Proč klávesnice na počítači nefunguje.

Počítačová klávesnice je jedním z hlavních zařízení pro zadávání informací. Zároveň, pokud se v její práci objeví problémy, uživatelé okamžitě položí otázku: Proč klávesnice na počítači nefunguje. Aby se klávesnice začala pracovat. Často se však stává, že po připojení tlačítka klávesnice nereagují na lisy a žárovky nespálí. Pojďme proto zjistit, co dělat, když klávesnice přestala fungovat a jak problém vyřešit sami.

Všichni víme, že za účelem připojení klávesnice k počítači stačí nalepit zástrčku do speciálního konektoru. V tomto případě zařízení bude v systému samostatně určovat a budou nainstalovány příslušné ovladače. Uživatel musí jen trochu počkat. Ale jsou chvíle, kdy po zapnutí počítače klávesnice nevykazuje známky života. Důvody, proč klávesnice nefunguje na počítači, mohou být dva.

 • Mechanické poškození zařízení.
klávesnice, počítače
 • Poškození kabelů. Zkontrolujte integritu kabelu klávesnice, možná je poškozen;
 • Krevní plumer PS/2. Ve své praxi jsem velmi často potkal situace, kdy byly kolíky ohnuté nebo se rozbily na klávesnici. Chcete.li zkontrolovat tento okamžik, vytáhněte fialovou zástrčku a zkontrolujte svou vnitřní část. Pokud vidíte ohnuté kontakty, zkuste je pečlivě opravit a připojit je zpět k systémové jednotce;
 • Porucha PS/2 na základní desce. Také poměrně častý jev, když konektor používal k propojení klávesnice a myši selhalo. Řešení. Instalace klávesnice pomocí USB Intese;

Důležité! Všechny akce připojení klávesnice s integrátem PS/2 Nezapomeňte to udělat, když je počítač vypnut. To vám umožní vyhnout se selhání klávesnice nebo portu na základní desce.

 • Porucha klávesnice nebo mikrokontrolér. V tomto případě pomůže nahrazení klávesnice novou, protože oprava nebude vhodná.
 • Problém programu. Poruchy programu při instalaci a připojení klávesnice jsou poměrně vzácné a nejsou vždy spojeny s problémy operačního systému. Možná k selhání došlo v BIOS a klávesnice je programově vypnutá.

To jsou hlavní důvody, proč klávesnice na počítači nefunguje. Pojďme nyní zjistit, jak řešit problémy s různými typy klávesnic.

Předběžné operace

Před provedením jakékoli jiné operace, protože nemůžete použít klávesnici, aktivujte virtuální klávesnici na vašem PC: Tato předběžná operace vám umožní nakonfigurovat virtuální klávesnici pro použití s ​​myší pro vstup do textu a přístup ke všem nastavením, pokud potřebujete Odemknout „fyzický“ počítač klávesnice.

Chcete.li aktivovat virtuální klávesnici v systému Windows, použijte myši Otevřete nabídku Start → Special Windows Fanbities (všechny programy → Standardní → Speciální funkce, pokud používáte verzi Windows dříve než 10) a zavolejte na klávesnici obrazovky.

Zkontrolujte porty

Dalším důvodem, proč klávesnice nefunguje na počítači, je problém s porty. Pokud je vaše vstupní zařízení připojeno drátem ke konektoru USB, připojte jej k jinému portu nebo zkontrolujte operaci na druhém PC. Pokud je vaše kopie vybavena kabelem PS/2, odpojte jej a zkontrolujte odpovídající konektor-pokud existují ohnuté kolíky, zkuste je narovnat. Připojte zařízení zpět a restartujte počítač.

V bezdrátové klávesnici zkontrolujte přijímač-ať už něco blokuje jeho signál. Také uspořádejte samotný přijímač do jiného počítačového portu. Nezapomeňte zkontrolovat baterii s vypouštěnou baterií, klávesnice je vypnuta a nebude fungovat.

Pokud klávesnice nefunguje na notebooku, zkontrolujte jeho vlak. Chcete.li to provést, odpojte desku s tlačítky, jak je popsáno pro případ s mokrou. Zkontrolujte vlak a zásuvku konektoru, ve kterém je zahrnut. Zkontrolujte hustotu vlaku, vyčistěte konektor alkoholem.

READ  Jak připojit dva počítače kabelem

Na klávesnici se rozlila tekutina

Nejčastějším důvodem selhání klávesnice je čaj, káva nebo jiný nápoj. Pokud se vám to stalo, okamžitě vypněte notebook, pokud se to dlouho nevypne. odstraňte baterii, odpojte napájení a vypusťte zbývající tekutiny, otočte notebook vzhůru nohama. Poté osušte klávesnici pomocí vysoušeče vlasů, vždy studený vzduch.

klávesnice, počítače

Pokud byla klávesnice naplněna sladkým nápojem, pak po vysušení budou klíče zaseknuty a bez demontáže se nemůžete obejít. Vrátíme se do předchozího bodu, rozebíráme klávesnici a opatrně ji otřete vlhkým hadříkem. Pokud kapalina nevstoupila do základní desky, tyto akce stačí k vrácení notebooku k životu. Ale nespěchejte, abyste to zapnuli! Stojí za to čekat na den nebo dva, aby se zbývající kapaliny zcela odpařily.

Problémy s programem

Falf intenzivního

Tento problém se nachází pouze v klávesnicích s novým konektorem USB, protože ne všechny staré základní desky podporují ovládání zařízení s tímto intesem. Zkusme to opravit.

 • K odstranění poruchy budete potřebovat starou klávesnici stylu s konektorem PS/2, který bude identifikován základní deskou.
 • Připojte klávesnici k počítači. Pamatujte, že port klávesnice je fialový!

Poznámka! Například nejběžnější na takových radách Bios Award se používá. V jiném firmwaru je problém méně běžný, ale pokud máte jiný bios, orientujte se podle jmen sekcí. Logika je podobná.

Selhání softwaru

Nejvíce neprozkoumaná porucha dnes. Čistě teoreticky se však může projevit, zejména s některými pokročilými klávesnicemi s velkým počtem multimediálních tlačítek.

A i když máte takový nosič zázračně zachován, pak se údaje o něm občas zkazily a pro něj není disco. Pokusíme se to udělat bez ovladačů třetích stran.

  Najděte ikonu „Počítač“ na ploše a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. V nabídce, která se otevírá, vyberte poslední položku „Vlastnosti“.

Pokud bezdrátová klávesnice nefunguje

Systém rozpozná klávesnici a selhání bude odstraněno.

klávesnice, počítače

Pokud klávesnice notebooku nefunguje

Klávesnické bloky notebooků jsou celá zařízení s velmi tenkou mechanikou a zpravidla nevegetabilní.

Proto, pokud vám nepomohly výše popsané softwarové metody a hardwarovou poruchou, zůstává pouze připsání notebooku středisku servisního střediska.

Proč klávesnice nemusí fungovat. nalezení příčiny problému

Pokud na připojené klávesnici hoří nějaké žárovky, není všechno tak špatné. Je obtížnější, pokud zařízení vůbec neukazuje žádné známky života. První akce, kterou musí být provedeno, je určit možnou příčinu poruchy. Chcete.li to provést, opatrně zkontrolujte zařízení, připojte dráty, zkontrolujte připojení a rozhodněte se pro další akce. Pak musíte připojit problémovou klávesnici k jinému počítači. Nebude také bolet připojení zjevně použitelné klávesnice k počítači a ujistěte se, že se softwarem neexistují žádné problémy, provoz spojovacích portů. Jednoduše řečeno, musíte to zjistit. klávesnice nefunguje nebo problémy leží v počítači.

Fyzické poruchy

Většina z těchto problémů má docela patrné obrysy. otrhaný drát, mechanické poškození atd.Str. Podle povahy objevené vady lze přibližně závěr osudu zařízení vyvodit přibližný závěr, i když poškození případu ve skutečnosti neznamená úplné selhání klávesnice mimo objednávku. Situace je obtížnější, když klávesnice nemá viditelné známky poškození. Pokud se při připojení k jinému počítači uloží problém, měl by být zkontrolován stav připojovacího drátu. Často je rozbitý poblíž vchodu do pouzdra zařízení nebo (méně často) na spojovací zástrčce.

Zvyk držet hrnek s čajem, kávou nebo jinými nápoji vedle klávesnice zakázal mnoho zařízení

Problémy v softwaru

Pokud při připojení k jinému počítači funguje klávesnice jako obvykle, pak je důvod s největší pravděpodobností v softwaru. Je možné nainstalovat nebo aktualizovat ovladač zařízení. Nejprve musíte zkontrolovat stav klávesnice ve správci zařízení. V systému Windows 7 je třeba kliknout na nabídku „Počítač“ pomocí pravého tlačítka myši. V systému Windows 10 jej můžete otevřít zadáním „Správce zařízení“ v okně vyhledávání na hlavní panel. Pokud má bod „klávesnice“ název problematického zařízení bez dalších ikon (obvykle se jedná o žlutý trojúhelník se značkou vykřičník), systém jej vidí a nenajde žádné problémy.

READ  Jak nahrát fotografie ze zařízení Huawei do počítače. Lze Honor 10 připojit k televizoru?

Jiné důvody

Fanoušci, kteří mají svačinu při práci na počítači, na něm často rozlijí různé kapaliny. Zvyk držet hrnek s čajem, kávou nebo jinými nápoji vedle klávesnice zakázal mnoho zařízení, ale zdá se, že to nebude možné jej brzy vymýtit. Obvykle zůstávají na povrchu stopy rozlitých tekutin, i když byly včas vymazány. Známky takové poruchy jsou nedostatek normální reakce na některá tlačítka, nalepení jednotlivých tlačítek, náhodné příkazy z klávesnice. Často začíná nekonečně tisknout jeden dopis nebo provést příkaz.

Bezdrátové vzorky mají častý problém. Когда их емкость начинает заметно падать, работа устроййй д п п п к к к п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п.

Důvody, proč klávesnice nefunguje

Proč klávesnice nefunguje, když zapnete počítač? Důvodem může být selhání softwaru, zhroucení hardwaru nebo zpomalení. Zvažte každou možnost.

Zpomalte OS

Někdy se klávesnice zpožďuje. Důvodem je zpomalení. To se stane, když počítač provádí mnoho úkolů najednou. Například:

Kvůli zatížení systému reaguje klávesnice se zpožděním. Chcete.li tento důvod potvrdit, přesuňte myši. Impulzivní pohyby šipky budou uvedeny o tvrdém brzdění. V tomto případě počkejte nějakou dobu, dokud nebudou všechny procesy dokončeny a počítač se nevrátí do normálu.

Selhání softwaru, rozdělení hardwaru

Pokud se klávesnice při spuštění nezapne, zjistěte příčinu rozpadu:

 • Selhání programu. K takové chybě dochází zpravidla v době načítání operačního systému, protože požadované ovladače nejsou aktivovány. Pokud k tomu dojde, pak počítač není schopen vidět připojenou periferii.
 • Rozdělení hardwaru. To znamená fyzické poškození klávesnice a jiné periferie. Vstupní zařízení obsahuje velké množství mechanických komponent, které jsou obvykle provozovány tvrdě.

Klávesnice na PC může přestat fungovat okamžitě po odpojení, odpojení a opětovném zavlažování. Web Microsoft píše, že příčinou rozpadu je, že stav klávesnice není vyhozen. K tomu dochází, pokud je periferie vypnuto, zatímco drží klíče z port USB.

Proč klávesnice nefunguje na notebooku?

Klávesnice notebooku nefunguje ze stejných důvodů jako připojený periferie s počítačem (selhání softwaru, zhroucení hardwaru). Obtíže způsobují hlavně integraci vstupního zařízení do PC. Na notebooku nemusí klávesnice stále fungovat kvůli špatnému spojení základní desky. K tomu dochází v důsledku rozlitého tekutého zařízení.

Zbytek kontroly, když se klávesnice nevytiskne (to platí pro PC), je vyroben stisknutím jednoho z následujících klíčů:

Když jsou aktivovány, měly by být diody zapáleny.

Proč klávesnice nefunguje a jak ji opravit: Nur.KZ

Jak zjistit příčinu rozpadu klávesnice

Chcete.li pochopit, proč klávesnice nefunguje, proveďte takové akce:

 • Připojte další klávesnici k počítači nebo zkontrolujte vadné periferii na jiném zařízení.
 • Pokud je klávesnice bezdrátová, zkontrolujte baterie. Ujistěte se, že přijímač je správně připojen.
 • Připojte klávesnici k jinému portu USB, abyste se ujistili, že port portu.
 • Znovu načtěte počítač a zkuste zadat BIOS pomocí kláves F2, F12, DEL (správný klíč je uveden ve zprávách načítání PC).
 • Zkuste stahovat PC v bezpečném režimu, ve kterém operační systém načítá minimální software a ovladače zařízení, aby se snížily potenciální konflikty. Pokud klávesnice funguje při stahování počítače, něco v systému Windows narušuje další práci.
READ  Jak nakonfigurovat funkci Smart share v televizoru LG. Základní schopnosti

Programy

Nejprve byste se měli ujistit, že to byla tato část, která způsobila selhání při provozu zařízení. Musíte se pokusit vstoupit do počátečního bootloaderu, je to bios. Je nemožné jít na BIOS bez klávesnice a také plně pracovat s počítačem, takže musíte najít pracovní zařízení. Když zapnete systém, zkuste několikrát stisknout klávesu DEL, F2, F8, F10 nebo F12 (závisí na odrůdě BIOS). Pokud je vstup úspěšně proveden, znamená to, že klávesnice je mechanicky v pořádku.

V nastavení BIOS musíte najít nabídku podpory klávesnice USB a nastavit hodnotu povolení, pokud existuje jiný parametr. Pokud problém nebyl vyřešen po spuštění systému a připojení dříve vadného zařízení, musíte se vypořádat s ovladači.

Řidič je speciální software, s nímž operační systém ovládá různá zařízení. Stává se, že jakýkoli nainstalovaný program může zničit ovladače klávesnice, nebo se něco pokazilo při aktualizaci ovladače. Tento problém můžete vyřešit dvěma způsoby.

Rollback

Tato metoda vrací operační systém přesně do stavu, ve kterém to bylo před nějakou dobou, což znamená, že existuje šance obnovit výkon ovladačů.

 • Přejděte do nabídky „Start“ a vyberte část „Ovládací panel“. V něm najděte položku „Obnovení“.
 • Stiskněte tlačítko „Obnovení systému“.
 • Vyberte bod obnovy a počkejte na konec procesu.
klávesnice, počítače

Provedení této operace může odstranit nedávno nainstalované programy, ale neovlivní vlastní soubory. Pokud tato metoda nepomohla, musíte se softwarem pracovat.

Aktualizace ovladačů

Chcete.li to provést, nejprve přejděte do správce zařízení. To můžete udělat stejným způsobem, jak je popsáno výše, tj. Prostřednictvím ovládacího panelu, ve kterém musíte najít odpovídající kartu. Další postup je následující:

 • V dispečeru zařízení otevřete položku „klávesnice“.
 • Klikněte na pravé tlačítko na zobrazeném zařízení.
 • Vyberte „Aktualizovat ovladače“.

Pokud aktualizace nepomohla, můžete se pokusit odstranit toto zařízení, vypnout klávesnici ze systémové jednotky, vypnout počítač, znovu znovu a spustit PC. Systém musí automaticky rozpoznat a nainstalovat ovladač. Jinak musíte samostatně najít řidiče a nainstalovat jej.

Jedná se o jednoduchý úkol, stačí znát pouze výrobce a model klávesnice, najít požadovaný ovladač ve vyhledávači a poté jej stáhnout (je nejlepší to udělat z webu výrobce) a pomocí dvojitého kliknutí otevřít kliknutí požadovaný soubor.

Porucha registru

Někdy to může být, že určitý parametr v registru kočárku a funguje nesprávně. Chcete.li opravit, musíte jít do registru. Můžete to udělat takto:

  Klikněte na kombinování Winr Keys.

 • Zadejte příkaz Regedit.
 • V okně, které se objeví, musíte projít podél HKEY_LOCAL_MACHINE. System. Current_control_Set. Control. Class.
 • V posledním řádku otevřete parametr UpperFiltres pravým tlačítkem myši a klikněte na „Změnit“.
 • Smazat horní hodnotu.
 • Restartovat počítač.

Stojí za to pokusit se postupně použít všechny způsoby, jak problém odstranit, ale pokud nic nepomůže, je vhodnější předat zařízení na specializovanou službu.

To platí zejména pro notebooky, které se v této záležitosti lépe neumožňují bez znalostí, protože zařízení klávesnice notebooku je řád složitější než externí.

Mimochodem, nezapomeňte na možnost použití klávesnice obrazovky. Někdy je schopen hodně pomoci v situacích, kdy se hlavní zařízení zastavilo. Nachází se ve stejné nabídce „Start“, v pododdílu „Speciální příležitosti“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS