Takže 64 GB nebo 256 GB? Který iPhone X koupí?

Den začátku prodeje iPhone X: Každý spěchá ve spěchu, prolomí známé, kterým se podařilo vyřadit, který model předem objednávat. Sedím v Odesse a chápu, že tento smartphone pro mě brzy nezazáří. zatímco naši „podnikatelé“ budou přineseny, zatímco jejich chuť klesne z 2500 USD, do mé plánované psychologické známky 1 500.

A tady je zpráva v našem redakčním chatu: „Kluci, teď stojíme ve frontě, vzali 256 několika kusů, už tam nejsou, ale říkají, že 64 GB je volně k dispozici“.

A tady samozřejmě křičím bez váhání: „Vezměte mě“. Tentokrát se univerzální většina lidí rozhodla koupit maximální verzi iPhone X. tak jen pro případ. Mnoho z nich ani nekontrolovalo, kolik volného místa na jejich současných chytrých telefonech a kolik přebytečného odpadu na nich je uloženo.

Vzpomínám si na ty časy, kdy jsem pracoval jako technický odborník v jedné maloobchodní síti pro prodej zařízení a nastavil lidi iPhone. Takže jsem měl jednoho pravidelného klienta, Slavika. Vždy jsem si koupil nejvyšší verze smartphonů Apple.

Slavik přichází znovu, kupuje iPhone 4s s maximálním množstvím paměti a říká: „Vanya, válte mě, jako vždy. na maximum“. Fráze „na maximum“ znamenala, že všech 10 stolních počítačů by se mělo ucpat podle kapacity, aby se již nehodilo. A pokud Slavik vidí, že mezi těmito deseti stolními počítači není žádná známá ikona, například, například některé proříznutí, požádá další programy, aby se přesunuly do složek a dokončily, „Schaub již praskl“.

K otázce: „Slavik, co to sakra tolik?“, Slavik odpověděl.“ Schaub Bulo „. No, existuje taková kategorie přísných lidí: mají si uvědomení, že mají něco nedotknutelnou zásobu a dobře a pevně spí a pevně spí.

Slavik šel ke mně každý den, vyzkoušel se na bitsy a myslel si, že aktualizuje jeho Mac, na kterém byl mimochodem druhým systémem Windows, který ho na jeho žádost postavil a častěji ho použil MacOS. V jednom z těchto dnů jsem se rozhodl přitisknout Slavika. Vzal jsem to iPhone 4s a říkám: „Slavik, co je tento program s tebou, ale tohle dělá, ale to je to, jaký druh hračky?““. Na které mi Slavik odpověděl: „Sho se zasekl, dal na mě a odpověděl na to sám“. Rozumíte. Slavik Většina programů nikdy nebyla spuštěna.

jaké, množství, paměti, vybrat, iphone

Vrácení se tedy k tématu paměti na iPhone X. Rozdíl v ceně mezi iPhone X o 64 GB a 256 je významný. A vzhledem k nedostatku posledního modelu a vůbec je k dispozici proveditelnost nákupu smartphonu za 64 GB.

Na mém iPhone je nainstalováno 86 aplikací, mezi nimi 5 her. Také čerpano pro offline poslech 42 alb v Apple Music (7,4 GB). Foto galerie je nyní 6399 fotografií, 752 videí, některá z nich jsou v IClud. Toto jsou staré obrázky, které jsem dlouho neotevřel, takže smartphone ponechává obrázek pro předběžnou zkoušku, pro případ, že bych chtěl tuto fotografii otevřít. vytáhne ji z iCloud.

Dovolte mi, abych vám připomněl, že iCloud nyní stojí 6500,99 za 200 GB za měsíc. Kromě toho se s vydáním fotografií iOS 11 začalo dobře stlačit. Konvenční fotografie pořizuje asi 2 megabajty a fotografie s zahrnutým živým a photo váží 2,06 MB. Některé fotografie jsou zcela komprimovány až 1 MB. Video trvající 1 minutu v fullhd. trvá 90 MB. Vypočítejte tedy, kolik takových fotografií na památku iPhone fit.

READ  Recenze smartphonu Apple iPhone 11 pro

Nyní na mém iPhone X pro 64 GB je volně 32 GB paměti. Samozřejmě čím více paměti, tím lepší. Ale jakou cenu? Pokud smartphone nesledujete a hromadíte odpadky měsíce, nebudete stačit na 512 GB v zařízení.

Kolik paměti je potřeba pro základní funkce?

Odborníci jsou jisti, že pro základní použití je zapotřebí pouze 20 GB. Bez ohledu na to, jak moc vývojáři optimalizují hmotnost operačního systému, když zařízení zůstává málo, smartphone začne fungovat pomaleji. To vše se děje kvůli skutečnosti, že systém nemůže ukládat dočasné soubory.

Například operační systém iOS 13 může v průměru zabírat až 7 GB, ale pro normální provoz v úložišti by měl být alespoň dalších 10 GB. Ale další prostor nebude nikdy zbytečný.

Jaké množství paměti si vybrat na iPhone a iPad

Technika Apple je na sekundárním trhu vysoce ceněna jak kvůli jeho stavu, tak kvůli dlouhodobým aktualizacím, kvůli kterému iPhone nebo iPad zůstávají relevantní déle. Pokud plánujete vzít použité zařízení z Apple, pravděpodobně budete mít zájem o stav obrazovky, baterie, reproduktorů a portů, ale zároveň nezapomeňte věnovat pozornost a množství paměti, protože to neuděláte mít šanci to zvýšit, když to dokážete, když to dokážete.

Relevantní modely iPhone najdete s objemem 64 GB až 1 TB, ale stále existující na sekundárním trhu. 16 nebo 32 GB. Je to poslední dvě možnosti, které kategoricky nedoporučujeme nákup, i když se pro vás zdá, že cena za ně je velmi atraktivní. Toto množství paměti bude nedostatečné pro každodenní použití a od nákupu nedostanete nic jiného než negativní manipulace k uvolnění volného prostoru.

Objem 64 GB bude přípustný, ale již zahrnut v rizikové zóně, zejména pokud chcete fotografovat fotografie a videa, která sami zabírají hodně místa. Modely s tímto množstvím paměti se dobře prokáží jako zařízení pro práci a pokud dáváte přednost sociálním sítím a herním hrám.

128 GB je dobrá volba, pokud potřebujete ušetřit peníze, můžete použít cloudové úložiště a nejste zmateni potřebou vydržet své fotografie a videa někde občas. Objem 128 GB bude obsahovat 3368 aplikací s průměrnou velikostí 33 MB, 45 hodin videa na FullHD nebo 35 000 fotografií pro 12 megapixelů. Působivá čísla, že?Možná je to přesně takový objem paměti, že jsme připraveni doporučit jako opravdu střední půdu, abychom neztráceli peníze marně a nelitovali naši akvizici.

256 GB postavené jednotky vám umožní na dlouhou dobu zapomenout na problém dokončené paměti. Můžete klidně nahrát potřebné soubory, fotografie a videa, neomezovat se ve hrách a natáčet ve formátu 4K. Tento svazek znamená, že si můžete dovolit 70 000 fotografií za 12 megapixelů nebo až 98 hodin HD-Video. Pokud to finance dovolí, dovolte si takový nákup a neztratíte.

Pokud jde o chytré telefony a tablety s 512 GB/1 TB paměti, jedná se o čistě profesionální zařízení s mnohem významnější cenovou značkou. Jejich objem je až 250 000 fotografií a působivé 30 hodin videa ve formátu 4K.Určitě existují uživatelé, kteří chtějí takové úložiště získat, ale opravdu to potřebuje pouze pro ty, kteří se zabývají designem nebo úpravou videa, neustále ukládá do zařízení spoustu objemných souborů a uvádí na trh software náročný na zdroje. Pro multimediální zábavu bude takový svazek nadměrný.

Je samozřejmě obtížné poskytnout určité stoprocentní doporučení, ale můžeme zdůraznit několik parametrů, které je třeba zvážit při výběru požadovaného množství paměti:

  • Operační systém a postavené aplikace budou zabírat asi 20% vaší jednotky;
  • Aplikace a objem operační místnosti rostou každý rok, zvažte to, pokud plánujete vzít smartphone nebo tablet na několik let;
  • Pro ty, kteří pracují s grafikou a videi nebo mají rádi hry;
  • Zjistěte, jak vyčistit mezipaměť, používat cloudové úložiště a streamovací služby, mít neomezený přístup k internetu. nepřeplatte nadměrný objem;
  • Vybraný model také záleží. Čím nový smartphone A, tím více softwarových čipů podporuje a tím větší je rozlišení jeho kamery. Chcete.li využít tyto výhody pokroku. bude vyžadována volná paměť.
READ  Funkce Samsung s10 plus

Souhlasíte s naším pohledem na situaci? Sdílejte svůj názor a osobní zkušenosti v komentářích a přihlaste se k odběru PDALIFE v Telegramu, abyste získali nové užitečné materiály.

Kdo rychle?

Že v iPhone 13, že iPhone 13 Pro má novou bionickou čipovou sadu Apple A15. Iphone 13 Pro je však v iPhone 13 páté jádrové grafiky proti čtyřkolce. Podle subjektivních pocitů je iPhone 13 velmi rychlý a není příliš jasné, jak najít rozdíly od 13 Pro v práci.

jaké, množství, paměti, vybrat, iphone

Apple neinzeroval RAM, ale 13 Pro Ram 6 GB, ale mladší má 4 GB

Vlastní paměť v iPhone 13 může být 128, 256 nebo 512 GB. V případě iPhone 13 Pro získáme kromě těchto tří verzí model s 1 TB paměti

jaké, množství, paměti, vybrat, iphone

Míra úložiště ICLOD

  • 5 GB → zdarma.
  • 50 GB → 59 za měsíc (vyjde 708 za 1 rok).
  • 200 GB → 149 za měsíc (1 788 za rok).
  • 2 TB → 599 za měsíc (7 188 za rok).

Pokud máte placený iCloud na iPhone a nastavení úložiště je povoleno (umístěné v nabídce Nastavení → [Vaše jméno] → ICloud → Foto), pak na iPhone zůstává snížená fotografie a videa na iPhone Musíte pochopit, že zdroje iCloud si můžete kdykoli stáhnout, ale to je nutné pro internet. I když v našem věku rozšířeného Wi-Fi a 4G je to pro většinu majitelů iPhone stěží problém. Navíc ne všechny zdroje fotografií a videí jsou uloženy pouze v iCloud, často používané mediální soubory zůstanou v iPhone. A pokud jste ještě neměli čas „skóre“ fotografií a video materiálů iPhone a je na něm hodně volného místa, pak budou všechny originály uloženy na iPhone vůbec.

Ceny tarifů IClud jsou uvedeny výše, takže je snadné spočítat úspory.

Na základě skutečnosti, že plánují „natočit spoustu fotografií a videí“, zatímco často ušetří na iCloud a ve většině případů je paměť na jejich iPhonech naplněna nejen polovinou, ale dokonce ani třetinou.

A jak se máš s iCloudem? Připojeno nebo ne? Jaký je tarif, pokud „ano“?

V každém smartphonu bude původně méně přístupná paměť

Obrázek obrazovky z mého iPhone 11 na iOS 14 beta 1. poslední dva body jasně ukazují, kolik paměti mohou systém a další nepodstatné soubory obsadit

Neexistuje žádný rozdíl, smartphone založený na tom, který operační systém si koupíte: iOS nebo Android. Bez ohledu na to neobdržíte veškeré místo vyhlášené výrobcem v úložišti. Jeho část již bude zaneprázdněna vybudovaným softwarem, který nebude fungovat bez tance s Tambourine.

Například v iPhone SE z roku 2020, 64 GB pouze iOS zabírá asi 11 GB U ostatních výrobců vše závisí na počtu vybudovaných aplikací, ale v množství asi 15 GB můžete bezpečně mínus.

Minimalistická možnost: 128 GB

Všechny modely iPhone 13 jsou dodávány s 128 GB jako základní úložiště, a to stačí pro mnoho. Řádek Google Pixel je v současné době 128 GB a většina prodaných chytrých telefonů v současné době nabízí 128 GB paměti. S tímto množstvím paměti můžete uložit asi 3368 aplikací s průměrnou velikostí 33 MB. Toto je obrovské množství a většina lidí nemusí mít na telefonu více než několik set (a to je silně načteno). Navíc budete mít oddech pro své e.knihy, hudbu, fotografie a videa.

READ  Jak zkontrolovat telefon na odposlech iPhone

Můžete ukládat asi 35 000 fotografií z 12megapixelové kamery a také až 45 hodin videa 1080p ve formátu Apple HEVC. To je sníženo, pokud používáte 4K, ale v každém případě si nekoupíte telefon 128 GB pro natáčení nadměrného videa 4K.

Kolik paměti má iPhone?

Skutečná linka Apple má tři kategorie jednotek:

Jak vidíte, jakýkoli smartphone je k dispozici v základní verzi jednotky. 64 GB V levných verzích. iPhone 11 a SE. si můžete vybrat maximálně 256 GB, nahoře. iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. maximálně 512 GBYTES.

Apple vám tedy umožňuje ušetřit a ukládat chytré telefony s minimálním pohonem s kapacitou 64 GB na prodej a nabízí majitelům nejdražších vlajkových lodí vybrat maximální jízdu.

Nyní zjistíme, kolik gigabajtů paměti ji potřebujete. Chcete.li to udělat, odpovězte na několik otázek níže.

Jak často fotografujete a natáčíte videa?

Pokud například čas od času fotografujete, náhodné krajiny nebo portréty na rodinných svátcích, pak pravděpodobně načtete jednotku. V tomto případě máte dostatek minimální paměti. 64 GB.

Pokud aktivně fotografujete fotoaparát iPhone nebo natočíte 4K video, pak minimální jednotka nemusí stačit. Například jedna minuta videa ve 4K povolení s frekvencí 60 snímků za sekundu trvá 400 MB. To znamená, že 15minutové video bude trvat asi 6 GB v paměti. Smartphone i s 128 GB paměti může tento problém vyřešit.

Jak posloucháte hudbu nebo sledujete video?

Před pěti lety, ohromující počet uživatelů smartphonů stahoval hudbu do svých zařízení, tj. Skladby, alba a seznamy skladeb obsadily fyzický prostor na jednotce. Nyní hlavně majitelé smartphonů používají streamovací služby, které vám umožňují nezachránit své oblíbené kompozice a ne ucpat paměť

Streamovací služby (včetně videa. například Premium YouTube) vám však umožňují stahovat skladby v paměti a poslouchat je bez internetu. Pokud máte obrovský mediální text se skladbami, ke kterým chcete mít přístup bez připojení k síti, zvažte prostornější verzi jednotky.

Moderní hry zabírají hodně prostoru v paměti smartphonu Například PUBG Mobile váží 2,4 GB, Call of Duty Mobile. 1,9 GB, Pro Evolution Soccer. 1,7 GB. Pokud často spouštíte hry na iPhone, pak má smysl koupit telefon s prostornější jednotkou.

Každému vlastníkovi smartphonu Apple je v cloudovém úložišti vybaven bezplatným 5 GB paměti. V případě, že uživatel je undemanding (zřídka fotografuje fotografie, neukládá na zařízení sbírku hudby nebo her), pak bude mít dostatek bezplatného předplatného na iCloud.

Navíc za peníze můžete získat 50, 200 GB nebo 2 TB paměť. Pokud tedy používáte placené úložiště, má smysl ukládat a vybrat iPhone s minimální pamětí. protože fotografie, videa a další data budou nahrány do cloudu.

Kolik může ušetřit placeným předplatným na iCloud?. Zároveň provedete předplatné iCloud s 200 GB paměti po dobu 149 za měsíc.

V tomto případě bude iCloud trvat 5364 rublů (149 x 36 měsíců). Ukázalo se, že za tři roky ušetříte 8636.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS