Existují vlastně HDMI 4K a 2 kabely.0?

4K. Technické překážky kabelů HDMivision, kompot! 4K, 4K2K, Ultra High Definition, Ultra HD, UHD, Quad Full HD, QFD, 2160p: Všechno znamená totéž! Jmenovitě HD-TV příští generace (pro jednoduchost, řekněme to „4K“) s maximálním rozlišením 4.096PIX X 2.160pix = 8 milionů pixelů = čtyřnásobné rozlišení plné HD. Tyto velké objemy dat samozřejmě vyžadují vhodné vybavení. Toto rozlišení super.vysokých rozlišení (kterého je obvykle dosaženo kvůli obrovské velikosti), ale také jiné komponenty, jako jsou grafické mapy a software (ovladače), musí zpracovávat nejen televizor (kterého je obvykle dosaženo kvůli obrovské velikosti). Zejména kabely HDMI s podporou 4K jsou klíčové jako konzistentní integrace mezi zdrojem signálu 4K a televizí s vysokou kvalitou.

Zda každý kabel HDMI podporuje 4K Ultra HD?Stručně: Ne, ne každý kabel HDMI podporuje 4k. Naštěstí však většina kabelů, které si můžete dnes koupit, již podporuje HDMI 2.0 nebo HDMI 4K. Jen se ujistěte, že jsou správně klasifikovány jako kabel HDMI s vysokou rychlostí.Po číslování verzí pro kabely HDMI před několika lety jsou kabely HDMI dnes klasifikovány pouze jako standardní kabely HDMI nebo kabely s vysokou rychlostí HDMI. Oba typy se liší ve své maximální rychlosti přenosu (tj. Propustnost): Standardní kabel HDMI: 1.782 Gbit/S (74.25 MHz × 8 bit × 3, typ a) Kabel HDMI s vysokým obsahem rychlosti: 8.16 Gbit/s (340 MHz × 8 bit × 3, typ c) Jak vidíte, kabely s vysokým obsahem rychlosti poskytují mnohem vyšší výkon než standardní kabely HDMI. Naštěstí většina kabelů HDMI, které si dnes můžete koupit v obchodech, jsou kabely s vysokou rychlostí HDMI. Nenechte si ujít termín HDMI Vysoká rychlost na samotném kabelu nebo na balení kabelu HDMI.

Byla uvedena vysokorychlostní standard HDMI s přihlédnutím k 4k. Všechny kabely HDMI s vysokorychlostním logem HDMI podporují standard HDMI 2.0 a může přenášet ultra.vysoký rozlišení s rozlišením 2160p s 24 Hz (= 4K). Organizace licencí HDMI. To jasně potvrzuje: „Všechny vysokorychlostní kabely HDMI budou podporovat funkci 4K při připojení k 4K zařízením.„Hdmi.Org

Na druhé straně to znamená, že kabely HDMI, které se zjevně nenazývají „kabely s vysokou rychlostí“, nakonec nepodporují rozlišení 4 kB. Zda jsou kabely HDMI s vysokou rychlostí poskytovány dostatečnou šířkou pásma pro HDMI 2.0? Až dosud podporují kabely s vysokou rychlostí HDMI maximální šířku pásma 8.16 gbit/s. Pro HDMI 2 však.0 požadováno 18 gbit/s. Protože to má udělat? Organizace HDMI poskytuje odpověď: „Specifikace HDMI 2.0 určí novou, účinnější metodu pro rychlosti nad 1.4B (10.2 Gbit/S) pro poskytnutí širší šířky pásma (až 18 Gbit/s) ve srovnání s existujícími kabely s vysokou rychlostí HDMI.„- HDMI.Org

To znamená: Zakoupením kabelu HDMI s vysokou rychlostí dnes si můžete být jisti, že podporuje požadavky 4K a zítřka na vysokou šířku pásma HDMI 2.0.

Jak rozpoznat kabel HDMI s vysokou rychlostí?Pokud se chcete ujistit, že kabel HDMI podporuje rozlišení Ultra HD 4K, musíte najít vysokorychlostní logo HDMI na kabelovém obalu.

Samotný kabel obvykle nese takové logo. Protože všechny kabely HDMI poskytují stejnou kvalitu obrázku, nemusíte se příliš starat o výběr nového kabelu. I když má takové logo a má dobrou cenu, všechno je v pořádku!

Verze HDMI a HDMI Cabel 4K 4K byly představeny verze HDMI a HDMI Cabel.4. Můžete si však být jisti, že kabely jsou certifikovány jako „vysoká rychlost“ pro podporu požadavků HDMI 2.0 na vysokou propustnost. Kabely klasifikované jako verze 1.3, v podstatě nefungují pro funkci HDMI 4K. Další seznam vám poskytne přibližné hodnocení: kabel HDMI 1.0. Jeden.2. Bez podpory 4K Ultra HD HDMI 1 kabel.3: Možná neexistuje žádná podpora 4K v závislosti na kabelu HDMI 1.Podpora 4: 4K je velmi pravděpodobná, ale vysokorychlostní kabel HDMI není zaručen: 4K Ultra HD podpora

.0 nebo „Kabely HDMI 4K“. ! Stačí najít rozumný kabel s vysokou rychlostí HDMI a ušetřit peníze. Kabely s vysokou rychlostí poskytují v současné době 100% kompatibilitu a pro budoucí obsah HDMI 2.0. Kvalita displeje je stejná pro každého. Nepotřebujete nové módní kabelové vybavení.

READ  Jak zjistit, zda byl váš iPhone opraven. Jaký je rozdíl mezi renovovaným a repasovaným iPhonem

O HDMI

Port má 19 kontaktů ve všech variacích. Konektor je také rozdělen do několika typů, na základě toho, že si pro něj musíte koupit požadovaný kabel nebo adaptér. Existují následující typy:

 • Nejběžnější a „velký“ je typ A a B, které lze nalézt v monitorech, počítačích, notebookech, herních konzolách, televizích. Pro lepší přenos je potřebný typ B;
 • C-typ je snížená verze předchozího portů, která se často používá v netbookech, tabletech, PDA;
 • Typ D. je velmi vzácný, protože má nejmenší velikost ze všech portů. Používá se hlavně v malých tabletách a chytrých telefonech;

Typy portů lze rozlišovat podle vzhledu nebo zvláštním označením ve formě jednoho latinského dopisu (nejsou všechny porty).

Odpovědi

Řádek pro 27k ? Moje budoucí televize bude stát trochu víc!

Optimální je zkrácení délky kabelu do 1-1,5 metru.

Signál HDMI je pro délku rozhodující. S délkou 10 metrů dochází ke ztrátě signálu. Podívejte se na internet. Mnoho článků o tomto aspektu. Proto jsou dlouhé kabely HDMI takové a drahé ve srovnání s obvyklou délkou

Bohužel jsem nikdy neviděl pracující optický HDMI s Ali. Toto je loterie ne 50×50, ale spíše 90×10. A pak s ohledem na skutečnost, že kabel bude stát 7-10 tun

Zbytek něco ukáže nebo neukáže, ale vše bude zabaleno do krásného balíčku se spoustou nápisů a tvrdí, že tento produkt bude také fungovat se signálem 164 kB, který vymýšlí za 50 let v 50.

Proč se pak zeptejte na něco na kabelech HDMI se schopností přenést 4R HDR 60Hz. Pokud nejste v předmětu, kupte si jakýkoli kabel, který vám je k dispozici v rozpočtu, pouze o délce 10 metrů budete mít černou obrazovku a nikdy neuvidíte obrázky. ))

A pokud nejsou peníze na normální dlouhý kabel HDMI, pak je snazší umístit počítač vedle televize a koupit nejlevnější kabel1m nebo 2M. Navíc je počítač jako video zdroje plný a levná televize nikdy poskytne kvalitativní úroveň obrázku, což je technický technik ve 4K HDR 60Hz

Jaký je váš zdroj videa dobrý?

TV pro 40k levné? A co se pak považuje za 20k-30k ? Například 55 „diagonální.

Super-značkové kabely pro více než 20 000 jsou ruské obchodní výrobky, které se vyrábějí ve stejné Číně nebo v Rusku z čínských materiálů. V kvalitě je málo nebo se vůbec neliší od těch, které se v některých obchodech prodávají na Ali, nemluvíme o všech samozřejmě všech.

Z osobní zkušenosti. Pokud sledujete filmy s PC, pak je lepší je sledovat prostřednictvím síťového kabelu. Pro obrázek bude lépe dát přehrávači postaveného do televize než kterýkoli nainstalován na PC. Chcete.li to provést, použijte „server pro domácí média“, dobře nebo jakýkoli jiný.

A přesto je v takových věcech lepší nepoužívat Wi-Fi. Dráty. Pouze dráty. Dokonce i hudební obsah v DSD bez koktání a závad prochází serverem Home Media.

Četl jsem opak. Vzduch přenáší až 400 Mbps a televizní síťová karta je pouze 100 Mbit \ s přijímá.

Uvažuji o „LED Samsung UE55TU7002UXRU“ 2020.

Vzduch je hloupý, mrzne. Wi-Fi 5G rychle, ale nemá rád překážky. Wi-fi, které jsem pro takové věci nepoužíval po dlouhou dobu. Co říct o videu. Zvukové soubory se nedoporučují pro vysoce kvalitní výrobci přenosu Wi-Fi síťových přijímačů.

Mimochodem, zapomněl jsem, že televize má pouze 100 mgbit/c. Těžké filmy HDR mohou zpomalit. Zde nebo zkuste Wi-Fi (ale potřebujete dobrý router), ale mohou existovat jambs vlastní „vzduch“, jak napsal Omu4 výše. Buď hráč, který má normální gigabit podél drátu.

Dobrý externí hráč, podle mého názoru. Nejlepší a nejspolehlivější řešení.

Když se objevil PS4Pro, uvědomil jsem si, že ne všechny kabely HDMI jsou schopny přenášet 4K a HDR. Získaný 5m kabel formálně „věděl“ a byl za to prohlášen. A ve skutečnosti neustále skládka HDR a obrázků. Výsledkem bylo, že byl odeslán pouze k vysílání FHD. Musel jsem hledat alternativu. A pouze podle recenzí, které potvrzují přesně 4K, se rozhodli.

Ne všechny kabely odpovídají deklarovaným na krásném obalu 🙁

jaký, kabel, hdmi, potřebný

Právě jsem začal ukázat Optical ve 10 m ve 4k. Vzal jsem Ali za 2500r.

Také se dívám na Ali. Co bylo přijato, ne.li tajemství?

READ  jaký je rozdíl mezi Samsung a a m. Řada M. Skvělá výdrž baterie za nízkou cenu

Neukazoval nějaké dva bezejmenné kabely

Soudě podle návrhu, optika existuje pouze pro. Dostupnost :)) No, aby se dalo nazvat optickým :))

Budu podporovat OMU4, je lepší ztratit filmy s televizí nebo specializovanou předponou Počítač v 99.9% případů, film nebude správně zobrazen ve 23.976 FPS, podle potřeby. Zde jsem to zmínil (v tématu je několik mých odpovědí).

Pokud potřebujete kabel, pak po dobu 10 metrů. To je optické a pak ne! Takže jsem odkazoval na kabelový test HDMI 2.0, ukazuje, které kabely podporují plnou propustnost. HDMI 2.

Ale opakuji, s počítačem si koupíte kabel a spoustu hemoroidů, je lepší ztratit s televizí nebo si koupit kvalitní předponu, která vám umožní ztratit filmy s jejich sadou frekvence a automaticky.automatické.redukující HDR/SDR.

Při hraní s televizí máte na mysli s flash disk \ f.Disk ?

Četl jsem také o druhé síťové kartě v PC a připojím k ní televizi. Co o tom říkáte a jak se tato metoda liší od připojení televizního kabelu k routeru?

Hraní s televizí. To je, když samotná televize reprodukuje soubor, který jste vybrali, a ne hráč na PC.

Můžete dát dvě karty, ale hemoroidy jsou také dost.

Dvě karty přispívají k vyložení místní (domácí) sítě. Protože to může ovlivnit (přetěžujte, přetěžujte procesor routeru a d.R.) Internetová síť.

Buď hraní z televizního souboru z USB/disku na USB, nebo hraní z televizního souboru v síti ze složky obecného počítače nebo z NAS.

Router. PC (drát) by měl chytit šířku pásma, aby ztratil i těžké soubory (pokud je router normální). Vezměte prosím na vědomí, že drát by měl být také normální a ne nižší než Cat 5e (můžete CAT 6 / CAT 7).

Četl jsem také o druhé síťové kartě v PC a připojím k ní televizi. Co o tom říkáte a jak se tato metoda liší od připojení televizního kabelu k routeru?

Cm. Nahoře, pro začátek bych jednoduše připojil televizní kabel k routeru.

Updet: Viz

Pro lidi je někdy snazší poučit se ze svých chyb než u cizinců))))))))))

O jakých předponách mluvíš? Jsou drazí?

A taková otázka, při hraní filmů s DLNA (Media Server), My Acoustics 5.1 připojený k PC se toho nebude účastnit?.

Zvuk bude třeba vzít z televize. TV má zvukový výstup hlavně optiku.

Tady. Další problém. PC má dobrou zvukovou kartu (Creative Audigy RX), dobrý (pro byt) Acoustics 5 je dramaticky připojen.1 (JB-624), satelity jsou uspořádány tak, jak by měly. Nechci to ztratit.

O integraci

Zkratka HDMI dešifruje jako multimediální rozhraní s vysokým rozlišením, což znamená, že „integruje opotřebení pro vysoce čiré multimédia“. Tento standard se používá k přenosu digitálního signálu ve vysokém (poddimenzovaném) rozlišení a multichannelovém zvukovém signálu obdařeném ochranou před kopírováním. Ve skutečnosti je v oblasti aplikace odpověď na otázku, proč je HDMI potřeba. pro připojení jednoho zařízení (zdroj signálu) s jiným (přijímačem a překladačem), což jasně ukazuje níže uvedenou ilustraci uvedenou níže.

Uveďte stručnou analogii: Pokud zahodíte vzhled konektorů a kabelů pro připojení, integrace, kterou zvažujeme, je v podstatě kvalitativně vylepšenou verzí standardu DVI před tím, aby se monitor připojil k počítači. Důležitý rozdíl mezi první a druhou je, že podporuje nejen video data, ale také zvuk. Níže v odstavci „Jak je rozdíl“, je uveden odkaz na náš materiál, kde jsou porovnány HDMI a DVI.

Kde se používá

Je zřejmé, že protože HDMI je navržen tak, aby přenášel video a zvukový signál, používá se v multimédiích a počítačové technologiiD.), projektory, stejně jako některé chytré telefony a tablety. Na našem webu najdete samostatné materiály pro připojení různých zařízení na kabelu HDMI, odkazy na některé z nich jsou uvedeny níže.

Jaké jsou názory

Kromě skutečnosti, že HDMI jako standard se používá v různých oborech, přesněji na různých zařízeních a zařízeních používaných k přímému propojení kabelu (a tedy konektorů) existují čtyři typy. Jejich hlavními rozdíly jsou rychlost přenosu dat a někdy funkční schopnosti. O tom všem jsme hovořili podrobně a také o stávajících formových faktorech na našem webu v jednom z předchozích materiálů.

Jak vybrat

Praxe je mnohem důležitější, a to výběr vhodného kabelu pro „parta“ konkrétních zařízení mezi sebou, ať už jde o televizi a konzole nebo multimediální konzole, počítač a monitor nebo cokoli jiného. Již dříve jsme odpověděli na všechny otázky, které může mít obyčejný uživatel před nákupem v samostatném článku.

READ  Jak vytvořit domovské tlačítko na obrazovce iPhone. Zobrazení domovského tlačítka přímo na obrazovce zařízení iOS!

Jaký je rozdíl

Takže jsme naznačili všechny funkce HDMI, včetně přímo konektorů a odpovídajících kabelů. Poslední věc, na kterou bych chtěl věnovat pozornost, jsou rozdíly této integrace z jiných souvisejících standardů používaných primárně v počítačích a notebookech pro připojení monitoru. Pro každou z nich na našem webu existují samostatné materiály, s nimiž a

Přečtěte si více: Porovnání intenzivního intense HDMI s standardy VGA, DVI, DisplayPort

Jak vybrat správnou délku kabelu HDMI?

Měli byste se snažit koupit kabel, co nejkratší pro vaše potřeby. Čím kratší kabel, tím méně je pravděpodobné, že zhoršování signálu. Kratší kabely budou také vypadat přesnější a nebudete mít nevzhlednou smyčku dalšího kabelu, který jej skrývá za televizi.

Přesto se ujistěte, že kabel má dostatečnou dodatečnou délku pro pohodlné připojení, aniž byste vytvořili zátěž na portu. Hádej na požadovanou délku je riskantní, takže použijte ruletu a přidejte malou délku. Tloušťka kabelu se měří v AWG a nižší čísla označují silnější kabely.

Jaká zařízení se používají ve konektoru HDMI?

Intenzita HDMI je rozšířená, je vybavena obrovským počtem zařízení:

 • Televizory, projektory, monitory pro PC;
 • DVD, Blu-ray a Ultra HD přehrávače;
 • Kabelové a satelitní konzole, videorekordéry;
 • Přijímače domácího kina;
 • Streamování hráčů; ;;
 • Stolní počítače, monobloky a notebooky;
 • Některé digitální kamery, videokamery a dokonce i chytré telefony.

Co jsou kabely HDMI

HDMI se používají hlavně k propojení domácího vybavení: panely s vysokým rozlišením, televizory, grafické karty a notebooky-všechna tato zařízení mohou mít port HDMI. Taková popularita a prevalence jsou zajištěna vysokou rychlostí přenosu dat, jakož i nedostatkem zkreslení a hluku. V tomto materiálu budeme hovořit o typech kabelů HDMI, typech konektorů a ve kterých situacích je lepší použít jeden nebo druhý z jejich rozmanitosti.

K dnešnímu dni existuje pouze pět typů kabelových konektorů HDMI. Jsou označeny písmeny latinské abecedy od A do E (A, B, C, D, E). Tři: Nejčastěji se používají plná velikost (a), mini velikost (c), mikro velikost (d). Zvažte podrobněji každou z existujících:

 • Typ A nejběžnějších konektorů pro něj lze lokalizovat na grafických kartách, notebookech, televizích, herních konzolách a dalších multimediálních zařízeních.
 • Typ C. pouze snížená verze typu A. Je nainstalován v malých zařízeních. telefony, tablety, PDA.
 • . Používá se také v malých zařízeních, ale mnohem méně často.
 • Typ B byl navržen tak, aby pracoval s obrovskými usneseními (3840 x 2400 pixelů, což je čtyřikrát větší než plné HD), ale dosud nebylo použito. čeká odpoledne v jasnější budoucnosti.
 • Pro připojení multimediálních zařízení k automobilovým mediálním centrům se používá odrůda pod značením E.

Tady a teď

Pro sebevědomě práci s technikou, která podporuje přípustnost Full HD, je zlatý model, který zaujímá třetí místo v hodnosti nové monstrum HDMI Line, docela vhodný. Jeho balení je poznamenáno nápisem „Pokročilá vysoká rychlost“, t.E. „Vysoká maximální rychlost“ přeskakování signálu. „Zlatá“ šňůra zaručuje rychlost přenosu dat 18 gigabitů za sekundu, pracuje s rozlišením 1080p, 3D video, frekvencí 30/60 Hz a podporuje barevné vykreslování 8-12 bitů. Je také přenášen 7.1kanálový zvukový obsah s podporou pro Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio.

HDMI Cable Monster Gold Advanced High Speed ​​HDMI

Kabel se stane dobrým spojením mezi televizí a přehrávačem médií, satelitním televizním systémem, notebookem, herní konzolí atd.Str. Zlatý model se také může pochlubit celoživotní značkou, technologií V-GIP pro spolehlivé fixování ve konektoru, pozlacené zástrčky a ochrannou skořápkou vyrobenou z elastického materiálu Duraflexu odolný vůči elastickému opotřebení.

Nejlevnějším kabelem v řadě americké společnosti je Monster HDMI 700HD Pokročilá vysoká rychlost

Samozřejmě ne každý potřebuje kabely HDMI schopné pracovat s rozlišením 4K. Monstrum vysoce výkonných monster Monster má také kvetoucí název, ale mnohem levnější a předává média. bez rychlosti 10,2 Gbit/sekundu. toto je standardní HDMI 1.4. Tato verze v zásadě podporuje 4K s maximální frekvencí 30 Hz, ale Monster nepovažuje tento kabel za prostředek pro úplné zobrazení 4K obrázku. Šňůra je vhodná pro připojení zdroje signálu (Blu-ray přehrávač, satelitní tunery, notebooky atd.Str.) s televizí nebo monitorem, jehož rozlišení nepřesahuje 1080p. To znamená, že mluvíme o velké většině uživatelů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS