Jak připojit digitální set-top box k monitoru

Moderní set-top boxy umožňují přijímat kvalitní digitální televizi, přehrávat videa různých formátů, hudbu, poslouchat rádio, surfovat po internetu a sledovat hudbu.д. Funkce zařízení závisí na jeho typu, proto v tomto článku podrobně popíšeme verze set-top boxů. Často je nutné je připojit k monitorům, ale mnoho uživatelů neví, jak na to. Díky tomuto materiálu budou moci pohodlněji připojit set-top box k monitoru. V některých případech je však nutné zakoupit speciální adaptéry nebo převodníky pro převod jednoho typu signálu na druhý.

Při výběru set-top boxu byste měli mít na paměti, že tato zařízení mohou být různých typů. Tím je definován jejich účel, vzhled a funkčnost. Níže jsou uvedeny jejich typy.

 • Set-top boxy DVB-T2. umožňují příjem digitálního rozhlasového signálu. Jako další funkce mohou přehrávat multimediální soubory (videa, filmy a hudbu) z externích úložišť USB (USB flash disk nebo externí HDD). Kromě toho mohou nahrávat jakýkoli video obsah ze sledovaných kanálů na externí USB disk.
 • Set-top boxy. umožňují příjem signálů DVB-C. Takový set-top box je nutný pro všechny uživatele digitální kabelové televize, kteří mají přijímač nepodporující standard DVB-C. Funkce těchto modelů také spočívají především ve sledování televize, nahrávání televizního vysílání a prohlížení nebo poslechu multimediálních souborů z externích médií. Tento typ přijímače má často slot pro speciální kartu, která umožňuje odblokovat přístup k placeným kanálům. Vydává se po přihlášení k odběru těchto kanálů.
 • Satelitní přijímače. práce s normami DVB-S a DVB-S2. Jsou také vybaveny slotem pro kartu CI, kterou lze použít k odemknutí placených kanálů. Funkce těchto zařízení se liší. Nejdražší modely mají například výkonný procesor, který umožňuje pracovat s různými populárními online zdroji, jako je například video hosting YouTube. Některé z nich mají dva nebo tři porty USB.
 • Smart STB (TV Box). jedná se o nejvýkonnější a nejdražší zařízení s operačním systémem Android. Proto obsahují také procesor, operační a interní paměť, adaptér Wi-Fi a další prvky. Do tohoto typu set-top boxu lze nainstalovat řadu softwaru, který rozšiřuje funkce zařízení. Ne všechny modely chytrých set-top boxů však lze připojit k anténě, protože jsou určeny především pro sledování televize, filmů a reklam prostřednictvím internetu, DLNA nebo externích médií USB.

Níže je uvedena tabulka hodnocení jednotlivých typů set-top boxů.

 • Sledování digitální televize;
 • Poslech rádia;
 • Přehrávání video a audio souborů z externích disků USB.
 • Nahrávání všech televizních programů.
 • Sledování kabelové televize;
 • Nahrávání TV;
 • Přehrávání multimediálních souborů;
 • Přístup k prémiovému obsahu.
 • Sledování satelitní televize;
 • Nahrávání televizních programů;
 • Přehrávání obsahu z médií USB;
 • Přístup k internetu;
 • Podporuje Wi-Fi a 3-4G;
 • Přístup k prémiovému obsahu.
 • Připojení Wi-Fi a Bluetooth;
 • Sledování digitální televize (k dispozici u některých modelů);
 • Sledování online televizního a dalšího video obsahu;
 • Poslech hudby online;
 • Instalace her a programů;
 • Videokomunikace, pokud je nainstalován Skype nebo jiný podobný software;
 • Přehrávání multimediálních souborů z paměťových zařízení USB nebo pevných disků.

Zkontrolujte kompatibilitu připojení

Chcete-li připojit monitor k digitálnímu televiznímu set-top boxu, musí mít správná připojení. Standardem pro televizní signál s vysokým rozlišením je HDMI, takže v ideálním případě by monitor a digitální televizní set-top box měly mít porty HDMI. Může to být buď HDMI na VGA, nebo jednoduše HDMI.

READ  Zda můžete dlna streamovat video z telefonu do televizoru. Připojení přes dlna

Pokud však na svém monitoru nebo televizním set-top boxu nenajdete port HDMI, můžete použít druhý nejrozšířenější standard DVI s vysokým rozlišením.

Žádný port HDMI a DVI? Žádné obavy, speciální kabelové adaptéry vám pomohou připojit monitor k set-top boxu. Zde jsou uvedeny některé běžné kombinace adaptérů:

Je důležité si uvědomit, že většina digitálních TV boxů, které používají připojení HDMI, vysílá šifrovaný signál. Moderní monitor by měl být vybaven obvody pro dešifrování tohoto signálu, ale pokud je nemá, musí se o dešifrování postarat kabelový adaptér. Proto byste se měli ujistit u svého prodejce, že kabel tuto funkci má.

Připojení

U set-top boxů vyrobených v různých letech se mohou konektory pro připojení značně lišit. Nyní si je stručně projdeme a ověříme, zda jsou vhodné pro připojení k monitoru.

Přístavy jsou téměř vždy podepsané, ale také vám je zobrazíme.

Vhodné pro připojení monitoru

Tyto konektory jsou vhodné pro připojení monitoru k set-top boxu.

HDMI je dnes nejoblíbenějším přenosovým standardem. Pokud je monitor vybaven stejným portem, je vhodnější jej připojit k set-top boxu.

HDMI může být na set-top boxu označeno jako HD OUT

DVI je rozhraní určené pouze pro přenos videa. Většina monitorů má tento konektor. Tento standard má po HDMI druhou nejvyšší prioritu.

DVI je jedním z nejpohodlnějších způsobů připojení monitoru k set-top boxu

Rozhraní VGA není u set-top boxů běžné, ale stále je k dispozici. Pokud máte poměrně starý monitor s tímto rozhraním, máte štěstí. můžete připojit zařízení přímo bez adaptérů.

Scart

Rozhraní Scart je poměrně staré rozhraní, které se dnes u set-top boxů již často nevyskytuje. Přesto jej můžete použít k připojení monitoru. Pokud máte některý z nich, budete potřebovat adaptér rozhraní monitoru (např. Scart na HDMI nebo Scart na VGA).

Rozhraní Scart se v set-top boxech téměř nepoužívá

RCA

„Tulipány jsou v set-top boxech velmi vzácné. Pokud však máte přesně tento model, budete potřebovat adaptér. Potřebujete adaptér RCA na jedno z rozhraní monitoru (HDMI, DVI, VGA). HDMI již není prioritou. kvalita obrazu přenášeného přes RCA je stále mnohonásobně horší než VGA.

možnost, připojení, televizního, set-top, boxu

Tento konektor se také označuje jako „komponentní“ konektor

Nevhodné pro monitor

Ty nelze použít k připojení monitoru.

Připojení monitoru přes USB není možné, takže ho přeskočíme.

Reproduktory však můžete připojit přes rozhraní USB

Vstup antény

Anténní port je k dispozici u většiny starších set-top boxů, ale u moderních modelů není povinný, protože většina vysílání probíhá prostřednictvím internetového připojení. S monitorem to nemá nic společného.

LAN nebo Ethernet je port pro internetový kabel. Monitor přes něj samozřejmě nepřipojíme.

Většina set-top boxů přenáší data přes internet

Konektor pro úložná zařízení

Speciální úzký slot, který vypadá jako jednoduchá štěrbina, je slotem pro karty SD a microSD. Je určen pro paměťová zařízení, ze kterých lze číst fotografie, videa a filmy. Není vhodný pro připojení monitoru.

Nápověda pro ty, kteří používají streamování videa z tabletů do televizoru, jak se připojit?

potřebují pomoc od těch, kteří používají přenos videa z tabletu do televize, jak se připojit bez dalšího softwaru nebo zařízení, v zásadě můžete jistě být prostřednictvím UASB, ale jak UASB přenášet stejné utub děti? mají Smart TV a tablet. zdá se, že moje dítě i můj router se navzájem vidí, ale nepřipojí se, děti sledují pohádky na tabletu a televize stojí nečinně s velkou obrazovkou

READ  Připojení iPhonu 11 k počítači

Volkswagen Passat2014950000

Související témata

URGENTNÍ. (Potřebujete pomoc od někoho, kdo ví o wikimapi a podobných věcech).)

potřebujete pomoc. Help=) klepání na převodovku D

od girll_behind_the_rudder_irkutsk v Obecné otázky

NALÉHAVĚ POTŘEBUJI POMOC TĚCH, KTEŘÍ JDOU KOLEM SPASSK V BLÍZKÉ BUDOUCNOSTI.

Potřebuji pomoc. škrcení při zpátečce.

podle Artemiy v Honda. Obecné fórum

Potřebuji rychlou pomoc. Když přeřadím z P na jakýkoli rychlostní stupeň a pak se zastaví.

Jak připojit set-top box Android TV k monitoru prostřednictvím konektoru DVI nebo VGA

Trochu jinak je tomu v případě, kdy je cílem připojit starší monitor s konektory DVI a VGA. V tomto případě nestačí pouhé zapojení kabelů.

Pro připojení digitálního set-top boxu budete potřebovat adaptér. Může se jednat o rozhraní HDMI-DVI nebo HDMI-VGA. Jedná se o kabel s konektorem HDMI na jednom konci a s konektorem DVI nebo VGA na opačném konci. Myslím, že je jasné, kam který patří.

Je třeba říci, že neexistuje žádná záruka, že takový návrh bude správně fungovat. Příčina může být skryta v nekvalitním kabelu a v použití technologie HDCP, která slouží k zabránění kopírování.

Spolehlivější je použít převodník signálů se schématem HDMI = Audio nebo VGA. Jak název napovídá, jedná se o malé zařízení určené k převodu videa a zvuku.

K dostání téměř ve všech online obchodech. Kabel HDMI se používá pro připojení k televiznímu set-top boxu, zatímco kabely DVI nebo VGA se používají pro připojení k televizoru. Zařízení má také odbočku, kterou lze použít k výstupu zvuku do externích reproduktorů pomocí kabelu zakončeného 3,5mm jackem.

Existují i jiné způsoby připojení, ale téměř všechny zahrnují převodník. Samozřejmě to není snadný způsob připojení set-top boxu, ale starý monitor díky tomu vypadá jako velký chytrý telefon, vhodný pro sledování filmů a hraní her.

Jak nastavit?

Především je třeba poznamenat, že nastavení je třeba provést jak pro notebook, tak pro televizor. Nejprve se podíváme na nastavení televizního zařízení.

Nastavení televizoru

Když je k televizoru připojen kabel tuneru T2, je třeba

Pokud je nastavení úspěšně dokončeno, na obrazovce televizoru se zobrazí plocha notebooku.

Nastavení počítače

Po kalibraci televizoru můžete přejít k úpravě nastavení notebooku. Nejprve můžete nastavit kvalitu obrazu. To je užitečné zejména v případě, že poprvé používáte HDMI z přenosného počítače pro přenos obrazu na televizor. Pokud není kvalita nastavena, obraz bude rozmazaný.

PŘEČTĚTE SI, jak nainstalovat a připojit jednotku SSD k počítači

Úprava bude vyžadovat:

Při změně rozlišení sledujte, jak moc se kvalita obrazu zlepšila nebo zhoršila. Kromě toho můžete k televizoru připojit přenosný počítač:

Po určení všech nastavení lze úpravu považovat za dokončenou. Můžete začít sledovat televizní programy.

Smart-TV set-top boxy a digitální STB

Nejprve je třeba pochopit, co jsou to chytré set-top boxy a jaký je rozdíl oproti digitálnímu vysílání, a pak si povíme něco o připojení. Je důležité rozlišovat mezi chytrými set-top boxy a přijímači pro příjem digitálního signálu. Ačkoli na první pohled vypadají stejně, rozdíly ve funkčnosti jsou značné.

Chytré set-top boxy

Jedná se o malá zařízení (obvykle ve formě krabičky, méně často ve formě flash disku), která jsou určena k rozšíření funkcí běžného televizoru.

Chytré set-top boxy se mohou pochlubit operačním systémem (obvykle Android ) a moderním hardwarem, což z nich dělá minipočítače se všemi neodmyslitelnými funkcemi (spouštění programů, surfování po webu, hraní her atd.).д.).

Televizní set-top boxy se systémem Android (méně často Windows ) umožňují proměnit běžný televizor nebo monitor ve skutečné multimediální centrum. Na tabletu můžete sledovat oblíbené filmy a televizní pořady, hrát hry, surfovat po webu, chatovat s přáteli na sociálních sítích a mnoho dalšího. (na zahraničních trzích).

READ  Jak najít další sluchátka Airpods, když je ztratíš. A ještě jedna věc..

Digitální set-top boxy

Digitální přijímače (nazývané také IPTV set-top boxy) umožňují sledovat digitální televizi a zároveň zlepšují kvalitu signálu. Poskytovatelé IPTV je obvykle poskytují při podpisu smlouvy. Nejoblíbenější poskytovatelé digitální kabelové televize v Rusku:

možnost, připojení, televizního, set-top, boxu

Proces připojení digitálních set-top-boxů a Smart-TV je i přes rozdílné funkce velmi podobný. Přečtěte si nejúplnější návod na připojení televizoru a STB.

Jak připojit set-top box ke starému a modernímu televizoru

Postup připojení nového a starého televizoru je téměř totožný a rozhodně není složitý, proto si jej spojíme do jednoho průvodce:

Set-top box je třeba připojit ke zdroji televizního signálu.

Připojte zakoupenou externí anténu do příslušné zásuvky v set-top boxu

Připojení internetového kabelu do zásuvky LAN

V závislosti na typu konektoru VGA/DVI/HDMI propojte video výstupy nového televizoru a set-top boxu jedním kabelem. V případě staršího televizoru se připojte třemi (kompozitní) nebo šesti (kompozitní komponentní) kabely různých barev. Každý kabel se připojuje ke konektoru jiné barvy.

Schéma připojení set-top boxu k televizoru

Tři kabely se dodávají v následujících barvách: bílé, žluté a červené.

Šest kabelů je v těchto barvách: bílá, žlutá, červená, zelená, modrá a červená.

Důležité! Chcete-li využít možnosti komponentních kabelů, musíte si zakoupit příslušný set-top box.

Pro připojení k televizoru pomocí komponentních kabelů potřebujete odpovídající set-top box

Připojte napájecí kabel k set-top boxu a zapojte jej do sítě.

Připojte napájecí kabel k zařízení a připojte jej k síti

Na televizní obrazovce se zobrazí úvodní nabídka. další nastavení závisí na modelu, ale obecně spočívá v okamžitém vyhledání dostupných kanálů stisknutím tlačítka „ok“ na dálkovém ovladači.

Stiskněte tlačítko „OK“ na dálkovém ovladači

Novější televizory budou mít kanály k dispozici ihned po ukončení vyhledávání, ale starší televizor je třeba nastavit do režimu AV nebo přepnout na kanál 0.

Důležité! U starších televizorů vám zůstanou dva funkční dálkové ovladače. Po nastavení odložte dálkový ovladač televizoru a používejte pouze nový.

Jak vyrobit televizor z monitoru notebooku

Displej notebooku můžete použít také jako televizní přijímač. V tomto případě je třeba nainstalovat speciální desku. K tomuto účelu můžete například použít LA.MV29.P.

Chcete-li ji nainstalovat, musíte provést následující kroky:

 • Připravte si desku, páječku, šroubovák, plochý kabel a drát.
 • Odstraňte kryt monitoru. Za tímto účelem vyšroubujte šrouby a opatrně je sklopte.
 • Odpojovací kryt.
 • Osadit desku plošných spojů.
 • Pomocí propojky nastavte správné napětí. K zobrazení se často používají displeje notebooků: 3,3, 5 a 12 V.
 • Opětovná instalace krytu displeje.

Řídicí jednotku lze přeflashovat pomocí speciálního flash disku.

Nevýhodou tohoto použití displeje je jeho relativně malá velikost. Úhlopříčky těchto obrazovek se mohou pohybovat od 10 do 17 palců. Nejběžnější velikosti jsou 14 až 15 palců.

Pokud si k instalaci nové karty pozvete odborníka, obvykle to stojí 1000-1500. V tomto případě je však kvalita práce zaručena.

Pokud máte doma starý displej, můžete ho potřebovat ke sledování televize. Koupit set-top box, nainstalovat speciální elektronickou desku nebo podobným způsobem vyrobit televizní přijímač, který lze použít v kuchyni nebo na chatě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS