iPhone 11 Pro: How to Enable / Disable Control Center on Lock Screen

Kompletní sada

Jedním z hlavních ukazatelů originality je vybavení. Chcete-li zkontrolovat originalitu iPhonu 11 a 11 Pro, prozkoumejte, jakým příslušenstvím výrobce smartphonu vybavil. Apple v přepravní krabici přibalí kabel Lightning, 5W síťový adaptér, sponku na SIM kartu, sluchátka Airpods a dokumentaci. Originální kabel iPhone je mnohem měkčí než falešný a v plastovém výlisku není sebemenší vada. Všechny komponenty jsou baleny jednotlivě. Padělaná sada se co nejvíce podobá originálu. Stavebnice je dodávána s návodem, sponka vypadá jako originál, ale nejsou na ní žádné samolepky. Nabíječka padělku vůbec nevypadá jako originál, sluchátka Airpods ve starém balení, ale velmi podobná originálu. Sluchátka v originále by měla být v biologicky rozložitelném obalu, ale obal čínské verze se ve vodě nerozpustí.

kontrola, iphone

Ať už narazíte na jakkoli dokonalou repliku iPhonu, jeho tvůrci technicky nemohou udělat všechno přesně stejně jako Apple. Proto i rychlá vnější kontrola může odhalit padělek. Na co si dát pozor:

 • Na zadním krytu všech originálních iPhonů je nápis Designed by Apple in California, Assembled in China, číslo modelu a certifikační značky.
 • Kupodivu iPhone nemůže mít anténu.
 • Všechny iPhony od roku 2012 mají proprietární konektor lightning. Vypadá jinak než USB-C, natož mini-USB.
 • Zadní kryt iPhonu není odnímatelný, tj.е. Je upevněn pomocí šroubů.
 • Všechny iPhony používají proprietární operační systém iOS. Nemůže mít systém Android.
 • Po zapnutí telefonu by se mělo objevit nakousnuté jablko, v původním systému iOS nenajdete žádné hieroglyfy, podivná zakřivená písma ani jiné kaligrafické chyby.

Jak zkontrolovat iPhone 11 při koupi

Není žádným tajemstvím, že více než polovina iPhonů 11 prodaných v Rusku byla do země dovezena šedou metodou, tj. bez povinného v takových případech celního odbavení a certifikace. Až donedávna nepředstavoval nákup neoficiálního telefonu značky Apple pro majitele žádné riziko, protože iPhone z jakéhokoli regionu podporuje všechny potřebné frekvence ruských mobilních operátorů. Na všechna ostatní rizika se vztahovala celosvětová záruka společnosti Apple na její vlastní chytré telefony. A nedávno bylo oznámeno, že od nynějška budou zařízení zakoupená v Americe a Rusku servisována pouze v místě nákupu. Zcela jiným problémem může být nákup neoriginálního, aktivovaného nebo použitého telefonu. Abyste se vyhnuli pasti bezohledných prodejců, navrhujeme pochopit, jak rozlišit falešný iPhone 11 (Max) a získat úplné a přesné informace o smartphonu od jeho výrobce.

Jak ověřit připojení iPhonu k operátorovi

Existují dva druhy iPhonů: nikdy nezamčené a smluvní. První funguje s jakoukoli kartou SIM, druhá je uzamčena pro určitého operátora a lze ji používat pouze s ním.

Pomocí speciálních karet SIM lze smluvní iPhone odblokovat. Vzhledem k obtížnosti a nestabilitě těchto telefonů je jejich nákup mnohem levnější. Pokud se nesnažíte při nákupu ušetřit, těmto iPhonům byste se měli vyhnout. A abyste si ověřili, že jste skutečně před sebou, můžete to udělat tímto způsobem:

 • Vyjměte přihrádku na kartu SIM vlastníma rukama a zkontrolujte, zda v ní nejsou žádné cizí předměty.
 • Vložte kartu SIM a ujistěte se, že telefon okamžitě vyhledá mobilní síť a připojí se k ní.
 • Zkuste zavolat někomu, koho znáte.
 • Pro jistotu otevřete Nastavení → Obecné → O tomto zařízení a zkontrolujte, zda je v řádku „Operátor“ uvedeno jméno vašeho operátora.

Pokud je vše v pořádku, můžete přejít k další položce.

READ  Jak změnit heslo na telefonu Samsung

Jak otestovat iPhone před koupí?

Internetové obchody nabízejí iPhony mnohem levněji než značkové showroomy. Takový nákup však s sebou nese určitá rizika.

Jak správně zkontrolovat iPhone a s jakými problémy se můžete setkat při nákupu telefonu přes internet?

Nejprve se ujistěte, že je možné ověřit. Za tímto účelem si pečlivě přečtěte dodací a záruční podmínky. Neváhejte se zeptat vedoucího na další podrobnosti.

Podrobně vám prozradíme, jak zkontrolovat pravost a funkčnost iPhonu a na co si dát při nákupu pozor:

 • Pečlivě zkontrolujte vzhled iPhonu. Pouzdro a obrazovka musí být bez promáčklin, škrábanců, odštěpků, prasklin a jiných poškození. Ochranné fólie iPhonu by měly dobře přiléhat (neměly by pod nimi být žádné „bubliny“). Ujistěte se, že krabice nebyla před otevřením otevřena. Pokud vidíte jakékoli známky zásahu, měli byste se zajímat, proč s ním bylo manipulováno předtím, než jste si iPhone koupili.
 • Je také nutné zkontrolovat úplnost iPhonu. Je možné, že máte adaptér nabíječky, který nepasuje do evropských zásuvek, v takovém případě vám ho prodejce vymění. Nebo můžete adaptér získat jako dárek.
 • Chcete-li se ujistit, že kupujete pravý výrobek, vyplatí se zkontrolovat iPhone na oficiálních stránkách společnosti Apple (https://checkcoverage).Apple.com/en/ru). Potřebujete znát sériové číslo iPhonu a jeho číslo IMEI. Tyto informace se obvykle nacházejí na samotném iPhonu a také na obalové krabici. Kontrola IMEI iPhonu na webu společnosti Apple je snadná. Zjistíte, zda je váš iPhone uveden v databázi společnosti, a také jeho model, barvu a datum výroby. Je také užitečné zkontrolovat IMEI iPhonu, abyste zjistili, zda se jedná o použitý model nebo zda pochází z výlohy.
 • Ujistěte se, že vám internetový obchod neprodává REF (repasovaný, repasovaný nebo vrácený prodejci z jiných důvodů) iPhone za cenu nového. Ověření, zda jsou sériová čísla a čísla IMEI na krytu iPhonu, na přihrádce na SIM kartu a na krabici stejná. Dalším znakem repasovaného iPhonu je bílý obal bez obrázku s označením „Apple Certified Refurbished“ nebo „Apple Certified Pre-Owned“.Můžete jej také zkontrolovat na oficiálních stránkách podle IMEI. Repasovaný iPhone bude aktivován před vámi a nebude se na něj vztahovat záruka výrobce.
 • V Rusku lze většinou koupit iPhony s certifikací Rostest a Eurotest. iPhony „Rostest“. Jedná se o oficiálně dovážená „bílá“ zařízení s plnohodnotnou zárukou a servisem. „Šedé“ telefony Eurotest jsou výrazně levnější, ale mohou být vázány na jednoho operátora, nejsou servisovány a nemají záruku. Volba je na vás. Rozdíl poznáte podle obalu a dokumentů. Pokud jsou uvedeny zkratky „PCT“ nebo „EAC“. Tady je Rostest.
 • Věnujte pozornost přiloženým dokumentům. Krabice by měla obsahovat uživatelskou příručku, prodejní doklad, doklad o koupi a záruční list pro právo na servis. Tyto dokumenty musí být ověřeny oficiálním prodejcem Apple. Měly by obsahovat. popis telefonu (model, sériové číslo), datum nákupu, cenu, číslo účtenky nebo faktury, kontakty pro kontaktování prodejce.

Jak zkontrolovat iPhone před koupí z druhé ruky

Pokud si koupíte iPhone po vybalení z krabice, je to obtížnější. Takový nákup vyžaduje pečlivější přístup a další kontroly. Abyste si byli jisti svým nákupem, byli v naprostém bezpečí před možnými podvody a řádně zkontrolovali zakoupený iPhone, musíte provést následující kroky:

 • Měli byste zkontrolovat, zda není iPhone promáčknutý, naštípnutý, prasklý a jinak poškozený. Zpravidla je lepší nekupovat iPhone s rozsáhlým mechanickým poškozením. Telefon přestane fungovat po dalším nárazu. Pokud se to stane, může oprava vyjít pěkně draho.
 • Nejspolehlivějším způsobem kontroly iPhonu je použití sériového čísla na oficiálních stránkách společnosti Apple (https://support).Apple.com/en-ru/HT201296). Zde můžete zkontrolovat všechny potřebné informace o modelu iPhone, barvě a datu výroby.
 • iPhone box je vždy plus pro prodejce. I zde je však třeba být opatrný. Musíte znovu zkontrolovat IMEI a sériové číslo iPhonu. Ty se musí vždy shodovat s těmi, které jsou uvedeny na obalu iPhonu. Pokud tomu tak není a předchozí majitel iPhonu o tom mlčel, možná něco skrývá.
 • Zkontrolovat iPhone na adrese www.chipmunk.nl, IMEI.info nebo iphoneimei.informace. Pomocí IMEI můžete zkontrolovat cenné informace o svém iPhonu, včetně modelu, barvy, data vydání, data vypršení platnosti, a zjistit, zda není na seznamu odcizených zařízení nebo zda po něm bývalý majitel nepátrá.
 • Existují tři kategorie zakoupených iPhonů: 1) kompatibilní se SIM kartami libovolných operátorů bez dalších nastavení. „unlocked“ neboli Neverlock; 2) iPhony, které jsou vázány na konkrétního mobilního operátora a vyžadují další nastavení pro práci s jinými sítěmi GSM. „locked“ neboli Lock; 3) iPhony přeprogramované pro absenci síťových omezení. „unlocked“ neboli Softunlock. Doporučujeme koupit pouze iPhone kategorie Neverlock. S ostatními jsou obvykle problémy. Zda je váš iPhone „uzamčen“, můžete ověřit tak, že na přihrádce na kartu SIM vyhledáte vzor a zjistíte, jak snadno lze na kartě SIM přijímat mobilní signál, případně zda je třeba provést nějaké úpravy.
 • Poté zkontrolujte, zda iPhone správně funguje: 1) Tlačítka a přepínače by se neměly zasekávat, zasekávat a reagovat pomalu; 2) Tlačítko Domů a s ním spojená funkce TouchID by měly fungovat s lehkým a snadným stiskem; 3) Za čočkou fotoaparátu by neměla být žádná zrnitost, fotografie by měly být jasné a ostré; 4) Obrazovka iPhonu by neměla obsahovat „rozbité“ pixely, obraz by měl být jasný a ostrý; 5) obrazovka by měla být snadno a rychle dotyková, ikony by měly plynule následovat prst; 6) konektory náhlavní soupravy, nabíjecí konektory a datový kabel by neměly být uvolněné a měly by poskytovat pevné spojení; 7) baterie by měla vydržet několikaminutové testovací použití pro hovory, sledování videa přes Wi-Fi, s maximálním poklesem úrovně nabití baterie o 1-3 %.
 • Věnujte pozornost obrazovce telefonu. Ideální je, pokud je originální, není opravený nebo nahrazený kopií.
 • Kontrola stavu nabíjení iPhonu. V tomto okamžiku by se měl rychle nabíjet a neměl by se zahřívat.
 • Měli byste také zkontrolovat funkčnost často používaných aplikací, jako je navigace GPS, textové editory, přehrávače médií atd.д.
 • Je nutné, aby prodejce odpojil iPhone od účtu a obnovil všechna předchozí nastavení. Můžete zkontrolovat připojení iPhonu ke zdroji iCloud.Použití sériového čísla nebo čísla IMEI.
READ  Jak zapnout pop --up shazam na iPhone

Hodně štěstí při nákupu a pozitivní zkušenosti s používáním zařízení Apple!

Jak zkontrolovat použitý iPhone před koupí

V dnešní době je iPhone pro Ukrajince drahý luxus. Proto se většina praktických a rozumných uživatelů poohlíží po levnějších možnostech: chytrých telefonech se systémem Android nebo ještě použitých gadgetech Apple. Druhá možnost se často ukáže jako ne zrovna příjemná zkušenost pro nezkušené kupující. Proto jsme se rozhodli poskytnout několik tipů pro ty, kteří si chtějí koupit použitý iPhone.

Полгода с iPhone 11 / БЫЛО БОЛЬНО

Hlavním pravidlem při nákupu použitého gadgetu je nespěchat. Rychlý pohled na zařízení a rychlý nákup může nejen zkazit váš celkový dojem z chytrého telefonu, ale také vás donutí utratit další peníze za opravy nebo náhradní díly.

Při přebírání použitého iPhonu je třeba nejprve provést vnější kontrolu, zda na něm nejsou vrypy, škrábance a oděrky. Dávejte pozor na geometrii krytu. iPhone musí být plochý, ze smartphonu nesmí nic vyčnívat. Pokud si všimnete jakýchkoli změn tloušťky po obvodu pouzdra, je pravděpodobné, že s iPhonem již bylo manipulováno.

Při první kontrole zkontrolujte nabíjecí port a přihrádku na SIM kartu. uvnitř otvorů jsou speciální indikátory, které pomáhají zjistit, zda se iPhone potápí. Pokud jsou indikátory červené, doporučujeme začít hledat nový.

Vedle nabíjecího portu jsou dva šrouby, které je třeba rovněž zkontrolovat. Pokud jsou hlavičky otlučené nebo mírně poškozené, může to být jasná známka manipulace.

Pokud gadget prošel kontrolou, zapněte jej a zkontrolujte, zda ostatní komponenty fungují. Nejprve je třeba vyzkoušet funkci mechanických tlačítek: Home, Power, ovládání hlasitosti a přepínač režimů.

Dalším prvkem je dotykový displej. hlavní prvek dotykového smartphonu. Nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak zkontrolovat, zda snímač funguje, je stisknutím ikony na displeji iPhonu vyvolat nabídku „třesení“ a pomalu přejet prstem po displeji. Pokud se zástupce pohybuje bez problémů, je dotyková obrazovka v pořádku. V opačném případě se na nefunkční ploše ikona jednoduše odlepí od prstu. Tento scénář je možný i po instalaci nekvalitního modulu displeje, proto ještě jednou pečlivě zkontrolujte spoje displeje s pouzdrem, porovnejte barvu rámečku a tlačítka. musí se shodovat a nesmí se lišit odstínem.

READ  Ve které složce iPhone je kopie rezervy

Nezapomeňte zkontrolovat, zda moduly Bluetooth, Wi-Fi a 3G smartphonu správně fungují, a také zkontrolujte, zda funguje fotoaparát. Na tuto kontrolu se připravte předem a vezměte si s sebou vhodnou velikost karty SIM. Nezapomeňte, že v iPhonu 4/4s je to microSIM, od iPhonu 5 je to nanoSIM. Doporučuji vám také vzít si sluchátka (pokud nemáte přibalená) a vyzkoušet fungování 3.5 mm port. Také se ujistěte, že jste v Nastavení → iCloud a → App Store zrušili propojení iPhonu s účty předchozího majitele. Je lepší dodatečně přejít na webové stránky společnosti Apple a zkontrolovat aktivační zámek, protože v jedné z verzí systému iOS může být pole iCloud zcela skryto.

Absence krabice a originálního příslušenství je dalším důvodem ke koupi. Většinou se ukáže, že tato zařízení jsou kradená a nabíječka a sluchátka jsou ve většině případů levné napodobeniny. Pokud krabičku máte, nezapomeňte porovnat číslo IMEI na ní uvedené se stejným číslem v nastavení iPhonu. 16místný kód by se měl shodovat.

Dodržováním těchto rad můžete výrazně snížit riziko nákupu problematického zařízení. Můžete se také obrátit na službu UiPservice, kde vám poradí. zkontrolují vaše zařízení.

Zkouška kontaktu s kapalinou

Zda je použitý iPhone utopený, vám pomůže zjistit jeho celkový stav. Nejčastějším příznakem kontaktu s vodou je otok baterie.

Na webu společnosti Apple můžete také najít speciální červené značky, které indikují kontakt s vodou.

Jak zjistit, zda je váš iPhone nový (aktivovaný nebo ne)?

Prodali vám iPhone v zapečetěné krabici a prodejce vás ujistil, že je nový. Před použitím nového smartphonu Apple jej musíte aktivovat. Postup aktivace zahrnuje připojení smartphonu s vloženou kartou SIM k aktivačním serverům společnosti Apple. Stačí se připojit k síti Wi-Fi nebo použít mobilní přenos dat.

A teprve poté, co majitel iPhonu obdrží potvrzení o aktivaci, může své zařízení používat.

Pokud tedy při prvním zapnutí smartphonu přejdete rovnou na domovskou obrazovku a obejdete uvítací, aktivační a nastavovací obrazovku, pak již byl používán. Pokud se při prvním zapnutí iPhonu zobrazí uvítací obrazovka, neznamená to, že gadget nebyl používán. Skutečnost, že se při každém obnovení továrního nastavení iPhonu nebo po obnovení systému iOS v počítači zobrazí obrazovka s nápisem „Hello“ v různých jazycích. Jinými slovy, ani rozbalení zapečetěné krabice a zobrazení uvítací obrazovky při zapnutí zakoupeného iPhonu nezaručuje, že je smartphone nový.

Jak v opravně po výměně zkontrolovat, zda je displej iPhonu originální?

Od iOS 13.1 Společnost Apple přidala do svého operačního systému pro chytré telefony novou funkci, která varuje majitele iPhonu 12, iPhonu 12 mini, iPhonu 12 Pro, iPhonu 12 Pro Max, iPhonu 11, iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max, aby při opravách instalovali do zařízení neoriginální displej.

Проблемы и неудобства управления iPhone 11 Боль при переходе с Android и iOS

Společnost Apple vydala speciální dokument podpory, který tuto funkci popisuje. Společnost vysvětlila, proč by se na opravu měli obracet pouze technici vyškolení společností Apple, kteří používají originální komponenty. Součástky pro zařízení Apple jsou tradičně považovány za drahé. Nevyhnutelně jste v pokušení používat levnější náhražky. V případě displeje však může neoriginální díl způsobit problémy s jasem, reprodukcí barev a multitouchem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS