Opravdu potřebujeme chytré hodiny? Nebo proč jsem se vrátil k tradiční mechanice

Co se stane, pokud odmítnete použít smartphone a nahradíte jej primitivním tlačítkem „volání“? Odpověď je zřejmá. život se stane složitější, pomalejší a s největší pravděpodobností tak zajímavý. Chtěli něco vyfotografovat? Bylo nutné o tom předem přemýšlet a vzít si s sebou kameru na procházku (stejně jako hudební hráč a možná pár knih pro případ, že se nudíte). A to je jen vrchol ledovce!

Nyní mi dovolte položit další otázku-co se stane, pokud odmítnete použít fitness náramek nebo inteligentní hodinu? Začněte rychle přibírat nadváhu? Z nezohledněných fází se objeví nespavost? Nebo ztratit přítele z zmeškaného oznámení? Tento článek bude odpovědí na tuto otázku.

Tři staré ženy točí vlákno lidského osudu

Už jste někdy slyšeli o sestrách Moyra-Tři jménem Cloto, Lahassis a Atropos? Podle starověké řecké mytologie jeden z nich otočil vlákno osudu pro každou osobu, druhý. odvracet toto vlákno tak, aby osoba prošla vším, co pro něj bylo připraveno před narozením. A třetí, Atropos, odřízl lidský život a v určitém okamžiku řezal jeho vlákno.

Krásný mýtus. Ale co to má společného s našimi životy a zejména fitness kousky?

Samozřejmě neexistují žádné staré ženy, které ničí osud nikoho. Ve skutečnosti však tento mýtus není tak daleko od pravdy. Hraje pouze role Moir na náhodě a určitá genetická predispozice a telomery skryté hluboko v jádrech našich buněk působí jako vlákno osudu.

Ti, kteří mají tato „vlákna“, se mohou počítat s lepším a plně naplněným životem (nedostatek šedých vlasů do stáří, silnější imunita a snížené riziko různých nemocí).

Ale existují lidé s velmi krátkými „vlákny“ (telomers). malé děti narozené staré. Ve věku 10 let vypadají jako 70leté starší lidé. Nejen, že vypadejte, ale také se cítíte se všemi fyziologickými rysy vlastními starými muži. Jak například toto čtyřleté dítě na fotografii se svou matkou:

Vzhledem k velmi krátkým telomerům bude takové dítě žít život obyčejného člověka za 15-17 let, když zemřel na hluboký stáří, kdy jeho vrstevníci dokončí pouze školu. Telomery zdravých dětí se samozřejmě sníží na stejnou velikost, ale to se stane až po 50-60 letech.

Co jsou tyto telomery a proč má každý člověk odlišný? Faktem je, že jsme se všichni objevili z jedné klece. Zygotes. Tato buňka byla poprvé rozdělena do dvou, pak každý z nich. do dalších dvou a naopak. další dva a tak dále, až několik set bilionů buněk.

Ale s touto divizí je jeden problém. Uvnitř každé buňky je jádro a v tomto jádru jsou chromozomy, ve kterých je celý náš genetický kód (DNA) šifrováno, což nás nejprve dělá lidmi a za druhé, jednotlivci.

Předtím, než je buňka rozdělena do dvou, musíte zkopírovat molekulu DNA, t.E. Rozdělte chromozomy tak, že v každé nové buňce je kopie všech chromozomů předchozího. Bez ohledu na to, kolikrát dělíme buňky, v každé nové kopii stejné chromozomy s přesnou kopií DNA, která byla v první buňce. Zygote bude mít.

Jaký je tedy problém? Nechte buňky sdílet a my budeme žít šťastně až do smrti!

Problém je v tom, že počet takových divizí není nekonečný. Teoreticky by buňky mohly sdílet navždy a poskytnout nám věčný život, ale v praxi není tolik nesmrtelných buněk (ano, uvnitř každého z nás je trochu věčnost!). Zejména mohou vždy žít pouze kmenové, zárodečné a rakovinné buňky.

A co zbytek? Leonard Haiflik v roce 1961 udělal smutný objev. lidské buňky zemřely po asi 50 divizích. A blíží se k této hranici buňky vykazují známky stárnutí.

Takže kdo nebo co omezuje dělení buněk? Chyba délky telomerů! Telomery jsou malé konce chromozomů (na obrázku telomerů jsou znázorněny ve formě červených čepic na koncích chromozomů):

V těchto čepicích jsou bezvýznamné informace nebo odpadky DNA. opakované kusy DNA, které se nepoužívají při kódování/dekódování. Faktem je, že během divize se chromozom začíná kopírovat od samého konce. A pokaždé, když zůstává malý „ocas“ řetězce DNA, který tělo rychle odřízne, takže v budoucnu nedojde k problémům.

Ukazuje se, že s každou divizí chromozomů se jejich telomery (ochranné konce) zkracují a kratší. A když z telomeru nezůstane nic, buňka přestane sdílet, aby se náhodou neodřízla část důležité DNA a nezmění osobu, řekněme, na banán:

Telomer skončil. je čas zemřít klec! U dětí se syndromem Khatchinson-Gilford, již při narození, je délka telomer (CAPS) velmi krátká a okamžitě stárnou, protože jejich buňky přestanou sdílet velmi brzy.

Mimochodem, pokud někdo nechápal, proč je v každé kleci v buňce tolik chromozomů, pak vám připomenu. Naše DNA je poměrně dlouhá. asi 2 metry. Ale jak to zabalit do buňky, jejíž velikost nepřesahuje 0,05 mm? Velmi jednoduché. musíte nakrájet DNA na malé kousky a pevně je utáhněte, což je ve skutečnosti hotové. Naše DNA je nakrájena na 46 kusů (23 párů). Jeden kus. jeden chromozom. Ukazuje se, že v každé buňce je přesně 23 párů chromozomů, ve kterých je kódována DNA.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu. Přidání videa do iTunes

Ale proč pak mohou kmenové a zárodečné buňky žít navždy?

Ukázalo se, že uvnitř těchto buněk se děje úžasná věc. aktivita telomereze. To znamená, že v některých zázračně buňka snadno „naváží“ telomery na svých chromozomech. A protože telomer („vlákno života“) nikdy nekončí, pak takové buňky mohou žít navždy a šířit nekonečné početkrát.

Je to všechno o telomeravu. speciálním enzymu schopném přidat náhodný kód DNA (sekvence nukleotidů) do konce telomerů, čímž se zvyšuje jejich délku.

Pro všechny tyto objevy obdržela Elizabeth Blackburn v roce 2009 Nobelovu cenu v medicíně.

Příběh inteligentních hodinek

Nyní existuje několik „inteligentních hodinek“, které si zaslouží zájem. Ale myšlenka na kombinaci nejprve vysílače rádia a sledování samo o sobě, pak počítač a sledování. je velmi stará. Proto jsem se znovu rozhodl zjistit, kde rostou uši.

Všechno to začalo v roce 1972, kdy se objevil první elektronické hodinky Pulsar. Pokud samozřejmě, začátek tohoto příběhu nelze považovat za pronikání elektroniky do hodinek.

Po deseti dlouhých letech Japonci (kdo jiný!) Uvolněte hodinky se stanicí Dock. Mohli v nich řídit poznámky.

A tyto hodinky od zápěstí Seiko-RC-1000-jsou již mnohem blíže k moderním „partnerům smartphonu“-to je terminál vzdáleného přístupu k počítačům Apple, Commodore, IBM a dalším. Bylo to 1984. Kdo ví, jak tyto hodiny používali. napište podrobnosti v komentářích.

V roce 1985 se objevil počítač zápěstí RC-20 o Epson (Seiko Computer Unit). Toto je gadget s monochromatickým LCD displejem ve velikosti 42 × 32 bodů, 8bitový mikroprocesor Zilog Z80, 2 kB RAM a 8 KB konstantní paměti. Dobrý výsledek pro zařízení této velikosti téměř před třiceti lety.

Timex v roce 1994 vydal první hodiny z řady DataLink. Fotografie je DataLink Model 50 (1994), DataLink USB Sports Edition (2003) a Ironman Trithlon (1997).

CMD-40 z CASIO umožnilo ovládat televizor, video přehrávač a hudební centrum.

Jedním z průkopníků v této oblasti byl Samsung, který provedl několik pokusů o vytvoření trhu s telefonními hodinami a nyní produkoval inteligentní hodinky jako doplněk chytrých telefonů. Společnost se v roce 1999 pokusila vytvořit inteligentní hodinky uvolněním Samsung Sph-WP10 na prodej.

2000: IBM vyrábí hodinky Linux. Vypadejte divně, nenajdete?

A v roce 2001 přinesl společnost Samsung nový gadget s funkcemi hodinek a telefonů na výstavu CES v Las Vegas, která vypadá mnohem civilněji a realističtější než předchozí verze.

Bill Gates v roce 2003 představil hodiny s technologií inteligentních osobních objektů. technologie pro domácí spotřebiče a osobní elektroniku.

Fosilní zápěstí PDA by neměla být chybět, pracovat na Palm OS. Byly k dispozici v prodeji v letech 2003-2005. Displej. již 160×160 pixelů.

Samsung se nevzdal a v roce 2009 Samsung S9110 vstoupil do Sale-A-Mobile Watch znovu, ale s dotykovým displejem. Projekt byl opět neúspěšný.

Hodiny nemůžete ignorovat kalkulačkami. Na této fotografii jsou hodinky z řady databanky Casio, vybavené klávesnicí. V nich můžete ukládat adresy, telefony, poznamenávat až 63 znaků; Informace lze chránit heslem. Budík, stopky a tak dále. přítomný. Baterie je dostatečná na dva roky.

Sony Ericsson Liveview se objevila v roce 2011.

Film EZ430.Chonos Set From Texas Instruments je plnohodnotný sportovní hodinky založené na procesoru CC430F6137, který má na palubě celočícel bezdrátového přenosu dat a mnoho dalších prospěšných housek. Nejneobvyklejší vlastností těchto hodinek je možnost úplné změny ve firmwaru vestavěného mikrokontroléru nebo modernizace firmwaru použitého ve výchozím nastavení (oba pomocí fyzického připojení k hodinám a na bezdrátovou intenzitu).

V roce 2011 společnost Motorola vyrábí sportovní hodinky MotoActV na Androidu. Jsou vybaveny 600 MHz procesorem, 256 paměti, 8/16 GB vestavěného úložiště, ANT, BT 4, Wi-Fi B/G/N/, GPS. Tyto hodinky jsou nezávislé zařízení, které bylo původně vytvořeno jako doplněk k smartphonu na Androidu.

Proč je čas jít na Android

Synchronizace data a času na chytrých telefonech Android může někdy fungovat nesprávně, a proto selhání nastavení. Pro vyřešení tohoto problému je nutné deaktivovat parametry „Datum a čas sítě“ a „Daňový pás sítě“ a poté nastavení nastavení nastavit ručně.

když, hodiny, změní, celý, telefon

Pokud problém není vyřešen, stojí za to datovat Android k nastavení továrny a znovu.sestavte všechny parametry.

Proč potřebujete ESIM v chytrých hodinách

Klíčovou výhodou ESIM v hodinách je to, že díky tomu se promění v skutečně nezávislé zařízení. Elektronická SIM karta poskytuje nepřetržitou komunikaci s internetem, provoz GPS a kompatibilita s online službami, které byly dříve k dispozici pouze na chytrých telefonech.

Huawei slibuje, že ESIM v Huawei Watch 3 bude podporovat 4G a hovory, což jim umožní používat je bez ohledu na smartphone. Hodiny tedy budou schopny tyto problémy vyřešit, z nichž mnohé se dříve zdály nemyslitelné:

  • Streamování hudby;
  • Komunikace v poslech;
  • Interakce se sociálními sítěmi;
  • Použití navigátoru;
  • Sledování tras běhu;
  • Vzdálená synchronizace zdravotních údajů.

Zní to skvěle. Je to škoda, zpočátku daleko od všech operátorů nabídne ESIM na chytré hodiny. Podle zástupců Huawei se společnost spojila s jedním ruským operátorem a již provedla nezbytné testy digitálních SIM karet na Huawei Watch 3. Ale to je pouze jeden operátor.

READ  Jak zahodit telefon Honor do továrního nastavení

Office stacionárního smartphonu

Poté, co byl poskytnut přesný čas, bylo na řadě, aby se pro mé hodinky vytvořily kompetentní výživu.

Jak jsem již zmínil, potřeboval jsem, aby hodiny nebyly vypnuty a nebyly nulové s krátkodobým zmizením elektřiny v domě, což, i když je vzácné, dochází.

První, nejvíce nemotorné řešení zde je hloupě nalepit smartphone do zásuvky a opustit jej. Koneckonců, problém přerušení elektřiny je dokonale vyřešen. mobilní telefon jednoduše přepne na baterii, která bude vždy plně nabitá a připravena k použití. Dříve neřekl než udělat. Připojil jsem se Uplynul týden, druhý. už jsem se začal radovat A třetího jednoho skvělého dne tam byla bavlna a baterie radostně vyletěla z telefonu do středu místnosti, nafouknutá do vnitřní tlak na stav míče.

když, hodiny, změní, celý, telefon

Toto je jeho normální stav. Plochý a tvrdý.

Jak víte, měl jsem stále velké štěstí, že švy o ustálení baterií odolaly a neotevřely se, jinak bych mi neprošel oheň lithia, kouře, zápach a zkažený linoleum.

Existuje pouze jeden závěr. stejně tak Je nemožné používat smartphone měsíce a roky na neustálé nabíjení. Telefon nebyl takový scénář tažen. Jeho hlavním úkolem je správně nabít baterii na maximum, nedovolit napětí a teplotu. A pak se předpokládá kategorie. Pokud zařízení není nikdy odpojeno od výstupu, ovladač obvykle začne udržovat zdokonalení plánu poplatku ve tvaru pily až do 100%, pak vypnutí proudu a očekávání propuštění je někde až 90. A re.reffeeling až 100%. A to je ještě více či méně pečující přístup. A mnoho starých telefonů může jednoduše hloupě vždy udržovat maximální napětí na baterii.

Je známo, že čím vyšší je napětí na lithium-iontové buňce, tím rychlejší je jeho stárnutí a degradace. Některé smartphony obecně vyplňují své baterie ještě vyšší než 4,2 V, aby se maximalizovala výdrž baterie. A výsledkem je jeden. neustále pod maximálním napětím je baterie mnohem rychleji degradována. Pokud je také starý, pak to není daleko od postupného vývoje mikroskopických vnitřních uzavření, tepelného zrychlení a exploze, jak se to stalo mi.

Po incidentu s explodující baterií jsem si myslel. jak mohu mít záložní výkon současně a zabránit trvalému baterii při plném napětí?

Prošel jsem mnoha různými scénáři, nakonec jsem se zastavil na příštím.

V normálním režimu bude telefon vždy jíst z výstupu, tj. 5V přes konektor USB.

Záložní baterie pomocí jednoduchého dodatečného obvodu automaticky a najednou se nabije na normální maximum 4,2 V, poté, poté zcela odpojeno od náboje. Dále je baterie jednoduše klidně vypuštěna vlastním vybíráním, kdekoli je nezákonná. Současně schéma neustále monitoruje své napětí a opět obsahuje jednonásobný náboj až 4,2, pouze když napětí buňky klesne pod konkrétní minimum (vzal jsem 3,6b). A tak dále, všechno je na plném stroji. V reálném čase mezi těmito nabíječkami jsou roky, během nichž je baterie pomalu s výjimkou, ale přesto zůstává v každém okamžiku docela schopná odepsat zátěž, i když to není z jeho plné kapacity.

V případě ztráty energie z výstupu by měla být baterie okamžitě připojena k smartphonu (jako v nepřetržitých vláknech), po kterém bude systém pokračovat v autonomně, dokud nebude síťová energie obnovena, nebo dokud nebude náboj zcela vyčerpán (a vypnuto).

S tímto přístupem je lithiová buňka provozována v jemnějším režimu než s neustálým udržováním maximálního napětí na něm. A rozhodně nebude explodovat!

Problémy časových a časových pásů v Androidu a způsoby jejich vyřešení

Předpokládejme, že Android používáte po dlouhou dobu, a proto se může zdát, že se vyrovnává s úkoly synchronizace času-budíky jsou spuštěny včas, neexistují žádné zjevné odchylky času a t. D. Jste si však zcela jisti, kde Android skutečně získá data o přesných časových a časových pásmech? Pokud máte alespoň nějaké pochybnosti o tom, jak to funguje s kočkou. V Androidu jsou v průběhu času dva problémy: je to jeho nepředvídatelná synchronizace a potřeba aktualizovat data o časových pásmách i v nejnovější verzi OS.

Pozadí: Android je mobilní operační systém založený na jádru Linux, klidně se připojuje k internetu a samozřejmě můžeme předpokládat, že synchronizace času se provádí pomocí NTP, ale není tomu tak. Historicky byl Android určen pro použití výhradně v mobilních telefonech (pamatujte na verzi 1.6). Současně, pouze o 3 hlavní verze byla získána integrací pro tablety a další pohyby začaly sjednotit integraci a plnění OS. Avšak i verze 4.4 a Android L obdrží přesné časové signály stejnými metodami, které byly přijato společností Nokia 3310 a dalšími, dřívějšími telefony GSM/3GPP, t. E. Z mobilní věže při registraci v síti (při připojení k věži). Zároveň nejsou tablety nebo jiná zařízení bez komunikačního modulu v zásadě schopna automaticky synchronizovat čas.

Bohužel, abychom Android naučili Android, aby se automaticky automaticky synchronizovali čas pomocí NTP, potřebujeme přístup kořenů, protože nyní v Androidu neexistuje API pro přesné nastavení času.

Začněme. První věc, kterou musíte udělat, je vypnout synchronizaci času pomocí mobilní sítě. Současně doporučuji, aby instalace hodinového pásu zůstala automaticky a stojí za to zakázáno, pouze pokud existuje záruka, že zařízení bude fungovat ve stacionárním režimu.

READ  Přenos kontaktů ze starého iPhonu do nového iPhonu.

Dále je nutné nainstalovat aplikaci Clocksync, která bude alternativou k démonu synchronizace času pomocí NTP.

Snížení obrazovky ukazují, že rozdíl s přesným časem se ukázal být poměrně malý, ale existují různé situace, nějaký čas na zařízení může dokonce plavat tam a zpět, protože operátor se neobtěžoval dát věci na jeho BS.

když, hodiny, změní, celý, telefon

Po zajištění všeho, co funguje, nakonfigurujeme automatickou synchronizaci v programu ClocksyNC. Chcete-li zvýšit přesnost, doporučuji zapnout „vysokou přesnost“ a „pouze prostřednictvím možností Wi-Fi“. Pokud s první možností je vše zřejmé z popisu v programu (viz. Snímek obrazovky níže), pak doporučuji, abych nejprve zahrnul první z důvodů ušetření mobilního provozu, ale vzhledem k tomu, že mobilní internet není schopen zaručit alespoň žádné stabilní zpoždění.

Stále běžný mobilní internet 2. (GPRS/Edge) není v zásadě schopen poskytnout stabilní zpoždění při přenosu. Dokonce i internet 3. (3G) a do jisté míry 4. Generace (LTE/LTE-STVANCE) se silným zatížením sítě nebo komunikačními kanály mezi BS, což je typická situace pro velká osada, nemůže zaručit Stabilní zpoždění. Proto i při aproximaci může být konečná přesnost doby nastavení horší než zlomek sekund a dokonce snadno dosažitelné několik sekund.

Kromě toho doporučuji zapnout možnost „při zapnutí“, aby se znovu nezobrazovalo zařízení z hlubokého spánku a tím ušetřilo energii.

Vzhledem k velkým změnám v časových pásmech na podzim letošního roku je nyní nutné přemýšlet o aktualizaci informací o nich na všech zařízeních a pokud neexistují žádné problémy s podporovaným stolním operačním systémem, pak v Androidu i v nejnovější verzi SHOP OS obsahuje zastaralá data. Abychom to mohli ověřit, nainstalujeme fixer časového pásma a pozorujeme nevzhledný obrázek.

Snímek obrazovky programu Fixer TimeZone byl spuštěn na Android 4.4.4 (CyanogenMod Firmware ze 4. Srpna 2014), který jasně ukazuje, že data ve firmwaru jsou irelevantní:

Proto jsem do článku zadal tento kus, ačkoli to s problémem přímo nesouvisí, je to opravdu dobrý příklad péče o uživatele. Zároveň varování o verzích 4.3 způsobené pouze malým počtem recenzí o programu pro zařízení s novými verzemi operačního systému, takže prosím po použití nezapomeňte o této aplikaci psát.

Po aktualizaci dat v časových pásmech se program navrhne restartovat, doporučuji však restartovat zařízení nezávisle prostřednictvím nabídky systému, protože program znovu načte, že skutečně ekvivalentní resetování, který, i když s nízkou pravděpodobností, může vést k problémům a ztrátám dat.

Rád odpoví na jakékoli dotazy nebo přidáním dodatků, které bude komunita považovat za nezbytné, rád bych se však vyhýbal přetížení článku s dalšími informacemi, abych dodržoval formát kompaktního vedení, aby vyřešil konkrétní problém.

UPD: Tato instrukce zcela řeší problém časových pásů pouze pro verze mladší než 4.4. Z verze 4.4 Potřebujeme další opravy, zatímco problém je ve stadiu výzkumu příležitostí k vytvoření řešení řešení.

Kde si je můžete koupit?

Nákup chytrých hodinek není tak snadný, jak se zdá. Nelze je nazvat velmi populární v souvislosti s tím, s nímž některé obchody odmítá obchodovat. Ale v DNS, m.Video, Eldorado a další velké maloobchodní řetězce najdete. alespoň ve velkých městech. Obchodují také mnoho ruských internetových obchodů, včetně těch, které patří samotným výrobcům. Levné inteligentní hodinky jsou nejjednodušší objednávat na čínských online platformách.

Mnoho velkých společností se dlouho snažilo obdařit elektronické hodiny s další funkčností. Určitě si pamatujete, že hodinky Montana měly stopky, poplach a několik melodií. Ale ještě předtím se objevily hodinky Pulsar, které měly programovatelnou paměť. Měli byste být obeznámeni s hodinami-marshmallows, na miniaturní klávesnici, kterou bylo nutné stisknout párátkem.

V roce 1984 se narodily hodinky Seiko RC-1000. Toto zařízení by mohlo být připojeno k počítači! Můžeme říci, že od této chvíle začala historie inteligentních hodinek. Ačkoli první gadgety nemohly být nazývány inteligentní. Měli pouze žádosti o poznámky a případy plánování, stejně jako světové hodinky a kalkulačka.

Začátkem roku 2000 IBM ukázala hodiny fungující pomocí Linuxu. Pak však záležitost nešla dále než prototyp. Segment inteligentních hodinek v těchto dnech byl nahrazen mobilními telefony, které se zmenšovaly a pohodlnější. Všechno se změnilo v roce 2013 nebo o něco dříve. Technologie došlo k bodu, že hodiny by mohly být neustále v kontaktu s smartphonem. To snížilo zatížení procesoru v souvislosti s ním, s nímž nemusí být výkonný. Všichni začali vyvíjet inteligentní hodinky a jejich komponenty. Qualcomm, Toshiba, Sony, Foxconn, LG, Microsoft a další společnosti. Apple Corporation brzy se k nim brzy připojila, jehož produkt stále více zvyšuje popularitu inteligentních hodinek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS