„Co jsi jako ne rodilý!“: existují alternativy k originálním kabelům a lze na nich ušetřit??

Existují dva extrémy: Používejte pouze originál a kupujte to nejlevnější. Týká se to stovek drobností, od součástek do aut až po gadgety a jejich příslušenství. Nabíjecí kabely nejsou výjimkou. Obrázek na fotografii níže zná každý? A už jste slyšeli příběh „použijte špatný kabel a usmaží se“? Zkusme zjistit, zda je bezpečné používat neoriginální kabely a zda mohou být lepší než ty originální.

Jaký je rozdíl mezi čínským a originálním bleskem

Jsou opravdu nebezpečné. A ne náhodou jsme toto srovnání začali tímto „hororovým příběhem“.

Čínský kabel může být škodlivý nejen pro samotné zařízení, ale také představuje nebezpečí požáru. V důsledku selhání regulátoru napájení hrozí nebezpečí požáru baterie iPhonu. Následky mohou být velmi vážné.

A pokud jste se rozhodli „ušetřit peníze“, koupili jste si levný čínský Lightning-kabel a vyzvedli stylovou „no-name“ nabíječku od strýčka Liao. pak se nedivte, že o pár měsíců později se iPhone vybije za několik hodin.

Servis, oprava, výměna komponentů. nepřesvědčeni? Pokračujeme dál.

za tisícovku. V obchodech se nejčastěji prodávají naprosto stejné kabely, pouze „značkové“. již za 300-400 Kč.

Skutečná věc je získat ji za 800 nebo získat nový za 1790. Rozdíl je velmi velký, ale nevznikl jen tak ze vzduchu.

Pokud si koupíte padělek, pouze online, 5-10 kusů najednou. Pro jistotu.

Kvalita kabelu a izolace. Většinou je šňůra celá bílá, zatímco originál je spíše šedý. Materiál je více „viskózní“, nemá matný povlak, který usnadňuje jeho rozplétání. Ďábel je však jinde: vnitřní struktura čínského kabelu je často výrazně jednodušší než originál.

„Číňané“ často umírají na zalomení u konektoru Lightning. Je to problém číslo jedna, který dříve nebo později zabije každý kabel Aliexpress. Originál je drsnější: možná vypadá, jako by prošel jadernou válkou, ale stále funguje.

Nelíbilo se mi, že čínský kabel je opravdu těsný, tvrdý a vůbec ne poddajný. Obtížně se kroutí, izolace nese stopy a promáčkliny v místech ostrých ohybů.

Čínské kabely nemají záruku. Bylo pro mě skutečným objevem, když jsem zjistil, že na originální kabely Apple se vztahuje plná záruka. To znamená, že můžete jít do obchodu se šňůrkou, která byla dodána s iPhonem, vrátit ji a dostat zpět novou.

Apple je oficiálně vymění v případě jakýchkoli problémů, je to maličkost, ale hezké, pokud za rok náhle najdete závadu.

Nákup nespolehlivých levných kabelů Lightning je důsledkem důležitého rysu ruského trhu: lví podíl iPhonů se kupuje na úvěr nebo za poslední peníze. Nákup drahých originálních kabelů a dalšího příslušenství v tomto případě nepřipadá v úvahu.

Číňané samozřejmě neposkytují žádné záruky. pokud něco, budete řešit problémy osobně ve stánku nebo napište stížnost na prodejce na Aliexpress. Nízká cena snižuje riziko: můžete si vzít pět kabelů od Ali, tři z nich budou fungovat a jeden z nich vydrží déle než půl roku. Zdá se, že vám to ušetří peníze, ale stále hrajete ruletu.

Čínské kabely jsou nespolehlivé. Koupíte si takový kabel, zapojíte ho a nefunguje. Nebo iOS napíše zprávu „toto příslušenství není podporováno“. A to je vše, pak už zbývá jen vrácení peněz.

V Číně jsou umístěny slabé čipy, které snadno „umírají“ v důsledku přepětí. Takže po týdnu používání mnoho z nich zemře bez zjevného důvodu. A Apple má zabudovanou kontrolu certifikace příslušenství MFi. iOS sleduje, co připojujete. A pokud příslušenství není certifikováno, může být jeho ID při příští aktualizaci zařazeno na černou listinu. A pak ji můžete vyhodit.

Koupí originálního kabelu si zaručíte předvídatelně normální provoz se všemi zařízeními, verzemi iOS a nabíječkami.

Čínské kabely Lightning jsou destruktivní. Nejlevnější falešné kabely Lightning mají zábavnou vlastnost. Jejich zátka se skládá z několika částí s viditelnými spoji. stejně jako výše uvedený příklad.

READ  Jak odstranit obrazovku iPhone bez útěku z vězení

To je přímý signál, že se kabel velmi rychle porouchá. A velmi často tyto modely zpočátku nefungují. Vysoká míra zmetkovitosti při tomto výrobním procesu.

Nabíjení pomocí neoriginálního 2A adaptéru baterii iPhonu škodí.4A?

Existuje takový adaptér, bylo by velmi vhodné jej používat se všemi zařízeními, aniž by bylo nutné jej vyjmout. Současně nechcete předčasně opotřebovat baterii smartphonu. Již jsem si ověřil názory běžných uživatelů na toto téma, ale neexistuje jednoznačná shoda. Rád bych dostal odpověď od kompetentní osoby.

Ostatní zařízení jsou dodávána s 2A adaptéry, takže problém je spojen s iPhonem.

2,4 A je maximální proud, který může nabíječka dodávat při napětí 5 V. Nejde o nabíjecí proud. Nabíjecí proud je určen ovladači telefonu a baterie.

Můžete připojit alespoň pětivoltovou linku pro trimr napájení počítače s max. Nebude spotřebovávat veškerý potřebný výkon. Telefon si vezme tolik, kolik potřebuje. Jediné, co někdy špatné kabely neumožňují, je omezení maximálního proudu jejich odporem.

existují rychlonabíječky, jako je QuickCharge, které vyžadují splnění určitých podmínek ze strany telefonu, aby se baterie nabíjela rychleji zvýšením napětí nabíječky a tím i zvýšením nabíjecího proudu.

Pokud je proud určen smartphonem, jaký je důvod pro jeho rychlejší nabíjení s adaptéry 2A?? Stejnou otázku jsem viděl na fórech. Sám jsem žádné srovnání neprováděl.

Specifikace mého adaptéru uvádí: Podpora technologie rychlého nabíjení: Qualcomm Quick Charge 3.0 Т.е. Pokud adaptér zvyšuje napětí, přispívá to k opotřebení baterie??

Bez sklonů, nevím, co se píše na fórech. Pro kontrolu je však triviální připojit dobře vybitý telefon dobrým kabelem k běžnému zdroji 5 V a změřit jeho nabíjecí proud. 1A nabíječky se mohou snadno přiblížit ke svému proudovému limitu, což prodlouží dobu nabíjení.

Rychlé nabíjení způsobí poněkud rychlejší degradaci. Nikdo však nebude baterii zneužívat neadekvátními proudy, proudy jsou ve srovnání s běžným nabíjením vyšší, ale pro baterii jsou v normálních mezích. Т.е. sotva si všimnete rozdílu, baterie se vybije rychleji.

Žádná rychlonabíječka, zdroj na odkazu s největší pravděpodobností žádnou rychlonabíječku nemá 🙂 Т.к. je to pro tři kanály, které Číňané přivádějí z jednoho zdroje. Žádná rychlonabíječka 3.0 tam není. Jeden výkonný (ale ne přesný) zdroj 5 V.

přeformulovat odpověď: trubkou o průměru nn centimetrů může procházet maximální tok elektronů 2 ampéry. Pokud spotřebič odebírá menší proud, nic se neděje, jen tok v potrubí není maximální.

Maximální nabíjecí napětí lithiové baterie je 4,2 V, nabíjení o několik desetin voltu vyšší ji rychle vyřadí z provozu a často ji zapálí. Uvnitř telefonu je proto speciální obvod ovladače nabíjení baterie, který převádí vstupní napětí na požadované provozní úrovně. Úroveň napájecího napětí nemá žádný vliv na opotřebení baterie, pokud ovladač samozřejmě pracuje správně.

Alexander Gusev, je možné zjistit, zda je přítomno rychlé nabíjení, jednoduše porovnáním doby nabíjení s původním 1A adaptérem??

bez náklonu, rychlonabíjení lze určit. Nejde ani tak o dobu nabíjení, ale o úroveň napětí během nabíjení. Normální nabíjení, jako na odkazu v záhlaví, udrží přibližně 5 V, ale rychlonabíječka začne s vyšším napětím a snižuje ho, jak se blíží ke konci nabíjení.

Ale porovnávání čistě podle času není příliš správné. To je nejlepší způsob, jak sledovat proud i napětí.

Alexander Gusev, Mám čínský Charge Doctor, teď testuju svůj smartphone s originálním adaptérem s 10% nabitím, data ukazují ~ 1A, ~ 5V. Na adaptér třetí strany se podívám později.

Závěr je, že pokud adaptér třetí strany skutečně dodá 2A, dojde k poškození baterie. Pravděpodobně má smysl používat adaptér s více porty s různým výstupním výkonem, takže pokud nepotřebujete rychlé nabíjení, použijte port 1 A, že??

Ty 3 porty na nabíječce jsou na 99% zavěšeny na stejné dráze 🙂 Nejsou to tři linky 1A, ale linka 3A se třemi paralelními konektory.

Nezáleží na tom, jestli má vaše 5V trimovací linka desítky ampérů nebo ne. To nic nezmění. Nejde o nabíjecí proud, ale o schopnost zdroje zvládnout zátěž.

Používání slabých nabíječek (např. 0,5 A) a novějších telefonů může způsobit selhání nabíječky.к. jednoduše se přehřeje. A už by za sebou mohl táhnout telefon, nebo dokonce založit požár. 🙂

Nesnažte se proud omezit sami. V telefonu je regulátor nabíjení a v baterii je ochranná deska, která slouží k jeho ochraně.

Rychlé nabíjecí proudy jsou běžným provozním režimem baterie.

READ  Jak obnovit tovární nastavení tabletu Asus.

Vaše baterie bude předstírat, že umírá rychleji kvůli machinacím obchodníků, kteří úmyslně začnou baterii ničit, abyste si koupili nový telefon, než že pocítíte skutečnou degradaci z cyklů nabíjení a vybíjení při rychlém nabíjení.

Pokud se o baterii tolik bojíte, vyhněte se hlubokému vybíjení.

Alexander Gusev, Tyto 3 porty na nabíječce jsou na stejné trati t.е. Pokud obsadíte jeden port, poskytne vám inzerovaný výkon, pokud současně nabíjíte tři zařízení, pak ne?

Nemusíte dosáhnout žádné z uvedených sil.

Zhruba řečeno máte zdroj 5 V s maximálním výstupním proudem 2,5 A. Tento nepořádek je připojen ke 3 konektorům USB.

To znamená, že celkové zatížení by nemělo být větší než 2,5 A na webových stránkách dodavatele se uvádí, že na každém portu nesmí být více než 2 A pro zatížení.

Jak obejít blokování necertifikovaných kabelů Lightning v systému iOS 7 [návod]

iOS 7 je navržen tak, aby detekoval necertifikované příslušenství Lightning pro iPhone a iPad. Experimenty ukázaly, že při připojení kabelů třetích stran k iGadgetům se na mobilních zařízeních zobrazuje varovná zpráva.

Tato „užitečná“ inovace se poprvé objevila po vydání první beta verze systému iOS 7. Zatímco v testovacích verzích operační systém uživatele pouze upozorňoval, že „příslušenství není certifikováno“, počínaje systémem iOS 7 GM začal firmware jejich používání blokovat. V případě kabelů nebo adaptérů to znamená, že vaše mobilní zařízení nelze nabíjet pomocí levných čínských modelů.

Tento problém lze obejít takto.

  • Připojení adaptéru USB.
  • Připojení kabelu Lightning k iPhonu.
  • Když se zobrazí varování o použití necertifikovaného kabelu, klikněte na tlačítko „Zavřít“.
  • Odemknutí iPhonu.
  • V okně s upozorněním klepněte na „Zavřít“.
  • Když je obrazovka zapnutá, vytáhněte kabel USB ze zásuvky.
  • Zapojte jej zpět.
  • Když se zobrazí varování, klikněte na tlačítko „Zavřít“.
  • Zařízení se začne nabíjet.

Mimochodem, někteří výrobci našli způsob, jak novou mobilní platformu společnosti Apple obelstít. Vývojáři z iPhone5mod vydali „kabely nové generace“, které dokáží obejít systém ověřování periferií a varování systému iOS 7, že kabel je neoriginální. Společnost tvrdí, že její produkty fungují správně a nezávisí na typu portu USB, do kterého jsou zapojeny.

iOS 7 bude ke stažení ve středu večer. Uživatelé smartphonů ne mladších než iPhone 4, tabletů ne mladších než iPad 2, iPad mini a iPod Touch 5G mohou upgradovat na iOS 7. Mezi charakteristické rysy softwarové platformy patří „plochý“ design, funkce AirDrop, rádio iTunes a přibližně 200 dalších nových funkcí.

Jak nejlépe koupit nabíječku pro iPhone??

◉ Nevýhodné a pomalé: 5W napájecí adaptér s běžným portem USB. Je to dávno zastaralý napájecí adaptér, který je čas recyklovat. Každý zkušený majitel iPhonu může v případě potřeby najít takové příslušenství na svém stole.

◉ Výhodný a poměrně rychlý: 12W napájecí adaptér s běžným portem USB. Tato možnost je určena pro ty, kteří vlastní iPhone dodávaný s kabelem USB/Lightning. Získejte dobrou rychlost nabíjení ve srovnání s 5wattovým adaptérem a můžete připojit jakoukoli nabíječku QI. A nebudete si muset kupovat ani kabel Type-C.

◉ Nejdražší, ale nejrychlejší: 20W napájecí zdroj USB-C. Tento napájecí adaptér je vhodný pro současné modely iPhonu s kabelem Type-C v balení a pro všechny majitele iPhonu 12. První z nich si nebude muset kupovat samostatnou šňůrku a druhý bude moci v budoucnu přejít na nabíjení MagSafe.

◉ Drahé a nenabízí žádné výhody: 30wattový napájecí zdroj, 61wattový napájecí zdroj a další. Cupertinci tento způsob nabíjení nezakazují, ale v praxi jsou vidět všechny jeho nedostatky: zvýšení rychlosti je minimální, cena je výrazně vyšší a iPhone se někdy velmi zahřívá.

◉ Proč 18W adaptér USB-C raději nekupovat: Tento adaptér je oficiálně mimo pulty obchodu Apple, ale někteří prodejci ho stále prodávají. Stojí stejně jako 20W model, ale nabíjí se pomaleji a nedodává maximální výkon pro MagSafe.

Cupertino udělalo rychlý tah a upravilo ceny 12W a 20W napájecích zdrojů. Před půl rokem byl první z nich v prodeji za 1670 a druhý (nebo spíše jeho blízký ekvivalent s 18 W) za 2790. Nyní je cena stejná a méně výkonný adaptér ztratil svou hlavní výhodu.

Při výběru mezi stejně drahým 12W USB-A a 20W USB-C záleží na tom, zda máte k dispozici kvalitní kabel USB-C/Lightning.

Přidat do záložek

Je nabíjení neoriginálním kabelem bezpečné??

Taková manipulace s levným kabelem, který z nějakého důvodu ještě není vybaven normálním čipem (jako dráty Remax), se může jeho uživatelům velmi prodražit. Relativně nový iPhone 5 má mezi veškerým hardwarem malý, ale velmi nepříjemný modul. Na první pohled je prakticky neviditelný, ale může vám pořádně zkazit život.

READ  Jak deaktivovat zámek obrazovky na iPadu

Tento malý vtipálek se nazývá U2 IC. Analyzuje, který kabel je aktuálně používán s vaším smartphonem. A pokud se to této šňůře z nějakého důvodu nelíbí. jednoduše se přeruší. A pokud se čip rozbije, budete se muset iPhonu buď zbavit, nebo ho nechat opravit.

Jaký druh poruchy způsobuje? Je to jednoduché. Bez dostatečně funkčního integrovaného obvodu U2 není zařízení schopno přijímat energii. I když se do zařízení dostává správně, nedostává se k baterii. Obvykle to vypadá, že je baterie vybitá, a tak ji jdou vyměnit. Ale nefunguje to. jakmile se nová baterie vybije, smartphone už nevykazuje žádné známky života.

Proč se iPhone rychle vybíjí

A to je vlastně hlavní problém, který lidé podceňují. Když se telefon začne rychle vybíjet, uživatelé si myslí, že je čas vyměnit baterii. Nelze jim vyčítat nelogičnost, ale neberou v úvahu, že kromě baterie existuje také regulátor nabíjení, který musí upravovat proudy uvnitř telefonu. Pokud je telefon neustále nabíjen nekvalitní nabíječkou, je to ta, která se spálí jako první. Zdůrazňuji. jde o nekvalitní, nikoliv jen neoriginální produkt.

Na naše přátele v servisním středisku Apple Pro se často obracejí uživatelé s žádostí o výměnu baterie. Na to, co odborníci navrhují, aby zkontrolovali stejný regulátor nabíjení, a ukázalo se, že záležitost není nedostatečná kapacita baterie, ale že je neustále v aktivním režimu a nabíjení rychle odchází. Pokud v takovém případě baterii pouze vyměníte, nebude to o moc lepší a telefon se bude stále rychle vybíjet. Mimochodem, to je důvod, proč mají odborníci na Apple Pro tak negativní postoj k „řemeslníkům“, kteří mění baterii ve „stanu u metra“. Od takových oprav nečekejte nic dobrého. Každopádně jsme se dostali na vedlejší kolej.

Originální nebo neoriginální kabel k iPhonu?

Nejprve jsem se snažil najít levný originální kabel a téměř jsem si ho objednal. Na stejném „Ozon“ vzhled, číst recenze. dobře, vypadá to, že originál, má sériové číslo a fotografie je velmi těžké odlišit od falešného (zde, mimochodem, jsem napsal, jak to udělat). A za pouhých 400.

Z obrázku je velmi těžké poznat, že se nejedná o originální kabel

Ale když jsem otevřel sekci otázek, obchod okamžitě říká, že kabel není originální, ale je vyroben „stejnou technologií“. V popisu produktu se nic z toho neuvádí, jak byste možná očekávali.

Jsem rád, že alespoň prodejce nepodvádí

Zázrak neexistuje. „Originální“ kabely Lightning na USB za 500 je mýtus.

Proč byste měli vyměnit nabíječku za tuto

12 W 2,4 A „cihla MD836ZM-A (kód modelu). Všichni kupující „velkých“ iPadů to vědí, kam to standardně patří.

S touto nabíječkou se můj iPhone 7 Plus nabije z 0 na 100 % za hodinu a půl. Jeden a půl! Jedná se vlastně o rychlonabíječka pro iPhone, které se Apple stydí propagovat, protože pak by je lidé chtěli mít jako součást balení, a ne kupovat.

S touto jednotkou mi stačí nabíjet iPhone 20 minut, abych ho mohl používat celý den. za tu dobu se bez problémů nabije na 40-60 %. Plná nabíječka by za tu dobu přinesla maximálně 20-30 %.

Kam tím mířím? 12wattový adaptér Pro iPhone. nejlepší nákup příslušenství do 3000 Kč. iPhone by se měl rychle nabíjet, měl by být vždy připraven a bylo to možné po dlouhou dobu.

Tato nabíječka si na sebe každý den vydělá. nabije váš iPhone mnohem rychleji než dříve. Už žádné vycházení z domu s napůl vybitým zařízením, přestože je na kabelu už několik hodin.

Odložte svou roztaženou nabíječku, kupte si 12wattovou „cihlu“. a brzy mi poděkujete. Jakmile vyzkoušíte dvouhodinové nabíjení iPhonu, nechcete se vracet ke čtyřhodinovému nabíjení.

Přidat do záložek

Shark Magazine by Shark Themes

| Denial of responsibility | Contacts |RSS