Jak změnit jazyk v televizoru Samsung?

Za tímto účelem při sledování HDTV, na kterém chcete změnit jazyk zvuku, stiskněte tlačítko „Menu“ na dálkovém ovladači, přejděte do nabídky „Instalace“ na kartu „Předvolby“, v položce „Hlavní jazyk zvuku“ zadejte název jazyka zvukové stopy.

Zapněte televizor, přejděte do MENU-SYSTÉM-JAZYK a vyberte jazyk ze seznamu (nebo prostě vyberte jazyk nabídky v Ovládání-Volby-PnPLanguage a změňte jej z EU na RUS).

Poslech televize z mobilního telefonu přes sluchátka

To je skvělé, když náš televizor nemá Bluetooth nebo nemáme sluchátka Bluetooth. Můžeme tedy používat běžná sluchátka, která jsou připojena ke konektoru jack 3.5 mm poslechu televize, aniž byste někoho rušili. Tato funkce samozřejmě platí pro velké množství mobilních telefonů Samsung, včetně starších terminálů, jako je Galaxy S6, ale u těch, které tento konektor odstraňují, je vyřazena.

Požadavky:

 • Televizor a mobilní telefon připojené ke stejné síti Wi-Fi
 • Sluchátka a mobilní telefon s konektorem jack 3.5 mm
 • Aplikace SmartThings je nainstalována ( pokud ji nemáte, stáhněte si ji z tohoto odkazu)

Jak aktivovat funkci

Chcete-li poslouchat televizní obsah z mobilního telefonu. Musíme otevřít aplikaci SmartThings a v nabídce kliknout na náš televizor. Poté musíme přejít do spodní nabídky a vybrat možnost „Přehrávání zvuku z televizoru v mobilním telefonu“. Teď už zbývá jen připojit sluchátka k mobilnímu telefonu a začít poslouchat zvuk televizoru.

Televizor Samsung nepřehrává zvuk DTS. co s tím??

Pokud máte rozsáhlou sbírku videí (na externím disku USB/flash disku nebo domácím systému NAS) se zvukovými stopami pouze DTS, bude absence podpory DTS vždy nepříjemná. Teoreticky nejjednodušší možností je „nainstalovat“ kodek DTS do televizoru Samsung 4K.

Mnozí by jistě souhlasili, že to udělají za malý poplatek. Samsung ale bohužel takovou možnost nenabízí, takže na ni zapomeňme. V závislosti na zdroji videoobsahu však existují různé způsoby, jak tuto nevýhodu obejít.

Problém lze vyřešit nahrazením zvukové stopy DTS formátem AC-3 nebo jiným formátem, překódováním zvukové stopy filmu pomocí některého z počítačových programů. transkodérů zvuku. Možností je spousta. Podíváme se na „PopCorn MKV Audio Converter“ ve verzi pro Windows.

Převod zvukové stopy DTS na stopu Dolby Digital v několika krocích. Televizor Samsung tento formát s radostí přijme a dokáže jej dekódovat a přehrát. Je třeba přiznat, že to není zdaleka nejjednodušší způsob, jak obejít úspory společnosti Samsung.

Jak převést DTS

Stáhněte si PopCorn MKV Audio Converter do adresáře s názvem obsahujícím pouze latinské znaky. Měli byste si stáhnout software se všemi požadovanými komponentami. Spuštění spustitelného souboru. Poté vyberte soubor, ve kterém chcete převést zvukovou stopu. Soubor by měl být také umístěn v adresáři bez ruských nebo speciálních znaků.

V opačném případě bude neustále vyhazována chyba. Totéž platí pro název souboru. Výhodou konvertoru PopCorn MKV audio je, že můžete převádět soubory najednou. Jako cílový soubor vyberte stejný adresář a název souboru.

Převodník vytvoří kopii souboru. Proto byste měli mít na pevném disku alespoň tolik volného místa, kolik „váží“ převedený soubor. Po výběru souboru by se v okně programu měly zobrazit informace o použitém kodeku. V ukázkovém souboru je jedna stopa DTS 5.1. V dalším kroku můžete vybrat možnost „Převést stopy DTS“?Na kartě kodeku DTS vpravo nahoře vyberte možnost „Převést stopy DTS“.

Poté vyberte možnost „Převést na Dolby Digital“. Pokud chcete v budoucím souboru filmu uložit obě zvukové stopy, zaškrtněte políčko „Zachovat stopu DTS“. Je lepší zvolit co nejvyšší datový tok. Ponechat knihovnu libav jako knihovnu dekodéru DTS.

Vše je hotovo a nyní můžete kliknutím na tlačítko „Spustit“ spustit konverzi. U 90minutového filmu to zabere několik minut v závislosti na kapacitě počítače. Pokud načtete vygenerovaný soubor do programu PopCorn MKV Audio Converter, zjistíte, že nyní obsahuje 2 zvukové stopy. AC3 a DTS. Stačí připojit flash disk k televizoru, vybrat zvukovou stopu Dolby Digital a užívat si.

READ  Jak přenést z cloudu do počítače

Používání přehrávačů DVD nebo UHD Blu-ray

Přehrávače DVD, Blu-ray a 4K Blu-ray jsou o něco jednodušší. Na samotném disku je obvykle stopa bez DTS, kterou lze vybrat z nabídky. V případě, že máte na disku pouze jednu stopu DTS, přehrávač Blu-ray (pokud podporuje DTS) ji může za chodu převést na prosté stereo.

Podívejte se do nabídky přehrávače. tato volba se často nazývá „downsampling“. Ideální by bylo připojit externí přehrávač k audio systému kompatibilnímu s DTS. Může to být AV přijímač nebo soundbar. Poslech vícekanálového zvuku DTS je mnohem příjemnější. Můžete použít digitální výstup přehrávače, který přenáší zvuk bez ztráty kvality.

Streamování ze služeb Netflix, Amazon Video a YouTube

Streamovací služby obvykle poskytují zvuk ve vícekanálovém formátu Dolby, což je standard Dolby Digital. Zvukové stopy Dolby jsou více komprimované (méně hlasité) než zvukové stopy DTS, takže jsou vhodnější pro streamování, kde je důležitá šířka pásma. S těmito zdroji obvykle nebývá problém.

Jaký je konečný výsledek?

Řady televizorů Samsung od roku 2018 ztrácejí na atraktivitě z hlediska zvuku. Televizory Samsung s vestavěným multimediálním přehrávačem byly zaslouženě populární, což se o těchto modelech nyní říci nedá. Interní přehrávač médií přehrával videa se všemi zvukovými stopami. Kvůli licenční politice společnosti Samsung se však od roku 2018 vzdává.

Nyní budete muset věnovat pozornost tomu, zda film obsahuje pouze zvukovou stopu DTS. V takovém případě budete muset použít softwarový převodník nebo si ještě lépe koupit samostatný přehrávač médií. Pak budete moci přehrávat nejen bezztrátový DTS, ale také soubory s kodeky Xvid a DivX, které přehrávač Samsung TV také odmítá přehrávat.

Samozřejmě by bylo jednodušší, kdyby byl kodek DTS zabudován v televizoru. Skutečnost, že tomu tak není ani v případě prémiových televizorů QLED, je bohužel pro mnohé zklamáním. Více informací o této problematice najdete na fóru podpory společnosti Samsung.

Vážení přátelé, dnes se pokusíme vyřešit problém, co dělat, když váš televizor nepřehrává zvuk z USB flash disku. Neříkejme, že problém je docela vážný: televizor nebude muset být v počátečních fázích odnesen k nějakému údržbáři. Mělo by se to provádět u zjevných poruch, ale o tom až později. Nejprve si ujasněme, jak správně funguje úložné a přenosové zařízení. USB flash disk. na vašem televizoru.

Chybu při přehrávání zvuku při sledování televize můžete odstranit tak, že zjistíte příčinu problému.

Připojení kabelových sluchátek

Televizory mají obvykle zvukový výstup, ke kterému můžete připojit kabelová sluchátka. Pokud používáte taková sluchátka, zkontrolujte, zda jsou sluchátka zapojena do zásuvky. Televizor předpokládá, že po připojení sluchátek jsou reproduktory odpojeny. Pokud sluchátka používáte často, může se také stát, že se zástrčka v televizoru zlomí a televizor si neuvědomí, že jste sluchátka odpojili. Zapojte sluchátka a poslouchejte zvuk ve sluchátkách.

Problém vzniká kvůli zvláštnostem detekce obrazu a zvuku HDMI. Pokud používáte připojení HDMI k přenosu videa do televizoru, může se poměrně často stát, že je k dispozici obraz, ale není slyšet zvuk. V takovém případě jednoduše odpojte a znovu připojte kabel HDMI. Pokud to není možné, resetujte zařízení, které vysílá video do televizoru. Pak se ozve zvuk.

Uzamčení jednotlivých kanálů

Existuje mnoho důvodů, proč televize nezobrazuje určité kanály, v některých případech je blokuje sám uživatel. Jaký je účel tohoto postupu? Je to velmi jednoduché a přímočaré, nastavení hesla na televizních kanálech umožňuje zablokovat děti. Chcete-li nastavit kanály nastavením hesla na některých kanálech, postupujte podle pokynů:

Ve výchozím nastavení je systém uzamkne výchozím heslem. 0000. Před uložením provedených změn vás však televizor vyzve k nastavení vlastního hesla.

Pokud v určitém okamžiku již není uzamčení potřeba, lze jej snadno zrušit tak, že se vrátíte do sekce „Vysílání“ a vyberete možnost „Uzamknout“, poté jednoduše deaktivujete funkci zadáním nastaveného hesla.

Jak zvolit správné nastavení zvukového vstupu HDMI

Nastavení formátu zvuku závisí na zdroji zvuku. Pokud sledujete video s rozhraním HDMI, musíte vybrat správný formát zvuku. Pokud nepoužíváte HDMI, nemusíte toto nastavení měnit.

Chcete-li nastavit zvukový vstup televizoru, vyberte v nabídce televizoru možnost

Vyberte možnost Formát zvuku vstupu HDMI (toto nastavení určuje, jak bude zvuk přicházející do televizoru zpracováván) a vyberte jeden ze dvou dostupných formátů zvuku: PCM nebo Bitstream

READ  jak připojit reproduktory z centra k televizoru. Použité konektory

Poznámka: V závislosti na televizoru může nabídka vypadat jinak

Výběr formátu zvuku na vstupu HDMI s vyhrazeným formátem PCM

PCM: toto nastavení znamená, že televizor zpracovává zvuk a vysílá ho do reproduktorů.

Bitstream: toto nastavení znamená, že televizor nebude zpracovávat zvuk. Zvuk prochází televizorem a přichází nezpracovaný na externí výstupy televizoru. O zvuk se postará soundbar nebo systém prostorového zvuku. Tuto možnost nastavte, pokud používáte soundbar.

Poznámka k PCM. Když televizor zpracovává signál, zůstávají pouze levý a pravý kanál a subwoofer. Zvuk je převeden do formátu 2.1. Pokud vyberete PCM, i když máte připojený systém domácího kina nebo soundbar, bude zvukový systém přijímat pouze 2.1kanálový zvuk a nebude k dispozici vícekanálový prostorový zvuk, i když zvukový systém umí přehrávat vícekanálový zvuk PCM.

Poznámka k datovému toku. Pokud vyberete možnost Bitstream, ale nemáte připojený systém domácího kina nebo soundbar, bude televizor kromě výstupu zpracovávat zvuk. To může mít často za následek nízkou hlasitost nebo jinou ztrátu kvality zvuku. Při použití reproduktorů televizoru doporučujeme zvolit PCM.

Nastavení zvuku v televizoru Samsung Přehled nastavení

Název a počet nastavení se může lišit v závislosti na modelu televizoru. Níže však uvedu základní nastavení a jejich význam.

Režim zvuku

Režim zvuku znamená následující; můžete si vybrat nastavení, které vám nejlépe vyhovuje. Televizor má vestavěné programy ekvalizéru; televizor upravuje zvuk podle nastavení. V tomto režimu jsou k dispozici tato nastavení zvuku.

Poznámka: Nastavení se liší v závislosti na modelu televizoru

 • Standardní: v tomto režimu televizor zvuk neupravuje, zvuk je reprodukován tak, jak byl přenesen, bez jakýchkoli korekcí. Tento režim můžete zvolit, pokud sledujete video s originální kvalitou zvuku. Ale já tento režim nepoužívám.
 • Kino: V tomto režimu snižuje efekty na pozadí tím, že snižuje vysoké frekvence a zesiluje střední frekvence. Tento režim je vhodnější pro sledování filmů. Nastavil jsem tento režim.
 • Optimalizováno: jednotlivé efekty jsou výkonnější a zvuky jsou objemnější.Toto nastavení nahrazuje režim Kino. Doporučeno pro použití.
 • Zesílení: zesílení středních a vysokých tónů zvuku. Užitečné, když je kvalita zvuku velmi špatná.

Ladění kanálů

Jakmile je televizor připojen, vyvstává samozřejmě otázka, jak nastavit příjem televizních kanálů? Ve výchozím nastavení je většinou vybrána ruština, takže stačí postupovat podle tohoto algoritmu krok za krokem:

 • Hlavní nabídku otevřete stisknutím příslušného tlačítka na dálkovém ovladači.
 • Přejděte do základního nastavení.
 • Klikněte na „Vyhledat a naladit televizní kanály“.
 • Zvolte jednu ze dvou metod vyhledávání kanálů. ruční nebo automatickou.
 • Počkejte, až televizní zařízení najde kanály, a uložte programy do televizoru Samsung.

Pokud uživatel nastaví televizní vysílání v automatickém režimu, zabere celý proces několik minut. Zařízení vyhledá dostupné kanály a přiřadí jim číselné hodnoty, které lze mimochodem později změnit.

Ihned po nastavení televizoru Samsung se automaticky zapne první kanál v seznamu. Pomocí tlačítek na dálkovém ovladači zobrazíte úplný seznam vysílání.

Mnoho lidí neví, jak připojit a naladit externí přijímač, zejména pokud se jedná o satelitní set-top box. Udělat to opravdu není těžké, protože většina rozhraní moderních přijímačů také přeloženy do ruštiny a je nejjednodušší, srozumitelný.

Nyní si povíme o funkcích automatického a ručního vyhledávání kanálů, které jsou součástí bezplatných multiplexů digitální televize.

Automatický režim

A právě tato funkce automatického ladění vedla mnoho odborníků k tomu, že technologii televizorů Samsung označili za nejinteligentnější na trhu. Každý uživatel si bude moci automaticky nastavit televizní programy, seřadit je podle abecedy.

Nejprve je třeba vybrat zdroj signálu: anténa, kabel, satelit. Některé modely Smart TV nabízejí uživateli nejoblíbenější poskytovatele: NTV, Telekarta, Rostelecom, Tricolor. Pokud chcete využít služeb uvedených operátorů, kanály budou nalezeny automaticky a uspořádány podle tradičního pořadí.

Po dokončení automatického ladění vyberte programy konkrétního poskytovatele. Budou umístěny podle nastavení provozovatele vysílání. Chcete-li změnit uspořádání kanálů, použijte funkci Přesunout:

 • Stiskněte hlavní tlačítko Menu na dálkovém ovladači.
 • Poté vyberte příkaz „Vysílání“, který je prezentován v podobě ikony bílé satelitní antény.
 • Přejděte dolů, dokud nenarazíte na příkaz „Změnit číslo televizního kanálu“, aktivujte jej výběrem možnosti „Povolit“.
 • Chcete-li přejít kdalšímu kroku, vraťte se na kartu „Home“ a potom do sekce „Broadcast“. Stiskněte pravé tlačítko a vyberte možnost „Změnit“.
 • Vyberte kanál, jehož umístění chcete změnit, zvýrazněte jej a stiskněte tlačítko „Změnit číslo“.
READ  Jak změnit účet pro Android

Automatické vyhledávání lze spustit i bez dálkového ovládání. Pokud používáte televizor LCD Smart TV, můžete automatické ladění zapnout pomocí klávesnice, myši nebo běžného chytrého telefonu. Běžné televizory lze nastavit pomocí navigačních tlačítek na přední straně přístroje.

Manuální režim

Chcete-li ručně změnit konfiguraci televizních kanálů na starším modelu televizoru Samsung, aniž byste museli volat mistra, musíte vzít v úvahu několik velmi důležitých nuancí:

 • Starší modely se od novějších liší složitým a nesrozumitelným rozhraním, což způsobuje problémy;
 • Starší televizory nemají funkci automatického ladění;
 • Starší televizory Samsung nemohou vysílat obraz ve vysokém rozlišení.

Ruční ladění zahrnuje změnu mnoha důležitých základních nastavení. Někdy to uživatele vyděsí, ale ve skutečnosti na tom není nic těžkého, stačí správně nastavit frekvenci, rozhodně se vám nepodaří televizor rozbít.

Jak ručně naladit televizor? Postupujte podle jednoduchých pokynů krok za krokem:

 • Otevřete hlavní nabídku a přejděte na položku „Anténa“.
 • Zvolte „Ruční ladění“. „Ladění digitálních televizních kanálů“.
 • Stiskněte tlačítko „New“, otevře se okno s dalšími parametry: průhlednost, modul, přenos.
 • Nejprve je třeba nastavit následující parametry 170000 kHz, 128 QAM a 6900 KS/s.
 • Televizor bude po určitou dobu naladěn vyhledáváním kanálů. Obraz se změní, začnou se zobrazovat rámečky televizního programu.
 • Po dokončení je třeba stisknout tlačítko „Uložit“, poté se zobrazí okno pro nastavení frekvence, modulu a přenosu, poslední parametry zůstávají beze změny, ale je třeba nastavit novou frekvenci 178000 kHz, znovu spustit vyhledávání.

Stejným způsobem můžete pokračovat ve vyhledávání televizních kanálů, přičemž k frekvenci vždy přidáte 8000 kHz. Experimenty tohoto druhu lze provádět již od 226000 EUR.

Tímto způsobem lze také výrazně zlepšit kvalitu zvuku a obrazu, takže jsou velmi čisté. Vstupte do nabídky a vyberte možnost Obraz a libovolně upravte ostrost, jas, kontrast a další nastavení.

Kanály můžete také seřadit ručně. Otevřete hlavní nabídku a přejděte na položku „Vysílání“. Zaškrtněte políčka u požadovaných programů. Zde si také můžete přidat oblíbené kanály mezi oblíbené nebo uložit aktuální uspořádání.

Ovládání zvuku, nastavení nabídky zvuku. Uživatelská příručka k televizoru Samsung

Režim zvuku můžete zvolit podle svých preferencí.

TOOLS pro zobrazení nabídky Tools. Je také možné provést

Standardní Výběr normálního zvukového režimu.HudbaVětší zvuk pro hudbu než pro hlas.FilmZajistěte si nejlepší kvalitu zvuku při sledování filmů.Čistý hlasZvuky hlasu jsou ve srovnání s jinými zvuky vylepšené.Použijte.Obnovení vlastních nastavení zvuku.

Parametry zvuku si můžete upravit podle vlastních preferencí.RežimZvukový režim si můžete vybrat podle svých preferencí.VyváženíNastavení vyvážení mezi pravým a levým reproduktorem.100Hz / 300Hz / 1kHz / 3kHz / 10kHz (nastavitelná šířka pásma)Ovládá úroveň zvuku v různých frekvenčních pásmech.Obnovení nastavení ekvalizéru na výchozí hodnoty.

SRS TruSurround HD je patentovaná technologie SRS, která reprodukuje vícekanálový zvuk

(5.1) Televize přes dva reproduktory. TruSurround vytváří dechberoucí

Virtuální prostorový zvuk prostřednictvím systému dvou reproduktorů včetně vestavěných reproduktorů

TV. Funkce funguje se všemi vícekanálovými formáty.

SRS na dálkovém ovladači a vyberte možnost Vypnuto. nebo Zapnuto

Jazyk zvuku (pouze pro digitální kanály)

Výchozí jazyk zvuku můžete změnit. Zobrazení informací o jazyce příchozího streamu.

Jazyk lze zvolit pouze z jazyků, ve kterých se pořady vysílají.

Formát zvuku → MPEG / Dolby Digital (pouze digitální kanály)

Při výstupu zvuku z hlavního reproduktoru a audio přijímače může dojít k efektu ozvěny v důsledku rozdílů v rychlosti

dekódovat tato zařízení. V takovém případě použijte funkci reproduktoru televizoru.

Formát zvuku se zobrazuje podle vysílaného signálu.

Zvukový popis (pouze digitální kanály)

Jedná se o pomocnou zvukovou funkci, která poskytuje dodatečnou zvukovou stopu pro osoby se zdravotním postižením

zobrazit. Tato funkce zpracovává zvukový tok pro AD (audio popis), když je odeslán vysílací společností

spolu s hlavním zvukem. Uživatelé mohou povolit nebo zakázat zvukový popis a nastavit hlasitost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS