Jak zjistit, zda je váš notebook nebo počítač vybaven technologií Bluetooth, a jak ji najít?

Kdykoli se objeví potřeba připojit zařízení Bluetooth k notebooku (nebo stolnímu počítači), uživatelé často přemýšlejí, kde v počítači najít Bluetooth a jak zjistit, zda jejich notebook nebo počítač Bluetooth má. Ne každý ví, jak toto připojení funguje, kde ho najít a jak ho nastavit. Podle mého pozorování se tento problém nejčastěji vyskytuje v systémech Windows 7 a XP. Ve Windows 8 a Windows 10 je to jednodušší a přehlednější. Je to proto, že novější verze systému Windows ve většině případů automaticky nainstalují správné ovladače a Bluetooth funguje hned po vybalení. Budu se tomu věnovat podrobněji.

Podíval se na podobné pokyny na jiných místech, a tam, z nějakého důvodu, všichni radí první věc, podívat se na webové stránky výrobce specifikace jeho notebooku (podle modelu). a zkontrolujte, zda má Bluetooth. Určitě to lze udělat. Ale jak to vidím já, nemá smysl. Zde je důvod:

  • Notebooky jsou téměř vždy vybaveny vestavěným modulem Bluetooth. Nejčastěji se kombinuje s Wi-Fi (jedná se o jednu desku, přes kterou funguje Bluetooth a Wi-Fi). Existují dnes nějaké notebooky bez Bluetooth (pokud o takových modelech víte, napište do komentářů, možná se mýlím)? ? Dokonce i některé starší modely z éry Windows XP již mají podporu Bluetooth (vestavěný modul). Pokud tedy máte notebook, může mít zabudovanou funkci Bluetooth.
  • Na druhou stranu počítače většinou nemají podporu Bluetooth. V tom smyslu, že nemají vlastní vysílač (vestavěný modul). Ačkoli v současné době existuje mnoho základních desek, které jsou již vybaveny bezdrátovým modulem (Wi-Fi Bluetooth). Bezdrátový modul lze také připojit jako kartu PCI uvnitř systémové jednotky nebo jako externí adaptér Bluetooth USB. Pokud si nejste jisti, zda je váš počítač vybaven technologií Bluetooth, a nechcete se zabývat příslušenstvím, můžete se obrátit na tým podpory ve společnosti, kde jste počítač zakoupili. Nebo si prohlédněte jeho specifikace na webových stránkách. Pokud je váš počítač nový, můžete zkontrolovat specifikace základní desky. Nebo se podívejte na zařízení ve správci zařízení (o tom více později v článku). Pokud zjistíte, že Bluetooth není podporován, přečtěte si tento článek o tom, jak zprovoznit Bluetooth v počítači, pokud není podporován.

Informace, které najdete níže v tomto článku, se hodí jak pro notebooky, tak pro stolní počítače. Nezapomeňte, že váš notebook bude pravděpodobně podporovat Bluetooth (samotný modul). Systémová skříňka ji s největší pravděpodobností nemá.

Ovladače pro povolení funkce Bluetooth v notebooku Asus

I když jste si koupili notebook s předinstalovaným systémem Windows, ovladače pro Bluetooth nemusí být k dispozici. Ty se často nainstalují samy prostřednictvím aktualizace. Zvolíme jiný přístup a stáhneme si ty „nativní“ z oficiálních stránek společnosti Asus. Zde je odkaz:

Postupujte podle tohoto odkazu a vyberte (kliknutím na pravé straně, jak je znázorněno ikonou „v“) svůj notebook Asus, řadu, model a dole stiskněte „hledat“. Jako příklad jsem vybral F3Sg.

Zobrazí se vyskakovací okno, ve kterém zadáte svůj operační systém.

V mém případě, jak vidíte na obrázku níže, nebylo nic pro Windows 7 nebo 8, takže jsem zvolil vista. Poté klikněte na možnost „obecné vyhledávání“.

Nyní se zobrazí okno, ve kterém si můžete stáhnout všechny ovladače pro svůj notebook Asus, včetně Bluetooth. Stažení a instalace.

Pokud výše uvedená metoda z nějakého důvodu nefunguje a máte rychlé připojení k internetu, můžete si stáhnout „DriverPack Solution“.

Je k dispozici pro všechny modely, jen váží 6 GB. Nedoporučuji stahovat jinde.

Připomínám také, že ve většině případů (ale ne vždy) je disk s ovladači dodáván s notebookem.

Pro Bluetooth existují. Podívejte se, jestli ji najdete. Myslím, že v tomto bodě jsme pochopili, co je to řidič, přejděme k bezprostřednímu výkonu na.

READ  Jak nastavit jas obrazovky v notebooku se systémem Windows. Jak zvýšit jas obrazovky notebooku pomocí funkčních kláves

Zapnutí funkce Bluetooth

Mnoho notebooků zapíná Bluetooth tlačítkem, přesněji dvěma tlačítky. První fn sekunda je stejná jako u Wi-Fi (obvykle je na ní ikona s anténou f1f12).

Mnoho výrobců také instaluje na boční strany těla notebooku tlačítka, kterými lze zapínat a vypínat Bluetooth a Wi-Fi.

Pokud není k dispozici, podívejte se do zásobníku (úplně vpravo dole, někdy je třeba kliknout na malý, téměř nepostřehnutelný trojúhelníček jako na spodním obrázku).

Některé se aktivují pomocí softwaru (mělo by to být napsáno v návodu, pokud ne, můžete si ho stáhnout z webu. webové stránky).

K povolení Bluetooth v notebooku a jeho propojení s dalšími zařízeními můžete použít speciální programy, např.: „IVT BlueSoleil“.

Případně můžete jít sem a přímo tam si stáhnout malou bezplatnou aplikaci pro vyhledávání zařízení s technologií Bluetooth.

Protože neexistuje jediný způsob, jak to povolit, každý notebook má své vlastní nuance, možná jsem některé body vynechal.

Pokud tedy máte nějaké komplikace. popište je v komentářích. budeme společně hledat řešení a všemi prostředky ho najdeme. Hodně štěstí.

178 Komentářů k „Jak zapnout Bluetooth na notebooku“

Jaké nesmysly se v tomto článku píší? Mám notebook Toshiba a funguje to jako hodinky (je nainstalován Toshiba Bluetooth Stack). Nestrašte lidi takovými články.

Proč Toshiba, komíny a „vyděsit“. podobné hloupé zprávy budou v budoucnu odstraněny.

Pokud někdo chce zkusit „Toshiba Bluetooth Stack“. první stránka výsledků vyhledávání. podvodníci, zejména tam, kde vás údajně žádají o zaslání „bezplatné SMS“ nebo jen telefonního čísla, aby potvrdili, že nejste člověk.

Sergey je možné, že jeden z nich, protože proč hledat / číst, když vše funguje pro vás

Při zapnutí blesku se nemohu připojit k telefonu.proč?

Zkontrolujte, zda je na notebooku zapnutá funkce Bluetooth. Instalace speciálního softwaru pro propojení notebooku s telefonem.Sada Nokia PC Suite pro Nokia. Pro Sony Ericsson. Sony Ericsson PC Suite. Pro Samsung. Samsung PC Studio. Pro Siemens. Siemens Mobile Phone Manager.

Používejte software mnohem lépe než standardní nástroje (bývají poruchové).

Měl jsem a fungoval bluetooth na lenovo b590.,Měl jsem ho v pravém dolním rohu a pak zmizel.Hledal jsem všude.Prosím, poraďte.Jak ji najít a povolit

Když zapnu Bluetooth, píše to, že toto zařízení bylo uživatelem zakázáno

Musí se tedy zapnout speciálním tlačítkem (liší se model od modelu) nebo klávesovou zkratkou.

Mám lenova g700 a není tam žádné tlačítko.

Toto tlačítko není nutné u všech modelů notebooků. Pokud není, zapíná se pomocí tlačítek.Zkuste nástroj Lenovo ReadyComm. má funkci pro povolení Bluetooth.

Koupil jsem si notebook bez systému Windows. Měl jsem ji nainstalovanou, ale Bluetooth tam nebylo.Kdysi jsem ho nainstaloval z disku, ale teď nevím, jak ho zapnout.(notebook Asus).

Pokud jsou ovladače nainstalovány správně, jsou jedinými možnostmi tlačítka na boku klávesnice a klávesy (první fn a druhá má obvykle ikonu antény, obvykle f2). Na oficiálních stránkách by měl být také speciální nástroj pro zapnutí Wi-Fi a Bluetooth.

Může se stát, že máte poškozený adaptér, ale to je vzácné. Můžete ji zkontrolovat ve správci zařízení.

Před týdnem mi Bluetooth fungovalo a pak přestalo. Zdá se, že jsou všechny zapnuty a žádná akce

Zapnul jsem ho, ale nemůžu najít bluetooth, co to znamená?

Pokud to předtím fungovalo, proveďte vrácení systému.Jaký program pro telefony HTC nevím (neměl jsem to), ale v Nokii, Sony Ericssonu a Samsungu zkušený. bez programů (každý jednotlivec), internet (pomocí standardních prostředků) se sám vypnul.

Mám notebook Lenovo Z500 s operačním systémem W8. Bluetooth v počítači najde můj telefon HTC, ale po několika sekundách se objeví hlášení „Odpojeno“. A nemůžu přenášet fotky z plochy přes bluetooth: když zapnu metody přenosu, bluetooth se vůbec nezobrazí a když kliknu na „sdílet“, píše to „z plochy nelze nic přenést“. Co je špatně? Zpočátku se zdálo, že to funguje Žádám o pomoc!

Abyste zabránili odpojení, musíte použít speciální program. standardní nástroje z nějakého důvodu přerušují internet.

Předtím to fungovalo. OK, jaké programy budou v mém případě fungovat? Pokud o nějakém víte, dejte mi prosím odkaz? Budu moci po instalaci tohoto programu odesílat fotografie ze stolního počítače přes bluetooth a nalezená zařízení bluetooth budou trvale připojena??

READ  Jak zapnout podsvícení klávesnice notebooku MSI. Jak zapnout podsvícení klávesnice počítače?

Notebook acer? Ikonu bluetooth najdu. Kliknu na něj a napíše mi to, že toto zařízení bylo zakázáno uživatelem, nic jsem nezakázal!

Konfigurace funkce Bluetooth

Postup nastavení připojení se mírně liší v závislosti na verzi systému, proto se na něj podívejme podrobněji. Pokud tedy máte nainstalovaný systém Windows 8.1:

Po otevření této karty se spustí automatické vyhledávání dostupných spárovaných zařízení. Zapněte Bluetooth na telefonu nebo jiném zařízení, které chcete připojit k počítači, a proveďte párování.

Jak aktivovat Bluetooth v notebooku Asus

Chcete-li na notebooku aktivovat Bluetooth, stiskněte kombinaci kláves „Fn F2“.

bluetooth, notebooku, asus, nastavení, systému, windows

U některých modelů může být druhý klíč jiný. Měla by na něm být vyznačena anténa.

Někdy se na boční straně šasi nachází speciální tlačítko pro zapnutí Bluetooth.

Pokud zařízení nechce reagovat na tlačítka, zkuste následující metodu. Klikněte na „Start → Správce zařízení“ a vyhledejte adaptér Bluetooth. Klikněte pravým tlačítkem myši na modul Bluetooth. Pokud je povolena, budete vyzváni k jejímu vypnutí.

Na kartě „Vlastnosti“ můžete upřesnit další informace týkající se vašeho Bluetooth.

Kde v notebooku najdete Bluetooth a jak ho povolit?

Je pravděpodobné, že ji máte zapnutou a funguje. Pokud je ovladač Bluetooth nainstalován, zobrazí se bez ohledu na instalaci systému Windows na oznamovacím panelu modrá ikona „Zařízení Bluetooth„. Znamená to, že je zapnutý a připravený k provozu. Zkontrolujte, zda je na vašem notebooku. Ve výjimečných případech lze tuto ikonu v nastavení vypnout.

Kliknutím na tuto ikonu můžete provádět různé operace: přidat zařízení, zobrazit připojená zařízení, odeslat/přijmout soubor, konfigurovat samotný adaptér atd. д.

bluetooth, notebooku, asus, nastavení, systému, windows

Pokud tuto ikonu nemáte, máte tři možnosti:

  • Bluetooth je na notebooku vypnuté a je třeba ho zapnout.
  • Odstranění samotné ikony BT z oznamovacího panelu.
  • Nebo není nainstalován požadovaný ovladač.

BT ve Windows 10

Nejjednodušší je otevřít centrum oznámení a kliknout na příslušné tlačítko.

Nebo přejděte do nastavení, pak do „Zařízení“ a na kartě „Bluetooth a další zařízení“ povolte modul pomocí posuvníku.

Pro Windows 10 jsem napsal samostatný článek: Jak povolit a nakonfigurovat Bluetooth v notebooku se systémem Windows 10. Poté by se v oznamovací liště měla objevit ikona, jak jsem ukázal výše.

Jak připojit zařízení?

Klikněte na „Přidat Bluetooth nebo jiné zařízení“ a v následujícím okně vyberte příslušnou položku.

Pokud je vaše zařízení povoleno a lze v něm vyhledávat, zobrazí se v seznamu dostupných zařízení. Vyberte jej a připojte k notebooku. Podívejte se na příklad připojení náhlavní soupravy Bluetooth.

Zapnutí Bluetooth v notebooku se systémem Windows 8 a 8.1

Otevřete postranní panel (můžete použít klávesovou zkratku Windows C) a vyberte možnost Nastavení. Poté klikněte na možnost „Změnit nastavení počítače“. Přejděte na „Bluetooth“ a povolte modul přepínačem.

Systém Windows začne vyhledávat dostupná zařízení, ke kterým se lze připojit.

V systémové liště by se měla objevit ikona, která vám umožní spravovat připojení.

Jak aktivovat Bluetooth v systému Windows 7?

Pokud se na oznamovacím panelu nenachází modrá ikona, přejděte do „Centra síťových připojení a sdílení“. „Změnit nastavení adaptéru“ a zkontrolujte, zda adaptér „Připojení k síti Bluetooth“. Pokud tomu tak není, nainstalujte ovladač pro svůj model notebooku nebo zkontrolujte správce zařízení (více informací o tomto tématu najdete dále v článku). Pokud ano, podívejte se, zda je aktivován. Možná ji budete muset v notebooku povolit.

Jak připojit zařízení?

Klikněte na ikonu „Bluetooth“ a vyberte možnost „Přidat zařízení“. „

Otevře se nové okno, ve kterém připojte zařízení podle pokynů.

Nebo přejděte na „Ovládací panely“ v části „Zařízení a tiskárny“. A klikněte na „přidat zařízení“. Můžete také otevřít vlastnosti „adaptéru Bluetooth“ a povolit zobrazení ikony v oznamovací oblasti. Usnadní to připojení a ovládání zařízení.

Bluetooth nefunguje! Řešení populárních problémů.

Hlavním důvodem selhání připojení je vypnutí Bluetooth na jiném mobilním zařízení nebo počítači. Nezapomeňte tuto možnost aktivovat na druhém zařízení.

Možná budete muset přidat miniaplikaci do seznamu synchronizace. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „modrého zubu“ na liště, vyberte možnost „Přidat zařízení Bluetooth“, poté klikněte na požadované zařízení a klikněte na „Spárovat“.

Problémy s ovladači často vedou k poruchám rádiového modulu. Stiskněte klávesu WinR a zadejte příkaz devmgmt.msc, pak zkontrolujte dispečer. Pokud se vyskytne problém, zobrazí se u hardwaru žlutý otazník. V této části můžete také aktualizovat nebo přeinstalovat ovladače (v některých případech je jednodušší je odinstalovat a znovu nainstalovat).

READ  Jak nastavit hotspot v notebooku se systémem Windows. Vypnutí mobilního hotspotu

Za zmínku stojí užitečný software OSToto Driver Talent. Rychlá kontrola operačního systému na problémy s připojením Bluetooth. Pomáhá odstraňovat různé chyby a opravuje vlastnosti tohoto protokolu. Dokáže stáhnout, nainstalovat a dokonce opravit poškozené ovladače.

Pokud není Bluetooth integrován v počítači, použijte externí USB-Bluetooth, který je dodáván se speciálním softwarem pro správnou instalaci. Připojte zařízení k portu USB, spusťte přiložený software a postupujte podle pokynů krok za krokem.

Zapnutí funkce Bluetooth ve Windows 10

Všichni píší, že k aktivaci adaptéru je třeba použít kombinaci kláves FnF2, FnF3 atd. д. Upřímně řečeno, nechápu, kde se tyto informace vzaly. Na mém notebooku Asus, když stisknu klávesu FnF2 (F2 s ikonou bezdrátového připojení), zapne se a vypne režim „V letadle“. Aby Bluetooth fungoval, musí být samozřejmě vypnutý režim letadlo. Pokud tomu tak na vašem notebooku není, napište o tom do komentářů.

Je to mnohem jednodušší. Klikněte na ikonu centra oznámení a zobrazí se tlačítko Bluetooth. Klikněte na něj a změní barvu na modrou. To znamená, že Bluetooth je již povoleno. Chcete-li ji vypnout, stiskněte toto tlačítko znovu.

To je vše Můžete připojit zařízení, např. náhlavní soupravy Bluetooth.

Pokud nemáte tlačítko jako já na obrázku výše, je pravděpodobné, že je adaptér zakázán nebo není nainstalován ovladač. Postup řešení tohoto problému naleznete na konci tohoto článku.

Správa zařízení Bluetooth, připojení, konfigurace

Chcete-li otevřít nastavení, zobrazit dostupná a připojená zařízení a povolit zjišťování notebooku jinými zařízeními, stačí kliknout pravým tlačítkem myši na spouštěč Bluetooth a vybrat možnost Přejít do nastavení.

Otevře se okno s nastavením. Notebook vyhledá zařízení Bluetooth a zobrazí je v seznamu. K těmto zařízením se můžete připojit. Stačí vybrat požadované zařízení, stisknout tlačítko Připojit a postupovat podle pokynů. Pokud se jedná o sluchátka Bluetooth, reproduktor apod. д., Ty jsou již ve výchozím nastavení viditelné a notebook je rozpozná. Pokud se jedná například o chytrý telefon, může být skrytý před vyhledáváním a systém Windows 10 ho neuvidí. To vše je zakázáno v nastavení smartphonu.

Ve stejném okně je také tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí Bluetooth. Pokud jde o nastavení, není jich mnoho. Chcete-li je otevřít, klikněte na možnost Další nastavení Bluetooth. Zobrazí se nové okno, ve kterém můžete povolit nebo zakázat detekci notebooku. Pokud zrušíte zaškrtnutí políčka Povolit zařízením Bluetooth zjistit tento počítač, všechna zařízení nebudou moci vidět váš notebook. Budete je však moci vidět a spojit se s nimi.

Ihned po zapnutí se v oznamovací liště objeví ikona. Klepnutím na něj získáte rychlý přístup k různým nastavením: přidání nového zařízení, odesílání/přijímání souborů, přechod do nastavení atd. д.

Zde jsou nastavení. Bez problémů můžete připojit a ovládat nová zařízení. Je nepravděpodobné, že budete přenášet soubory, ale bezdrátová sluchátka, reproduktory, myši atd. д., to je velmi praktické.

Bluetooth nefunguje ve Windows 10. Žádné tlačítko napájení

To lze snadno zkontrolovat. Musíme otevřít Správce zařízení. Chcete-li tak učinit, klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ a ze seznamu vyberte Správce zařízení.

Co když se adaptér ve Správci zařízení vůbec nenachází??

V takovém případě jednoduše nainstalujte ovladač pro adaptér Bluetooth, který je nainstalován v notebooku. Tento ovladač by měl být pro systém Windows 10. Ve správci budete mít pravděpodobně alespoň jedno neznámé zařízení na kartě Ostatní zařízení.

Klikněte pravým tlačítkem myši na adaptér a vyberte možnost Aktualizovat ovladače.

Poté vyberte možnost Automaticky vyhledat aktualizované ovladače, a pokud jsou k dispozici, systém je stáhne z internetu a nainstaluje. No, nebo řekněte, že upgrade nepotřebují. Váš notebook by měl být samozřejmě připojen k internetu.

Myslím, že po těchto krocích vše funguje správně. Viděl mnoho podobných pokynů na internetu, které jsou jen spoustou zbytečných informací, což je jen matoucí. Proto jsem se snažil tento článek co nejvíce zjednodušit a informovat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS