Co je schránka v telefonech a tabletech se systémem Android

Řeknu vám něco o schránce v systému Android. Protože bylo zjištěno, že někteří běžní uživatelé, kteří nemají k technologiím blízko, jsou pojmem „technologie“ uvedeni v omyl.

Jedná se o paměť v zařízení, která slouží k ukládání informací, ať už se jedná o text, obrázky, video atd. Je přítomna ve všech zařízeních se systémem Android, protože se jedná o standardní funkci operačního systému.

Jak ji používat?

Chcete-li například zkopírovat nějaký text z článku, stiskněte a podržte příslušný fragment textu, dokud se neobjeví dvě zarážky. Nastavte hranice počátečního a posledního bodu tak, aby se mezi nimi nacházely informace, které chcete zkopírovat, a stiskněte tlačítko „Kopírovat“ (v některých situacích je k dispozici také tlačítko „Vyjmout“).

Vybraný fragment textu se zkopíruje do schránky. Poté otevřete poznámkový blok nebo zápisník na svém zařízení a znovu stiskněte prázdné místo, dokud se neobjeví funkce „Vložit“, stiskněte ji a vložte zkopírovaný text. Se soubory můžete pracovat také např. v Průzkumníku.

Pokud se ptáte, kde je v systému Android schránka, existuje jediná odpověď. v paměti RAM. Vidíte, věc je, že jako takový soubor neexistuje v systému, je to RAM, který je přidělen pro dočasné soubory, a v budoucnu může samo vymazat. Například při sledování online videí se stažené video uloží do této schránky a po zhlédnutí se vymaže.

Pokud vás stále zajímá paměť RAM, máme samostatné články, které podobně vysvětlují, jak zvýšit paměť RAM nebo jak uvolnit paměť RAM v systému Android.

Na některých modelech je však možné přejít do schránky v systému Android, protože tam může být uložen ne jeden, ale několik uložených fragmentů, tj. funkce výběru potřebných informací pro vložení. Stačí dlouze klepnout na displej v poli, které chcete vložit, a poté výběrem možnosti „Schránka“ vyvolat všechny informace v ní uložené.

Poznámka: tato funkce není dostupná ve všech zařízeních, rozhodně je v systému Android 4.4 od společností Samsung a LG.

Pokud se jedná o paměť a informace v ní uložené, pak logicky zabírají volné místo, jak je tedy možné je v zařízeních se systémem Android vymazat, ptáte se možná. Ano, správně, ale zabírá velmi malou část dostupného místa, myslím, že méně než 1 MB, protože text váží velmi málo, a zbytek, nebude ukládat více než dva případy najednou, to se vymaže. Ale obecně je to možné a můžete to všechno vymazat, stačí vybrat požadovaný text, kliknout na jeden z dostupných, dokud se nezobrazí křížek nad každým kusem, a odstranit nepotřebné.

READ  Jak nastavit iPhone 11 pro

Kde je schránka v systému Android

Schránka se původně používala pouze v osobních počítačích. Novinka pro systémy Windows a Mac OS si získává stále větší oblibu. Na klávesnici je dokonce speciální klávesa Print/Screen, kterou lze použít ke kopírování textu nebo obrázků a jejich vložení do Wordu nebo jiného grafického editoru. Tato funkce byla později přidána do některých vlajkových mobilních telefonů Samsung, HTC a dalších.

Existuje názor, že schránka se nachází ve zvláštní oblasti paměti RAM systému Android a je nepravděpodobné, že byste tam mohli jít záměrně. To není tak docela pravda: lze k němu přistupovat prostřednictvím specializovaných správců a i ve výchozím nastavení jsou v zařízeních Samsung k dispozici pokročilé funkce správy vyrovnávací paměti.

Aplikace třetích stran pro telefony se systémem Android

Spusťte Google Play a do vyhledávacího pole zadejte „Schránka“. Obchod se vzdá mnoha programů, které umožňují spravovat schránku. zobrazovat obsah, upravovat, vymazávat. Aplikace funguje různými způsoby. Podívejte se na některé z nich.

Stáhněte si nástroj, nainstalujte jej. Ikona se nachází v oznamovací liště a umožňuje rychlý přístup ke zkopírovaným datům. Bezplatná verze umožňuje uložit 20 řezů s možností nastavení priority. Přesunutí nejpoužívanějších bloků nad ostatní.Seskupte součásti vyrovnávací paměti do karet. odkazy na profily sociálních sítí, podrobnosti. Odstranění položky kliknutím na jednu z nich. Budete mít možnost zaškrtnout nepotřebné položky a poté kliknout na ikonu koše. Chcete-li odstranit veškerý obsah, okamžitě klepněte na tlačítko koše.

Jak zobrazit a odstranit soubory

Existuje několik způsobů, jak najít schránku v systému Android a odebrat z ní soubory. Přečtěte si podrobně každou metodu.

 • Zadejte libovolný program, kde je k dispozici vstupní textové pole.
 • Podívejte se dolů, kde by se měl otevřít panel s dříve zkopírovanými informacemi.
 • Vpravo nahoře klikněte na ikonu koše.
 • Zaškrtněte všechny položky, které chcete odstranit, a klikněte na příslušné tlačítko.

Pokud není k dispozici odkaz na koš, klikněte na textový blok a podržte jej stisknutý po dobu asi 1-2 sekund. V tomto případě by se měly objevit červené křížky. Chcete-li vymazat další položky, klepněte na křížky vedle souborů, které chcete vymazat.

Tato metoda je dobrá a umožňuje vymazat schránku v systému Android. Nevýhodou je, že tato metoda nefunguje pro všechny verze systému Android.

 • Otevřete správce souborů.
 • Zadejte adresář systému Android.
 • Najděte složku data/klipboard. Zde můžete zobrazit schránku v systému Android.
 • Vyčištění dokumentu od nežádoucích souborů.
 • Přejděte do Nastavení a poté do Aplikací.
 • Přejděte na kartu Vše.
 • Klikněte na Zastavit a vymazat.
 • Restartujte telefon.

Chcete-li získat práva superuživatele, musíte si stáhnout aplikaci King Android Root z Play Marketu. Zakořenění smartphonu pomocí tohoto programu vyžaduje připojení k počítači a netrvá déle než 7-10 minut.

READ  BGMI náhrada Call of Duty Warzone Mobile získala 15 milionů předběžných registrací

Dalším způsobem vymazání schránky je použití některé z dostupných aplikací. Výhodou je, že uživatel ví, kde se nacházejí soubory, které ho zajímají, a může v programu provést potřebnou práci. Algoritmus akcí je v každém případě jiný a závisí na vlastnostech aplikace.

Kde se v telefonu Samsung nachází schránka?

V první řadě je třeba si uvědomit, co je to schránka: je to zprostředkující úložiště dat, které je potřeba k přenosu nebo kopírování jakýchkoli informací, které systém poskytuje. Zjednodušeně řečeno: je to schopnost kopírovat nebo přenášet data. Jak to vypadá v praxi?

Protože v tomto článku mluvíme o chytrých telefonech Samsung, použijeme zařízení od stejné společnosti. Prvním příkladem je kopírování nebo přenos snímků, zkusme přenést snímky z hlavní paměti na paměťovou kartu.

Otevřete správce souborů. v uživatelském rozhraní firmwaru One se jmenuje „Moje soubory“.

A Nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. ke schránce. Po stisknutí tlačítka „Kopírovat“ nebo „Vyjmout“ se vybrané informace uloží do schránky a zůstanou tam, dokud se kopírované informace nezmění (v případě „Vyjmout“ a „Vložit“ se schránka uvolní po přesunutí dat). Kde se tato schránka nachází? V paměti RAM a vlastně ji nevidíte (o výjimkách. níže). Ale pozor. data jsou v něm uložena. Můžete je zobrazit kliknutím na tlačítko „Vložit“ nebo „Přenést“. Pokud mluvíme o našem příkladu obrázku, provede se to kliknutím na tlačítko „Přesunout sem“.

Je tu však jedna jemnost. v některých případech nelze vložit informace ze schránky, například pokud zkopírujete obrázky a pokusíte se je vložit do Poznámkového bloku, protože aplikace podporují zcela odlišné typy souborů.

Dalším příkladem je text. Vezměme si jako příklad poznámkový blok (zde ColorNote). vyberete text, klepnete na něj a podržíte jej, dokud se slovo nevybere a nezobrazí se tlačítka „Vyjmout“, „Kopírovat“, „Vybrat vše“ atd.д. Vybereme tedy například „Kopírovat“.

Zobrazí se zpráva, že text je zkopírován do schránky.

Vyberte jiný list, klepněte na prázdné místo a podržte prst, dokud se nezobrazí tlačítko „Vložit“. Tisk.

V některých případech můžete zkopírovaná data vidět ve schránce, ale to je výjimka. Stejný poznámkový blok umožňuje zobrazit obsah vyrovnávací paměti, pokud vyberete položku „Clipboard“.

Stiskněte tlačítko a zobrazte informace (viz červené zvýraznění).

Některé aplikace mohou ve schránce uchovávat data uložená v různých časech.

Jak přidat fragment do schránky

Chcete-li přidat úryvek, stačí jej zkopírovat nebo vystřihnout. Provedete to dlouhým klepnutím. Klepněte na oblast obrazovky, kde se nachází požadovaný fragment textu, a podržte prst, dokud se fragment nezvýrazní modrým pozadím a na okrajích se neobjeví speciální posuvníky. Posuvníky na obrazovce můžete posouvat a měnit tak hranice vybraného fragmentu.

Vyskakovací nabídka nad vybraným fragmentem zobrazuje možné možnosti práce s ním. Když klepnete na „Kopírovat“ nebo „Vystřihnout“, fragment se automaticky přidá do schránky. Vybraný fragment můžete také nahradit existujícími daty ze schránky pomocí tlačítka „Vložit“. V tomto případě zařízení ve výchozím nastavení vloží poslední uložený fragment do zadaného umístění.

Pokud chcete vložit jiná dříve uložená data, musíte vstoupit do rozšířeného rozhraní schránky a vybrat požadovaná data ručně.

READ  Jak připojit modem k systému Android přes USB. Nastavení speciálního režimu modemu

Funkce dočasného úložiště GBoard/Microsoft SwiftKey

Povolení funkce „Schránka“ umožňuje uložit několik objektů na 1 hodinu do paměti RAM, poté se automaticky vymaže

telefonu, schránka, schránky, telefonech, systémem, android

Když objekt podržíte, můžete jej uzamknout a zabránit jeho automatickému smazání po jedné hodině v aplikaci GBoard, v aplikaci Microsoft SwiftKey musíte klepnout na ikonu „tlačítko pro psací potřeby“

Ikona pro úpravu GBoard vymaže úložiště ručně, v aplikaci Microsoft SwiftKey se mazání provádí přejetím prstu po fragmentu

Schránka v telefonu se systémem Android. co to je a k čemu slouží

Schránka je sektor paměti RAM, který slouží k dočasnému ukládání dříve zkopírovaných informací. Když zvýrazníte text a aktivujete možnost „Kopírovat“, odešle se přesně do schránky. Poté můžete vyjmout poslední soubor, který jste zkopírovali ze schránky, a vložit jej do nového pole.

V systému „Android“ můžete přistupovat k obsahu schránky. Můžete použít jak vestavěné nástroje, tak nástroje třetích stran. správce schránky.

Schránka v systému Android

Vývojář.Android.com poskytuje poměrně podrobné informace o tom, jak je schránka v mobilním operačním systému Android organizována.

telefonu, schránka, schránky, telefonech, systémem, android

Operační systém Android tak nabízí vývojářům aplikací multifunkční prostředí pro kopírování a vkládání dat pomocí schránky. Podporovány jsou jednoduché i složité datové typy, včetně textových řetězců, složitých datových struktur, textových a binárních datových toků a dokonce i aplikačních zdrojů. Jednoduchá textová data jsou uložena přímo ve schránce, zatímco složitá data jsou uložena jako odkaz, který musí být vyhledán zprostředkovatelem obsahu.

Při kopírování jsou data umístěna do speciálního objektu, který je následně umístěn do schránky. Tento objekt může být trojího typu: Text (pro kopírování jednoduchých textových pasáží), URI (pro kopírování složitých dat od poskytovatelů obsahu) a Záměr (pro kopírování zástupců aplikací).

Systém Android také umožňuje aplikacím procházet schránku a zjišťovat, zda podporují data v ní obsažená. Pokud aplikace zjistí, že kopírovaná data nejsou podporována, nedovolí uživateli použít příkaz „Vložit“. Například pokud aplikace umí pracovat pouze s textem, nepovolí objekt typu URI nebo Intent.

Do schránky systému Android lze v daném okamžiku uložit pouze jeden objekt. Když aplikace vloží do schránky novou položku, předchozí položka zmizí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS