Jaká rychlost internetu je v roce 2022 považována za normální

Vybrali optimální parametry rychlosti pro práci a šití na internetu, online hru, sledování filmů a sérií

Normální rychlost internetu vám umožňuje plnit všechny úkoly: komunikovat s kolegy ve video komunikaci, posílat e.maily, překládat pásky na sociálních sítích, bez prodlení sledovat filmy a mnoho dalšího. Proto pro každého uživatele budou existovat jednotlivé hodnoty rychlosti internetu, které lze připsat normálu. Obecně se uznává, že 15 Mbit/s na jednom zařízení je dost dost.

Pomocí našich doporučení určete hodnotu rychlosti domácího internetu. Což bude pro vás normální.

Který internet se spojí a jakou rychlost je potřebná pro chytré-tv?

Smart-TV (Smart TV) je relativně nová technologie, s jejím vzhledem se uživatelé stali k dispozici pro různé interaktivní a multimediální funkce.

Nastavení netrvá moc času a je spokojeno s jednoduchým, hlavní věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je kvalita připojení k připojení k připojení. Rovněž stojí za to zjistit předem, zda nainstalujete router

jaká, rychlost, inteligentní, televizi

Jak dosáhnout zvýšení rychlosti internetu

Hlavním parametrem pro práci s vysokou kvalitou pro televizi v inteligentním formátu je vysoce kvalitní internet. Chcete-li propojit televizor s celosvětovým webem, můžete použít připojení drátu nebo bezdrátové sítě Wi-Fi. Pokud je to možné, je lepší použít klasický síťový drát, protože eliminuje rušení, kvůli kterému může trpět kvalita obrazu.

Současně pomocí routeru Wi-Fi můžete připojit několik zařízení s jednou sítí najednou. Jako nejracionálnější řešení můžete nakreslit zkroucený pár do hlavní televize, další zařízení mohou fungovat na bezdrátovém připojení.

 • Ujistěte se, že používáte router Wi-Fi.
 • V nastavení televize vyberte potřebnou bezdrátovou síť.
 • Provést síť.

.

První metodou je použít nejnovější verzi softwaru pro inteligentní TV. Smart-TV je zpravidla aktualizován v automatickém režimu. Pokud se však tento proces nevyskytuje samostatně, uživatel bude muset ručně zkontrolovat dostupnost nových verzí softwaru a stáhnout je do zařízení. Pokud neaktualizujete software, mohou se při provozu zařízení vyskytnout chyby.

READ  Je možné spravovat televizi se Samsungem

Jak zvýšit rychlost internetu na inteligentním TV

Pokud problémy s prací s inteligentním TV nemá vinu za poskytovatele a nikoli nízkorychlostní tarif, může předplatitel vzít techniky pro zvýšení rychlosti internetu samostatně:

 • Změňte metodu připojení k internetu. V televizích s funkcí chytrý TV existuje konektor pro připojení síťového kabelu. Doporučuje se připojit přes kabel, nikoli Wi-Fi. Kvalita signálu se zlepší.
 • . Pokud nevíte, jak nastavit síť sami, kontaktujte technickou podporu poskytovatele nebo zavolejte na Master.
 • Zdarma kanál internetu. S routerem jsou připojeny nejen televizory. Stejný kanál se používá z počítačů, smartphonů atd.D. Je nutné vypnout další zařízení, aby se při práci s inteligentním TV získala vysoká rychlost.
 • Aktualizujte firmware operačního systému TV. To pomůže zařízení pracovat na moderních typech připojení k internetu, které používají poskytovatele.
jaká, rychlost, inteligentní, televizi

Při práci s Speedtest.Síť Můžete zkontrolovat domácí internet prostřednictvím televize a dalších zařízení neomezený početkrát. Služba také nevyžaduje registraci. Výsledky auditu jsou relevantní v době chování, aby bylo dosaženo nejpřesnějšího výsledku, je nutné provést několik kontrol v různých časových obdobích.

Co jiného potřebujete vědět o rychlosti

Chcete.li zjistit rychlost vašeho domácího internetu, můžete provést speciální rychlostí. na internetu je mnoho různých webů, které přesně pomáhají určit, jak rychle domácí domácí síť uživatele.

Při výpočtu optimální rychlosti je důležité vzít v úvahu mnoho faktorů, ve většině případů rozhodující roli, počet gadgetů připojených k hraním routeru. další počítače, chytré telefony a další zařízení sdílejí příchozí provoz mezi sebou.

Co ovlivňuje rychlost

Hodnota uvedená poskytovatelem v tarifu není vaše skutečná rychlost. Ten skutečný bude záviset na mnoha faktorech-v současné době zatížení sítě poskytovatele, jako je vaše připojení (kabelové nebo Wi-Fi), počet zařízení připojených k routeru a vaše odlehlost ze serveru.

Počet zařízení

Rychlost závisí na tom, kolik zařízení se připojíte k domácí síti a jak používáte tato zařízení. Zde je tabulka, ve které doporučujeme rychlosti pro konkrétní úkoly.

Typ připojení k internetu

Existuje několik možností pro připojení k síti, nejoblíbenější z nich:

 • Wending Connection-kabel poskytovatele internetu přímo nebo z routeru je připojen k počítači, notebooku nebo televizi;
 • Bezdrátové zařízení pro připojení jsou připojeny přes Wi-Fi s routerem nebo jiným internetovým distribučním zařízením;
 • Mobilní internet poskytovaný poskytovatelem pomocí SIM karty.
READ  Jak nastavit digitální televizi na televizi

Více o každém typu připojení si můžete přečíst zde: 10 typů připojení k internetu. Vyberte nejlepší možnost

Doporučujeme používat kabelový typ, je to nejstabilnější a nejspolehlivější. Jediným negativním je samotný drát. Při normálním provozu na internetu se ukazatele mění z 90% na 110% vašeho tarifního plánu.

Obvykle se taková sloučenina používá na:

Pokud připojíte kabel, nikdo nepoužívá internet kromě vás. Poskytovatel dává potřebnou rychlost a router funguje správně Průměrné ukazatele-95-110%

Pohodlnější typ připojení je bezdrátový, ve kterém je signál přenášen přes Wi-Fi, ale je nutné vzít v úvahu funkčnost routeru, jeho odlehlost ze zařízení a frekvenční rozsah.

Charakteristiky routeru přímo ovlivňují rychlost internetu-frekvenční rozsah modulu Wi-Fi (2.4 GHz, 5 GHz), množství a koeficient výztuže antén, výkon vysílače atd. D. Je důležité je zkontrolovat před výběrem tarifu, pokud je propustnost pod rychlostí deklarovaná na tarifu, nebudete moci navrhovanou rychlostní hodnotu v plné použití používat.

Doporučujeme také zkontrolovat parametry Wi-Fi adaptéru Wi-Fi na zařízeníchRozsah 4 GHz a nevidíte bezdrátovou síť pro 5 GHz.

Důležitým parametrem je také vzdálenost mezi routerem a zařízením a přítomnost překážek mezi nimi. Blízko routeru je rychlost vyšší, ve vzdálenosti několika metrů, rychlost klesá. Za oddíly, zdi, rychlost je ještě menší.

Správné umístění routeru v bytě:

Ve 2-3 pokojových bytech doporučujeme použít několik směrovačů nebo nainstalovat systém sítě.

Pokud používáte bezdrátové připojení k routeru, který se nachází v další místnosti., Poté, kromě vašeho zařízení, mohou být ostatní připojeni, protože jiní členové rodiny také používají internet. Skutečná rychlost se neustále mění, bude pod tarifem. Je nutné vzít v úvahu více faktorů ovlivňujících rychlost. Wi-Fi může zmizet a rychlost klesne na 5-10% tarifu

Dalším parametrem ovlivňující rychlost je odlehlost serveru. Obsahové služby používají speciální úložné zařízení. servery. Čím populárnější je obsah, tím menší rychlost internetu potřebujete. Používáte.li velkou platformu jako YouTube nebo Netflix, pak i při rychlosti 10 Mbps můžete sledovat plnou kvalitu HD bez mrazí, protože takové platformy mají dobře vyvinutou architekturu serveru (například server je umístěn v Rusku).

READ  LG Smart TV jak nainstalovat přehrávač flash. Aktualizace přehrávače Flash

Určete rychlost

 • Maximální rychlost „zahrnuje“ nejen příjem, ale také přenos dat. Pokud dojde k proudu při prohlížení nebo nahrávání souborů na server, významný podíl na propustnosti půjde o odeslání dat na úkor jejich recepce
 • Obslužnost zařízení. Pokud je ethernetový kabel internetu Wending opotřebován nebo jsou v routeru mechanické rozpady, povede to také k poklesu výkonu.
 • . Čím více uživatelů je k němu připojeno, tím více je rychlost připojení snížena. Problém je nejvýznamnější pro obyvatele spací megacity, ve kterých není umístěno více než 1. 2 věže.

Všechny tyto faktory společně určují, jakou skutečnou rychlost internetu bude mít uživatel na Smart TV Samsung nebo LG. Na základě toho a vy byste měli vypočítat, jak a co lze sledovat bez brzdění.

Proč se rychlost vyhlášená poskytovatelem neshoduje se skutečným

Poskytovatelé uvádějí ve smlouvě maximální rychlost internetu. Pokud máte připojení měděného kabelu, bude rychlost internetu až 100 Mbps. Je také možné připojit na vlákno, pak rychlost může dosáhnout 1 gbit/s. Příčinou nízké rychlosti může být spojení mezi vybavením poskytovatele a vaší televizí a někdy starým routerem nebo síťovou kartou PC/ notebooku. Speedcheck má na webu podrobný průvodce, který vám pomůže najít a odstranit pravděpodobné problémy s připojením.

Pokud chcete sledovat své oblíbené filmy, YouTube na smartphonu, můžete měřit rychlost internetu pomocí mobilní aplikace pro zařízení iPhone a Android. Chcete.li to provést, stáhněte si aplikaci a nainstalujte ji na náš gadget. Kontrola rychlosti internetu na smartphonu je také snadná a nebude trvat moc času. Je důležité si pamatovat. vždy vyberte správné připojení. Váš smartphone může používat výchozí mobilní internet a musíte zkontrolovat síť, ke které je televizor připojen. Nejspolehlivější a stabilnější připojení pro přehrávání streamování videa v televizi je kabelem, ale pokud je router daleko, můžete se také připojit podle Wi-Fi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS