Společnost Samsung přidala do telefonu Galaxy S10 kontrolku oznámení

Samsung vyrobil své nejnovější vlajkové lodě s opravdu tenkým rámečkem kolem displeje. A pokud boční rámečky předtím byly dostatečně tenké, horní část, aby tenká neumožnila přítomnost předního fotoaparátu, a pak se Samsung rozhodl vyříznout otvor pro selfies modul přímo v displeji. Taková obrazovka vypadá neskutečně cool, ale protože zabírá téměř celou přední plochu smartphonu, všechny senzory a senzory musely být instalovány pod obrazovkou, a co hůř, notifikační dioda byla zcela odstraněna.

První myšlenka, která vás při pohledu na displeje nového Galaxy S10 napadne, je samozřejmě jednoduchá. zapojit otvor v displeji a udělat z něj něco jako indikátor oznámení, aby se pixely kolem něj v případě potřeby rozsvítily nějakou kontrastní barvou. A zdá se, že na to přišel i Samsung, proto se pixely kolem přední kamery rozsvítí, když například odemykáte smartphone pomocí rozpoznání obličeje nebo děláte několik dalších věcí. Bohužel zde není žádná světelná indikace pro oznámení, a proto zjistit zmeškané hovory a zprávy, jako ve starém způsobu, nyní nemůžete.

Doufali jsme, že to Samsung opraví aktualizací, ale mezitím jsme mohli jako dočasné řešení vizuálních oznámení použít aplikace Energy Ring nebo ARC Lighting z Google Play. O Energy Ring jsme mimochodem mluvili v samostatném článku, který popisuje, jak funguje, a obsahuje také odkaz ke stažení.

Až dosud jsme doufali, že Samsung toto nedorozumění napraví a poskytne nám řešení vizuálního světelného oznámení, tedy dokud Samsung neaktualizoval svou experimentální aplikaci Good Lock s doplňkem EdgeLighting, který měl dostupné možnosti EdgeLighting uvést do pořádku. Hlavní z nových funkcí je simulace světelných oznámení, která je realizována animací OLED displeje kolem otvoru v displeji Galaxy S10e, S10 nebo S10.

Je sice příjemné vědět, že nyní máme oficiální možnost používat animovaný světelný kroužek kolem fotoaparátu pro oznámení, ale ukazuje se, že vlastní doplněk společnosti Samsung trpí stejnou nemocí jako aplikace třetích stran. Nová funkce zásuvného modulu s názvem „Eclipse“ umožňuje zvolit barvu podsvícení displeje kolem otvoru fotoaparátu a také zvolit interval zvlnění.

How to Enable Flash Notifications Galaxy S10 and S10 Plus (Android 10)

Nová funkce však ve většině situací nefunguje, když je obrazovka vypnutá, což značně snižuje její užitečnost. Když je obrazovka vypnutá, můžete stále vidět různobarevný pulzující kroužek kolem fotoaparátu, ale pouze pro příchozí hovory nebo několik základních aplikací, mezi které nepatří oblíbené aplikace pro chat a sociální sítě, které používá naprostá většina lidí. Bummer. Pevně však doufáme, že to Samsung v blízké budoucnosti opraví pomocí aktualizace. Zdroj:

Co je Samsung Galaxy S10 a jeho původ?

Samsung Galaxy S10 byl vytvořen a navržen na oslavu deseti let generace Galaxy S v odvětví mobilních telefonů. To znamená roky růstu, výzkumu a technologických inovací, které spotřebitelům přinášejí to nejlepší z mobilních technologií.

READ  Jak nastavit hodinky Samsung Galaxy watch

Nový Samsung Galaxy S10 má operační systém. a aspekty designu a navigace Unique. Díky tomu se stal vyhledávaným smartphonem v oboru. Vzhledem k novým funkcím je pravděpodobné, že některá nastavení, která máte k dispozici pro přizpůsobení mobilního telefonu, jsou neznámá, například nastavení oznámení.

Samsung Galaxy S10. OFFICIAL LED Notification on Camera Hole is HERE (NEW Update!)

Načítání funkce Edge Lighting Plus v telefonu Samsung S10

Přestože můžete přizpůsobit osvětlení okrajů z hlediska efektu, barvy, doby trvání a průhlednosti, můžete jej dále přizpůsobit. Společnost Samsung vydala aplikaci, která vylepšuje vestavěnou funkci Edge Lighting. Musíte si stáhnout aplikaci Edge Lighting Plus, která je rozšířením aplikace Samsung Good Lock. Jakmile tak učiníte a aplikaci otevřete, automaticky se přesunete do aplikace Edge Lighting. Tato aplikace vám nabízí více možností přizpůsobení, které se zobrazí po otevření každé funkce.

Indikátor uzamčení

Upozorňovací kontrolku LED na zařízení Samsung, která funguje při výskytu událostí v aplikacích, můžete u všech modelů vypnout prostřednictvím nastavení smartphonu:

 • Přejít na “Nastavení”.
 • Najít “Oznámení”.
  kontrolka, oznámení, galaxy
 • Přepnutí na “Oznámení aplikací”.

Pomocí posuvníků můžete vypnout světelná oznámení v aplikacích, kde nejsou potřeba. Tato metoda pomáhá odstranit funkci blikání ze všech oznámení, a to i z aplikací, které nejsou právě aktivní, ale jsou stále přítomny v zařízení.

Další metoda nefunguje na všech modelech a je použitelná pouze pro aktivní aplikace, které právě zobrazují jiné oznámení:

 • Tažením prstu po odemčené obrazovce otevřete oznamovací oblast.
 • Dlouhé klepnutí na aplikaci, která obtěžuje světelnými oznámeními.
 • Otevřete nastavení aplikace.
 • Vypnutí kontrolky oznámení události v nastavení.

Tato metoda je časově náročná, ale umožňuje odstranit blikající oznamovací světlo na Samsungu pro ty aplikace, které nepotřebují neustálou pozornost majitele, a zároveň ponechat pohodlné funkce pro messengery, sociální sítě a samotný telefon.

Pokud obdržíte jakékoli oznámení a na smartphonu se zobrazí indikátor, obvykle to signalizuje. Pokud se tak nestane, je kontrolka oznámení pravděpodobně vypnutá, ale lze ji zapnout v nastavení dotykového zařízení. Ukážeme a povíme vám.

Otevřete nastavení dotykového zařízení.

Klepněte na ozubené kolo v horní části obrazovky.

Přepněte přepínač do polohy Zapnuto.

Níže je zobrazeno oznámení. Pokud na něj kliknete, otevře se nabídka pokročilých nastavení.

Barvu diody LED si můžete nastavit sami.

Ahoj! Dnes vám ukážu, jak zapnout oznámení v telefonu Samsung Galaxy. Velmi snadno a rychle můžete povolit upozornění na všechny aplikace, které jsou nainstalovány v zařízení. Viz pokyny níže a napište své připomínky, pokud vám něco není jasné. Pojďme!

Jak povolit oznámení LED v zařízení Samsung Galaxy S10 Plus Exynos?

Podívejme se, jak snadno lze vylepšit oznámení v telefonu Samsung Galaxy S10 Plus Exynos. Aktivujte funkci upozornění LED a nezmeškáte jedinou zprávu nebo upozornění. Ujistěte se, že jste vždy v obraze. Zvolte si bleskové upozornění, které vám nejlépe vyhovuje, a nechte si zobrazit světelné upozornění, když se zobrazí pouze některé alarmy, připomenutí, zprávy nebo příchozí hovory. Aktivujte tuto super funkci, aby fotoaparát nebo obrazovka blikaly, jakmile obdržíte jakékoli upozornění.

Jak povolit oznámení LED fotoaparátu v telefonech Samsung

Ve snaze vytvořit zařízení s co nejmenšími rozměry odstranili výrobci chytrých telefonů se systémem Android některé užitečné funkce, jako je oznamovací kontrolka. Tato malá LED dioda, která byla kdysi součástí mnoha chytrých telefonů, by vás mohla upozorňovat na hovory, zprávy a další události. Většina dnešních smartphonů nemá uvnitř výřez pro reproduktory, fotoaparáty a další senzory.

Některé moderní chytré telefony Samsung však mají výřez pro přední fotoaparát. Můžete ji používat jako oznamovací diodu s aplikacemi třetích stran; zde je návod, jak na to.

Které telefony Samsung podporují oznámení LED?

Výřez s otvorem pro přední fotoaparát poskytuje vyšší poměr obrazovky k tělu, protože nevyžaduje výřez. Kamera je umístěna ve výřezu, který je laserem vyřezán do displeje.

READ  Nastavení IPTV na televizoru panasonic Smart TV. Připojení set-top boxu

Kolem tohoto výřezu je obvykle kruh, který lze použít jako indikátor oznámení v aplikacích, na které se podíváme níže. Následující zařízení Samsung Galaxy podporují oznámení LED:

Je velmi pravděpodobné, že nové varianty výše zmíněných zařízení budou podporovat také funkci upozornění LED výřezem fotoaparátu. Například řada Galaxy S21, která byla vydána na začátku roku 2021, podporuje také tyto aplikace. Pokud si nejste jisti, vyzkoušejte aplikace na novém modelu a zjistěte, zda fungují.

Související: Nejlepší tipy a triky pro používání rozhraní Samsung One UI 3

Samsung Galaxy S10. Official LED Notification Light on Camera Hole

Aplikace používané k povolení oznámení Samsung Cutout LED

V závislosti na tom, který telefon máte, budete chtít použít jednu ze dvou aplikací pro zapnutí oznámení LED.

Pro ty, kteří mají Galaxy S10 / S10 nebo Note 10/10. K tomuto účelu byste měli používat aplikaci Good Lock. Pokud máte některý z výše uvedených telefonů řady Galaxy A nebo Galaxy M, budete muset použít aplikaci aodNotify, protože aplikace Good Lock tento úkol na těchto zařízeních nezvládá.

Jak povolit oznámení LED v zařízeních Galaxy S a Note

Dobrý zámek funguje se starým uživatelským rozhraním Samsung Experience UI i s moderním uživatelským rozhraním One UI. Nabízí mnoho funkcí přizpůsobení, ale k zapnutí oznamovací diody kolem výřezu fotoaparátu je třeba použít doplněk EdgeLighting

To je způsobeno efektem známým jako Eclipse, který vytváří kruhové osvětlení kolem výřezu kamery. Když dostanete oznámení s touto funkcí, LED diody kolem výřezu vás upozorní.

Chcete-li používat aplikaci Good Lock, nejprve si ji nainstalujte z obchodu Samsung Galaxy Store, pokud jste tak ještě neučinili. Spusťte jej a stáhněte si všechny dostupné pluginy včetně EdgeLighting Poté otevřete plugin EdgeLighting na panelu aplikací v telefonu.

Nyní se dozvíte, jak nastavit EdgeLighting pro zobrazování oznámení LED:

Vyberte možnost s nápisem Efekty.

Přejděte dolů na možnost Eclipse a vyberte tuto možnost.

Pokud chcete, můžete změnit barvu LED diody a nastavit dobu jejího svícení.

V nastavení telefonu Samsung Galaxy je také nutné povolit funkci Always on display. Aplikace vás k tomu automaticky vyzve a poté vás přesměruje na stránku s potřebnými nastaveními. Jakmile se ocitnete na stránce, povolte možnost Vždy na displeji.

Ve výřezu LED fotoaparátu v telefonu Samsung se nyní zobrazí kontrolka oznámení, kdykoli vám přijde oznámení a obrazovka je vypnutá. Bohužel nelze změnit barvu světla oznámení pro různé aplikace, což by aplikaci vylepšilo.

Jak zapnout oznámení LED v zařízeních Samsung Galaxy A a M

Chytré telefony řady Galaxy A a M s modelovými čísly A20 / A30 / A50 a M10 / M20 / M30 / M40 mají místo otvoru pro fotoaparát výřez pro vodu. Proto s nimi nebudete moci používat aplikaci Good Lock.

Můžete však použít jinou aplikaci známou jako aodNotify a povolit oznámení LED kolem výřezu fotoaparátu nebo výřezu. Tato aplikace bude fungovat i s novějšími telefony řady A a M, které mají místo výřezu výřez pro fotoaparát. Lze jej používat i s vlajkovými telefony řady Galaxy S, jako jsou S20, S10 a Note 10.

Zde naleznete postup instalace a konfigurace aplikace aodNotify:

Nainstalujte si program aodNotify, pokud jste jej ještě nenainstalovali, otevřete jej a přidělíte mu potřebná oprávnění.

Po výchozích oprávněních budete muset aplikaci povolit přístup k oznámení.

Pak musíte aplikaci povolit používání funkce Always on Display a Edge Lighting. Otevřete jejich možnosti, přejděte na položku aodNotify a vyberte ji.

Poté budete vyzváni k instalaci Správce AOD. Postupujte podle pokynů k instalaci.

Po udělení všech potřebných oprávnění aplikaci povolte přepínač Indikátor oznámení. Jedná se o obdobu funkce Edge Lighting v aplikaci Good Lock.

READ  Jak vypnout TV Samsung bez dálkového ovládání

Jak používat displej Samsung Infinity-O jako oznamovací diodu LED

Tipy

Chainfire, známý vývojář aplikací (nejen) pro Android, nedávno vydal novou aplikaci Holey Light. Dokáže využít otvor v displejích Samsung Galaxy S10, S10 a S10e Infinity-O jako notifikační LED diodu.

Nová řada Galaxy S10 sice disponuje nejlepšími technologiemi Samsungu, ale korejská společnost jako by zapomněla (nebo se rozhodla nezařadit) do svých nejnovějších vlajkových lodí indikátor oznámení. To mnoho uživatelů rozzuřilo a začali doufat, že nějaký nezávislý vývojář co nejdříve vytvoří obdobu takového čipu.

Po představení aplikace Energy Ring se Holey Light stala další aplikací, která umožňuje přizpůsobit otvor v displeji.

Jak získat rozsvícenou nebo LED kontrolku oznámení na zařízeních řady Galaxy S20, S10 nebo Note 10

V této příručce jsou popsány kroky, které je třeba provést, abyste v zařízeních řady Galaxy S20, S10 nebo Note 10 zapnuli kontrolku oznámení nebo indikátor. Tyto vlajkové lodě společnosti Samsung se mohou pochlubit jedním z nejlepších výkonů smartphonů, o jakém jste kdy slyšeli.

Nedávno vydaná řada Samsung Galaxy S20 má skutečně pozoruhodné specifikace. Získáte například 120Hz displej, čipset Qualcomm SM8250 Snapdragon 865, 8 GB RAM, trojitý zadní fotoaparát (64 12 12 MP) a 10 MP přední kameru.

To vše je navíc podpořeno baterií s kapacitou 4000 mAh a podporou rychlého nabíjení 25 W. Spolu s tím získáte podobné špičkové funkce i u řady Galaxy S10 a Note 10.

Zdá se tedy, že s tolika výkonnými funkcemi obsahuje všechny funkce, které potřebujete, s výjimkou oznamovací LED diody. Ano, bohužel indikátor oznámení není vidět na žádném z výkonných zařízení Samsung.

K indikátorům oznámení v zařízeních Galaxy S20, S10 nebo Note 10 však můžete snadno přistupovat pomocí aplikace. Podívejme se, jak to lze provést.

Jak nastavit efekt osvětlení okrajů

Když už jste aktivovali oznamovací diodu vypnutí fotoaparátu, můžete provést několik dalších nastavení, abyste si efekt osvětlení okrajů přizpůsobili podle svých preferencí.

Změna barvy

Barvu efektu osvětlení okrajů můžete změnit jednoduše kliknutím na možnost Barva v dolním panelu Výpis bočního osvětlení.

Můžete si vybrat z řady přednastavených barev nebo kliknutím na barevné kolečko vybrat téměř jakoukoli barvu na barevném kolečku.

Pro každou aplikaci je také možné použít vlastní barvy.

 • Klepněte na Vlastní barva a potom klepněte na Spravovat oznámení.
 • Vyberte aplikace, u kterých chcete zobrazit vlastní barvu pomocí efektu Edge Lighting.
 • Po výběru se vraťte na stránku Vlastní barva.
 • Zde vidíte barvy přiřazené k jednotlivým aplikacím.
 • Chcete-li si vybrat barvu, jednoduše klikněte na aplikaci a vyberte požadovanou barvu.

Transparentnost změn

Klikněte na Průhlednost ve spodním panelu a pomocí posuvníku upravte průhlednost efektu osvětlení okrajů.

Změna Délka trvání

Chcete-li změnit dobu trvání efektu osvětlení okrajů, klikněte na možnost Doba trvání na spodní liště a budete si moci vybrat z možností Krátká, střední a dlouhá doba trvání. Klepněte na Made When Satisfied.

Voila, nyní si můžete vychutnat tento skvělý efekt pokaždé, když obdržíte oznámení na zařízení Galaxy S10.

Pokud se vám efekt Edge Lighting z nějakého důvodu nelíbí. existuje aplikace třetí strany, která nabízí stejný efekt, nicméně k tomu, aby se vyrovnala funkčnosti aplikace Edge Lighting, je ještě dlouhá cesta

Zde je však návod, jak používat aplikaci Holey Light, která umožňuje přidat do zařízení Galaxy S10 efekt oznámení s výřezem LED fotoaparátu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS