Jak připojit Wi-Fi k televizoru

V posledních letech se aktivně rozvíjí bezdrátové připojení k internetu prostřednictvím sítě Wi-Fi. Díky routeru nemusí uživatel ke svému počítači, tabletu nebo chytrému telefonu připojovat další kabely, aby měl přístup k síti. Přístup k internetu přes Wi-Fi je tak ideálním způsobem komunikace a konzumace obsahu.

Wi-Fi je podporováno širokou škálou zařízení. V posledních 10 letech se i televizory začaly vybavovat příslušnými senzory. A tady se někteří lidé mohou bezděčně zeptat, ale k čemu potřebujete Wi-Fi v televizoru?

Na tuto otázku může odpovědět každý, kdo aktivně využívá moderní technologie. Jak víme, internet umožňuje lidem konzumovat širokou škálu obsahu:

Kvůli vazbě člověka na globální síť by bez připojení k internetu nebylo možné provádět výše uvedené operace. Bohužel na obrazovce počítače nebo chytrého telefonu není sledování filmů a využívání všech výhod služby hostování videí YouTube příliš pohodlné. Velikost úhlopříčky displeje neumožňuje rodinné sledování nebo dokonce ani to, abyste si mohli obsah vychutnat naplno sami.

Zorganizovat domácí kino na televizoru je jiná věc. Televizní obrazovky jsou mnohem větší než obrazovky chytrých telefonů a počítačů. To znamená, že televize je a vždy byla ideálním médiem pro sledování filmů a seriálů online. A bez připojení Wi-Fi se neobejdete. Je to tedy funkce, kterou musí mít každý, kdo si užívá výhod civilizace.

Na televizoru s podporou Wi-Fi můžete mimo jiné hrát online hry a surfovat po webu jako na počítači. To znamená, že si potřebné informace vyhledáte v prohlížeči.

Jak zjistíte, zda je váš televizor vybaven Wi-Fi?

Stačí připojit Smart TV k domácí síti nebo kabelem a máte přístup ke všem potřebným aplikacím, prohlížeči atd. д.

Ne všechny modely jsou však v současné době Smart TV (i když většina nových modelů ano). To však není překážkou pro připojení k Wi-Fi na vašem zařízení, protože existují triky a možnosti. Lidé se často ptají, jak získat Wi-Fi v televizoru, pokud není k dispozici, a zda je to možné. O tom budeme mluvit příště.

Nejprve je třeba zjistit, zda je televizor připraven k připojení k síti Wi-Fi, zda má v konstrukci adaptér Wi-Fi, nebo ne.

Většina modelů, které jsou v současné době na trhu, má již tento typ připojení zabudovaný, ale před několika lety existovaly pouze modely „Wi-Fi ready“, které neměly potřebný hardware pro přímé připojení. Kromě toho existuje mnoho modelů, které nemají vestavěnou Wi-Fi a nejsou na ni připraveny, ale přesto je lze učinit „chytrými“.

Pokud je model příliš starý, nemusí být fyzicky vybaven adaptérem Wi-Fi. Existují i novější zařízení, která nemají žádné zařízení ani Smart TV.

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda má Wi-Fi, je přečíst si specifikace konkrétního modelu. Stačí se podívat do uživatelské příručky, na krabici nebo, pokud není k dispozici, najít model online.

Pokud je uvedeno „S Wi-Fi“, zařízení ji má. Stačí přejít do nastavení a připojit zařízení k internetu.

Další způsob, jak to zjistit, je přejít do nastavení a vyhledat položku „Síť nebo připojení“. Zde můžete zjistit, zda je možné se připojit k internetu prostřednictvím sítě LAN nebo Wi-Fi.

Pokud taková položka v nastavení není, je to pravděpodobně proto, že není k dispozici wi-fi.

READ  Jak změnit ikony na iPhonu. Je možné spustit zástupce bez spuštění aplikace "Zástupci"??

Připojení přes Smart TV Box

Smart TV Box umožňuje streamovat z jiných zařízení, ale je to také samostatný přehrávač médií. V závislosti na modelu umožňuje přístup k různým webovým stránkám a aplikacím bez použití notebooku nebo chytrého telefonu.

Smart TV Box se ovládá dálkovým ovladačem a někdy i hlasovými příkazy. Obvykle má větší paměť flash než adaptéry Wi-Fi a někdy umožňuje připojení externích disků.

Zařízení obvykle používá konektor HDMI na televizoru.

Připojení běžného televizoru přes Wi-Fi bez bezdrátového adaptéru

Pokud nemáte Smart TV, ale běžný televizor vybavený vstupem HDMI, můžete jej k počítači připojit bezdrátově. Jediný detail. k tomuto účelu budete potřebovat další malé zařízení.

 • Google Chromecast https://www.Google.To vám umožní snadno streamovat obsah ze zařízení do televizoru.
 • Jakýkoli miniaturní počítač se systémem Android (zařízení ve tvaru tyčinky, které se připojuje k portu HDMI televizoru a umožňuje spustit na televizoru plnohodnotný systém Android).
 • Brzy (pravděpodobně začátkem roku 2015). Intel Compute Stick. miniaturní počítač se systémem Windows, který se připojuje k portu HDMI.

Popsal jsem podle mého názoru nejzajímavější možnosti (které navíc dělají váš televizor ještě chytřejším než mnohé vyráběné Smart TV). Existují i další: například některé televizory podporují připojení adaptéru Wi-Fi k portu USB a existují samostatné set-top boxy Miracast.

V tomto článku nebudu podrobně popisovat fungování každého z těchto zařízení, ale pokud máte nějaké dotazy, odpovím vám na ně v komentářích.

Připojení pomocí technologie Wide nebo Miracast

Televizor můžete připojit k počítači přes Wi-Fi pomocí systému WIDI / Miracast (jedná se o prakticky totožné koncepty). Propojení zařízení sdílením složek / nastavení sdílení.

Před hlavním procesem je třeba stáhnout ovladače pro vytvoření bezdrátového displeje a zkontrolovat možnosti televizoru, zda podporuje technologii WIDI.

 • Otevřete nabídku TV a najděte oddíl „Síť“.
 • Najděte v seznamu službu Miracast.
 • Posunutím posuvníku aktivujte možnost.
 • Na PC. spusťte dříve nainstalovaný program „Intel Wireless Display“, který dokáže zařízení připojit.
 • V nabídce byste měli vidět položky, které můžete připojit.
 • Vyberte položku „TV“ a klikněte na tlačítko „Připojit“.
 • Systém požádá o zadání kódu PIN. Stačí použít standardní kombinace, jako je „1111“ nebo „0000“, v závislosti na verzi softwaru a modelu počítače. Pak ukončete připojení.
 • V nabídce „Charms“ otevřete „Devices“. „Projector“. přidejte obrazovku televizoru.

Po dokončení postupu můžete zkontrolovat výsledky.

Pokud požadované zařízení není na seznamu dostupných zařízení, aktualizujte síť nebo stáhněte jiný ovladač z oficiálního portálu.

Připojení přes směrovač

Např. máte router, ale váš televizor není vybaven Wi-Fi. Můžeme jednoduše vést síťový kabel od směrovače k televizoru.

Směrovač musí být připojen k Internetu a nakonfigurován.

Budeme také potřebovat síťový kabel. Malý kabel je dodáván se směrovačem nebo s televizorem. Pokud však potřebujete delší kabel, můžete si ho vyrobit sami, jak je popsáno zde https://f1comp.Můžete také zajít do obchodu s počítači a požádat je o zkrimpování kabelu na správnou délku.

Jeden konec kabelu je připojen k routeru do žluté zásuvky (omlouvám se za kvalitu fotografie).

Na televizoru zapojíme druhý konec kabelu do síťového konektoru (RJ-45). Nejlepší je mít zapnutý televizor.

Pokud je vše v pořádku, měla by se po připojení kabelu na televizoru zobrazit zpráva, že jste připojeni ke kabelové síti (ta rychle zmizí).

Televizor je spuštěn! Můžete používat všechny funkce Smart TV.

To je zajímavé: Jak připojit televizor k počítači (notebooku) pomocí kabelu HDMI? Televizor jako monitor

Alternativní způsoby připojení

Základní metody připojení používané v extrémních případech jsou zvýrazněny.

 • Připojení jednou nohou. Uživatel musí mít směrovač, který tuto možnost podporuje. Stačí vstoupit do nabídky a vybrat stejnojmennou možnost. Než budete moci použít tlačítko.
 • Použití služby Android TV. Jedná se o set-top box s nabídkou podobnou té v telefonu. Stiskněte tlačítko nastavení. Vyberte možnost „Síť a Internet“ a klikněte na požadované připojení.
 • Koupit adaptér WAN nebo LAN.
 • Použití starého routeru, který lze k hardwaru připojit kabelem, lze použít jako adaptér Wi-Fi s režimem mostu. Ten přijímá signál a následně jej vede kabelem do televizoru.
READ  Nastavení směrovače Wi-Fi v telefonu. Nastavení připojení k internetu

Pokud máte starší televizor, který nepodporuje Smart TV ani jiné funkce, můžete použít pouze set-top box. Bude vysílat filmy, televizní pořady, ale některé pořady nebudou dostupné.

Ne každý má doma televizor nové generace. To ztěžuje fungování; nelze sledovat všechny televizní programy, videa a filmy.

K řešení problému používají různé možnosti, od jednoduchého kabelu až po nejnovější televizní set top box.

To uživatelům pomůže sledovat požadovaná videa. Někteří lidé se obávají, že taková zařízení jsou komplikovaná. Většina set-top boxů je však navržena tak, aby si s nimi poradil i „hlupák“. Většina funkcí je jednoduchá, přístupná a intuitivní.

Certifikovaný specialista na zabezpečení počítačových sítí. dovednosti v oblasti směrování, vytváření komplexních schémat pokrytí sítě, včetně bezproblémového připojení Wi-Fi.

Nastavení internetového připojení v oblíbených televizorech Smart TV

Nastavení internetu v televizoru s možností Smart je jednoduché. Stačí použít pokyny přiložené v sadě. S většinou populárních Smart TV to bude podobné. Podívejme se na dvě možnosti připojení: u spotřebičů Samsung a LG.

Nastavení televizoru Samsung

Smart TV od společnosti Samsung běží na operačním systému Tizen. Při nastavování internetu má jedinečné funkce, které stojí za zvážení. Před zahájením připojení je třeba aktualizovat verzi softwaru na nejnovější verzi. Za tímto účelem:

K internetu se můžete z televizoru Samsung připojit prostřednictvím sítě Wi-Fi nebo LAN. Pro kabelové připojení je třeba:

 • Připojte kabel k příslušným portům, jak je popsáno v obecném schématu výše.
 • Zapněte tlačítko Nastavení na dálkovém ovladači nebo nastavení. Vyberte možnost „Kabel“. A zadejte požadovanou IP adresu, kterou zadá poskytovatel při připojení k síti.
 • Zadejte masku podsítě, bránu a DNS.
můžete, připojit, televizor, síti, wi-fi, možné

Pokud některý z těchto údajů neznáte, musíte zavolat svému poskytovateli služeb a vyjasnit si je. Všichni internetoví operátoři mají bezplatné linky technické podpory.

Pro připojení přes Wi-Fi je nutné provést následující kroky:

 • Provedení automatické konfigurace. Za tímto účelem zapněte síť Wi-Fi na směrovači. Přejděte do nastavení televizoru. Vyberte „Nastavení IP“ a povolte „Získat adresu automaticky“. Chcete-li získat adresu, vyberte možnost „Získat adresu automaticky“, systém naváže automatické spojení a uživatel musí zadat pouze heslo.
 • Pokud první možnost selže, nastavte televizor ručně. Tento problém se často vyskytuje u Smart TV verze nižší než 6. Za tímto účelem je nutné vstoupit do nabídky, vybrat položku „Síť“. Najděte nastavení a vyberte kartu „Typ“. Přechod z kabelového na bezdrátové připojení. A zadejte informace o domácí síti.

Na webových stránkách výrobce najdete podrobný návod, jak k televizoru připojit internet s ohledem na specifika jednotlivých modelů. Najdete zde také telefonní číslo kontaktního centra, na kterém se můžete spojit s operátorem.

Jak zapnout síť v televizoru LG

Starší verze televizorů LG běží na starší verzi operačního systému. Zde budete vyzváni k připojení přes Wi-Fi pomocí následujícího algoritmu:

 • Zapnutí směrovače. A zapněte televizi.
 • Vstup do nastavení pomocí tlačítka Settings (Nastavení).
 • Přejděte do nastavení připojení.
 • V navrhovaném seznamu najděte možnost Wi-Fi.
 • Zadejte údaje o domácí síti.
 • Uložte změny stisknutím tlačítka OK.

Po nastavení zkontrolujte připojení televizoru a použijte nové možnosti Smart TV.

Nové produkty LG s operačním systémem webOS. A díky němu je nastavení sítě jednodušší. Jednoduše přejděte do nastavení, vyberte možnost „Rozšířená nastavení“. Přejděte na kartu „Síť“ a klikněte na „Připojit k síti Wi-Fi“. Po zadání hesla a nastavení internetu.

READ  Jak připojit sluchátka QCY k telefonu

Algoritmus připojení je podobný jako u variant Smart TV od společnosti Sony nebo jiných značek. Hlavní věc. pro jistotu se zeptejte na parametry sítě mobilního operátora, který poskytuje internet ve vašem domě nebo bytě.

Připojení televizoru pomocí vestavěné sítě Wi-Fi

Už teď je to zajímavější a mnohem pohodlnější. Pokud je váš model televizoru vybaven vestavěným rozhraním Wi-Fi, můžete se připojit k internetu bez kabelů. Jediná věc je, že musíte mít router, který bude tuto Wi-Fi skutečně distribuovat. Nebo ji mají sousedé bez hesla :).

Jen se ujistěte, zda je možné se připojit k síti Wi-Fi, a to podle specifikací televizoru. Nebo se raději zeptejte manažera (pokud si ho kupujete v internetovém obchodě). nebo se zeptejte konzultanta.

Velmi často se uvádí, že má podporu Wi-Fi, ale ve skutečnosti nemá vestavěný přijímač. Je možné připojit pouze externí přijímač, který je třeba zakoupit zvlášť (o tom níže). Zkontrolujte při nákupu!

Použití speciálního externího přijímače Wi-Fi

Pokud nemáte v televizoru vestavěný bezdrátový přijímač a máte k dispozici pouze zásuvku LAN, ale nemůžete nebo nechcete instalovat kabel, není vše ztraceno. Je možné, že váš model televizoru lze připojit k externímu přijímači. Tento přijímač se obvykle připojuje k portu USB.

Přijímač si však musíte koupit zvlášť. A nejsou levné. Trik spočívá v tom, že můžete používat pouze značkový přijímač Wi-Fi. Například takový přijímač pro Samsung stojí asi 350 USD. (1400). Lidé vědí, jak vydělat peníze :), také se podívejte, kolik to stojí značkové webové kamery. U jiných výrobců není levnější.

Pokud jste se však již rozhodli pro koupi, ujistěte se, zda s ním váš model televizoru bude fungovat. Můžete zavolat na podporu výrobce televizoru a zeptat se, protože oni přesně vědí.

To je zajímavé: Internet přes Wi-Fi funguje pouze v blízkosti routeru (v blízkosti). Pokud se vzdálíte od směrovače, připojení je k dispozici, ale internet nefunguje

Ale je tu ještě jedna varianta, řeknu: co nekupovat tento drahý přijímač, koupit nějaký levný Wi-Fi router (ano, ještě jeden). Například TP-LINK TL-WR740N (cena asi 150 USD). (600)).

Umístěte směrovač vedle televizoru a připojte jej k televizoru síťovým kabelem. Pak na tomto směrovači nastavte režim mostu (WDS). Více informací o tom, jak to udělat, najdete zde https://f1comp.ru/internet/kak-nastroit-besprovodnoj-most-wds-mezhdu-dvumya-Wi-Fi-routerami-ispolzuem-router-kak-repiter-na-primere-routera-ot-tp-link/.

Co máme: Router, který jsme nainstalovali v blízkosti televizoru, získává internet prostřednictvím Wi-Fi z hlavního routeru (který je nainstalován na chodbě) a rozvádí jej kabelem do televizoru. Zesiluje také signál Wi-Fi. Všichni jsou spokojeni, vše funguje :). Možná později napíšu více o tom, jak to udělat, s obrázky atd. д.

Televizor může mít jak zásuvku LAN, tak vestavěný modul Wi-Fi. pak jej můžete připojit, jak chcete.

Doslov

Snažil jsem se co nejpodrobněji a nejjednodušeji vysvětlit, jak připojit televizor k celosvětové síti. Doufám, že to fungovalo. Možná, že v příštích článcích vám podrobně řeknu, co dělat s každou metodou, a napíšu podrobný návod.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS