Table of Contents

Samsung snížil cenu své vlajkové lodi Galaxy S10: níže už rozhodně nepůjde

Společnost Samsung se rozhodla snížit cenu své únorové vlajkové lodi Galaxy S10 v návaznosti na vydání řady Galaxy Note 10. Jistě, slevy jsou obrovské, ale když vezmete v úvahu cenu chytrých telefonů, cena se stále zdá být obrovská.

Galaxy S10 a Galaxy S10 s maximální kapacitou úložiště si můžete koupit se slevou a jsou považovány za poměrně drahé.

Například Galaxy S10 s 512GB úložištěm nyní stojí o 200 méně: 950 místo 1150. Galaxy S10 se stejným množstvím paměti také klesl o 200, nyní žádá o 1050. Verze s 1 TB paměti je naopak rozdávána o 300 levněji. za 1 300. Pro ty, kteří si chtěli zařízení koupit, se naskytla skvělá příležitost. Blíže k novoročním svátkům však může být ještě levnější.

V důsledku toho stojí Galaxy S10 a Galaxy S10 s 512 GB zvýhodněného úložiště jen o 50 více než verze s menším úložištěm.

Harryho a Williamovo velké rozrušení: Dům princezny Diany zdědí mladý herec

Naďa Dorofejevová a Vladimir Dantes se odhodlali k odvážnému kroku: „Skutečný zázrak“

Ukrajina „přišla“ o biatlonistku Valentinu Semerenko na olympijských hrách 2022 v Pekingu: „nedostatek vzduchu

„Bachelor“ vítěz ženatý po 4 měsíce chodit s někým: „Příšerné šaty, aby hooters vyjít

Připomeňme, že vůz Bugatti překonal světový rekord a jel až 490 km/h. Nyní se společnost Hennessey chystá tento rekord překonat, protože vypustila vůz, který dokáže překonat hranici 500 km/h. Vůz bude určitě schopen překonat svého konkurenta, protože je o poznání lehčí, což znamená, že bude schopen nabrat rychlost mnohem rychleji.

Jak uvedl Znai.ua, Honda odtajnila design nového elektromobilu Honda e. Samozřejmě to rozhodně není konkurent Tesly, ale vzhledem ke svým schopnostem a velikosti je to skvělé auto do města.

Znát také.ua napsal, že Xiaomi se rozhodlo překvapit své zákazníky. Nyní je možné odstranit reklamy v chytrých telefonech, které nudí naprosto každého. Je pravda, že nová funkce je možná pouze v MIUI 11, která bude k dispozici pouze na nových vlajkových lodích společnosti nebo výkonných smartphonech.

Deset důvodů, proč nekupovat Samsung Galaxy A52

O důvodech pro koupi tohoto modelu střední třídy jsme již hovořili, nyní je čas zvážit důvody proti. Pro ty, kteří si přejí, máme recenzi zařízení.

bude, samsung, levnější

Důvod Galaxy A52 je v novém cenovém segmentu

Dovolte mi připomenout, že podle všech měřítek se jedná o přesun do jiného cenového segmentu. Důvodem není jen a ani tak kurz rublu, jako spíše skutečnost, že model byl upraven v řadě vlastností a byla přidána ochrana proti vodě. Pro mnoho majitelů vozů A50/A51 to však znamená, že si musí dobře rozmyslet, zda je jejich nákup oprávněný, a připravit si dodatečný rozpočet.

Důvod Ergonomie ve srovnání s Galaxy A51

V tomto případě byste si měli smartphone rozhodně vyzkoušet a zjistit, jak je pro vaši ruku pohodlný. Široký, téměř žádné zaoblení pouzdra, a pokud přidáte i pouzdro, ukáže se, že ergonomie není vždy taková, jakou očekáváte. Samozřejmě se to nedá srovnávat s iPhonem 12 s useknutými hranami, které se vám zaručeně zaříznou do ruky (a lidé si na to rychle zvyknou). Není to špatné, ale ve srovnání s Galaxy A51 je ergonomie horší. Nekupujte si prase v žitě, osahejte si zařízení naživo a vytvořte si vlastní názor na to, jak dobře vám padne do ruky.

Důvod Podporuje 25W nabíjení, dodává se s 15W nabíječkou

Nastala doba, kdy byste měli být vděční za to, že výrobce přiložil nabíječku. Zde však Samsung ušetřil nějaké peníze, nabíjení je rychlé, ale pouze při 15 W. Galaxy A72 se dodává s 25W nabíječkou, která je mnohem zajímavější. V praxi to znamená, že smartphone budete muset nabíjet přibližně 2 hodiny místo 75 minut. To by mohlo být pro někoho frustrující. Bezdrátové nabíjení tu nikdy nebylo, ne v tomto cenovém segmentu.

Důvod Málo paměti RAM v základní variantě

V loňském roce byl A51 vybaven 4 GB RAM, což není mnoho, ale zařízení odvedlo svou práci. V roce 2021 nevypadají 4 GB paměti jako nic děsivého, ale když si uvědomíte, že životnost zařízení bude v průměru kolem tří let, obrázek už není tak růžový. Ti, kteří si vybírají model na delší dobu, by se měli podívat na starší verzi, rozdíl v ceně je oprávněný (ale opět se jedná o jiný cenový segment). Jako možnost byste se mohli zpočátku podívat na Galaxy A72. Na druhou stranu pro ty, kteří nehrají náročné hry a nemají otevřeno mnoho aplikací, je toto množství paměti pro oči dostatečné.

Důvod Náklady na originální příslušenství

, Zdá se, že je to dostačující. Podíváme se na případy, a zde ceny již kousat, stejně jako případ se stojanem se zdá být nedostatečná v ceně. Mnoho lidí bude odrazeno od nákupu těchto kufrů, což je donutí hledat alternativy. Podle mého názoru by cena příslušenství měla odpovídat ceně samotného smartphonu (plus minus). Je škoda, že vynikající modely krytů kvůli vysokým nákladům nenajdou své kupce. Na druhou stranu byste možná měli?

Důvod Žádný režim DeX jako u vlajkových lodí společnosti

Ve středním segmentu vždy něco chybí, aby se lidé dívali na vlajkové lodě a nepřecházeli na cenově dostupnější modely. Mnozí samozřejmě jen nevědí o existenci režimu DeX, který po připojení k televizoru nebo monitoru promění smartphone v plnohodnotný počítač. Mnoho lidí tuto funkci nepotřebuje, ale mně se líbí, protože v jednom zařízení získáte několik funkcí. A je to v pohodě. Bohužel DeX zatím není k dispozici v segmentu střední třídy.

Důvod Skvělá obrazovka, ale kde je 120Hz?

Celkově vzato, pokud se zasníte a přetočíte ret, můžete říct hodně, okamžitě se vám vybaví frekvence obrazovky 120 Hz, zatímco v Galaxy A52 je to jen 90 Hz. Ne že by to bylo málo nebo nepostřehnutelné, ale vždycky chcete víc, než vám bylo dáno. Zatím pouze vlajkové a téměř vlajkové modely společnosti Samsung přicházejí s vyšší frekvencí.

Důvod Blikání obrazovky nebo věčné PWM

Společnost Samsung vytváří vyvážené obrazovky, které se liší svými vlastnostmi, ale klíčovou vlastností je PWM, což znamená, že obrazovka bliká s určitou frekvencí, kterou lidské oko prostě nevidí. Zvláště citliví lidé tvrdí, že když vidí toto blikání, je jim z toho špatně. Pokud jste o tom nevěděli, teď už to víte a bude se vás to týkat. V reálném životě PWM pocítí zlomek procenta uživatelů obrazovek OLED, většina z nich je realizována pomocí této technologie. Problém snadno překonáte, nastavte úroveň podsvícení na 70 % nebo vyšší, PWM zmizí.

READ  Jak najít iPhone, když je doma vypnutý. Jak chránit iPhone před vetřelci

Důvod Starý procesor Qualcomm

Tento model má Snapdragon 720G, procesor je rok starý, ale mnozí ho považují za starý, ne dost mladý pro nový model. A nikdo nediskutuje o tom, že jeho výkon je pro tento model dostatečný a jak ho bude používat mnoho spotřebitelů. Ale pokud vám jde o čísla, virtuální papoušky v syntetických testech, a ne o to, jak se model skutečně chová, je to argument proti. Nic z toho zde nenajdete, model byl postaven pro skutečný život, ne pro virtuální soutěž.

Důvod absence MST pro Samsung Pay

Jsme zhýčkaní tím, že smartphony Samsung mají mnoho technologií, takže když něco najednou chybí, je to vnímáno jako něco špatného. Galaxy A52 nemá emulaci magnetického proužku, takže můžete platit za nákupy i na terminálech bez podpory NFC. Těch je den ode dne méně a méně, ale přesto bych rád získal i tuto technologii.

Krátký závěr

Prvních pět důvodů je reálnějších než důvody v druhé polovině tohoto textu, poslední jsou spíše zbožným přáním než nutností. Stále se najdou tací, kteří se obávají reklam v aplikacích, ale já jsem takové reklamy prostě neviděl, i když jsem se poctivě snažil, takže žádná taková položka neexistuje. Doufejme, že vám tyto důvody pomohou rozhodnout, co je na zařízení negativní a čemu byste měli věnovat pozornost. Dobře a chytře si vyberte, co potřebujete a co vám nejlépe vyhovuje.

Deset důvodů, proč si nekupovat Samsung Galaxy S21 Ultra

Jakmile vyjde deset důvodů pro Galaxy S21 Ultra, je třeba vše vyvážit a promluvit si o všech věcech, které jsou na tomto zařízení tak špatné a mohly by být pádným důvodem, proč si ho nekoupit.

Důvod Je to smartphone Samsung

Dříve jsem si myslel, že důvodem k odmítnutí zařízení může být cena, ale ne funkce, které jsou v něm zabudovány. Takový důvod pro název výrobce v mém světě, ale mýlil jsem se. Pokaždé, když vyjde článek „Deset důvodů“, najde se dost lidí, kteří dokazují, že Samsung jako značka na trhu chytrých telefonů nemá právo být považován za. Nevím, jakého strašného hříchu se na nich společnost v dětství či dospívání dopustila, možná je rodiče strašili děsivým Samsungem, ale vypadá to takhle. Zde je trauma v plné síle, protože lidé nikdy nevlastnili technologii Samsung, ale objevují se v každém kusu a agitují ostatní pro svou víru. Pro běžného člověka název společnosti nic neznamená, za názvem se skrývá soubor vlastností (záruka, počet servisních středisek, aktualizace softwaru a tak dále). Říci o společnosti Samsung, že ráno jí děti a liší se od podobných podniků, není možné. Ale je možné, že máte svůj názor a samotné slovo vyvolává otupělost nebo agresi. Proč se mučit?? Jen projděte kolem.

Důvod Balení neobsahuje nabíječku a sluchátka!

Apple odstranil nabíječku a sluchátka pro nové iPhony, Samsung tento „geniální“ krok zopakoval. Jízda nebývalé chamtivosti, kdy si koupíte zařízení a dostanete několik balíčků.

A to vše se zaštiťuje vznešenými slovy o ochraně životního prostředí, péči o něj a podobně. Zavání to ochranou životního prostředí, je to jen příležitost, jak na vás vydělat spoustu peněz, a pro Apple ani Samsung nemá smysl to schvalovat. Praxe, kterou lze považovat za mimořádně špatnou. Postupně se toto know-how rozšíří na celý trh i do dalších cenových segmentů a pak začneme žít novým způsobem. Neschvaluji to, myslím, že důvod je oprávněný a do značné míry emocionální.

Důvod Dostupnost alternativ v podobě Note20 Ultra, S20 Ultra

Rychlost vývoje nových zařízení se poněkud zpomalila, jak vidíme při přechodu z jedné generace na druhou, pouze nárůst cen z roku na rok zůstává nezměněn. Znamená to však, že předchozí modely lze pořídit za adekvátní peníze, aniž by měly nějaké zvláštní nedostatky. To je případ S21 Ultra, u 128GB verze, zatímco předchůdce lze koupit za 80 tisíc, model S20 je v mnoha ohledech jednodušší, ale rozhodně ne horší.

Note20 Ultra, který byl vydán koncem léta, je ještě zajímavější, protože základní verze má 256 GB paměti, je v ní zabudované pero S Pen, bronzové tělo je stejně kvalitní jako u S21. A pro racionální zákazníky je to správný poměr cena/výkon.

Pro ty, kteří chtějí pochopit, co získáte a co ztratíte zakoupením S21 Ultra oproti jeho předchůdcům, máme dokonce video, podívejte se a oceníte.

Důvod Žádné paměťové karty. ahoj, přístup společnosti Apple

S21 Ultra upustil od podpory paměťových karet, nyní jste omezeni pouze na vestavěný úložný prostor, musíte si jej správně vybrat zpět na břehu, možnosti jsou: 128 GB, 256 GB a 512 GB. Paměťová karta je věc za babku, takže její přidání do těchto strojů bylo možné a nutné, ale řešení je politické. Není možné ji schválit, protože se jedná o snížení výkonu kvůli prosazení výběru starších modelů s větší pamětí.

Důvod Reklama v aplikacích, např. předpověď počasí

Nevím, kdo se rozhodl podívat se na Xiaomi a udělat geniální věc, že nalepí reklamní bannery do aplikací, které jsou zabudovány do vlajkové lodi Samsungu. Můžete se z reklamy a marketingu odhlásit, ale může se vám stále zobrazovat. Tomuto problému se nějak vyhýbám, protože používám VPN, ale ti, kteří si kupují ruská zařízení, nepoužívají VPN, se často setkávají s bannery, navíc s reklamou na služby třetích stran. U vlajkové lodi, kterou si koupíte za plnou cenu a nikdo vám nedá slevu za to, že v ní máte reklamu, je to prostě nepřijatelná míra lajdáctví, to prostě nejde. A tento přístup nelze nijak ospravedlnit, zařízení již prodáváte za nejvyšší cenu a nikdo neočekává žádnou reklamu uvnitř.

Důvod Na fotoaparát je třeba si zvyknout, ale chcete si zvyknout??

S21 Ultra, stejně jako předchozí dva modely Ultra, používá hlavní modul s rozlišením 108 megapixelů, což je zcela odlišné od všech předchozích fotoaparátů ve vlajkových lodích společnosti Samsung. Pro většinu lidí bude fotoaparát v telefonu S21 Ultra nepříjemný, protože při fotografování zblízka musíte použít zoom nebo vyříznout část snímku pořízeného na hlavním modulu. Stručně řečeno, máte zcela odlišný zážitek z fotoaparátu, částečně popsaný v recenzi fotoaparátu S20 Ultra, která se zaměřuje na tuto skutečnost.

Možnosti fotografování jsou zde velmi zajímavé, ale žádné zařízení není dokonalé, takže si musíme ujasnit výhody a nevýhody takového řešení. Důležité je, že fotoaparát a způsob fotografování s ním se liší od předchozích modelů i od jiných výrobců. Kdo se tedy pokusí používat Note20 Ultra obvyklým způsobem, pravděpodobně se setká s neuspokojivými výsledky. Problém není ve fotoaparátu, ale v tom, jak s ním fotografujete. A je třeba si na to trochu zvyknout, můžete se za pár týdnů úplně přeškolit a nebudete mít žádné problémy.

Příčina PWM v obrazovce OLED

Samotná technologie obrazovky OLED a její implementace předpokládá přítomnost PWM (žádné jiné zařízení na současném trhu), což lze popsat jako blikání, které není lidským okem rozeznatelné. Jakmile však snížíte jas podsvícení, frekvence blikání se zvýší, přesto zůstává pro oko neviditelná. Existuje malé procento těch, kteří jsou si jisti, že PWM jim brání v používání OLED obrazovek, a nezáleží ani tak na tom, kdo vyrábí smartphone a čí matrice je v něm (ve většině špičkových smartphonů jsou matrice Samsung). Averze k těmto displejům vede k bolestem hlavy, očnímu diskomfortu a k nevolnosti. Je důležité zdůraznit, že tyto příznaky by se neměly objevit při hodině nepřetržitého používání chytrého telefonu. PWM je často obviňován z problémů, které začínají po 6-8 hodinách používání smartphonu. A to je nesprávné, protože každý smartphone používaný po takovou dobu může způsobit bolesti hlavy, zvyšuje zatížení očí. Mějte na paměti, že je třeba vyvážit čas strávený s chytrým telefonem a zátěž, kterou představuje pro vaše tělo.

Důvod Hrozný Exynos, skvělý Snapdragon

Jedná se o další městský mýtus, který je však velmi živý a podobá se bodu 1. Existuje pozoruhodný počet lidí, kteří jsou přesvědčeni, že čipová sada Exynos společnosti Samsung je hrozná, zaostává a vše běží velmi špatně. Pokud je však uvnitř Snapdragon, smartphone začne fungovat zcela jinak. připojí se k základnovým stanicím vzdáleným tisíce kilometrů, funguje celé týdny, nějakým způsobem oduševní svého majitele. Ale vážně, mezi čipovými sadami není žádný znatelný rozdíl, v běžném životě je téměř nemožné najít rozdíl. Pokud vás však obávaný Exynos brzdí, můžete si koupit smartphone určený pro USA, bez záruky, ale s krásným čipsetem budoucnosti, který nemá v podsvětí konkurenci.

READ  Jak přenášet video do iPhonu. Převést

Důvod Potřebujete pouzdro pro pero S Pen nebo kvůli jednotce fotoaparátu

S21 Ultra má možnost používat pero S Pen, ale v pouzdře není místo pro stylus a musíte si ho koupit zvlášť (což je pochopitelné a pochopitelné). Výstupek fotoaparátu není tak hrozný jako u předchozích telefonů, ale stále se může zachytit o oblečení. Musíte tedy použít pouzdro, které zvětší velikost zařízení, a pokud si vyberete pouzdro pro pero S Pen, bude to velká kniha. Stručně řečeno, zde musíte přemýšlet o tom, co chcete a jak.

Důvod Cena

, což je pro většinu spotřebitelů výrazně nad psychologickou hranicí 100 000 EUR. Ať se vám to líbí nebo ne, mnoho kupujících není připraveno dát více než sto tisíc za smartphone a tyto peníze je připraveno utratit ne tolik lidí. Je to otázka ceny, protože Ultra nemá přímou konkurenci, podobná zařízení od jiných výrobců prostě neexistují. Přesto bychom tento bod neměli opomíjet. Většinu lidí zastaví otázka ceny, v jistém smyslu se v tomto bodě odráží třetí důvod, dostupnost alternativ v podobě předchozích modelů, které jsou nyní více než dostačující.

Pokusil jsem se stručně vyjmenovat věci, které by vás mohly odradit od koupě Galaxy S21 Ultra, a podrobná recenze se již zabývala všemi funkcemi tohoto smartphonu, jeho silnými a slabými stránkami. Uvidíme se tam.

Obrazovka a rozhraní

Obrazovky obou smartphonů jsou téměř identické. rozlišení 1080×2400 pixelů, maximální jas. až 800 cd/m2 (přesně ta špička, kterou můžete „vidět“ jen krátce a jen za zvláštních podmínek, kdy slunce prudce svítí do světelného senzoru na přední straně).

Upřímně řečeno, jas v manuálním režimu není potěšující. srovnatelně drahé Xiaomi Redmi Note 10 Pro a Realme 7 Pro ve stejném režimu poskytnou minimálně 450 cd/m2, což už je znatelně jasnější. Dokonce i běžný Samsung Galaxy A51 má při ručním nastavení jasnější obrazovku a svítí na 410 cd/m2.

Ale v automatickém režimu jsou pouze Samsungy schopny poskytnout 800 cd/m2 mezi všemi konkurenty: Redmi Note 10 Pro stlačí 720 cd/m2, Realme 7 Pro 580 cd/m2, ostatní konkurenti ještě horší. V podstatě je vše uděláno tak, abyste nebyli „chytří“, ale chodili se zapnutým automatickým jasem obrazovky a nemuseli sami nic kroutit.

Samsung Galaxy A32Samsung Galaxy A52
Maximální úroveň jasu (min./max.) 342/1,66 cd/m2 356/1,53 cd/m2
Kontrast (více = lepší) nekonečno nekonečno
Barevný gamut (sRGB) (ideální je 90-100 %) 100% 100%
DeltaE (méně = lépe) 3,84 2,98
Gama (ideální hodnota. 2,2) 2,0 2,0
Teplota barvy (ideální = 6500K) 6500K-7500K 6500K-7000K

Poznámka k tabulce: Gamma je průměrná (graf gamma je nerovnoměrný), teplota barev je uvedena pro režim přirozených barev (číslo vlevo) a sytých barev (číslo vpravo), barevný gamut v obou režimech je 100 %

V případě, že nevíte, jak vypadá konkrétní teplota barev displeje

Ve skutečnosti bych upozornil na další subjektivní rozdíl, který je téměř nemožné změřit kolorimetrem. Při stejném jasu a vyvážení bílé obrazovka A32 „zrůžoví“ při pohledu z úhlu blízkého 45 stupňům. Na silnici A52 nemá takový vliv. Myslím, že A52 má celkově lepší obrazovku.

Nejlepší je, že A52 i A32 podporují 90Hz obnovovací frekvenci obrazovky, a to dokonce ve výchozím nastavení, což je někde i pro Samsung netypické (vlajkové lodě Galaxy S21 Ultra atd.). Snížené rozlišení obrazovky 2400×1080 namísto plného 3200×1440 je výchozí nastavení, takže se baterie nevybíjí tak rychle.). Všechny testy uvedené v recenzi jsem samozřejmě prováděl s tímto nastavením, jako vždy.

Pro jistotu dodejme, že oba smartphony měly v době psaní této recenze systém Android 11 s uživatelským rozhraním One UI 3.1.

Nekupujte si Samsung Galaxy S10, dokud si nepřečtete tento článek

Již příští týden, tedy 20. února 2019, se v americkém San Francisku uskuteční oficiální představení vlajkové lodi smartphonu Samsung Galaxy S10, který bude vydán ve třech verzích, lišících se od sebe podporou různých technologií, velikostí, designem a částečně i technickým vybavením. Prodej všech těchto nových produktů bude v Evropě, USA, Rusku, Číně a dalších zemích zahájen již 8. března, tedy krátce po uvedení na trh. Přesto s nákupem této novinky nespěchejte.

Samsung убил Galaxy S10 этим смартфоном

Je známo, že Samsung Galaxy S10 ve své nejdostupnější a nejlevnější verzi, která bude mít čtečku otisků prstů zabudovanou v bočním tlačítku, nikoli v displeji, bude Evropany stát kolem 56 000 eur. Z toho vyplývá, že koupit nejlevnější vlajkovou loď značky v Rusku bude možné za 59 990 a takovou cenovku nelze nazvat dostupnou To je prostě obrovská částka, kterou si za telefon může dovolit zaplatit jen málokdo.

Samsung Galaxy S10 byste však neměli kupovat mezi prvními, i když oficiální obchod nabízí bezdrátová sluchátka Galaxy Buds jako bonus zdarma. Jak ukazují zkušenosti z předchozích let, tento mobilní přístroj bude během několika týdnů po představení výrazně levnější a dostupnější ke koupi a zhruba po dvou měsících od zahájení prodeje bude možné zakoupit všechny modifikace nové vlajkové lodi a dokonce o 30 % levněji.

To znamená, že nákup vlajkové lodi již nebude stát 60 000, ale asi 43 000. Těžko lze předpokládat, že dva měsíce prvního používání smartphonu stojí za to, abyste zaplatili tak vysokou částku. Samozřejmě, pokud si koupíte Samsung Galaxy S10 v oficiálních prodejnách za plnou cenu, můžete počítat s 12měsíční zárukou, ale pokud si ji koupíte na „šedém“ trhu, kde se vlajková loď zlevní na velmi krátkou dobu, pak bude za záruční opravu zodpovědný obchod, kde jste vlajkovou loď koupili. Kde koupit telefon. osobní rozhodnutí každého.

Již dříve bylo oznámeno, že kupující Samsung Galaxy S10 čeká strašně nepříjemné překvapení.

Nová vlajková loď společnosti Samsung, smartphone Galaxy S22, zklamala fanoušky ještě před vydáním

Vlajkový smartphone Galaxy S22 bude mít premiéru v únoru 2022. Dnes byl na internetu zveřejněn obrázek standardního modelu z této řady. mohl by zklamat.

Design smartphonu je podobný jako u Galaxy S21, jen tělo je nyní lesklé místo matného. Na čínské sociální síti Weibo se objevil obrázek nového produktu, který potvrzuje, že jde o.

Starší model S22 Ultra je naopak zajímavější. Má hranatý design řady Note a přihrádku na stylus v pouzdře.

Galaxy S22 Ultra bude údajně vybaven 6,8palcovým displejem AMOLED se zakřivenými okraji, 5000mAh baterií a další sadou fotoaparátů:

  • 108MP hlavní
  • 12MP ultraširokoúhlý objektiv
  • 10MP teleobjektiv s 3x zoomem
  • 10 MP teleobjektiv s 10násobným zvětšením

Na Ukrajině budou všechny tři smartphony poháněny dosud neoznámeným procesorem Exynos 2200 s grafikou od společnosti AMD, ale v některých zemích se začnou prodávat verze poháněné procesorem Snapdragon 8 Gen 1.

Dříve UNIAN napsal, že Samsung představil jeden z nejlevnějších 5G smartphonů na trhu. Novinka se může pochlubit pěknou obrazovkou s vyšší obnovovací frekvencí až 90 Hz namísto obvyklých 60 Hz, bočním skenerem prstů a trojitým hlavním fotoaparátem.

Samsung Galaxy S10 recenze: stojí za to koupit v roce 2021?

Balení je velmi bohaté podle standardů 2021: nabíječka, kabel, vynikající drátová sluchátka AKG a samotný telefon. A to už je v dobrých továrních filmech. Proč je to dobré? Jsou vynikající kvality a jejich přítomnost vás nerozhodí. Na obrazovku také nelze použít pancéřové sklo, takže jediným způsobem ochrany displeje je fólie, ale o tom více níže.

Vzhled je prostě skvělý! Telefon vypadá krásně: podlouhlý a úzký s celočerným předním panelem (když je vypnutý displej) a velmi pěknou zadní stranou. Existuje mnoho skleněných zad: černá, bílá, tmavě modrá. Červená a modrá barva. A leštěný ocelový rám nejen hezky vypadá, ale také vydrží náraz při pádu. To je obrovská výhoda.

READ  Jak resetovat Samsung do továrního nastavení

10 дней с Samsung Galaxy S10 S10

Rozměry a hmotnost: 149,9 x 70,4 x 7,8 mm a 157 g. S10 je na svou úhlopříčku velmi kompaktní a opravdu lehký. Pro srovnání uvádíme rozměry iPhonu XS: 143,6 x 70,9 x 7,7 a hmotnost 177 kg.

Zakřivený displej je samozřejmě nádherný. Tento SuperAmoled 6.1 zobrazuje velmi krásný a živý obraz: Rozlišení 3040 x 1440 s hustotou pixelů 551 a HDR10 zajišťuje dokonalý obraz. Ochranné sklo je Gorilla Glass 6, ale je také pokryto fólií, která je součástí sady, jak jsem již psal, takže bezpečnost skla je na vysoké úrovni. Vždy je přirozeně přítomen displej.

Co se mi na obrazovce nelíbilo:

Nekonzistentní rámečky. Jsou tenké, ale brada se nikam neposouvá. Vybíravý, ale aspoň to udělali symetrické. Mimochodem, u Galaxy S10e není brada tak nápadná, protože ani ostatní rámečky nejsou nejtenčí.

Výřez pro selfie kameru je opět velmi velký. Není to překážka, ale vždycky chcete něco lepšího. Jsem si jistý, že by samsung mohl díru zmenšit hned, ale pak by další generace nebyla tak dokonalá.

  • Procesor ve verzi Rostest je pouze Exynos 9820 (8 jader až 2,73 GHz) vlastní výroby. Existují také verze s čipem Qualcomm 855. 855 v některých syntetických testech poráží 9820 a Snapdragon je to, co chce většina technologických nadšenců. Ale to je spíše nedůvěra vůči společnosti Samsung nebo snaha o nejvýkonnější hry. V životě: Pro Samsung Galaxy S10 se hodí jakýkoli čip, na který si vzpomenete. Nedělejte si s tím starosti.
  • Existuje několik variant paměti: 8/128 GB a 8/512 GB. Také s MicroSD (až 512 GB) může být paměti hodně. Pokud se však rozhodnete vložit flash disk, můžete použít pouze jeden hybridní slot na SIM kartu (2 SIM nebo 1 SIM 1 MicroSD).
  • 4G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5, NFC pro bezkontaktní nakupování.

Kamery jsou opravdu skvělé. Je jich hodně a všechny jsou velmi, velmi kvalitní: 12Mpx základna, 12Mpx TV a 16Mpx širší. Tyto fotoaparáty fotí velmi dobře, níže budou fotografie pořízené na Samsung Galaxy S10. Vše v automatickém režimu, žádný objekt nebyl zaostřen. To znamená, že vše je co nejupřímnější a co nejblíže normálnímu životu. Během denního natáčení sněžilo, takže fotky a videa nejsou nic moc, ale na druhou stranu je to jako ve skutečnosti.

Selfie kamera je jedna a velmi dobrá. Těchto 10MP je dobrých ve dne i v noci. Ale zdálo se mi, že denní záběry jsou přeexponované. Fotky z okna iPhonu XS jsou lepší a obecně se mi kvalita selfie kamery na tomto iPhonu líbí více, i když detaily jsou na S10 lepší. Závěr: více detailů u Samsungu, ale rámeček je příliš zvýrazněný, vyváženější selfie u iPhonu XS.

Should You Buy Samsung S10 In 2022 ? ��

Nabíjení je poměrně rychlé cca 1,5 hodiny, podporuje rychlé nabíjení (15w), bezdrátové nabíjení (9w). Reverzní nabíjení i zde bezdrátově nabíjí další zařízení. Ukázalo se, že váš telefon je sluchátka a další. 3400mAh baterie vám vystačí na celý večer. Obrazovka přece jen není malá a díky velkému rozlišení se na ni budete chtít dívat.

Zvuk je čistý a hlasitý. Stereofonní zvuk skvělý pro hry a video. Jeden reproduktor na spodní straně, v případě potřeby začne hrát i sluchový reproduktor. Nezapomnělo se na obvyklý 3,5mm vstup, bezdrátové uši budou znít také skvěle AptX je na místě.

Otisk prstu je zabudován přímo do obrazovky a funguje dobře. Je velmi rychlý, ale náročný na čistotu prstů a obrazovky. Mnohonásobně lepší než stejný snímač v Galaxy A51. Ještě rychlejší práce: přidání druhého otisku stejného prstu pomáhá.

Žádný jiný rozumný způsob ochrany. Telefon můžete odemknout také pomocí selfie kamery, ale není to příliš přesné a ve tmě to nefunguje.

Připomeňme, že u modelu S10 není možné použít pancéřové sklo kvůli snímači prstů umístěnému v obrazovce.

Nové OneUI 3 bude k dispozici v lednu 2021.0. Tohle je skvělá aktualizace, bude se vám líbit. Vyplatí se upgrade? Odpověď je zde.

Celkové pohodlí. Telefon se velmi pohodlně používá: je tenký, pohodlně se drží v ruce (směrem k okrajům se zužuje a roztahuje se 19:9), hmotnost je nečekaně malá. Dlouhé konverzace nejsou problém. Když vezmete Galaxy S10 do ruky, nemusíte si na nic zvykat. Už je to tak, jak chcete.

Ceny v lednu 2021 jsou zcela běžné. A to jak u nových, tak u použitých strojů. Od 39 000 žádat o nový 8/128 na Ya.Markete (na úřadech o 5 tisíc dražší), ojeté na Avito cena od 28000 Můžete dokonce najít S10 v záruce. Další věc: vrchní díl od společnosti Samsung je vždy tekutý, takže ho později také prodáte.

Mimochodem, zde je recenze Samsung Galaxy S10e pro srovnání. Také od roku 2021 je vše stejně objektivní. E je o 5 tisíc levnější a je také skvělou koupí.

Závěr. Samsung S10 je skvělý telefon za již víceméně hodně peněz. I v roce 2021 vás dokáže mile překvapit. Žádné nepohodlí. Nejdůležitějšími plusy jsou obrazovka, opět obrazovka, dostatek paměti RAM (8 GB), skvělý procesor pro život a hraní, krásný vzhled, velmi lehký a tenký. Tento telefon je radost vlastnit a je skvělým dárkem. Vyplatí se ji koupit v roce 2021?? Ano, telefon je opravdu skvělý, nezklame vás. Přesto chválím!

Porovnali jsme menší vlajkovou loď Samsung S21 s modelem Ultra a zjistili jsme, který z nich má lepší poměr cena/kvalita

Zatímco u low-endových smartphonů se výrobci stále snaží kličkovat a soustředit se na jednu silnou stránku, u vlajkových lodí jako obvykle pumpují všechny funkce najednou. Tak to alespoň funguje teoreticky a v hlavách inženýrů.

Ve skutečnosti je však svět plný příkladů, kdy jsou vlajkové smartphony buď mizerné z hlediska výdrže baterie (iPhone 12 mini), pochybné z hlediska kvality displeje (nejnovější vlajkové lodě HTC), nebo mají jen fotoaparát střední třídy (například LG G7). To však neznamená, že jsou zpočátku levné (a pak jejich cena klesá kvůli nízké poptávce).

Od února 2021 tu máme nejvybavenější smartphone na světě, Samsung Galaxy S21 Ultra. Všichni konkurenti jsou buď loňští a procesorově slabší (vlajkové lodě Huawei Mate 40 Pro a další Asus ZenFone 7 Pro), nebo je procesor moderní, ale ostatní funkce jsou na nižší úrovni, protože jde o juniorskou vlajkovou loď, nikoliv o „Pro Ultra Max Deluxe“, jak je nyní módní (Xiaomi Mi 11).

Takže tento Samsung je srovnáván buď s loňskými vlajkovými loděmi, nebo s iPhonem 12 Pro Max, který také stárne, ale je pomalejší než vedroidy. Tato srovnání však vždy končí větou „S21 Ultra je novější a o něco lepší ve všech hlavních funkcích, ale zatím je předražený, zatímco loňské smartphony již maximálně zlevnily a nyní mají lepší poměr ceny a výkonu“. Recenzent se ani nemusí zvednout z gauče, aby vyvodil takové závěry.

Dnes se na to podíváme z druhé strany a porovnáme. dvě zařízení Samsung! Z několika důvodů: zaprvé je mnohem snazší pochopit, proč potřebujete tři modely najednou (S21, S21 a S21 Ultra). Z tabulek specifikací není zřejmé, který smartphone bude mít nedostatky a který ne. Za druhé, mezi menší vlajkovou lodí S21 a starším modelem S21 Ultra je rozdíl 35 000 eur. Je tedy zajímavé porovnat, za co přeplácíme a který smartphone bude nakonec lepší koupí.

Vlajkové lodě společnosti Samsung pro rok 2019: Galaxy S10e, S10 a S10, první 5G smartphone řady Galaxy S10 a skládací Galaxy Fold

Společnost Samsung dnes na velké prezentaci v San Franciscu v Bill Graham Civic Auditorium představila řadu zajímavých zařízení. K dispozici je Galaxy S10, který má tři modely, pátá generace smartphonu Galaxy S10 s podporou sítě 5G a skládací smartphone Galaxy Fold s ohebnou obrazovkou.

Nejdřív však k věci. A začněme samozřejmě s osvěženou řadou Samsung Galaxy S10.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS