Jak vybrat bezdrátovou nabíječku? 5 nejlepších modelů v roce 2022

Bezdrátové nabíjení je v našich domácnostech už dlouho. Dobíjecí zubní kartáčky, elektrické holicí strojky a další příslušenství využívají indukční nabíjení již od 90. let 20. století. Bezdrátové nabíjení si získalo oblibu ve zdravotnictví, výrobě automobilů a zpracovatelském průmyslu. Jak funguje bezdrátové nabíjení, na co si dát pozor při nákupu a která bezdrátová zařízení jsou na trhu jedničkou. Probereme to v našem rozpisu.

Koncept bezdrátového nabíjení existuje již od dob vynálezce a fyzika Nikoly Tesly, který přišel s myšlenkou, že lze přenášet energii mezi dvěma objekty prostřednictvím elektromagnetického pole. Na základě této myšlenky vyvinuli moderní inženýři bezdrátovou nabíječku, která přenáší energii pomocí elektromagnetické indukce.

Nabíječka využívá indukční cívku k vytvoření proměnného elektromagnetického pole. Přijímací cívka v telefonu převádí pole zpět na elektřinu. Když proud prochází vodičem cívky, vytváří kolem magnetu elektromagnetické pole. Toto pole lze použít k přenosu napětí nebo náboje na cokoli v okolí.

Aby systém fungoval, musí být smartphone a bezdrátová nabíječka umístěny blízko sebe ve správné poloze, i když obvykle není nutné dodržovat přesně stanovenou orientaci.

Jaký zdroj napájení potřebujete pro bezdrátové nabíjení??

Účinnost drátové nabíječky je přibližně 97 %, to znamená, že prakticky nedochází ke ztrátám energie. Bezdrátové nabíječky mají naopak účinnost 60-75 %. Teoreticky, za sférických podmínek ve vakuu, abychom tak řekli. Ve skutečnosti je účinnost nabíjení podle standardu Qi ovlivněna polohou telefonu na nabíjecí stanici (tj. vzájemnou polohou indukčních cívek), jejich vlastnostmi a velikostí.

Letos se technologické zpravodajské weby předháněly v tom, kdo zveřejní „výzkum“ nadšence, který porovnával rychlost a spotřebu energie kabelových a bezdrátových nabíječek. Výsledky tedy nedopadly ve prospěch druhého z nich, přičemž účinnost indukčního nabíjení se lišila od stanice ke stanici a zejména v závislosti na poloze chytrého telefonu na nich. Vezmeme-li účinnost kabelového nabíjení jako 100 %, účinnost Qi se pohybovala od 20 % do 53 %, přičemž nejlepšího výsledku dosáhl původní stojánek Google Pixel s 61 %. Pravda, studie se nezaměřila na rychlost nebo tepelný výkon bezdrátových nabíječek, ale na jejich spotřebu energie. autor dovedl čtenáře k závěru, že pokud by se s touto účinností nabíjela vzduchem alespoň polovina ze 3 miliard chytrých telefonů na světě, zvýšila by se spotřeba energie a zatížení energetické sítě. Zaprvé, s matematikou se nedá polemizovat. Na druhou stranu se neuspokojivý závěr opírá o pravděpodobnost „kdyby, ale“ a světová spotřeba energie se již nyní zvyšuje v důsledku digitalizace společnosti.

Mimochodem, pořiďte si USB tester, který měří napětí, proud a přenášenou energii. Takový gadget stojí kolem 1000, ale umožňuje neomylně odhadnout kvalitu kabelů USB a výkon nabíječek. Archipoly užitečná věc v domácnosti!

Vycházíme-li z nízké reálné účinnosti indukčního nabíjení, dojdeme k nutnosti připojit nabíjecí stanici k vyššímu zdroji energie. Pokud je 5wattová stanice připojena k 5wattové nabíječce, ztráta způsobí, že rychlost nabíjení smartphonu bude pravděpodobně žádná, protože výsledný výkon na přijímací cívce smartphonu bude o něco vyšší než spotřeba telefonu v pohotovostním režimu. Výrobci stanic Qi doporučují používat napájecí zdroje s výkonem o 30-40 % vyšším než nabíječka Qi. Pro nový 15wattový MagSafe pro iPhone 12 proto Apple doporučuje pořídit si adaptér s výkonem alespoň 20 W. Naštěstí ne nutně od společnosti Apple. Porovnali jsme rychlost nabíjení iPhonu 12 Pro přes MagSafe připojeného k originálnímu 20W adaptéru Apple a malému 20W adaptéru Anker Nano. Rozdíl mezi oběma napájecími zdroji je v rámci zanedbatelné chyby. 188 minut s 20W nabíječkou Apple a 190 minut s 20W nabíječkou Anker Nano. A při nabíjení z těchto napájecích adaptérů nikoli přes MagSafe, ale přímo přes kabel, se baterie dokázala nabít za stejnou dobu 104 minut.

Když už mluvíme o MagSafe. Technicky vzato jsou s novou nabíječkou Apple kompatibilní všechny iPhony s přijímačem Qi, ale pouze rodina iPhonů 12 se bude nabíjet maximálním výkonem 15 W, zatímco předchozí modely smartphonů mají pouze 5 W. Recenzenti si také všimli podivné nekompatibility mezi MagSafe a výkonnými napájecími adaptéry MacBook. ve spojení s 96wattovým adaptérem MagSafe se adaptér „houpe“ pouze do 10 wattů. Předpokládá se, že adaptér pro notebooky jednoduše „natvrdo“ nezapojuje potřebný napájecí profil vyžadovaný pro MagSafe.

V minulosti jsme také doporučovali pořizovat pro naše bezdrátové nabíječky napájecí zdroje s přibližně o 40 % vyšší kapacitou, ale nyní jednoduše vybavujeme nejvýkonnější Qi stanice, jako je Anker PowerWave II Stand, síťovým adaptérem o potřebné kapacitě. Pokud se k nabíječce Qi nedodává kabel, kupte si pro jistotu kvalitní. levné kabely USB bez značky často nedokážou přenášet vysoké proudy, zatímco ty nejméně kvalitní nezvládnou ani 0,5 A.

READ  Jak dostat iPhone pod polštář Nejvíce testováno. Zobrazit

Proč ji používat?

Použití nabíjecího kabelu není dostatečně pohodlné. Kabely se opotřebovávají, zamotávají a ztrácejí. Je mnohem pohodlnější mít podložku vždy na stejném místě, doma i v práci. Qi je nyní rozšířeným standardem a bezdrátové nabíjení již najdete v kavárnách, hotelech a na mnoha dalších místech. Jednodušší než hledat správnou zásuvku a kabel pro smartphone.

A konečně poslední a nejneviditelnější výhodu ocení majitelé zařízení chráněných proti vlhkosti. Není třeba zapojovat kabel, není třeba otevírat zástrčku na krytu, která se rychle opotřebovává a není příliš praktická.

Aplikace pro bezdrátové nabíjení pro Android

Málokdo to ví, ale pomocí aplikace Wireless Charging Checker můžete zkontrolovat, zda váš smartphone se systémem Android disponuje bezdrátovým nabíjením. Pomocí tohoto jednoduchého softwaru můžete rychle zjistit, zda je váš chytrý telefon kompatibilní se standardním softwarem.

Chcete-li zjistit, zda je váš smartphone vybaven bezdrátovým nabíjením, musíte:

 • Stáhněte si aplikaci Wireless Charging Checker z Google Play na adrese.
 • Poté otevřete aplikaci a stiskněte tlačítko Kontrola uprostřed obrazovky.
 • Poté vám software poskytne hotový výsledek.

Takto vypadá aplikace pro kontrolu podpory bezdrátového nabíjení.

Samsung Galaxy S20 Ultra

Ve vlajkové řadě S20 je nejzajímavější model Ultra.

Má to nejlepší ze všeho: obrovský 6,9palcový displej AMOLED, hlavní fotoaparát se 4 moduly (hlavní má rozlišení 108 MP), baterii s kapacitou 5000 mAh a výkonnou platformu založenou na čipu Samsung Exynos 990 a 12 GB RAM. Přidali jsme podporu obnovovací frekvence obrazovky 120 Hz, funkci nahrávání videa 8K, design tohoto konkrétního modelu je nezaměnitelný.

Stručně řečeno, opět nejúžasnější smartphone od společnosti Samsung, který bude trhat rekordy v oblasti fotografování a výkonu. Cena a hmotnost modelu vás také zaujmou.

 • Úhlopříčka obrazovky / rozlišení: 6,9 palce / 3200×1440
 • Hmotnost zařízení: 220 g
 • Procesor: Samsung Exynos 990
 • Paměť RAM / vestavěná paměť: 12 GB / 128 GB
 • Kapacita baterie: 5000 mAh
 • Rozlišení fotoaparátů vpředu / vzadu: 40 MP / trojitý 108/48/12 MP
 • Slot na kartu: Ano

Zavedení bezdrátového nabíjení do levných smartphonů nepovažuje mnoho společností za nejprogresivnější rozhodnutí. Ve skutečnosti se cena zařízení ve srovnání se špičkovými telefony výrazně zvyšuje a náklady na samotnou nabíjecí jednotku, s níž můžete zažít všechny výhody této funkce, se často rovnají 20-30 % ceny samotného mobilního telefonu. Stále však existují výrobci, kteří vybavují levné smartphony bezdrátovým nabíjením. Okamžitě si všimneme, že kvůli snaze ušetřit peníze je jeho práce někdy hodně žádoucí, takže nejlevnější zařízení by nemělo vybírat. Doporučujeme podívat se na tři zařízení, která jsme vybrali od známých čínských značek.

Highscreen Max 3 4/64GB

Chladný smartphone od domácí značky Highscreen. Telefon se montuje v Číně a díky dobré kontrole kvality nejsou k jeho designu žádné výtky. Z pěkných vlastností zmiňujeme zadní kryt s vysoce kvalitním a odolným povrchem, na kterém se nesbírají otisky prstů.

Mimochodem, zadní strana může být natřena černou a oranžovou barvou. Ten druhý se nám bude líbit víc. Vzhledem k tomu, že se telefon skvěle ovládá i bez krytu, hraje vzhled při výběru významnou roli. Mimochodem, výrobce smartphonu Max 3 přidal do balení silikonovou podložku, takže ji nemusíte kupovat zvlášť.

V krabici smartphonu uživatelé najdou také kvalitní ochranné sklo, nabíjecí kabel, napájecí zdroj, dokumentaci a adaptér pro 3 zařízení.5 mm jack. Ano, k Highscreen Max 3 nelze připojit kabelová sluchátka. Ale je zde modul NFC pro bezkontaktní platby, který s ohledem na doporučenou cenu 13000 je velmi potěšující.

 • Baterie 5000 mAh;
 • kovový rám;
 • přilnavý zadní panel;
 • Výborný telefon v cenové relaci do 15 000;
 • rychlý výkon systému;
 • slušný objem paměti;
 • samostatný slot pro flash disk.
které, telefony, nabíjet, bezdrátově

Xiaomi Mi 9 6/64GB

Mezi smartphony s podporou bezdrátového nabíjení od Xiaomi je mnoho zajímavých modelů. Naši redakci však zaujalo jen několik z nich, mezi nimiž je samozřejmě i Mi 9. Jedná se o jeden z nejzajímavějších telefonů v současné nabídce čínského výrobce.

Zadní panel smartphonu je vyroben se speciální povrchovou úpravou. Díky němu se smartphone Mi 9 na světle krásně třpytí.

Společnost Xiaomi se rozhodla koupit obrazovky pro svůj smartphone od společnosti Samsung. Kvalitní matice AMOLED s úhlopříčkou 6.39″ se vyznačuje sytostí, vynikajícími pozorovacími úhly a dobrou rezervou jasu. „Železný“ smartphone je také jedním z nejlepších na trhu ve své cenové kategorii. Pokud rádi hrajete, Mi 9 je pro vás ideální. Nebudete sem však moci umístit mnoho aplikací najednou, protože 64GB paměť ROM není rozšiřitelná.

 • výkon ve všech úlohách (Snapdragon 855 a grafika Adreno 640);
 • Kvalita snímání hlavního fotoaparátu;
 • velmi rychlé nabíjení baterie;
 • kvalitní zvuk;
 • Velké množství paměti RAM;
 • Skvělá obrazovka se snímačem otisků prstů.

Xiaomi Mi Mix 2S 6/64GB

Téměř každý nový telefon má dnes minimální rámečky. A už je těžké si vzpomenout, kdo přesně tento trend zpopularizoval. Dá se však říci, že to byla společnost Xiaomi, která byla průkopníkem se svou řadou Mi Mix.

Třetí generace této řady chytrých telefonů je již dostupná na trhu. A pokud se neobáváte možných konstrukčních nedostatků slideru, doporučujeme se na Mi Mix 3 podívat blíže. Rozhodli jsme se podívat na telefon 2S, který je v současné době velmi cenově dostupný. Telefon má výraznou bradu, ve které je umístěn přední fotoaparát. Na ostatních stranách kolem 5.99″ rámeček displeje Full HD je minimální. Uvnitř smartphonu Xiaomi s bezdrátovým nabíjením je procesor Snapdragon 845 s grafikou Adreno 630 a 6 gigabajty paměti RAM. 64 GB trvalé paměti zde.

READ  Jak zavolat počítač do telefonu

DOOGEE S60 Lite

DOOGEE nepatří k lídrům na trhu, ale ruským spotřebitelům je dobře známý. Tato značka nabízí stylové, funkční, spolehlivé a hlavně levné smartphony. S60 Lite je jedním z nich. Za tuto částku výrobce nabízí:

 • Krytí IP68;
 • Displej s rozlišením Full HD a úhlopříčkou 5,2 palce;
 • Baterie s kapacitou 5 580 mAh;
 • 4 GB RAM a 32 GB interního úložiště;
 • Dobré stereo reproduktory a NFC.

16megapixelový hlavní fotoaparát není nejpokročilejší, ale má dokonce optickou stabilizaci. Hardwarová platforma je zde však poměrně skromná a je vhodná pouze pro jednoduché hry a běžné uživatele, kteří nepotřebují spouštět náročné aplikace.

 • vysoká kvalita provedení;
 • Současná instalace karty SIM a paměťové karty;
 • Dostatečná paměť RAM pro stabilní provádění jednoduchých úloh;
 • Dobrý hlavní fotoaparát;
 • atraktivní cena;
 • pěkná cenovka;
 • Modul NFC;
 • Krytí IP68.

Blackview BV6800 Pro

BV6800 Pro může být nazýván dokonalým smartphonem, pokud nehrajete moderní hry. Odolné tělo, které se nebojí vlhkosti, prachu ani nárazů, 5,7palcový displej s rozlišením 1080p, kvalitní dvoumodulový hlavní fotoaparát a baterie s kapacitou 6580 mAh. Kromě toho se čínský smartphone s bezdrátovým nabíjením může pochlubit konektorem USB-C, čipem NFC, funkcí odemykání obličejem a velkým množstvím paměti RAM a ROM (4 GB, resp. 64 GB). A to vše je k dispozici za 14000.

Co je bezdrátové nabíjení?

Jak ale tato technologie funguje?? Bezdrátové nabíjení využívá k nabíjení telefonu elektromagnetickou indukci. Zjednodušeně řečeno, cívka, která je obvykle vyrobena z postříbřené mědi nebo hliníku, se nachází jak v telefonu, tak v bezdrátové nabíjecí podložce. Když srovnáte obě cívky nebo „položíte telefon na nabíječku“, vytvoříte elektromagnetické pole. Telefon generuje elektrický proud z pole, který se následně přemění na stejnosměrný proud (DC), jenž se přenáší do baterie telefonu.

Seřízení cívek je poměrně jednoduché. Obecně platí, že je třeba zarovnat střed zadní strany telefonu s nabíjecí podložkou. Stejně jako při kabelovém nabíjení se telefon rozsvítí, což znamená, že nabíjení začalo. Jen mějte na paměti, že pokud máte silnější těžké pouzdro, nemusí být možné nabíjet bezdrátově.

To vše díky standardu bezdrátového nabíjení Qi. Podporuje ho konsorcium Wireless Power Consortium (WPC), které definuje bezdrátové nabíjení jako „energii, která je přenášena z jednoho zařízení do druhého bez fyzického kabelového připojení“.

Je to opravdu jednoduché? A nyní je čas na zmatek: promluvme si o rychlosti nabíjení. Všechny telefony s možností bezdrátového nabíjení podporují 5W nabíjení. Je to standardní, ale dost pomalé. Rychlejší nabíjení v systému Android je bohužel nepořádek. Většina výrobců používá vlastní „standard“ pro rychlejší nabíjení. Proto se můžete setkat s reklamami na některé bezdrátové nabíječky, například na ty určené pro telefony Samsung.

Vlajkové telefony Samsung 2019 nebo novější podporují standard rychlého bezdrátového nabíjení 2.0. Majitelé Galaxy S10 a Galaxy Note 10 by měli počítat s nabíjením až 12 W, přičemž Note 10 a vyšší modely se budou nabíjet až 15 W. Naštěstí je 15 W „dostatečně rychlý“ do té míry, že na rychlosti nezáleží.

Pokud chcete mluvit o proprietárních standardech, podívejte se na bezdrátovou nabíječku OnePlus od prvního výrobce. Značková bezdrátová nabíječka Warp Charge 30 vám poskytne až 30W neuvěřitelně rychlé bezdrátové nabíjení pro váš OnePlus 8 Pro. Bohužel, s jakýmkoli jiným telefonem budete mít standardní 5W nabíječku.

30W nabíječka je sice šíleně rychlá, zejména bezdrátově, ale jsou zde určité kompromisy. Nejdůležitější je, jak hlasitá nabíječka může být. Vzhledem k obrovské rychlosti nabíječky má zabudované ventilátory pro odvádění tepla. Má také zabudovaný nabíjecí kabel, což znamená, že pokud se kabel opotřebuje nebo zlomí, budete muset nabíječku vyhodit.

A ještě jeden kámen úrazu v jejich prospěch, s nabíječkou OnePlus dostanete pouze 30W nabíječku. Žádné jiné bezdrátové nabíječky třetích stran nemají přístup k této rychlosti. Ale také to znamená, že pokud neutratíte 70 dolarů, budete mít na jakékoli jiné nabíječce rychlost 5 W.

A pak je tu reverzní bezdrátové nabíjení, které je k dispozici ve většině telefonů Samsung a Google Pixel 5. Název mluví sám za sebe, umožňuje nabíjet příslušenství, jako jsou skutečná bezdrátová sluchátka, chytré hodinky a další telefony, jejich umístěním doprostřed na zadní straně telefonu.

Rychlé nabíjení ale nečekejte. Technicky můžete pomocí této funkce nabíjet jiný telefon a v nouzi je to skvělé, ale reverzní bezdrátové nabíjení je z hlediska rychlosti omezeno na přibližně 5 W.

Měli byste používat bezdrátovou nabíječku?

Téma zpoplatnění se na našich webových stránkách objevilo již mnohokrát.Co jsme o nich neřekli, ale touha napsat tento článek vznikla poté, co náš Ivan Gerasimov připravil materiál, ve kterém kritizoval nabíjení bez drátů. Dále se budu snažit s ním nepolemizovat, uvádět protiargumenty a podělit se o své zkušenosti s používáním tohoto příslušenství a mluvit o jeho výhodách a nevýhodách z mé strany.

Je hezké, že výrobci smartphonů jsou někdy ochotni přijít s nějakým sjednocením a nesnaží se vždy prosazovat svůj standard jen proto, aby měli. Takže to fungovalo s QI (čti „chi“). Standard je pro všechny stejný a podporují ho všechny společnosti, včetně Applu, který si šel svou vlastní cestou.

Nabíječka bez kabelů je opravdu praktická a měla by se používat.

Bezdrátové nabíjení pro celou rodinu

Můžete si koupit jednu nabíječku a používat ji s celou rodinou. A pak si koupit nový telefon a pokračovat v jeho používání, což je velmi výhodné. A právě snadnost použití považuji za hlavní výhodu takového příslušenství.

READ  Wi-Fi je na iPhone neustále odpojen

Není třeba přemýšlet, kde je drát, není třeba přemýšlet o typu konektoru. Stačí vložit smartphone a nabíjení začne. Na AliExpress jsou dokonce tyto univerzální možnosti. Pro mě jsem si vybral vertikální stojan s QI, jako je tento, ale vyrobený společností Sony, a považuji to za nejpříjemnější způsob nabíjení. Nejenže máte telefon stále před sebou, ale můžete si číst oznámení, aniž byste ho museli zvedat. Mluvím o situacích, kdy jsou oznámení blokována před odemknutím obličejem. Mám stojánek u počítače, když se rozsvítí obrazovka telefonu, podívám se na něj a vím, jestli je to důležitá zpráva, nebo ne.

S tímto příslušenstvím může mít každý telefon možnost bezdrátového nabíjení. Cívka se umístí na zadní stranu a kabel se zasune do konektoru. Není to nejelegantnější řešení, ale funguje.

Telefon můžete nabíjet a používat

Můžete říct, že je nepohodlné používat telefon, když je téměř vybitý a vy ho potřebujete nutně použít, a budete mít částečně pravdu. Použití bezdrátového nabíjení však nevylučuje použití kabelu. Pokud si potřebujete hrát s jedním procentem nabití, stačí jej připojit obvyklým způsobem. A pokud potřebujete telefonovat, je lepší použít sluchátka a nechat telefon stát a nabíjet se.

Jak zapomenout na nabíjení telefonu

Od té doby, co jsem začal používat bezdrátové nabíjení, jsem zapomněl, co je to vybitý telefon. To se mi stává, jen když jsem na celý den na venkově nebo na cestách. Pokud pracuji, odpočívám nebo někam jedu, telefon se nabíjí. Doma i v kanceláři mám v různých místnostech různé druhy bezdrátových nabíječek a v autě mám zabudovanou nabíječku ve speciální přihrádce, kam bych telefon stejně vždycky položil. Výsledkem je, že můj telefon je nyní téměř vždy nabitý v rozmezí 80-100 %. Říká se, že z hlediska výdrže baterie je lepší zůstat v rozmezí 20-80 %, ale je nepravděpodobné, že by to výrazně prodloužilo životnost baterie. Pak se ujistěte, že je vždy nabitý.

Když pracuji, mám telefon dlouho na stole. Proč ho tedy nenabíjet během nabíjení?? I kdyby to bylo 10 minut, může to znamenat 3-5 % navíc

Na tento způsob používání si rychle zvyknete. Hlavní je trochu se srovnat, nehodit telefon kamkoli, ale dát ho na zvláštní místo. Všiml jsem si však, že téměř všichni uživatelé odkládají telefon na stejná místa, když ho nepoužívají. Stačí do nich umístit několik bezdrátových nabíječek a problém je vyřešen.

Může nabíječka poškodit telefon?

Hodně jsem mluvil se zástupci servisního střediska, které opravuje telefony. Vyprávěli mi spoustu příběhů o tom, jak špatná nabíječka může zničit telefon. Nejedná se ani o samotnou baterii, ale o řídicí jednotku nebo jiné komponenty. Nakonec se smartphone začne zahřívat a rychle se vybije. Uživatelé si myslí, že problém je v baterii, vyměňte ji, ale nepřináší to výsledky. Nakonec tito uživatelé obviňují kohokoli jiného než svou touhu ušetřit peníze za nákup značkového příslušenství pro svůj drahý telefon.

I levná bezdrátová nabíječka, která není nejkvalitnější, však není schopna váš telefon tolik poškodit, řekli nám průvodci. To vše proto, že nedochází k přímému kontaktu s komponenty telefonu, nemůže dojít ke zkratu a nedochází k tak silným napěťovým špičkám. Bezdrátové nabíjení je pro smartphone jednoduše bezpečnější než nabíjení kabelem.

Zjednodušeně lze všechny kabelové nabíječky rozdělit na vertikální, horizontální a nabíječky do auta. Existují také univerzální, ale to je sotva samostatná třída.

Mohu telefon po ponoření do vody dobít?

A pravděpodobně jste také slyšeli, že vodotěsné telefony lze nabíjet pouze tehdy, když jsou zcela suché. Někteří výrobci dokonce uvádějí, že by to mělo trvat nejméně 24 hodin. Souhlasím s tím, že je těžké si představit, že byste během této doby nemuseli nabíjet telefon. Zejména proto, že před kontaktem s vodou pravděpodobně není 100% nabitý.

Jsem proti úmyslnému umisťování chráněného smartphonu do vody, ale bezdrátové nabíjení se hodí. Vzhledem k tomu, že nedochází k přímému kontaktu konektorů, nemůže voda nahromaděná v telefonní zásuvce způsobit zkrat.

Spotřebitelské recenze chytrých telefonů s bezdrátovým nabíjením

Díky internetu mají zcela cizí lidé možnost komunikovat a sdílet své zkušenosti. Níže jsou uvedeny reference zkušených uživatelů výše uvedených modelů chytrých telefonů.

Recenze Samsung Galaxy S8

Další recenze iPhone 8

Recenze telefonu Samsung Note 8

Recenze Samsung Galaxy S7

které, telefony, nabíjet, bezdrátově

Další recenze pro Samsung Galaxy S7

Zkušenosti pro YotaPhone 2

Recenze telefonu Motorola Nexus 6

Shark Magazine by Shark Themes

| Denial of responsibility | Contacts |RSS