Jak zvětšit paměť televizoru LG Smart TV?

Děkujeme, že jste kontaktovali centrum podpory LG Smart World! Paměť televizoru bohužel není rozšiřitelná, bohužel.

Nemáme mnoho možností, protože paměť televizoru nelze rozšířit jako u počítače. Jediným způsobem, jak se této chyby zbavit, je nainstalovat do televizoru speciální aplikace a sledovat videa z internetu jejich prostřednictvím. Můžete zkusit aktualizovat software televizoru.

Jak se vyhnout přeplněné paměti?

Lze přijmout opatření, která těmto obtížím zabrání, aniž by se odstranily. Jedním ze způsobů, jak využít funkce televizoru, je instalace dalšího softwaru, který vyřeší problém s přetížením paměti a umožní vám sledovat a poslouchat jakýkoli obsah bez pádu.

Používání webových portálů, které ukládají soubory v blocích, také pomáhá zabránit přetečení mezipaměti.

Dalším způsobem je aktualizovat webový operační systém. Možná, že v pozdějších verzích budou tyto závady vyřešeny, protože výrobci televizorů software neustále vylepšují.

Pokud máte jiný televizor nebo se chcete ještě na něco zeptat, napište nám do komentářů. Náš tým čtenářům vždy rád pomůže!

Jak vymazat mezipaměť

Systém vyžaduje, aby uživatel vymazal mezipaměť a snížil tak zatížení paměti RAM. Nemusíte však vůbec mazat dočasné soubory všech aplikací, stačí vyčistit mezipaměť používaného prohlížeče.

Nezapomeňte, že odstranění dočasných souborů naprosto všech aplikací vede k obnovení jejich výchozího nastavení. Budete se muset znovu přihlásit ke svému účtu.

Jak vymazat paměť televizoru LG? Stačí mít po ruce dálkový ovladač. Postupujte podle jednoduchého návodu krok za krokem:

 • Klikněte na tlačítko „Změnit“ vpravo nebo vlevo (v závislosti na verzi nainstalovaného operačního systému).
 • Vyberte používaný software a klikněte na příkaz „Odstranit“, který se objeví v zobrazeném okně.

Takto vyčistíte paměť televizoru LG. Dočasné soubory naprosto všech aplikací budou následně smazány.

Pokud chcete vymazat mezipaměť pouze vestavěného prohlížeče, který používáte přímo k přehrávání obsahu, postupujte podle těchto pokynů krok za krokem:

 • Stisknutím tlačítka „Smart“ přejdete do režimu Smart TV.
 • Spusťte předinstalovaný prohlížeč a klikněte na ikonu nabídky nastavení v pravém rohu.
 • Zvolte možnost „Vymazat mezipaměť“ a akci znovu potvrďte.

Po krátké době budou soubory uložené prohlížečem smazány. Po dokončení čištění se naprosto všechna videa a zvuky přehrají správně a chyba zmizí. Po vyčištění mezipaměti se doporučuje televizor ihned restartovat.

Funkce a účel prohlížeče

K zobrazení stránek z webových stránek, které představují hypertextový dokument se značkami HTML a soubory stylů CSS na chytrém zařízení, se používají speciální aplikace. prohlížeče (známé také jako webové prohlížeče). Uživatelé počítačů a chytrých telefonů znají programy tohoto segmentu, z nichž nejvýznamnější jsou Google Chrome, Mozilla, Opera a Yandex. Vývojáři softwaru v souladu s dobovými trendy přizpůsobili své produkty i pro „chytré“ televizní přijímače.

READ  TV Samsung se nepřipojuje k internetu

Obecně platí, že internetový prohlížeč po obdržení požadavku uživatele kontaktuje webový server a načte stránku na dané adrese do paměti přijímače Smart a poté ji zobrazí na televizní obrazovce. Moderní technologie umožňují těmto programům zobrazovat nejen text, ale i složité multimediální objekty: ilustrace, videa, animace, zvuk a v některých případech i ve 3D formátu (vysoce specializované prohlížeče). Stručně řečeno, tento software umožňuje rychlou a snadnou navigaci na World Wide Webu.

Důležité! Všechny populární i méně známé aplikace v tomto segmentu se sice liší designem uživatelského rozhraní, ale mají stejné funkční prvky a nástroje pro zobrazování multimediálního obsahu. Jakmile se seznámíte se specifiky jednoho webového prohlížeče, snadno se naučíte používat i druhý.

Jak vymazat mezipaměť v televizorech Philips Smart TV

Všechny televizory Philips vydané po roce 2014 mají nainstalovaný operační systém Android TV. Má vestavěnou funkci pro odstranění mezipaměti všech nainstalovaných aplikací (včetně systémové mezipaměti) na několik kliknutí. K tomu potřebujete:

 • otevřete nastavení a vyberte položku „Úložiště“ (u některých modelů se položka nabídky nazývá „Mass Storage“ nebo „Memory“);
 • klikněte na panel velikosti volné paměti;
 • vyberte možnost „Vymazat úložiště dat“.

Zde můžete okamžitě zjistit, kolik paměti bylo uvolněno. Philips do roku 2013 včetně instaloval systém WebOS. Před vymazáním mezipaměti aplikace vyžadují aktualizaci televizoru na verzi softwaru 2.0 a vyšší (k dispozici pro všechny modely). Požadovanou funkci najdete v „Nastavení sítě“ (vyberte „Vymazat síťová data“).

Mohu zvětšit paměť svého Smart TV?

Chytré televizory mají často další paměť, do které lze ukládat soubory. K tomuto účelu lze použít například USB klíče. Dostupná paměť cache však zůstává nezměněna. Je to proto, že jako taková může být použita pouze paměť cache a její kapacitu nelze zvýšit připojením dalších zařízení.

Paměť televizorů LG, Philips, Sony a dalších lze však zvětšit jiným způsobem. V moderních počítačích včetně Smart TV je multitasking standardní funkcí. Nesmíme však zapomínat, že současně spuštěné aplikace aktivně spotřebovávají systémové prostředky, včetně vnitřní paměti.

Pro snížení nákladů je nutné omezit souběžné používání několika programů, zejména těch, které vyžadují velké množství zdrojů. Dalším způsobem řešení problémů je použití speciálního softwaru, který zefektivňuje využívání cenného zdroje.

Čištění mezipaměti a paměti v televizoru LG Smart TV

Po určité době se majitelé televizorů LG Smart TV setkávají s některými chybami v provozu zařízení: nainstalované aplikace se otevírají pomalu nebo se neotevřou vůbec, nové aplikace se neinstalují, přehrávání videa a audia se často zastaví. V tomto případě nezáleží na typu připojení k internetu. kabelem nebo přes Wi-Fi. Tyto příznaky ukazují, že je nutné vyčistit paměť televizoru LG Smart TV a odstranit nepotřebná data z mezipaměti. Čištění je jediný způsob, protože velikost paměti je v televizoru Smart TV nastavena z výroby a nelze ji zvětšit.

Nejčastěji se systémové varování o přetečení paměti televizoru LG Smart TV objevuje při pokusu o použití Internetu pro:

READ  Tovární nastavení Samsung Galaxy j3

Někdy se na obrazovce při procházení webových stránek objeví chybová zpráva. Tím se obrázek pozastaví a zobrazí se ikona stahování: přesýpací hodiny nebo blikající kruh.

Po chvíli se přehrávání obnoví, ale jen na krátkou dobu, a pak se opět zastaví. Situace se několikrát opakuje, což znemožňuje sledování. Nezkušení uživatelé v takových případech často obviňují poskytovatele připojení k internetu z nízké rychlosti internetového připojení. Skutečnou příčinou je však něco jiného.

Interní paměť v televizoru Smart TV se používá dvěma způsoby:

 • Instalace aplikací a ukládání systémových dat potřebných pro správnou funkci.
 • Pro ukládání mezipaměti. dočasných souborů, které se objevují při spouštění nainstalovaných aplikací a přehrávání streamovaného video a audio obsahu.

Při sledování filmů a poslechu zvukových stop online je obzvláště důležité odstranit informační smetí. Rychlost přístupu k distribučním službám je obvykle velmi nepravidelná vzhledem k jejich zatížení a někdy může na krátkou dobu klesnout až na nulu. Aby bylo možné přehrávat video a zvuk v dobré kvalitě, operační systém Smart TV předem načte data přijatá z internetu do paměťového zařízení a odtud přenese obraz a zvuk do zařízení. Pokud není dostatek paměti. zamrzne, zpomalí se obraz a objeví se zvuk.

Při velkém počtu nainstalovaných aplikací se výrazně zmenšuje fyzický prostor dostupné paměti, což znemožňuje instalaci nových programů a zajištění správného fungování dříve stažených programů. V tomto případě je jediným způsobem, jak uvolnit paměť, vymazání části nainstalovaných aplikací.

Pokud je nedostatek paměti způsoben dočasnými soubory a jiným odpadem, je třeba vymazat mezipaměť v televizoru Smart TV pomocí operačního systému nebo softwaru třetí strany.

Uživatel by měl pravidelně čistit paměť operačního systému, protože ovlivňuje provoz přijímače s internetovým obsahem.

Jak se vyhnout přetečení paměti

Přetečení paměti lze zabránit několika způsoby.

 • Ke sledování filmů a seriálů online se doporučuje používat speciální widgety z obchodu LG SmartTV namísto webového prohlížeče. Při přehrávání videa prostřednictvím těchto aplikací není paměť televizního přijímače zatěžována dočasnými soubory.
 • Doporučujeme také aktualizovat firmware panelu televizoru. Pokud je problém na starších verzích nainstalovaného softwaru stále přítomen, na novějších verzích již může být vyřešen.
 • Při stahování filmů lze problém dočasně vyřešit pomocí. Pokud se video načte normálně a během přehrávání se objeví chybová zpráva, měli byste si poznamenat minutu, kdy bylo přehrávání zastaveno, poté znovu načíst prohlížeč a znovu spustit video od přerušeného bodu. Na krátkou dobu bude problém vyřešen.

Pokud tedy při stahování multimediálního obsahu prostřednictvím webového prohlížeče Smart-TV upozorní zařízení na nedostatek paměti, znamená to, že interní disk zařízení je plný dočasných souborů. Hromadí se při spouštění aplikací, přehrávání fotografií nebo hudby ve webovém prohlížeči atd.д. Problém vyřešíte tak, že odstraníte obsazené místo odstraněním mezipaměti prohlížeče (můžete to udělat i u aplikací) a nepoužívaného softwaru.

Proč a jak na to?

S nástupem technologie Wi-Fi u televizorů a využíváním online služeb vyvstala potřeba vyčistit paměť zařízení kvůli hromadění velkého množství nepotřebných informací v ní. Pokud tak neučiníte, může dojít k nemožnosti přehrát multimediální obsah a k zobrazení charakteristické chyby z důvodu nedostatku paměti. Chcete-li uvolnit místo, musíte vymazat mezipaměť v televizoru a jak to udělat, zvážíme příklad společnosti LG.

READ  Připojení ke vzdálené ploše prostřednictvím směrovače. Trochu složité

Jak se chyba projevuje?

Problémy mohou způsobit následující služby:

Tato potíž nezávisí na webové stránce nebo aplikaci. Při přehrávání streamovaného videa se objeví chyba. Časem se zaplní úložný prostor pro dočasné soubory, což prodlužuje dobu načítání obrázků.

Někdy se chybová zpráva nezobrazí okamžitě. Po spuštění lze video přehrávat několik minut a na obrazovce LG Smart TV se objeví zpráva, že není dostatek paměti. Stránku je možné obnovit, ale pomůže to jen na chvíli.

Protože není možné rozšířit interní paměť televizoru, je nutné vymazat mezipaměť televizoru LG.

Sled akcí

U televizorů LG se doporučuje vymazat mezipaměť nejen proto, aby bylo možné spustit služby, ale také proto, aby se snížilo zatížení paměti RAM. Po odstranění dočasných souborů a nepoužívaných aplikací bude zařízení pracovat mnohem rychleji.

Pokud vymazání mezipaměti odstraní úplně všechny nainstalované soubory aplikací, může být nutné se znovu přihlásit do LG.

Jak vymazat mezipaměť prohlížeče v televizoru LG? Zde je návod krok za krokem:

 • Spuštění prohlížeče.
 • Vpravo nahoře vyberte možnost „Nastavení“.
 • Klikněte na tlačítko „Vymazat mezipaměť“ ve vyskakovacím okně.
 • Kliknutím na „OK“ nebo „Hotovo“ potvrďte.

Chcete-li odebrat nepotřebný software, musíte provést následující kroky

 • Stiskněte tlačítko „Smart“ na dálkovém ovladači.
 • V zobrazeném okně vyberte možnost „Změnit“.
 • Počkejte, až se na obrazovce zobrazí seznam aplikací.
 • Označte ty, které nejsou relevantní, a stiskněte tlačítko „Odinstalovat“.

Chcete-li odinstalovat nežádoucí aplikace, podívejte se na následující informace

Budete muset počkat a čištění paměti bude dokončeno. Obnoví se normální přehrávání a paměť přijímače se zbaví nepotřebných souborů. Obnovte jej a chyba zmizí.

Pokud problém přetrvává, zkuste televizor LG Smart TV resetovat, tj. Stiskněte tlačítko Domů na dálkovém ovladači a přejděte do nastavení. Vyberte kartu „Obecné“ a „Obnovení továrního nastavení“.

Televizor by neměl být během restartu vypnutý!

Jak se vyhnout přetížení paměti?

Těmto obtížím lze předejít bez nutnosti vymazání. Jedním ze způsobů, jak využít funkce televizoru, je instalace dalšího softwaru, který vyřeší problém s přetížením paměti a umožní vám sledovat a poslouchat jakýkoli obsah bez pádu.

Používání webových portálů, které ukládají soubory do bloků, také pomáhá zabránit přetečení mezipaměti.

Dalším způsobem je aktualizace systému Web OS. Je možné, že v pozdějších verzích budou tyto chyby odstraněny, protože výrobci televizorů software neustále vylepšují.

Pokud máte jiný televizor nebo máte ještě nějaké dotazy, napište do komentářů. Náš tým čtenářům vždy rád pomůže!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS