Jak vyměnit pevný disk na notebooku na SSD při uložení systému

Jak vyměnit pevný disk na notebooku s SSD

.1, 7. Odpověď je jednoduchá, musíte klonovat starý systém pro nový disk SSD pomocí Aomei Backupper, Acronis True Image nebo D. Programy.

  • Nějak jsem již napsal podobný článek o tom, jak vyměnit pevný disk na notebooku. Nyní budeme podrobně zvážit, krok za krokem, jak to udělat, a nic neomezují “.

Pro pohodlí budu krok za krokem s krokem.krok, takže je pro vás snazší pochopit, jak přenášet data z jednoho disku na druhý.

Výměna pevného disku v systémové jednotce

Chcete.li dříve přenést systém nebo celý disk na nový, nemusíte získat starý pevný disk. Stačí podniknout kroky 1-3, připojit druhý HDD stejným způsobem jako první je připojen (základní deska a napájecí zdroj mají 2-4 porty pro připojení disků), naložte PC jako obvykle Převod OS. Na začátku tohoto článku najdete odkazy na pokyny pro odeslání.

  • De.Enginujte počítač a odstraňte kryt těla. Většina systémových bloků má boční kryt, který je připevněn šrouby. Stačí je odšroubovat a posunout víko na stranu.
  • Najděte krabici, kde je nainstalován HDD.
  • Každý pevný disk je připojen k základní desce a na napájení. Najděte dráty sahající od pevného disku a odpojte je od zařízení, ke kterým jsou připojeny.
  • S největší pravděpodobností je váš HDD zašroubován k boxu. To se provádí tak, že pohon není vystaven třepání, což může snadno zakázat. Odšroubujte každou z nich a vytáhněte disk.

Old BIOS: Advanced BIOS má první zařízení

Jak se připojit

Je důležité, aby se nejen vypnulo, ale napájení neposkytuje napětí na základní desku na základní desku, to znamená, že bylo odpojeno od sítě napájení napájení.

To lze provést pomocí zakázky na napájecím zdroji, ze strany vnějšího připojení nebo natažení vidlice od výstupu.

Stanovení místa umístění

Podívejte se na sekci, kde můžete umístit pevný disk. Za tímto účelem jsou obvykle v stojanu níže sekce speciálně pro umístění pevných disků. Pokud není prostor, můžete jej nainstalovat nahoře, kde místo pro DVD.Jednotky. Nebo jednoduše nahradit jednu z nich.

Nedoporučuje se umístit pevný disk s neofixovaným nebo ponecháním na spodní části pouzdra. Nelíbí se mu „třesení“, protože ho to rychle zakáže.

Instalace disku v systémové jednotce

K opravě v sekci se používají speciální šrouby, které jsou zahrnuty do systémových jednotek, HHD.Pohon a volně prodávaný v maloobchodě.

.

Pokud je disk pro tuto sekci „příliš malý“, je pravděpodobné, že se jedná o formulář 2.5 pro notebooky. Zjistěte, zda existují vhodné upevňovací prvky pro tento formulář

Připojení materiálové desky

Po instalaci připojte HDD.Skladovací zařízení:

  • . Značení SATA 3 na základní desce lze identifikovat jménem „SATA 6 GB / S“.
  • Napájecí kabel SATA III (2) pomocí adaptéru SATA.Power. Molex.Táta (3) Kombinujte s molexem.Máma (3). 4 pin (4), která je již připojena k napájení (4).

Pokud je napájecí zdroj starého vzorku, může být okamžitě zobrazena moly mama (kabel na obrázku 3-4) bez možnosti připojení (4). V přítomnosti molexu konektoru na pevném disku se nedoporučuje připojit BP k jednotce přímo, protože to je plné zakázání pevného disku. Spojte vše pouze prostřednictvím adaptérů.

Pro pohodlnější připojení můžete použít kabel Molex Molex SATA.

A při připojení druhé nebo třetí jednotky použijte konektory zdarma Molex.Matka.

READ  Jak deaktivovat předváděcí režim na televizoru LG. Sdílení obrazovky s dalšími nastaveními

A samozřejmě nezapomeňte na připojení SATA k základní desce.

Krok tři: Nainstalujte nový disk

Akce pro instalaci (nebo výměnu) disku se mírně liší, v závislosti na tom, zda nainstalujete disk na notebooku nebo na stolním počítači.

Instalace nového disku na notebooku

V některých návrzích obchodní třídy můžete disk nahradit odšroubováním jednoho šroubu, jiní možná budou muset úplně odstranit spodní část vozu nebo dokonce vyjmout klávesnici. Obvykle najdete konkrétní pokyny dokončením výrobce a modelu notebooku na internetu.

V tomto příkladu nahradíme disk v ThinkPad T450s. Projekt je již několik let, ale je tak malý, že vyžaduje odstranění celého dna, což je docela typické pro struktury, které vám umožňují modernizovat pevný disk.

Pro přístup k disku musím extrahovat baterii a poté odstranit osm různých šroubů.

To dostatečně oslabuje kovovou desku těla, abych ji mohl odstranit z počítače. V levém dolním rohu můžete vidět pevný disk.

Abych vytáhl samotný disk, musím otočit další šroub, trochu utáhnout disk a poté jej odstranit z konektoru SATA.

Pro tento model je disk hnacího disku jen tenký kus hliníku s gumovým nárazníkem. Sundal jsem to a pak jsem ho umístil na nový disk.

Pak úplně změním proces, vložím nový disk do konektoru notebooku SATA, přišroubuji pouzdro zpět do rámečku a výměnu panelu případu.

Tento proces se opět velmi liší v závislosti na tom, jaký notebook máte. Pokud potřebujete rozdělení kroku. krok pro svůj model, Google. váš přítel. vy, zpravidla, najdete alespoň několik uživatelů, kteří chtějí udělat totéž, a možná i článek nebo video, pokud máte štěstí.

Instalace nového disku do stolního počítače

Tento proces je o něco složitější než na notebooku, ale dobrá zpráva je, že pro odstranění pouzdra a získání přístupu k disku je obvykle mnohem jednodušší než u většiny notebooků.

Budete potřebovat standardní šroubovák s kabelem Philips Head a Sata. Pokud jeden disk zcela nahradíte, můžete použít již připojený kabel SATA. Váš zdroj energie má pravděpodobně bezplatné připojení konektorů SATA-EDUCATION-SEVERAL je často k dispozici, ale pokud ne, budete potřebovat přechodný kabel. Pokud pracujete v oblasti, která je zvláště vystavena statické elektřině, budete také potřebovat antistatický náramek Pokud ne, musíte nahradit několik šroubů

pevný, disk, počítači

Vypněte auto a odpojte všechny kabely a poté jej přeneste na pracoviště. Mělo by to být skvělé a suché místo, které je snadné se dostat, nejlépe bez koberce pod vámi. Pokud znáte konfiguraci vnitřních částí počítače, neváhejte jej umístit do nejdostupnějšího úhlu. Pokud tak neučiníte, nechte to ve vzpřímené poloze. možná budete muset odstranit několik panelů pro úplnou instalaci.

Odstraňte přístupový panel na hlavní straně pouzdra. je vlevo, pokud se podíváte na počítač vpředu. Většina struktur vyžaduje, abyste odstranili dva nebo tři šrouby zezadu, než se sklouzne nebo otočí. Umístěte přístupový panel na stranu. Některé stolní počítače vyžadují, abyste odstranili celý kryt krytu a nejen přístup. Pokud si nejste jisti, podívejte se na model stolního počítače nebo pouzdra na internetu. Pokyny by měly být snadné najít.

Najděte okamžik na navigaci. Pokud pracujete na běžném stolním počítači, pravděpodobně se podíváte na základní desku s čtvercovým napájecím zdrojem nahoře nebo v dolní části pouzdra. Měli byste vidět jednotku nebo disky počítače nainstalovaného v přední části pouzdra. Datový kabel SATA by měl být položen ze základní desky na disk. Napájecí kabel SATA by měl být položen ze zdroje energie na jednotku.

Poznámka. Pokud nevidíte největší velikost 3,5 palce ani 2,5 palcový menší disk, lze jej nainstalovat na jiném místě. V novějších projektech je to často za samotnou základní deskou. smažte kontrolu opačného přístupového panelu.

Pokud neopustíte svůj starý disk ve svém systému pro další úložiště, je čas jej odstranit. Kabely můžete také nechat připojené ke základní desce a napájení a poté je po instalaci jednoduše připojit k novému disku.

Nejprve odpojte data a napájecí kabely od zadní části starého disku. V tom není nic příliš komplikovaného: stačí to vytáhnout. Některé kabely jsou vybaveny malým mechanismem pro blokování jazyka, který nejprve potřebujete komprimovat.

READ  Jak zjistit, který SSD na počítači

Pokud je disk na zatahovacím poli, vyjměte jej (a všimněte si, že některé zatahovací boxy jsou zašroubovány na místo). Nyní stačí použít šroubovák k odstranění šroubů z jednotky, bez ohledu na to, zda je v případě nebo připevněn přímo k pouzdru. Šrouby mají různé velikosti a délky. některé z nich zahrnují silikonové těsnění pro tlumení zvuku. a mohou být nainstalovány na dně disku nebo strany, v závislosti na návrhu vašeho těla. Ve skutečnosti na tom nezáleží: jen je odstraňte, odložte je na místo, kde je neztratíte.

Nakládání a lámání

Jakmile jste nahradili starý disk, budete chtít stáhnout počítač. Můžete se tedy ujistit, že všechno funguje dobře. Za předpokladu, že jste klonovali data ze starého disku na nový, měl by být tento proces bezbolestný. Váš počítač si sotva uvědomuje, že se něco změnilo.

Pravděpodobně byste měli navštívit nástroj pro ovládání disku, kterou můžete najít na kontrole počítače ovládacího panelu Windows, abyste se ujistili, že Windows rozpozná a používá celou kapacitu vašeho nového pevného disku. Pokud tomu tak není, můžete rozšířit aktuální sekci tak, aby pokryla volný prostor, nebo vytvořit novou sekci disku.

Pokud jste disk neřekli, na tomto kroku nezáleží. Protože během instalace operačního systému budete muset naformátovat a rozbít nový disk.

Jak nainstalovat/vyměnit pevný disk do počítače (systémová jednotka)

Instalace dalšího pevného disku v systémové jednotce se liší od jeho náhrady s novým pouze v tom, že v prvním případě musíte určit volný prostor pro instalaci druhé jednotky. Musíte také mít další bezplatnou sadu kabelů pro připojení dalšího HDD k základní desce a k napájení.

Zároveň máme na mysli, že pevné disky jsou 2 hlavní typy integrátorů: PATA (IDE) a SATA.

Pokud tedy chceme nahradit starý pevný disk nový, v takovém případě je snazší jej zakoupit s intenzitou připojení podobného starému disku. Je pravda, že standard IDE je již zastaralý, ale přesto je HDD s tímto připojením stále nalezen. Pokud potřebujete nainstalovat další pevný disk nebo výměnou za ten starý, ale s jiným celočísletem připojení, v takovém případě nezapomeňte se postarat o přítomnost odpovídajících kabelů.

pevný, disk, počítači

Vezmeme také v úvahu, že pokud máme pohon s připojením SATA, musíme zdvojnásobit, co integrace integrace mateřské karty našeho počítače, protože SATA má různé možnosti: SATA, SATA 2, SATA 3.

Na samotné základní desce jsou uvedeny kabely Pata (IDE) a SATA.

Změňte HDD v počítači nebo nainstalujte další

Odpojte počítač od napájení a odstraňte boční panely v systémové jednotce.

Pokud změníme starý pevný disk na nový, pak jen odpojíme kabel napájecího kabelu a přenosu dat a také odšroubuje šrouby, že HDD je připojena. Vytáhneme předchozí HDD a nainstalujeme nový, opravujeme a připojujeme v opačném pořadí.

Pokud nainstalujeme pevný disk IDE, pak je nutné na nový disk nasadit svetr (propojka) ve stejné pozici jako na starém. Tento svetr se nachází na zadním konci disku: na stejném místě jako připojení všech kabelů. Schéma správné instalace propojka je také znázorněna také na samotném disku (shora).

Tento svetr v pevných discích s připojením IDE IDEIS je navržen tak, aby nastavil režim, ve kterém bude tato jednotka fungovat: bude to vedoucí (hlavní) nebo otrok (otrok).

Pokud nainstalujeme další pevný disk, pak použijeme další kabely, připojíme jej k napájecímu napájení a také bezplatný port přenosu dat na základní desce. K opravě druhého pevného disku budou také zapotřebí 4 další šrouby.

Pro lepší chlazení HDD je vhodné je umístit na sebe, aby existoval volný prostor pro větrání. Pokud to není možné, doporučujeme nainstalovat další ventilátor.

Sbírejte systémovou jednotku, zapněte a nastavte

Po instalaci HDD připevníme boční stěny systémové jednotky zpět a zapneme počítač. Další akce závisí na cíli, pro který byl vytvořen nový nebo další pevný disk. Možnosti se mohou lišit:

  • Nový HDD byl nainstalován, aby nahradil starý a musíte přenést všechny informace, včetně operačního systému;
  • Na novém pevném disku musíte nainstalovat nový operační systém, například Windows 10;
  • Další HDD bude použit pouze jako samostatné úložiště pro soubory, které nesouvisejí s operačním systémem (video, zvuk, fotografie, dokumenty atd.Str.).
READ  Jak zálohovat iPhone v počítači. Závěr

Tento článek neznamená zvážení dalších akcí, takže o nich budeme diskutovat v jiných tématech. Zaregistrujte se v našem projektu a obdržíte novinky, včetně nových článků!

Druhý krok: zda převést operační systém na nový disk nebo provést jeho čistou instalaci

Jakmile jste si zakoupili disk požadovaný pro váš systém, nic vám brání v otevření notebooku nebo systému systémové jednotky na instalaci. Další otázkou, o které musíme diskutovat, je, zda převést operační systém na nový disk nebo provést jeho čistou instalaci. Každá z těchto akcí má samozřejmě své vlastní výhody a nevýhody.

Přenos operačního systému na nový disk

Přenos OS na jiný disk je extrémně dlouhý, ale důležitý proces pro ty uživatele, kteří se nechtějí rozloučit s injikovaným systémem. Je to pochopitelné: Při instalaci nového systému budete muset znovu nastavit vše a všechno, co ne každý chce.

Doporučujeme, abychom provedli podobný proces? Pouze pokud je pro vás váš operační systém opravdu důležitý. V jiném případě vám doporučujeme dokončit čistou instalaci, abyste si nebrali čas na tak jednoduchou, ale dlouhou lekci. Měli byste však vědět, že existuje řada softwaru, který vám pomůže při přenosu operačního systému na jiný disk.

Používáte-li notebook, budete muset použít k provedení přenosu operačního systému a všech potřebných souborů použito SATA-adaptéra připojenou k přenosu operačního systému a všech potřebných souborů. Podobným způsobem můžete dělat se stacionárním počítačem, ale je snazší pouze nainstalovat nový disk do systémové jednotky, provést přenos dat a poté vypnout starý disk (nebo jej zastavit).

Provádění čisté instalace

Instalace čistého operačního systému na novém disku má spoustu svých výhod. Jednou z největších výhod v této situaci je, že začnete doslova od nuly. Váš operační systém nebude ucpan starými dočasnými soubory, zapomenutými programy a instalačními soubory všech druhů aktualizací. Jsme si také jisti, že si všimnete malého zvýšení výkonu přepnutím na čistý OS.

Nevýhodou je samozřejmě to, že budete muset nakonfigurovat čistý systém: instalaci ovladačů pro počítačové zařízení, instalace správných programů a her (kdekoli je bez nich). Jako možnost můžete předem vytvořit kopii všech důležitých osobních údajů, například pracovních dokumentů nebo sbírky filmů, nainstalovat čistý operační systém na nový disk a poté stáhnout všechny zkopírované soubory do systému. Ve skutečnosti to mnoho uživatelů dělá, aby získali čistý systém a potřebná data v jejich rukou.

Před instalací disku je vyžadován software

Před uvedením pevného disku musíte nainstalovat speciální software určený k ovládání zařízení. To umožní jednoduchou a rychlou manipulaci s konfiguracemi všech částí pevného disku.

Jeden z těchto programů vám umožňuje provádět různé možnosti pomocí sekcí. Navíc jej můžete obnovit sekci, která byla poškozena nebo omylem smazána. Pokud si vytvoříte nakládací flash disk, získáte veškerou opravu a restaurování a připojíte pevný disk, i když není možné stáhnout PC.

Program je spuštěn v autonomním nebo manuálním režimu. Nabídka nastavuje heslo a jsou spuštěny příkazy z hlavní nabídky (jsou zde pouze 4).

Uživatel, který nemá dostatečné zkušenosti a znalosti o tom, jak propojit pevný disk, však bude obtížné provést tento postup sám. Jakákoli neopatrná akce může vést k rozpadu zařízení.

Abychom se vyhnuli negativním důsledkům a zhoršení problému, má smysl kontaktovat kvalifikovanou pomoc.

Kontaktujte nás pro pomoc a instalace pevného disku bude nainstalována

Naši odborníci jsou profesionálové ve svém oboru a vědí, jak nainstalovat pevný disk v nejkratším možném čase a nejlepším.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS