v zařízení iOS.

Pro efektivní opravu zelených čar iPhonu postupujte podle následujících kroků.

 • Nejprve je třeba do počítače nainstalovat aplikaci Tenorshare ReiBoot.
 • Poté můžete vadné zařízení iOS připojit ke stejnému počítači. V tomto počítači pak můžete otevřít program ReiBoot. Poté byste měli vybrat možnost s názvem „Oprava systému iOS“. Najdete ji v hlavním rozhraní.
 • Poté si můžete stáhnout požadovaný firmware. Poté můžete nastavit vhodnou cestu pro jeho uložení. Klikněte na možnost „Stáhnout“ a pokračujte.

Použití ReiBoot k obnovení systému iOS vyřeší mnoho problémů s obrazovkou. Zapnutí zelené obrazovky iPhonu X.

Obnovení zařízení a oprava zelené obrazovky iPhone. ztráta dat

Pokud výše popsané metody nefungují, můžete zařízení iOS opravit pomocí iTunes. Pomocí této opravy můžete zjistit, zda je na vině software nebo data v zařízení. Abyste předešli ztrátě dat, zálohujte nejprve zařízení pomocí iTunes. Máte však zařízení s problémem se zelenou obrazovkou? Špatnou zprávou je, že k zálohování všech dat nemůžete použít iCloud ani iTunes.

Problém s pruhy se může objevit na obrazovce jakéhokoli smartphonu s obrazovkou AMOLED, pokud je narušen jeho napájecí obvod. V případě iPhonu X se stal nejvýznamnějším, protože kromě této vady odmítl displej desítky pracovat v chladném počasí a je také náchylný k vypalování zbytkového obrazu a pixelů. Většina uživatelů se rozhodla, že zařízení za 1000 by mělo být kvalitní a spolehlivé, a proto začali otevřeně vyjadřovat své stížnosti na internetu. Lze je opravit, bůh ví jak, jen výměnou obrazovky za novou. Měl by ji provádět pouze profesionální řemeslník s originálním vybavením.

Pruhy na obrazovce iPhonu po pádu. co dělat?

Dokonce i spolehlivé, funkční a drsným podmínkám odolné iPhony značky Apple přestanou při neopatrném a nedbalém používání trvale a dobře fungovat. K tomu často dochází po pádu smartphonu na tvrdý povrch nebo po jeho vystavení silnému mechanickému nárazu či vlhkosti. Následky neopatrného používání mohou být velmi různé. telefon je pomalý a často se musí restartovat, senzor odmítá fungovat, zařízení špatně reaguje na příkazy atd.

Častěji jsou však výsledky pádu zpočátku neviditelné a po několika dnech používání se objeví jako svislé šmouhy. Co dělat, když vám smartphone spadne na tvrdý povrch nebo například do vody?? Co dělat, když je obrazovka vypnutá a nejde zapnout, zobrazuje svislé pruhy? V tomto článku zodpovíme všechny palčivé otázky, každý případ budeme řešit zvlášť.

Hlavní příčiny pruhů jsou

Indikátorem mohou být bělavé nebo barevné pruhy na displeji nejnovější řady iPhonů:

 • Porucha senzorového čipu telefonu;
 • Fyzická porucha displeje. Pro vyřešení problému s rozbitým nebo prasklým sklem stačí vyměnit obrazovku za novou (originální);
 • Vniknutí vlhkosti: koroze, zkrat/rozpojení kontaktů, vadné zapojení atd. Voda, čaj nebo sycené nápoje jsou při zapnutém smartphonu nejhorší. mohou vést k selhání mikročipů, desek s plošnými spoji atd.д.
 • Zlomený úderník smartphonu;
 • Poškozený firmware a aktualizace softwaru. iPhone může mít po zapnutí černý displej bez známek života;
 • Mechanické poškození součástí desky plošných spojů;
 • Porucha konektoru pro odbočku.

Telefony Apple iPhone 6 a 5 jsou považovány za obzvláště citlivé na mechanické namáhání. Nemusíte házet telefonem o zeď nebo na chodník. Stačí ho nosit v kapse kalhot nebo ho prostě hodit do tašky. Tělo nejnovější řady gadgetů Apple je vyrobeno speciální technologií. z jednoho kusu. Ani to však nezaručuje, že dlouhodobé mačkání a drobné prohýbání bude bez následků. Pokud tedy na svém iPhonu 5s nebo 6 objevíte svislé pruhy, raději se o opravu sami vážně nepokoušejte.

Co vám říká barva pruhů??

Pokud se na obrazovce iPhonu objeví pruhy, lze podle jejich barvy přibližně určit oblast závady. Mohou se vyskytnout vertikální vady:

Bílý nádech

Nejčastější příčinou je selhání ovladače monitoru smartphonu. Bílé pruhy se objevují také při problémech s kondenzátorem. Při nárazu na tvrdý povrch se rádiové komponenty snadno oddělí od desky plošných spojů. Za poruchy regulátorů je obvykle zodpovědné přehřátí. Když iPhone řady 6 nebo 5 spadne do vody nebo se polije nápojem, uživatelé ho nejprve vysuší fénem. To by se nemělo provádět. Spotřebič se musí nechat vyschnout v přirozeném prostředí. Horký vzduch z fénu způsobí, že se ovladač jednoduše odlepí od modulu.

Žlutý odstín

Bez ohledu na to, zda je použit iPhone 5s nebo starší/pozdější verze, se na monitoru může uprostřed nebo na okrajích displeje objevit žlutá oblast (obvykle ve tvaru slzy). Jeho vzniku nemusí nutně předcházet upuštění nebo utopení telefonu. Žlutý odstín vady v 91 % případů ukazuje na špatné lepení monitoru (vícevrstvá konstrukce skládající se z monitoru a samotného skla). Žlutá oblast. vzniklé lepidlo. Na iPhonu 5s nebo 6 se tón obrazu změnil, jako by byl mírně vybledlý. V tomto případě se jedná o problém se zobrazením.

obrazovce, iphonu, objevují, pruhy, dělat, vlhkost

Modrý odstín

Závada ukazuje na špatný kontakt konektoru a/nebo odbočky. Pokud pruhy blikají a obrazovka iPhonu 5s nebo novějšího modelu silně problikává, může to znamenat nestabilní signál.

READ  Jak dát fotografii na volání iPhone

Šedý odstín

Vada se objevuje ve spodní části monitoru a může pokrývat až ½ jeho plochy. Tento problém se vyskytuje pouze u starších modelů iPhonu.

Spousta barevných pruhů

Pokud se zobrazí vícebarevné pruhy, je pravděpodobné, že došlo k problému se softwarem, aktualizací nebo nastavením po instalaci aplikací.

Vodorovné pruhy

Kromě svislých vad nejsou u iPhonů 5s a 6s neobvyklé ani vodorovné (blikající, blikající, monochromatické nebo barevné) pruhy. To signalizuje vážné problémy s monitorem. Pokud jsou zjištěny horizontální závady, uživatel může zaznamenat, že senzor nefunguje nebo je mírně citlivý.

Následky pádu nebo stlačení, mechanického namáhání nebo vlhkosti se mohou projevit nejen viditelnými vadami na displeji. Drobné prohnutí a mírné nárazy do středu monitoru smartphonu způsobily fyzické poškození v 87 % případů. Rozbitý modul displeje iPhonu může opravit pouze odborník, který jej nahradí novým.

Jak se zbavit duchů?

Pokud obrazovka zařízení zmizí nebo se na ní objeví závada, nepanikařte a běžte rovnou do servisního střediska. Některé problémy se můžete pokusit vyřešit sami. Hlavní je neopravovat. Pokud jsou zjištěny barevné nebo bílé závady, postupujte následovně:

 • Restartování smartphonu. Po vypnutí spotřebiče jej nechte 2-3 minuty „odpočívat“, než jej znovu zapnete.
 • Kontrola plochého lože. Příznakem uvolněného kabelu může být také černá obrazovka zařízení. Skříň je třeba pečlivě rozebrat a znovu složit, „pokud je to možné“.
 • Návrat iPhonu do výchozího nastavení. Obnovení aktualizací nebo odinstalování aplikací, které byly nainstalovány předtím, než se pruhy objevily. Restart na.
 • Aktualizace softwaru. Přejděte do nabídky „Nastavení“, stiskněte položku „Aktualizovat“. Pak se striktně řiďte pokyny. Restartování zařízení.
 • Vysušte zařízení. Po pádu telefonu do vody jej rychle vyjměte, jemně otřete tělo suchým měkkým hadříkem a vypněte jej. Nechte ji 3-5 dní odležet. Pak zkuste zapnout. Dlouhodobé ponoření do vody vyžaduje kompletní demontáž a odborné vysušení kontaktů a čipu.

Co nedělat

Uživatelé se často pokoušejí opravit rozbitý displej iPhonu tak, že oddělí sklo od displeje a pak na něj nalepí nové. Takový postup, pokud proběhne v pořádku, povede ke snížení citlivosti senzoru a dalším problémům. Pokud výše uvedená opatření problém nevyřeší nebo pokud monitor zčerná, zmodrá nebo zčervená, obraťte se na servisní středisko. Nezapomeňte, že neodborné opravy mají v 8 z 10 případů za následek ztrátu přístroje.

Na displeji iPhonu XR je podivný pruh. Stává se to na iPhonu 11

Záložka

iPhone XR s bezrámečkovým displejem IPS byl poprvé odhalen na podzim 2018. Od té doby uplynulo hodně času, aby se ujistil, že zařízení je spolehlivé, pokud to nebylo pro jeden ALE.

V poslední době se objevují stížnosti na tmavé pruhy po obvodu displeje.

Vypadají jako pruhy opakující tvar rámu. Na obrazovce nedošlo k žádnému fyzickému zásahu. Závada se objevuje hlavně u těch iPhonů, které se používají déle než 1 rok. Podobné případy se ale objevují i na zcela nových zařízeních (většinou iPhone 11).

Někteří si také všimli, že při zvýšení jasu se spodní část displeje velmi zahřívá. A tato zvláštnost je zaznamenána u modelu XR/11.

Pro kontrolu si můžete z internetu stáhnout několik černobílých obrázků žluté, růžové a šedé barvy. Pokud se něco takového objeví, můžete zařízení bez obav odnést do autorizovaného servisu.

Nyní v servisních střediscích vyměňte displej za přítomnosti takové vady, pokud jste předtím smartphone neutopili a „nezabili“. Je pravda, že neexistuje žádná záruka, že již vyměněná obrazovka nebude vykazovat podobné artefakty.

Samotná společnost Apple se k situaci zatím nevyjádřila. Pokud se však vrátíte do roku 2018, můžete ve zpravodajských kanálech najít zmínky o zpožděném vydání iPhonu XR, které se týkaly právě displejů.

Pokud jste se s touto závadou již setkali, napište to prosím do komentářů. [@iblog.yt title photo]

Přidáno do záložek

Tento příspěvek napsal čtenář v sekci Hangout, kam může kdokoli napsat článek. Začněte na na tomto odkazu. Nejlepší příspěvky se objeví na iPhonech.ru.

P.S. Nezapomeňte si přečíst příručku, pomůže vám to.

iPhone XR s bezrámečkovým displejem IPS byl poprvé odhalen na podzim 2018. Od té doby uplynulo hodně času, aby se ujistil, že zařízení je spolehlivé, ne-li ALE. V poslední době se objevují stížnosti na tmavé pruhy po obvodu displeje. Vypadají jako pruhy, které odpovídají tvaru rámu. Na obrazovce nedošlo k žádnému fyzickému zásahu. Závada.

READ  Jak odstranit sklo na iPhonu. Jak odstranit ochranné sklo na iPhonu

Jak získáte zelené pruhy na obrazovce iPhonu?

Nadpřirozené síly s tím zjevně nemají nic společného, ale abychom situaci objasnili, požádali jsme o vyjádření servisní středisko Apple Pro:

Máme hodně majitelů iPhonů se zelenými pruhy na obrazovce. Problém je v porušení vodivé vrstvy (kabel displeje). K tomu nejčastěji dochází při pádu telefonu a vniknutí vody do těla, ale může to být způsobeno i přehřátím.

Jak můžete problém vyřešit?

Existuje pouze jediné východisko, výměna displeje iPhonu. Pokud je telefon stále v záruce, můžete se pokusit kontaktovat oficiální servis, ale pokud zjistí sebemenší známky pádu nebo vniknutí vody, odmítnou jej opravit zdarma. Opravujeme všechny modely iPhone včetně iPhone XS Max.

Výměna displeje iPhonu problém vyřeší

Zajímavé je, že podobný problém měly i smartphony Samsung. Projevoval se jako tenký, ale jasně viditelný zelený pruh podél okraje obrazovky, který nezmizel ani po nouzovém restartu a obnovení továrního nastavení. Majitelé si také museli na vlastní náklady vyměnit obrazovky na svých telefonech.

Zelené pruhy se většinou vyskytují u iPhonů s displeji OLED, včetně iPhonu XS.

Není správně sestaven

Páska na iPhonu po opravě? V tomto případě byla porušena pravidla shromažďování. Po výměně dotykového displeje, baterie, obrazovky a dalších částí se mohou vyskytnout tyto problémy. Mistři technici překvapivě tvrdí, že i záměna šroubů může způsobit poruchu stroje. Majitelé se také setkávají s pruhy na obrazovce, pokud nebyly při opravě vyměněny všechny součásti.

Chytré telefony Apple. high-tech zařízení. Pracují prostřednictvím velkého množství různých čipů, základní desky a dalších stejně důležitých součástí. Chcete-li sami zjistit příčinu pruhů na obrazovce, musíte mít speciální znalosti a dovednosti. A pokud se majitel v elektronice nevyzná, je lepší svěřit ji kvalifikovanému technikovi. Pomohou vám velmi rychle určit příčinu a rychle ji odstranit.

Bílé pruhy na obrazovce iPhonu jsou často známkou vážných problémů s přístrojem. Někdy se však mohou objevit i žluté pruhy nebo jiné barvy. Dnes si podrobně popíšeme, co dělat, když se na vašem iPhonu 5, iPhonu 4S nebo jiném smartphonu Apple objeví pruhy.Kromě toho se pokusíme zjistit, co znamenají bílé pruhy na displeji a z jakých důvodů se mohou objevit.

obrazovce, iphonu, objevují, pruhy, dělat, vlhkost

Nejprve však malá odbočka ke specifické barvě pruhů. Pokud jsou žluté, jedná se pravděpodobně o stopy speciálního lepidla. Jsou rozpoznány pouze tehdy, když uživatel vyndá telefon z krabice. Zde se dozvíte, co to znamená a zda byste měli okamžitě běžet do servisu, nebo můžete problém vyřešit sami.

Jak bylo uvedeno výše, tyto pruhy se mohou objevit nejen na iPhonu 5. Uživatelé si často všimnou pruhu na obrazovce iPhone 5S a dalších modelů zařízení „Apple“.

Pokud je na obrazovce smartphonu jasně viditelný pruh a pokud je takových pruhů více, může to být způsobeno následujícími příčinami:

 • Pád telefonu a silný náraz.
 • Vniknutí kapaliny do pláště.
 • Výrazné zahřívání zařízení.
 • Neoprávněná demontáž nebo zpětná montáž.
 • Porucha softwaru.

Bohužel poslední zdroj problémů, které lze snadno odstranit, se vyskytuje jen zřídka (např. útěk z vězení, beta verze operačního systému atd.).п.). Přesto před diagnostikou zařízení, pokud se na obrazovce iPhone 5 objevily pruhy na jednom místě a nezmizely, musíte tuto konkrétní možnost vyloučit. Za tímto účelem je nutné flashovat gadget prostřednictvím DFU, obnovit „nejnovější“ verzi „operačního systému“.

Pokud je však zdrojem problému jeden z prvních problémů uvedených v seznamu výše, svislé pruhy se pravděpodobně neobjeví. Níže se podrobně podíváme na jednotlivé varianty pruhů na displeji iPhonu a zjistíme, jak tyto problémy vyřešit.

Smartphone Huawei P40 Pro s nejlepším fotoaparátem 2020 2021. V žebříčku fotoaparátů telefonů získal nováček rekordních 128 bodů a obsadil první místo.

Propagační telefon zdarma. Volné telefony, chytré telefony, dotykové a tlačítkové telefony jak značkových výrobců Samsung, iPhone a málo známých.

Zanecháním zpětné vazby pomáháte ostatním správně se rozhodnout. VÁŠ NÁZOR SE POČÍTÁ.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS