Kde najít soubory v zařízení iPhone

Základní způsoby vyhledávání souborů v iPhonu, paměti zařízení a cloudovém úložišti. Funkce používání vestavěného průzkumníka a procházení přes iTunes, ukládání dokumentů získaných přes AirDrop.

Tato funkce je k dispozici pouze v systému iOS 11 a novějším s aplikací Soubory. Zobrazuje také nedávno použité dokumenty a média otevřené nejen na iPhonu, ale na všech zařízeních přidružených k určitému Apple ID.

Chcete-li tyto soubory zobrazit, musíte být přihlášeni do stejnojmenné aplikace a níže najít pole „Nedávné“. Zde můžete zobrazit všechny dokumenty najednou nebo je seřadit podle značek, kterými jsou označeny. V horním řádku můžete vyhledat požadovaný soubor.

Lze ukládat libovolné typy souborů

Skvělou vlastností aplikace je možnost ukládat jakýkoli typ souborů, dokonce i ty, které nelze otevřít pomocí žádné jiné aplikace pro chytré telefony.

iPhone tak může sloužit jako dočasné úložné zařízení a lze jej snadno použít jako bezdrátový flash disk pomocí AirDrop.

Aplikaci Soubory byste měli mít v zařízení pro případ, že by se vám hodila.

Vestavěný skener pro všechny druhy papírových dokumentů

Jak ji používat: klepněte na tlačítko „“ vpravo nahoře na obrazovce, poté vyberte možnost „Skenovat dokumenty“ a pořiďte snímek.

Ano, osobně si myslím, že pro tento druh manipulace je lepší specializované řešení, ale nenároční uživatelé si vystačí s integrovanými možnostmi systému. Zajímavé je, že ne každý ví, že skener není pouze ve složce „Poznámky“.

Kde se nachází složka „Soubory“ iPhone

Kde uložit hudbu z aplikace Telegram na iPhonu

READ  iPhone je špatně slyšitelný, když mluvíme o partnerovi

Správci souborů se vyrábějí ve dvou typech: pro chytrý telefon a pro počítač. Aplikace pro iPhone je méně funkční než aplikace pro počítač a umožňuje přístup pouze ke staženým souborům.

Počítačový program často umožňuje otevřít i kořenovou složku smartphonu. V kořenové složce zařízení jsou původně uloženy soubory. Například k dokumentu v aplikaci lze přistupovat přes její kořenovou složku takto: /private/var/mobile/Applications. Fotografie z fotoaparátu se ukládají do následující cesty: /private/var/mobile/Media/DCIM/100Apple. Po připojení zařízení k počítači tak můžete sledovat a zjistit, kde jsou soubory v iPhonu uloženy.

Co se týče aplikace správce souborů nainstalované v samotném zařízení, existují určitá omezení, která však usnadňují přístup k nahraným souborům. Aplikace obvykle pojmenovávají složky tímto způsobem: „Tapety, Fotografie, Aplikace, Dokumenty, Pošta a tak dále. Uživatelé nemusí zdlouhavě procházet dětské složky, aby našli potřebné informace. Je to jednoduché: stačí vybrat požadovanou složku a všechny soubory se vám otevřou před očima. Uživatel může soubory přetáhnout na úvodní stránku správce stahování, takže je má stále na očích.

Někteří správci souborů, včetně jednotky iCloud, poskytují složku „Stažené soubory“. Soubory se tam ale až na výjimky dostanou. pokud jejich příponu nedokáže přečíst žádná aplikace ve smartphonu.

Kde se v iPhonu nachází složka se soubory?

Vezměte prosím na vědomí! Některé modely iPhonu jsou hodnoceny jako jailbreak. Zde jsou uživateli k dispozici všechny složky v systému. Otevřenost operačního systému však vývojáři nezajišťují. Obvykle se jedná o gadget, který byl nelegálně hacknut.

Jak uložit stažené soubory iOS

Existuje mnoho typů stahování a pravda je, že to může být matoucí. Některé skladby, například z platforem jako Apple Music, Spotify nebo Tidal, budou uloženy přímo v těchto aplikacích, takže si obsah můžete vychutnat bez nutnosti připojení k internetu. Totéž platí pro audiovizuální obsah, například z Apple TV. Netflix nebo HBO. Pokud jde o fotografie, můžeme jako příjemce těchto stažení najít vlastní aplikaci Fotky.

READ  je možné připojit grafický tablet k notebooku. Jak připojit zařízení wacom one k notebooku?

Stahování dokumentů a dalších souborů, které vytvoříme z prohlížeče nebo jiné platformy a které lze uložit do výše uvedené aplikace Soubory. Při ukládání souboru můžete vybrat cílovou složku. a název dokumentu. Ve složce „On My iPhone“ může být složka určená pro stahování tohoto typu dokumentů, ale v závislosti na souboru je lze nalézt i v jiných složkách s jinými názvy. Například pokud máte Saman Po instalaci aplikace Reader najdete složku s tímto názvem, ve které se zobrazí stažené soubory PDF.

Pokud jde o dokumenty přijaté prostřednictvím aplikace WhatsApp. bychom měli říci, že je bohužel nelze uložit ve výchozím nastavení. Pokud se jedná o fotografie nebo videa, uloží se do složky WhatsApp v aplikaci Fotky. Zvukové soubory a soubory však nejsou uloženy na místech, která jsou pro uživatele běžně viditelná. Pokud vás nějaký dokument obzvlášť zajímá, můžete jej otevřít ve specializované aplikaci a uložit jej tam. Vrátíme se k případu souborů PDF a Adobe Reader, protože pokud obdržíme tento typ dokumentu prostřednictvím aplikace WhatsApp, lze je uložit prostřednictvím uvedené aplikace a poté zobrazit v souborech.

V každém případě existuje mnoho platforem a aplikací, kde lze obsah ukládat pomocí příslušných přípon souborů. Měla by se zobrazit, když klepnete na možnosti sdílení.

Pohodlné sdílení souborů z iCloudu

Přímo z aplikace můžete sdílet jakákoli data z cloudu a spravovat oprávnění k souborům.

Přístupová práva nastavíte následujícím způsobem:

▸ otevřete požadovanou složku iCloud v aplikaci Soubory

▸ stiskněte tlačítko Vybrat a označte data, která chcete sdílet

▸ V nabídce Sdílet najděte položku Přidat uživatele

▸ přidání uživatelů a práv k zobrazení nebo úpravám

Odeslání odkazu na soubor e-mailem nebo přes messenger.

Používání sdílení souborů z počítače Mac

Jak ji používat: Nejprve získejte přístup k souborům Macu prostřednictvím „Předvoleb systému“ „Sdílení“ a poté je spusťte na iPhonu nebo iPadu prostřednictvím „Připojit k serveru“ z nabídky „“.

READ  Jak zobrazit obrazovku telefonu na tabletu

▸ Ano, ke sdíleným souborům na Macu můžete přistupovat pomocí aplikace Soubory. To se hodí, pokud v profesním životě aktivně používáte mobilní zařízení Apple.

Přetahování souborů na iPadu

Někdy se okno s možnostmi ukládání prostě nezobrazí. Obrázky na stránkách v Safari. skvělý příklad. V těchto případech můžete soubory jednoduše přetáhnout.

Otevření aplikace Soubor na iPadu v režimu rozděleného zobrazení.

Pak stiskněte soubor, který chcete uložit, a přetáhněte jej do libovolné složky v aplikaci Soubory.

Pokud má soubor správný formát (obrázek, PDF, textový dokument), uloží se do vašeho zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS