iPad je nejlepším přítelem dnešního studenta

Jak všichni víme, mnoho lidí používá tablet Apple k různým účelům. Někteří lidé v něm vidí pouze vynikající herní nástroj, jiní ho považují za obyčejnou čtečku elektronických knih, najdou se i extrémisté, kteří ho používají k porcování čerstvého masa. Nezapomínejme však, že iPad je skvělým studijním společníkem pro žáky i studenty.

Toto tvrzení nedávno potvrdila speciální studie, která byla provedena na univerzitě v Kalifornii. Podle serveru AppleInsider měli studenti to štěstí, že se mohli zapojit do programu iMedEd společnosti Apple, který jim pomůže při studiu medicíny. Na tabletech byl předinstalován veškerý potřebný software a také výukové programy k jednotlivým tématům.

A tak se vedení univerzity začalo zajímat, jak efektivní jsou iPady ve výuce. Polovina studentů po celou dobu výuky aktivně používala tablet od společnosti Apple a zbytek si musel vystačit s improvizovanými prostředky, jako jsou sešity a tužky. Kdo si myslíte, že v testu uspěl lépe??

který, ipad, nejlepší, učení

Špičkové technologie samozřejmě opět převážily nad řešeními známými z minulých století. Po kontrolním testu bylo zjištěno, že žáci s iPady dosáhli o 23 % lepších výsledků než jejich neelektroničtí kolegové. Samozřejmě, že někteří z nich by mohli při zkouškách snadno podvádět a tablet si pořídit ne během přípravy na ni, ale přímo při testu jako šikovný tahák. Doufejme, že tomu tak není a že celý proces byl pečlivě sledován.

Věřím, že výsledkům této studie lze plně důvěřovat. Zapisování přednášek na iPadu je ve skutečnosti mnohem příjemnější než jejich zapisování do sešitu. Navíc je každá informace vždy lépe přijímána, pokud dokáže zaujmout neobvyklými fakty a ilustracemi. A díky úžasnému displeji Retina na nejnovějších generacích iPadu je učení hračka.

Společnost Apple v poslední době při prezentacích zdůrazňuje vzdělávací funkce svého tabletu. Není to tak dávno, co jedna společnost začala v App Store zveřejňovat neuvěřitelně zajímavé výukové programy na nejrůznější témata, od biologie po kvantovou fyziku. Obsahují nejen vestavěné zvukové a video soubory, ale také trojrozměrné modely různých objektů, například lidské buňky nebo spalovacího motoru.

Může to znít zvláštně, ale v současné době jsou hlavní překážkou efektivního vzdělávání konzervativní učitelé, kteří neuznávají moderní učební pomůcky. Proč by tedy měli být studenti omezováni na moderní technologie, když nám všem IT korporace rády poskytnou nová zařízení?? Tento trend samozřejmě brzy zmizí, ale zatím zanechává nepříjemnou stopu.

iPad mini 5

Je to jediné zařízení v současné nabídce, které NEDOPORUČUJI kupovat. Faktem je, že Apple aktualizoval naprosto všechny tablety kromě mini. Což znamená, že Apple svůj mini tablet aktualizuje na jaře 2021. A za stejné peníze je hloupé kupovat již zastaralé zařízení.

Z hlediska výkonu je iPad mini 5 stejný jako iPad Air 3 nebo iPad 2020.

Vhodné pro ty, kteří potřebují kompaktní tablet. Je to skvělý notebook, skvělé herní řešení nebo navigátor v autě.

Cena iPadu mini 5 od 38.000р.

iPad mini 5. nejmenší iPad

iPad mini nebyl aktualizován od vydání 5. generace v roce 2019. Díky čipu A12 Bionic, který sdílí se svým starším bratrem, iPadem Air 3, nabízí iPad mini 5 dobrý výkon v kompaktním balení.

iPad mini 5 má ve srovnání s iPadem 7 lepší obrazovku

iPad mini má 7,9palcový displej se stejným rozlišením jako 10,2palcový iPad a nejlepší PPI (326) v řadě iPadů (více pixelů na palec znamená bohatší obraz). Díky antireflexní vrstvě a dalším technologickým prvkům je obrazovka iPadu mini velmi kvalitní, lepší než u iPadu 7. Proto je pravděpodobně o něco dražší. Ikony aplikací a grafické prvky se vznášejí nad displejem, takže jsou jasné a přehledné.

Přestože tablet podporuje Apple Pencil, iPad mini nemá Smart Connector a na trhu prostě nejsou žádné takové malé klávesnice. iPad mini nemá smysl používat jako plnohodnotný počítač. Rozšířená podpora kurzoru se však vztahuje i na iPad mini a všechny ostatní iPady, na kterých lze spustit iPadOS 13.4. Můžete tak snadno připojit externí klávesnici přes Bluetooth.

  • Pro koho: Pro ty, kdo často nosí iPad s sebou a chtějí přenosné zařízení s prvotřídním displejem
  • Kdo nekupuje: Kdo chce iPad používat k úkolům, které se dělají na počítači?
READ  Jak přenést film z počítače na iPad

Apple iPad mini

Nejnovějším modelem je Apple iPad mini. Jakýsi menší iPad Air: Stejný design, ale v menším provedení. Tablet je malý, ale podle mě široký rám kazí vzhled dítěte a vypadá hůř než Air nebo Pro, je poněkud neproporcionální.

Ale tablet se skvělým výkonem: má nejnovější čipovou sadu Apple A15, stejně jako nejnovější generace iPhonů. Skvělé pro ty, kdo chtějí větší obrazovku, ale nechtějí s sebou tahat objemný iPad Air nebo přecházet na řadu iPhone Max. iPad mini je malý, prostorově úsporný společník na cesty na lehko.

Recenze iPadu mini (2021)

Sergej Kuzmin

Před nákupem bych si ale dobře rozmyslel, zda si koupit tablet s malou obrazovkou. mám pocit, že iPad má optimální úhlopříčku asi 9,7-11 palců.

Mac mini

Každý student je jiný, ale vzhledem k ceně a výkonu je Mac mini pro většinu lidí nejvhodnější. Nebo spíše ano, pokud nepotřebujete extra mobilitu. a pokud máte samostatný monitor a klávesnici.

U samotného Macu mini je optimální současná základní verze. Nyní, když má 256GB úložiště SSD, bude to solidní koupě, která vydrží celý kurz.

Tato základní verze je vybavena 8 GB paměti RAM a je to také dobrá volba. Aktuální ceny Maců mini nabízejí také slevy na jednotlivé modely, takže cena tohoto modelu mini je 759 dolarů.

Pokud můžete použít více SSD nebo RAM, odměnou vám bude delší životnost počítače. Podívejte se na našeho průvodce instalací další paměti RAM do Macu mini.

Pokud víte, že si vystačíte s menším SSD diskem, můžete si v současnosti koupit Mac mini Mac8 s kapacitou 128 GB za méně než 700 dolarů. Je to velmi dobrá cena, ale 128 GB je méně, než si myslíte po instalaci aplikací.

Pokud je klíčovým faktorem cena, můžete si pořídit Mac mini s kapacitou 128 GB a externí disk přidat později. Není to sice tak pohodlné jako mít větší vnitřní, ale může to být praktické, pokud vaše potřeby porostou.

Mac mini je cenově výhodný, ale musíte k němu dokoupit monitor, klávesnici a myš nebo trackpad.

který, ipad, nejlepší, učení

Logitech MX Keys stojí stejně jako Magic Keyboard bez klávesnice. Je to klávesnice plné velikosti s podsvícením a pravděpodobně lepším úhlem psaní. Není tak robustní jako nabídka společnosti Apple, ale nabízí mimořádně dobrý zážitek z tisku.

Pokud nepotřebujete digitální klávesnici, nedávno modernizovaná klávesnice Logitech K380 je mnohem levnější variantou za 39 dolarů. Kromě toho, že je méně než o polovinu levnější, nabízí také možnost rychlého připojení k jakémukoli ze tří zařízení. Pokud tedy budete používat iPad nebo dokonce iPhone, tato klávesnice funguje se všemi těmito zařízeními.

Logitech nabízí novou myš MX Master 3 pro Mac za 99 dolarů, ale pokud vás zajímá spíše trackpad, nejlepší zůstává Magic Trackpad 2 od společnosti Apple. Cena je 129 dolarů za stříbrnou a bílou verzi a 149 dolarů za vesmírně šedou verzi.

Poslední věc, kterou budete potřebovat, je monitor, což je nejjednodušší i nejtěžší volba. Je to nejjednodušší, protože máte k dispozici mnoho možností. Stačí si vybrat monitor, který se vejde do vašeho rozpočtu, bude fungovat s vaším Macem. a v drtivé většině případů bude fungovat.

Ještě těžší je vybrat ten správný monitor pro vaše potřeby. Doporučujeme vám pořídit si alespoň 24palcovou. Je to minimum, kdy budete převážně psát nebo číst. Ačkoli se nyní jedná pouze o jeden z mnoha monitorů tohoto typu a cenové kategorie, dříve jsme doporučovali monitor Dell UltraSharp U2415.

Když se chystáte udělat nějakou grafiku nebo video, práce je lepší. a dražší. Podívejte se na našeho průvodce, který vám poradí, co je pro vás a váš Mac mini nejlepší.

Samozřejmě se můžete rozhodnout pro 27palcový iMac, který je vybaven vlastním. a mimořádně dobrým. vestavěným monitorem. I při nejlepších cenách však bude 27palcový iMac stát více než Mac mini.

Nenechte se zlákat ke kompromisu s menším 21,5palcovým iMacem. Velikost obrazovky je pro stolní počítač příliš malá a paměť je problém. Tento model si můžete pořídit s 1TB pevným diskem, ale standardně je dodáván s pomalejším pevným diskem a bez paměti flash.

READ  Jak nainstalovat flash přehrávač na iPad

Výběr redakce

HONOR Pad V6 Wi-Fi

Tento tablet je skvělý pro studenty a školáky díky speciálně navržené technologii Wi-Fi 6 pro stabilní připojení. Nemůžete se bát, že kvůli problémům s internetem bude obtížné navštěvovat třídy online po dlouhou dobu.

Tablet pracuje rychle a hladce. Vydrží až 13 hodin aktivního používání bez nutnosti dobíjení baterií. Je vhodný pro studenty, kteří nemají možnost jej často nabíjet. K tabletu lze připojit bezdrátovou klávesnici a stylus. Umožňují kreslit, dělat si poznámky a další přesnou práci.

Zařízení má dostatek paměti RAM, takže reaguje rychle i při spuštění „náročných“ aplikací. Vestavěná paměť umožňuje ukládat do zařízení velké množství souborů. Větší obrazovka, aby se vám neunavily oči, a fotoaparát, který vám umožní pořizovat snímky. ne v nejhorší kvalitě. Díky nízké hmotnosti a ochraně proti nárazům a vlhkosti si můžete vzít tablet na cesty a učit se, kdykoli chcete.

Klíčové vlastnosti:

Yoga Smart Tab se hodí pro školáky i studenty, protože díky speciálnímu stojánku jej lze pohodlně používat za každé situace. Drží zařízení v libovolném úhlu a zavěsí ho na zeď.

Obrazovka s vysokým rozlišením zajišťuje co nejostřejší a nejživější obraz. Můžete tak snadno procházet různé výukové materiály. Vhodné pro delší vyučování díky redukci modrého světla, které poškozuje oči. Dostatek interní paměti, navíc ji můžete rozšířit paměťovou kartou a uložit si do zařízení, co potřebujete.

Charakteristika:

Apple iPad je nejvhodnější pro studenty středních a vysokých škol. Tablet je dostatečně výkonný na provádění potřebných operací. Zařízení můžete používat k práci s textem a studiu online obsahu. Velká paměť umožňuje ukládat požadované dokumenty. K tabletu lze připojit klávesnici a myš plné velikosti. Aplikace pro různé obory si můžete stáhnout z App Store. Například pro výuku geometrie a jazyků.

Vlastnosti:

Tento model je vhodnější pro studenty, protože tablet podporuje aplikaci Word, která je vhodná pro psaní seminárních a diplomových prací. Připojení klávesnice a myši přes Bluetooth může přiblížit její funkce počítači. Toto zařízení můžete používat také k vytváření prezentací. Díky velké vnitřní paměti můžete do zařízení ukládat různé materiály. Pokud chcete, můžete si tablet vzít na cesty, aniž byste se museli obávat špatného počasí nebo pádu, protože je nárazuvzdorný a vodotěsný. Tento přístroj je však poměrně těžký, takže je vhodný spíše pro práci z domova.

Vlastnosti:

Galaxy Tab A 8 je vhodný spíše pro žáky základních nebo středních škol, protože tablet je levný a jeho tělo je odolné proti nárazům. Je chráněn před nežádoucím obsahem.

Tablet je vybaven dobrou obrazovkou, která zobrazuje videa a obrázky ve vysoké kvalitě. Díky kovovému krytu se nemusíte bát otřesů a následného poškození. Díky lehkému a štíhlému designu se dětem pohodlně drží.

Vlastnosti:

Tento tablet je vhodný spíše pro studenty středních a vysokých škol. Může pracovat bez dobíjení po dobu jednoho dne, má funkci rodičovské kontroly.

Spouštění nejrůznějších aplikací a sledování výukových videí a filmů je s tímto gadgetem snadné. Lze použít jako mobilní telefon. Připojení k internetu přes Wi-Fi nebo kartu SIM.

Přístroj je vybaven speciální dětskou částí. Umožňuje rodičům nastavit přístup pouze ke schváleným aplikacím a filmům. Systém také zajišťuje, že dítě drží zařízení správně.

Vlastnosti:

Prestigio Grace je vhodné především pro žáky středních škol. Zařízení podporuje i náročné aplikace, ale kryt je tenký, takže není odolný proti nárazům. Levný model s dobrým výkonem a výkonem. Vhodné pro čtení a sledování online knih. Jeden slot pro paměťovou kartu s kapacitou až 128 GB. Barvy jsou jasné a syté, kvalita obrazu se neztrácí za žádného světla.

Klíčové vlastnosti:

Tab M10 je vhodnější pro studenty středních a vysokých škol, protože jednou z předností tabletu 一 je kvalitní a dobrý obraz, stejně jako velká úhlopříčka obrazovky.

Tablet má velkou obrazovku, takže se vám při jeho používání nebudou unavovat oči. Zařízení umožňuje otevírat náročné aplikace, videa a digitální učebnice. Zařízení vydrží až 7 hodin aktivního používání, takže si ho můžete vzít s sebou do školy.

Vlastnosti:

Tento tablet je vhodný spíše pro žáky základních a středních škol, protože kromě zajímavého designu, který nedovolí vašemu dítěti zapomenout ho doma nebo ve třídě, kvalitní obrázky a vysoké rozlišení obrazovky nedovolí, aby se oči rychle unavily. Tablet podporuje mnoho formátů zvuku a videa. Paměť RAM umožňuje pracovat se sadou základních úkolů 一 studovat, sledovat filmy nebo používat zdroje pro učení. Pokud potřebujete něco stáhnout, je vhodné zakoupit paměťovou kartu a rozšířit její kapacitu na 64 GB.

READ  Jak připojit kytaru k iPad GarageBand

Připojení

Tablet se stále prodává ve dvou verzích: s fyzickou kartou SIM a bez ní. Příplatek za SIM kartu je slušný, přes deset tisíc, a to je mimochodem třetina tabletu.

který, ipad, nejlepší, učení

Vzhledem k tomu, že v případě potřeby můžete sdílet internet z telefonu dočasným připojením iPadu k němu, je problém vyřešen jednoduše. Pokud však tablet často používáte venku mimo Wi-Fi nebo na něm plánujete používat navigaci, pak je lepší zvolit verzi se SIM kartou.

Verze Pro

V roce 2021 má Apple na účtu osm modelů tabletů s předponou „Pro“, ale seznam doporučených ke koupi bude obsahovat pouze tři modely, protože například iPad Pro 12. V roce 2021 má Apple na účtu osm modelů tabletů s předponou „Pro“.9 koncem roku 2015, se svým Apple A9X, dobře z cesty pro Pro segment v roce 2021. A najít takové zařízení v dobrém stavu po pěti letech výroby, bude další úkol. Zaměřme se tedy na modely z roku 2017 a vyšší.

Navzdory mírně zastaralému designu běží tento tablet stabilně, podporuje aktuální iPadOS, Apple Pencil a Smart Keyboard, i když první generace. Toto zařízení by tedy mohlo být skvělé pro ty, kteří chtějí proniknout do světa grafického kreslení, pracovat s tužkou Apple Pencil na velké obrazovce a za relativně nízkou cenu.

Tento tablet také není tak snadné najít nyní, takže jeho cenové rozpětí je nízká. Za průměrnou cenu 9 000 UAH, což je přijatelné jako zařízení s velkým displejem a funkcemi, kterými se může pochlubit.

iPad Pro 12.Třetí generace 9 (2018) a první generace iPadu Pro 11 (2018)

Společnost Apple odvedla na svých nových tabletech řady Pro v roce 2018 tak titánský kus práce, že když si nyní koupíte toto zařízení, získáte zcela nový kvalitní tablet. Jedná se o displej s obnovovací frekvencí 120 snímků. bude užitečný jak pro grafiky, tak pro hráče, kteří chtějí jasný obraz; podpora Apple Pencil 2. generace a poměrně vysokokapacitní baterie.

Pokud nyní vaše volba padne na tato zařízení, nemusíte se obávat a vzít je s důvěrou, protože budou relevantní po dlouhou dobu a aplikace, dokonce i ty nové, by měly fungovat dobře. Hlavní je vybrat si, který displej chcete pro sebe: a samozřejmě záleží na vašem rozpočtu a osobním pohodlí.

Cena malého 11palcového iPadu s minimálním úložištěm 64 GB z druhé ruky činí v průměru 16 500 hřiven. Velký iPad 12.9 s minimálním skladováním lze nalézt od 18 200 grivny.

To mě přivádí k tomuto

Již při dokončování tohoto příspěvku mě napadlo, že jednou z opravdových nevýhod iPadu je opravdu cena. Ať už se na to ale díváte jakkoli, dobrý tablet je skvělou investicí do budoucna: tablety Apple mohou být aktuální až dva roky. Neomezený obchod s aplikacemi, skvělá baterie a pěkná obrazovka. to je to, co vašemu dítěti zpříjemní komunikaci s iPadem. Můj osobní závěr je, že bych svému dítěti iPad koupil.

Výše uvedené myšlenky by pro mě byly prioritou, kdyby se přede mnou objevila tato otázka. Pokud máte vy, naši milí čtenáři, vlastní nápady, bylo by zajímavé si je poslechnout.

P.S. Jakákoli prohlášení typu „tablety Samsung mohou být stejně dobré“ nebudou brána v potaz. Článek je napsán v souladu s hlavním tématem portálu appleinsider.ru

| Denial of responsibility | Contacts |RSS