Co dělat, když nefunguje mikrofon iPhonu: jednoduché tipy na opravu

Nedávno jsme psali o tom, co dělat, když máte problémy s mikrofonem smartphonu se systémem Android. Dnes budeme mluvit o podobných selháních na iPhonu, protože se to stává také.

Pokud vás osoba, se kterou mluvíte, z nějakého důvodu slyší přerušovaně nebo vůbec, nahrané video a zvuk mají špatnou kvalitu, znamená to, že je problém s mikrofonem. Níže si povíme, jak je můžete opravit, aniž byste museli do servisu nebo do nejbližšího obchodu Apple. Ačkoli problémy mohou někdy souviset s hardwarem, začněme tím, že se podíváme na možnosti softwaru.

Nejnovější modely, jako jsou iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max, X, XS Max, XR, 8 a 8Plus, mají tři mikrofony. jeden nahoře, druhý vzadu a třetí dole. Chcete-li otestovat přední a zadní mikrofon, jednoduše nahrajte dvě rychlá videa pomocí selfie kamery a hlavního fotoaparátu a poté si poslechněte nahraný zvuk.

Chcete-li zkontrolovat spodní mikrofon, otevřete na iPhonu aplikaci Voice Memo a nahrajte hlasovou poznámku. Přehrajte si záznam a zkontrolujte kvalitu zvuku. Pokud váš hlas slábne nebo praská, je třeba zkontrolovat a případně opravit mikrofon.

Nejklasičtější situace. na mřížce se usazuje prach a nečistoty a mikrofon přestává správně fungovat. Můžete ji vyčistit zubním kartáčkem nebo vyfoukat stlačeným vzduchem. V obou případech je však třeba dbát na to, aby kartáč nebyl příliš tuhý a proud vzduchu nebyl příliš silný. Může dojít k poškození mikrofonu a vnitřních částí iPhonu.

Bezdrátová sluchátka Bluetooth lze připojit k iPhonu. Některé modely to dělají, když jsou umístěny v nabíjecí stanici, která může hovor automaticky přesměrovat do náhlavní soupravy, nikoli do reproduktorů a mikrofonu iPhonu. Totéž platí, pokud je zařízení připojeno k informačnímu a zábavnímu systému vozidla.

V takových případech je vždy vhodné ručně odpojit zařízení Bluetooth od iPhonu z Ovládacího centra.

Dalším častým problémem jsou levná nebo nekvalitní pouzdra, která mikrofon jednoduše zcela nebo částečně zakrývají. Řešení je jednoduché. vyjměte pouzdro a zkontrolujte kvalitu zvuku.

iOS ve výchozím nastavení potlačuje šum, aby se během telefonních hovorů snížil okolní hluk. Ačkoli to ve většině případů funguje dobře, může tato funkce nakonec přehlušit hlas uživatele.

Chcete-li ji zakázat, musíte přejít do možností Zvuk/Video. Tam je třeba zakázat modulaci šumu.

Pokud není problém vyřešen, přejdeme k dalšímu bodu.

Pokud máte potíže s videohovory pomocí aplikací, jako je FaceTime, Skype nebo WhatsApp, měli byste zkontrolovat jejich oprávnění. Pravděpodobně je pro tyto aplikace vypnuto oprávnění k mikrofonu.

Musíte přejít do Nastavení Soukromí Mikrofon. Zde je třeba zkontrolovat, které aplikace mají přístup k mikrofonu a které ne.

U iPhonu X a novějších modelů se to provádí takto

 • Rychle stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti a uvolněte je;
 • Rychle stiskněte tlačítko snížení hlasitosti a uvolněte je;
 • Stiskněte a podržte boční tlačítko;
 • Na obrazovce se objeví nápis „Vypnutí přejetím prstem“. je třeba přejet prstem bez uvolnění bočního tlačítka, dokud se neobjeví logo Apple.

Pro iPhone 8 nebo starší modely je algoritmus následující

 • Stiskněte a podržte tlačítko Zámek/Probuzení na pravé straně iPhonu;
 • Současně stiskněte a podržte tlačítko snížení hlasitosti na levé straně
 • Podržte obě tlačítka, dokud obrazovka nezčerná a poté se znovu zapne a zobrazí logo Apple.
READ  Jak zkontrolovat pravost iPhonu podle IMEI. Kde najdu sériové číslo svého iPhonu??

Je důležité si uvědomit, že tvrdý reset nevymaže data

Pokud mikrofon iPhonu ani po provedení výše uvedených kroků nefunguje správně, je třeba obnovit tovární nastavení iPhonu. Přejděte do aplikace Nastavení iPhone, poté do Obecné resetování a vyberte možnost „Resetovat všechna nastavení“.

Prozatím je to iOS 13.5. To pravděpodobně vyřeší problémy.

Přejděte do nastavení iPhone Obecné Aktualizace softwaru a stáhněte do zařízení nejnovější verzi iOS.

Pokud žádná z těchto možností nepomohla, je pravděpodobné, že je mikrofon fyzicky poškozený. Příčinou může být voda, závada elektrického kontaktu, prach a další. To však lze vyřešit pouze ve službě.

Apple přiznává: některé iPhony 7 nemají v systému iOS 11 funkční mikrofon.3 a novější

Někteří majitelé zařízení, jako je iPhone 7 a iPhone 7 Plus, se mohou setkat s problémem, jako je nefunkční mikrofon. K tomu nejčastěji dochází po aktualizaci na iOS 11.3 a novější.

Problém se objevuje již delší dobu, protože uživatelé mnoha zdrojů začali vytvářet vlákna a příspěvky na toto téma. Nejčastěji ji najdete na. Rededit a samozřejmě fórum Apple.

Problémy s mikrofonem iPhonu 7 a jeho čištění

Jak bylo uvedeno výše, nejčastější problémy se zvukem v sedmé generaci chytrých telefonů od společnosti Apple vznikají kvůli selhání zvukového kodeku.

Existuje několik doporučení, která vám mohou pomoci vyhnout se poruše, a to:

 • musíte svůj přístroj chránit speciálním pouzdrem, které pomůže zachovat jeho integritu v případě pádu telefonu;
 • Snažte se smartphone používat šetrněji;
 • pravidelné čištění mikrofonu a dalších konektorů.

Někteří uživatelé tvrdí, že je snadné vyčistit mikrofon na jakémkoli smartphonu Apple pomocí zubního kartáčku. Odborníci však doporučují k této metodě přistupovat obezřetně. Kromě toho používejte vatové tampony a párátka, které jsou mírně navlhčené alkoholem.

Pokud není jiná možnost, používejte pouze zubní kartáček s měkkými štětinami. Čištění je třeba provádět opatrně. Neodborné čištění může poškodit mřížku.

Doporučuje se také používat pouze alkoholové čisticí prostředky, nikoliv plný alkohol. Nepoužívejte vodu, protože by mohla oxidovat a poškodit výkon zařízení.

Při čištění nepoužívejte žádné stříkací pistole; kapalina by se dostala hluboko do pouzdra. Čpavkový alkohol je nebezpečný i pro iPhone.

Je důležité, aby se do telefonu během používání nedostala tekutina, proto je třeba jej neustále otáčet.

Běžné způsoby opravy nefunkčního mikrofonu iPhone

Problémy s nefunkčním mikrofonem iPhonu lze vyřešit několika způsoby. Můžete je vyzkoušet jednu po druhé.

Zkontrolujte mikrofon

Než vyzkoušíte další metody řešení problémů, měli byste nejprve zkontrolovat mikrofon telefonu pomocí Siri, hlasových poznámek a FaceTime.

Krok 1 Stiskněte tlačítko Domů, dokud se neobjeví Siri, a promluvte s ní. Pokud vám Siri neodpovídá, zkuste to hlasitěji.

Krok 2 Otevřete aplikaci Hlasové poznámky a něco nahrajte. Přehrajte soubor s nahrávkou a zkontrolujte, zda slyšíte hlas.

Krok 3 Spusťte aplikaci FaceTime a nahrajte video. Poté si přehrajte video a zkontrolujte, zda je zvuk zřetelně slyšet.

Odstranění pouzdra telefonu

iPhony mají obvykle specifickou konstrukci, takže univerzální pouzdra na telefony mohou blokovat konektor mikrofonu. Zkuste z telefonu sundat pouzdro a další věci mohou zakrýt reproduktory a mikrofon iPhonu. Poté telefon znovu zkontrolujte podle výše uvedených kroků.

Zkontrolujte nastavení mikrofonu iPhonu

Někdy se může stát, že mikrofon iPhonu nefunguje pouze při používání některých aplikací. Tento problém může způsobovat nastavení oprávnění. Můžete přejít do Nastavení „Soukromí“ „Mikrofon“ a povolit aplikacím přístup k mikrofonu.

Vypnutí redukce šumu

Funkce potlačení šumu vám pomůže snížit hluk při telefonním hovoru. Tato funkce je ve výchozím nastavení povolena, takže pokud jste nedávno aktualizovali software. To může vést k nefunkčnosti mikrofonu iPhonu. Deaktivujte ji jednoduše.

Krok 1 Přejděte do Nastavení“ „Základní“ „Speciální funkce“ a přejděte dolů, kde najdete možnost „Redukce šumu telefonu“.

READ  Tlačítko na iPhonu nefunguje.

Krok 2 Přesunutím přepínače zprava doleva jej vypnete.

Restartování iPhonu

Po zavření aplikací jsou stále spuštěny na pozadí. A pokud je na pozadí příliš mnoho aplikací, může dojít k přetížení softwaru. Některé chybné aplikace navíc mohou způsobit nefunkčnost mikrofonu iPhonu nebo zamrznutí obrazovky. Restartování iPhonu může uvolnit aplikace na pozadí.

Krok 1 Podržte stisknuté tlačítko Spánek/Probuzení, dokud se nezobrazí obrazovka vypnutí. Posunutím posuvníku doprava telefon vypnete.

Krok 2 Jakmile obrazovka zcela zčerná, stiskněte znovu tlačítko „Spánek/Probuzení“, dokud se na obrazovce neobjeví logo Apple.

Aktualizace iOS

Společnost Apple pravidelně vydává aktualizace systému iOS, aby zavedla nové funkce a opravila chyby, případně i kódy související s mikrofonem. Pokud je tedy k dispozici aktualizace systému iOS, doporučujeme ji okamžitě aktualizovat.

Krok 1 Přejděte do „Nastavení“, „Obecné“ a klepněte na „Aktualizace softwaru“. iPhone zkontroluje, zda je pro váš telefon k dispozici nová aktualizace.

Krok 2 Kliknutím na tlačítko „Instalovat nyní“ získáte nejnovější instalační verzi systému iOS v telefonu.

Krok 3 Po aktualizaci přihlaste svůj PIN a získejte přístup k iPhonu. Mikrofon může opět fungovat.

Obnovení továrního nastavení

iPhone nabízí mnoho nastavení, která umožňují vytvořit jedinečný telefon, ale problém je, že to může vést k neočekávaným konfliktům. A když instalujete aplikace, automaticky resetují iPhone. To vše může způsobit, že mikrofon iPhonu přestane fungovat. Obnovení továrního nastavení znamená obrácení procesu.

Krok 1 Přejděte do nabídky Nastavení, Obecné, Obnovit a klepněte na položku Obnovit všechna nastavení.

Krok 2 Po zobrazení výzvy klepněte na možnost „Resetovat“ a začněte mazat všechna osobní nastavení telefonu.

Aktualizace systému iOS na nejnovější dostupnou verzi

Aktualizace softwaru zahrnují kromě nových funkcí také opravy chyb. Pokud je problém s mikrofonem způsoben nějakou chybou, pomůže problém vyřešit instalace nejnovější verze systému iOS. Pokud jste tak ještě neučinili, zkontrolujte, zda není k dispozici aktualizace softwaru, kterou můžete nainstalovat bezdrátově nebo. Předtím si nezapomeňte zálohovat všechna důležitá data. Zde najdete návod, jak zkontrolovat dostupnou aktualizaci softwaru iPhonu 8 Plus:

Pokud je k dispozici nová aktualizace softwaru, zobrazí se oznámení o aktualizaci. Než začnete stahovat a instalovat nejnovější verzi iOS pro své zařízení, zálohujte si pro jistotu všechna data. Po dokončení proveďte implementaci nové verze firmwaru podle pokynů na obrazovce.

K instalaci aktualizací OTA potřebujete stabilní připojení Wi-Fi a dostatečnou výdrž baterie iPhonu, abyste mohli pokračovat v instalaci.

Proč mě osoba, se kterou mluvíte, neslyší??

Pokud vás osoba, se kterou mluvíte, neslyší, pak: Vaše hlasitost je možná příliš nízká; zkontrolujte mikrofon.zkontrolujte, jaký software je nainstalován v telefonu vašem i vašeho společníka.

Problém můžete rychle diagnostikovat připojením náhlavní soupravy. Pokud poté uskutečníte handsfree hovor a volaná osoba vás uslyší, došlo k poškození vestavěného mikrofonu telefonu a zařízení je třeba odnést do servisního střediska, kde vám vymění díl.

Mikrofon iPhonu funguje, ale hlas je tichý

Pokud mikrofon funguje, ale lidé, kterým voláte, vás špatně slyší nebo vás neslyší vůbec, ale váš smartphone ukazuje, že s mikrofonem není žádný problém, je otvor mikrofonu pravděpodobně ucpaný nečistotami. K čištění budete potřebovat alkohol a zubní kartáček. Postupujte v tomto pořadí:

 • Vyjmutí smartphonu z pouzdra nebo nárazníku.
 • Navlhčete zubní kartáček alkoholem a poté jej jemně stiskněte, aby zůstal vlhký, ale ne mokrý.
 • Několikrát jemně vyčistěte všechny otvory pro mikrofon, které se nacházejí na horní, zadní a spodní straně.
 • Zkontrolujte kvalitu mikrofonu. Můžete například zavolat na jiný telefon nebo nahrát svůj hlas na diktafon.
 • Pokud není dosaženo požadovaného výsledku, postup opakujte.

Pečlivě si prohlédněte také kryt nebo nárazník. Nesmí zakrývat otvor mikrofonu. Někdy je v otvoru nárazníku usazen prach nebo nečistoty. V tomto případě je třeba ji odinstalovat.

READ  jak připojit telefon k hotspotu TV. Jak připojit televizor s vestavěným vytáčeným připojením?

Proč mikrofon iPhonu SE nefunguje správně?

Problémy se zařízením, které ovlivňují mikrofonní komponentu, mohou být způsobeny nesprávnou funkcí softwaru nebo poškozením hardwaru. Pokud problém s mikrofonem souvisí se softwarem, můžete mít štěstí. V takových případech můžete ještě vyzkoušet některá řešení a pokusit se vyřešit problém na vlastní pěst, aniž byste museli zařízení předávat technikovi iPhonu a platit za servis nebo opravu. Pokud však problém s mikrofonem souvisí s hardwarem, je to jiný příběh. Většinu, ne-li všechny problémy s hardwarem mobilních zařízení může opravit autorizovaný technik, pokud uživatel není plně personálně vybaven a není schopen provést opravu sám.

Problémy se softwarem, které mohou způsobit problémy s mikrofonem nebo zvukem na iPhonu, mohou mimo jiné zahrnovat poškozený soubor, chybně nakonfigurované nastavení zvuku, softwarové chyby nebo chybné aktualizace. Existují také další případy problémů se zvukem nebo mikrofonem, které souvisejí s vadnou náhlavní soupravou, reproduktory Bluetooth nebo jinými zvukovými zařízeními spárovanými s iPhonem SE pro výstup zvuku. Příčinou může být také používání nekompatibilních pouzder pro iPhone nebo příslušenství pro iPhone od jiných výrobců.

 • Poškozené soubory. Při přehrávání poškozeného zvukového nebo hudebního souboru se zvyšuje pravděpodobnost výskytu chyb. Uživatelé si mohou myslet, že špatné příznaky vykazuje mikrofon nebo zvuková funkce iPhonu, ale ve skutečnosti se jedná o poškozený soubor, který nefunguje správně.
 • Nesprávně nakonfigurované nastavení. Nastavení zvuku jsou také některé z faktorů, které je třeba vzít v úvahu, pokud jde o problémy se zvukem při používání mikrofonu iPhonu. Například váš iPhone nemá žádný zvuk, protože je ztlumený nebo na nejnižší úrovni hlasitosti. Nejdříve však zkontrolujte nastavení hlasitosti, pokud nedochází k problémům se zvukem, například když ostatní lidé neslyší váš hlas během chatu FaceTime nebo telefonního hovoru. Dalším nastavením, které je třeba na iPhonu SE zkontrolovat, je Bluetooth. Váš iPhone nemusí vydávat žádný zvuk jednoduše proto, že je momentálně spárován s jiným zařízením Bluetooth, například náhlavní soupravou nebo reproduktorem.
 • Chyby softwaru nebo chybné aktualizace. Přestože aktualizace softwaru jsou obvykle určeny k optimalizaci systémů zařízení se systémem iOS, mohou obsahovat i chyby, které po aktualizaci způsobují problémy. Můžete to považovat za možného viníka, zejména pokud se problém s mikrofonem nebo zvukem na iPhonu objevil bezprostředně po instalaci aktualizace softwaru (iOS).
 • Příslušenství třetích stran. Několik případů problémů se zvukem nebo mikrofonem na iPhonu bylo způsobeno používáním pouzder nebo příslušenství třetích stran pro iPhone, které nejsou kompatibilní s fyzickými obvody telefonu. To je jeden z hlavních důvodů, proč se důrazně doporučuje používat originální příslušenství pro iPhone, například pouzdro pro iPhone.
 • Problém s hardwarem. Dalším důvodem, proč mikrofon iPhonu SE nefunguje správně nebo nereprodukuje zvuk, je jeho poškození. Mikrofon se může poškodit silným nárazem, například při pádu iPhonu. Působení kapaliny může také poškodit mikrofon. Příznaky fyzického a kapalinového poškození se mohou objevit později nebo krátce po pádu nebo expozici.

Jak zvýšit hlasitost mikrofonu sluchátek na iPhonu?

Pokud druhou stranu na iPhonu slyšíte, ale ona neslyší vás, je pravděpodobné, že níže uvedený mikrofon nefunguje správně. Může se ucpat prachem nebo jednoduše selhat. Poté můžete zkusit vyčistit mřížku, která se nachází v blízkosti nabíjecího konektoru.

Přejděte na „Nastavení“, „Zvuky“ (nebo „Nastavení“, „Zvuky, tóny“) a několikrát přetáhněte posuvník „Vyzvánění a upozornění“ tam a zpět.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS