Jak správně nainstalovat a extrahovat SIM kartu z tabletu

Žijeme v éře mobilní komunikace. Výrobci nestojí stranou a vybavili své výrobky slotem pro SIM kartu. Stojí za zmínku, že ne všechny firmy a modely umístily podobné sloty na jejich „tablety“. Nyní můžete často najít osobu, která mluví na „tabletu“ na ulici. Ale mnozí, kteří si poprvé koupili podobný gadget, narazili na problém, jak vložit SIM kartu do tabletu Android iOS a Windows.

vložena, tabletu, samsung

Jednoduchý, zdánlivě úkol, se může proměnit v vážný problém. Ještě horší, když se Sim zasekl do slotu nebo selhal a nelze jej odstranit. Pokusme se přijít na to, jak rychle a bez problémů vložit a vytáhnout SIM kartu.

Статья поможет владельцам планшетных компьютеров следующих марок в том числе китайских : Sony, PiPO, Onda, Irbis, Samsung, Huawei, Digma, Chuwi, Teclast, Cube, FNF, Colorfly, Ainol, Ramos, Vido, Prestigio, Lenovo, Digma, No- Jméno působící na základě Androidu; Stejně jako Dell, Asus, HP, Microsoft, Acer na OC Windows. Skutečné pro technologii na iOS (iPad Pro, mini).

V závislosti na velikosti

Když se mobilní telefony objevily pouze v životě obyčejných obyvatel, všechny SIM karty vypadaly stejně. Standardní SIM karta. Mini. měla velikost 25 x 15 milimetrů a mohla být úspěšně vložena do jakéhokoli mobilního telefonu v těchto časech. Ale roky uplynuly.

Výrobci se rozhodli optimalizovat prostor ve svých zařízeních. Objevitelem byl Apple.

Právě na jejich iPhone 4s se v roce 2010 objevil slot v Microsim. A o něco později začaly iPhone 5. Epizody vyrobeny pod Nano Sim. Stojí za zmínku, že všechny produkty, kde jsou poskytovány internet 3G, LTE a mobilní komunikace. Včetně iPadu, vybaveného zásobníky.

Na přístroji pro Android jsou kombinované konektory s microSD, doporučujeme kontaktovat pokyny, aby se neudělala chyba.

Výrobci aktivně představují technologii ESIM. ve skutečnosti virtuální SIM karta, která nemá fyzické médium. Z důvodu legislativy jsem v Rusku ještě neobdržel zaujatost, ale všechno má svůj čas.

Střih

Při výměně gadgetů nebo zakoupení nového tabletu často musíte snížit SIM kartu tak, aby přišla na velikost nového slotu. Podobná služba může být poskytována v obchodě při nákupu zařízení. Lze provést nezávisle, proto potřebujete šablonu. Přečtěte si více v tomto článku.

READ  Mohu iPhone nabíjet jinou než originální nabíječkou?. Co dělat, když nemůžete nabíjet iPad pomocí neoriginálního kabelu??

Obrázek níže ukazuje, jak snížit mini na mikro.

Použijte adaptér

V případech, kdy potřebujete vytvořit kartu, se používá speciální adaptér. Stojí za zmínku, že dnes vydávají karty všech mobilních operátorů, okamžitě ve třech možnostech. Vypadá to jako standardní micro sim. Musí být zase pečlivě rozděleno na mini a micro. Zbývající kousky plastu by neměly být odhozeny. Jsou to oni, kdo budou občas sloužit jako adaptér z jednoho formátu do druhého.

Jak umístit SIM kartu na Samsung Galaxy Tab A6?

Koneckonců, není vždy snadné zjistit, jakým způsobem a na jakém místě umístit SIM kartu. Když jste museli otevřít tento slot pro SIM kartu a SD kartu vaší Samsung Galaxy Tab A6, budete muset umístit SIM kartu na správné místo. Zjistíme, která SIM karta odpovídá vaší samsung galaxie Tab A6.

Jak vložit SIM kartu do Samsung Galaxy Tab A6

Budete muset otevřít slot pro SIM kartu, jak je popsáno v dříve popsané kapitole. Čip SIM karty by se měl dostat do kontaktu s smartphonem po uzavření kompartmentu. Nejjednodušší způsob je sledovat tvar slotu určeného pro váš nano-SIM nebo dokonce micro-SIM.

SIM karta pro tablet

Nejprve analyzujeme jeden důležitý bod. Obaví se, které SIM karty lze nainstalovat v tabletu. Koneckonců, každé zařízení má speciální slot vypočtený pro určitý typ SIM karty.

Ukazuje se, že existují zařízení, ve kterých jsou připojeny pouze standardní velikosti SIM. Je pravda, že jich je méně než oni. Mezi takové pomůcky patří staré modely tablet od výrobních společností, jako jsou Prestigio, Irbis, Digma a MN. Atd.

V tomto případě jsou sloty mnoha dalších zařízení navrženy pouze pro mikro-SIM. Toto je iPad 2, 3, 4 a většina tabletů Android. Samsung Galaxy Tab, Asus Phonepad, téměř všechny modely z Lenovo a MN. Atd.

vložena, tabletu, samsung

Problémy se SIM kartou

Co dělat, pokud tablet nevidí SIM kartu? V této situaci může existovat několik možností.

 • Rozdělení hardwaru. Kontakty v konektoru jsou docela křehké a s neopatrnou prací je lze snadno poškodit. Pokud zařízení přestane vidět kartu nebo okamžitě při nákupu nemůže určit, i když to určitě funguje, pak problém je ve konektoru, budete muset kontaktovat středisko servisního servisu.
 • Druhou logickou možností je důvod, proč tablet nevidí SIM kartu, která je rozmazlena. Pokud se karta nepoužila po dlouhou dobu nebo byla nějakým způsobem poškozena, může to prostě přestat fungovat. Možnost ověření. vložte do jiného zařízení. Pokud je v něm důvod, pak byste neměli být naštvaní, v kabině operátora můžete získat nový se stejným číslem a rovnováhou.
 • Třetí možností je systém systému. Nejprve musíte zkontrolovat, zda je režim „Avia“ zahrnut do zařízení, když všechny bezdrátové moduly přestanou fungovat. Pokud to není o tom, měli byste se pokusit zrušit zařízení do továrního nastavení.
 • Další pravděpodobný problém, pro který SIM karta v tabletu nefunguje-byl nesprávně nainstalován. V tomto případě stačí zkontrolovat, zda je vše vloženo správně. Uživatelé často zaměňují slot SIM s místem pro paměť.
vložena, tabletu, samsung

Abychom zkontrolovali všechny důvody, proč tato technika nečte SIM kartu, provádíme jednoduchou sekvenci akcí:

 • Zkontrolujte správnou instalaci karty;
 • Zkontrolujeme, zda je režim vzduchu deaktivován;
 • Pokud internet přestal fungovat po instalaci nového softwaru, měl by být odstraněn;
 • Pokud pouze internet nefunguje, zkontrolujte nastavení;
 • Zkontrolujte SIM v jiném zařízení;
 • Zkontrolujte konektor pomocí jiné karty;
 • Provádíme systém reset;
 • Pokud nic nepomohlo, pak jdeme do servisního centra.
READ  Samsung Smart TV se sám zapíná a vypíná. Vlhkost a prach

Důležitý bod! Není třeba se snažit opravit SIM kartu nebo konektor pro ni. Někteří uživatelé se snaží čip a kontakty s alkoholem a bavlněnou vlnou a provádět další nesprávné akce. To nepomůže, ale problém jen zhoršuje. Pokud nic z výše uvedeného nepomohlo, je lepší kontaktovat odborníky.

Použití Tab Samsung Galaxy jako telefonu

Zavolat

 • Chcete.li zahájit volání, klepněte na ikonu telefonu z obrazovky tabletu a otevřete digitální klávesnici obrazovky. Zde zadejte telefonní číslo, které chcete kontaktovat, a klikněte na ikonu zeleného telefonu a zavolejte.

Chcete.li dokončit hovor, stačí stisknout ikonu červeného telefonu a hovor by měl skončit okamžitě a vrátíte se na hlavní obrazovku.

Odesílání textových zpráv

 • Chcete.li napsat zprávu, klikněte na ikonu zprávy z obrazovky tabletu a otevřete aplikaci pro výměnu zpráv. Chcete.li odeslat textovou zprávu, zadejte svou zprávu do textového pole pomocí klávesnice obrazovky.
 • Klikněte na pole „příjemce“, které je umístěno v horní části obrazovky aplikace, a zadejte telefonní číslo, do kterého chcete poslat zprávu. Pokud již máte uložené kontakty na kartě Galaxy, navrhovaná jména se objeví při zadávání čísla.

Použij internet

Po vložení SIM karty můžete začít prohlížet na internetu i bez připojení k síti Wi-Fi. Vše, co musíte udělat, je následující:

Nainstalujte a připojte SIM kartu do tabletu

Nejprve musíte určit, která SIM karta vaše zařízení podporuje. K dnešnímu dni existuje několik typů sim tabletů pro tablety: Obyčejný SIM, MINISIM, MicroSim a Nanosim. Liší se pouze velikostí a jsou uvedeny v pořadí snižování rozměrů. Microsim je dnes nejrozšířenější.

Nainstalovat SIM kartu někdy není tak jednoduché, aby bylo možné pochopit, jak vložit SIM kartu do tabletu a vyhnout se problémům, použijte pokyny:

Před instalací SIM karty vypněte zařízení a (pro pohodlí) dejte tablet na hladký povrch s displejem dolů. Ujistěte se, že je povrch čistý a nepoškrábe obrazovku.

READ  Jak vytvořit fotografii na volání Samsung

Zpravidla, slot pro SIM kartu (srolte s pokyny) zespodu nebo ze strany tabletu, často se nachází vedle jiných hnízd nebo knoflíků. Věnujte pozornost zařízení přístupového systému do hnízda, možná budete muset použít speciální klíčový wrench, který je dodáván s tabletem. Jak vložit SIM kartu do tabletu s takovým klíčem? Malá díra bude vedle hnízda, když je klíč vtlačen do této díry, slot se bude pohybovat vpřed pod SIM kartou, pak musíte sim umístit do speciálního zásobníku prodloužený.

Pokud neexistuje žádná díra, je ještě pochopitelnější, jak vložit SIM kartu do tabletu: Stačí zatlačit slot slotu, vytáhněte držák pro SIM kartu, vložte SIM kartu z držáku s kontakty.

vložena, tabletu, samsung

Stiskneme zásobník nebo držák, umístíme tlumič na místo (pokud není automaticky umístěn, když se držitel přesune), zapněte tablet a zkontrolujte připojení.

Pokud byla karta SIM správně stanovena, otázka, jak odstranit SIM kartu z tabletu, by neměla vzniknout zpět. pouze provedeme všechny výše uvedené akce v opačném pořadí. Pokud se při instalaci něco mýlí, pak získání SIM nebude tak jednoduché, budete muset použít pinzety, abyste ji vyzvedli a vytáhli.

Krátké video ukazující, jak vložit SIM kartu do tabletu Tablet Samsung Galaxy

Jak získat SIM kartu z tabletu?

Někdy musíte provést zpětný postup, o kterém byste o tom měli vědět? V zásadě, pokud byla SIM karta nainstalována správně, pak její extrakce z tabletu nebude problém. Všechny výše popsané akce budete muset opakovat pouze v opačném pořadí. Pokud byla SIM karta vložena do tabletu omylem (například ne na stejné straně karty), mohou nastat problémy.

Kromě toho se někdy může držák SIM-SIM zlomit, nebo si SIM karta zasekává v některých tabletech kvůli velké díře. Co v tomto případě dělat? Pokuste se pečlivě zvednout SIM kartu nebo si udržet její část s pinzetem. Pokud to nepomohlo, je lepší kontaktovat servisní středisko.

Nepokoušejte se vytlačit SIM kartu z tabletu, nevybírejte ji pomocí šroubováku nebo ostrého objektu, můžete tedy vést k mechanickému poškození zařízení, které navždy zakáže gadget.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS