Co je to čas u obrazovky v systému iOS 12 a proč je potřeba?

Společnost Apple neustále zavádí nové funkce do operačního systému iOS, aby zpestřila uživatelské prostředí a poskytla zajímavé a užitečné nástroje. Jednou z takových novinek je „Čas u obrazovky“ přidaný v systému iOS 12.

Jedná se o samostatnou položku v nastavení, která umožňuje získat úplné informace o statistikách používání jednotlivých programů ve smartphonu a v případě potřeby omezit přístup k některému z nich.

Zjednodušeně řečeno, díky této možnosti budete moci zobrazit podrobné statistiky o každé aplikaci na iPadu nebo iPhonu. Systém například ukáže, že trávíte 2 hodiny denně na sociálních sítích, posloucháte hudbu 30 minut denně, kolikrát „zvednete“ svůj smartphone.

Aktivace funkce

Vzhledem k tomu, že tato možnost je v systému iOS 12 poměrně nová, musíte mít tuto verzi nainstalovanou, abyste měli přístup k „Čas u obrazovky“.

Pro aktivaci postupujte podle následujících kroků:

  • Přejděte do „Nastavení“ ve smartphonu a vyberte možnost „Čas u obrazovky“;
  • Poté stiskněte záložku „Zapnout čas na obrazovce“, načež se zobrazí informace s podrobným popisem možnosti. Stiskněte tlačítko „Další“;
  • V dalším kroku je třeba vybrat, o čí zařízení se jedná. V této možnosti můžete kontrolovat dobu používání libovolné aplikace, takže pokud iPhone patří vašemu dítěti, vyberte příslušnou možnost;
  • Pokud je smartphone váš, vyberete možnost „This is my iPhone“;
  • Pokud je zařízení vaše. v tomto okamžiku bude nastavení dokončeno a možnost bude aktivována. Pokud ji chcete zřídit pro své dítě, doporučujeme vám přečíst si, jak na to.

Položka nabídky Nastavení. Čas strávený u obrazovky

Statistiky pro majitele iPhonu

Položka „Čas strávený u obrazovky“ poskytuje mnoho údajů, které vám pomohou pochopit, kolik času trávíte se svým chytrým telefonem, u kterých aplikací trávíte nejvíce času, kolikrát používáte „up“ a jak často dostáváte oznámení z různých aplikací. K dispozici jsou statistiky za den i za posledních 7 dní.

Pokud přejdete na kartu „Čas u obrazovky“, na úvodní stránce uvidíte statistiky za posledních 24 hodin. Chcete-li zobrazit údaje za 7 dní, klikněte na tuto kartu a zobrazí se podrobnější statistiky, jak je znázorněno na obrázku níže.

Jak vidíte, máte zde údaje pro „Dnes“ a pro „Posledních 7 dní“.

Často používané aplikace jsou zvýrazněny a každá aplikace má své vlastní údaje.

Zvláštní pozornost věnujte záložce „Zvednutí“. jedná se o počet zvednutí smartphonu, tj. zvedli jste jej a rozsvítila se obrazovka telefonu.

K dispozici je také další zajímavá karta s názvem „Oznámení“. Zobrazuje počet oznámení ze všech aplikací. Můžete si prohlédnout statistiky všech programů jako celku i jednotlivých programů.

Pozor! Pokud máte několik zařízení Apple, doporučujeme aktivovat možnost „Počítání na všech zařízeních“. V tomto případě systém zohlední čas strávený na obrazovce všech zařízení a poskytne vám celkové statistiky.

Jak obejít čas strávený u obrazovky pomocí resetování

Pokud znáte heslo pro čas na obrazovce, můžete snadno upravit nastavení času na obrazovce nebo tato omezení zakázat. V tomto příspěvku se tedy budeme věnovat hlavně tomu, jak obejít čas strávený u obrazovky bez hesla. V následujícím návodu se dozvíte, jak provést obnovení továrního nastavení zařízení se systémem iOS a odstranit omezení času na obrazovce a různé rodičovské kontroly. Na příkladu iPhonu vám ukážeme, jak obejít čas strávený u obrazovky.

Krok 1 Zapněte iPhone a otevřete aplikaci Nastavení. Přejděte dolů, najděte položku Obecné a klepněte na ni.

Krok 2 Výběrem možnosti Resetovat v dolní části vstupte do hlavního rozhraní pro resetování.

Krok 3 Klepnutím na Vymazat obsah a nastavení provedete na iPhonu obnovení továrního nastavení. Tato operace odstraní všechna nastavení včetně omezení času na obrazovce v zařízení iOS. Vymaže však také všechna data v iPhonu. Před resetováním iPhonu byste proto měli zálohovat soubory iPhonu.

Krok 4 Po dokončení procesu resetování se iPhone sám restartuje. Některá cenná data iOS pak můžete obnovit pomocí správné zálohy iCloud vytvořené před časovým limitem obrazovky.

READ  Jak zobrazit dopravní situaci na iPhonu. Jak zobrazit historii všech hovorů v iPhonu?

Chyby iOS, které Apple neopravuje

Na fóru technické podpory společnosti Apple dnes nespokojení rodiče zanechali spoustu stížností, ve kterých požadují, aby společnost upravila čas u obrazovky. Koneckonců, většina mezer, které existovaly v systému iOS 12, když se funkce objevila poprvé, existuje i dnes. I v systému iOS 13.1.3 do iMessage můžete snadno nahrát videa z YouTube a sledovat je, i když je hlavní aplikace pro ukládání videí zablokovaná, protože vypršel časový limit. Ale jako by Cupertino neslyšelo své uživatele a ani se nesnažilo věci napravit.

Reakce společnosti Apple se zdá být poněkud zvláštní vzhledem k tomu, že funkce Screen Time byla původně vytvořena mimo jiné jako funkce rodičovské kontroly. Společnost by si mohla všechny tyto mezery odpustit, kdyby neposkytovala samostatný režim pro děti. Pak by se dalo napsat, že funkce je čistě informativní a ne omezující. Dospělý přece zná své vlastní přístupové heslo, které může kdykoli odstranit všechny zámky. Protože však má čas u obrazovky chránit i děti, měl by se Apple raději pustit do vylepšování této funkce, než ho někdo zažaluje.

Jak hacknout čas na obrazovce bez hackování iPhone

Existuje způsob, jak hacknout čas obrazovky bez útěku z vězení na iPhonu? Pokud jste jednoduše zapomněli heslo pro čas na obrazovce, měli byste zvolit profesionální metodu. Odblokování Apeaksoft iOS dokáže obnovit a odstranit heslo pro omezení času na obrazovce bez ztráty dat, odstranit zapomenuté Apple ID a aktivovat iPhone jako nový nebo dokonce vymazat heslo pro iPhone.

Překonání omezení času na obrazovce bez hackování iPhonu.

Získání hesla pro omezení, pokud jste zapomněli heslo pro čas na obrazovce.

Obcházení a obcházení omezení aplikací, nakupování a prohlížení webu.

Obnovení aktuálního hesla času u obrazovky bez ztráty dat.

Krok 1 Stáhněte si a nainstalujte do počítače nástroj Screen Time Recovery Tool. Spusťte aplikaci a připojte iPhone k počítači pomocí originálního kabelu USB. Pak vyberte režim času obrazovky pro hacknutí času obrazovky na iPhonu.

Krok 2Poté můžete kliknutím na tlačítko Start odstranit přístupový kód nebo heslo pro omezení času u obrazovky. Předtím se ujistěte, že jste vypnuli možnost Najít můj iPhone / iPad.

Krok 3Pokud jde o iOS 12, začne odstraňovat omezení času na obrazovce na iPhonu. Trpělivě vyčkejte na odstranění přístupového kódu pro čas na obrazovce. Poté se do programu stáhne váš přístupový kód pro omezení.

Poznámka: V případě iOS 11 nebo staršího systému se ujistěte, že záloha iTunes není šifrovaná. Začne načítat omezení hesla v zařízení. Pokud byla záloha iTunes zašifrována, musíte ji dešifrovat, abyste mohli obejít čas na obrazovce iPhonu.

Jaké jsou nejlepší metody hackování času u obrazovky na iPhonu? Stačí se dozvědět více o některých tipech, jak obejít omezení bez hesla. Pokud však váš iPhone má heslo času obrazovky, měli byste iPhone zlomit, nebo dokonce použít Apeaksoft iOS Unlocker k obnovení a odstranění hesla času obrazovky bez ztráty dat iOS.

Jak zakázat čas na obrazovce v zařízení iPhone / iPad / Mac

Zakázat čas na obrazovce v zařízeních Apple je velmi snadné. Tento postup je užitečný, pokud jste nenastavili heslo pro čas na obrazovce.

Vypněte obrazovku na iPhonu a iPadu pro sebe i pro své dítě

Krok 1Otevření Nastavení na iPhonu nebo iPadu.

Krok 2Najděte položku Čas u obrazovky a klepněte na ni.

Krok 3Vyberte jméno svého dítěte nebo sebe, pokud jste organizátorem rodinného sdílení.

Krok 4Přejděte dolů a vyberte možnost Čas vypnutí obrazovky. Potvrzení vypnutí.

Tipy Pokud používáte iPhone nebo iPad samostatně bez funkce Family Swap, můžete krok 3 přeskočit.

Pak můžete na dálku zakázat čas strávený u obrazovky pro sebe nebo pro telefon svého dítěte.

Vypnutí času stráveného u obrazovky na Macu pro sebe i své dítě

Pokud nechcete na Macu využívat čas na obrazovce, můžete jej také vypnout.

Nejprve se přihlaste ke svému uživatelskému účtu Mac a poté se ujistěte, že jste přihlášeni pomocí svého Apple ID, abyste mohli spravovat rodinný přístup.

Krok 1V počítači Mac vyberte nabídku Apple a vyhledejte položku Předvolby systému.

Krok 3Klikněte na výsuvnou nabídku v postranním panelu a vyberte sebe nebo své dítě.

Krok 4Klikněte na položku Dostupné možnosti v levém dolním rohu postranního panelu.

Krok 5Klikněte na Odpojit v pravém horním rohu.

Pak bude čas u obrazovky na vašem zařízení nebo zařízení vašeho dítěte uzamčen.

Tipy od Pokud nepoužíváte rodinný přístup, nezobrazí se vyskakovací nabídka v postranním panelu v kroku 3.

Nyní můžete používat svůj iPhone nebo vaše dítě může iPhone nebo iPad používat bez omezení.

READ  Jak připojit zrcadlení obrazovky k televizoru Samsung. Jak zobrazit iPhone/iPad na televizoru LG nebo Samsung Smart TV

Jak obnovit heslo iPhonu

Nejčastěji se používá iTunes. V této aplikaci můžete spustit obnovu iPhonu se všemi smazanými daty, poté bude heslo obnoveno. Mnozí si však stěžují, že iTunes nemusí fungovat správně. zkusil jsem takto resetovat svůj iPhone 6 a trvalo mi téměř celý den, než jsem si uvědomil, že jsem měl vyměnit kabel. Samozřejmě to může jít hladce, ale není to žádná záruka. Mnozí si také stěžovali, že přesun iTunes do Finderu v novém macOS neprospěl jeho stabilitě.

V takových případech vývojáři třetích stran poskytli alternativní aplikace pro obnovu hesel pro iPhone. Jedním z takových nástrojů je iMyFone LockWiper, který nejenže dokáže obnovit heslo, ale také odstranit účet Apple ID ze zařízení a odemknout funkci času na obrazovce.

Hlavní obrazovka aplikace se skládá ze tří nabídek

Neumí nic nadpřirozeného (kdybyste si mysleli, že by ho mohli zneužít vetřelci). je to jakási alternativa k iTunes, která funguje tak snadno, že resetování hesla zvládne i neškolený uživatel. Například pro rodiče nebo jiné starší příbuzné by bylo mnohem snazší stisknout jediné tlačítko, pokud by náhodou zapomněli heslo, než se potýkat s rozhraním iTunes.

Nejprve je třeba stáhnout nástroj do počítače Mac nebo Windows. Po instalaci aplikace okamžitě nabídne připojení iPhonu/iPadu k obnovení hesla.

iPhone nemůžete připojit pouze pomocí hesla. musíte jej přepnout do režimu DFU

Jakmile stisknete tlačítko Start, nástroj nejprve stáhne nejnovější verzi systému iOS. její instalace je nedílnou součástí postupu obnovení hesla. Po stažení firmwaru začne odstraňovat heslo ze zařízení. Aplikace tedy v podstatě provede obnovení iPhonu jedním kliknutím. Bez ohledu na to, jak silné je vaše heslo, můžete resetovat cokoli.

Poté aplikace načte nejnovější verzi firmwaru, ale můžete vybrat i předchozí verzi

Jediná nevýhoda tohoto řešení. resetování hesla odstraní také všechna data z vašeho smartphonu nebo tabletu. To však není tak důležité, pokud jste například ve skříni našli starý iPhone 5s a chcete ho prodat. Je nepravděpodobné, že budete chtít informace, které tam stále jsou.

iPhone se po aktualizaci softwaru resetuje

Aplikace opět není nástrojem pro obnovení aktivačního zámku. pouze odstraní zapomenuté heslo, takže se majitel bude muset v každém případě přihlásit pomocí svého Apple ID a hesla. Je to hlavně proto, aby podvodníci nemohli toto řešení použít k obnovení informací a získání přístupu k odcizenému zařízení.

Je to dobrý nástroj pro vymazání všech osobních údajů z vašeho gadgetu, který vám zabrání v obnovení dat po resetu, a to i pomocí aplikací třetích stran. A je to velmi jednoduché, vše se provádí na pár kliknutí. Užitečné v případě, že heslo iPhonu nelze zadat kvůli rozbité obrazovce nebo je překročen počet nesprávných pokusů o zadání hesla.

Jak změnit nebo zakázat přístupový kód funkce Čas u obrazovky v systému iOS 12/13

Pokud máte pochybnosti o bezpečnosti svého hesla nebo si vymyslíte nové, lépe zapamatovatelné heslo, můžete si v nastavení telefonu kdykoli změnit stávající heslo. Můžete ji také zcela vypnout, pokud se rozhodnete, že ji vůbec nepotřebujete. Chcete-li provést tyto poměrně jednoduché kroky, postupujte podle následujících pokynů.

  • Otevřete aplikaci Nastavení v telefonu a vyberte možnost Čas u obrazovky.
  • Poté sjeďte o kousek níž a vyberte možnost „Změnit přístupový kód času obrazovky“.

Ze dvou dostupných možností vyberte tu, která je vhodná pro vaši situaci: „Změnit přístupový kód času obrazovky“ nebo „Vypnout přístupový kód času obrazovky“.

Jak používat „Čas u obrazovky“ v iOS 12 iPhone / iPad

Aktivujte funkci „Čas u obrazovky“:

Chcete-li začít, musíte funkci zapnout a poté pečlivě a postupně nainstalovat všechny požadované komponenty jeden po druhém. Ve výchozím nastavení je v systému iOS 12 čas u obrazovky povolen, pojďme si vysvětlit, jak jej v případě potřeby povolit sami:

Přejděte do „Nastavení“, otevřete kartu „Čas u obrazovky“ a „Povolit čas u obrazovky“.

Vyberte jednu ze dvou možností: normální uživatel nebo rodič.

Aby bylo zajištěno, že nastavené heslo nebude moci změnit nikdo jiný, musíte zadat přístupový kód: klikněte na „Use Screen Time Password“ a zadejte nové heslo. klikněte na „Confirm“.

Jak zobrazit statistiky funkce „Čas u obrazovky„:

Otevřete „Nastavení“ a najděte sekci „Čas u obrazovky“ a klikněte na ni.

Na obrazovce se zobrazuje množství stráveného času rozděleného do kategorií (Sociální sítě, Zprávy, Ostatní) a průměrná doba daného dne. U nejaktivněji používaných aplikací bude uvedena její doba.

Klepnutím na časovou sekci zobrazíte podrobnosti o různých aplikacích s grafem hodinových a denních dat. Můžete přepínat mezi položkami „Dnes“ a „Posledních 7 dní“.

Níže jsou uvedeny časové údaje rozdělené do kategorií „Nejpoužívanější“, „Zvýšení“, „Oznámení“ a „Upozornění“.

READ  Je možné obnovit zprávy na iPhone

V sekci „Nejpoužívanější“ se zobrazují nejoblíbenější aplikace, což je možná statistika, která někoho přiměje k zamyšlení.

Sekce „Oznámení“ informuje o počtu oznámení a aplikací, které přicházejí nejčastěji.

Jak získat rychlý přístup ke statistikám:

Na domovské obrazovce přejetím doprava otevřete stránku widgetu, posuňte se dolů a klikněte na možnost „Změnit„. V zobrazeném okně najděte položku „Screen time“, stiskněte vedle ní zelený „“ a vpravo nahoře „Done“.

Na obrazovce smartphonu se zobrazí widget, který zobrazuje čas strávený v určité aplikaci. V případě potřeby můžete klepnutím na tuto ikonu zobrazit podrobné statistiky.

Nastavte čas „V klidu“:

Přejděte na „Nastavení“ „Čas na obrazovce“, přejděte na režim „V klidu“, dole zadejte časový přístupový kód a přepínačem zapněte režim „V klidu“.

Stisknutím tlačítka „Start“ nastavte čas zahájení a poté tlačítkem „End“ zadejte čas ukončení.

Během spuštěného režimu se obrazovka „Domů“ ztmaví; zvýrazní se pouze schválené aplikace. Pokud se pokusíte otevřít v jinou než schválenou dobu, zobrazí se zpráva „Časový limit vyčerpán“. Můžete ji ignorovat stisknutím tlačítka „Ignore Limit“ a zadáním přístupového kódu. Zelené tlačítko „“ slouží k přidávání schválených aplikací a červené tlačítko k jejich odebírání.

Nastavte „Limity softwaru“:

Otevřete standardně „čas na obrazovce“, vyberte tento režim a zadejte kód.

Programy můžete vybrat nebo rozdělit do kategorií. Je lepší začít s hrami a sociálními sítěmi. Možnost „Sociální sítě“ bude fungovat i v Safari.

Výběr kategorie (s omezením na celou kategorii) pro nastavení času, včetně různých časů v různých dnech.

Pokud chcete omezit určitou aplikaci, musíte se vrátit do části „Čas na obrazovce“, vybrat možnost „Nejpoužívanější“, kliknout na ikonu přesýpacích hodin vedle požadovaného názvu a otevře se okno s časovým omezením.

Když se blíží vypršení časového limitu, systém vydá varování. Po uplynutí časového limitu bude aplikace zablokována se zprávou, že čas vypršel. Dospělý uživatel ji může ignorovat a přidat dalších 15 minut nebo dokonce celý den.

Nastavte „Obsah a soukromí“:

Zvolte tento režim se zadáním hesla, podobně jako u předchozích položek.

Přizpůsobení podle potřeby, z poskytnutého seznamu můžete omezit téměř vše od konkrétního obsahu až po nákupy aplikací, iTunes a další.

Nastavení rodičovské kontroly:

Rodičovská a dětská zařízení musí být přístupná v aplikaci Family Access prostřednictvím služby iCloud.

Při aktivaci funkce „Čas u obrazovky“ na iPhonu dítěte stiskněte tlačítko „Pokračovat“ „Toto je iPhone mého dítěte“.

Vytvořte heslo, nastavte potřebná omezení podle uvedených pokynů.

Chcete-li spravovat data na dětských miniaplikacích, přejděte do Nastavení a zadejte své jméno.Přejděte na „Přístup pro rodinu“. „Čas u obrazovky“. „Všechna zařízení“. „Zařízení“.

Společnost Apple přijímá veškerá možná opatření ke zlepšení kvality svých produktů a použitelnosti jejich ovládání. V rámci tohoto procesu je občas obtížné integrovat nový software. Pokud chcete být připraveni na občasné neočekávané závady na svých rodinných gadgetech, vyzkoušejte aplikace Tenorshare s bohatou nabídkou funkcí:

Automatický pravopis a automatická oprava

Další funkce, která je spíše otravná než užitečná. Automatická oprava často opravuje slova, která jsou původně napsána správně, ale některá slova zaměňuje za jiná. Má se učit ze slov, která uživatel používá nejčastěji, ale v mém případě to bylo k ničemu. Ani já nepoužívám automatické skripty, v korespondenci to není tak důležité.

Chcete-li tyto funkce zakázat, otevřete Nastavení. Základní. Klávesnice a odstraňte nepotřebná přepínací tlačítka.

Možná některé z těchto funkcí někteří naši čtenáři využívají, ale většinou se bez nich obejdeme. A jaké funkce iPhonu vypínáte?? Řekněte nám to v komentářích.

Uživatelé často potřebují změnit kartu v Apple Pay. Tento článek podrobně popisuje, jak změnit výchozí kartu, jak nastavit platbu přes Apple Watch a rozebírá všechny nuance této problematiky.

Mnozí z nás trpí velkým nedostatkem pracovního prostoru na monitoru počítače. Nespěchejte s nákupem nového nebo dalšího. iPad se vám bude hodit. Zde se dozvíte, jak iPad připojit k systému Windows jako druhý monitor a jaké aplikace použít

Uchovávání peněz v kryptoměnách může být nebezpečné, protože mnoho lidí je chce ukrást. Existuje však několik způsobů, jak ji zabezpečit. Jedním z nich je chladírenský sklad. Potřebujete k tomu kryptoměnovou peněženku a my jsme jednu vyzkoušeli.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS