Jak zvětšit velikost písma na obrazovce počítače

Otázka od uživatele

Ahoj.

Prosím, řekněte mi s jedním problémem: Po zakoupení nového velkého monitoru. radost nebyla dlouhá, fotografie a filmy na něm se staly úžasné, ale text není příliš malý. příliš malý. příliš malý! Při čtení takového textu se oči rychle unavejí kvůli své malé velikosti.

Je možné nějak zvětšit velikost písma obecně ve všech programech a samotných Windows?

Tip: Mimochodem, na vašem webu jsem si všiml, že existuje také malé písmo (pro mě). Doporučuji vám to trochu zvýšit.

Svetlana.

Ano, takový problém je přítomen: Nyní roste úhlopříčka monitorů, zároveň rozlišení obrazovky roste jako přední tempo (díky tomu je text na monitoru a jen některé podrobnosti jsou obtížné číst ).

V tomto článku zvážím různé možnosti, jak zvýšit písmo a prvky na obrazovce pro jednodušší čtení.

Mimochodem, podle ujištění lékařů existuje doporučení sedět na obrazovce, které se z ní blíží než 50 cm (pokud musíte během práce často přistupovat k obrazovce, pak je to další argument pro zvýšení písma na počítač).

Mimochodem, písmo na tomto webu bylo mírně zvýšené, podívejme se na reakci návštěvníků (díky za tip, nějak jsem o tom ani nemyslel).

Změna velikosti textu bez změny měřítka v systému Windows 10

V nejnovější aktualizaci Windows 10 (verze 1809 říjen 2018) bylo možné změnit velikost písma bez změny měřítka pro všechny ostatní prvky systému, což je pohodlnější, ale neumožňuje vám to změnit písmo pro Jednotlivé prvky systému (které lze provést pomocí programů třetích stran, o kterých dále v pokynech).

změnit, velikost, písma, počítači

Chcete.li změnit velikost textu v nové verzi OS, podnikněte následující kroky

READ  Jak změnit ikony na iPhonu. Je možné spustit zástupce bez spuštění aplikace "Zástupci"??

Výsledkem je, že velikost písma bude změněna pro téměř všechny prvky v systémových programech a na většině programů třetích stran, například z Microsoft Office (ale ne všechny).

Měnič velikosti systému

Ne všechno je v systému Windows 10 tak zřejmé. Pokud ve verzi 1703 můžete stále změnit parametry písma, protože se to provádí ve Windows 8.1, pak ve verzi 1709 a vyšší budete potřebovat pomoc třetích nástrojů. Velikost písma na obrazovce počítače můžete zvětšit v systému Windows 10 pomocí nástroje pro měnič velikosti systému. Při prvním spuštění nabídne nástroj pro udržení současné konfigurace v Regi-File-souhlasí a uložte.

Dále, v okně, které se otevírá, vyberte požadovaný prvek Inte Wee a pomocí posuvníku měníme velikost písma použitého v něm. Chcete.li použít změny, klikněte na „Použít“.

Můžete změnit písmo na počítači pomocí měniče velikosti písma pro záhlaví oken (název), kontextového menu (nabídka), zpráv se zprávami (pole zprávy), panely (název palety), ikony (ikona) a pop.up.up nápovědy (Popis).

Windows 7 a jeho nástupce Windows 10 mají téměř stejnou funkci pro změnu vzhledu standardního písma, ale pro sedmou verzi systému Windows je další třetí strana, která má změnit velikost prvků integrace uživatele.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Na toto téma:

Zeptejte se nebo zanechte svůj názor na zrušení komentáře

Změny písma

Jak udělat písmo více na notebooku nebo na počítači? Existuje několik způsobů, jak rychle změnit velikost informací napsaných na obrazovce.

Klávesová zkratka

Pokud jde o pracovní programy, jako jsou textové editory nebo prohlížeče, můžete v nich změnit písmo pomocí speciálních horkých klíčů na klávesnici. Ale jen málo lidí o tom ví:

  • Chcete.li změnit písmo, musíte stisknout klávesy „Ctrl a“.
  • Jedno kliknutím na tlačítko „“ povede ke zvýšení písma o jeden krok.
  • Můžete jej několikrát stisknout, aby byla velikost textu co nejpohodlnější.
READ  Jak změnit heslo na telefonu Samsung

Písmo můžete udělat méně stejným způsobem pouze nahrazením tlačítka „“ „-“. Může být vyžadováno, aby se zmenšil velikost textu, pokud bylo nastavení nastaveno příliš velké zvýšení.

změnit, velikost, písma, počítači

Můžete také upínat klíč Ctrl a otočit kolo myši. Tím se změní písmo počítače na požadovanou velikost. Odstraňte velkou velikost písmen, můžete otočit kolo opačným směrem.

Poznámka! Nárůst bude použit pouze pro stránku otevřenou v prohlížeči nebo v jednom textovém dokumentu. Pokaždé, když pracujete s novým souborem nebo listem, budete muset znovu nastavit. To platí také pro touhu vytvořit malou stránku.

Prezentovaná nastavení nemění písmo při zadávání textu v textovém dokumentu, takže to lze provést, jak GOST vyžaduje.

Ve Windows

Prezentovaná instrukce je založena na Windows 7, ale lze jej použít pro všechny ostatní verze:

  • Klikněte na tlačítko Start a otevřete „ovládací panel“.
  • Klikněte na nápis: „Návrh a personalizace“.
  • Klikněte na nápis „obrazovka“.
  • Uveďte požadovanou velikost písma (malá, střední nebo velká) a klikněte na tlačítko „Použít“.

V okně, které se objeví, klikněte na „Go Out Now“. Nezapomeňte předtím uložit všechny otevřené soubory a uzavřít všechny otevřené programy.

Slovo, Excel, Power Point a další

Slovo podobně provozuje tlačítko CTRL a kolo, nebudu na tom podrobněji přebývat. Měřítko můžete změnit na kartě „Zobrazit“ a stisknout ikonu zvětšovacího skla. Nevidíte, že existují pouze tři možnosti 75%, 100%, 200%. níže můžete nastavit libovolnou hodnotu. Chcete.li použít nastavení, klikněte na „OK“.

Ale znovu, zde jsme pouze zvýšili celkovou měřítko zobrazeného listu. Pokud mluvíme přísně o velikosti písma, pak změníte toto nastavení, musíte nejprve vybrat text pomocí levého tlačítka myši. Poté na kartě „Domů“ najdeme blok s čísly vedle názvu písma. to je velikost. Stačí vybrat možnost, kterou potřebujete.

READ  Jak připojit Canon k počítači přes USB. Blokováno antivirem nebo bránou firewall

Nastavení prohlížeče

Pokud je třeba změnit obsah obsahu zobrazené webové stránky, pak kromě výše popsaných klíčových kombinací můžete použít nastavení samotného prohlížeče. Stačí otevřít okno Nastavení a najít tam sekci „měřítko“. Takto to vypadá v Google Chrome:

Zbývá jen vybrat si nejvhodnější měřítko pro sebe. V tomto případě se zvýší všechny objekty webové stránky, včetně písem.

V jiných populárních prohlížečích dochází k takové operaci podobným způsobem.

Kromě škálování stránky je možné zvýšit pouze velikost textu a všechny ostatní prvky se nezměnily. Na příkladu Yandex.Prohlížeč vypadá takto:

Stejně jako škálování stránky se tato operace vyskytuje téměř ve všech webových stránkách.

Jak vidíte, zmenšení velikosti systémových písem je docela snadné. K tomu můžete použít systémové nástroje, a pokud neexistuje požadovaná funkce, pak je program velmi snadno cirkulovatelný.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

změnit, velikost, písma, počítači

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Na toto téma:

Zeptejte se nebo zanechte svůj názor na zrušení komentáře

změnit, velikost, písma, počítači
| Denial of responsibility | Contacts |RSS