Konektor pro sluchátka v telefonu nefunguje?

Většina moderních mobilních zařízení používá pro připojení sluchátek a kabelových náhlavních souprav konektor 3,5 mm mini-Jack.

Připojení je praktické a spolehlivé, ale v některých případech se stává, že i přes připojení není ve sluchátkách slyšet žádný zvuk. To není příjemná situace, ale často lze problém vyřešit bez pomoci odborníků. Problémy s konektorem pro sluchátka v moderních přístrojích lze rozdělit do dvou kategorií:

Stejně jako u každé jiné závady by měla být diagnostika prováděna způsobem „od jednoduchého ke složitému“. Pokud se zvuk nepřehrává, měli byste:

 • Dbejte na spolehlivost spojení mezi zástrčkou a konektorem až do konečné aretační polohy, které lze dosáhnout vyvinutím malé síly;
 • Zkontrolujte spojitost kabelů, a pokud jsou přerušeny, vyměňte sluchátka;
 • Chcete-li ověřit funkčnost sluchátek, připojte je k počítači nebo jinému mobilnímu zařízení a zapněte je;
 • Připojte k zařízení jiná známá funkční sluchátka a zkontrolujte, zda telefon funguje;
 • Pečlivě zkontrolujte, zda zástrčka a zásuvka nejsou mechanicky poškozené a zda neobsahují různé nečistoty.

Po provedení diagnostiky hardwaru lze poruchy odstranit během několika minut. Pokud sluchátka vykazují známky poškození (potrhané, ohnuté nebo poškozené špunty), je třeba je vyměnit. Kousek vaty nebo vatový tampon namočený v lékařském alkoholu nebo kolínské vodě pomůže kontaktní skupinu vyčistit. Pokud je připojovací konektor poškozený a kontakt přerušený, je třeba jeho výměnu svěřit odborníkům servisního střediska.

Pokud provedené operace nevedou k požadovanému výsledku, je vhodné zkontrolovat softwarovou část zařízení. Příčinou poruchy může být porucha desky nebo čipu způsobená nárazem nebo pádem, porucha softwaru, vniknutí vlhkosti do jednotky nebo nesprávné nastavení. Abyste dosáhli požadovaného výsledku, musíte:

 • Zkontrolujte hlasitost zařízení a zvyšte ji na přijatelnou úroveň;
 • Pokud je přímo na sluchátkách nebo náhlavní soupravě k dispozici knoflík nebo kolečko pro ovládání hlasitosti, nastavte hlasitost na maximální úroveň;
 • Restartujte zařízení vypnutím a zapnutím;
 • Pokud je zařízení připojeno ke sluchátkům nebo náhlavní soupravě přes Bluetooth, zkontrolujte, zda jsou s přístrojem spárovány a zda je tato funkce aktivována.

Pokud se po každé operaci zvuk stále neobjeví, můžete obnovit všechna nastavení smartphonu do továrního nastavení a nezapomenout uložit všechna data v zařízení. Nedostatek zvuku v moderních chytrých telefonech se často opravuje blikáním gadgetu, což se nejlépe provádí v servisních střediscích specializovaných odborníků, kteří nejen řeší problém a provádějí opravy, ale také poskytují záruku na provedenou práci. Aby sluchátka i telefon dlouho správně fungovaly, je třeba je chránit před prachem a vlhkostí, k čemuž slouží ochranná pouzdra a záslepky.

Proč nemůžete připojit žádné zařízení USB-C k žádnému telefonu

Prvním problémem je nedostatek základní kompatibility. Pokud například vezmete USB-C klíč dodaný s Motorolou Z2 Force nebo Sony Xperia XZ2, nebude fungovat s Google Pixel 2 XL, Samsung Galaxy S8 nebo OnePlus 6.

Klíč z balíčku Pixel 2 XL bude fungovat se všemi uvedenými telefony, stejně jako sluchátka dodávaná s telefonem Huawei P20 Pro.

Pokud však vyjmete klíč z krabice s telefonem Huawei P20 Pro a připojíte jej k telefonu Pixel 2 XL, výsledek je nulový.

A ano, sluchátka dodávaná s HTC U11 nebudou fungovat ani na mnoha telefonech. U takových věcí si někdy prostě chcete nasadit sluchátka nebo klíč. Sluchátka Libratone Q ADAPT na jiných telefonech než Pixel 2 XL fungují pouze pro poslech hudby, nikoli pro telefonní hovory.

Proč váš klíč USB-C pravděpodobně nebude fungovat

Zdá se, že tyto nekompatibility vznikly kvůli způsobu, jakým jednotliví výrobci telefonů uvedli do praxe hardwarové klíče a přibalená sluchátka. Klíčovou součástí je přítomnost DAC převodníku ve sluchátkách, digitálně-analogového převodníku. D/A převodník, jak už název napovídá, převádí digitální zvukový signál na analogový.

Většina klíčů k telefonům, které jsem zkoušel. od společností Lenovo, Sony a Huawei. nemá převodník DAC. Spoléhají se na vestavěný převodník D/A v telefonu, který převádí signál na analogový a poté jej přes USB-C přenáší do sluchátek. Tyto telefony pracují s portem USB-C jako 3.5 mm konektor pro zástrčku vyrobenou jako USB-C, takže tato analogová zařízení nelze zcela nazývat USB-C dongly.

READ  Jak načasovat hovor v iPhonu. Jak nahrávat konverzaci WhatsApp na iPhonu?

Výjimkou je jeden z klíčů, který jsem viděl a který se dodává s telefonem Google Pixel 2 XL. Má vestavěný převodník, který přijímá digitální signál z telefonu. Protože jde v podstatě o zvukové zařízení USB (třída zařízení USB, která fungují tam, kde je USB), funguje v podstatě stejně na všech telefonech, na kterých jsem ho zkoušel. Taková zařízení lze považovat za digitální klíče USB-C.

Díky, Google. Okamžitě jsem potřeboval náhradní klíč, ale většinou už je vyprodaný.

Většina výrobců telefonů neobsahuje digitální klíče USB-C s převodníky D/A. Proč? Myslím, že jde o cenu. kdo si vzpomene na prudkou kritiku plánů Googlu prodávat digitální klíče USB-C za 20 dolarů. (Pokud takovou věc potřebujete, lze ji zakoupit za rozumnější cenu 9 [Autor uvádí 9, ale na odkazu vidím cenu 12 / cca. Synchronizace od honeybunny.]).

Připojte k telefonu Google Pixel 2XL analogový nebo pasivní audio adaptér USB-C nebo sluchátka a nic neuslyšíte

Jak vyčistit konektor sluchátek

Na tomto článku se podílel náš zkušený tým redaktorů a výzkumných pracovníků, kteří zkontrolovali jeho správnost a úplnost.

Tým správy obsahu wikiHow pečlivě sleduje práci redaktorů, aby zajistil, že každý článek splňuje naše vysoké standardy kvality.

Počet zobrazení tohoto článku: 18 758.

Pokud nosíte telefon nebo jiné elektronické zařízení v tašce nebo kapse, mohou se v konektoru sluchátek hromadit nečistoty a vlákna. Pokud zásuvku dlouho nečistíte, může se stát, že po nějaké době nebudete moci sluchátka připojit. Proces čištění je velmi rychlý a bezpečný. Vyfoukejte nečistoty stlačeným vzduchem, použijte vatový tampon k odstranění nečistot nebo zabalenou kancelářskou sponku, abyste se zbavili vláken.

Kupte si plechovku stlačeného vzduchu. Takové plechovky můžete zakoupit v obchodech s elektronikou. Stlačený vzduch může také odstranit nečistoty z počítačových dílů, takže se můžete podívat do obchodů s počítačovými komponenty. Vzduch je nejbezpečnější způsob čištění, protože nemusíte nic připojovat do konektoru pro sluchátka. [1] X

Namiřte trysku do zásuvky. Zaveďte vzduchovou trysku do zásuvky. Některé plechovky mají do plechovky zasunuté tenké trubičky. Ty jsou ještě jednodušší, protože můžete trubičku namířit přímo do zásuvky a přesně přivést vzduch do malého otvoru. [2] X Zdroj informací

Přívod vzduchu. Stisknutím tlačítka v horní části kanystru se vzduch vypustí. Obvykle je třeba je jednou nebo dvakrát profouknout, abyste se zbavili všech nečistot v zásuvce. Ujistěte se, že nečistoty vypadly z otvoru.

Problém: Proč sluchátka v počítači nefungují?

Nejdříve je třeba správně připojit sluchátka. Na přední a zadní straně počítače jsou konektory pro sluchátka a mikrofon. Zelený port představuje zvukový výstup a červený port představuje mikrofon. Přiřazení zásuvky lze určit také podle obrázků na panelu: ikona sluchátek označuje zásuvku jako zvukový výstup.

Pokud sluchátka po připojení k počítači nebo notebooku nefungují. v 80 % případů chybí ovladače nebo sluchátka nejsou správně zapojena

Při připojování sluchátek k přední části počítače nezapomeňte, že výstupy jsou ve výchozím nastavení vypnuty a nejsou automaticky detekovány.

Pokud jsou konektory správně zapojeny, ale není slyšet zvuk, zkuste zesílit zvuk v počítači a sluchátkách (někdy na to prostě zapomenete), zkontrolujte, zda sluchátka fungují na tabletu, iPhonu nebo jiném zařízení. Uživatelé PC se často potýkají s problémem, že po aktualizaci nebo přeinstalaci systému sluchátka náhle nefungují.

Měly by být zkontrolovány následující údaje:

 • Který panel počítače nefunguje (připojte sluchátka k přednímu panelu a poté se připojte k zadnímu panelu);
 • Zkontrolujte připojení výstupů ke zvukové kartě (výstupy jsou uvolněné nebo nejsou připojené);
 • Zkontrolujte ovladače (mohou být uvolněné nebo zastaralé).

Funkčnost ovladačů můžete zkontrolovat v sekci zvukových vstupů a výstupů. Pokud jsou ovladače v pořádku, systém nezobrazí žádnou chybu. Pokud tomu tak není, je třeba znovu nainstalovat ovladače zvuku.

Proč nefunguje konektor pro sluchátka v telefonu

Hlavními příčinami nefunkčnosti konektoru mini-Jack 3,5 mm jsou rozbitá sluchátka, sluchátka Bluetooth, nečistoty a prach nahromaděné v konektoru, problém s nastavením, porucha v zástrčce.

Níže naleznete řešení poruchy konektoru sluchátek.

Zkontrolujte, zda nejsou sluchátka poškozená

Nejzřetelnější příčina spočívá v samotných sluchátkách. Pokud je zkusíte přepojit na jiné zařízení se stejným konektorem a opět nic neuslyšíte, neváhejte je vyměnit za nové. Pokud zvuk prochází a je normálně slyšet. hledejte příčinu níže. Doporučujeme také připojit ke smartphonu jiná sluchátka, abyste se ujistili, že fungují.

Zkontrolujte připojení Bluetooth telefonu

Pokud používáte bezdrátová sluchátka s technologií Bluetooth, je pravděpodobně odpojen mikrokonektor pro sluchátka. Při použití sluchátek je zařízení rozpozná bez ohledu na možnosti Bluetooth. V některých případech však existují výjimky, které tento problém řeší:

Podívejte se na stránky. Konektor pro sluchátka funguje. problém vyřešen. V opačném případě pokračujte v hledání příčiny nedostatku zvuku.

READ  Jak zjistit nabití sluchátek Airpods na iPhonu

Vyčistěte konektor mikrofonu sluchátek od nečistot

Telefon nosíte v kapse nebo v tašce? V mikrokonektoru sluchátek se časem usazuje prach, jemné žmolky a nečistoty. To je jeden z faktorů, proč konektor nefunguje, protože nečistoty blokují spojení mezi sluchátky a konektorem, takže:

Čištění lze provést pomocí nádoby se stlačeným vzduchem. Případně použijte zubní kartáček, který lze zakoupit v lékárně. velmi opatrně, bez prudkých pohybů, vyčistěte konektor párátkem, netlačte ho dovnitř, jinak zařízení poškodíte.

Nepoužívejte vatový tampon s alkoholem nebo parfémem, protože by se ve štěrbině mohlo usadit chmýří vaty, parfém by zůstal na stěnách otvoru a bránil by normálnímu provozu sluchátek.

Chcete-li udržet konektor čistý, můžete použít prachové krytky, které si můžete objednat online.

Zkontrolujte nastavení zvuku smartphonu

Ne vždy se jedná o problém s konektorem nebo sluchátky, zkontrolujte nastavení zvuku smartphonu. Za tímto účelem:

Restartování zařízení

Restartování zařízení může pomoci:

 • podržte stisknuté tlačítko napájení
 • resetování zařízení
 • Počkejte, až se zařízení znovu zapne
 • ujistěte se, že problém zmizí

Výměna konektoru pro sluchátka

Pokud vám výše uvedené tipy nepomohou, obraťte se na servisní středisko, zejména v případě zařízení v záruce. Pokusili jsme se vám pomoci vyřešit problém, pokud nefunguje konektor pro sluchátka na vašem telefonu. Pomocí bezdrátových sluchátek a Bluetooth můžete poslouchat hudbu z telefonu, pokud nefunguje konektor. V případě, že při sledování videí není slyšet zvuk z reproduktorů, vám pomůže článek Žádný zvuk ve videích v systému Android? Metody řešení.

Je čas jít do opravny.

Pokud žádný z výše uvedených tipů nepomohl, znamená to, že problém není tak malý, jak byste si přáli. Pokud je smartphone ještě v záruce, je nejlepší kontaktovat prodejce nebo výrobce. Vysvětlete problém společnosti a odešlete jej k opravě nebo výměně. V některých případech to může chvíli trvat, ale alespoň je to zdarma.

Druhé řešení je rozhodně nejhorší. Možná budete muset nechat zařízení opravit u výrobce nebo u někoho jiného, kdo o tom ví. Budete muset otevřít peněženku a zaplatit za opravu, ale alespoň budete moci opět používat konektor pro sluchátka. V opačném případě můžete jednoduše zvolit bezdrátová sluchátka Bluetooth, která problém také vyřeší. Tak nějak.

Doufáme, že vám tyto opravy pomohou opravit vadný konektor pro sluchátka na vašem smartphonu. Pokud si myslíte, že jsme něco vynechali, dejte nám vědět v komentářích. Neváhejte se také podělit o to, které z výše uvedených řešení. pokud nějaké. fungovalo u vás.

Zkontrolujte, zda jsou sluchátka v pořádku

Jednou z prvních věcí, kterou je třeba udělat, je zajistit, aby sluchátka zůstala v pořádku. Problém může spočívat v zařízení, které jste připojili. může být něco přilepené ke konektoru, drát je přetržený nebo odřený nebo je poškozený čip. Zjistěte, zda je to tak jednoduché: připojte sluchátka k jinému telefonu (můžete použít normální telefon, ne smartphone). Můžete jej také připojit k počítači, notebooku, televizoru atd.д.

V případě, že po připojení sluchátek k jinému telefonu není slyšet žádný zvuk, můžete si být jisti, že problém je v samotných sluchátkách. Tato sluchátka by měla být odeslána k opravě. Do té doby stačí, když si vezmete další. Pokud se zvuk objevuje v jiném zařízení, je třeba hledat závadu v telefonu. Podívejme se, jak to lze vyřešit.

Mezi sluchátky a telefonem může být nekompatibilita. Ačkoli je to poměrně vzácné, protože moderní šňůrová sluchátka jsou obvykle univerzální.

Jak opravit uvolněný konektor sluchátek

Zde je několik rychlých a snadných řešení, když sluchátka neustále vypadávají z audio konektoru.

Nejvíce frustrující může být, když připojíte sluchátka a zjistíte, že konektor sluchátek je uvolněný a nefunguje.

Většina z nás je zvyklá, že věci fungují tak, jak je inzerováno. A pokud zjistíme, že se sluchátka do zásuvky nevejdou, může to být velká nepříjemnost.Nemůžete vždy používat reproduktory, zejména pokud jste na veřejnosti.

Ale nebojte se. Není třeba jezdit rovnou do opravny. Uvolněný konektor pro sluchátka můžete opravit několika způsoby.

Některé z těchto metod vyžadují otevření chytrého telefonu nebo počítače.

Při používání těchto metod postupujte opatrně. Mohlo by dojít k náhodnému poškození zařízení a ke ztrátě platnosti záruky.

Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme začít s jednoduchými, neinvazivními řešeními s minimálním rizikem poškození zařízení.

Co je příčinou problému?

Než začnete problém řešit, je důležité zjistit, co je jeho příčinou.

Můžete tak zvolit nejvhodnější řešení, abyste nemuseli volit složitější opravy, které by mohly poškodit vaše zařízení.

Další informace o konektorech a zástrčkách pro sluchátka, abyste lépe porozuměli problému.

Jak zjistit příčinu uvolněného konektoru pro sluchátka

Zde jsou rychlé a snadné způsoby diagnostiky oslabeného konektoru Aux.

Připojení sluchátek k jinému zařízení

První zkouška spočívá ve vložení sluchátek do jiného konektoru. Pokud zástrčka stále nepasuje, je problém v zástrčce sluchátek. Máte problém se sluchátky. V takovém případě byste měli zvážit koupi nových sluchátek.

READ  Kde najít soubory v zařízení iPhone.

Kontrola rozměrových rozdílů.

Tovární vady a opotřebení způsobené dlouhodobým používáním mohou rovněž způsobit nepostřehnutelné rozměrové změny, které ovlivňují způsob, jakým zástrčka zapadá do zásuvky.Je také možné, že je samotný audio konektor poškozený v důsledku nesprávného používání.

Zkontrolujte, zda není zaprášený nebo znečištěný.

Prach, nečistoty nebo dokonce žmolky nahromaděné uvnitř konektoru pro sluchátka mohou zabránit zacvaknutí zástrčky na místo. hořákem a namířte ho na zásuvku, abyste se ujistili, že v ní nejsou žádné ucpané nečistoty.

Zkontrolujte známky koroze

Koroze zástrčky nebo zásuvky sluchátek může také způsobit rozdíly ve velikosti. Ke korozi dochází v důsledku působení vlhkosti. Pokud je na zástrčce nebo konektoru rez nebo změna barvy, je pravděpodobně zkorodovaná. V takovém případě je možná načase koupit nová sluchátka nebo vyčistit konektor pro sluchátka.

Ujistěte se, že tělo zařízení nepřekáží

Jak opravit uvolněný konektor sluchátek

Když už víte, proč vám visí sluchátka na konektoru telefonu nebo počítače, je čas to napravit.

Existují tři způsoby, jak zabránit vypadnutí audio konektoru. Můžete:

Vyčistěte konektor sluchátek

Pokud se podíváte do zásuvky a najdete v ní nečistoty, je to dobré znamení. To znamená, že se může stát, že nebude nutné zvedák vůbec opravovat nebo vyměňovat. Stačí ho jen vyčistit.

Relevantní: Jak čistit sluchátka: jediný návod, který kdy budete potřebovat

Jak odstranit nečistoty z konektoru sluchátek

 • Narovnejte kancelářskou sponku.
 • Obalte okraj sponky oboustrannou lepicí páskou.
 • Opatrně zasuňte lepicí konec do konektoru pro sluchátka.
 • Pevně přitlačte sponku ke spodní straně zvedáku a otočte ji. To způsobí, že se nečistoty přilepí na pásku.
 • Postup opakujte a pravidelně zkontrolujte, zda na zvedáku nezůstaly žádné nečistoty.
 • Vyčistěte zvedák pomocí vatového tamponu a alkoholu.
 • Použití párátka místo kancelářské sponky.
 • Pokud máte vrták 1/16″, můžete použít i ten. Tvar vrtáku usnadňuje zachycení nečistot než párátko nebo sponka.

Nevkládejte vrták do vrtačky, jinak byste mohli přístroj trvale poškodit. Stačí použít pouze samotný vrták.

Jak odstranit korozi v konektoru pro sluchátka

 • Pořiďte si mezizubní kartáček, který používají lidé s rovnátky k čištění těžko přístupných částí zubů. Mezizubní kartáček snadno seženete v každém obchodě s potravinami.
 • Namočte štětec do 70 %.Použijte isopropylalkohol. Klepněte na štětec, aby byl mokrý, ale ne celý.
 • Vložte kartáček do konektoru pro sluchátka s vypnutým zařízením. Pohybujte kartáčem nahoru, dolů a dokola. Tento postup byste měli provést několikrát, abyste se ujistili, že je zvedák zcela čistý.

Nechte konektor pro sluchátka vyschnout alespoň jednu hodinu. Pokud jej zapnete okamžitě, můžete spustit senzory vlhkosti zařízení.

Nastavení zástrčky sluchátek

 • Odřízněte tenký proužek hliníku.
 • Omotejte ji kolem základny zástrčky sluchátek, dokud nebude dostatečně silná, aby se vešla do zvukového konektoru.

Jedná se o dočasné řešení, které lze použít, pokud je konektor sluchátek menší než velikost konektoru.Pokud potřebujete spolehlivější řešení, možná si budete muset koupit nová sluchátka.

Oprava konektoru pro sluchátka

Pokud žádný z těchto způsobů samoopravy nefunguje, bude možná nutné zařízení otevřít a provést závažnější opravu.

Uvědomte si, že otevření zařízení může vést ke ztrátě záruky a dokonce k nenapravitelnému poškození, pokud jste opravu neprovedli správně.

Oprava konektoru

Zástrčku můžete vyměnit sami, pouze pokud máte správné vybavení a díly:

Přístup do interiéru smartphonu je rovněž nutný. Pokud není možné kryt demontovat, je třeba se obrátit na odborníka.

Prvním krokem je odpájení staré zásuvky. Hrot páječky by měl být dostatečně tenký, aby nepřekážel jiným kontaktům. Tento problém lze vyřešit kouskem měděného drátu omotaným kolem žihadla.

Rozpálenou pájkou roztavte cín na kontaktech staré zásuvky a vyjměte ji.

Nové kontakty by měly být ošetřeny kyselinou/rosinem. Opětovná instalace a pájení cínem na desku.

Je důležité, aby kov nezkratoval kontakty! Veškeré čištění nebo opravy provádějte při vypnutém spotřebiči.

Pokud konektor pro sluchátka nefunguje, můžete použít bezdrátovou náhlavní soupravu Bluetooth. Případně můžete použít funkci OTG. Do zásuvky je třeba připojit kabel s běžným zvukovým adaptérem USB (zvukovou kartou).

Snadný způsob, jak používat sluchátka k poslechu hudby ve vysoké kvalitě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS