Jak provést skenování v iPhonu

Snímání a skenování jsou dvě zcela odlišná odvětví a technologie přenosu digitálních kódů. Obojí umožňuje vytvořit digitální dokument, ale rozhodně se jedná o odlišné úlohy, i když mají stejný původ. digitální fotografii.

Skenování se od běžné fotografie liší tím, že dokáže odstranit různé nedokonalosti fotografie. Dalo by se říci, že se jedná o vícekrokový systém, kdy v prvním kroku pořídíte fotografii, vytisknete ji a poté ji naskenujete a upravíte v softwaru.

Skenování je pohodlnější způsob, jak opravit jakoukoli fotografii. V iPhonu je vestavěná funkce skenování pro většinu lidí nepostradatelná. Skenovat lze nejen fotografie, ale také tiskoviny a dokumenty. Skenování pomáhá digitalizovat fotografii, tj. odstranit nežádoucí stíny, oříznout určitou část, odstranit nedokonalosti.

Skenování se od běžného fotografování liší také tím, že:

  • Sken má nižší rozlišení než původní fotografie;
  • Skenování lze vždy opravit za běhu. Totéž nemůžete udělat s běžným obrázkem;
  • Naskenovaný obrázek lze upravit a někdy jej lze ještě vylepšit oproti originálu.

Skenování je zkrátka druhým krokem ve vývoji fotografie. Umožňuje pracovat na fotografiích, upravovat je a vylepšovat.

Scanner Pro od Readdle

Začnu aplikací, kterou osobně používám. Scanner Pro má poměrně příjemný tmavý vzhled a pocit. Domovská obrazovka poskytuje přístup ke všem dokončeným dokumentům, které lze třídit podle názvu a data a řadit do složek.

K dispozici jsou dva režimy skenování. V prvním případě vyfotíme objekt a ihned jej začneme zpracovávat, ve druhém případě pořídíme několik snímků za sebou a následně pořízené snímky postupně upravíme. aplikace téměř dokonale definuje hranice dokumentu při zaostřování.

READ  Lenovo Resetujte na tovární nastavení telefon

Jakmile je fotografie připravena, můžeme si vybrat ze dvou filtrů a upravit jas a kontrast pro lepší vzhled. Hotový dokument lze uložit jako fotografický film, odeslat e-mailem nebo do cloudového úložiště ve formátu JPEG nebo PDF. Na aplikaci si není absolutně na co stěžovat, ale

Používání značek v aplikaci Poznámky v systému iOS 11?

Otevření poznámky s obrázky nebo skeny dokumentů.

Při otevření klasických vyfotografovaných nebo vybraných obrázků v knihovně médií bude v pravém horním rohu k dispozici tlačítko „Označit“.

Poznámky

Pokud jste otevřeli sken dokumentu, klepněte na možnost Sdílet a v dolním řádku vyberte možnost Označit.

Tento nástroj má spoustu užitečných nástrojů pro výběr (pero, zvýrazňovač, tužka, guma, tvary a šipky, lupa a můžete také přidávat text a autogramy).

Stisknutím tlačítka „Hotovo“ uložíte změny nebo stisknutím tlačítka „Zrušit“ zachováte původní nastavení.

Jak naskenovat QR kód v telefonu iPhone pomocí 3D Touch

QR kód můžete také naskenovat z domovské obrazovky zařízení iOS pomocí 3D Touch. Je k dispozici na iPhonu 6S a novějších verzích s výjimkou iPhonu SE.

Stačí použít 3D Touch na běžnou aplikaci Fotoaparát na domovské obrazovce iPhonu. Zobrazí se krátká vyskakovací nabídka s mnoha různými možnostmi. V nich vyberte možnost „Naskenovat QR kód“. To je vše.

FineReader (Android a iOS)

Prémiové předplatné této aplikace stojí 399 měsíčně, ale prvních pět dokumentů lze zpracovat zdarma. Za tímto účelem otevřete aplikaci a klepněte na ikonu fotoaparátu v pravém dolním rohu obrazovky. Pak namiřte telefon na dokument a chvíli počkejte: aplikace pořídí fotografii automaticky. Pokud jste s výsledkem spokojeni, klikněte na tlačítko „Použít“. „Hotovo“.

Dejte si však pozor: tato reaktivní aplikace pořídí snímek ještě předtím, než na dokument namíříte objektiv. Pokud nejste ochotni platit za předplatné, byla by škoda přijít o jeden z vašich bezplatných pokusů.

READ  Telefon nepřehrává při volání. Porucha reproduktoru

Aplikace FineReader neumí dostatečně dobře odstraňovat zaseknuté dokumenty: po zpracování zůstávají černé skvrny. Pouze některé z nich bylo možné odstranit ručně přímo v aplikaci

Použití kontinuální kamery

Systémy iOS i MacOS mají vestavěnou funkci Continuity Camera, která umožňuje ovládat kameru v mobilním zařízení přímo z macbooku. Naskenované obrázky můžete také rychle přenést přímo ze zařízení do souboru v počítači.

Continuity Camera funguje s nativními aplikacemi, jako jsou Poznámky, Mail, Zprávy, TextEdit, Keynote 8.2, čísla 5.2, Strany 7.2 a vyšší. Tato možnost je k dispozici od OS Mojave a iOS 12.

Chcete-li používat Continuity Camera, ujistěte se, že jsou Mac a iPhone připojeny ke stejné síti Wi-Fi a mají povolenou funkci Bluetooth. Ujistěte se, že jsou obě zařízení připojena ke stejnému účtu iCloud se zapnutým dvoufaktorovým ověřováním.

Zde je návod, jak skenovat v iOS 14 a macOS Big Sur pomocí TextEditu:

  • Namiřte objektiv fotoaparátu iPhonu na stránku a počkejte na dokončení skenování. Upravte polohu fotoaparátu podle velikosti listu nebo ořízněte pouze požadovanou část obrázku přetažením rohů. Poté stiskněte tlačítko „Pokračovat ve skenování“.
  • Chcete-li přidat další digitalizované snímky, postup opakujte nebo stiskněte tlačítko „Uložit“ a dokončete.

Hotovo. dokument se zobrazí na vašem macbooku.

Jak funguje vestavěný skener v iPhonu a iPadu

Otevřete aplikaci Soubory na iPhonu nebo iPadu a podle následujících kroků naskenujte dokument

Klikněte na tlačítko „Procházet“ v dolní části aplikace souborů.

Klepněte na tlačítko „Více“ (ikona tří teček) v horní části nabídky.

Vyberte možnost „Skenovat dokumenty“.

Umístěte dokument do hranic obrazovky a klepnutím na tlačítko pořiďte snímek.

Poté můžete posunout rohové okraje a vytvarovat naskenovaný dokument podle svých představ.

Pak stačí kliknout na tlačítko „Rescan“ nebo „Keep“.

Pokud chcete naskenovat další stránku, můžete ji stejným způsobem odstranit na další obrazovce.

READ  Jak zvýšit hlasitost budíku iPhone. Jak zvýšit hlasitost sluchátek na iPhonu

Po dokončení skenování klikněte na tlačítko Uložit. Ujistěte se, že jste to udělali, jinak se zobrazí varovná zpráva s dotazem, zda chcete skenování zrušit.

Zvolte, kam chcete skeny uložit (můžete si vytvořit samostatnou složku, jako v našem případě), a klikněte na tlačítko „Uložit“.

Možnost skenovat dokumenty přímo z aplikace Soubory v systému iOS. úžasná funkce. Nemusíte se starat o hledání aplikace třetí strany pro skenování dokumentů a můžete je uložit na správné místo.

Microsoft OneNote

Jaké formáty rozpoznává: nejběžnější formáty obrázků.

V jakých formátech OneNote ukládá?

Funkce rozpoznávání textu ve verzi OneNote pro PC. Chcete-li provést tuto operaci, klikněte pravým tlačítkem myši na textový obrázek a vyberte možnost „Kopírovat text z obrázku“ → „Text“. Rozpoznaný obsah se přesune do schránky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS