Jak zjistím heslo k síti Wi-Fi

Wi-Fi se dnes stala nedílnou součástí každé domácnosti. Spousta šifrovacích metod pro blokování přístupu k domácí síti pro volné surfaře na internetu. Všichni známe situaci, kdy velkorysý a naivní soused jednoduše zapomněl dát šifrovací klíč na svou bezdrátovou síť a rozdával gigabajty provozu půlce domu.

Aby se tomuto osudu vyhnula, většina uživatelů často mění svá hesla Wi-Fi. To vede k situacím, kdy lidé ztratí nebo zapomenou bezpečnostní klíče ke své vlastní síti. Aby bylo pro uživatele snazší znát heslo k síti Wi-Fi, má každý router funkci pro přístup k nastavení zabezpečení prostřednictvím přímého připojení. Kromě použití vestavěných funkcí směrovače existují některé specializované programy, které mohou zapomnětlivému uživateli pomoci. Podívejme se blíže na všechny způsoby obnovení hesla.

Heslo Wi-Fi najdete na nálepce na směrovači

Na většině moderních routerů, stejně jako na všech značkových routerech od poskytovatelů Rostelecom nebo Dom Roux, je heslo Wi-Fi napsáno na nálepce připevněné k routeru.

Tato nálepka je obvykle na zadní nebo spodní straně. Otočte nebo rozložte směrovač a uvidíte ho. Někdy je výchozí heslo stejné jako heslo na WPS-PIN (8 číslic).

Zobrazení hesla Wi-Fi ve Windows 10

Chcete-li zobrazit heslo k síti Wi-Fi systému Windows 10, potřebujete počítač nebo notebook s již připojeným a nakonfigurovaným připojením Wi-Fi k síti, jejíž heslo chcete zkontrolovat.

Prostřednictvím grafického rozhraní

Na hlavním panelu systému Windows 10 vyhledejte ikonu Wi-Fi a klikněte na ni levým tlačítkem myši. Vyberte možnost „Nastavení sítě a internetu“.

Otevře se okno „Nastavení“, přejděte dolů a otevřete „Centrum sítí a sdílení“.

V otevřeném okně klikněte na možnost „Bezdrátová síť“.

V otevřeném okně „Stav. Bezdrátová síť“ klikněte na „Vlastnosti bezdrátové sítě“.V otevřeném okně vlastností přejděte na kartu „Zabezpečení“ a zaškrtněte políčko „Zobrazovat zadané znaky“. Nyní můžete zobrazit heslo Wi-Fi a připojit k němu další zařízení.

Z příkazového řádku

Chcete-li získat heslo k síti Wi-Fi prostřednictvím příkazového řádku ve Windows 10, musíte provést následující kroky

Na hlavním panelu klikněte na ikonu lupy.Do vyhledávacího pole na klávesnici zadejte příkaz “ cmd „. Úplně nahoře najdete položku “ Příkazový řádek „.

Klikněte na něj pravým tlačítkem myši.Vyberte možnost „Spustit jako správce“.

Otevře se okno, do kterého je třeba zadat následující příkazy

netsh wlan show profiles. Zobrazí seznam všech uložených bezdrátových sítí.netsh wlan show profiles name= Vashe-nazvanie key=clear. Příkaz zobrazí parametry uložené sítě s názvem „Vashe-nazvanie“, včetně hesla ( Obsah klíče), ale pouze pokud je příkazový řádek spuštěn jako správce.

Videonávod: Zobrazení hesla Wi-Fi v systému Windows 10

Jak se dostat do nastavení směrovače přes telefon nebo tablet

Nastavení routeru Wi-Fi je dnes stejně snadné jako z počítače. Ovládací panel síťových zařízení je přizpůsoben malým obrazovkám telefonů, a proto tento proces není tak složitý jako před 7-8 lety. Postup pro zadání nastavení směrovače je stejný jako u počítače: na telefonu připojeném k síti LAN spusťte webový prohlížeč a do adresního řádku napište jeho adresu z nálepky:

READ  aplikace pro záznam videa z obrazovky počítače.

Poté je třeba zadat heslo pro autorizaci a následně se otevře takzvaná „osobní kancelář“ směrovače, kde můžete změnit potřebná nastavení.

Mimochodem, existuje ještě jeden skvělý způsob, jak router konfigurovat z chytrého telefonu a následně spravovat jeho nastavení. speciální mobilní aplikace od vývojářů. Na obrázku níže vidíte příklad takových aplikací od společností TP-Link a Asus. Hlavním problémem, který brání uživateli v přístupu k nastavení směrovače prostřednictvím telefonu, je vypnutá Wi-Fi:

Pro Wi-Fi MESH-systémy se vyrábějí také značkové mobilní aplikace, a proto je nyní jejich základní konfigurace maximálně zjednodušena, aby ji pochopil každý začátečník.

Hlavním problémem, který brání uživateli v přístupu k nastavení směrovače prostřednictvím telefonu, je vypnutá Wi-Fi. Jde o to, že pokud není směrovač nakonfigurován, není přes něj přístup na Internet možný. Když chytrý telefon nebo tablet zjistí, že síť Wi-Fi je bez internetu, odpojí se a přistupuje k internetu prostřednictvím mobilní sítě. V této konfiguraci samozřejmě není přístupný ovládací panel směrovače. Mějte to na paměti, jinak si můžete pěkně zavařit.

Zkontrolujte heslo Wi-Fi v nastavení

Abychom mohli začít s nastavením směrovače, musíme se k němu připojit. Ano, ztratili jste heslo, ale za předpokladu, že máte počítač s připojením ke správné síti, v tom případě přejděte rovnou k dalšímu bodu. Pokud tomu tak není, je třeba se připojit přímo ke směrovači pomocí síťového kabelu. Je to poměrně snadné, každý router má zásuvku LAN, do které se zasune kabel. V počítači nebo notebooku se tento kabel připojuje k síťové kartě.

Již připojeno? Skvělé! Do adresního řádku prohlížeče zadejte IP adresu směrovače 192.168.1.1 nebo tplinklogin.net a přejděte na tuto žádost. Dále je třeba zadat uživatelské jméno a heslo, ve výchozím nastavení jsou to hodnoty, které již znáte. Další informace naleznete v pokynech pro zadání nastavení. Další informace naleznete zde. 192.168.1.1.

Poté v ovládacím panelu přejděte na položku „Bezdrátové připojení“ a vyberte možnost „Zabezpečení bezdrátového připojení“. Na pravé straně panelu se zobrazí tyto informace. Jedná se o zabezpečení bezdrátového připojení a v poli Wireless Password je heslo, které jsme hledali. Zde si můžete ponechat své staré heslo nebo si ho změnit na nové.

Kde je na směrovači napsáno heslo Wi-Fi?

Pokud vezmete do ruky svůj router Rostelecom a pečlivě jej prozkoumáte, najdete na něm obdélníkovou nebo čtvercovou nálepku se všemi základními údaji o zařízení. výrobce, model, sériové číslo. K dispozici bude také sekce nazvaná „Přístup k síti Wi-Fi“. Obvykle obsahuje název bezdrátové sítě, která má být vysílána, a výchozí heslo Wi-Fi, které se používá na směrovači Rostelecom. Zhruba takhle to vypadá:

Rád bych upozornil, že poměrně dost specialistů na RTC ponechává přesně tyto parametry beze změny. Proč? A podívejte se na nálepku na fotografii výše. jméno na ní je zcela jedinečné a je nepravděpodobné, že by se našlo u některého z vašich sousedů, a samotné heslo k Wi-Fi Rostelecom je poměrně složité a odolné proti hacknutí. 10 symbolů, které obsahují písmena i číslice.

Jak zobrazit heslo k síti Wi-Fi společnosti Rostelecom v počítači

Druhý způsob, který se rozhodně vyplatí použít, pokud potřebujete rychle zjistit heslo od Wi-Fi na směrovači Rostelecom. je podívat se na něj na počítači nebo notebooku s operačním systémem Windows 10, který je již připojen k bezdrátové síti. Za tímto účelem vyhledejte v pravém rohu obrazovky ikonu připojení Wi-Fi a kliknutím pravým tlačítkem myši na ni zobrazte nabídku:

READ  Jak zapnout Wi-Fi na televizoru Samsung. Co potřebujete k připojení televizoru k internetu přes Wi-Fi

V nabídce vyberte možnost „Otevřít nastavení sítě a internetu“. Poté by se mělo objevit okno se systémovými parametry, konkrétně sekce „Síť a Internet“:

Klepnutím na „Configure Adapter Settings“ získáte přístup k seznamu síťových připojení systému Windows. Obvykle jich je několik. kabelové, bezdrátové a Bluetooth. Vyberte bezdrátovou síť a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Chcete-li zjistit heslo Wi-Fi směrovače Rostelecom, klikněte v zobrazeném menu na položku „Status“. Zobrazí se další okno stavu bezdrátové sítě. Zde je třeba kliknout na ikonu „Vlastnosti bezdrátové sítě“.

Poté se zobrazí poslední okno s vlastnostmi bezdrátové sítě, kde je třeba otevřít kartu „Zabezpečení“. Zde je důležitá část! Chcete-li vidět Rostelecom Wi-Fi heslo lze nalézt v řádku „Síťový bezpečnostní klíč“, ale ve výchozím nastavení je skryt za hvězdičkami. Chcete-li zjistit heslo explicitně. zaškrtněte políčko „Zobrazit zadané znaky“. To je vše!

Co dělat, když nemáte přístup ke směrovači a počítači?

Pomocí výše uvedených metod bude moci každý uživatel v případě ztráty zjistit heslo ke své vlastní síti Wi-Fi. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje žádná z výše uvedených možností a máte router chráněný heslem, ke kterému jste se nikdy nepřipojili, a nemáte po ruce notebook, obnovte výchozí tovární nastavení. Každý modem, který vytváří přístupové body, je vybaven tlačítkem pro úplné resetování. Ve většině případů se nachází na zadní straně krytu vedle vstupů pro kabel LAN. Otvor pro resetování je velmi malý a je třeba k němu použít jehlu. Standardní návod pro většinu modelů:

  • Zasuňte jehlu do resetovacího otvoru a tlačte, dokud neucítíte tlak.
  • V této poloze setrvejte, dokud se na horní straně routeru neaktivují stavové kontrolky (typická doba stisku je 5-10 sekund).
  • Po úplném resetu se router vrátí do výchozího továrního nastavení.
  • Znovu nakonfigurujte směrovač pomocí přihlašovacích údajů k ovládacímu panelu na spodní straně zařízení.

Získání hesla k síti Wi-Fi v telefonu se systémem Android

Telefon se systémem Android uchovává v systémových souborech všechna hesla bezdrátových sítí, ke kterým jste se kdy připojili. Upřímně řečeno, abyste mohli zobrazit seznam hesel, měli byste mít v telefonu práva ROOT, ale většina uživatelů je nemá, protože potřebuje nakonfigurovat. Pokud máte práva ROOT. nainstalujte si do mobilního telefonu aplikaci RootBrowser, procházejte následující hierarchií: data. misc. Wi-Fi a vyhledejte soubor s názvem wpa_supplicant.conf. Přesně v souboru wpa_supplicant.conf ukládá záznamy o všech připojeních telefonu k bezdrátovým sítím, včetně názvů sítí Wi-Fi a hesel k nim (hesla v řetězcích typu: psk=heslo).

směrovači, heslo, wi-fi, dělat

Pokud distribuujete internet a potřebujete zjistit heslo přístupového bodu Wi-Fi, je tato funkce již integrována v systému Android a stačí projít řetězcem nabídek:

Nastavení. Přístupový bod Wi-Fi. Nastavení přístupového bodu

Poté vyhledejte heslo, které se skrývá za hvězdičkami, a kliknutím na ikonu oka hvězdičky odstraňte.

Jak zjistit heslo bez připojení k počítači nebo směrovači

Výchozí heslo obvykle získáte od poskytovatele internetových služeb. Existuje také mnoho speciálních zařízení, která vyhledávají povolené sítě Wi-Fi v určitém rozsahu a poté automaticky odhadují vaše heslo, takže ho můžete zjistit. Jedním z těchto nástrojů je nástroj Wi-Fi Box Network Unlocker. Vyrábí se mnoho dalších zařízení, ale jejich používání může být nezákonné.

I když je to klišé, heslo můžete zjistit tak, že se zeptáte někoho, kdo ho zná, například řemeslníka, který nastavil hotspot Wi-Fi.

směrovači, heslo, wi-fi, dělat

Jak jste si možná všimli, existuje mnoho způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo k síti Wi-Fi. Snadnější práce s počítačem nebo notebookem. Pokud máte to štěstí, že je jedno z vašich zařízení připojeno, můžete heslo obnovit několika kliknutími. Pomocí směrovače je to také poměrně snadné. Možná to sami nedokážete, ale neexistuje nemožné heslo. Zapomínání hesel je však stále dobrý nápad, protože s sebou přináší zbytečné nepříjemnosti, ztrátu času a problémy.

READ  Možnost připojení televizního set-top boxu k monitoru. Připojení ke starému televizoru

Další tři užitečné články:

Wi-Fi Key Recovery je spolehlivý nástroj, který umožňuje obnovit heslo k libovolné síti Wi-Fi, kterou.

Jednoduchý nástroj, který umožňuje zobrazit skrytá hesla s hvězdičkou. Kompatibilní se všemi prohlížeči včetně.

Jak zaheslovat router Wi-Fi za tři minuty? Přečtěte si! Pryč jsou doby, kdy internet.

Odborník na IT s vysokoškolským vzděláním a akademickými pracemi. Mám více než 15 let zkušeností s opravami mobilních telefonů a osobních počítačů, specializuji se na nastavení softwaru a sítě.Kanál projektu Telegram. https://t.já/tvrdé maso

6 komentářů

Zapomněl jsem heslo k routeru, i když jsem si jím byl jistý. Asi budu muset resetovat router.

Děkuji, článek byl velmi užitečný!

Staré heslo od Wi-Fi se mi nepodařilo zjistit, musel jsem provést reset, ale je to ještě lepší. Díky za článek, vše vyřešeno!

Kamarád si ze mě vystřelil, zjistil heslo k mému routeru, vešel dovnitř a změnil heslo k wifi. Dlouho mi trvalo, než jsem zjistil heslo k wifi!!

Proč se obtěžujete? Chcete znát heslo k Wi-Fi. stačí přejít do nastavení (panelu správce) routeru a vyhledat ho, to je vše!

Stačí se podívat na nálepku na routeru a tam a uvádí a uživatelské jméno a heslo z něj, pak jděte do routeru a podívejte se na heslo z vaší wi-fi. Jak se píše v článku!

Jak zjistím heslo Wi-Fi v telefonu nebo tabletu se systémem Android?

Metoda je vhodná pro telefony a tablety se systémem Android. Pro získání povolení jsou nutné dvě podmínky:

  • Vaše mobilní zařízení se systémem Android se alespoň jednou připojilo k síti, která vyžaduje heslo Wi-Fi.
  • Zařízení s právy roota.

Ujistěte se, že jsou splněny obě podmínky, a použijte možnost pro získání hesla:

  • Použití správce souborů, který otevírá systémové soubory systému Android. Standardní Průzkumník souborů ES bude fungovat, přejděte do kořenového adresáře, odtud „/data/misc/Wi-Fi“. Složka obsahuje soubor wpa_supplicant.conf. Otevřete soubor v textovém editoru. Hodnota vedle pole psk je heslo bezdrátové sítě.
  • Stáhněte si speciální aplikaci pro zobrazení hesla v zařízení se systémem Android, např. Wi-Fi Key Recovery. Spusťte aplikaci, vyhledejte heslo Wi-Fi.

Jak získat heslo bez připojení k počítači nebo směrovači

Pokud heslo nebylo změněno, najděte nálepku na směrovači. Zde najdete klíč bezdrátové sítě. Pokud byl router nainstalován poskytovatelem internetových služeb, požádejte ho o klíč nebo vyhledejte heslo ve smlouvě.

Jak získám heslo k cizí Wi-Fi?? Nadměrný nebo nelegální software. A ještě lépe, zeptejte se majitele.

Certifikovaný specialista na zabezpečení počítačových sítí. dovednosti v oblasti směrování, vytváření komplexních schémat pokrytí sítě, včetně bezproblémového připojení Wi-Fi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS