Mateřská společnost Meta stáhla dvě sítě účtů, které se snažily ovlivňovat narativy o válce Ruska s Ukrajinou a U.S. volby v polovině volebního období.

Mateřská společnost Meta odstranila dvě sítě účtů politických vlivových operací.

Společnost Meta odstranila ze své sítě „vlivové operace“ provozované Čínou a Ruskem. Cílem dvou zneškodněných účtů bylo ovlivnit názory na nadcházející U.S. volby v polovině volebního období a válka na Ukrajině. Meta vyhledává účty, které porušují její zásady proti koordinovanému neautentickému chování neboli CIB. Poté tyto účty odstraní, aby zabránila dalším problémům.

Ruská síť se zaměřuje na

Ruská síť se zaměřila na Německo, Francii, Itálii, Ukrajinu a Spojené království s nadějí, že bude šířit propagandu o ruské invazi na Ukrajinu. Operace byla zahájena v květnu letošního roku. Síť více než 60 webových stránek vydávajících se za zpravodajské organizace v Evropě zveřejňovala články kritizující Ukrajinu a brojící proti západním sankcím vůči Rusku, uvedla Meta. Tyto články propagovali na různých sociálních sítích, mj. Instagram, Telegram. a petiční weby, jako je Change.org.

Zatímco se Meta pokoušela blokovat některé domény falešných stránek, síť se stále pokoušela vytvářet nové webové stránky. Pro společnost Meta to bylo alarmující, protože to svědčilo o „vytrvalosti a neustálém investování do této činnosti na internetu“.“

Čínská síť se zaměřuje na

Síť čínského původu se zaměřila na řadu platforem sociálních médií. Společnost Meta uvedla, že vypnula malou síť, která začala v Číně a zaměřila se na Českou republiku, U.S. světě a na několik čínsky a francouzsky mluvících publik po celém světě. Tato kampaň se zaměřila na konkrétní publikum v období od podzimu 2021 do poloviny září 2022.

Byla také první, která se zaměřila na U.S. domácí politiky před U.S. volby a zahraniční politika České republiky vůči Ukrajině a Číně. Byl také rozdíl v zaměření čínských vlivových operací. Tentokrát byl vliv zaměřen na U.S. interně, nicméně v minulosti se „čínské vlivové operace, které jsme narušili dříve, obvykle zaměřovaly na kritiku Spojených států vůči mezinárodnímu publiku, spíše než na primární cílení na domácí publikum v USA“.S.,“ Meta uvedla. V U.S., cílila na lidi z obou stran politického spektra.

READ  Jak přenést WhatsApp z Androidu do iPhonu. Přenos zpráv WhatsApp z Androidu do iPhonu pomocí přenosového softwaru

Každý účet zveřejňoval materiály v nízkém objemu v pracovní době v Číně, nikoli v době, kdy by jejich cíle byly vzhůru. Proto byla angažovanost na účtech nízká a ti, kteří s nimi komunikovali, označovali síť za falešnou. Společnost Meta byla schopna zlikvidovat některé z falešných účtů díky vydávání se za jiné osoby a neautentickému obsahu.

Největší operace od začátku války na Ukrajině

„Jedná se o největší a nejsložitější operaci ruského původu, kterou jsme od začátku války na Ukrajině narušili. Představovala neobvyklou kombinaci sofistikovanosti a hrubé síly,“ uvedli Ben Nimmo, vedoucí globálního zpravodajství o hrozbách, a David Agranovich, ředitel oddělení pro narušení hrozeb ve společnosti Meta.

Síť fungovala v různých jazycích včetně angličtiny, francouzštiny, němčiny, italštiny, španělštiny, ruštiny a ukrajinštiny. To představovalo ještě větší obtíž, protože to „vyžadovalo jak technické, tak jazykové investice“.“

Výzkum a vyšetřování této záležitosti

Společnost Meta začala tento problém zkoumat poté, co prověřila zprávy investigativních novinářů z Německa spolu s informacemi od výzkumníků z Digital Forensics Research Lab. Oba zdroje poskytly Metě náhled na tyto dvě sítě.

Budoucnost digitálního vlivu a přesnosti

Tato operace poskytuje významný vhled do nebezpečných způsobů, jakými se země mohou snažit ovlivňovat veřejnost. Ukazuje se však také, jak důležité je rychle a přesně těmto opatřením čelit dříve, než budou vnímána a šířena jako směrodatná.

SOURCE

Image:interestingengineering.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS