Univerzální metoda obcházení YOTA k distribuci internetu z telefonu nebo shromažďování modulu Nucleus Android

Myslím, že nikdo nemá zájem o čtení podruhé (a možná ve třetím), o tom, jak Yota určuje, zda osoba používá telefon v režimu modemu nebo přístupové bodě. „Proč potřebujeme jiný článek.“?„. Ptáte se.

Faktem je, že metody bypassu dané odkazy vám neumožňují konfigurovat telefon tak, že později při připojení žádný Zařízení už nemusela nic nastavovat. Kromě toho uživatel zažije vážné nepříjemnosti, pokud připojí několik zařízení s různými TTL. Na jednom z nich musíte alespoň změnit TTL.

Právě tyto důvody mě motivovaly, abych mě dále kopal a hledal odpověď na věčnou otázku „Jak mohu dát internetu celé kanceláři?““. A podařilo se mi najít takovou odpověď (pouze pro Android, nemám žádné Apple).

Huawei E3372H-320-což se s tímto modemem mýlí, proč se s úpravou byly problémy

Tato společnost je jedním z mála vůdců v oboru, který vyrábí mobilní modemy a směrovače. Jeho výrobky byly vždy požadovány od operátorů (značkové blokované modemy) a obyčejných uživatelů. Nedávno se však stále více provozovatelů rozhodlo opustit produkty této společnosti.

A to je způsobeno velmi slabou ochranou před úpravami firmwaru. Mnoho lidí koupilo značkové modemy a směrovače od operátorů, snadno je odemklo. Byly provedeny úpravy, že operátoři nemohli rozlišit připojené směrovače, protože byly „představeny“ telefony a sledovaly distribuci internetu. A Huawei, pochopení současné situace a nechcete ztratit zákazníky z mobilních operátorů, výrazně zlepšil bezpečnost svých zařízení v provedení jakýchkoli úprav firmwaru. Pokud přejdete do technických detailů, nyní se digitální podpis používá ve firmwaru, šifrování a chráněných paměťových blocích v zařízeních (ochrana hardwaru). V tomto případě je stěží možné obejít.

Je to bezpochyby šance na to, ale velmi malá. Politika Huawei se výrazně změnila. Koneckonců, spadala pod sankce Spojených států právě kvůli skutečnosti, že oznámila, že jeho vybavení nebylo dostatečně chráněno, má zranitelnost.

Co teď? Pokuste se najít na prodej dříve vyrobené modemy, kde při odemčení, změně a opravě TTL nejsou žádné problémy. Aliexpress má docela slušnou volbu, ale při objednávání routeru nebo modemu odtud musíte být opatrní, více v materiálu „má smysl koupit 4G modem nebo router s Aliexpress“.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci vyřešit problém nebo problém.

Na oplátku nám také můžete hodně pomoci.

Stačí sdílet článek o sociálních sítích a posvácích s přáteli.

Sdílením výsledků autorovy práce poskytnete neocenitelnou pomoc sobě i na webu jako celku. Dík!

Provádění manipulací s modemem Huawei E5576-320

Modem a směrovače Huawei si skutečně získaly velkou popularitu mezi uživateli. A tady není ani ve značce, ale ve skutečně vysoce kvalitních a rychlostních charakteristikách, které se modemy a směrovače této značky tradičně vyvíjejí. A to navzdory skutečnosti, že jsou dražší než jejich konkurenti.

Poslední rolí při výběru byla skutečnost, že modemy z této společnosti byly poměrně snadné upravit, aby se překonali všechna umělá omezení, která někteří buněčná operátoři zavedli.

Ale s posledními modemy se od této společnosti objevily potíže. Nelze získat tradiční úpravy. A to není náhoda. Faktem je, že společnost provedla hlavní dodávky směrovačů mobilním operátorům, kteří je již prodali svým odběratelům. A v těchto operátorech odeslaných provozovateli byla na úrovni programu představena práce s „cizími“ SIM kartami.

Obrana však byla velmi slabá, a proto předplatitelé koupili tyto směrovače, masivně z nich odstranili zámek, současně změnili IMEI a opravili TTL a použili s požadovaným operátorem. Tento stav přirozeně se nehodil operátorům nijak, a proto společnost začala ztrácet smlouvy na dodávku.

Společnost velmi vážně přemýšlela o blokování v provedení úprav jejich vybavení. Navíc je aplikované řešení softwarovým hardatem, což znamená, že nedochází k omezení omezení omezení, nic v nových modemech nelze změnit.

A z tohoto důvodu neexistují žádná řešení pro úpravu moderních směrovačů z Huawei. Co dělat v této situaci? Můžete se podívat na produkty konkurentů, můžete hledat staré modely Huawei v prodeji, ve kterých neexistují žádné tak tvrdé zámky z úprav. Na Aliexpress je toho hodně, ale musíte být opatrní. Podrobnosti a nuance jsou podrobně popsány v materiálu. „Má smysl koupit 4G modem nebo router s Aliexpress“.

READ  Jak zjistit, který SSD na počítači

Neexistují žádné jiné možnosti, očekávat, že najednou někdo bude schopen překonat ochranu softwaru a hardwaru, stěží racionální. Společnost změnila politiku a toto rozhodnutí je neodvolatelné.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci vyřešit problém nebo problém.

Na oplátku nám také můžete hodně pomoci.

Stačí sdílet článek o sociálních sítích a posvácích s přáteli.

Sdílením výsledků autorovy práce poskytnete neocenitelnou pomoc sobě i na webu jako celku. Dík!

Komentáře 12

Jak opravit TTL na modem, změnit se nebo potřebujete blesk s pevným TTL. Máte distribuci pro všechna zařízení?

Kvůli tomuto 4pda.RU/Fórum/DL/POST/106 5.01.00.00_m_at_05.Deset.Rar.out bez odebrání 4pda.RU/Fórum/index.PHP?S Zobrazit = findPostp = 46109908 Na konci modemu se stane styly Hailink Zyxel jsou s nimi dokonale přátelé, jaký je rozdíl, jaký je zařízení, pokud je hlavní po modumovém směrovači, respektive TTL = 64 (.1 na modem) a je vysílán, poté, co upravený modifikovaný modem opraví všechny odchozí balíčky s TTL = 64.

Odkaz na déšť je vzdálený, nemáte na PC žádný firmware, díky za informace

Odkazy jsou pravdivé, pro stažení musíte být poglinem na webu 4PDA)

Jak opravit TTL E3372H v routeru Keenetic 4G LLL

Mám to v realizaci samotným modem

Jak opravit TTL E3372H v routeru Keenetic 4G LLL

Stále můžete vyzkoušet parametry Van Porta, dali jsme DAW, abychom neslibovali ttllMomen, musí být definován routerem Pak hledáme reagující modem Procházíme parametry, abychom uložili konfiguraci, soubor Stejně jako startup-config bude uložen, otevřený v notebooku a zkopírujte příkaz něco jako set ttl adgust 1, nebo něco jako řádek s názvem modem, něco jako CDC Ethernet 1, uložte soubor, poté do tlamy routeru router’s Muzzle. klikněte na konfiguraci a vyberte upravený soubor, router se restartuje a zdá se, že je to všechno). samozřejmě nezapomeňte na to, že máte)

Jak dát internetu na smartphonu Android

Existují tři způsoby, jak distribuovat internet. prostřednictvím mobilního přístupového bodu, USB nebo Bluetooth.

Mobilní přístupový bod

V mém případě se distribuce Wi-Fi pod názvem „Frank“ provádí s heslem „12345678“. Na vašem smartphonu budou uvedeny další parametry, ale vždy je můžete změnit. Také v nastavení můžete vypnout vchod podle hesla. pro toto musíte stisknout Troodian v pravém horním rohu a vybrat „Nastavení přístupových bodů“. Poté v bloku „bezpečnosti“ změňte hodnotu na „Otevřít“.

Distribuujeme internet přes Bluetooth

Můžete se připojit přes Bluetooth, pouze pokud váš notebook podporuje tuto technologii. Proces připojení je následující:

Ujistěte se, že váš telefon a notebook nejsou připojeny k žádné jiné síti.

Prostřednictvím USB připojení

Chcete-li se připojit přes USB, potřebujeme jednoduchý vodič typu A/C na generálu typu C/micro B-in, ten, který obvykle používáte pro nabíjení.

Připojíme telefon k počítači a provádíme následující akce:

Zde jsou takové jednoduché manipulace, které jsme se mohli připojit k internetu, který je distribuován ze smartphonu na Androidu.

Jak změnit TTL na routeru Huawei

V tomto příspěvku budeme hovořit o tom, jak přistupovat k konzole Modem Linux, a také o tom, jak nainstalovat oprava TTL = 64. Zpočátku byl příspěvek koncipován jako podrobný průvodce na toto téma, ale t.Na. Existuje značné riziko, že mnoho jich přečetlo kvůli nedostatku zkušeností, přivede svá zařízení do stavu úplné nefunkční. Některé podrobnosti, které stále vynechám. Proč jsem to tedy osobně potřeboval? Zaprvé, abychom si vzpomněli, jak pracovat s modemy na Balongu, výhoda tohoto tématu již existuje mnoho materiálů, které poskytuje VVE, Forth32, Rust32, Matrixnet a další, dobře a za druhé. T.Na. Náhodně jsem měl Altel’evsky Huawei E8372, kterou můžete vidět na fotografii. Chtěl jsem jej použít k distribuci internetu přes Wi-Fi pro hlavové zařízení v autě. Právě po ruce byl telefon Yoty. Na téma tetheringu už bylo hodně řečeno, takže zde nebudu opakovat ani zde. Ne že bych si chtěl stáhnout torrenty s gigabajty, jak rozumíte v autě. To není nutné, chtěl jsem se jen pokusit použít telefonní sim (bohužel, hlavové zařízení nepodporuje instalaci SIM karty, i když na Androidu). Obecně začneme.

Co potřebujeme? Vlastně modem. Huawei e8372, rovné zbraně, jasná hlava a kód OEM s výlukem SO (potřebujeme, abychom získali přístup k konzole modemu). Pokud si nedokážete představit, kde získat tento kód. Nemůžete číst dále, t.Na. Právě v tuto chvíli upustím sem. Pokud to již máte. Můžete začít. Takže první věc, kterou musíme udělat. To má přeložit modem z režimu Hilink, ve kterém máme pouze celá čísla RNDIS do režimu COM Port. To můžete provést odesláním žádosti XML Post pro následující obsah na http: // 192.168.Osm.1/CGI:

READ  Jak změnit heslo na telefonu Samsung

Můžete to udělat pomocí CURL (na konci článku zveřejním archiv se vším, co potřebujete) spuštěním souboru SW_DEBUG_MODE.CMD z archivu. Modem, přirozeně by měl být připojen přes USB. Výsledkem bude, že následující zařízení budou mít v dispečeru zařízení následující zařízení:

Jak vidíte, řidiči na ně nebyli nainstalováni automaticky, takže pokud systém nemá ovladače Huawei ručně nainstalovat z archivu FCSerialDRV.RAR nebo HUAWEI_DRIVERS.RAR (tyto dva archivy jsou také obsaženy na konci příspěvku v obecném archivu s materiály).Mám vítězství 8.1 x64 a ovladače z fcserialdrv.RAR byl úspěšně nainstalován (které nejsou nainstalovány. Můžete se pokusit zakázat povinnou kontrolu digitálního podpisu ovladačů, i když jsem osobně nevypnul). Výsledkem je, že z tohoto mixéru zařízení se ukázalo takto:

Jak zde vidíme, 6 portů COM a 1 adaptér RNDIS. Dále se zajímáme o příkazový port, jmenovitě rozhraní PC UI (COM 40). Bereme tmel, zapněte v něm místní echo režim pro pohodlí a připojení (typ připojení. Sériové) na com40. Výsledek zkontrolujeme příkazem ATI:

Dále, jak jsem řekl. Potřebujeme kód OEM. V mém případě to bylo. 62265683 (nesmí být zaměňován s kódem odemknutí modemu). OEM kód pro Huawei E8372 nelze vypočítat různými kalkulačkami, které generují kódy pomocí IMEI, takže neztrácejte čas. Zavádíme postupně následující příkazy:

Po kterém se modem s námi restartuje. Výsledek vstupu každého z týmů by měl být v pořádku. Tady je Datalock. Otevírá přístup k rozšířené sadě týmů, bez ní, například nemůžete zadat Spword. Dále aktivujeme konzolu pomocí Spword a Shell a čekáme na opětovné načtení modemu. Po restartu bude opět v režimu Hilink, ve kterém je k dispozici pouze RNDIS. Přeneseme jej do režimu ladění pomocí SW_DEBUG_MODE.CMD, jak jsme to již dříve. A připojíme se k FC SllB (COM 41) pomocí putty:

T.E. Ve skutečnosti jsme požádali o heslo, ale neviděli jsme to. Na pozvání hesla představujeme náš kód OEM, v mém případě stejný 62265683 a podíváme se na pozvání EUAP. Toto je konzola modemu Linux. Nyní v něm splníme následující tři týmy:

Spusťte Telnet Demon (nyní máme přístup ke stejné konzole přes Telnet pro 192.168.Osm.1), připojte sekci /systém a zaznamenáte a spusťte klienta FTP s možností stahovat soubory. Nyní, abychom to všechno neopakovali ručně milionkrát, pokud najednou potřebujete, můžeme přidat začátek tellnetd Busybox Telnetd.L/bin/sh na file/systém/etc/autorun.SH, například pro mě bylo nejvhodnější to udělat prostřednictvím far manažera 3.0 a FTP plugin v netboxu:

Příklad mého autorunu.Sh, což jsem nakonec dostal. Na konci tohoto článku najdete také v archivu. Mimochodem, démon je démon v /sbin, ale nezačíná to, vypadne s nelegální výukou. Proto si vezmeme ADBD z E3372s a nalijte jej do /System /XBIN tím, že vložíte právo (CHMOD 750 ADBD) a vlastníka (Chown 0: 0 ADBD), aby se ukázalo jako na promítání:

Zde je správná verze ADBD s velikostí 117968 bajtů, které máme v /systému /xbin. Práva na to byla stanovena 750, majitel. Vykořenit. Pokud jej přidáte do Autorun.SH, pak na začátku modemu bude možné jej velmi snadno připojit k němu prostřednictvím ADB:

Správný soubor ADBD je opět v archivu na konci příspěvku;) nyní jako pro TTL, pokud aplikujete opravu, analogií s E3372S / E3372H, t.E. Přidat do Autorunu.SH další:

Pak pro nás nic nebude fungovat, i když podle logiky věcí je všechno pravda. Pokud uděláte iptables.T Mangle.L Postrauting.V a viz statistiky, pak jsou balíčky údajně upraveny:

Razlech

Obecná rada je toto: Najděte svůj modem na 4PDA.Ru a postupujte podle pokynů. Pro zmíněné Huawei E3272 (aka M100-4 Megaphone, MTS 824F, 824ft, BEINE E3272) na Habri je na tomto tématu text střední užitečnosti a obecně je v síti mnoho informací, zejména ve speciální větvi 6pda.Ru. Se svými doplňky uvedu krátkou verzi instrukce.

Raději provádím všechny následující operace pomocí příkazů. Podle Linuxu (a pravděpodobně jakýkoli jiný unix) se to provádí podle těchto pokynů a v oknech k tomu.

  • Zjistěte modem IMEI: Je na něm napsáno, ale můžete zadat ATI v týmu a kopírovat odtamtud
  • Pokud jste paranoidní, jako já, pak sbírejte program pro generování odemknutí kódů ze zdrojů (a dokonce si je přečtěte, aby žádné ošklivé věci nezačali). Pokud potřebujete jednodušší, pak binary a dokonce i webová služba.
  • Doslovný citát: „Zadejte naši 15místnou IMEI a klikněte na„ Calc “, v okně nás nástroj vygeneruje naše kódy Flash/odemkněte. Flash Sode je zapotřebí k flaci modem, odemkněte se pro odemknutí! V našem modemu Huawei E3272, odemknutí kódu pro nový algoritmus, t.E. V201 kód „.
  • Pokyny uvádějí: „Vložíme SIM kartu jiného operátora, otevřete program pro správu modemu, když požádáte o odblokovací tresku, zadejte výsledný kód“. Protože jsem pod linuxem a vůbec jsem nerozuměl tomu, jaký je to „program pro správu modemu“, právě jsem představil AT^cardlock na Team = „Váš odemknutí kódu“.
READ  Jak vytvořit Apple ID pro dítě

Modem firmware

Úkol zpevnění modemu je rozdělen na 3 díly. Zpočátku by měl být načten firmware přechodu, což vám umožní obejít ochranné mechanismy používané komunikačními operátory k komplikaci odemknutí nebo blikání modemu.

Před instalací firmwaru přechodu je nutné určit aktuální verzi vytvořeného softwaru nainstalovaného v modemu. Chcete-li to provést, vložte modem do portu USB počítače, spusťte DC-Unlocker a stiskněte kulaté tlačítko s otevřeným zvětšením v okně. Pokud je vše v pořádku s ovladači modemu, měly by být zvýrazněny informace o modemu, včetně verze firmwaru v řadě firmwaru.

Pro staré modemy, s firmwarovou verzí 21.200 a níže nebo 22.200 a níže můžete použít firmware Universal Transition E3372H-607_UPDATE_21.110.99.02.00

Pro více nových si musíte vybrat přechodný firmware z aktuálního firmwaru dostupného v archivu (161, 209, 391, 715, 778, 1441). Pokud například verze firmwaru končí na 1441 (WiFire Operator Modem), je vyžadován přechodný firmware E3372H-153_UPDATE_21.329.05.00.00_m_01.10_for_.1441

Pokud aktuální firmware končí na 143 (MTS), může být první fáze přeskočena, není nutný přechodný firmware. Pokud se konečná čísla neshodují s žádnou ze sedmi možností, můžete se pokusit stáhnout univerzální firmware. V případě selhání je vyžadována další metoda firmwaru (například metoda jehly).

Dále načtěte upravený firmware 22.323.01.00, obsahující řadu užitečných příležitostí, které vám umožní odemknout modem a nakonfigurovat jej tak, aby fungovaly s jakýmikoli SIM kartami. Firmware je načten pomocí spustitelného souboru E3372H-153_UPDATE_22.323.01.00.143_m_at_05.10_nv

Vestavěný moderní web Inteam, prostřednictvím kterého můžete ovládat parametry připojení k internetu, se stahuje samostatně od firmwaru pomocí jiného souboru spustitelný soubor UPDATED_WEBUI_17.100.Třináct.01.03_HILINK_MOD1.11 Tato verze webu obsahuje řadu dalších funkcí pro rozšířené správu modemu.

Pokud SIM karta ještě není vložena do modemu, musíte ji vytáhnout z port USB, vložit kartu a nalepit modem zpět. Je lepší použít kartu operátora odlišnou od značky, pod níž byl modelem vydán. Bude tedy možné okamžitě posoudit úspěch odemknutí.

Pokud má být modem použit s jedním z neomezených inteligentních tarifů navržených pro práci se smartphonem, bude nutná změna modemu IMEI. IMEI. mezinárodní identifikátor zařízení, kterým můžeme zejména posoudit jeho typ a výrobce. Nový IMEI můžete generovat pomocí online generátoru https: // wpimeigenerator.Github.Io

Chcete.li odemknout modem, musíte zadat (kopírovat) příkaz: at^nvwrex = 8268,0,12,0,0,0,0,0, a, 0,0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0er

Pokud byl modem odemčen dříve nebo nebyl původně blokován, není tento příkaz vyžadován.

změnit, routeru, huawei

Chcete.li změnit imei, je příkaz na^cimei = „new_imei“ místo new_imei, musíte vložit generované dříve. Například na^cimei = „352845059768541 ″

Po posunu IMEI se doporučuje přepsat jej v paměťové buňce modemu, ve které je jeho kopie uložena, pomocí skriptu ve složce záložních_imei. Po tomto postupu se IMEI nevrátí k hodnotě továrny v případě resetování nastavení modemu.

Je třeba mít na paměti, že existují SIM karty pro práci pouze s modemy Pak byste měli v programu DC-Unlocker provést příkaz FEED na^Cimei = „Old_imei“. Místo old_imei musíte zadat ten uvedený na modemu nebo na krabici z něj.

změnit, routeru, huawei

Další krok je vyžadován, pokud je distribuce internetu omezena na použité tarif, tj. Při použití zařízení, ve kterém je SIM karta vložena do routeru, je dodatečný poplatek účtován nebo je rychlost odříznuta.

Aby toto omezení nefungovalo, obvykle stačí napravit parametr TTL (čas na život) na modem pomocí skriptu fix_ttl ve složce stejného názvu. Po jeho spuštění musíte v reakci na pozvání vybrat 1 (zapněte fixaci TTL 64).

Chcete.li zkontrolovat opravu TTL po restartování modemu, můžete zadat režim příkazového řádku a provést příkaz Tracert Beeline.Ru

Místo be.line.RU může zadat název nebo IP adresu jakéhokoli dostupného webu. Při zapnuté fixaci tým dá přesně dva řádky s trasováním, s odpojenými, obvykle se zobrazují mnohem více.

Nyní je modem připraven pracovat s jakýmikoli operátory a tarify, a to jak při připojení k počítači, tak routeru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS