Samsung Galaxy Tab 3 SM-T311 se nezapne

V našich recenzích jsme opakovaně upozorňovali na problém vadných paměťových čipů flash v tabletech Samsung. Navíc k řešení takové poruchy v naší praxi dochází denně. Existuje několik scénářů výskytu závady:

U poměrně velkého počtu tabletů Samsung Galaxy Note a Tab došlo k poruchám paměti NAND, zde jsou uvedeny ty nejčastější: T211, T210, T310, T311, P5100, P5200, N8000, N8020, T805, T700, T710, T531, T530.

V tomto článku popíšeme postup opravy tabletu Samsung Galaxy Tab 3 SM-T311, který se nechce zapnout. Obecně je známo, že se tablet nezapne kvůli vadné paměti NAND, ale stojí za zmínku, že existuje řada dalších důvodů, proč se tablet Samsung Galaxy Tab nezapne:

 • Vadná baterie;
 • Vadný napájecí obvod tabletu;
 • Tlačítko napájení je rozbité;
 • Jiné poškození základní desky;
 • Nezapíná se kvůli pronikání vody.

Tablet Samsung Galaxy Tab 3 SM-T311 byl předtím, než se k nám dostal, v servisu třetí strany, kde byla vyměněna paměť flash, ale postup výměny nebyl úspěšný.

Analýza desky Samsung Galaxy Tab 3 SM-T311 navíc odhalila, že byl vyměněn řadič napájení, což svědčí o další návštěvě servisního střediska, a v oblasti usazení emmc došlo k ztmavnutí desky plošných spojů, což svědčí buď o opakované demontáži čipu BGA, nebo o tom, že oblast byla zahřívána příliš dlouho nebo příliš intenzivně.

Ať je to jakkoli, tablet Samsung Galaxy Tab 3 SM-T311 se nezapne, a proto je třeba přistoupit k opravě. Prvním krokem diagnostického postupu je demontáž a vyjmutí paměti flash, aby bylo možné ji otestovat. Test ukázal, že čip BGA není inicializován (není čitelný), což je důvod, proč se tablet nezapne. Příčinu vadného čipu lze jen odhadovat. Pokračujeme v přípravě nového emmc k instalaci do tohoto tabletu.

Tablet se nezapne. Proč a co dělat?

Právě tablety se nyní staly tak populární, že prakticky vytlačily z trhu netbooky, o které byl před několika lety velký zájem. Ne každý ví, že první koncepty tabletů se skutečně objevily v polovině 90. let, ale v té době je uživatelé prostě nepřijali a technologie neumožňovala, aby zařízení bylo kompaktní a zároveň efektivní.

To se změnilo v okamžiku, kdy se na trhu objevil iPad, geniální zařízení vyvinuté Stevem Jobsem. Byl to první tablet, který se stal skutečně úspěšným a stále přináší výrobci obrovský zisk. Stojí za zmínku, že první pokusy o uvedení malých mobilních přístrojů na trh byly učiněny mnohem dříve. Vzpomeňte si na internetový tablet Nokia 770, který byl k dispozici v polovině roku 2000.

No, dnes je vše vzhůru nohama tablety mohou brzy dohnat smartphony, pokud jde o počet prodaných kopií, a nyní zcela negativně ovlivňují prodej netbooků, notebooků a dokonce i počítačů!

Možné příčiny nezapnutí

Podívejme se na jednotlivé možné příčiny tohoto problému. Často je možné zjistit, o co se jedná, aniž byste museli využít pomoci odborníka, a dokonce to můžete opravit bez zbytečného plýtvání penězi.

Baterie je vybitá

Jednou z nejčastějších příčin poruch je překvapivě triviální úplné vybití baterie zařízení. Problém se může zdát příliš jednoduchý a triviální, ale je neméně častý.

Pokud se zařízení také odmítá nabíjet, zkuste jinou nabíječku. Je možné, že se někde uvolnil kontakt a to způsobuje problém.

Zlomení konektoru

Může být poškozen samotný konektor nebo dráhy desky s plošnými spoji, i to je třeba zkontrolovat. To je způsobeno oxidací nebo mechanickým poškozením.

V takovém případě se nepokoušejte o opravu sami, protože by mohlo dojít k dalšímu poškození. V takovém případě bude muset technik provést jemné doladění a opravu.

V této situaci je nejlepší zajít do obchodu, kde jste zařízení zakoupili, a předložit účtenku se záručním listem a vysvětlit, v čem je problém.

READ  Samsung Galaxy s4 nevidí kartu SIM

S největší pravděpodobností bude zařízení vyměněno nebo bude vyměněn konektor. Pokud záruka vypršela nebo jste zakoupili použitý tablet, měli byste se obrátit na certifikované servisní středisko.

Как вставить Сим-карту и карту памяти в Samsung Galaxy S20 FE / Конфигурация устройства

Vniknutí kapaliny

Zkuste si vzpomenout, zda byl váš Samsung Galaxy vystaven nějaké kapalině. Pokud k tomu došlo, je to způsobeno korozí a korozí způsobenou vlhkostí.

Často lze takové situaci předejít použitím vodotěsného krytu. Může také chránit vaše zařízení před mechanickým poškozením a poškrábáním.

V našem případě se tablet nezapíná nebo nenabíjí, což znamená, že deska je značně poškozena oxidací. Takové poškození lze opravit pouze v servisním středisku vyčištěním vnitřku přístroje od rzi.

Poškození napájecího čipu

Pokud se zařízení vypne a přestane se zapínat kvůli vadnému napájecímu čipu, je vhodné vadný díl co nejdříve vyměnit. Při ignorování spínače ON/OFF může dojít k poškození dalších součástí.

Mechanické poškození hardwarové součásti nebo spouštěče

Pokud jste si jisti, že zařízení nebylo vystaveno vlhkosti, je třeba zvážit možné mechanické poškození. Mohlo dojít k poruše, protože byl upuštěn nebo narazil na tvrdý povrch. Je také možné, že jste na něj příliš tlačili, když jste na něj položili těžký předmět. Zařízení pravděpodobně vytuhne a přestane reagovat na nabíjení

Poškození tlačítka napájení tímto způsobem není neobvyklé. Zkuste si poslechnout, zda se při stisknutí ozve cvaknutí. Pokud ano, pak to není důvod, proč je zařízení vypnuté a nefunguje. Pokud necvaká, můžete mít uvolněné kontakty a je třeba zkontrolovat spojení mezi klíčem a podložkou.

Vadný software

Tablety mají stejně jako počítače vlastní operační systém, takže příčinou může být selhání softwaru. V takovém případě přejděte na webové stránky výrobce, stáhněte a nainstalujte novou verzi firmwaru do tabletu Samsung Galaxy Tab.

Je třeba si uvědomit, že instalace nového firmwaru do nefunkčního zařízení je složitý a riskantní postup. Přeprogramování vede ke ztrátě záruky, i když ještě nevypršela.

Problém s jádrem videa

Nevylučujte možnost, že tablet ve skutečnosti neseděl a dokonce se spustil, ale obrazovka náhle zůstala prázdná. K tomu může dojít při poškození videořadiče přehřátím.

V takovém případě, abyste nezávisle vyřešili problém, když se tablet Samsung nabíjí, ale nezapne se, nebude fungovat. Obraťte se na servisní středisko nebo zařízení vyměňte v rámci záruky, pokud stále přetrvává.

Je vhodné pravidelně kontrolovat síťové napětí multimetrem, voltmetrem nebo fázovým šroubovákem. Pokud je příliš nízká nebo se zvyšuje, dříve nebo později dojde k vyhoření prvku. Může například dojít k poruše napájecího čipu (řadiče). Bohužel jej nelze opravit a musí být nahrazen specializovaným zařízením. Aby se poškození neopakovalo, je vhodné zakoupit regulátor výkonu.

Smyčky jsou pružné prvky, které spojují díly mezi sebou. V kufříku jich je spousta. Hlavní z nich připojují baterii, obrazovku a tlačítko napájení k základní desce. Z důvodu neopatrného zacházení, uvolnění kabelů a nezapnutí tabletu. Stačí rozebrat a opravit uvolněné prvky a vše bude fungovat, pokud není problém v konektorech, které drží kolíky pohromadě.

Tablety Galaxy Tab společnosti Samsung si získaly přízeň fanoušků z celé řady zařízení Samsung. Postupem času však uživatelé měli problémy s výkonem svých miniaplikací. Často se tablet jednoduše přestane zapínat, což majitele uvrhne do skutečného útlumu. Proč k této závadě dochází??

Как НАСТРОИТЬ КАРТУ ПАМЯТИ SD на телефоне SAMSUNG Galaxy Android?

Důvodů, proč se tablet nezapne, může být několik. V obou případech je zařízení ovlivněno uživatelem nebo prostředím. Určení příčiny vám obvykle pomůže rychle začít problém řešit. Než se tedy vydáte do servisního střediska, nebo přijmete vlastní opatření k vyřešení situace, měli byste se seznámit s příčinami, které vedly k nemožnosti zapnout váš přístroj.

Vyčerpaná baterie

Ačkoli to může znít hloupě, většina tabletů Samsung se přestane zapínat právě proto, že jste je zapomněli nabít. Zařízení přestane reagovat na tlačítko napájení, jakmile hodnota nabití baterie klesne na nulu. Pro úplné potvrzení příčiny je třeba na chvíli podržet tlačítko napájení. Pokud se na obrazovce zobrazí blikající ikona baterie, znamená to, že je zařízení vybité.

Kapacita baterie se časem snižuje. Po 2-3 letech používání ztrácí baterie 20-30 % své kapacity.

Není neobvyklé, že majitelé tabletů používají své tablety, dokud jim není řečeno, že je jejich zařízení prázdné. To byste neměli dělat, protože to může vést k tzv. „hlubokému vybití“. Tablet přestane reagovat na pokusy o obnovení napájení.

READ  Jak nainstalovat IPTV na Samsung

Chcete-li problém odstranit, musíte zařízení nabít. I když tableta dlouho nejeví známky života, je třeba vyčkat. Po obnovení můžete svůj přístroj bezpečně používat.

Aby se podobná situace v budoucnu neopakovala, doporučujeme

 • Nabíjejte zařízení, dokud nedosáhne hodnoty 0 %.
 • Tablet byste měli nabíjet pouze pomocí značkového zařízení.
 • Nedobíjejte zařízení často.
 • Při zasouvání kabelu do konektoru buďte opatrní, aby nedošlo k jeho poškození.
samsung, galaxy, nezapne

Pokud jsou splněny všechny podmínky, tablet se nikdy nepřestane zapínat. Alespoň dokud je baterie vybitá. V opačném případě je třeba zvážit jiné příčiny, které by mohly vést k problému.

Zlomený konektor

A nyní je třeba zvážit důvod, který způsobuje, že se tablet přestane nabíjet. Zařízení Samsung Galaxy Tab jsou vybavena konektorem MicroUSB nebo USB typu C pro nabíjení. Při neopatrném používání komponent jsou porty vadné: kabel není v kontaktu s tabletem, takže nemůže získat energii.

Běžný uživatel v takové situaci nemůže nic dělat. Jedinou možností je zkusit jiný kabel. I když dojde k nabíjení pomocí jiného kabelu, může trvat jen krátkou dobu, než kontakty Samsung přestanou opět reagovat na párování. Takže musíte buď vyměnit celé zařízení, nebo vyměnit konektor. Druhá možnost je levnější, ale někdy se výměna pouze jedné komponenty příliš neliší od nákupu nového tabletu.

Rozlití kapaliny

Když si člověk koupí nový gadget, snaží se s ním zacházet co nejpečlivěji. Časem se tento druh horlivosti ztratí, načež uživatel začne nabíjet zařízení nevhodnými USB kabely, stejně jako dát do blízkosti Samsungu například šálek kávy. Vniknutí kapaliny do pouzdra tabletu může vést k poruše funkce. Čím více je kapalina chemicky nasycená, tím více problémů se člověk setkává.

Doporučujeme vybírat tablety, které splňují normu krytí IP66, IP67, IP68. Ten je pro rok 2019 nejspolehlivější. Zařízení s krytím IP68 lze mýt i pod tekoucí vodou.

Jakmile je tableta vystavena působení kapaliny, je třeba provést následující kroky:

 • Otočte přístroj dnem vzhůru, aby z něj odtekly zbytky kapaliny.
 • Opatrně otřete kryt, aby se do něj nedostala vlhkost.
 • Pokusy o „vyfouknutí“ zbytkové vody nebo jiných kapalin ze spotřebiče.
 • Při vysoušení spotřebiče fénem nebo jiným přístrojem postupujte co nejšetrněji (raději to nedělejte vůbec).

V případě, že do tablety pronikla korozivní kapalina (např. pomerančový džus nebo káva), je vysoká pravděpodobnost, že ji nebude možné opravit. V lepším případě kapalina nepoškodí mechanismy zařízení, v horším případě může desku zoxidovat. V tomto případě může pomoci pouze servisní technik.

Mikroobvod je poškozen

Tablet je chytré zařízení s velkým počtem součástí. Vnější poškození pouzdra (čipy apod.) nemají vliv na jeho funkčnost. Zcela jiná situace je u čipů, které zahrnují: procesor, grafický čip a další komponenty.

K poruchám mohou vést různé příčiny. Např. kvůli výše zmíněné kapalině, která desku zoxidovala. Také není neobvyklé, že vysoce stresující podmínky způsobí poruchu samotných mikročipů. Poškozenou desku plošných spojů je třeba vyměnit. Můžete to udělat sami, ale je lepší svěřit práci profesionálům v servisním středisku.

Porucha softwaru

Lidé při používání tabletu málokdy věnují pozornost aplikacím, které instalují, nebo surfování na internetu. A software třetích stran může mít katastrofální následky. Mnoho majitelů tabletu Samsung Galaxy Tab se přestane zcela zapínat.

Naštěstí existuje řešení takové situace. Nutnost přeinstalovat operační systém. To však nelze provést pomocí standardního rozhraní. Musíte otevřít nabídku inženýrství.

 • Stiskněte tlačítko napájení a jeden z knoflíků hlasitosti při vypnutém stavu.
 • Chcete-li obnovit tovární nastavení, zvolte v technické nabídce možnost „Vymazat data“.
 • Pokus o restartování tabletu.
 • Pokud se spuštění nezdaří, otevřete znovu nabídku inženýrství.
 • Přenos funkčního souboru firmwaru z počítače do paměti tabletu přes USB.
 • V technické nabídce vyberte možnost „Upgrade System“.

Abyste při obnovení továrního nastavení nepřišli o osobní soubory, doporučujeme je trvale zálohovat v příslušné položce nastavení tabletu.

Pokud nemůžete systém přeinstalovat sami, není problém v operačním systému, ale v čipech a deskách. Není způsob, jak to udělat sám.

Dotyková obrazovka je vadná

Zákazníci si tablety oblíbili, protože se na rozdíl od notebooků neovládají pomocí velké klávesnice, ale dotykové obrazovky. Časem může displej selhat. Výsledkem je následující situace: tablet funguje, ale na obrazovce se nezobrazují žádné informace.

Nefunkčnost displeje poznáte snadno. Měli byste vyzkoušet postup, který je obvykle doprovázen zvukovým signálem. Např. zesílení hlasitosti. Pokud se z reproduktorů ozve odpovídající zvuk, problém se skrývá v matrici.

READ  Jak změnit TTL na routeru Huawei

Zařízení může mít vypálené pixely. Je možné, že je poškozený videoadaptér, který je zodpovědný za grafiku. Je prakticky nemožné s jistotou zjistit, co bylo příčinou poruchy obrazovky. Tento problém může vyřešit pouze profesionál. Uživateli bude nabídnuta výměna obrazovky nebo videoadaptéru v servisním středisku. Postup je drahý, takže stojí za to koupit nový gadget.

Může dojít k poškození hardwaru zařízení

Jednou z nejčastějších příčin, proč tablet Samsung přestane fungovat, je. Každý gadget má své datum spotřeby. Obvykle se doporučuje doba 2 let. Výrobce nezaručuje, že zařízení bude správně fungovat i po 24 měsících.

Hardware časem selže. Jedná se o procesory, videoadaptéry a další čipy. Jejich výměna stojí hodně peněz. A je dobré, pokud je osoba schopna provést operaci sama. Pak je třeba zjistit, který z hardwaru je vadný, a provést výměnu. V opačném případě musíte jít do servisu, kde je cena často neadekvátní.

Pokud problém skutečně souvisí s fungováním hardwaru tabletu, je lepší koupit nový přístroj. Výměna jednotlivých komponentů není řešením všech problémů. Pokud člověk vymění jeden čip, může se brzy rozbít i druhý.

Obrazovka nefunguje

Je docela možné, že se zařízení zapne, jen nefunguje displej. Tváří v tvář skutečnosti, že obrazovka tabletu Samsung je černá, ji prozkoumejte z různých úhlů a při různém osvětlení. Podsvícení nemusí fungovat a ikony aplikací na ploše jsou vidět. Vložte kartu SIM a zkuste zavolat na dané číslo. Předtím tablet nabijte a proveďte zapnutí. Tato diagnostika vám umožní zjistit, zda se tablet Samsung nezapíná.

Samsung Galaxy Tab 5 se nezapne, co dělat

Dobrý večer. Zkoušel jsem všechno, ale můj Samsung Galaxy Tab 5 se nezapne?

Jak to, že se nezapne?? Nabíjí se? Co je na obrazovce? Co je špatně s indikátorem nabíjení? Co jste vyzkoušeli?? Pokud vše (tj. flash, výměna baterie, CU, CPU, paměti, základní desky). Budete ji muset vyhodit.

Pravděpodobně selhal řadič napájení nebo paměť flash. Vezměte ho do servisu, kde pájí smd.

Můžete se pokusit flashovat sami ( přítel by mohl být schopen pomoci) zde je odkaz, kde se o tom dozvíte více!

Problém může být v baterii, v řídicí jednotce nebo v napájecím obvodu, je nutná diagnostika

Как установить карту памяти. Пример установки Transcend MicroSDHC 32 GB

Ať už svítí, nebo ne? příliš málo informací

Může jít o tlačítko napájení, konektor, řídicí nebo napájecí obvody, zkrat na desce, baterii. Možná je kabel nebo nabíječka vadná a zařízení se kvůli tomu nenabíjí. Také baterie mohla být hluboce vybitá a zablokovaná.

Nabídne 2000 za opravu. Firmware Nand Flash s boxem.

Související problémy

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100 před více než rokem Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100 8Gb

Přepájený 30-pinový nabíjecí konektor, napájení tabletu se zdá být přichází, ale zmatený podivné chování při vypnutí.

Rušení na obrazovce tabletu po pádu před více než rokem Samsung Galaxy Tab 2 10 Tablety.1 P5100 16Gb

Před 2 lety spadl tablet dolů. Sklo bylo rozbité a některé desky byly viditelné (náraz byl logo „Samsung“). Od té doby se.

Průvodci, řekněte mi, co mám dělat, když se samospoušť tabletu Samsung vypnula a nezapnula se? Pokorně.

Proč se nezapne tablet Samsung Galaxy Tab 2 a co s tím??

Možná jste se teprve nedávno stali majiteli multifunkčního tabletu. Ale radost z nákupu netrvala dlouho. Váš přístroj začal vykazovat chybu nebo pracovat s pravidelnými výpadky, tj. elektronické zařízení přestalo bez zjevného důvodu správně fungovat. Zjistěme, proč se tablet Samsung Galaxy Tab 2 nezapíná a co s tím dělat.

Co dělat, když se tablet Samsung Galaxy Tab 3 nezapne?

Zařízení Samsung se v posledních letech na trhu s elektronickými zařízeními poměrně hodně rozšířila. Ani poněkud pochybná pověst některých gadgetů a skandální incidenty, které se s nimi stávají, zákazníky neodrazují.

Problémy, které se objevují u tabletů Samsung, včetně tabletu Samsung Galaxy Tab 3, jsou však společné všem těmto zařízením. Jednou z nejčastějších potíží při provozu je, že se zařízení z neznámého důvodu jednoduše přestalo zapínat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS